geneesten Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officieeie af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat op Woensdag den 6 October a.s., des namiddags te lfuren de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en her inenting van de ingezetenen, die zich daartoe in den St. Joris Doelen, aan het Doeleplien no. 1 bij den Gemeentegeneesheer A. D. de Leeuw aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccinebe- wijzen van de namen en geboortedatums der kinderen, is het gewenscht, dat bij de aanmel ding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. Schiedam, 2 October 1926. Binnenland. Eerste vergadering van den Partijraad der It. K. Staatspartij. Hieronder volgt de agenda van de eerste vergadering van den Partijraad der R. K. Staatspartij, te houden 22 Oct. 1926, des avonds te 8 uur, en Zaterdag 23 Oct. 1926, des morgens te kwart voor 10 uur, in de groote achterzaal van Hotel de l'Europe, Vredenburg te Utrecht. 1. Opening' door den Bondsvoorzitter, Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck. 2. Hoofdelijke oproeping der stemgerechtigde leden van den Partijraad. 3. Notulen der Bondsvergadering van 11 en 12 Juni 1926. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededeelingen. Pauze. 6. Verkiezing van het Dagelijkseh Bestuur der R. K. Staatspartij. 7. Verkiezing van den Voorzitter van het Dagelijkseh Bestuur. Hierna wordt de vergadering geschorst tot Zaterdag, kwart voor 10 uur. 8. Hernieuwde opening der vergadering door den Bondsvoorzitter. 9. Voorstel van de R. K. Rijkskieskring-- organisatie Helder, luidende„De Partijraad oefene ter, bevoegder plaatse den nooüigen aan drang uit, opdat art. 123 van het Indische Regeeringsreglement worde gewijzigd of ge schrapt". 10. Voorstel van de R. K. Rijkskieskring- organisatie Helder, luidende „De Partijraad bevordere, dat er teu spoedigste tot stand koma een wettelijke regeling der Werkloosheids verzekering". 11. Voorstel der R. K. Rijkskieskringorgani- satie Helder, luidende „De Partijraad benoeme een studiecommissie om te onderzoeken de mogelijkheid van wijziging der Wet op het L.O. ten aanzien van het maximum 'aantal leerlingen voor de vaste leerkrachten, met dien verstande, dat hot vastgestelde maximum worde ver minderd". 12. Voorstel der R. K. Rijkskioskringorgani- satie Helder, luidende „De Partijraad late in een studiecommissie onderzoeken de mogelijk heid tot afschaffing der Forensenbelasting voor de belastingplichtigen met. een inkomen beneden 3000.—". 13. V oorstel van de R. K. Rijxskieskring- orgamsatie Helder, luidende„De Partijraad late in een studiecommissie onderzoeken zoo spoedig mogelijk de mogelijkheid van huur- verlaging der met Rijkssubsidie gebouwde wo ningen van woningbouwvereenigingen door het verlagen van den rentevoet der voorschotten en verlenging der aflossingstermijnen, waardoor verlaging der anuiteiten of gelieele of gedeelte lijke kwijtschelding der voorschotten mogelijk wordt". 14. V oorstel der R. K. Rijkskieskringorgani- satie Haarlem, luidende „De Partijraad dringe er bij de Regeering op aan, dat de forensenbelas ting, zoodanig worde herzien, dat ze meer dan thans beantwoordt aan haar oorspronkelijke bedoeling". 15 V' oorstel der R. K. Rijkskieskringorgani- satie Haarlem, luidende.: „De Partijraad over- wege de mogelijkheid om te komen tot .een juistere regeling der aanslagen in de rijksin komstenbelasting en de gemeentelijke inkomsten belastingen door medezeggenschaap aan de gemeente toe te kennen bij de samenstelling der kohieren of dezen in staat te stellen plaatselijk goed op de hoogte zijnde controleurs aan te wijzen, die bevoegd worden verklaard de aan slagen te contr kleeren, vóórdat de kohieren worden vastgesteld". 