Doorzittend Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten eer van bïnnenlandsche zaken en landbouw, mr- Kan, en door den minister van justitie, mr. Don- ner. De wegenbelasting. Bij de Tweede Kamer is gisteren ingekomen een ontwerp van wet betreffende het heffen van een belasting en treffen van verdere voor zieningen ten behoeve van openbare verkeers wegen te land. De droogmaking der Zuiderzee. Bij de Tweede Kamer is gisteren ingekomen een ontwerp tot gemeentelijke indeeling van Zuiderzee-gebied De vergane loodsschoener. De correspondent van de „Msb." te IJmuiden verneemt uit zeer betrouwbare bron, dat van eene schorsing van loodsschipper Zeilmaker te Terschelling wegens het geven van inlichtingen aan twee Kamerleden over het vergaan van den loodsschoener Terschelling, geen sprake is, doch dat genoemde schipper met ziekte-verlof geaonden werd. De totalisator. Het Tweede-Kamerlid Van Rappard heeft een motie ingediend om toelating van den tota lisator bij rennen en draverijen weer mogelijk te maken. De dir.-gen. van Landbouw. De kwestie van het Directeur-Generaalschap voor den Landbouw wordt bij de begrooting voor 1927 aan de orde gesteld. De Haringvisscherij. Minister Kan zal medewerking verleenen voor verbetering der Haringvisscherij o.m. door bescherming van haring voor het buitenland door een Rijksmerk. Woord en daad bij de S.D.A.P. Er gaat tegenwoordig geen week voorbij, of we moeten wijzen op de tegenstrijdigheid van woord en daad in de S.D.A.P. Ze verwijten daar steeds anderen, wat ze zelf doen. Nu lezen we weer in het „Volk", dat in de vergadering van het Partijbestuur de van ver schillende kanten geopperde bezwaren tegen de vereeniging van de functie van Gedeputeerde van Zuid-Holland en het lidmaatschap dei- Tweede Kamer door Dh. J. H. Schaper werden besproken. En de bezwaren werden als volgt opgelost „Daar beide functies gezien de woonplaats van den heer Schaper en de plaats, waar beide functies worden uitgeoefend behoorlijk door hem kunnen vervuld en dè beslissing in dezen volgens congresbesluit bij het partijbestuur be rust, meende dit college tegen deze verbinding geen bezwaar te moeten maken. Goed, we gelooven ook, dat zulks wel kan, maar men moet zich eens te binnen bren gen, hoe juist vanwege de S.D.A.P. vroeger ge sputterd is tegen de cumulatie van betrekkingen. En zie nu de practijk. Er kan geen burgemeester van de S.D.A.P. benoemd worden, of hij blijft er Kamerlid bij. Zelfs als hij heel ver van Den Haag woont, zooals die van Goor. En zoo gaat 't met andere baantjes ook. De S.D.A.P. moet dus ook hierin weer erg koest zijn. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Relraitenfonds „St. Clemens." Men schrijft ons Gisteravond werd in het gebouw v. d. Ned. R. K. Volksbond de jaar vergadering van bovengenoemd fonds gehouden. De voorzitter opende de vergadering en sprak een woord van welkom tot de leden en in het bijzonder tot den nieuwen geestelijk adviseur kapelaan Beune, die naar hij vertrouwde, met dezelfde ijver als zijn voorganger, kapelaan Paulussen, zijne krachten zou wijden aan den groei van het fonds. Hierna bracht de secr. het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental 146 bedraagt (wat vrijwel stationair is vergeleken met het vorig jaar). Voor 102 personen is retraite aangevraagd in den loop van het jaar, waarin begrepen zijn 6 aanvragen voor niet-leden. Aan 8 personen is uit de fondsmiddelen eenige toeslag betaald en 4 personen ontvingen geheel de on kosten aan een Retraite verbonden. Het bestuur brengt langs dezen weg gaarne dank aan de donateurs, die het hem mogelijk maakten dezen financieelen steun te verleenen De penningm. las