Hoofdhuid PUBOL MIJNHARDT's Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zaeht en handelbaar indien U de gewoonte aanneemt om er des morgens een weinig door heen te wrijven 2797 9 L. Rijkuiter, Vlaardingerstr. 19 blauwe duif, J. Verweij, St. Annazusterstr. 19a; rijwielbe- lastingplaatje, J. Schot, L. Costerstr. 12 dames- vest, W. Vink, Maasdijk ring, L. Deen, Hoog- str. Ill porternonnaie met inh., J. Wannée, Goereeschestr. 13b hond, B. Schoei, Nieuwstr. 2; rijwielbelastingplaatje, P. Seij, Touwbaan 17 sleutel, G. Huigen, Dwarsstr. 16 keeshond, A. Meulstee, Roonschestr. 13a kindertaschje, A. Vermeulen, Aleidastr. 146b linnentaschje met inh., L. Schellenbeek, Pr. F. Hendrikstr. 16b kindermuts, W. de Beer, Geervlietschestr. 37 damesschoentje, C. Steens, Hoogstr. 35 duif, H. Nieswaag, Veenlantstr. 23 regenman tel, B. Steenbergen, Ouddorpschestr. 6B mu ziekinstrument, K. Polderdijk, Ouddorpschestr. 20b kindercape, J. v. d. Berg, Rotterdamsche- dijk 43 kinderportemonnaie inh. 1 ct., J. Bijloo, Noordmolenstr. 34 damesmantel, J. de Jager, Gordonstr. 19a loterijbriefje, A. Duimel, Krèu- pelstr. 23 dameshandschoen, N. Eijsberg, L. Kerkstr. 86 zilveren kettinkje met aanhanger, N. van Seters, Boterstr. 64 porternonnaie met inh., P. Hoozemans, Brugmanstr. 53b porte rnonnaie inh. 14 ct., A. v. d. Goes, Heenvlietsche- str. 8. PI e t S t e d e I ij k Muziekkorps geeft morgenmiddag 'n uitvoering in de Plantage. Programma 1. Graff Zeppelin Marsch, C. Feike. 2. Fest Ouverture, A. Leutner. 3. Ich liebe Dich, Wals, E. Waldteufel. 4. Les Camelias Suite Ballet, A. Charnier. 5. Oud-Hollandsche liederena. Strijdzang der Geuzen b. Beleg van Bergen op Zoom, A. Valerius, b. Signal Marsch, PI. PI. van Vleuten. II ede nm orgen is een Duitse her F.W.W. genaamd, die alhier was aangetroffen niet in het bezit van regelmatige papieren, over Zevenaar naar Duitschland uitgeleid. Toen de metselaar v.d.P., wonen de van Beverenstraat, in dienst der gemeente gisterenmorgen bezig was met het afbreken van een hardsteen goot van het Stadhuis, viel een stuk hardsteen op den grooten teen van zijn linkervoet, die daardoor zwaar werd gekwetst. Hij is per rijtuig naar zijne woning vervoerd. Door het u i t w ij k e n voor een kin derogen reed gistermorgen de bestuurder van een transportdriewieler tegen een autobus van Stadsverkeer, waardoor de carrosserie eeriigs- zins werd beschadigd. Vervolgens verscheen op de planken de hu morist Plarry Hart, die helaas op 't eind van zijn repertoire vergat dat hij de meening van geheel het publiek dient te eerbiedigen. Als bij film, een twee-acter getiteld „Zigoto de onoverwinnelijke", een onbedaarlijk lachsuc ces en een kluchtige teekenfilm. 't Journaal was als altijd zeer interessant. Een goed en welverzorgd program. UIT ROTTERDAM. Groote brand. Gisterniddag omstreeks 5 uur is alhier in een groote houten loods op het spoorwegemplace ment aan den Beukelsdijk brand uitgebroken, doordat stroo vuur heeft gevat bij het uitdoven van een lamp. De werkplaats stond weldra ge heel in brand terwijl de dichte rookkolommen veel nieuwsgierigen trokken. De brandweer kon moeilijk bij den brand komen en al werd vuur met man en macht aangetast, waarbij het water moest worden opgepompt, dit belette niet dat de loeiende vuurzee onverminderd bleef en het geheele gebouw een prooi der vlam men werd. Behalve de groote loods gingen o.a twee nieuwe electrische spoorrijtuigen door den dienst RotterdamAmsterdam, elk ter waarde van 50.000, verloren, alsmede drie goederen- Wagens, een bagagewagen, en een locomotief en eenig klein materiaal. De werklieden, die bij het uitbreken van den brand in de loods waren, moesten hals over kop vluchten met achterlaten van gereedschappen en kleeren, één zelfs van zijn weekloon. Een rij spoorwagons stond op een zijlijn naast reparatieloods. Deze wagens zijn zoo spoedig mogelijk