Maatschappij alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij van zijn automobiel vermist een pompslang met manometer, vermoedelijk van de auto ontvreemd. De politie stelt een onder oek in. Een 13-jarig meisje heeft b ij de politie aangifte gedaan, dat een man van pl.m. 40 jaar oud, haar gisterenmiddag een gulden had aangeboden, wanneer zij hem naar het Sterre- boscli wilde vergezellen. Men zij op zijn hoede Gemengd Nieuws. In den trein doodgebleven. Gis termorgen is in trein 240, die te 8.50 uit de rich ting Utrecht te Gouda aankomt, aangebracht het lijk van den 48-jarigen L. v. d. Wildt *te Rotterdam woonachtig. Hij is op het traject UtrechtGouda ongesteld geworden, kreeg het vreeselijk benauwd en tusschen Oudewater en Hekendorp gaf hij den geest. Door de reizigers, die mede in dat compartiment van den 3e klasse wagon zaten, is daarop aan den noodrem ge trokken, waarop de trein tot stilstand kwam. Uit het blokhuis is toen telefonisch aan den stationschef te Gouda„van het gebeurde kennis gegeven, deze riep onmiddellijk geneeskundige hulp in, zoodat bij het binnenkomen van den trein twee geneesheeren aanwezig waren. Noodlottig schot. Gisteravond was de 21-jarige M. N. van den Krommen-Zandweg te R'dam in den boomgaard van zijn buur man aan het vogelschieten. Hij legde het geweer een oogenblik in een greppel. Toen hij het even later weer opraapte, ging het plotseling af. De kogel drong hem in de buikholte. De geneeskun dige dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd bij aankomst aldaar was hij reeds overleden. Schip ge sj, rand. Het Noorsche stoom schip Zeta, met passagiers en stukgoed van Ber gen naar Rotterdam, is gisterochtend tijdens dikken mist ter hoogte van Noordwijk gestrand. Een sleepboot is uit den Nieuwen Waterweg en de sleepbooten Hector, Stentor en Nestor, van bureau Wijsmuller, zijn van IJmuiden ter assis tentie vertrokken. Men hoopt, dat het schip, met hoog water, zonder assistentie, zal vlot komen. Ruzie in dronkenschap. In een verwoed gevecht tusschen eenige arbeiders van de Zuiderzeewerken te Wieringen, bracht de arbeider J. Jager een zekeren G. J. van Meeren met een mes ernstige steekwonden toe. v. M. ham daarop eén schop en sloeg Jager daarmede °p het hoofd, waarna deze dood neerviel. Oor zaak van het treurige geval is, dat Van Meeren rUzie had met zijn vrouw, voor welke de nu ver- slagene het opnam. Dit stond v. Meeren niet aan, Waarna de ruzie begon. Beiden waren onder den ihvloed van sterke drank. Na verbonden te zijn door dr. Plccardt is v. Meeren in arrest gesteld en Vanmorgen naar het Huis vau Bewaring te Alk maar overgebracht. Het parket uit Alkmaar is °p Wieringen aangekomen, om de sectie op het lijk te verrichten. Motorrijder door een auto uver- r e d e n. Zondagavond reed op den weg De KlompEde een auto eenige andere motorrij tuigen voorbij. Op dat oogenblik kwam de motor rijder van L. uit Arnhem, van den tegenoverge- stelden kant aanrijden. De man die geen licht °p had, werd overreden en zwaar gewond opge- homen. De doktoren Eeyer te Ede en De Waard hit De Klomp constateerden een sleutelbeen breuk en een schedelfractuur. Van L. is dadelijk haar Ede vervoerd. Een Haagsche automobilist zette den auto, die doorreed, na en wist het num- le noteeren. Dit bleek te zijn van den auto van hen heer P. uit Amsterdam. Met de Noorderzon. Sinds eenige dagen wordt in Doesburg vermist de vrouw vun den volkslogementhouder S. Vermoedelijk heeft zij medegenomen een bedrag van ongeveer 12.000, w.o. 6000, die haar zoon haar in bewaring had gegeven. Gelijk met de vrouw is °ok een der kostgangers verdwenen. Een beloo- hing is uitgeloofd voor dengene, die aanwijzingen