de directeur door de geopende deur op den in dringer wilde alkomen, kreeg hij van dezen een slag met den kolf van de revolver op liet hoofd, waardoor hij ineen zakte. Juffrouw Sikking was door een andere deur naar buiten geloopen om hulp te roepen en de indringer zag toen kans om de portefeuille met bankbiljetten, welke op de brandkast lag, weg te nemen en op de fiets springende er van door te gaan. De heer Joosten, die zich weder had weten op te richten, liep naar buiten en terwijl hij „help,help riep, den roover achterna. In de Eschlaan verloor de gevluchte uit de portefeuille een pakje met bankbiljetten van 10, waarover de in de buurt wonende notaris zich ontfermde, toen bleek dat de straatjeugd reeds bezig was de kostbare papiertjes op te ra pen. De heer Groen uit de Julianalaan was inlus- schen met zijn auto den roover, die een grooten voorsprong had, achtervolgd, een wissellooper van de Boazbank, had den man op zijn fiets van af den Stationsweg de Generaal de la Reylaan in razende vaart zien inrijden, maar ofschoon de heer Groen met een vaart van 80 K.M.aande achtervolging deelnam, wist de man in de buurt van Jan Tabak te ontkomen. De politie zocht den geheelen omtrek af, maar slaagde er niet in den dader te achterha len. De portefeuille bevatte aan bankbiljetten een bedrag in zilverbons van 7160.50, waarvan 900 aan tiengul denbiljetten door den notaris teruggevonden. In totaal wordt er dus vermist f 6260.50. De verwonding welke den heer van Joosten op het hoofd is toegebracht, is van vrij ernsti- gen aard. In de Majella-inrichting is hem het eerste verband gelegd. Een bloedig drama. Te Nieuwenha- gen heeft zich wederom een drama afgespeeld. Enkele landbouwers vonden Donderdagmorgen langs een veldweg een man, die ernstige wonden had aan het onderlichaam. De politie werd ge waarschuwd en deze ontdekte in een bosch niet ver van den bedoelden weg het lijk van een vrouw de 26-jarige H.P. Ilaar waren in het hart enke le steken toegebracht. De gewonde bleek te zijn de 44-jarige P. G. De man werd naar het zieken huis te Heerlen overgebracht. Ilij heeft verklaard met de vrouw door drie Duitschers overvallen te zijn, die de wonden» zouden hebben toege bracht. De justitie uit Maastricht was in den namiddag ter plaatse. Het lijk is na schouwing naar het lijkenhuis te Nieuwenhagen overge bracht. Naar wij vernemen staat de politie zeer sceptisch ten opzichte van de mededeeiingen, door den gewonden man, gedaan. Een vaisehe checque van ƒ52,000. Een bank te Antwerpen heeft een checque van 52,000 uitbetaald aan iemand die dadelijk ver dween. Later constateerde men dat in door de Rotterdamsche Bankvereeniging afgegeven chec que valscli en de liandteekening van den direc teur der bank nagemaakt was. Doodgevallen. Bij zijn grootouders te Lekkerkerk is het 7-jarig zoontje van den ge meentewerkman N. uit Wassenaqj van een trap gevallen tengevolge waarvan hij een hersen schudding bekwam. Eergisteren is het knaapje overleden. Vechtpartij. Woensdagavond kregen twee Arabieren, M. J. en S. F. in de Atjehstraat te Rotterdam twist. Plotseling greep J. een scheer mes, waarmee hij F. drie sneden in den rug gaf. F. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ver bonden. J. is aangehouden en opgesloten! De tweede statio n-k apperszaak Arnhem is de eerste stad die het Amsterdam- sche voorbeeld volgde en in het station een kap perszaak onderbracht, welke door den heer H. Drent Jr. wordt gedreven. Brandwonden opgeloopen. Gis termorgen kwart voor tien was mevr. F. de G. in haar woning aan de Avenue Concordia te Rotterdam bezig was te smelten. De vlam sloeg in de pan en er ontstond een begin van brand. Bij haar pogingen het vuur te blusschen kreeg mevrouw de G. zeer ernstige brandwonden aan hoofd, borst rug, schouders en armen.j De ge neeskundige dienst heeft haar in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis aan den Cool singel vervoerd, waar zij ter verpleging is opge nomen. Mislukte smokkelpartij van ge distilleerd. Gedistilleerd is in ons land een zeer gewild handelsartikel en in België is de prijs van dit product bijzonder laag althans omgerekend in guldens. Als ze dit nu eens over de grens gingen smok kelen, aldus dachten eenige Tilburgers. Ze ver trokken dus per rijwiel, aldus het Hgz. kochten in België de noodige flesschen gedistilleerd en aanvaardden daarna welgemoed den terugtocht. Hoe dichter de troep echter Tilburg naderde, des te grooter werd hun onrust, want zij wisten maar al te goed, dat de Tilburgsche politie van wie zij goede bekenden zijn het zeker niet zou vertrouwen. 1 Op den duur werd hun angst te grootvoor gevoel zei hun, dat er onraad op komst was. Goede raad was bijzondér duur. Er mocht niet getreuzeld worden. Een oogenblik later lagen de flesschen veilig en wel in twee kuilen, door de smokkelaars in de BeéSjbche bergen gegraven. Toen de avonturiers weer goed en wel hun fietsen bestegen hadden, werden zij inderdaad door eenige politiedienaren aangehouden. Zij' werden gefouilleerd, doch niets verdachts werd ontdekt. Even later vervolgden de smokkelaars weer hun weg, heimelijk lachend, dat zij de politie er zoo fijn hadden tusschen genomen. Helaas, ze lachten te vroeg. Een der politiemannen had zijn hond aan de manden, welke de smokkelaars hadden, laten apporteeren. Toen de smokkelaars waren doorgereden, maakten de politiedienaren aanstalten om de flesschen gedistilleerd naar het politiebureau over te brengen De politiehond had de geheime bergplaats ontdekt. nairen bond, een zekeren Skrzypca, voor het plegen van den aanslag aangeworven en hem een goede betaling toegezegd was. Skrzypca geeft thans toe, dat tijdens de Mei-revolutie een aanslag op de „Polonia" en op de villa van Korfanty was beraamd. Woensdag zijn verscheidene personen in hechtenis genomen, terwijl nog een aantal arrestaties zal plaats vinden. Vast staat, dat alle aanslagen, die tot dusver hebben plaats gevonden, door de revolutionairen zijn georganiseerd. De eerste getuige is mevr. Belkum uit Vlaar- dingen, die verklaart, dat zij op 3 Juni door haar dienstbode geroepen werd, omdat er een man was, die antwoord vroeg op de circulaire van het tijdschrift „Buiten." Het viel haar op, dat de man iets onder zijn jas droeg. Eerst den volgen den dag miste zij den barometer. Verdachte herkent zij pertinent als de man, die bij haar geweest is, ook nadat verdachte zijn overjas aangetrokken heeft en zij n hoed opgezet. De dienstbode van mevr. B. herkent v. V. als den man, die aan de deur is geweest. De volgende getuige, de clienstbode van mevr. Dijkman, verklaart, dat de verdachte de persoon is, die Zaterdag omstreeks 11 uur bij haar aan de deur is geweest. Deze verklaring klopt niet met het feit, dat verdachte omstreeks dien tijd in Vlaardingen is aangehouden. Ook de dienstboden van de gezusters Dijks hoorn verklaren pertinent, dat verdachte de man is, die op 4 Juli aan de deur is geweest. Verdachte blijft bij zijn ontkenning. Hij moet de dupe zijn van een dubbelganger. Het is dan wel vreemd, merkt de president op, dat verdachte in het bezit is van de barometers die zijn dubbel ganger dan gestolen moet hebben. Het O.M. laat den tweeden diefstal vallen, omdat niet alle getuigen gehoord kunnen wor den en den derden omdat de verklaring van de dienstbode niet klopt met het feit van verdach- te's aanhouding. Den eersten diefstal bewezen achtende vraagt