hierna het financial verslag voor, waaruit bleek, dat de ontvangsten aan contributiën hebben bedragen 1607,68, aan andere bijdragen 216,31, totaal ƒ1823,99. De uitgaven bedroegen aan terugbetaalde inleggel- den 864,74. De onkostennota bedroeg 103,80 totaal uitgaven 968,54. Saldo op heden 855,45 van welk bedrag nog aan inleggers verschuldigd is ƒ721,41. Hierna had de bestuursverkiezing plaats, waarin de aftredende voorzitter van Haasteren met groote meerderheid werd her kozen en in plaats van den heer E. de Groot, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer Salemink werd verkozen. Nu verkreeg de advi seur het woord. Z.E. sprak een woord van felici tatie tot den voorzitter, die op heden reeds 12£ iaar deze functie vervulde en wenschte hem toe, dat hij eens als zilveren jubilaris het voorzitter schap zou mogen vervullen. Verder spoorde Z.E. de retraittanten aan, tot getrouw bijwonen der Recollectieavonden. Voorts werd het reglement aan een herziening onderworpen, waarna nog enkele huishoudelijke zaken werden afgedaan en de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank aan de leden voor de aangename wijze, waarop deze vergadering was gehouden. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. 173816 attent op de bedevaart naar de Brielle op 2de Pinksterdag, uitgaande van de mannencongre- gatie van de H. Familie. Ook niet-leden kunnen zich aansluiten. Vertrek met de boot om half negen van het Hoofd. Kaarten verkrijgbaar aan de pastorie in het Frankenland en bij den heer Th. Hengst, Huysmanstraat 15. De prijzen zijn 1.50, voor jongens 1. Opening zwemplaatsen. B. en W. van Schiedam brengen ter openba- kennis dat de gemeentelijke zwemplaatsen zul len worden geopend op Maandag 31 Mei a.s., die voor mannen des v.m. 6.30, die voor vrouwen des v.m. 7 uur. Voorts wordt de aandacht van belanghebben den gevestigd op het volgende Behalve op de uren voor kosteloos gebruik aangewezen wordt tot de zweminrichting nie mand tegelaten zonder toegangsbewijs. Toegang wordt verkregen tegen betaling van 0.15 per keer, ƒ2.- per kalendermaand of 5. per seizoen. Wanneer door een der leden van een gezin een abonnement van 5.is betaald, bedraagt voor ieder der overige leden van dat gezin beneden de 18 jaar, de abonnementsprijs 2.50. Voor zoover het algemeen toezicht dat moge lijk maakt, zullen de zwemmeester(essen) aan hen die dat verlangen, zwemonderricht geven, waarvoor per seizoen verschuldigd is 2.50 voor personen boven 14 jaar-en ƒ1.-voor kinderen beneden dien leeftijd. Voor het bewaren, schoonhouden en drogen van zwembroeken, badcostumes en handdoe ken is per seizoen verschuldigd 1.(Een en ander wordt niet in bewaring genomen dan op vertoon van een abonnementsbewijs). De betaling voor het gebruik van de zwem plaats geeft mede recht op het gebruik van een kleedkamertje, met dien verstande, dat op de kostelooze uren ook door niet-betalende vrou welijke personen van een kamertje kan worden gebruik gemaakt. De betalingen geschieden vooruit die per keer, bij den daarmede belasten ambte naar aan de zwemplaats verbonden, die daar voor een coupon geeft Die per kalendermaand of seizoen, ook die voor het bewaren van badbenoodigdlieden, als mede die voor onderricht in het zwemmen, uilsluitend ten kantore van den gemeente-ont vanger, tegen afgifte vaneen abonnementskaart. De coupons en abonnementskaarten moeten op verlangen van de betrokken ambtenaren onmiddellijk worden vertoond. De zwempaatsen zijn voor kosteloos gebruik geopend op alle werkdagen van 8 tot 10 uur v.m.; en voorts die voor mannen vanaf 5 uur n.m., die voor vrouwen vanaf 5.30 n.m. tot het slui tingsuur. Des Woensdags is bovendien de