Seeft, dat het geld weer terugkomt. Kind gestikt. In de Visscherstraat te Russum is- een jongetje van IJ jaar van de Ihmilie K. in een rioolputje gestikt. Het had den rooster verwijderd en is toen met het hoofd voorover gevallen. T ij dig gered. Zaterdagmiddag is tijdens een donderbui het sleepschip Hollandia, schipper S. Smit, van Groningen, groot 343 ton, geladen 'het schuimaarde, gezonken tusschen Urk en Marken. De Hollandia werd gesleept door het motorschip Engelina, schipper J. Helmers, van Heumen, die de opvarenden, de schipper met Vrouw en twee kinderen, kon overnemen, ^ondagmiddag is het motorschip met de schip breukelingen in de Lemmer aangekomen. Verdronken. Van een in de Nieuwe voart te Amsterdam liggende Belgische aak is een 13-jarige jongen te water geraakt. Eenigen 'Jd later is hij door zijn vader levenloos opge haald. Frauduleus brouwen. Tegen eenige' hhdbouwers te Haastrecht en Reeuwijk (Land V{m Stein) is door de ambtenaren der belastingen Proces-verbaal opgemaakt wegens frauduleus rouwen. De werktuigen daartoe en de voorraad ZlJh in beslag genomen. Ih den hooitijd plegen verscheiden landbou wers hun bier zelf te brouwen. Ook is een drogist te Gouda bekeurd, die de grondstoffen voor bereiding van bier verkocht, hetwelk strafbaar is volgens art- 133|W. v. S. Moto r-o ngelukken. Gisternacht is te Schijndel de heer Buenis, gezeten op een motor fiets, tegen een boer aangereden. De laatste brak zijn beide beenen.De heer B. brak zijn schou der °en werd naar het Ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch overgebracht. Zijn toestand is betrekkelijk goed. Een juffrouw, die op de duo zat, kwam er heelhuids af. Z o n d a g-avond is de motorrijder Van L. uit Arnhem, tusschen de Klomp en Ede door een auto, die een anderen auto voorbij reed, over reden. De motorrijder reed zonder licht. Hij werd opgenomen met een sleutelbeen- en sche delfractuur. De motorrijdei is naai Ede ver voerd. Een Haagsche automobilist zette den auto na, die na de aanrijding was doorgereden deze bleek te zijn van den heer P. te Amster dam. De „tooverkol" verhuisd. Omtrent het betooveringsgeval te Sliedrecht kunnen wij thans nog het volgende mededeelen De geheele „beweging" schijnt op touw te zijn gezet door een in de buurt wonende baker, die zoo'n soort geval voor korten tij d ook bij de hand heeft gehad. Een kleindochter van haar was ook n.l. betooverd en toen de „dokter" geraadpleegd werd, was het antwoord „Neem een kip met zwarte veeren en duw deze levend in een pot kokend water". Dit is dan ook geschied. Inmiddels begint het in de buurt van het geval rustig te worden. De z.g. tooverkol is met het gezin verhuisd, terwijl de familie V., waar het „betooverd meisje" was, de gemeente gaat verlaten. De ramp van den loods&choe- n e r. De mijnenvegers, welke de vorige week een onderzoek hebben ingesteld naar het lotvan den loodsschoener-,,Terschelling II", zijn weer, na drie dagen gezocht te hebben, naar Nieuwe- diep teruggekeerd. Men heeft niets gevonden, dat eenige aan wijzing geeft inzake het droevige ongeval. Roodvonk. In de gemeente Hoogmade deden zich den laatsten tijd herhaaldelijk ge vallen van roodvonk voor, zonder dat de men- scher er zich om bekommerden, wijl zij het voor mazelen aanzagen. Meer dan de helft der school kinderen was ziek. Eerst nu het eerste slachtoffer bezweken is, ziet men den ernst van den toestand in. Door het gemeentebestuur zijn in overleg met den gemeente-geneesheer en de inspectie der Volksgezondheid uitgebreide maatregelen ge troffen, om de ziekte, die epidemisch heerscht, te bestrijden. De bedrogen dienstbode. De heer B. te Princenhage, tegen wien wegens verduiste ring van 'n