H. J. VAN OGTROPA-ZOON, (imps Heden Incasso's. KoManisrhe Baokvcmw Amsterdamsche Bank BIJKANTOORSCHIEDAM, Westvest 36 Spaarbank lel B. K. foöil At Schiedam LOOPDYTS BANK R. MEES ZOONEN ui ra Bezorging van alle Assurantiën. Safe-Deposit. Firma SOBERS Co. Kleermakers voor Dames en Heeren KRABBENDAM AMSTERDAM. Kapitaal f 55.000.00P Reservefonds f 43.000.000 Tarief op aanvrage verkrijgbaar. INCASSEERIN6EN DEPOSITO'S, SAFE-DEPOSIT AAN- EN EERKOOP EFFECTEN 4 V, ïlente. SCHNITZLER Spiegel- Schilderijen- - en L0xtenfahriek, - ■nreelTanitimistra- ff têilVVQQ tifite Oflntïölfi IL nu flill» Opent provisievrjje cheqne- rekeninq met rentevergoeding Aan- en Verkoop van effecten, cheques en Bnitenlandsch bankpapier. Safe-Loketten Bente op rente. Schouwspel van een leeuw zonder staartWant de overgebleven dikke stomp kan voor een leeuw nauwelijks staart genoemd worden. Men denkt, dat het dier een ziekte in den staart heeft gehad en, door jeuk geplaagd, is gaan bijten. Toen dit bijten bloeding ten ge volge had, zou de verorbering van het lichaams deel zijn gevolgd. Aangezien het interviewen van een leeuw een vruchteloos karwei is, zal de oorzaak wel in het duister blijven. Hoe dit zij ,,de leeuw zonder staart" kon nog wel eens de bijzondere attractie van de Rotterdamsche Diergaarde worden Zal het stamhoofd genadig zijn? Gnora IV, eertijds koning van. Dsjoegoe, is door de rechtbank te Dakar (Senegal) tot 20 jaar ge vangenisstraf veroordeeld, omdat hij een neger tje zou hebben geofferd aan zijn afgod. De onge lukkige monarch heeft nu 'n Parijsch advocaat opgedragen, het machtige stamhoofd Doumer- gue om gratie te verzoeken. Gnora beweert, dat de tegen hem ingebrachte beschuldiging berust op een verdichtsel van zijn vijanden. De afgod, die het negertje opat, was doodeenvoudig een leeuw, trouwens, Gnora zegt, dat hij heelemaal maling heeft aan afgoden, en zich alleen inte resseert voor pruimtabak en auto-rijden. Gnora smeekt het stamhoofd Doumergue hem toe te staan naar Parijs te komen, om te bewijzen, dat hij wel een zwart lichaam heeft, maar een blank hart. Buigbaar glas. „Scientific American" bevat eenige nadere gegevens over het buigbare glas, waarvan wij enkele maanden geleden reeds melding maakten. De uitvinders, de Engelsch- man J. C. Vredenburg en Dr. Frita Pollak uit Weenen, hebben dit nieuw glassurrogaat ge maakt niet uit organisch materiaal het is even doorzichtig als gewoon glas. Het kan gebogen worden, ja, allerlei vormen kan men er aan geven. Wanneer het breekt, hebben de scherven geen scherpe kanten. Vuur heeft er geen vat op. Het is zeer veerkrachtig wanneer men hét op den grond werpt, springt het hooger op dan de gewone golfbal. Men kan het met de fijnste kleurstoffen kleuren. Voor de windvangers van automobielen kan het veel beter gebruikt worden dan het gewone glas, waarvan de scherven bij ongelukken reeds zoo vele wonden veroorzaakten. Gevitaminiseerde margarine. Gevitaminiseerde margarine werd sinds "einde 1925 door een Noorsclie margarinefabriek in den handel gebracht, waardoor deze margarine, wat de vitamine-waarde betreft, gelijk werd aan boter. Volgens een correspondentie uit Noorwegen aan de „New Ed." van Industrial and Enginee ring Chemistry", blijkt het nieuwe product een technische en commercieel succes, zoodat de zelfde onderneming nu bekend heeft laten ma ken, dat alle