mr. Gombault verdachtes ver oordeeling tot 6 maanden gevangenisstraf. Mr. P. H. M. lloogenbergh, verdediger van verdachte in deze zaak, acht de bewijzen ab soluut onvoldoende. Hij concludeert tot vrij spraak. SPORT. De Olympiade. Op 31 Juli a.s. zal in Den Haag bijeenkomen de commission executive van het G. I. O. Dit is de eerste bij eenkomst van dit lichaam sinds de vergadering van het Internationaal Olympisch Comité te Lissabon, waar, zooals men weet, onze landgenooten, baron Sehimmelpenninck van der' Oye, voorzitter van het N. O. G. en kapitein Scharroo aanwezig waren. Vragen betreffende de Olympische Spelen van 1928 zullen op deze vergadering besproken worden met de leiders van het Comité 1928. De voorzitter van het C. 1. O., graaf de Baillet Latour, zal ook een bezoek aan Amsterdam brengen, ten einde met eenige stedelijke auto riteiten contact te zoeken, de terreinen te bezichtigen en over de verdere afwikkeling van zaken te confereeren. Burgerlijke Staud. Geboren: 21 JuliPieter Arjen, z. v. A. den Bleeker en P. C. Pijl, L. Haven. 22 JuliJannetje, d. v. P. B. van Doesburg en K. Hoogendijk, Boterstraat. Grietje, d. v. J. C. van Zon en H. C. M. Bots, Rotterd. dijk. Alida Helena, d, v. J. H. Kreuger en A. Hendriks, Parallelweg. Johannes, z. v. J. Borsten en IJ. J. Beukers, Fabriplein. O v er 1 e d e n 21 JuliEen als levenloos aangegeven kind van K. L. den Outer en C. Kerssen, Willemshofje. M. G. W. Scholte, oud 58 j., Nassaulaan. Ondertrouwd: T. van der Beek, 33 j en J. M. van Vlaardingen, 19 jK. J. Wieche- rink, 29 j. en A. Kloos, 30 j. J. Gravesteijn, 29 j. en N. M. Sonneveld, 32 j. J. 'Hoos, 19 j. en P. Struijs, 19 j. C. J. van Bruggen, 25 j. en M. de Groot, 20 j. D. B. van Walsum, 22 j. en M. Warnawa, 19 j. Gehuwd: A. J. van Tienen, 21 j. en C. M. L. Swinkels, 23 j-L. S. van der Linden, 29 j. en J. E. van der Spek, 21 j. J. T. Dinge- nouts, 25 j. en H. G. M. Blommestijn, 24 j. M. van Delft, 22 j. en A. Notenboom, 21 j. B. van der Most, 21 j. en G. LI. Liebeek, 19 j. J. Rehermann, 26 j. en C. J. A. van Straalen, 23 j. L. van Eijsden, 23 j. en C. van der Burgh, 23 j. Scheepvaart. Hoon water te Hoek van Holland. 23 Juli v.m. 1.22 n.m. 1.52. 24 Juli v.m. 2.10 n.m. 2 40. 25 Juli v.m. 2.54 n.m. 3.26. 26 Juli v.m. 3.41 n.m. 4.15. Gem. Hoogwater 87 e.M. 4- N.A.ïV Gem. Laggwater 77 c.M. N.A.P. SCHIEDAM, 22 Juli Vertrokken motor schoener Nyssiena, kapt. L. Pot, met ledige flesschen naar Londen. SCHIEDAM, 22 Juli. Aangekomens.s. Gatwick, van Cork. s.s. Sylvia, van Sunds- vall. s.s. Liguria, van Valencia. s.s. Oster- dal, van Garston. s.s. Newton, van Grave- lines, allen om kolen te bunkeren en 6 Engelsche stoomtrawlers in de Wilhelminahaven. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 23 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 10.50. Namens de commissie voor de noteermg. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 23 Juli. Men noteert voor Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden 1.80 per ketel. De hittegolf in Amerika. Nader wordt uit New-York gemeld: De hittegolf, die reeds drie dagen aanhoudt, heeft thans nu meer dan 100 slachtoffers ge- eischt, waarbij geen rekening is gehouden met de talrijke personen, dié bij het baden zijn ver dronken. De groote parken zijn 's nachts vol menschen dié in hun woningen wegens de hitte geen slaap kunnen vinden. Naar schatting hebben drie kwart inillioen New-Yorkers op het strand gekampeerd. De hitte is de grootste, die in de laatste 40 jaar is geregisteerd. Te Washington wees de thermometer 40 gra den Celsius in de schaduw aan. In Arizona is de hitte zoodanig, dat de over heid het geheele staatspersoneel vacantie heeft moeten