weggerangeerd, waarbij de spoorwegbe ambte A.M., dezelfde die in de loods gewerkt had, ernstige brandwonden aan beide handen kreeg. De schade, die ruim 1| ton bedraagt, wordt niet door verzekering gedekt. W. R. Theater. Pantserkruiser „Potemkin", de Russische film, die zooveel stof opjoeg, draait dan heden in het W. B. Theater Gistermiddag woonden wij de proefvoorstel- ling bij en eerlijk gezegd kunnen we niet begrij pen, wat of de oorzaak is van het kabaal, dat men er tegen ontketend heeft nog minder vatten we waarom de opvoering ervan in Duitsch land, Frankrijk, Engeland enz. verboden werd. Revolutionnaire strekking reclame voor de Sovjet, werd er gemompeld, maar van 't een noch 't ander mag hier sprake zijn. 't Is geen opstand, doch slechts zelfverdediging indien men zich verzet, tegen individuen, die je naar 't leven staan, wanneer je bedorven vleesch niet wenscht te verorberen het is geen o'pstand, wanneer men 'n verkeerd, neen schan delijk bevel niet uitvoert, zooals de matrozen van de Potemkin, die weigerden een massa moord op weerloozen te plegen. Dat de weerzin, die men in zich voelt opkomen, tegen de gruwe len door de Tsaristische machthebbers in 1905 te Odessa bedreven, reclame voor de Sovjet zou zijn, is ongerijmd, omdat het rechtvaardigheids gevoel dat die weerzin doet ontstaan, eenzelfde verontwaardiging in 't leven roept tegen de mis daden van de communistische sluipmoordenaars. Zonder eenige overdrijving is deze film naar historisch juiste gegevens samengesteld en op een wijze, die regisseur Eisenstein, als een kun stenaar doet kennen. Er zit een stemming in die overslaat op de toeschouwers en ondanks de bekendheid van de gegevens: een spanning, die slechts af en toe verslapt. Men voelt het als een bevrijding, wanneer na de kreet van Wakulintschuk de wacht niet schieten wil, op het zeil, dat als een lijkwade over de zoogenaamde muiters ligtmen wordt getroffen door de processie van eenvoudigen, die op de kade van Odessa langs het lijk trekt van den dapperen Wakulintschuk, die viel „om een lepel soep" ontzetting komt over ieder, die de Kozakken met machinale wreedheid, hun slachting ziet volvoeren en dan die geladen atmosfeer in de laatste acte, wanneer „Potemkin" het keizerlijke eskader tegemoetstoomt en de vraag: „Wat nu", ieder den adem ontneemt waartoe ook de suggestieve muziek niet weinig toe bijdraagt. Neen deze film, hoewel zonder sterren, schit tert door bijzondere kwaliteiten en elk volwas sene, die de gave des onderscheids heeft, kunnen wij veilig een bezoek aan W. B. aanbevelen. De andere programnummers, hoe aardig de meeste mogen zijn, blijven ditmaal natuurlijk bijzaak. Vervolg Kerkbericht. Rotterdamsche Diergaarde. Het stoomschip Blitor, van den Rotterdam- schen Lloyd, is hier Woensdagavond met een colossale zending dieren aangekomen, waarvan het meerendeel voor de Rotterdamsche Dier gaarde bestemd is. Een zoo groote zending is slechts zelden tegelijk overgebracht. KALENDER. (5-12 September 1926). Parochiekerk van den II. Joannes de Dooper en van de Koningin van den Allerh. Rozenkrans. Zondag. 13e Zondag na het octaaf van Drievuldigheids-Zondag (15e Zondag na Pink steren). Van den Zondag, blz. 431. 2e en 3e Oratie, blz. 392 Oratio II en III. Maandag. Z. Bertrandus, Belijder der Do minicanerorde, blz. 825. 2e en 3e Oratie, blz. 392 Oratio II en III. Dinsdag.Van den dag. Mis en Oraties van den vorigen Zondag. Geen Gloria, geen Alleluia, geen Credo. De gewone Prefatie. Woensdag. Maria-Geboorte, blz. 827. Prefa tie der H. Maagd, blz. 53. Donderdag. H. Gorgonius, Martelaar, blz. 827. Geen Gloria. Vrijdag. H. Nicolaas van Tolentijn, Belijder, blz. 827. Zaterdag.Van de H. Maria. 2e Oratie van de H. H. Protus en Hyacinthus, Martelaren, blz. 829 3e Oratie, blz. 392 Oratio II. 4e Oratie van den Bisschop, verjaardag der keuze, blz. 89*. a.s. Zondag. 