Groote Confectie Opruiming DAT ZIJN PRIJZEN Japonnen 2.90 3.90 4.90 Mantels 5.90 6.90 8.90 Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllg Groote part ij COUPONS voor spotprijzen. Alles moderne CONFECTIE voor extra lage prijzen illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljllllllllllllllllllllllllilllUIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIli zich op onrechtmatige wijze in het bezit van vul penhouders te stellen. Belanghebbenden zijn gewaarschuwd. Door den electrise he tram is een hond overreden en gedood. De loswerk man C. W. wonende te Roterdam, heeft bij de politie aangifte gedaan dat hij uit zijn portemonnaie 15.vermist. Hij had gistermorgen ten 10 uur in een café alhier geborreld, was in slaap gevallen en toen hij gistermiddag ten 5 uur ontwaakte vermiste hij zijn geld. De politie stelt een onderzoek in. Door het uitnemen van een raam van het tuinhuisje van de K., wonende Korte Kerkstraat, heeft men zich toegang ver schaft en een snoeischaar ontvreemd. Gister is de staking onder de nageljongens aan de Scheepsbouw Maatschappij „Nieuwe Waterweg" opgeheven. gister Door een luxe auto is nabij den spooroverweg een ijzeren paal, dienende tot bescherming van een lantaarn stuk gereden, terwijl de lantaarn zelf werd beschadigd. Voor de vereeniging van leera ren gehouden examens op 15 en 16 Juni te Rotter dam, slaagde voor boekhouden, handelsrekenen en handelsrecht Joh. Olieman van hier. Opbrengst collecte. De collecte die Maandag alhier voor den z.g. „Gewapenden dienst" langs de huizen is gehou den, bracht 197.39 op of ongeveer f 6 meer dan het vorige jaar. Geveilde en verk. onroerende goederen. Notaris P. R. v. E 11 e k o m. V e i 1 i n g 2 5 Juni. I. Het heerenhuis met erve tuin en loods aan de Tuinlaan No. 106, groot 191 c.A. Geveild voor 14.000. II. Een huis met schuurtje, erve en tuin, aan de Villastraat No. 104 te Schiedam, groot 70 c.A. Geveild voor 3200. Afslag 2 Juli a.s. UIT VLAARDINGEN. Doodclijke val. Gistermiddag is de 36-jarige Izaak van Was- beek, wonende alhier, toen hij den machinist van een der op het terrein van de „Vulkaan" aanwezig zijnde laadbruggen, op diens verzoek een oogenblik assisteerde, bij het bedienen van die laadbrug van een hoogte van ongeveer 19 M. op het dek van het in de Vulkaanhaven liggende stoomschip „Strinda" gevallen. De ongelukkige was op slag dood hij laat een vrouw en twee kin deren achter. 1 ZI F T E T A \j A GES 2079 80 van het breken van een touw, onder dien balk geraakt en op slag gedood. Verdronken bij 't zwemmen. Bij het zwemmen is gistermiddag de 19-jarige W. uit Den Helder in het Rijnbad te Arnhem ver dronken. Hij dook onder en kwam niet meer boven. Eer men hem gevonden had, was hij reeds overleden- De verdronkene kon goed zwemmen, doch heeft vermoedelijk kramp gekregen. Te water geraakt. In het Zijldiep te Nieuwolda (Gr. is gisteren een aan toeval lijdende schippersvrouw te water geraakt en verdronken. Massaontslag. Aan ruim 100 arbeiders in dienst van de Maas-kanalisatie- en Haven werken van de N. V. Betonmaatschappij te Maasbragt, is gisteren plotseling het werk op gezegd. Een stuurrad of een rad van avontuur? De Provinciale verkeersinspec- tie van Gelderland heeft gisteren te Arnhem bij een Duits hen vrachtauto- een speling in het stuurrad, gemeten over het wiel, geconstateerd van 72 c.M. Met dit stuui toestel op een vijftonsvracht- auto met volgwagen werd met vrij snelle vaart gereden, terwijl de aanhangwagen in het ge heel niet gerernd kon worden. Het geheele ge vaarte was slechts voorzien van één werkende rem. Proces-verbaal is opgemaakt en het verder gebruik in dezen toestand verboden. UIT ROTTERDAM. Handelsvereniging voor metaalinduslricelen. Dinsdag is alhier de jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de handelsvereniging voor metaalindustrieelen gehouden. Het jaarverslag van den algemeenen secretaris en de rekening en verantwoording van den al gemeenen penningmeester over 1925 werden goed gekeurd. Naar gelang van den aard van hun bedrijf zijn de leden thans in 6 groepen vereenigd n.l groep I machine- en ketelfabrikage groep II scheepsbouw groep III constructie-werkptaat sen groep IV koperindustrieelen groep V electrotechnische bedrijvengroep