Gedurende de maand September 1926 zal mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen 10 pCt. van de hiervoor vermelde waarden. Verkeersborden. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben in een circulaire de medewerking ingeroepen van de gemeentebesturen tot wering van andere dan de uniforme waarschuwingsborden, van den A.N.W.B., toeristenbond van NedeHand. Wegens laag salaris. Ged. Staten van Z.-Holland hebben hun goed keuring onthouden aan de begrooting der ge meente Hekendorp voor 1926, op grond, dat het voor den gemeente-veldwachter uitgetrokken bedrag van 1219, benevens 50 als gemeente bode, te laag moet worden geacht, welk bedrag naar het oordeel van Ged. Staten gezamenlijk op 1464 behoort te worden gesteld. Stad*- en Gewestelijk Nieuws. De nieuwe St. Liduina-niedaille. Het St. Liduina-Comité verzoekt ons mede te deelen, dat de prijzen der nieuwe medailles, voorstellend St. Liduina en de H. Eucharistie, als volgt is vastgesteld alluminium 10 ets., verzilverd bronzen 25 ets., zilveren 1.50. De medailles zijn, ook voor wederverkoopers, verkrijgbaar bij de leden van het St. Liduina- comité. Naar hel einde Hedenmorgen tien uur is de executoriale verkoop begonnen van het katoormeubilair en den inventaris toebehoorende aan den Bond van Distillateurs en Likeurstokers in Nederland aan de Lange Haven. Deze organisatie, welke ten opzichte van den verkoop van gedistilleerd prijs- regelend optreedt, heeft in eerste instantie een proces met den Bond van Koffiehuishouders (de organisatie van den heer Staalman) ver loren. De Bond van Distillateurs is in hooger beroep gegaan van dit vonnis, maar intusschen schijnt de Bond van Koffiehuishouders voor nemens te zijn, ongeacht de uitspraak in hooger beroep, het faillissement van den Bond van Distillateurs aan te vragen. Naar aanleiding van deze faillissementsaan vrage is een vordering tegen den Bond van Distillateurs aanhangig gemaakt door den vroe- geren voorzitter, den heer Simon Maas, wien voor vijf jaren honorarium was gegarandeerd en die krachtens deze garantie thans beslag op de activa van den Bond heeft laten leggen. De Bond van Koffiehuishouders heeft nog als eisch gesteld, dat de vordering op den Bond bij een bank zal worden gedeponeerd, aan welken eisch tot nog toe niet werd voldaan. De vordering van den Bond van Koffiehuis houders komt voort uit een wederzij dsche overeenkomst betreffende organisatie-verplich tingen, over den uitleg van welke verplichtingen partijen van meening verschillen. Met dit al laat het zich aanzien, dat deze eens zoo sterke Bond, in zijn laatste schoenen loopt. Bloemencorso. Nog kunnen deelnemers(sters) aan het bloe mencorso worden toegelaten. Voor enkele groepen is de deelname gering, n.l. voor luxe-auto's en rijtuigen en daar juist hiervoor flinke geldprijzen beschikbaar zijn, mag het bestuur toch ook in deze groepen wel op medewerking rekenen, temeer daar de bloemen toch in deze tijd van het jaar niet duur zijn. Ook is het opmerkelijk dat er zoo weinig deelnemers zijn voor de afdeeling reclamevoer- tuigen. Dit is toch juist een schitterende gelegen heid voor menigeen om op opvallende wijze en ten aanzien van geheel Schiedam reclame te maken en men heeft bovendien nog kans op een mooien geldprijs. Overigens is het slagen van het bloemencorso door de deelname aan de andere groepen reeds verzekerd. Men geve zich voor deelname thans op bij een der volgende commissieleden W. van Zon Lange HavenM. J. Berck, le I uinsingelW. Kester, Broersveld J. Meijer, Hoofdstraat 221 A. v. Hattem, Noordvest en A. Geurtsen, Abbenbroekschestraat 14b. jaarvergadering te houden in Musis Sacrum. Voor de ruim 200 deelnemers, w.o. ook vele dames is een zeer varieerend programma samen gesteld, o.a. een toer.naar Hilligersberg voorde dames en een boottocht door de havens voor alle deelnemers. De resultaten van de gehouden ver kiezingen zijn