zwem plaats voor mannen voor kosteloos gebruik reeds geopend vanaf 2.30 n.m. De aandacht wordt erop gevestigd dat in de zwemplaats voor vrouwen het gebruik van bad mutsen verplicht is. De c'ommissie voor de gemeen- telijke zweminrichtingen heeft zich met een lid uitgebreid. Als vertegenwoordiger van de Schie- damsche zwemclub zal hier in zitting nemen een der leden van het dag. bestuur. Liefhebbers genoeg. Voor de betrekking van gemeentelijk Inspec teur bij het Onderwijs in deze gemeente hebben Bedevaart Brielle. Wij maken onze lezers ten overvloede nog eens zich aangemeld 120 sollicitanten. i Gemeentelijke cursus tot opleiding j van bewaarschoolonderwijzeressen. Aanmelding voor den cursus, die op 1 Septem ber a.s. begint, kan geschieden bij den directeur van den cursus (den heer B. van Boehove) aan de Openbare school Singel op Maandag 31 Mei des avonds van 7 tot 8 uur en Woensdag 2 Juni des namiddags van 3 tot 4 uur. De nieuwe leerlingen moeten vóór 1 Juni 1926 den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt en zich aan een examen onderwerpen, waarvan de ei- schen ongeveer gelijk zijn aan die voor het eind diploma eener 3-jarige (M.)U.L.O.-school. Be zitsters van het (M.)U.L.O.-diploma zijn van het examen vrijgesteld. Pandora. De directie van bovengenoemd theater pakt deze weer bijzonder goed uit. Na een mooi jour naal, draait een luchtige klucht in twee acten „Wat een Model Hierna wat pittiger kost in den vorm van een sensatiefilmmet in de hoofd rol Elmo Lincoln. De film is getiteld „Elmo de Geweldige" en brengt ongekende spanning en sensatie. Op het tooneel Jetty en Louis Daniels met een nieuw revuetje genaamd „Hé Afblijven". Wij geloven, dat reeds enkel dit duo succes zal waarborgen. Na de pauze ,,'s Levens Poppenkast" een goéd gespeeld en zeer gevoelvol drama, waarin het recht aan het slot op schitterende wijze zege viert. Vanaf Maandag een nieuwe hoofdfilm, en wel „Een wedren om het leven". Waar in deze film Eva Novak en William Fairbanks de hoofdrollen vervullen, meenen we wel succes te kunnen voor spellen. Gaarne bevelen wij dit mooie programma voor de Pinksterdagen aan. Luxor. Behalve de variatie-volle Ditjes en datjes niet minder dan drie groote hoofdnummers, die mede voor elk wat wils bieden. Eerst gaat „De man in 't blauw, een van die geestige, spannende Verhalen, waar alleen de Engelschen het recept van schijnen te hebben vervolgens glijdt langs het witte doek „Het groote circusmysterie" met den geweldigen krachtmensch Bonomo als hoofd persoon en met een verwikkeling rijk aan span ningvolle avonturen. Nummer drie laat ons ein delijk den sympathieken sportman, Mac Donald zien in een omgeving die gelijkwaardig is aan zijn aard en in lotgevallen, geknipt voor zijn kracht en moed. Een heel mooi programma, dat aanbeveling verdient. Gisteren slaagde te Leidenvoor het examen ass.-apotheker o.m. mej. Luud M. C. Melchers, van hier. Gistermiddag ontstond brand in de vernisfabriek der firma Kappelhoff en Ho- vingh aan den Noordvestsingel, doordat de vlam in een met olie gevulde ketel sloeg. De brandweer, die gealarmeerd was, behoefde geen dienst te doen daar de brand door personeel der fabriek met emmers water was gebluscht. Programma van de uitvoering door het Stedelijk muziekkorps op Zondag 23 Mei des n.m. 1 uur in de Plantage 1. Over the Top, marsch, J. H. Grosby 2. Ouverture die Zigeunerin, W. Balfe3. Frühlingskinder, wals, E. Waldteufel4. Fantasie de l'Opera les Pecheurs des Perles, G. Bizet5. Introduc tion et Andante uit het 2e vioolconcert voor solo Clarinet FI. Vieuxtemps, Van Vleuten 6 Regimentskinder, marsch, J. v. Fuick. UIT ROTTERDAM. W. B. Thealer. Het journaal