Paarle collier vermist. Gister-mor gen vervoegde zich aan het bureau Warmoes- straat te Amsterdam een Hollandsche dame, ten einde aangifte te doen van een vermissing. Zij was even te voren met 'den internationalen trein uit Leipzig aangekomen en was onderweg een taschje, inhoudende een paarlencollier van 11.000 kwijt geraakt. Zij had het taschje na het vertrek uit Leipzig bij zich in het compar timent gehad, doch vermiste het toen de trein de hoofdstad naderde. Zeer vermoedelijk is de vrouw het slachtoffer geworden van den dief, die zich in den trein bevond. De nasporingen in dit geval zijn natuurlijk uiterst moeilijk, daar de personen, welke zich in het compartiment bevonden hebben, niet meer te vinden zijn. De „gestolen" vliegmachine. Te Berlijn zijn teruggekeerd de beide vliegers, die onlangs te Ostende een vliegmachine weggeno men zouden hebben, om, na te Vlissingen ge and te zijn, er mede naar Zweden te vertrekken. De Nederlandsche vlieger R. A. Reiber, die bet vliegtuig bestuurd had, en zijn Duitsche collega Ettel, hoorden eerst na hun terugkeer in DuiÊsch- land wat er over hen bericht was. De heeren Reiber en Ettel waren in opdracht van de Zweedsche Junkerswerke naar Ostende vertrokken, om daar een watervliegtuig te gaan halen en naar Malmo terug te brengen, dat het eigendom der Junkersfabriek was. Met inachtneming van alle internationale bepalingen omtrent de luchtvaart en in overleg met de Belgische politie hebben zij het vliegtuig te Ostende in bezit genomen, daar de Belgsiche vertegenwoordiger der Zweedsche fabriek zijn verplichtingen niet na kwam. De Belgische nationaliteit van het vliegtuig was reeds een maand voor de vlucht vervallen en daardoor trad automatisch het Zweedsche nationaliteits- bewijs weer in werking. Er is dus geen sprake van, dat men op slinksche wijze de nationaliteit van het vliegtuig gewijzigd zou hebben. In beslagneming van het vliegtuig in Zweden is dan ook niet gevolgd en de beide vliegers konden de machine ongehinderd aan de rechtmatige eigenaresse, de Junkersfabriek, ter beschikking stellen. Tornado in Mexico. Een tornado te Hermosillo, in den Mexicaanschen staat Sonora, heeft, volgens ontvangen berichten, vele per sonen gedood en groote schade aangericht. Voor onze typisten. Een troost en een waarschuwing voor de tallooze jonge of niet meer zoo heel jonge dames, die haar kantoor baantje toch zoo vreeselijk eentonig en pers pectiefloos vinden. Miss Hearst kwam als stenotypiste bij een ingenieur. Zij was toen nog pas zestien en moest zoowat alles leeren. Maar dat deed zij dan ook met luste, en naar mate de jaren voorbij gingen, begon haar directeur aan haar betrouwbare hulp te gewennen. Hij nam proeven met eenige verbeteringen van de telefoon, waarbij juffrouw Hearst hem terzijde stond. Zoo geraakte zij een beetje thuis in het technische deel van het werk, en den laatsten tijd mocht zij haar patroon ingenieur Graham, tijdens diens afwezigheid vervangen. Dertien jaar gingen voorbij Toen stierf de heer Graham en het blijkt dat hij haar bekwaamheid en haar werklust met een legaat van tienduizend pond sterling beeft beloond. De z a a k-H