de volgendebondsvoorzitter J. Schouten, herkozen lid van de kascommissie L. Krommenhoek, van hier. Tot leden van het Algem. bestuur zijn her kozen J. H. Adam, C. J. Vergeer en J. Schouten, nieuw lid J. Raaphorst, Leiden. Plaatsvervangende leden zijnJ. Scholten, P. G. Out, herkozen"; F. H. v. Noppen en de heer Zaal, nieuwe leden. De heer den Ouden be sprak het vraagstuk over het Ziekentriduurn. D. de K. deed gisteren bij de politie aangifte, dat hij -in het Sterrebosch door een onbekend gebleven wielrijder is aan- en omvergereden, waarbij het voorwiel van zijn rij wiel werd vernield en zijn jas scheurde. Gisteravond tem 6 uur reed P. K., wonende de Schie, door de Kethelstraat in de richting Damlaan, toen ter hoogte van de Noordvest plotseling een auto passeerde. Om een aanrijding te voorkomen kon H. niets anders doen dan van zijn rijwiel springen en dit te laten gaan, waarvoor hijzelf ongedeerd blecl', doch het rijwiel ernstig werd beschadigd. De be stuurder van de auto reed door alsof er niets gebeurd was, maar het no. is bekend. Gisteravond is de 9-jarige K., wonende Broersvest, in het Sterrebosch aange reden door een persoon, die daar in snelle vaart op een race-car reed. De jongen, die bewusteloos bleef liggen, is binnengedragen in de woning van de Zeeuw aldaar en daarna per auto naar zijne woning vervoerd. Volgens verklaring van een geneesheer heeft de knaap een lichte hersen schudding opgeloopen. Door de Ket helse he autobus is gistermiddag een trekhond, eigendom van G. van T. uit de Breedstraat, in de Kethelstraat overreden en- gedood. De bestuurder vergoedde de schade. Gisteravond ten 8 uur is een bespannen voertuig der firma Poot en Bade, be laden met zakken meel, op de Broersvest aange reden door een vierwielig motorrijtuig, Door die aanrijding viel een zak meel van den wagen en stortte gedeeltelijk leeg. UIT ROTTERDAM. De drukte in de haven. Gister lagen 52 stoomschepen voor den Nieu wen Waterweg op ligplaats te wachten. Hiervan waren 28 schepen voor Rotterdam bestemd- Slechts 6 van deze laatste schepen konden in den loop van den dag hier ligplaats krijgen, zoodat nog 22 voor Rotterdam bestemde schepen buitengaats moeten blijven. Van deze twee-en- twintig zijn er vele, diè al langer dan 24 uur hebben gewacht. Gelijk bekend is, is het de vorige week nog niet voorgekomen, dat schepen langer dan één dag moesten wachten. Weer koeien in beslag genomen. Gistermorgen zijn op de veemarkt alhier weer 9 koeien en 1 stier in beslag genomen. De dieren waren besmet met mond- en klauwzeer en zijn voor nader onderzoek naar het abattoir gebracht. De viaduct bij Hillesluis. De viaduct over het spoorweg-emplacement IJsselmonde, welke, viaduct, gebouwd is om het verkeer geregelder te doen zijn, aangezien men daardoor de beide veelvuldig gesloten overwegen tusschen Eerste en Tweede Rosestrgat kan vermijden, zal nog deze week voor alle rijverkeer opengesteld worden. Gelijk bekend is, zullen ook de lijnen 2, 12 en 12a over deze viaduct rijden. UIT DELFT. R. K. Voetbal. A.s. Zondag zal de feestelijke heropening plaats hebben van het terrein der R. K*. Delft- sche Voetbal- en Athletiekvereeniging ,,De Hollandsche Leeuw" aan de Laan van Vollering. Tevens zal dan het nieuwp kleedlokaal worden ingezegend. Om 3 uur heeft een voetbalwedstrijd plaats tusschen D.H.L.L en het Hoornpark elftal uit Den Haag. Gemengd Nieuws. De brand te Veenendaal. Gister middag is de reeds door een ander vervangen chef, zekere H., wegens vermoeden van brand stichting van den brand bij de firma Albert Heyn te Veenendaal, door de politie in arrest gesteld. Deontrouwepenni n*g meester. In de zaak van den ontrouwen penningmeester van het Prot. Spaar- en Ziekenfonds te Arnhem vernemen wij thans, 'dat de politie heeft in gegrepen en J. v. G., chauffeur bij de gemeente tram en penningmeester van genoemd fonds, terzake van verduistering van gelden ten