geven. De dubbelganger gevonden. In de affaire-Helling is gister eenig licht gekomen. De Berlijnsehe commissaris van politie Busdorf is er namelijk in geslaagd, den dubbelganger van Rudolf Haasi op te sporen. Deze dubbelganger is een te Maagdenburg woonachtig vertegen woordiger van een verzekeringsmaatschappij. Inderdaad bevond hij zich op 23 Februari te Grossrottmersleben, alwaar hij Schroder had bezocht. Laatstgenoemde had namelijk onder den naam van dr. Schroder Lij de verzekerings maatschappij gesolliciteerd, waarom de ver tegenwoordiger hem kwam bezoeken om een en andere te bespreken. M ij n ramp in de V. S. Tengevolge van een mijngasontploffing té Blockton (Alabama) zijn negen mijnwerkers om het leven gekomen. Paniek baj een begrafenis. Bij een begrafenis aan de grens van Praag ontstond een paniek, toen een der paarden van den lijk wagen bij het passeeren van een steeg schichtig werd. Het paard verbrak den disselboom en sprong tusschen de mdnschen, die voor den lijkwagen- liepen en kransen droegen. In de daarop gevolgde paniek werden van de 400 personen, die in den lijkstoet medeliepen, ettelijken gewond, terwijl een arbeidersvrouw werd gedood. Het ongeluk had nog een tragisch naspel. Een oude vrouw, die ook in den stoet medeliep, en wier kleinkind in de paniek gewond werd, verloor van den schrik haar verstand en wilde zich met den kinderwagen, waarin het kindje lag, orixler de tram werpen. In het laatste oogen blik kon haar poging echtep worden verijdeld. De Parijsche agenten willen geen h e 1 m e n. Bijna geen enkel Parijsch politie agent heeft de zomeruniform aangetrokken, die in het afgeloopen jaar voor het korps ontworpen werd om de eenvoudige reden, dat de mannen deze uniform moeten koopen en haar niet kunnen betalen. Wat de helmen betreft, waarvan er slechts enkele in de Parijsche straten te zien zijn, de algemeene opinie in het korps is er tegen, in de eerste plaats omdat de agenten vreezen, dat de helm niet bevorderlijk zal zijn voor hun prestige bij het publiek en in de tweede plaats, omdat zij er met den helm naar hun oordeel te militair uitzien. Ongeluk op een scheepswerf. Te Sunderland heeft gister op een scheepswerf een ernstig ongeluk plaats gehad. Dertig arbeiders beklommen langs een scheepstrap een schip, dat men bezig was te bouwen. De trap brak, waardoor allen omlaag stortten. Een der ar beiders viel tien meter diep, tengevolge waarvan hij overleed. Zeventien anderen werden gewond. II o e m a d. H e-r riot haar ma n e e r.t. Naar uit Tokio wordt geseind, meeft madame Herriot, die een bezoek brengt aan Japan, de benoeming van haar echtgenoot tot minister president willen vieren door den berg Fujiyama te beklimmen. Deze berg, de hoogste van Japan, ligt on geveer 100 K.M. ten Zuid-Westen van Tokio. Hij heeft een niet sneeuw bedekten krater, waaruit van tijd tot tijd dampen opstijgen. Kunstenaars roemen hem om zijn schoonheid en de Japanners beschouwen hem met een bijzonderen eerbied. Zijn hoogte bedraagt on geveer 4000 M. Eer mevrouw beneden was, viel het kabinet- Herriot. Verdronken. Elf jongelieden van 16 tot 20 jaar, die kampeerden bij het Balzac-meer te Peterborough (Ontario) zijn eergisteren ver dronken, toen e'en kano, waarin zij een tocht maakten, tengevolge van een rukwind omsloeg. Vier van de jongens trachtten zich zwemmen de te redden, en wisten de omgeslagen kano te bereiken, waaraan zij zich urenlang konden vasthouden. Ten slotte moest echter de een na den ander door uitputting loslaten, en verdween in de diepte. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Matige N.W.