aas. In de zaak Haas te Maagdenburg heeft een verdere arrestatie plaats gehad. De chauffeur van de auto, waarmede de boekhouder Helling werd ontvoerd, is te Kalbe in hechtenis genomen. Het lijk van Helling is geschouwd en wel in tegenwoordigheid van Haas en - den eveneens van medeplichtigheid verdachten Fischer. Haas bleef geheel kalm, terwijl Fischer bijna een zenuwtoeval kreeg. Uit de schouwing bleek, dat Helling van achteren werd neergeschoten en Wel met een kogel uit de bij Schroeder in beslag genomen revolver. Een dorp geteisterd. Uit Belgrado Wordt aan.de Berlijnsche bladen gemeld: Vele gebieden van Joegoslavië worden opnieuw door groote overstroomingen geteisterd. Een wolkbreuk, gepaard gaande met een ont- zettenden hagelslag, heeft plaats gehad in ,het Hontenegrijnsche dorp Rugovo. Veertig perso nen werden gedood en twintig ernstig gewond. luizenden stuks vee zijn verdronken. Angst voor kinderen. Kinderen zijn gevaarlijk dat is althans de opinie van de Hongaarsche grensbeambten. Voor een deel komt dit door het feit, dat de kleine Otto Habs- burg indertijd met. zooveel argeloosheid hun oplettendheid kon verschalken en Hongaarsch gebied kon betreden. Thans is er weer reden tot kindervrees. Er z'jn berichten ontvangen, volgens welke de smokkelaars van cocaïne en andere verdoovende middelen gebruik zouden maken van kinderen, °m hun vergif binnen de Hongaarsche grenzen Ie krijgen. Daarom werd de trein, waarmede dezer dagen V|jfhoriderd Hongaarsche kinderen uit België Haar Boedapest waren teruggekeerd, met de grootste nauwkeurigheid gevisiteerd. Toen de hinderen, uitgeput door den rit van acht en veertig uur, waren uitgestapt, werden zij op het Perron omsingeld door veertig rechercheurs. Niet alleen werd elk pakje, elk stukje speelgoed oorsnuffeld, ook de doodmoede kindertjes zelf Werden met pijnlijke nauwkeurigheid gefouil- Geen wonder dat de ouders en andere familie eden, die de van hun vacantie teruggekeerde Geintjes kwamen afhalen, woedend werden en dat niet onder stoelen of banken staken. Eindelijk, na meer dan een uur, was de politie mar met haar onderzoek. Geen enkel korreltje c°caïne of wat daar op geleek had men gevonden. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Zwakke tot matige Z. tot W. wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waar schijnlijk regen of onweer, aanvankelijk koeler. Verdronken. Men meldt uit Middelburg Gister zijn twee jongens uit Glinge, respect. 17 en 15 jaar oud, bij het zwemmen in de Wester-Schelde verdronken. Auto-ongeluk. Men meldt ons uit Dieren Toen de fabrikant H. G. uit Lonneker gisteravond in de Doornsche allee met een snelle vaart een wagen wilde pas- seeren, geraakte, hij in een kuil langs de berm van den weg, raakte het stuur van zijn auto kwijt en sloeg met de auto over den kop. De beer G. werd met de beide inzittenden over den weg geslingerd, mevrouw Nolet uit Zutphen kreeg daarbij een hersenschudding en werd per auto naar het Velpsche ziekenhuis vervoerd. G. en nog een passagier kwamen er met lichte verwon dingen afde auto werd zwaar beschadigd Weer een slachtoffer. Men meldt ons uit Nieuwleusen Hedenmorgen