nadeele van dat fonds, heeft gearresteerd en ter be schikking van de justitie gesteld. Ernstig verkeersongeluk. Gister avond had op den Bosscheweg te Tilburg een ernstig motorongeluk plaats. Terwijl de heer Von der F. aldaar zijn auto uit de garage reed en links van den weg voor zijn woning plaatste, kwam van den anderen kant met groote snelheid een motorrijwiel met duo-passagier aanrijden. Vermoedelijk had de motorrijder te veel vaart om nog uit te wijken, althans, hij vloog met kracht tegen den auto aan. De bestuurder van het motorrijwiel werd on middellijk gedood, terwijl de duo-zitter in zorg- wekkenden toestand werd opgenomen. De botsing was zoo geweldig, dat de motor een tiental meters den weg werd opgeslingerd. Modern. In het St. Elisabethsgasthuis te Arnhem wordt een radio-installatie aangebracht, die ongeveer 50 aansluitingen op de verschillende ziekenzalen zal krijgen. T a 1 r ij k e mond- en kfauwzeer-ge- vallen. Ook in de Zeeuwsch-Vlaamsche stal len en weiden breidt het mond- en klauwzeer zich in,erge mate uit. Vooral langs de Belgische £rens zijn ettelijke stallen besmet. Aan de Brabantsche grens zijn te Chaam vrijwel alle stallen aangetast. Zigeuners aan de grens. Aan de zuidelijke grenzen doen den laatsten tijd herhaal delijk troepen Zigeuners hun best in ons land te komen. De politie weet dit doorgaans te»ver- ijdelen, doch lukt het den nomaden op Hollad- schen grond „vasten voet" te krijgen, dan worden ze weer zoodra mogelijk over de grens geleid. Zoo is dezer dagen een troep, die te Zevenbergen en omgeving had vertoefd, door de politie over de „schreef" gezet. Een dure smokkelpartij. Een der jongste smokkelartikelen uit België is sigaretten papier. Onlangs werden nabij Bergen op Zoom op de Schelde smokkelaars betrapt, die per roeiboot het papier hier te lande wilden binnen brengen. Dezer dagen had een nieuw geval van aanhouding van sigarettenpapiersmokkelaars plaats. Te Budel nl. kwam uit de richting België een auto, die bij onderzoek een lading sigarettenpapier bleek te bevatten. Er moest 2200 betaald worden om den auto los te krijgen, terwijl de lading voor de lieeren smokke laars natuurlijk definitief verloren is. Brandstichting. Daar de politie arg waan koesterde omtrent den brand, die Donder dag bij B. aan den Schrijversheideweg te Heerler- heide plaats vond, stelde zij een streng onderzoek in, temeer, daar bij B. voor.eenige weken ook brand was geweest en hij bovendien voor 8000 bij een Roermondsche assurantiemaatschappij is verzekerd. Dat onderzoek bracht zoo meldt Het Volk" aan het licht dat kleederen, beddegoed, lijf sieraden en een groot aantal flesschen wijn in den achter het perceel gelegen tuin waren begraven. B. en zijn vrouw werden zoodoende op ver moeden van brandstichting, in voorloopige bewaring gesteld. Verstekelingen. Gistermorgen zijn aan boord van het aan de Wilhelminakade te R'dam liggende stoomschip „Rotterdam" van de Hol- land-Amerika-Lijn, welk stoomschip gisteren naar New-York is vertrokken, twee versteke lingen gevonden. Het waren twee Estlanders, onderscheidenlijk 20 en 18 jaar oud. Zij verklaar den, van Reval naar hier gekomen te zijn, met de bedoeling, naar .New-York te gaan. De reis naar R'dam hadden zij als verstekeling gemaakt aan boord van een Duitsch stoomschip. Zij zijn ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld. Ongelukkige val. Gistermorgen was de 23-jarige matroos J. W. T. aan boord van het in de Schiehaven te R'dam liggende stoom schip „Grangemouth" in den achtermast ge klommen om de vlaggelijn te klaren. Ter hoogte van den lichtstandaard van het achteroplicht zag hij, dat hij niet verder kon. Hij wilde terug gaan, maar ter hoogte van het want schoten zijn beenen uit en hij viel van 16 meter hoogte. Hij kwam eerst op een winch en daarna op het luikhoofd van ruim 4 terecht. Met zware in wendige kneuzingen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Geheime