14e Zondag na het octaaf van Drievuldigheids-Zondag (16e Zondag na Pink steren). Van den Zondag. Hoofdpijn-Tabletten 60 et. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten. 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. 2800 9 Bij Apoth. en Drogisten. Onbewaakte overwegen. Een 24- jarig reiziger van de firma Dros, van Texel, de heer J. Stompedissel, wonende in den Helder is gistermiddag met zijn auto bij den tweeden onbewaakten overweg bij Oudesluis tegen den sneltrein gereden, die om 3 uur 55 min. uit Den Helder vertrekt. De auto werd geheel vernield en stortte van ongeveer 8 meter hoogte in een gracht. De heer Stompedissel werd er uit ge slingerd en brak op twee plaatsen het been. Per auto werd hij naar het marine-hispitaal in Den Helder vervoerd. Fraude. Donderdag hebben rijksambte naren een frauduleus werkende sigarenfabriek ontdekt bij zekeren D. in de Treurenburg- straat te Eindhoven. Werktuiger, tabak, en sigaren zijn in beslag genomen. Recht, plicht en orde. Gisteravond kwam onze kiesvereeniging in vergadering bijeen. De opkomst was niet groot. Na de opening bracht de voorzitter in behan deling de agenda der alg. verg. van den Rijks kieskring Dordt, welke vergadering Zaterdag 11 September in „Riche" te R'dam zal worden gehouden. Begonnen werd met punt 4 dier agenda, n.l. de vaststelling der contributie over 1927. 't Kringvoorstel hield een afdracht der Kiesver eeniging van 8 ets. per lid in (thans 5 ct.) De heer Post geloofde, dat de afdracht te hoog is. Er zijn verscheiden leden der Kiesvereeniging al hier, die slechts 25 ets. contributie per jaar betalen wanneer daar nog 8 ct. afmoet voor den Kring blijft er niet veel meer over. Spr.stelt voor de afdracht op 5 ct. te houden. Van de bestuurstafel werd er op gewezen, dat het tekort bij den kring zoodanig is, dat een ver hooging der contributie noodzakelijk is, boven dien zeide voorz. dat de contributie voor de leden der Kiesvereeniging geen 25 maar 50 ct. per jaar bedraagt. Nadat de heer Post verklaarde dat zijn opzet was geweest, deze verklaring uit te lokken, werd na ampele besprekingen besloten de afge vaardigden van Schiedam in de contributie- kwestie een vrij mandaat de geven. Vervolgens kwam aan de orde het 5e agenda punt aanwijzing van 4 afgevaardigden en 4 plaatsvervangers, naar den Partijraad. De vol gende aangezochte personen hebben zich bereid verklaard een eventueele benoeming te aanvaar den J. Barendse te Poeldijk, mr. Cremer te Delft, jhr. von Fisenne te Rijswijk, A. Hegge te Overschie, L. Pijleman te Dordt, R. Tabbers te Sommelsdijk, A. Vermeulen te Vlaardingen, en M. Zomerdijk te Delft. Op een desbetreffende vraag van den voorz. zegt de heer Post, dat hij het jammer vindt, dat er geen Schiedamsche naam op dit lijstje voorkomt. Hij weet, dat het Kringbestuur hier eenige personen gepost heeft, deze weigerden echter mogelijk is een ander te vinden.De voorz. merkt op, nadat hij constateeren moest, dat de geheele vergadering het met den heer Post eens was, dat er in 'n bestuursvergadering twee namen genoemd zijn n.l. de heeren Posl/ en Schermijn. Spr. vraagt of mogelijk een van de aanwezigen iemand vooruitschuiven wil. De heer Schermijn beveelt hierop den heer Abbevé aan als plaatsvervanger. De voorz. zegt, dat hij 't eenigszins aanmatigend vindt, om twee candi- daten te noemen liever zag hij dat men er een kiest uit de drie genoemde namen. De heer Schermijns vraagt of de heer Mouwens geen idee in deze' functie heeft. De voorz. zegt, dat hij reeds door het kring- bestuur is aangezocht, doch om zakelijke be zwaren moest hij afwijzend antwoorden. De heeren Combrink en van Pelt bepleiten het tellen van twee candidaten. Bij meerderheid van stemmen wordt besloten één candidaat voor Schiedam te stellen. De heer Abbevé verklaart zich alleen als plaatsvervanger beschikbaar te kunnen stellen. Opgemerkt wordt, dat Schiedam dan toch geen