16. Voorstel van dc R. K, Rijkskieskring- organisatie Gelderland luidende Het Bestuur der R. K. Staatspartij geve een Partij-orgaan uit". 17. Motie der R. K. Rijkskieskringosganisatie Gelderland luidende De Algemeene Vergade ring van den Bond van R. K. Kiesvereenigingeij in Gelderland gehouden op 11 September 1926 te Arnhem spreekt de wenschelijkheid uit dat de Partijraad zich in verbinding stelle met de R. K. lweede Kamer-club betreffende een onderzoek omtrent het recht van bestaan der classificatie van ambtenaars-standplaatsen". 18. Motie van de R. K. Rijkskieskringorgani- satie Groningen luidende De Bondsvergade ring overwegende dat door het urgentie- program der Katholieke Staatspartij voor de minvermogenden vermindering van belasting druk in uitzicht gesteld is voornamelijk voor do groote gezinnen en bovendien vermindering van den accijns op de eerste levensmiddelen overwegende dat in de afdwalingen der Tweede Kamer het oordeel van den Minister gevraagd is betreffende de instelling eener Staatscommissi tot verbeterir g der inkomstenbelasting ver zoekt den Kamerleden der Katholieke Staats partij de instelling der genoemde Staatscommis sie te bevorderen opdat de inkomstenbelasting een ware belasting naar draagkracht worde en opdat zoodoende het urgenti-program van de Katholieke Staatspartij worde uitgevoerd". 19. Inleiding over art. 177 der Indische Staatsregeling (oud art. 123 van het Indische Regeeringsreglement) door Dr. 11. W. E. Moller lid van ue Tweede Kamer der Staten-Göneraal (Tilburg). 20. Rondvraag en sluiting. Na de vergadering van -Vrij dagavond wordt een „Bijeenkomst" der leden van den Partijraad in Hotel de l'Europe gehouden. Zaterdagmorgen te 8.15 uur wordt in de Kathedrale Kerk. te Utrecht (Lange Nieuw- straat) een H. Mis opgedragen voor de R. Kt Staatspartij. Het Bondsbestuur vertrouwt, dat zeer velen in de kerk aanwezig zullen zijn en vooraan zullen plaats nemen. Namens het Bondsbestuur, Ruys de Beerenbrouck, Voorzitter. J. C. Aarts, Onder-Voorziller. J. N. J. Heerkens Thijssen, Penningm. Frans Te ijlings, Secretaris. A. G. E. M. de Groot, Adj.-Secretaris. Belas tingontwerpen. Thans is het tweede gedeelte verschenen van verslag der Commissie van Voorbereiding over de wetsontwerpenHerziening van de Verdedigingsbeiasting' II, wijziging van de art. 32, 33 en 34ter der Leeningwet 1914, waarvan de gewijzigde tekst is bekend gemaakt bij kon. besluit van 6 Aug. 1920, benevens beëindiging van de heffing van opcenten op den accijns op suiker, als bedoeld in art. 37 van genoemde wet wijziging van de wet op de Personeele belasting 1896. De staking aan Heemaf. De directie van Heemaf heeft aan haar be ambten-personeel meegedeeld, dat tengevolge van de staking, met ingang van November en voor zoolang de staking duurt, de salarissen van de gehuwde beambten zullen worden ge bracht op 80 pGt. en van de ongehuwde be ambten op 60 pCt. van bet tegenwoordige inkomen. Eenige beambten zijn met ingang van 1 Oct. op wachtgeld gesteld, met een uitkeering van 60 pGt. van het salaris voor de gehuwden en van 40 pCt. voor de ongehnwden. De vlag op de verjaardagen van het Koninklijk Iluis. Naar de N. R. Ct. verneemt bestaat bij de re geering het aanvankelijk voornemen een alge- meenen. maatregel van bestuur uit te lokkoL, waarbij de gemeentebesturen met de zorg bte- last worden, op verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis de vlag uit te steken. Wij herinneren eraan dat de gemeenteraad van Goor in Augustus besloten heeft op den ver jaardag van de Koningin niet te vlaggen. Het zelfde geschiedde reeds eerder in enkele andere gemeenten, waar de meerderheid van den raad ep de burgemeester sociaal-democraten zijn. Stad-;- en Gewestelijk Nieuws. Ernstig ongeluk te Ketliel Bij denonbewaaktenoverweg. Hedenmorgen omstreeks 4 uur