flat de dood bijna onmiddellijk intrad. Het lijkje is naar de woning der ouders te Acrdenhont over gebracht.. de gemeente Zuidwolde (Drente) is twee hecta- Linne (Limburg) zijn bij het graven van grint overblijfselen opgedolven van een mammouth. Een kies bleek een zwaarte van 6 K.G. te hebben. Doodgereden. Op de spoorbaan te Lei- velde werd, volgend de „Geld. Bode", het lijk gevonden van den landbouwer ten B. te Groenlo. Hij was den vorigen avond door den laatsten trein uit Zutphen, waarheen de ongelukkige per fiets' was geweest, overreden. pelle onder den sneltrein, dié 10.39 aan het Maas station te Rotterdam aankomt, geraakt en on middellijk gedood. Dé machinist stopte direct, doch kon niet verhinderen, dat de heer V. over reden werd. De overweg was afgesloten, doch de heer V. had vermoedelijk groote haast en wilde alhoe wel de hekken reeds gesloten waren, oversteken, met het bekende noodlottige gevolg. Ingerekend. P. J. Alta, de voortvluch tige kantoorbediende die den Glas handel van de firma Pont te Amsterdam voor een bedrag van 16.800 benadeelde, is gelijk gemeld te Antwerpen gearresteerd Op 10 Juni moest hij een brief met bovenge noemde bedrag voor de genoemde firma aan- teekenen. Hij wist eenzelfde enveloppe te be machtigen, schreef het adres en vulde het cou vert op met met blanco kwitanties. Toen het delict ontdekt werd, was. Alta reeds verdwenen. Het schijnt achteraf, dat hij eerst naar Den Haag is gegaan, vervolgens naar Vlaardingen en Hansweert. Daar de gewone veerbooten ge post. werden ,is hij per sleepboot naar België overgestoken en verbleef geruimen tijd te Antwerpen. Daar hiervan iets uitgelekt was, bevonden de rechercheur Wassing van het bureau Leidsche- plein hier ter stede, de procuratiehouder van de betrokken firma, benevens een beambte van de gerechtelijke politie zich daar en stel den een uitgebreid onderzoek in. Gistermiddag waren ze den vluchteling dicht op de hielen. Toevallige omstandigheden hebben zijn ar restatie evenwel bespoedigd. Toen het drietal op pas was, begon het onverwacht te regenen en de rechercheur Wassing ging met zijn beide metgezellen terug om zijn regenjas te 'halen. Bij het omslaan van een hoek stond Alta plot seling in een dwarsstraat voor hen. Hij werd vastgegrepen en naar het dichtbijzijnd bureau overgebracht. Tot aller verbazing bleek, dat hij nog bij zich had een bedrag van. 15.500, be neyens eenige honderden francs. Het grootste deel van het gestolene is dus teruggevonden. De dader heeft een volledige bekentenis afgelegd en uit hetgeen hij verklaarde bleek, dat de politie liet juiste spoor had gevolgd. De arrestant, kon niet onmiddellijk naar Amster dam worden overgebracht, omdat de Belgische justitie nog een appeltje met hem te schillen had. Dat was omdat Alta onder een valschen naam in Antwerpen had gelogeerd. De justitie hier ter stede heeft nu zijn uitlevering aange vraagd. Het drietal, dat op zoek ging, had acht hond- derd portretten en signalementen meegenomen, ten einde die op ruime schaal in België te ver spreiden. Op de arrestatie was een belooning van 500 gesteld waarschijnlijk zal dit bedrag onder de drie speurders verdeeld worden. Een vreemde vergiftigingsepi demie. Te Luedersdorff is voor eenige dagen een geheimzinnige vergiftigingsepidemie uitge broken, die men eerst aan bedorven vleesch weet, doch waarvan de oorzaak nog niet definitief is vastgesteld. In korten tijd werden 127 personen aangetast.Thans meldt Wolff, dat de ziekte een nieuwe onrustbarende uitbreiding gekregen heeft, zoodat men besloten heeft de zieken in barakken te isoleeren. Brutale inbrekers. Gisternacht ongeveer halfdrie werden de gebroeders Nijenhuis te Tinaarloo wakker en bemerkten zij, dat er inbrekers in hun woningen Waren. Het bleek hun, flat drie gemaskerde mannen de woning waren binnengedrongen. Onmiddellijk