lid in den Partijraad krijgt. Tenslotte besluit de heer Abbevé zich ook een candidatuur als afgevaardigde te laten welge vallen. Na een drietal stemmingen wordt tenslotte de heer v. Abbevé gekozen- Kwam aan de orde de behandeling en vast stelling van het Kringreglement Rij artikel 6 wijst de heer Post er op, dat, waar elke honderd leden der Kiesvereeni ging één stem hebben, het vanzoo'n groot belang is, dat, ook om die reden, er zooveel mogelijk leden voor de Kiesver. aangeworven worden. De overige artikelen worden zonder noemens waardige wijziging goedgekeurd. (De behandeling van het regl. des kiesver. werd tot een volgende vergadering uitgesteld). Bij de rondvraag wees o.m. de heer Combrink er op, dat aan de bepaling in de politie-verorde- ning van Schiedam, dat geen personen van bei derlei kunne zich langs bermen en dijken en wegen mogen ophouden, slecht de hand wordt gehouden wat tot minder stichtende dingen in het Sterrebosch aanleiding geeft. De heer Scheffers zei hierop, dat deze aange legenheid ook aan de aandacht der rechtsche raadsleden niet ontgaan is.Een en anderis denkelijk te wijten aan enkele autoriteiten, die wel niet tegenwerken, maar ook niet medewerken. Na eenige discussie hierover sloot de voorz. de vergadering. Jubileum broeder Dagobert. Ter aanvulling op ons bericht van gisteren deelen wij mede, dat het 40-jarig jubileum van broeder Dagobert plaats heeft op 8 September. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags vernikkelde ketting en broche, koperen dop, kinderondergoed, zwarte lederen ceintuur, blau we pet, hond, zakkam, hondenbelastingpenning, ring met 3 sleutels, porternonnaie inh. 1 ct. Bij vinders balk 6 M. lang, schipper van de pont, Makkerstr. portefeuille, W. Radstake, Westfrankelandschestr. 54b paar damesschoe nen, B. Kers, Hoofdstr. 171/14kodakfilm, N. v. d. Berg, L. Nieuwstr. 151/1 geld, J. A. van Hurck, Westfrankelandschestr. 46a kin derzakdoek, J. Sterrenburg, Munnekenbuurt 3 d. horloge, Mevr. van Vooren, Damlaan 25b kindermuts, J. Berkhout, Grofbaan 25/24 koffer met inh., J. v. d. Burg, Vijfsluizen glacé handschoen, M. Verveen, van Smaleveltstr. 4a blauwe muts, C. Hartog, L. Nieuwstr. 13 damestaschje met inh., R. Vethaken, Putters- hoekschestr. 47 damestaschje met inh., J. Aalbregt, Mariastr. 31b rijwielbelastingplaatje, Prinses-Theater. De eerste hoofdfilm van deze week is getiteld „Quemado." Een juist gekozen naam voor deze prachtige romantische film. De sympathieke Fred. Thomson vervult de hoofdrol. Zijn meesterlijk spel maakt deze film tot een der beste en aantrekkelijkste, Welke wij :ooit zagen. Het 2e hoofdnummer is een fijne speelfilm vol ontroerende momenten en subliem spel. Norma Talmadge vervult in deze film „De Dame uit de Nachtkroeg" als Polly Pearl de hoofdrol. Op't tooneel trad op „Eddy", een jeugdig Accordeon-Virtuoos, wiens spel veel applaus oogstte. Gemengd Nieuws. Eengeslaagd eredding. Nadat Woen- dag de bekende Rotterdamsche zwemsters de dames R. van Male en M. Baron zich zoo kranig gedragen hebben bij een poging tot redding van een drenkeling, heeft gisteren een andere Rotterdamsche zwemster mej. M. Kersseboom, zich eveneens bijzonder onderscheiden. Zij slaag de erin, gekleed en wel een man te redden, die in de Delfshavensche Schie gevallen was en reeds in zinkenden toestand was.Dit is reeds de derde geslaagde redding, welke mej. Kersse boom heeft verricht. Typhusgevallen bij Zwolle. In het gezin dan den brugwachter Altena,liggende met zijn woonschip aan de Schoenkuipenbrug over het Almelosche kanaal, is bij vier personen typhus geconstateerd. De man en drie kinderen zijn naar het Sophia-ziekenhuis overgebracht. Men vermoedt, dat het water door hun uitwerp selen is besmet. Het bestuur van de nabijgelegen bad- en zweminrichting „Het Zwarte Water" heeft on middellijk uit eigen beweging de inrichting gesloten. Door B. en