omstreeks 5 uur heeft op den onbewaaktenover- weg te Nieuwleusen aan de spoorlijn Zwolle Meppel, een doodelijk ongeval plaatsgehad. De landbouwer J. v. Smid uit Nieuwleusen reed met twee aan elkander gekoppelde hooiwagens op den overweg, toen een.losse locomotief naderde. De hooiwagens werden gegrepen en S. kwam on der de locomotief te recht. Het, hoofd werd van zijn romp gescheiden. Het paard werd gedood en de hooiwagens vernield. Het lijk van S., die een ziekelijke vrouw en 8 kinderen achterlaat, is naar het lijkenhuis van Nieuwleusen vervoerd. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 16 Juli. 19 Juli. Londeo 12.107, 12.10 Berlijn - 59.241/» -59 21 Parijs - 6 16 - 5.34 België - 5 68 - 5 69 Zwitserland 48 227, - 48.177, Amerika -2.487, - 2.483/4 Weenen 85.13 - 35.127, Kopenhagen 65 95 - 65.95 Stockholm 66.727, - 66 65 -54 55 Madrid - 39 40 - 39.35 Milaan 8 327, WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 16 Juli. 19 Juli. Londen 12 ll*/lt ƒ12.10 Berlijn - 59.287, - 59 22 Parijs - '5 37 Brussel - 6 33 - 5 767, Zwitserland - 48.28 - 48.20 Weenen - 35.25 - 35.20 Kopenhagen -66.— - 65 95 Stockhelm - 66 80 - «6.65 Oslo - 54 727 54.70 New-York - 2.49 - 2.483/, Telegrammen. PAUL BONCOUR. PARIJS, 19 Juli (draadloos) Naar de „Ma- tin" meldt, heeft het bestuur van de social, partij zich uitgesproken tegen het aanblijven van Paul Boncour, als vertegenwoordiger van Frankrijk bij den Volkenbond. ONRUST IN GRIEKENLAND. ATHENE, IV) .Juli (draadloos) De dictator Pangalos heeft, Zondag een proclamatie uitge vaardigd, waarin de Venizelostische partij wordt beschuldigd van samenzwering tegen hem, met medewerking van generaal Piastiras. Kort na de uitvaardiging der proclamatie werden verschil lende personen gearresteerd. Michalacopuolos e.a. zijn naar het eiland Naxos verbannen DE MISLUKTE AANSLAG. PARIJts, 19 Juli (draadloos) Gister heeft de Fransche politie ook den derden persoon, betrok ken in de; samenzwering tegen den Spaanschen koning,tijderis zijn bezoek aan Parijs,gearresteerd Zooals bekend, was deze samenzweerder voor deze gelegenheid overgekomen uit Zuid-Amerika Kerknieuws. De dankbetuiging van Z.E. den Kardinaal-Legaal. In zijn dankbetuiging aan het Amerikaansche volk, naar aanleiding van het gehouden groot- sche Eucharistisch Congres, noemt de Kardi naal-Legaat dit Congres „de meest indrukwek kende openbare betooging in de geschiedenis der Christenheid." Zij was „schitterend, stich tend, verbijsterend." De Kardinaal prijst de prachtige samenwerking en punctueele uitvoe-. ring van het program, („la puntuale excuzio- ne"), dankte Z.E. Kardinaal Mundelein geheel de geestelijkheid in Amerika en alle Katholieke Amerikanen en verklaart zich diep getroffen door het feit, dat ook de niet-Katholieken van Chicago op allerlei wijze hun médewerking heb ben verleend om het Congres te doen slagen. SPORT. De Cricket-uitslagen. Ie klasse. V.R.A.—Quick. Gewonnen door V.R.A. met 11 runs. HilversumSt. C.C. Gewonnen door St. C.C. met 114 runs op de le innings. H.-D.V.S.Ajax. Gewonnen door H.