werd aan de gebr. N., die voor rijk bekend staan, gezegd, dat het hun om geld te doen was. Twee van de in brekers waren met revolvers gewapend, daar mede werden de bewoners in bedwang gehouden, terwijl alle kasten werden nagezocht. Een porte- monnaie met geld werd mee genomen. De 'nbrekers, die per fiets vertrokken, zeide, dat de bewoners de woning niet eerder dan een uur na hun vertrek mochten verlaten. Na hun vertrek passeerde een rijtuig de voer man werd geroepen en hem werd alles medege deeld. Deze begaf zich naar den buurman Voren kamp, die onmiddellijk de politie waarschuwde. D 36-i d gevallen. Gistermiddag is de Izaak van Wasbeêk, uit de Biersloot- steeg te Vlaardingen, toen hij op verzoek van Jen machinist van een der laadbruggen op het Vulkaan-terrein aldaar, dezen bij het bedienen van die brug assisteerde, van een hoogte van ongeveer 19 M. op het dek van het in de Vülkaan- baven liggende stoomschip Strinda gevallen. De man was op slag dood hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. Overreden. Gistermiddag is het 2-jarig zoontje van den mijnwerker J. H. te Kaalheide door een electrische tram overreden. Zeer ein dig gekwetst werd het kindje naar het hospitaal te Kerkrade overgebracht. Men denkt, dat het ■ml sterven. De oudste inwoner van België. Zondag a.s. wordt te Walcourt (tusschen Sambre en Maas) de 105de verjaardag gevierd van Pierre Dupont,oudste inwoner vanBelgië, oud-gediende onder Leopold I. Toen hij nog in het leger was voorspelde een waarzegster hem dat hij 103 jaar worden zou. Hij heeft twee dochters, de jongste is 75 jaar. de oudste 78. De jongste trad twee jaar geleden in het huwelijk. De vader, het bruids paar en de oudste zuster telden toen samen 330 jaar. De oude Dupont zaagt nog geregeld hout. Het roode-kruis-drama op de W ganse c. Ter vaststelling van de oorzaak van het overlijden van den scholier Jahncke, die, zooals men zich herinnert, bij een Roode- Kruis-oefening in de Wannsee bij Berlijn ver dronk, is Maandag voor het O.M. en de recherche een film vertoond, die tijdens de Oefening opge nomen was. Toen men aan de scène kwam, waar de kin deren in het water springen, werd de film herhaaldelijk onderbroken en werden enkele fragmenten langzaam afgedraaid, opdat men zich een juister beeld kon vormen van het ver loop der oefening. Op de film is duidelijk te zien, hoe de kin deren bij stroomenden regen in het water spron gen, hoe dan een tijdje volkomen rust heerselit en ten slotte de reddingsactie wordt begonnen. Ook blijkt, dat men er geen besef van had, dat Jahncke in levensgevaar verkeerde. Hel oordeel der aanwezigen bij de filmver- tooning was streng voor zulk een theatraal vertoon had men geen inenschenleven in gevaar mogen brengen. De officier van Justitie meent uit de film verscheidene aanwijzingen te kunnen halen voor de schuld der organisatoren. n Zonderlinge leider. Een ver slaggever van de Daily Mail beschrijft het optre den van Cook, den secretaris der mijnwerkers, in een vergadering te Mansfield op Maandag. Ongeveer 10.000 mijnwerkers van wie velen een fietstocht, van vijftien mijl hadden moeten doen, waren in het park onder zijn gehoor, om te hooren hoe hij zichzelf zou verdedigen. Hij sprak meer dan twee uur, maar binnen nog geen twintig minuten nadat hij zijn eersten zin gezegd had, liep een groot gedeelte van het publiek weg en hoorde men aan alle kanten uitingen van af keuring.» Voortdurend werd er onder zijn rede ironisch gelachen. Na zijn gewonen aanval op Baldwin hij noemde hem ditmaal den boodschapjongen van de eigenaars trok hij zijn regenjas uit. Ter wijl Amerika een ongekende welvaart geniet, vervolgde hij. gaat Europa naar den lommerd, en is de Britsche nijverheid al verpand. Toen iemand riep „Daar breng jij het hield Cook even op, trok zijn buis uit en zwaaide met de vuisten. Nu deed