VI wissel- fabrikanten. In de onmiddellijk aan de ledenvergadering voorafgaande vergadering van het algemeen be stuur koos dit uit zijn midden tot algemeen voorzitter ir. T. Elshout, ir. H. C. VVesseling tot algemeen-secretaris en den heer ir. A. de Kanter tot algemeen penningmeester. In het jaarverslag wordt melding gemaakt, dat de algemeene economische toestand in ons land eenigszins beter is en zooals uit de statistieken blijkt, had een verbetering van de handelsbalans plaats. Ook in de metaalindustrie is de toestand verbeterd. Over het algemeen zijn de grootere fabrieken behoorlijk van orders voorzien, al laten de prijzen nog wel wat te wenschen over. Gemengd Nieuws. Hotelgast-inbreker. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd de Leidsche politie door den eigenaar van 'n hotel-café restaurant in kennis gesteld van het feit, dat er ingebroken was. Verschillende laden en kasten waren geforceerd. De politie, die onmiddellijk een grondig on- de zoek instelde, trof onder de logeergasten aan den 41-jarigen H. M. uit Amsterdam, een be rucht inbreker. In zijn bezit werden verschillen de inbrekerswerktuigen gevonden. Hij had ech ter geen gelegenheid gehad iets te ontvreemden. Ook op het 3 October-leest van het vorig jaar maakte dit individu kennis met de Leidsche politie. Een verder onderzoek wordt door de politie ingesteld. Weer brand op een kermis. Op de kermis te Schagen is de electrisch gedreven caroussel met houten paarden, ooievaars, struis vogels enz., eigendom van den heer P. Wiers uit Alkmaar, geheel afbebrand. Een naaststaande comboy-tent werd ernstig beschadigd. De K u Klux K 1 a n. De Ku Klux Klan mag te Philadelphia in September a.s. geen para de houden of gebruik maken van zijn gebouw, het Columbus Auditorium voor betoogingen. De burgemeester heeft de politie-autoriteiten gewe zen op de onvereenigbaarheid van dergelijke be toogingen met de tentoonstelling tot viering van het jubileum der onafhankelijkheidsverklaring Dit werd als reden voor de weigering aan de Ku Klux Klan opgegeven. Onlusten te Delhi. Bij relletjes, wel ke gister voor een moskee te Delhi voorvielen, werd een Hindoe door een dolksteek gedood. Drie en veertig personen werden gewond, en wel een sergeant der politie, veertien Hindoes en achtentwintig Mohammedanen. De districtsauto riteiten hebben samenscholingen van meer dan vijf personen verboden. De militaire voorzorgs maatregelen blijven gehandhaafd. Uit het land der Lama's De „Chicago Tribune'' laat zich uit Britsch-Indië seinen, dat te Dalai Lama de belasting op de ooren weer heeft ingesteld. De Tibetanen die slechts over een oor beschikken, betalen uiter aard maar de helft der belasting en zijn gelukkig. Zij, die al hun ooren missen, zijn volkomen vrij gesteld van de belasting. Door den bliksem gedood. Bij Neuzalz aan den Oder zijn 7 Rijksweersqldaten der ordonnans-afdeeling door den bliksem gedood 'n Dappere dominee. Gisterennacht is ingebroken in de pastorie te Rijswijk (Gld.) De bewoners, ds. R. A. Raams, en zijn echt- genoote, verrasten den inbreker en leverden hem aan de politie over. Het is een zwerver, die vermoedelijk niet vreemd is aan een reeks van. diefstallen, die in den laatsten tijd in deze omgeving gepleegd zijn. W raakneming. Woensdag heeft een 33- jarige landbouwerskrecht van den'heer P. Mole naar, te Barneveld, die aan zijn bediende een kleine terechtwijzing had gegeven, uit baloorig- heid, bij bet, melken een koe van zijn patroon doodgestoken. Een deurwaarder verdwenen. Dinsdagmorgen is de gemeente-deurwaarder van Sittard naar Heerlen vertrokken om geld te innen. Sedertdien is hij niet meer teruggezien. Voor het vermoeden, dat hem een ongeluk zou zijn overkomen, bestaat weinig grond, aange zien de vermiste vanuit Heerlen een telefoon gesprek met Sittard heeft gevoerd. Onder een balk gedood. De op zichter Ecen is gistermiddag bij het ophijschen van een balk in Den Burg, op Texel, tengevolge Gestikt. De politie, door de buren gewaar schuwd, heeft gistermorgen in zijn woning dood gevonden den behanger J., in de Van Hass.elt- straat te Arnhem. Het bleek, dat een gaskraan boven de werktafel niet goed was afgesloten gasverstikking had den dood veroorzaakt. De tpyphus epidemie. In het