reed de grog- sier in melk H. van Vliet, wonende te Rotterdam Gerrit Mnlderstraat 68 met zijn 19-jarigen zoon met een met, bussen melk beladen vrachtauto van Kethel in de richting Schiedam. Ter hoogte van den spooroverweg reden eenige voertuigen voor hem uit, waardoor hem het uitzicht Óp den spoorweg, mede door den mist werd belem merd- Plotseling werd de auto op den overweg door den trein van Hoek van Holland komende gegrepen en totaal vernield. Van Vliet en zijn zoon zijn of van den auto afgeslingerd of be kneld geraakt, althans toen de trein tot stil stand was gebracht lag de zoon naast het hek langs den spoorbaan met een gapende wonde in den schedel, terwijl de vader werd opggnomen met een gebroken rechterarm of gebroken schouder, terwijl diens kin geheel was openge scheurd. Beiden zijn binnengedragen in de wo ning van Daalmeijer aan de Diynlaan en nadat hun daar geneeskundige hulp was verleend, zijn zij per auto van den geneeskundigen dienst te Rotterdam naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht. De behandelendegenees- heer verklaarde, dat er weinig hoop pp behoud van den jongen van Vliet, daar vermoedelijk splinters de hersenen zijn binnengedrongen. Pl.m. 50 bussen melk gingen verloren.. Aan de Ouders der Parochie van het Allerheiligst Hart van Jezus. Hel St. Augustuspalranaal. De ouders der patronaatsleden worden er aan herinnerd, dat vanaf October de contribntiegelden voor het patronaat, het weekblad- „de Jonge Wacht" en de gymnastiekcursus thuis zullen worden ge ïnd door den koster. Het patronaatsbestuur verzoekt vriendelijk deze contributie wekelijks 's Maandags gereed te leggen. r De ontspanningsavond is 's Zondagsna het Lof in het patronaatsgebouw aan het 'Hoofd- De godsdienstlessen zijn Maandag- en Vrijdag avond van 89 uur in het gymnastieklokaal der St. Henricnsschool, lJselmondesehëstraat. De gymnastiekcursus neemt een aanvang op Donderdag 7 October a.s. in het gymnastieklo kaal Anthonie Muysstraat. Deze cursus wordt voor de patronaatsleden gegeven wekelijks op Donderdagavond van 79 uur. De congregatie voor de jongelingen, toegewijd aan de Allerheiligste Maagd en den H. Aloysius, zal binnenkort beginnen en gehouden worden 's Woensdagsavonds van 89 uur in de kerk. Alle jongelingen van de parochie van het H. Hart van 1217 jaar, ook zij, die niet lid zijn van het patronaat, worden in deze Congregatie verwacht De patronaatsleden worden herinnerd aan de verplichte maandeiijksche H. Communie, welke gehouden wordt iederen eersten Zondag der maand na de H. Mis van 7 uur. De Jozefgezellenvereeniging (afd. II). De wekelijksche contributie der St. Jozefgezellen vereeniging zal ook thuis worden geïnd. De verplichte vergaderingen worden gehouden Donderdags om de veertien dagen 's avonds te half 9 in het gebouw aan 't Hoofd. Alle leden worden er aan herinnerd deze vergaderingen bij te wonen. Het St. Theresiapatronaat. De wekelijksche contributie alsmede de bijdrage voor het goed zal bij de ouders worden opgehaald. De avondlessen zullen een aanvang nemen op Maandag 4 October a.s. De eerste afdeeling heeft les Maandag van half 7 tot half 8. De tweede afdeeling Dinsdag van 7 tot 8 uur en Vrijdag van half 8 tot half 10. De derde afdeeling Woensdag van half 8 tot half 10. De lessen worden gegeven in het Patronaats gebouw aan het Hoofd. De congregatie voor de meisjes wordt gehou den iederen Maandagavond van 8 tot 9 uur. Ook niet-patronaatsleden worden dringend uitgenoo- digd lid te worden van de Maria Congregatie. De maandeiijksche Generale H. Communie voor de meisjes van het Patronaat wordt ge houden iederen 2n Zondag na de H. Mis van 7 uur. Naaischool. Middagcursus van 2 6 uur in het naaien, knippen en patroon teekenen. De avondcursus begint in de maand November Donderdagsavonds van 7-9 uur. Patroontee- kenen en knippen. Deze cursus is ook toeganke lijk voor volwassenen. Cursus tot opleiding van coupense-leerares. 