kwaliteiten margarine door haar in den handel gebracht, gevitaminiseerd zijn. Ook andere Noorsche ondernemingen schij nen het probleem technisch reeds opgelost te hebben, zoodat het succes van de eerste firma hen ten navolging zal dwingen Noorwegen zal dan het monopolite van de gevitaminiseerde margarine bezitten. De ramp te Canne. Nadat de burge meesters van Canne en Maastricht benevens de hoofdingenieurs Franken en Blankevoort, resp. van het Belgische en Nederlandsche mijnwezen, met eenige mijnwerkers overleg hadden gepleegd, is men er toe overgegaan de vrijgemaakte gangen met mijnhout te stutten en het opruimingswerk krachtig voort te zetten. Men is er echter nog niet in geslaagd de twee menschen, die zich met kar en paard in den berg bevinden, te redden. Enkelen zijn van oordeel, dat zij nog in leven zijn en zich misschien in een niet ingestorten zijgang in veiligheid hebben kunnen brengen. De meesten gelooven echter, dat zij wel gedood zullen zijn. Het geheele terrein ,om de verzakking is thans met prikkeldraad afgesloten, omdat het gevaar voor verdere instortingen niet denk beeldig is. Wij spraken eenige personen, die gehoord hadden, dat.in den laatsten tijd telkens een dof gekraak in den berg was vernomen, vooral door arbeiders, die in de mergelgroeve of in de champignons-kweekerij van de familie Poswick werkzaam waren. Ook wist men, dat achter het bosch van Canne een gedeelte van den bovengrond aan het „werken" was. Er vertoonden zich daar eenige scheuren in den bodem, iets dat altijd wijst op komende ver zakkingen of instorting van z.g. orgelpijpen, dat zijn met kiezel gevulde inzinkingen in den berg. De materieele schade is zeer aanzienlijk, niet alleen dat de geheele champignonskwee- kerij is bedolven, waarvan de waarde op li millioen francs wordt geschat, maar ook de werkzaamheden in de mergelgroeve zijn in dat gedeelte van den berg voor goedonmogelijk. Tevens is boven op den berg veel akkerland verdwenen, terwijl de weg naar Vroenhoeven over een paar honderd meter is vernield. De namen der gewonden zijn Hermans, Ni- colaas, Vryen, Ruyters, Merken, Vandeursen en Herman, van wie de vier laatstgenoemden zwaar zijn gewond. Er zijn ook nog enkele per sonen, die lkhte kwetsuren hebben opgeloopen. De doktoren Jansen uit Herderen en Coumans uit Eben-Emael. waren spoedig ter plaatse voor het verleenen van geneeskundige hulp. Een onderzoek wordt ingesteld naar de oor zaak van de ramp, doch dit zal zeer moeilijk zijn, omdat men steeds maar de arbeiders naar eigen goeddunken heeft laten graven, zagen en hakken, zonder dat ooit iemand technische aan wijzingen gaf omtrent de wijze, waarop de gan gen moesten worden uitgegraven, of omtrent de sterkte van het gewelf. De man had sinds maanden zijn huur niet kunnen betalen en bad gister een dwangbevel ontvangen om de woning te ontruimen. Dé dollar-lady' Zij heeft niets uit te staan met de Dollar Prinses, noch met een der vele Amerikaansche Dollar-dochteren, wier pho to's men steeds voorziet van een „zielvollen" glimlach in de geïllustreerde Zondagsbladen kan bewonderen. De echte Dollar Lady" was Miss Anna W. Williams, die j.l. Zaterdag op den leeftijd van 68 jaar, in Philadelphia gestorven is. Het is nu ongeveer 50 jaar geleden, dat George Morgan, de teekenaar van den Ameri- kaanschen zilveren dollar, aan een meisje van klassieke