W. van Zwolle is daarop de gemeentelijke bad- en zweminrichting in het Zwarte Water gesloten. Er zijn in beide in richtingen politieposten geplaatst, om de men- schen te waarschuwen voor het typhusgevaar. EenJan Salie. Toen j.l. Woensdagmor gen vroeg, de 23-jarige v.d.B. caféhouder te Nieuwkoop, op zijn motorfiets terug kwam van het Oranjefeest te Nieuwveen, heeft hij bij het paseeren van twee fietsers een dezer aangere den, waardoor deze een arm heeft gebroken, en v.d.B. onder zijn motor, in den wetering te recht kwam. De tweede fietsrijder stond aan den kant van de wetering luidkeels om hulp te roe pen maar vergat self v.d.B. te redden. To n een boerenknecht van de naastgelegen hoeve te plaatse was aangekomen, bleken de levensgees ten van den motorrijder reeds geweken. Aanvaring. Het diaadlooze station te Noord Voorland heeft een bericht van den ka pitein van het Engelsche stoomschip Volumnis ontvangen, meldend, dat dit schip tijdens dikken mist met het Nederlandsche stoomschip Djambi van Batavia naar Rotterdam, in aanvaring is geweest.De Volumnia werd beschadigd en is op vier mijl ten Westen van Dover gestrand. De Djambi, een vrachtschip van den Rotterdamsche Lloyd, heeft zware schade boven de waterlijn gekregen. Aan bakboordzijde zijn nog de boeg en de voorsteven ingedrukt. Buiten de deur gezet. De Amster- damsche Bestuurdersbond heeft Donderdag avond in Bellevue een vergadering gehouden waarin een bestuurder van den Engelschen Mijnwerkersbond en de heer Kijpers, van het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen, spra ken over de mijnwerkersstaking in Engeland. De Federatieven wierpen roet in het eten en maakten, toen de heer Staal, van het N.V.V., de Engelsche rede vertaalde, herrie. Zij zijn toen hardhandig door het bestuur van den Bestuurdersbond, geholpen door eenige geest verwanten in de zaal, buiten de deur gezet. Juist op t ij d. Tijdens de Woensdag te Haaksbergen gehouden kermis, is daar op klaar lichten dag op twee plaatsen ingebroken. Bij den landbouwer D. lag de bewoner ziek te bed. Toen deze iemand hoorde, stond hij op, en trof den inbreker aan, die juist op het punt stond, met ongeveer 600 te vertrekken. De dief ging met achterlating van de geldsom er van door. Vermoedelijk heeft dezelfde persoon later een bezoek gebracht aan de boerderij van W., in de buurtschap Langelo. Hier was niemand thuis, en wist de inbreker ongeveer 500 te bemachtigen. Verduistering door ambtena ren van het gemeentel ij k visch- bedrijf te Amsterdam. Bij de politie is een klacht ter zake van verduistering inge diend tegen twee ambtenaren van de afdeeling van den centralen dienst voor de levensmidde lenvoorziening te Amsterdam. De beide ambte naren, die intusschen zijn gearresteerd, zouden de gemeente voor een belangrijk bedrag bena deeld hebben. Onderzocht wordt,hoe groot het verduisterde bedrag is. Dorp verbrand. Het dorp Egg in het Pitzdal is door brand vernield. Voorts zijn bij Sterzing negen huizen van het gehucht Flan in de asch gelegd. Bijna niets kon in veiligheid worden gebracht. M ij n r a m p. In een mijn te Tomoka (Okla homa) heeft een'ontploffing plaats gehad. Er zijn nog geen juiste berichten omtrent het aan tal mijnwerkers, dat zich in de mijn bevindt, doch gewoonlijk werken er meer dan tweehon derd arbeiders. Eenige mijnwerkers die zich in de mijn bevonden, op het oogenblik van de ontploffing, konden ontsnappen. Reddingsman schappen met vochtige sponzen aan de lippen wisten nog anderen uit de mijn te trekken, die ernstige brandwonden hadden gekregen. Men vreest, dat degenen, die zich thans nog in de mijn bevinden, om het leven zullen ko men. P a n g a 1 o's spaarpot? In het huis van den afgezetten dictator Pangalos zijn ver scheidene kisten, welke eenige millioenen drach men inhouden, gevonden. Vermoed wordt, dat

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2