hij nog zijn das af, maakte zijn boord los, nam zijn hemds- en boordsknoopen eruit en overhandigde ze aan omstanders. Vei'volgens zette hij zijn pet anders om, met de klep naar achteren. Van dit oogen- blik af stelde hij zich aan als een razende. Hij gilde en schreeuwde zoo hevig, dat zijn stem door sloeg en men zijn kaken zag bewegen, zonder dat er een woord uitkwam. Toen hij uitgesproken had en zich weer op het platform terugtrok, kwam een opgeschoten jongen naar voren en heesch een vlag boven zijn hoofd met 't opschrift„Communistische partij van Groot-Brittanrxië." Een andere jon gen toeterde op een trompet de eerste noten van het revolutionnaire lied „De Roode Vlag." Cook wekte het gehoor met hevig zwaaiende ai'men tot meeningen op, maar kon geen geest drift wekken. Zijn volgelingen brachten hem ten slotte zijn kleedingstukken en zij stonden erop, hem zeiven weer aan te kleeden. Telegrammen. H ij h a d z i c h b e d a c. h t. Gistermor gen was het Waterloo plein te Amsterdam het tooneel van oploopjes. Er waren honderden op de been, die het laatste nieuws over een voorval roet elkaar uitwisselden. Ontdaan van alle bijkomstigheden kwam de zaak neer op het feit, dat een man, die gister- morgen zou huwen, zijn verloofde bericht had, dat hij zich to h maar niet aan het experiment z°u wagen. Hij had zich namelijk bedacht. Vandaar de groote drukte, vandaar de taxi, die al voor de deur stond om het ongelukkige paar ten stadhuize te brengen en vandaar de politiebeambten, die voor alle securiteit een °°gje in het zeil hielden. Het treinongeluk te C a p e 1 1 e. ^ooais we gister reeds melden is de ongeveer 40- jarige W. Vink, hoofd eener school te Ca- premier Magnussen van IJsland te Nordfjord plotseling is overleden. SNELTREIN ONTSPOORD. LONDEN, 24 Jni (draadloos) Door onbekende oorzaak is nabij Rio de Janeiro (Brazilië) de sneltrein die van MinasgdS*as kwam ontspoord en totaal vernield. Een groot aantal personen is gedood en er zijn honderden reizigers gewond. POLEN. WARSCHAU, 24 Juni (draadloos) Naar ver luidt zullen nieuwe verkiezingen eerst in October 1927 plaats vinden. Laatste Berichten. Weerbericht. V e r w a c h t i n g Zwakke tot matige, meest matige N.W. wind half tot zwaar bewolkt nog kans op regenbuien WISSELKOERSEN zelfde temperatuur. TE ROTTERDAM. HET EUCHARISTISCH CONGRES. CHICAGO, 24 Juni (draadloos) Meer dan 60.000 studenten van middelbare en hougescho- len namen gister deel aan de openluchtmeeting van de afdeeling onderwijs van het Eucharistisch Congres. Met hen waren duizenden andere toe hoorders aanwezig, die het Soldierl'ield voor de vierde maal deze week tot in zijn laatste hoeken vulden. Kardinaal Czernoch, de primaat van Hongarije heeft voor de Hongaarsehe sectie een plechtige Pontificale Mis opgedragen. TURKIJE. ANGORA, 24 Juni (draadloos) De arres taties van personen, die betrokken zijn bij den z.g. „aanslag" op Moestapha Kemal duren voort. Alle progressistische afgevaardigden zijn in arrest gesteld. DE PREMIER VAN IJSLAND OVERLEDEN. KOPENHAGEN, 24 Juni (draadloos) Een telegram uit Reykjavick meldt dat hedennacht 23 Juni. 24 Juni. Londen 12.113/„ 12.1 P/s Berlijn 59.66 V 2 - 59 251/s Parijs - 7 10 - 7.15 België V>. M - 7 11 - 7.14 Zwitserland - 48 19 - 48 20 Amerika - 2.4815/1b - 2.481V, Weenen - 85.20 - 35.20 Kopenhagen - 66.