schoonheid, toen lesgevend in een school te Philadelphia, verzocht om haar pro fiel voor zijn Liberty te mogen gebruiken. Zij stemde daarin toe op voorwaarde, dat hij haar identiteit niet zou verraden. De nieuwe zil veren dollars hadden reeds langer dan twee jaar in de zakken der Amerikaansche bezitters gerinkeld, voor het geheim van het model uit lekte. Onmiddellijk daarop werd de klassieke Amerikaansche schoonheid uit de beroemde Quaker City voor verschillende schouwburg ondernemers een aanbod gedaan, om in hun stukken op te treden. Miss Williams sloeg echter al die uitnoodigingen af, omdat zij onderwijzeres wilde blijven, het geliefde vak, dat zij bleef uitoefenen tot twee jaar voor haar dood. Een dergelijke bescheidenheid is heden ten dage onbekend. Integendeel De meerderheid dier Amerikaansche schoon heden, schijnt voor haar devies gekozen te hebben „Bescheiden ist eine Zier, Doch weiter kommt man ohne (zonder) ihr." SPORT. De rijkste zakkenroller terwe reld. De New Yorksche politie is er weer eens in geslaagd, voor den Sisten keer, den rijksten zakkenroller ter wereld te arresteeren, Samuel Shaw, die in zijn handig baantje met zooveel succes heeft gewerkt, dat hij op minstens hon derdduizend dollar wordt getaxeerd. Deze zakkenroller werkt zeer methodisch en beperkt zich gedurende eenigen tijd tot een bd- paalde lijn van den ondergrondschen spoorweg. Natuurlijk komen er al spoedig talrijke klachten bij de politie over zakkenrollerij op die lijn, doch nauwelijks merkt Shaw, dat er gevaar dreigt, of hij verplaatst liet terrein zij ner werkzaamhedend. Een 'wanhoopsdaad. Uit Breslau wordt gemeld dat in het dorp Popelwitz een familie van zeven personen, man, vrouw en 5 kinderen van 12 jaar tot 8 maanden, door gas vergiftiging dood in hun woning gevonden zijn. Stedelijk Concours. Om de „Suisse" en „Musis-Saerum" beker. Woensdagavond om 8 uur nam 't halfjaar- lijksch concours om bovengenoemde bekers een aanvang. Door uitstedigheid van den heer Blaisse, nam de heer H. Willemse diens plaats in en sprax de aanwezigen toe. Spr. heette allen hartelijk welkom en hoopte op een druk gebruik van de banen. Dan memo reerde spr. de successen van 't vorige concours en herdacht de overwinnaars van de diverse prijzen. Tous Les Neuf won de „Suisse Beker". De heer Ameron behaalde T kampioenschap van Schiedam en kreeg aldus voor een seizoen de beker in bezit. De damesbeker werd door mej. van Dorp ge wonnen. Steeds is er een spannende strijd geweest onï deze prijzen en altijd is 't concours vlot en prettig verloopen. Spr. hoopte dat 't doel, de opzet van dit con cours, namelijk de propaganda voor de kegel- sport, goed zou mogen slagen. Daarna verklaarde de heer Willemse 't concours voor geopend en kon er met korpsgooien worden aangevangen. De Krans werd ditmaal overwinnaar met 296 houten. Hoogste korpswerper van de le vijf tallen werd de heer A. Melchers (de N.O.T.) met 't prachtige cijfer 79. In afdeeling II gooiden drie korpsen mede. Hier werd Groot Hamburg II overwinaar met 248 houten. Hoogste korpswer per werd in deze afdeeling Ber Janse (Gr. Hamb.) met 62. Hieronder de volgorde der clubs. De Krans 296 Anti Poedel 280Tous les Neuf 274 't Rollend Genoegen 273 Noveni 272, N.O.T. 268Groot Hamburg 253. Van de 2e Vijftallen Groot Hamburg II 248 Tous les Neuf II 221 't Rollend Genoegen II 203. Gister