distilleerderij. Gister nacht hebben de gemeenteveldwachters Van Waarder en Barwoutswaarder in de gemeente Waarder een geheime distilleerderij ontdekt. Een volledige installatie en een hoeveelheid drank zijn in beslag genomen. Kinderachtige streek. De bewo ners van de Simonstraat te R'dam zijn druk bezig hun straat te versieren, met het oog op Koninginnedag. Eerebogen worden opgericht en langs de voetpaden kotoen palen, die onderling verbonden worden en die straks vlaggentooi en groen en lichtjes zullen dragen. Maar een mede bewoner van de straat kan zich met deze ver sieringen niet vereenigen en gisteravond laat heeft hij alle palen een voor een uit den grond getrokken, waarmede het werk van den dag te niet gedaan was. De verbolgen Simonstraters hebben de politie in het geval gemoeid en deze heeft den man ter verantwoording geroepen. Hoe een Amerikaansch schip stoom hield. Het Amerikaansche vaartuig „Lake Gaither", dat in de Rotterdamsche haven is aangekomen, om stookolie in te nemen, heeft een avontuur gehad, dat een treffende overeen stemming vertoont met dat van Phileas Fogg op zijn beroemde reis om de wereld, toen hij zich aah boord van een schip bevond, dat gebrek kreeg aan brandstof. Het vaartuig was in ballast onderweg van Huil naar Rotterdam en had voor de reis net krap stookolie bij zich, toen het een on verwacht oponthoud kreeg. Men had te kampen met een heftigen storm, die den gezagvoerder noodzaakte dwars er tegen in te gaan. Daar door vorderde men absoluut nietmen bleef als het ware steeds op dezelfde plaats. En de stookolie verminderde zienderoogen. Toen de storm aanhield was men genoodzaakt den aan wezigen houtvoorraad te verstoken om stoom te kunnen houden. Balken, luiken, kisten, alles wat maar brandbaar was ging in de vuren en vervloog al spoedig tot asch. Nadat het slechte weer van Vrijdagavond tot Zondagavond had voortgeduurd werd het Zondagnacht wat kalmer en kwam men beter vooruit. Reeds had men er zich op voorbereid de hutten te gaan sloopen, toen men bemerkte den mond van den Waterweg te hebben bereikt. Noodlanding. Wegéns een defëcl aan den motor moest het Duitsehe vliegtuig D. 513, bestuurd door den heer Neumann uit Dussel- dorp, gisternamiddag in den Baardwijkschen- Overlaat te Drunen een noodlanding maken. Het vliegtuig werd door twee anderen vergezeld, waarvan er een verscheidene malen eveneens probeerde te dalen, wat echter door de groote menigte, die toegestroomd was, niet mogelijk was. Toen het defect hersteld was, moest het prikkeldraad worden weggenomen om weer te kunnen opstijgen. Kort na de opstijging kwam het vliegtuig weer op een grooter terrein neer om den passagier op te nemen, waarna de vlucht naar Dusseldorp werd voortgezet. Een zwarte lijst voor dronk aards. In de gister gehouden raadsvergade ring van Lloorn stelde de heer Posthuma (A. R.) voor, een zwarte lijst voor dronkaards in te voeren. B. en W. ontrieden dit voorstel sterk, doch na langdurige besprekingen werd het ten slotte met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Economie? In de gister gehouden raads vergadering van Hoorn werd het feit besproken, dat zich voor den literair-economischen cursus aan de R. H. B. S. slechts twee leerlingen hebben aangemeld. B. en W. stplden de vraag, of de beschikbaar gestelde ƒ2000 tot delging |der onkosten ook nu nog worden gehandhaafd. Een dergelijk resultaat immers was niet ver wacht. De Raad -besloot echter het bedrag te blijven toestaan, zoodat de cursus doorgaat. Een ongelukkige Augustus maand. Bij oefeningen met een bombarde mentsvliegtuig is de officier Kempthorne nabij Winchester neergestort en gedood. Dit is reeds het elfde ongeval van een militair vliegtuig in de maand Augustus. Dieven en diefjesmaat. De bladen melden uit Warschau De Poolsche rechercheur Wojnitsj doet in het orgaan der Pilsoedski- partijen, de „Glas