bedrag van pl.m. 4000 zijner dienst bode, proces verbaal is opgemaakt, is j.l. Vrijdag avond in die gemeente teruggekeerd. Nadat door bemiddeling zijner familie, jl. Zaterdag schuldvereffening had plaats gehad, werd B. door de Justitie te Breda in verhoor genomen en daarna in vrijheid gesteld. Een moeilijke redding. Men meldt uit Helder Zondagmiddag was de 18 jarige dienstbode M. B. in het Marsdiep te water ge raakt. De heer A. D. J. sprong'gekleed te water om het meisje, dat inmiddels door den sterken stroom naar buiten was gedreven, te redden. Niet dan met uiterste krachtinspanning kon hij haar tot plm. 20 M. van den wal brengen. Hij kon zich toen vastgrijpen aan een paal en zich zoo doende boven water houden. De heer H. de W sprong hierop ook te water, doch ook hem kon het wegens den sterken stroom niet gelukken het intusschen bewusteloos geworden meisje op het droge te brengen. Eerst nadat een derde, de heer B. zich te water had begeven kon het hun geluk ken gezamenlijk het meisje naar den wal te bren gen. Door toepassing van kunstmatige ademhalin konden de levensgeesten van het meisje nog worden opgewekt. De ontploffingsramp in de Ver. Staten. Het aantal slachtoffers bij de ont ploffing in het muuitiedepöt te Lake'Denmark wordt thans geraamd op ]0 dooden, 29 ver misten en 200 gewonden. De schade wordt geraamd op 100 millioen dollar. Als een land, waar de oorlog gewoed heeft, zoo ziet, naar aande „DailyMail geseind wordt, het gebied van Lake Denmark er uit. Alles is vernield door de kracht van de ontploffing. De mariniers van de wacht waren de eersten die iets zagen van de branden, die weldra iiï het geheele/arsenaal zouden woeden. Zij werden gewaarschuwd door het automatisch brand alarm, en zagen, buiten gekomen, rook opstijgen uit een der magazijnen. Onmiddellijk daarp volgde de eerste ontploffing. Zij, die de ramp overleefden, vertelden, hoe zij menschen door de lucht zagen vliegen en dood neerstorten, hoe zij anderen op de vluch ingehaald zagen door gloeiende granaatscherven. De eerste niet-militair, die stierf, was een bezoekster van het arsenaal. Een officier werd op 800 M. afstand gedood door een instortend huis. Doctoren en verpleegsters, die in auto's naar het terrein van de ramp snelden, moesten on derweg uitstappen om de automobilisten en voetgangers te helpen, die gewond waren door granaatscherven of door den schok tegen den grond waren geslagen. Onder een regen van vonken en scherven moesten de mariniers het blusschingswerk trach ten te verrichten. Maar weldra was er geen blusschen meer aan. Den heelen nacht door duurden de ontploffingen. Zwarte rookwolken, elkeen met verstikking bedreigend, beletten den toegang tot de plaatsen, waar zich nog slacht offers bevonden. Af en toe strompelde een half verbrande ongelukkige uit de puinhopen te voorschijn en werd ijlings naar een ziekenhuis overgebracht. Te middernacht was het heele terrein van de ramp door een cordon militairen afgezet. Men kon niets anders doen dan wachten tot de hel uitgebrand z u zijn. Wereldrecord boffen. Een Span jaard had drie loten gekocht in de nationale Spaansche loterij. Wel, hij won den hoofdprijs, 125.000 pesetas, plus den derden, plus den vier den prijs. De nationalistische Spaansche bladen leggen er trotscli den nadruk op, dat deze man thans houder is van het wereldrecord boffen. Laatste Berichten. Terug uit Amerika. Men meldt ons uit R'dam: Hedennacht is het s.s. „Rotterdam" binnen gekomen, aan boord waarvan zich bevonden de Nederlandsche gedelegeerden naar het Eucha ristisch Congres te Chicago. Om 8 uur heden morgen zijn deze vertegenwoordigers w. o. ook Mgr. v. d. Wetering, aan wal gegaan. De Bisschop werd door verschillende hoogwaardig heidsbekleders der Katholieke kerk te Rot terdam verwelkomd en begaf zich daarop per auto naar Utrecht. Weerbericht. Verwachting Zwakke N.O. tot Z.O. wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur, later wellicht iets koeler. Woonhuis afgebrand. Men meldt ons uit Baarn Te Soesterdijk brandde hedenmorgen het woonhuis van J. v. Breukelen aan de Veenhuizerstraat totaal af. De inboedel was laag verzekerd, doch is gedeel telijk gered. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 12 Juli. 13 Juli. Londen 12.11 Berlijn - 59 28 Parijs- 6.271/2 België - 5 267, Zwitserland- 48.22 Amerika - 2.49 Weenen- 35.20 Kopenhagen- 65.97 Stockholm- 66 76 Oslo -54.627, Madrid-39.327, Milaan-8 49 12.103/i - 59.27 - 6 337, - 5 507, - 48 23 - 2.4816/lt -35.177, - 65477, 66.787, - 54.637, -39 371/, -8.46 Telegrammen. WARMTE IN ENGELAND. LONDEN, 13 Juli (draadloos) Het was gister in Engeland den geheelen dag zeer warm. De temperatuur was de hoogste van het geheelen jaar. Te Leith wees de thermometer 81 0 aan. ONDEUGDELIJKE LEKKERNIJ. LONDEN, 13 Juli (draadloos) Een 200 tot 300 jongelui te Poplar en Stepney zijn ongesteld geworden, door het eten van ijs, dat gekocht was bij een gewonen straatventer. Geheele fami lies werden ziek. PORTUGEESCIIE GEWOONTEN. PARIJS, 13 Juli (draadloos) Ilavas meldt onder voorbehoud uit Lissabon Er zijn geruch ten in omloop, dat op de kruiser, aan boord waar van zich generaal Gomez da Costa bevond, mui terij uitgebroken zou zijn. Generaal G. da Costa zou te Oporto ontscheept zijn. 5 Divisies uit 't Noorden zouden zich vóór generaal daCosta verklaard hebben. MAROKKO. MENILLA, 13 Juli (draadloos) Een Spaan sche colonne heeft Ahmed Boudra, oud-minister van oorlog van Abd el Krim, gevangen genomen. ENORME RRAND. ONDRIO, 13 Juli (draadloos)Een enorme brand heeft gewoed in een toevluchtsoord alhier. De schade bedraagt 1 millioen lire. SPORT. Fortuna-serie. Gisteravond werden op het Zwaluwenterrein voor de 2e afd. der bovengenoemde serie, de volgende wedstrijden gespeeld H.B.S.Fort una II 0—2. Zwaluwe IIIS.G.V. 30. De groote onderlinge zwemwedstrijden. Zaterdag 1.1. dan zijn de inschrijvingen Van de groote onderlinge zwemwedstrijden, welke ge organiseerd worden door de beide zwemmeesters, de heeren J. Daalmeijer en I. Sorber en gehou den zullen worden Zaterdag a.s. des avonds om 8 uur gesloten. Wij zijn in staat gesteld, een blik te werpen op het voorloopig programma en hebben daarop gezien, dat het aantal deelnemers ver over de honderd bedraagt en als men dan nog weet, dat vele deelnemers op meer dan een baan hebben ingeschreven, dan behoeven wij eigenlijk niet meer te zeggen, dat er veel animo voor deze wedstrijden bestaat en dat het programma goed, doch niet overbezet is. Ondanks het minder mooie weer zijn vele jon gelui de geheele week duchtig aan het trainen geweest en zullen ongetwijfeld ook nu nog oefe nen om te trachten, op den grooten dog een of meer prijsjes te winnen. Deze wedstrijden heb ben dus in alle opzichten een goede uitwerking. Wanneer wij het programma zoo eens even doornemen, zien wij dat op de banen, waarop uitsluitend leden van S.Z.C. mogen zwemmen, goed bezet zijn, dat op andere banen en welvoor- al op die voor jongens beneden 14 en 16 jaar, zeer vele personen zich hebben laten inschrijven en dat ze zelfs op de baan 50 Msnelzwemmen voor heeren boven 30 jaar niet minder dan 16 inschrijvingen zijn, een teeken dus, dat er toch nog vele oudere heeren de edele zwemspert beoefenen. Op de baan, 400 M. snelzwemmen om het kampioenschap van Schiedam, hebben zich 7 deelnemers laten inschrijven en dit zijn de beste lange afstandzwemmers van