-D. V.S. met 27 runs op de le innings. R. en W.V.V.V. Gewonnen door R. en W. met 143 runs op de le innings. V.O.C.H.C.C. I. Gewonnen door LI. C-C. I met 252 runs op de le innings (nog 1 wicket in handen). H.C.C. IIHaarlem. Gewonnen door Haarlem met 117 runs op de le innings. 2 e klasse. KampongH.-D.V.S. II. Gewonnen door Hr-.D.V.S. II met 34 runs op de le innings. Kampong 40. H.-D.V.S. 74. Hermes-D .V.S.A j ax. G e w. door H.-D. V. S. met 27 run s. Gisteren slaagde LI.-D.V.S. erin 't Leidscbe Ajax een nederlaag toe te brengen. De Schie dammers gaan eerst batten, 't Begin is niet al te rooskleurig, daar al spoedig Dr. Vuylsteke en P. Scheffers run out gaan, beiden door toedoen van hun partner aan 't ander wicket. Voor 6 valt 't wicket van Dr. Vuylsteke voor 4 runs. Op 30 gaat Pomes voor 12 clean bowled. Op 31 vallen de wickets van P. Scheffers 14 en E. Hodes 0 C. Vischer en A. Offerman brengen dan de 50 op. Op 51 wordt V. Vischer voor e«n goede 18 door Rice gebowled. H. Offerman voegt snel 11 runs aan 't totaal toe en kan dan naar 't clubhuis terugkeeren (669). Met J. Engering op de mat gaat de 100 op. Voor een keurige 39 wordtdan A.Offerman in 't verre veld door Wempe gevan gen (7112). Voor een goede 17 runs wordt al spoedig J. Engering gecleand (8121) terwijl in dezelfde, „over" ook P. Kappelhof gebowled wordt voor 5 (9122). J. Nolet maakt 1 run en J. Beukers blijft met 0 not out. Extra's 1. Totaal 122. Eigeman 041 Rice 630, Dupont 020, Meijer 21, Wempe 029. Ajax opent met L. Jansen en Eigeman. Het is 10 minuten voor den lunchtijd als Ajax ingaat en J- Engering ziet in de 2 over die slechts kunnen worden gebowled kans 't wicket van Eigeman met een full-petch te ruineeren. Jansen wordt ook nog gemist in de slips. Na de lunch gaat 't als vanzelf. Voor 21 runs zitten reeds vier batsmen aan den kant. Een keurige vang van •J. Vuylsteke achter 't wicket verdient vermelding. De Ajax free-hitter werd keurig door E. Hodes ingerekend, 't Volgende wicket valt pas op 65, wanneer Meijer voor 20 runs out gaat. De overige Ajaxieden houden goed hun wicket op en laten den openingsman L. Jansen de runs maken. Pas als negende man verdwijnt deze voor een fraaie 44. Met 2 extra's totaal 95. H. Offerman 534, J. Engering 333, A. Offerman 1-26. Eigeman stopt dan hoewel er nog zeker 3 uren speeltijd was en H.-D.V.S. won aldus met 27 runs. Kampongllermes-D.V.S. Gewonnen door Herme s-D. V. S. met 34 runs. Kampong trekt het eerste naar de wickets en de bowlers C. A. Tuyl en J. Karis hebben reeds spoedig een regelmatig succes. Dr. Verhoeff is de eenige die het bowlen kan weerstaan, maar als hij tenslotte door Karis gebowled wordt, heeft hij een nuttige 18 bijgedragen. Met 4 extra's inbegrepen werd het totaal 40. C. A. Tuyl 7—21 Karis 3—11. De Schiedammers batten slechts weinig beter. Alleen G. v. d. Schouw maakt een zeer gunstige uitzondering door een goede 29 te scoren. Van de staart zetten L. Brounts en Gonlag nog een klei nen stand op. Als Gonlag voor 12 op het bowlen van v. d. Lee gevangen wordt, is de tegenstand gebroken en sluit de innings op 74. V. d. Lee 7—23 Rowmalen 2—19 v. Wijk 1—26. De gastheeren gaan nog eens in om een poging te wagen op de 2de te winnen. Nadat het eerste wicket