- tot Z.W. wind afwisselende bewolking later betrokken met regenaanvankelijk iets warmer. Inbrekers aan het werk. Men meldt ons uit Delft Hedennacht is ge poogd in te breken in het huis van den heer R. aan den Spoorsingel. Door het rumoer ontwaak ten de bewoners.De dieven sloegen daarop op de vlucht. Later is ingebroken bij zekeren B. door het indrukken van een ruit verschafen de dieven zich toegang. Zij namen een hoeveelheid tafelzilver mede. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. Londen Berlijn Parijs Zwitserland Amerika Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Milaan 22 Juli. 23 Juli. 12 093/4 I2.097/g - 59 21 •59 23 - 5S6Vg - 5.72 - 5 68 - 5 82 - 48 151/, - 48 17 - 2.48 3/4 - 2.48 "/ia 35.121/2 - 35.17Va - 65.90 - 65.90 - 66.55 - 66.65 54.62Va 54.00 - 39 02Va - 38.70 - 8.07Va - 8 07 Telegrammen. De onrust in A t j e h. Een patrouille, onder kapitein G. F. V. Gosenson, legde in Boven-Troemon twee verzetslieden neer. Een opzienbarende'diefstal. Vol gens een bericht uit Berlijn, melden de bladen uit Storlberg Enorm opzien heeft hier een diefstal gebaard, die bij de bekende messing-fabriek Williams Prim G. m. b. M. ontdekt is. De firma had eenige jaren geleden haar aanzienlijk reservekapitaal van ongeveer 314 Inillioen mark, dat uit goud en gouddeviezen bestond, binnen het, fabrieks terrein begraven. Eater werd de schat weer opgegraven eu ''oor de directie in een donkeren nacht in een bosch bij Laufenberg verborgen. Nu is gebleken, dat van den*schat een vierde gedeelte ontbreekt. Een directie-secretaris is ontslagen en gearresteerd. De bloed veete te Calcutta. Het Indische regenseizoen is nu ingetreden, doch ondanks den grootsten zondvloed sedert men schen heugenis, waarbij het water in de straten een meter hoog staat, worden in de straten in het N. van Calcutta verder gevechten geleverd met messen tusschen 11indoes enMohammedanen. 9 personen zijn gewond gisterochtend, 1 doode- lijk. Eergisteravond slingerden de Mohamme danen steenen tegen de woningen der Hindoes en de universiteit van wetenschappen is be schadigd. De bomaanslagen in Silezië. Het onderzoek inzake den boomaanslag op het gebouw van de „Polonia" te Kattowitz heeft aangetoond, dat de secretaris van een revolutio- RUSLAND EN JAPAN. BERLIJN, 23 Juli (draadloos) De Russische gezant te Tokio, Wigder Kapp en de Japansche gezant Tanaka, zijn te Moskou aangekomen in verband met de Russisch-Japansche onderhan delingen GROOTE OMNIBUS VERONGELUKT. LONDEN, 23 Juli (draadloos) Een groote toeristen-omnibus, waarin een groot aantal vrouwen en meisjes gezeten was, is tijdens een excursie buiten de stad New-York, veronge lukt, 6'vrouwen werden gedood, 32 gewond. Rechtzaken. Faillissementen. Geëindigd N.V. Maatschappij tot exploitatie van lichtbeeldkunst, gevestigd alhier. Dood door schuld. F. K., die terecht heeft gestaan omdat hij op 12 April een motorongeluk heeft veroorzaakt, waarbij de heer Verkade het leven heeft ver loren, is vandaag door de Haarlemsche recht bank tot 5 maanden gevangenisstraf veroor deeld. De eiseh was 8 maanden. Rechtbank te Rotterdam.' Diefstal van barometers, De 32-jarige reiziger Tb. J. v. V, recidivist, moest zich verantwoorden voor den hem ten laste gelegden diefstal van drie barometers. Op 3 Juni 1,1. zou hij te Vlaardingen uit de woning van J. L. v. Belkum een barometer hebben weg genomen. Den volgenden dag ^pleegde tiij het zelfde feit in de woning van mevr. Dijkman al hier en op 5 Juni ten slotte m de woning van de gezusters Dijkshoorn eveneens alhier. Verdachte ontkende. Hij is op genoemde data niet in Vlaardingen of in deze stad geweest. De barometers heeft hij op den Binnenweg van een onbekend man gekocht. Op 5 Juni is hij Le Vlaar dingen gearresteerd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3