geeft deze week o.a. eenige op namen van de troebelen in China, terwijl de revue ons naar .het eiland Guadaloup voert. Hierna een aardige teekenfilm „Een partijtje poker", waarin het clowntje de hoofdrol vervult. Een leuke twee-acter is gevonden in „Fridolin als Toreador". Als hoofdnummer voor de pauze gaat „Prins voor één dag", een dolle sensatie klucht in zes acten, vol komische verwikkelingen, die wel vermag er een vroolijke stemming in te brengen. Op het tooneel „Romani Trio", een zeer goed muzikaal nummer. Na de pauze Kareltje in „O wat een Don Juan een nachtmerrie in zes stadia. Waar Harold Loyd verschijnt moet nu eenmaal gelachen worden en daarom werd er ook veel gelachen. Een aardig programma, dat we gaarne voor een ieder aanbevelen. Prinses-Theater. Tom Mix, de populaire filmheld, de man, die alles durft, voor wien niets onmogelijk is, is dezer dagen in een van z'n beste filmen te zien. „De Waaghals", de titel zegt reeds genoeg is boeiend, sensationeel en komisch. Tom Mix als Tom Steele, de chef der „Ajaz", heeft de hoofdrol. De tweede hoofdfilm is ook een Wild-West drama, doch van een veel beter genre. De film „Toen de deur openging" is een der beste filmen, die er bestaan. Superieur spel en schitterende filmtechniek zijn hier. zoo hoog mogelijk opgevoerd. Vooral om deze film willen wij een bezoek aan Princes ten zeerste aanbevelen. Als bijzonder variéténummer, op het tooneel Jaques Dutreau, de zanger-pianist, die eenige aardige liedjes ten gehoore brengt. bij Wielrijders, een door de zon Verschroeide Huid, 5chrijnen en Smetten,verzacht en geneest men met p y |^Q mg een B 5ch Bij Apoth. en Drogisten 1739 9 Vervolg Kerkbericht. AGENDA. Maandag 24 Mei. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Stee.ds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. 8 uur. Dammen in het Patronaatsgebouw, L. Haven. Dinsdag 25 Mei. R. K. Mannenzangvereen. „St. Caecilia", onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond, lederen Dinsdagavond repetitie van 8£ tot. 10| uur. Gemengd Nieuws. Hoog water. De laatste 24 uur is de Maas voor de gemeente Grave nog weer 35 c.M. gewassen, zoodat nu ook vele hoogge legene uiterwaarden zijn ondergeloopen. De zeer groote uiterwaard te Neerloon (bij Ravenstein) hebben de boeren door het leggen van dammen nog watervrij kunnen houden. Ook de boeren van Velp (N.-Br.) zijn er tot heden in geslaagd, het Peelwater door afdammen buiten den polder de Wyth te houden. Het Peelwater stijgt echter nu de sluizen van de Raam gesloten moeten blijven voortdurend, zoodat men begint te wanhopen aan het droog- houden van de Wyth. Overigens staat zoover het oog reikt te Grave binnendijks het Peelwater. Men verwacht, dat de Veerstraat te Neder- Asselt nog boven water zal blijven, daar Venlo en Maastricht val melden. Van gistermorgen 7 uur tot gistermiddag 5 uur bedroeg de was nog 7 c.M. De Peilschaal te Grave teekent thans 10.05 M. pi. N.A.P. n T a a i e. Te Purmerend werd een 18-jarige jongmensch door een auto overreden over buik en beenen. Geneeskundig onderzoek maakte uit, dat beide onbeschadigd waren, doch de broek des overredene was er slecht afgekomen, waarom de eigenaar van de auto een nieuw pak deed aanrukken, dat den taaien jonge man gra tis werd aangeboden. Van de trap gevallen. Woensdag avond is de 2-jarige M. de K. te Rotterdam in de ouderlijke woning aan den Hilledijk te Rotter dam bij het spelen van de trap gevallen. Donder dagavond is het kind aan de bekomen verwondin gen overleden. Een heethoofd. G stermiddag kwam den vertegenwoordiger van de N.V. Electrolux met den electrischen trein te Rotterdam aan. Aan het station werd hij opgewacht door een