op, brengen de twee volgende bastmen het tot 26. Van Heel gaat dan voor 12 run out. Van der Lee biedt eveneens tegestand maar wordt als hij er 16 heeft gevangen De overige batsmen vallen met. groote regelmaat en op 48 sluit de innings. Kampong geeft zich dan gewonnen. Van der Schouw 612 Tuyl 228. De zwemwedstrijden. Zaterdagmiddag zijn onder overgroote belang stelling en bij muziek van een vrijwilligerscorps, in de gemeentelijke_ zweminrichting de wed strijden gehouden, die georganiseerd waren door de zwemmeesters Daalmeijer en Sorbi. De uitslagen luiden als volgt 5 0 M. v rij e slag voor, leden SZ. C. le pr. W. Hagers in 35 4/5 sec.2e pr. A. Prevoo in 36 1/5 sec. 5 0 M. v f ij e slag voor jongens b e n. 16 j. (n i e t-1 eden): le pr. G. Berg- kotte, 37 1/5 sec. 2e pr. LI. Groenendaal, 43 4/5 sec. en 3e pr. K. Lourens 45 4/5 sec. 50 M. schoolslag (jongens ben. 16 j.) le pr. M. v. d. Meer, 46 sec., 2e pr. B. v. Rijn 3e pr. D. de Wit, beiden 51 sec. 3 X 5 0 M. e S t a f e 11 e le pr. J. Slieker, H. Dijkhoffz en H. Groenendaal in 2 min. 11 3/5 seC. en 2e prijs J. Mulder, F. Piek en H. v. d. Plaat, 2 min. 12 4/5 sec. 5 0 M. vrije slag (p o 1 i t i e) le pr. E. Zijdvelt, 46 1/5 sec.2e pr. J. Lugtenburg, 53 4/5 sec. 3e pr. G. Wetsteijn troostprijzen H. Soeters en W. Kemper. 50 M. vrije slag (heeren ouder dan 30 jaar) le pr. M. Oranje 36 1/5 sec.,- 2e pr. J. Bezemer, 45 sec.3e pr. W. Kok, 46 sec. Troostpr. H. v. d. Most en J. v. d. Wel 4 0 0 M. v r. s 1. (kamp. Schiedam): I. M. Jurgens, 6 min. 52 sec.2. H. Schot, 7 min. 13 sec. 3. V/. Kemper, 7 min. 16 sec. 5 0 M. vr. s 1. (a d s. S. Z. C.): 1. J. de Goederen, 41 3/5 sec.2. H. v. d. Plaat, 42 sec. 3. D. de Wit. 5 0 M. v r ij e s 1. (jongens ben. 14 j.): 1. F. Ruhaak, 50 2/5 sec.2. P. Smit, 50 4/5 sec. 3. H. Hoek, 51 3/5 sec. 5 0 M. rugz wemmen (n iet-Ie den boven 16 j.) 1. LI. v. d. Mark, 49 2/5 sec.; 2. M. Oranje, 50 1/5 3. C. Kemper, 51 1/5 sec. 100 M. schoolslag: 1. J. Dielemans, 1. 47 3/5 2. M. v. d. Meer, 1.48 1/5 3. C. Rech ters, 1.57 2/5 troostprijs A. v. d. Klink. 5 0 M. rugz wemmen (jongens ben 16 j.) 1. A. v. d. Wel, 54 3/5 sec.2. H. Groe-' nendaal, 55 sec. 3. Ch. Vlek, 57 sec. 5 0 M. vrije slag (boven 16 j.)1. G. Schot 37 sec.2. C. Kemper, 39 3/5 sec.3. L. v. Eeuwijk, 42 en 4. W. de Jong. Schoonspringen: 1. H. Dijkhoffz; 2. W. de Jong 3. G. Rebers en 4. J. Mulder. 50 M. gecost. snelzw. Snelzwemmen 1. W. Hagers, 45 2/5 sec.2. W. Kemper en 3. W. Kemper. Costumeering1. M. Oranje; 2. W. Kemper; 3. H. Bokhorst en 4. A. Plooy. De voorz. van S.Z.G., de heer G. Krediet, heeft met een toepasselijk woord de prijzen overhandigd en tevens medegedeeld/dat er een anderen en betere regeling voor het z.g. kikkerbad zal worden getroffen en dat er voornemens bestaan om de zwemsport vooral onder de poli- tie-agenten te propageeren o.m. denkt men aan demprichting van een reddingsbrigade. Verbeterde records. Op de gister te Rotterdam door Pro Patria georganiseerde internationale athletiek-wedstrij- den werden eenige records verbeterd, namelijk het 4 X 100 M. estafette-record, dat de Ilaar- lemploeg, bestaande uit Boot, Webenes, Ver hagen