werd met veel animo gegooid, 't geen wel daaruit blijkt dat de baan geen moment vrij was. Op de personeele baan staat de heer Willemse met 75 no. 1. Voor 't Schied. kampioenschap staat P.Schef- fers met. 141 houten er prachtig voor. Voor de vaste baan bestond al zeer veel belang stelling. Langen tijd stond de heer H. J. Scheffers Sr. met 43 no. 1. De heer L. Witkamp had echter de baan ge weldig te pakken en gooide 4 x 45, waarvan eens 2 X 45 achtereen. Van de dames leidt. mevr. Offerman thans met, 37. De stand ziet er als volgt uit. PersoneelH. Willemse 75 P. .Scheffers 72 H. J. Scheffers Sr. 64 Mooy 63 Van Rest 63. De stand van 't kampioenschap is P. Schef fers 141 II. Willemse 140 L. Witkamp 136. Vaste baan heeren L. Witkamp 4 X 45 H. J. Scheffers Sr. 43 LI. Willemse 2, 41 4 J. Kreu- ger 42 L. Heyster 3 x 41 D. Nouwens 2x41; W. de Leede 40 Th. v. Kemenade 40. Vaste baan dames Mevr. Offerman 37 N.N. 29 mej. B. Janse 28 mej. Stuut 22. De dagprijs(een flesch cbampagnejviel den heer L. Witkamp ten deel. Scheepvaart. SCHIEDAM, 12 Mei. Aangekomen s.s. ,,Bo- ku" van Nantes" s.s. „Fro" van Santa Paulo, s.s. „Sierra Nevada" van Rotterdam, om te dokken in de Wiltonhaven. Stoomtrawlers „Sheldon,," Rhaetia" en Edwardian" allen van Grimsby om hier kolen te bunkeren in de Wilh. haven, de stoomtraw lers vertroxken allen naar de Noordzee. 13 Mei. Eng. s.s. Agility", kapt. William Miller, met olie van Harburg voor N.V. Schie- veen aan de Wilh. haven. 12 Mei. Dantziger s.s. „Pershone", ledig van Rotterdam, aan de boeien op stroom om hier te repareeren. Italiaansch s.s. „Bessicano" ledig van Vlaar- dingen om hier te dokken in de Wiltonhaven. Fransch s.s. „Monteban", met stukgoederen van Antwerpen in de Wilh. haven. motorschoener „Catharina", ledig van Vlis- singen om hier de motor te repareeren indeVoor- haven. Eng. s.s. „Oliva", ledig van Londen aan de boeien op stroom oin hier te repareeren. - Eng. s.s. „Radioleine", met olie van Kaap stad voor N.V. Schieveem. Eng. s.s. „Melfordhall", met stukgoederen van Hamburg en nog 10 Engelsche stoomtraw lers van Grimsby om hier kolen te bunkeren in de Wilh. haven. SCHIEDAM, 12 Mei .Vertrokken Zweedsch s.s. „lnvernia", naar Napels. Eng s.s. „Wayfield", naar Danzig. Deensch s.s. „Danae", ledig naar Rotterdam Noorsch s.s. „Verdande", ledig naar Rot terdam. s.s. Bokn", van Nantes naar Haugesund. Lage prijzen en mime keuze in Weste Wagenstraat 95, hoek St. Laurensstraat. Noordblaak 95 ROTTERDAM. TELEPH. 5139. «ar 1, 0. Ü8K» 1, PJÜ Gevest, sedert 1894. Kantoor Eerste Tuin si no el no. 19. Intert. Telefoon no. 68184. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, eontroleeren en geregeld bijhonden van administration van weiken aard ook. Leeraar in Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Handels rekenen en Handchreebt. Opleiding voor vamen «n Praktijk ■p STEMT EN REPAREERT X ANTON ZEGERS, v/h Chef firma D. v. GESSEL, x X Schiedamscheweg 278c, ROTTERDAM. X X Attesten van Prof. Pembauer, Ignaz, Friedman e.a. X X 'n" en verkoop van gebruikte Instrumenten. 948 20X ARCHITECT Korte Kerkstraat, Telefoon 68077. BIJKANTOOR SCHIEDAM Telefoon 69109 -69110. Zitting iederen werkdag van 3 tot 5 uur, in het Bondsgefoouw L. Haven. B IJ KANTOOR SCHIEDAM. KORTE HAVEN 38 SCHIEDAM, TEL. 68555 BBK&! SAFE DEPOSIT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 6