krankzinnigengesticht te Koningsfelpen in Aar- gau (Zwitserland) heerscht, zooals gemeld, typhus. Reeds zijn 5 patiënten overleden in totaal zijn tot dusverre 71 personen door de ziekte aangetast. De epidimie is bij het verple gend personeel ontstaan ten gevolge van infec tie, in verband met de onvoldoende sanitaire nrichting der privaten en der rioleering. Nieuwe kindermoorden. Naar de „B.Z." meldt, is in een dicht bij de Silcensche badplaats Kudowa gelegen dorp, een 13-jarig meisje, de dodhter van een machinist, dood in den kelder van een huis gevonden, terwijl de 17-jarige zoon ernstig aan het hoofd gewond, bewusteloos lag. Het meisje was door messteken gedood, ter wijl den jongen slagen op het hoofd toegebracht waren. De plaatselijke overheid is van oordeel, dat er verband tusschen deze nieuwe misdaad en den kindermoord te Breslau bestaat. Door den trein gegrepen en ge dood. Te Lievelde, gem. Groenlo, is de land bouwer Ten Barge die per fiets naar Zutphen was geweest, op den terugweg door een van Zut phen komenden trein gegrepen en vermorzeld. Zijn fiets vond men op eenigen afstand van de spoorrails. Een kwade stier. Gistermorgen is de arbeider D. B. te Thesinge (Grom) door een stier aangevallen, met het gevolg, dat zijn rechterarm op twee plaatsen gebroken werd. Ook kreeg hij nog andere verwondingen. Door toegeschoten hulp werd hij ontzet. Malaria in Irak. Geschat wordt, dat thans 80 procent van de bevolking van Basra door de malaria is aangetast. De ziekenhuizen liggen vol. De regeering deelt gratis aan de arme bevolking kinine uit. Deze toestand is hoofdzakelijk veroorzaakt door het enorme aantal muggen, dat zich in de moerassen heeft ontwikkeld. Deze moerassen hebben zich na de jongste overstroomingen ge vormd. De telefoon. In Engeland heeft men gister het halve eeuwfeest, van de telefoon ge vierd. De bladen herinneren er aan, dat prof. Alexander Graham Bell, een Engelschrnan uit Edinburg, als de „vader van de telefoon" be schouwd wordt. Bell had een doof meisje ge trouwd en trachtte een instrument te maken, dat haar in staat zou stellen te hooren. Zoo kwam hij tot de telefoon, waarop hij in Amerika, waar hij woonde, patent nam. In 1878 werd de eerste Engelsche telefoonmaatschappij ingeschreven en de eerste centrale werd het volgende jaar te Londen geopend met nog geen dozijn abonnés. Een bom in een kerk. Volgens een bericht uit Toronto heeft de politie een 30jarigen Ier, zekeren William Skelly, sinds kort uit Ier land in Canada aangekomen, gearresteerd, onder beschuldiging, dat hij op 10 Juni gepoogd heeft de katholieke Mardi-kerk te Barrie in Ontario in de lucht te laten vliegen. Skelly, heeft erkend, dat hij in het souster-- rein van de kerk een dynamiet bom heeft ge plaatst, bij welker ontploffing een muur werd vernield en een groot aantal ramen stuk sloegen. Skelly gaf voorts toe, dat de Ku Klux Klan, tot welke organisatie hij was toegetreden hem had opgedragen de bom in de kerk te plaatsen Pest in Orel. Volgens een bericht uit Moskou is in het gouvernement Orel pest uitge broken. Tot dusver zijn honderd personen over leden. Het Volkscommissariaat voor Openbare Gezondheid heeft een expeditie van artsen en technici ^uitgezonden om uitbreidingder epidemie te voorkomen. Watersnood in Saksen. Het water in de Elbe is in den loop der laatste uren snel gestegen. De rivier heeft thans den hoogsten stand sedert dertig jaar bereiktLe Wittenberg wees de peilschaap 5 Meter aan. De stroom voert het voor het grootste deel nog niet geborgen hooi met zich mede. In de lager gelegen plaatsen zijn 800 stuks vee het. land in gedreven, daar vrijwel alle stallen onder water staan. Den weg die de verschillende plaatsen verbinden, zijn ten dee- le overstroomd, zoodat slechts zeer moeilijk hulp kan worden verleend. Een viertal dorpen is geheel geisoleerd. Bij Maagdenburg zijn meer dan 800 morgen akkerland overstroomd. Het te velde staande gewas moet voor liet grootste deel als verloren worden beschouwd. Ook uit Dessa worden overstroomingen gemeld Van vliegen en vallen. Te Sat chel (staat New York) zijn majoor William L. Moose en de cader William Joint uit Westfort om het leven gekomen door een val met een vlieg tuig. Zij gaven een vliegdemonstratie voor de cadetten, toen