en v. d. Berge eerst op 44 sec. en later in de finale op 43.9 seconden bracht en het 5 K.M. record, dat door Jan Zeegers op 16 min. 3 sec. werd gebracht, waarmede onze Amster- damsche lange afstandlooper eindelijk eens het reeds sinds 1910 op naam van Jacques Keyser staande record van 16 min. 10 1/10 sec. verbeter de. Elve's bekerwedstrijden. Bovengenoemde wedstrijden, welke zullen worden gehouden op het Excelsiorterrein aan de Damlaan, zullen deze week een aanvang nemen. Aangezien de deelname aan deze wedstrijden door toevallige omstandigheden zeer beperkt is, zal inplaats van volgens bekersysteem een halve competitie worden gespeeld. A.s. Vrijdag 7 uur zullen Entre-Nous en Oud-Vitesse elkaar voor deze serie bekampen. Hedenavond speelt Excelsior 1 tegen Sunlight I uit Vlaardingen (aanvang 7 uur terrein Ex celsior). Oud-Vitesse. Dinsdagavond 20 Juli te 1\ uur speelt Oud- VitesseAmbaro, Rotterdam, op het terrein van Excelsior. Burgerlijke Stand. Geboren: Juli 16. Marianne, d.v. A. van der Schalk en J. M. Munnik, Willem de Zwijger laan- Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 19 Juli v.m. 9.37. n.m. 10.09. 20 Juli v.m. 10.46 n.m. 11.17. 21 Juli v.m. 11.56 n.m. 12.24. 22 Juli v.m. 1.n.m Gem. Hoogwater 87 c.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. PORT SOUDAN/ 10 Juli. Vertrokken s.s. Maru, van Japan via Londen naar Schiedam. SUEZ, 10 Juli. Gepasseerd s.s. Carl Legien, van Oost-Azië naar Schiedam. COLOMBO, 13 Juli. Gepasseerd s.s. Eumacus, met olie van Japan naar Londen en Schiedam. MARSEILLE, 10 Juli. Gepasseerd s.s. Saar- brucken, met olie van Oost-Azië naar Schiedam. SCHIEDAM, 19 JuliAangekomens.s. Baltmor. met papierhout van Fredriksham in de Wilhelminahaven s.s. Sus^p, ledig van Rotter dam. s.s. Harpoen, ledig van Rotterdam, beiden om hier te dokken in de Wilhelmina haven. SCHIEDAM, 17 Juli. Aangekomen Japansch s.s. Japan, van Calcutta op stroom aan boei 12, vertrok heden.'s.s. Sandar van Londen. s.s. Nordsjoen, van Ipewick. s.s. Saima, van Trapani. L.O.309 George Bligh, van Lowe stoft aan de Maaskade. s.s. Theresia Horn. s.s. Sofie Marie. s.s. Wardefjel, allen om hier kolen te bunkeren in de Wiüielminahaven. SCHIEDAM, 17 Juli. Vertrokken s.s. Katie, met vaten olie naar Leith. s.s. Lucy., ledig naar Fredricksham. s.s. Driebergen, ledig naar Rotterdam. 6| ct. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SGHIEDAM, 19 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 10.50. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 19 Juli. Men noteert voor Spiritus 100 21 Spoeling. Noteering van de Coöp. Verpen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden 1.80 per ketel. ROTTERDAM, 19 Juli. Aangevoerd werdeim 502 vette runderen, 289 vette kalveren, 405 schapen. De prijzen waren als volgt vette koeien 3 42—50 ossen 37—42—48 stieren 32—36—40; vette kalveren 52J—52—65varkens 36—3/*. Aardappelen: Geld. schoolm. 3^-4£ ct, per K.G., dito klein dito klem 4-6 ct,, blauw pitters 5—8 ct, eigenheimers 3f-6 es schoolm. zand 7—10 ct. Duke of ork o—8 ct. P°E fe r7n Zeeuwsche en Overmaasche 5|—

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3