2 Avonden per week van 79 uur, bij voldoende deelname. Opgave van nieuwe leerlingen en deelneem sters, zoo spoedig mogelijk aan de pastorie of bij de dames A. Degenkamp, Pnttershoekschestraat 14 en J. Tuinder, 2e Tuinsingel 14. Pandora. De algeheele restauratie van Pandora is thans een feit geworden endraagt er zeer toe bij om de toch al vroolijke zaal een nog gezelliger aanblik te geven. Niet alleen dat alles schoon gemaakt is en het schilderwerk, waar noodig, vernieuwd, dqcli ook het ouden rieten meubi lair is verdwenen om plaats te maken voor nieuwe gemakkelijke en ruime klapstoelen, iets wat een zeer groote en te waardeeren verbetering is. De Westelijk versierde hall, welke door Rosa smaakvol aangekleed is, verraadt echter dat er meer te doen is. Inderdaad is dit zoo, want Pan dora jubileertde nieuwe directie heeft de zaak thans een jaar in handen en heeft wel reden tot feestvieren, daar zij van Pandora van een bloed-» armoedig theatertje een gezellig, levenslustig bioscoop-theater heeft gemaakt, iets wat door velen voor onmogelijk werd gebonden. Van ver schillende zijden had de directie bloemstukken in ontvangst te nemen o.a. van den Heer en Mevrouw Daniels, de leden van het orkest en van het overige personeel. Het programma draagt er ook veel toe bij om de feeststemming te verhoogen, daar het met veel zorg gekozen is. Na het journaal draait een dolle klucht in twee acten, getiteld „Pas op voor Blondines Direct hierna ver dwijnt het witte doek en treedt het gezelschap Daniels op het een nieuwe en zeer geestige en uitgebreide revue, genaamd, „Dat meen je niet" Als hoofdnummer heeft de directie de hand weten te leggen op een eerste klas filmwerk en wel „Een walsdroom". Deze film is bewerkt naar de motieven van Oscar Straus' meest be kende operette „Ein Walzertraum" en is geillus- treerd met de daarbij behoorende muziek. Het werk is pittig gespeeld, tintelend van geest cn humor en in de laatste acte een beetje weemoedig, juist zooals het publiek dat het liefste ziet, de fotographie is schitterend en een uitstekende regie maakt het geheel tot een prachtfilm. Onnoodig te zeggen, dat we een bezoek aan Pandora ten zeerste kunnen aanbevelen. A.s. Donderdag geeft de directie een extra feestvoor- stclling, met een geheel apart programma. De opbrengst hiervan komt geheel ten bate van het personeel. Door verbreking heeft men zich toegang verschaft tot het clubgebouw der voet- balvereeniging S.F.C. nabij de boschwachters- woning. Vermist worden een doos nogablokken, een doos koekjes etc. een en ander ter waarde van pl.m. 6. De politie stelt een onderzoek in. J. v. d. S. heeft bij de politie aan gifte gedaan dat hij gisteren morgen te 5J uur, ter hoogte van het in aanbouw zijnde R. K. ziekenhuis op een plank en een hoop ijzer is gereden, dat op den rijweg lag, en niet verlicht was. v. d. S. viel met zijn rijwiel, waarvan vork en zadel braken. te 3 uur was aangereden door een auto van P. alhier, tefwijl hij op zijn rijwiel van de Broers- vest naar de Noordvest reed, terwijl de auto de Boterstraat inreed, zonder op het kruispunt signalen te geven. De voorvork van het rijwiel brak af, terwijl H. verwond werd aan linkerknie en linkerhand. De autobestuurder reed door alsof er niets gebeurd was. Proces-verbaal wordt terzake door de politie opgemaakt. Gisterenavond is Mej. W. wonen de Mariastraat, in de Oranjestraat gevallen en achterover in een spiegelruit terecht gekomen van den winkelier H. Rebers, welke brak. De schade bedraagt pl.m. 25. UIT ROTTERDAM. Prinses Theater. De directie van Prinses Theater heeft beslag kunnen leggen op de lang verwachte succesfilm „De