Schiedam, n.l. de heeren A. Vethaak, (Kampioen 1925), M. Jur- gens, A. Hehemann, P. Bezemer, C. Rechters, L. Slieker (allen leden van S.Z.C.) en P. Schot. Het belooft een spannende kamp te worden en wij durven nog niet met zekerheid voorspellen, wie als overwinnaar uit dezen strijd zal treden. Het nummer „gecostumeerd" zal, evenals verleden jaar, weer een groot succes worden. Daar de wedstrijden voor het publiek toegan kelijk zijn, zullen er ongetwijfeld velen aanwezi gen getuigen kunnen zijn van deze inte ressante wedstrijden. Hedenavond 7J uur speeltOud- VitesseExcelsior (Terrein Excelsior). Finane en Econ. Mededeelingen. Lcening Zuid-Holland. Bij de inschrijving op de 4J pet. leening Zuid Holland is door houders van 5J pet. obligaties op dusdanige wijze van het recht van voorkeur ge bruik gemaakt, dat slechts een zeer gering per centage kan worden toegewezen. Burgerlijke Stand. Geboren: 11 Juli. Anna, d. v. H. Zuijd- geest en T. W. Stolk, Wattstraat. Theodorus Cornelis, z. v. J. van der Hul en S. W. Putters, Maasdamschestraat. Arthur Hubert, z. v. T. P. M. J. Wittkampf en M. P. A. J. Weiten, Nassaulaan. Helena, d. v. J. Rcijgersberg en E. L. Schiller, N. Maasstraat. 12 Juli. Hendrina Adriana Theresia, d. v. W. J. Maassen en W. E. J. Akkermans, Hoogstraat. Hendrika, d. v. H. Scharloo en A. Goudriaan, Ouddorpsche straat. Francisca, d. v. F. Slavenburg en M. W. de Nijs, Ged. Broersvest. Overleden: 11 Juli. W. P. Schot, oud 33 j„ Nassaulaan. 12 Juli. W. Witkam, oud 73 j„ echtgen. P. van den Broek, Kreupelstraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 13 Juli v.m. 5.19 n.m. 5.46. 14 Juli v.m. 5.51 n.m. 6.23. 15 Juli v.m. 6.29, n.m. 6.59. 16 Juli v.m. 7.09 n.m. 7.37. Gem. Floogwater 87 e.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 e.M. N.A.P. SCHIEDAM, 12 Juli. Vertrokken s.s. Day- beam, naar Jacobstad. s.s. Navigator, naar Rio Janeiro. s.s. Alphard, naar Rotterda,. s.s. Wascana, naar Hampton Roads. s.s. Everest, naar Dantzig. SCHIEDAM, 12 Juli. Aangekomen: s.s. Kapana, van Kemi. s.s. Huidra, van Sharp ness. s.s. Mimer, van King Lymi. s.s. Upminster, van Schiedam en 10 Engelsche stoom trawlers om hier kolen'te bunkeren in deWilhel- minahaven. HULL, 12 Juli. Aangekomen s.s. Alchymist, ledig van Schiedam, om olie te laden voor Schie dam. HARBURG, 12 Juli. Aangekomen s.s. Auda city, ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 13 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 10.50. NamenB de commissie voor de noteering. H. J/. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 13 Juli. Men noteert voor Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden 1.80 per ketel. ROTTERDAM, 12 Juli. Buitenland- sche granen. Stemming kalm. Rogge Z. Russische disponibel 12.25, Western No. 1 golf 12.50, Western No. 2 idem aangekomen 12.25, Duitsch/Poolsch disponibel 11.40. Gerst. 48er Malting disponibel 210, idem stmd. 207, Canada No. 3 idem naar aankomst 203—200. Haver. Canada No. 2 disponibel 11.40, idem No. 3 idem 10.85, Canada feed No. 1 aange komen 10.25. Mais per 2000 Kilo's, Donal/Galfox disponibel 165, idem aangekomen 162, idem stoomend 165, La Plata disponibel 176, idem stoomend 173. ROTTERDAM, 13 JuliAangevoerd werden: 289 paarden, 53 veulens, 484 magere en 7 vette runderen, 511 nuchtere en 254 vette va veren, 41 schapen, 202 biggen. De prijzen waren als volgtvette koeien 5243 30, ossen - - 4235, stieren 40—36—32|-, kalveren 6& 00 424 per h Kilo. Melkkoeien 290 470, ka)(koei en 300—475, stieren 110—460, pinken UK 150, werkp. 200-350, slachtpaarden/ 100-200 fokkstlveren 20—35, biggen 12—23, slacht- kalveren 813.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3