het vliegtuig van een hoogte van 100 M. omlaag stortte. De lijken waren onher kenbaar verminkt. Det lot der visschers. De stoom boot Ranger I is ena een reis van een half jaar van Labrador teruggekeerd en rapporteerde, dat midden December een storm 150 visschers- booten van NewFoundland en daarbij behoorend materiaal, vernield heeft. Eveneens werd medege deeld, dat er dit seizoen meer ijs ten Noorden van Newfoundland is, dan in de laatste 10 jaar is waargenomen. Vreemde grafsteenen. De Hamburg- sehe recherche is een omvangrijke smokkelarij van heroine op het spoor gekomen. Uit Boeda pest waren enkele dagen geleden zeven kisten in de haven aangekomen, welke volgens de bijbe- hoorende aangifte grafsteenen bevatten, die, ingevolge order der afzendende firma naar haar vertegenwoordiger te Sjanghai moesten worden doorgezonden. De recherche, die hiervan kennis kreeg, achtte de zaak verdacht. Het bleek, dat de grafsteenen witte blikke doozen met he roïne bevatten. In totaal waren het 457 blik ken. De Hamburgsche vertegenwoordiger der firma, de Amerikaan Dolan, werd gearresteerd. Pa rij sc he waardigheid. De rust van Frankrijks onbekenden soldaat onder den Are de Triomphe zal niet langer verstoord wor den door de schreeuwende lichtreclames in de naaste omgeving. De politieautoriteiten hebben namelijk bepaald, dat er voortaan geen reclame, van welken aard ook mag wörderi gemaakt bin nen een straal van 300 M. rond den Are de Triom phe, welke afstand voor dak-reclame zelfs 600 M. bedraagt. Ook voor andere historische monumenten van Parijs is een dergelijke regeling getroffen. Voorts is reclame vérboden op de Avenue du Bpis-de-Boulogne. Ging de kunst om chocolade? De hongerkunstenaar Jolly, die te Berlijn een (sindsdien al weer gebroken) record van 44 dagen maakte, is gearresteerd. Een gevolgd van ruzie met zijn magager, die beweert nog groote bedragen van den hongerling te vorderen te hebben, en die teloops opmerkte, dat Jolly tij dens zijn optreden minstens 10 pond chocolade heeft verschalkt. Telegrammen. STORM TE LONDEN. LONDEN, 25 Juni (draadloos) Een midzo- merstorm heeft gewoed boven Londen. Huizen werden beschadigd. PARIJS, 25 Juni (draadloos) Het „Journal" meldt dat de staatspolitie gister een wijdver takte annarchistische samenzwering heeft ont dekt,welke tegen de Spaansche regeering gericht was. Talrijke personen zijn gearresteerd w.o. ver scheidene afgevaardigden. ONTZETTENDE RAMP. NEW YORK, 25 Juni (draadloos) De stad Leom in den Mexicaanschen staat Guanojuato is door een dijkdoorbraak tengevolge van het overskroomen van 2 rivieren Verwoest. Een 2\ M. hooge waterval stortte zich over de stad. Het aantal dooden moet in de duizenden bedragen- De spoorwegen op de hoogst gelegen punten der stad staan onder water, zoodat geen levensmid delen aangevoerd kunnen worden. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot. matige meest N.W« wind licht tot zwaar bewolktweinig of geen regen weinig verandering in temperatuur. Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft gister de Indische be- grooting aangenomen. De minister verklaarde zich tegen zelfbestuur. Ernstig ongeval. Men meldt ons uit IJmuiden Donderdag is plotseling het metselwerk van den bovenmantel van den hoogoven in elkaar gestort. Direct daarop stond het bovenste ge deelte van den over vuurrood, doordat de oven- hitte rechtstreeks met den mantel in aanraking kwam. Met een groot aantal stralen op de water leiding heeft men ontwrichting op de bovencon- structie weten te voorkomen, doch de bedrijfs schade is zeer groot. Een groot aantal arbeiders is reeds ontslag aangezegd. Flcsschenlrekkers. Men meldt ons uit R'dam De R'damsche re cherche heeft een uitgebreid complot van fles- schentrekkers ontdekt. Sedert Januari van dit jaar was in een winkelhuis in de Oppert een aantal Duitschers gevestigd, die een zaak dreven onder den naam van Kühne en Co. Als directeur daarvan trad op, een zekere G. K. R. Kühne en als zijn gevolmachtigde de heer K. M. Klieman. Kühne was voor de zaak steeds op reis en Klie man dreef de zaken er werden steeds groote inkoopen gedaan en geregeld geschiedde dit op crediet. De kleine bestellingen werden betaald,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2