— - 65.95 Stockholm 66.34 - 66 83 Oslo mm - 55.05 - 54 92V2 Madrid - - 40 35 - 40.521/» - 9 00 V g 9.06 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 23 Juni. 24 Juni. Londen ƒ12.1 P/8 /12.1P/4 Berlijn - 59 27 - 59.26 Parijs - 7 071/* - 7.16 Brussel - 7 09 - 7.15 Zwitserland - 48.25 - 48.20 - 35 .20 - 35.20 Kopenhagen - 66.05 - 65 97 Vi Stockholm - 66 85 - 66.85 Oslo - 55 05 - 54 85 New-York 2.49 - 2 487/g Kerknieuws. Groot Seminarie van St. Mary of the Lake te Mundelein een Pontificale Hoogmis worden op gedragen, onder welke kardinaal Haves aarts bisschop van New Vork een rede zal uitspreken. Onmiddellijk na de H. Mis zal de H. Sacra mentsprocessie van het altaar af uittrekken langs de oevers van het St. Marymeer en terug, naar het altaar, waar de plechtige zegen met het Al lerheiligste zal worden gegeven, waarna de Dele- gaat den Pauselijken zegen zal verleenen. SPORT. EUCHARISTISCH CONGRES. Priestervergadering. Elfduizend deelnemers. Behalve de priestervergadering van Maan dag welke duizend deelnemers telde, had gister een enorme priesterbijeenkomst plaats in het Coliseum. Op deze bijeenkomst waren aanwezig elfduizend priesters vaxx vijftien ver schillende nationaliteiten. Tot de'onderwerpen van bespreking behoorde o.a. De Latijnsche taal. Waar de Latijnsche taal als dood be schouwd wordt, zal men naar middelen uitzien om haar weer te doen herleven. Voortreffelijke organisatie. Een speciaal bureau voor gevonden voorwer pen werd ingericht en het bureau heeft reeds handen vol werk gekregen. Aan het 'bureau is een, afzonderlijke afdeeling toegevoegd, belast met de bescherming van „verloren geraakte kinderen." De openlucht-meeting. Omtrent, den Dinsdagavond gehouden plech- tigen dienst voor mannen, onder de auspiciën van de Vereeniging van den Heiligen Naam, kan nog wordexx gexxield, dat elke man in de uitge strekte arena van het stadion een brandende kaars jn de hand had, waardoor het efiect vaxx een gouden gloed werd verkregen. Onder de menigte van naar schatting 150.000 menschen, bevonden zich 2000 geest.elijkexx. Allen knielden in devotie neder, toen kar dinaal Mundelein de H. Hostie ophief en de aanwezigen plechtig zegende. Kardinaal Faullxaber sprak in het Duitsch en ook mgr. Seipel en kardinaal Reig Y Casaxxova voerden het woord. De Pauselijk Delegaat kardinaal Bonzano ging aan het hoofd tier kerkvorsten, toen dezexx zich naar het altaar begaven, en toen allen ge zéten waren hief de menigte het volkslied aan- De vergadering vaxx Woensdag. Op de gister op het Soldierfield ojxder voorzit terschap van Kardinaal Dougherty, aartsbis schop van Philadelphia gehouden vergaderingwas schrijft de correspóxxdent van de „Msb." het hooger onderwijs het voornaamste onderwerp vaix bespreking. De belangstellixxg was niet minder groot daix de vorige dagen. Honderdduizenden woonden de plechtigheden, die ook ditmaal door de hooge kerkelijke digxxitarissen werden opgeluisterd, bij. Desniettemin hebben zeer velen reeds heden de stad verlateix om zich xxaar de plaats te be geven, waar morgen de sluitingsplechtigheden zulleix geschieden. De sluitingsplechtigheden. De Congresautoriteiten schatten het aantal personen, dat gistermorgen vroeg reeds onder weg was naar Mundelein, waar gisteravoxxd in het park van het Groot-Seminarie de groote sluitingsprocessie zou worden gehouden, op 100.000. Zij hielden er rekening mee, dat te middernacht een kwart millioenen personen zich op of rond de terreinen van St. Mary of the Lake zouden bevinden. De ceremonie van heden zal waarschijnlijk de drukstbezoehte worden, welke ooit ixx Ameri ka of elders heeft plaats gehad. De genomen ordemaatregelen zijn berekend op een menschenmassa van 750.000 personen en naar verzekerd wordt zijn ze van dien aard, dat er geen Vrees behoeft te bestaan voor moeilijk heden gedurende of xxa afloop van de plechtigheid wanneer een menigte, even talrijk als de bevol- kings van heel Amsterdam in goede orde huis waarts moet keeren. Om elf uur zal door den Pauselijken Delegaat, kardinaal Bonzano op de terreinen van het R.K.S.V. Excelsior. Onze plaatselijke R.K. Sportvereeniging lxeefl tlxaixs defiixitief besloten xxxet al haar txxrnafdee- lingen deel te nemen aan de groote turnwedstrij- den welke in October a.s. te Gouda zullen plaats vinden. In verband met het feit dat door al de turnafdeelingen zal