Prawdy", opzienbarende onthullingen over uitgebreide-betrekkingen der recherche met dievenbenden en helers.De grens politie zou de voor het arresteeren van misdadi gers uitgeloofde premies met de daders verdeeld hebben. Op dezen basis zouden ook de berooving van onderstaatsssecretaris Dolczal, de passen- roof in het ministerie van buitenlandsche zaken en de inbraak in het Italiaansche gezantschap geschied zijn. De Warschausche bladen meenen, dat dit het grootste politieschandaal in de geschiedenis van Polen is. Een stierengevecht in Londen. Een tooneeltje, dat een combinatie was van een Wild-West-drama en een Spaansch stieren gevecht, speelde zich gister af in het Noorden van Londen, toen 35 stieren, die van een station naar de veemarkt werden gedreven, plotseling wild werden en een uur lang het betreden der straten tot een gevaarvolle onderneming 'fhaak- ten. Er heerschte de grootste opwinding. Politie- agenten lieten hun bekwaamheid als stieren- bevechters bewonderen. Eén hunner werd ge wond, evenals een kleine jongen beiden evenwel niet ernstig. Een der stieren sprong in een wilden ren over een kinderwagen. Het kind bleef ongedeerd, maar de moeder viel flauw. Ten slotte, na een uur van draven en hilfd werken, waren alle stieren overmeesterd en keerde de rust weer. De gevaarlijke paddestoelen. In het kindervacantiehuis te Falkenburg zijn een aantal verpleegsters en kinderen, in totaal 20 personen, ziek geworden, tengevolge van ver giftiging door paddestoelen. Vijf zijn reeds tengevolge van deze vergiftiging gestorven, terwijl drie zusters zich nog in levensgevaar bevinden. Zes van de zieken zijn weer herstel lend. Kinderverlamming. Er doen zich te Hannover in den laatsten tijd verscheidene gevallen voor van verlamming bij kinderen. Tot dusver zijn reeds 24 gevallen geconstateerd, waarvan 5 met doodelijken afloop. Hittegolf in Spanje. Geheel Spanje en met name het centrum, wordt door een hitte golf geteisterd. De temperatuur heeft in de laatste dagen te Madrid meer dan 57 graden bereikt. Twee personen zijn door een zonnesteek gedood. Nieuwe spoorwegaanslag. Onbe kenden hebben eergisteravond getracht den electrischen trein Berlijn—Bernau nabij het station Carow te doen ontsporen. Zij hadden groote hoopen steenen op de rails gelegd. De bestuurder kon gelukkig nog op het laatste oogenblik remmen, zoodat een nieuwe spoorweg ramp werd vermeden. Onder de reizigers brak, daar de trein met een schok tot stilstand werd gebracht, een paniek uit. De gemoederen kwa men echter spoedig tot bedaren en toen kon de trein zijn reis voortzetten. Het vertrek van de „Paris." Vermoedelijk zal de reparatie aan het s.s. „Paris", het grootste vaartuig, dat ooit den Waterweg opstoomde en dat thans bij de firma Wilton in reparatie is, morgenavond gereed komen. Het ligt in het voornemen, de „Paris" Vrijdagmorgen zeer vroeg naar Havre te doen vertrekken. De reparatie heeft een zeer voorspoedig ver loop gehad en alles wijst er op, dat men nog binnen den gestelden tijd gereed zal zijn. De firma Wilton zal dan een record-prestatie op reparatie-gebied hebben geleverd. Gedeeltelijke sluiting. De directeur-generaal der posterijen en tele grafie maakt bekend, dat voortaan op den ver jaardag van H.M. de Koningin de kantoren voor den postchéque- en girodienst, gesloten zullen zijn, behalve voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbehandeling of spoed bericht wordt gevraagd en voor het uitbetalen van chéques, waarvan de adviezen zijn voor zien van de aanteekening „spoedbehandeling." Ook zullen de kantoren op dien dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van telegrafische), postbewijzen en quitantiën, alsmede voor de distributie van pasmunt. Bondsdag Z.-Holl. Bakkersbond. Vandaag hebben de leden van den Z.-Holl. Bakkersbond zich verzameld om hunne 8ste f» rt-iy. ölOOTfe

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2