groepje stakers. Een van de stakers liep naar den ver tegenwoordiger toe, gaf hem onverhoeds een slag op het hoofd, waarna hij hard weg liep. De politie stelt een onderzoek in. De knoet-inspecteur. Aan den inspecteur van politie te Baarn, Gerlings, die ge schorst was, hangende het onderzoek in ver band met de mishandeling van den metselaar Bon, is op zijn verzoek door den burgemeester ontslag verleend. Onder den trein. Gistermorgen kwart voor 11 is de 51-jarige eerste seinhuiswachter J. de N. aan den Weimarsweg, op het rangeer terrein Feijenoord, juist onder de nieuwe via duct aan de West-Varkenoordschenweg te Rot terdam onder een losse machine geraakt. Beide beenen zijn hem afgereden. In hoogst ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis aan denCool- singel vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. De machinist noch de stoker hadden iets van de N. gezien, voor het te laat was. Van zijn bed gelicht. De man, die eergisterochtend in de boerderij van K. den Har- tog aan den Korten Muiderweg te Weesp een bedrag van 700 heeft gestolen, is gisternacht om half 5 door de Weesper politie in Zuid-Bijerland van zijn bed gelicht en naar Weesp vervoerd. Hij heeft bekend het grootste deel van het be drag was nog in zijn bezit. Hij was kort tevoren in een naastbij gelegen boerderij als knecht werk zaam geweest. Twee jongetjes in zee gesleurd. Gisteravond omstreeks halfzeven is een droevig ongeval te Scheveningen gebeurd. Bij de zee sluis naast het ververschingskanaal waren twee jongetjes aan het spelen, die men eerst heeft opgemerkt, toen het reeds te laat was. Men zag de kinderen, nadat men had gespuid zij werden toen door de groote kracht van het water het verval was ongeveer 1.70 Meter naar zee ge trokken. Onmiddellijk ingestelde pogingen om hen nog te redden, mochten helaas niet baten, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat de beide knapen een jammerlijken dood in de golven von den. De namen der jongens wist men niet maar gisteravond gaf de heer G. uit de Vlierhofstraat den politie kennis, dat hij zijn twee zoontjes ver miste. Een goede vangst. De inbraak bij J. K. te Leiden, bode van de Leidsche Bouwver- eeniging, bij wien eenige dagen geleden door middel van inbraak 700, toebehoorende aan de Bouwvereeniging is ontvreemd, is thans opge helderd. Het is gebleken, dat de Leidsche recher che, door den 26-jarigen zoon van K. in ver zekerde bewaring te stellen een goede greep heeft gedaan. Hij heeft tenslotte bekend geld te hebben weggenomen en, om het te laten voorkomen, dat er was ingebroken, een raam van de woning van zijn vader te hebben opengeschoven. De kapper v.d. S. te Leiden is als medeplich tig aan dezen diefstal gearresteerd, alsmede de koffiehuishouder K. aldaar, die zich heeft schul dig gemaakt aan heling en bij wien een gedeelte van het geld is in beslag genomen. Te Noordwijk heeft de politie eveneens een deel van het gestolene teruggevonden. Het drietal is naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage overgebracht. Vliegongeluk b i j Tripolis. Bij Tripolis is bij een oefenvlucht een vliegtuig met 3 motoren van geringe hoogte naar beneden ge stort. De bestuurder, de waarnemingsofficier en een hem vergezellende onderofficier werden gedood, de mecanicien zwaar gewond. Calabrische zeden. In de Calabri- sche stad Porto Salvo hebben 2 jonge mannen in een woest gevecht met messen en revolvers elkaar wederkeerig omgebracht. De broeder van den eenen doode vermoordde daarna uit wraak den vader van den anderen. Een stad afgebrand. Een brand heeft bijna geheel de stad Metagalpe verwoest, p n I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2