Worden deelgenomen zullen meer dan 100 Excelsiorledexx t.e' Gouda kampen; op zichzelf reeds een heele prestatie De oefeningen zijn reeds in vollen gang eix fv wordt thans reeds serieus en xnet grooten animo gewerkt. Op de a.s. algemeene vergadering zullen defi nitieve besluiten betreffende de regeling v.d. tocht genomen wordexx. De Ëxcelsiorstoet welke in Gouda achter haar ontplooid vaandel onder de beproefde leiding van den turnleeraar Sixxxoixs Sr. zal opmarchee- ren, zal begeleid wordexx door eigen trommelsla gers. a.s. Zondag zullen in Rotterdam'de oefenin gen door het wedstrijdcomité worden voorge- turxxd waarbij naast de turnleeraren vanExcelsior dames en heerenleden der verschillende turnaf deelingen tegenwoordig zullen zijn. TrekvogelsRoll. comb. Elftal 12. Ten bate van 'L Bosman-fonds werd gister avond bovengenoemde wedstrijd, ten aanschou- we vaxx 980 betalende bezoekers bijgewoond. De Vogels waren volledig. Bij de gasten be merkten wij o.m. een vijftal Feyenoordspelers zooals Koonings, vaxx Heel, Dijke, Nooteboom en v.d. Velde, 't, ls een aardige wedstrijd gewor- dexx. De R'dammers vatten de zaak echter nogal kampjes op. De Vogels daarentegen zwoegden van begin tot 't eixxd. 't. Begin is voor de gasten en de Jong in !t doel der Vogels moet al z'xx talenten te hulp i'oepen om doelpunten te voor komen. Als Dijke eens Huyskes in 't beruchte gebied haakt,' krijgen de Vogels een mooie kans om de leiding te nemen, doch Broxmenxan laat, die kans onbenut. De midvoor der gasten week na eexx half uur de Jong met een flink schot te passeeren. Rust 01. Na de hervatting pakken de gastheeren stevig aan- Dijke en Nooteboom zijn echter op hun hoe de en bezweren alle gevaar. Van Heel op de linksbuitenplaats toont mooie staaltjes voetbal. Over 't algemeen is 't spel der gastexx superieur. Eexx harde scherpe voorzet kopt Koonings keurig in 02. Even voor 't einde weet F. Ver- hoecx de eer te redden met een schot van grooten afstand 1 -2. Met dezen stand komt J'fc einde. De scheidsrechter voldeed goed, uitblinkers bij de gasten waren 't binnentrio, vaxx Heel en rechtshalf. Bij de Vogels de Jong en de Goede, Financ en Econ. Mededeelingen. Eerste R.-K. Levensverzekering Mij. Aan het verslag over 1925 der Eei'ste R. K. Levensverzekering Maatschappij te Nijmegen is het volgende ontleend Aan het einde van 1926 bedroeg het verzekerd kapitaal 30,883,967, zoodat een netto vermeer dering kon worden geboekt van 1,020,190. De jaarpremie bedraagt thans 708,181. Burgerlijke Stand. Geboren: Juni 22: Frederik z.v. F. vaxx Hoogdalém exx L. M. Batz, Rhoonschestraat. 23. Johannes Cornelis z.v. J. Boonx en J. Hogcr- vorst, Hoofdstraat. Overleden J mxi 22. JG. Verheezen, oud 83 j. Hagastraat. Gehuwd: Juni 23. J. A. Kazenbroot 26 j. en C. M. Weber 26 j. L. van der Kaag 28 j. en A. H. Poulus 26 j. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 24 Juni v.m. 1.58 n.m. 2.20. 25 Juni v.m. 2.37 nun. 3 03. 26 Juni v.m. 3.18, n.m. 3.48. 27 Juni v.m. 4.02 n.m. 4.33. Gem. Hoogwater 87 e.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. SCHIEDAM, 23 Juni Aangekomen s.s.,„Ka tie" met papierhout van Makslati. s.s. „Anglet" van Amsterdam, 10 Engel- sche stoomtrawlers om hier kolen te bunkeren in de Willi, haven. SCHIEDAM, 23 Juni. Vertrokken: Eng. s.s. Linton" met steenkolen naar Londen. HARBURG, 23 Juni. Vertrokken s.s. „Al- chymist" met olie naar Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 24 Juni. Officieele noteermg van de Commissie uit de Kamer van Koop ïan Moutwijn 46 11.50. Name». de eonm,»». 8' Spiritus. SCHIEDAM, 24 Juni. Men noteert voor Spiritus ƒ100 ƒ21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied, Spoelingvereeniging". Heden 1.80 per ketel. jarige M»T .1 W| MM M. M Ml HM M. HU f W. Ml Ml ..I MM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3