Man die de klappen krijgt." Deze Goldwynfilm is gemaakt naar het be roemde meesterwerk van Leonid Andrejef „De man die de klappen krijgt." Andrejef typeert in dit werk zijn eigen Rus sische volksziel. „De man die de klappen krijgt" is de roman van een geleerde die door zijn cole- ga's, zijn beschermer en zijn verloofde versmaad als gewoon clown zijn gebroken leven voortzet. Eindelijk offert deze verlaten en gehoonde man zich op voor 't gel uk van anderen en hij sterft terwijl het publiek nog brult van het lachen. De eminente en gevoelvolle spemr Lon Chaney vertolkt de hoofdrol.Het is en prachtig filmwerk, vol mooie en ontroerende momenten. De tweede hoofdfilm van deze week is eveneens een zeer mooie film. Het is een tendenzfilm van 't huwe lijksleven en zit vol aardige tuonceltjes. De film is getiteld „Huwelijksspel." Het bij programma is zeer goed verzorgd ter wijl nog vermeld dient te worden, dat voor „De man die de klappen krijgt," een proloog uit „Paljas" gehouden wordt. Niemand verzuime dit werkelijk schitterende programmz te gaan zien. Gisterenmiddag deed J. G. uit de Roonschestraat bij de politic aangifte, dat hij W. B. Theater. Der traditie getrouw wordt begonnen met journaal en revue, waarvan vooral de laatste deze week zeer uitgebreid en interressant is. Hierna een klucht in twee acten, „In Ierland" geheeten, waarin verschillende aardige momenten voorkomen. Als eerste hoofdnummer een werk in zeven acten, „Uit op avontuur." Een zeer avontuurlijke en romantische geschiedenis, waar van de hoofdrol is gelegd in de handen van een zeer militante jongedame. Op het toonecl zang, muziek en acrobatiek. Opmerking verdient de zeer jeugdige leeftijd van de uitvoerders,wat echter niet wegneemt dat zij het al aardig ver gebracht hebben in hun diverse werkzaamheden. Na de pauze „De stille getuige" een zeer dramatisch en romantisch werk. In zeven lange ac.ten krijgt Bessie Love wel de gelegenheid om baar talenten te ontpooion Zij en baar partner weten dan ook wel wat van deze film te maken. Gaarne kunnen we een be zoek aan W. B. aarbevelen. Kerknieuws. Een schokkend incident bij de begrafenis van Z.Ein. Kard. Touchet De Parijsehe redacteur van de „Maasbode" meldt De uitvaart van den bisschop van Orleans, Z. Em. kardinaal Touchet, heeft een buiten gewoon plechtig karakter gehad, doch is helaas ook een oogenblik door een zeer betreurenswaar dig incident verstoord geweest. Aan den wensch van den burgemeester en den raad werd voldaanomdenstoeteenlangerentocht door Orléans te doen nemen, waardoor een oo genblik halt kon worden gehouden tegenover het ruiterstandbeeld van de H. Jeanne d'Arc op het stadsplein. Alle vereenigingen en officieeie lichamen, de schoolkinderen en de parochie-vereenigingen hadden met omfloerste banieren plaats geno men in den stoet. Helaas deed zich in de Rue de Bourgogne een pijnlijk inident voor. Daar geraakte n.l- een wiel van den lijkwagen in de tramrails be kneld met het gevolg, dat de bestuurder wel het voertuig kon in bedwang houden, doch niet verhinderen kon, dat door den schok de zware lijkkist over de rollers van den wagen werd geslingerd en op straat viel Eerst na een lang durig oponthoud kon de overbrenging naar de kathedraal hervat worden. Het was n.l. zeer moeilijk geweest de loodzware kist weer op haar plaats te voeren. SPORT. N. V. B. Afd. I. Rotterdam ExcelsiorR.C.H. Am sterdam Blauw-Wit't Gooi. AjaxH.V.V. IJmuiden StormvogelsSparta. Den Haag Y.U.C.—D.F.G. Afd. II. Rotterdam V.O.G.Feijenoord. Haarlem H.F.C.Spartaan. Haarlem Edo—- A.S.G. Zaandam Z.F.C.-H.B.S. Hilversum H i lversumUV.'V. 2e klasse A. Vlaardingen FortunaS.V.V. 2e klasse B. Schiedam H.-D.V.S.-O.D.S- Res. 2e klasse A. Den Haag B.M.T. IIH.- D.V.S. II.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2