PAND0R4- B10SC00P. Watt en'A Watt s. VAN Abonneert D op de Nieuwe Schiedamscbe Conrant Bandiet en Millionair, Advertentiën winkelier de vormen voor den ziel der negotie. heeren Gerritsen en Van Westreenen (beiden c.h.) om te besluiten tot afschaffing van de kermis. Na langdurige discussies werd het voorstel om tot afschaffing van de kermis over te gaan, verworpen met 23 tegen 10 stemmen. Dreigende verkeersstaking te Berlijn. Uit Berlijn meldt men: Te Berlijn wordt Zaterdag een stemming gehouden over een verkeersstaking in de bedrijven der boven- grondsche baan en der autobusmaatschappij wegens te geringen loonsverhooging. Ook de trambedienden zullen worden opgeroepen. De in Par ij s gearresteerde spion. Uit Parijs bericht men: Aangaande de arrestatie aan het Gare de l'Est van Gharton, die van spionnage wordt beschuldigd, vermeldt de „Matir" een verklaring van Charton's vrouw, dat toen haar man aan de Roer werkte, hij een liaison heeft aangeknoopt met een Duitsche. Zij gelooft, dat Gharton het slachtoffer van ma chinaties is geworden, misschien omdat hij van deze Duitsche wilde scheiden. Volgens de Matin" bezit de politie aanwij zingen dat Charton aan den agent van een spionnage-centrum te Munster belangrijke stuk ken heeft verstrekt, betrekking hebbende op de Frarsche spoorwegen, tot stand gebrachte electrificatie-werkzaamhedeh, een ontwerp, voor een nieuwe electrificatie en de wijzigingen, vvelke al deze verbeteringen zouden kunnen brengen in de Fransche troepen-beweging in geval van mobilisatie. De raillooze trein in de sloot. Uit Goerlitz bericht men dat, de raillooze trein, die ook door Nederland is getrokken, en voor een filmmaatschappij een propagandareis om de wereld maakt, thans bezig is Duitschland te doorkruisen. Gistermorgen reed hij, doordat de weg door den regen veel heeft geleden, bij Lauterssitfen in een sloot en werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een bandiet vecht tegen poli- t i e-a g e n t e n- Een 18-jarigen Albaneeschen bandiet, Cania Dantowitsj is er in geslaagd op de bijkans ontoegankelijke bergen op de Joego- slaviscb-Albaneesche grens 50 Joegoslavische pölitic-agenten onafgebroken bezig te houden. Dantowitsj had zich een fort ingericht in een uitholling op den top van een rots, die zich 350 meter hoog loodrecht verheft boven een bergstroom en vanwaar hij het aangrenzend gebied met zijn geweer beheerschte. Een pa trouille omsingelde de rots, maar nog voor de politie een schoot kon lossen, had de bandiet reeds vijf agenten neergelegd. Dit was het be gin van een geregeld beleg, waarbij de politie zich steeds gedekt moest houden. Zoodra een der agenten zijn hoofd boven zijn schuilplaats vertoonde, boette hij zijn euvel moed met zijn leven, dat door een welgemikt, schot van den bandiet werd uitgebluscht. Zoo onfeilbaar was Dantowitsj' schot, dat de politie zelfs niet haar dooden durfde begraven. Honderdtien uur lang hield de jongeman daar boven zonder een oogenblik te slapen, den strijd vol. Hij zag er zelfs kans toe, 's nachts uit zijn bergvesting te sluipen en de dooden van hun munitie te berooven. Den vijfden nacht slaagden de gendarmes er in, de rots te beklim men en vier handgranaten in Dantowitsj' fort te werpen. Drie werden door den jeugdigen bandiet teruggeslingerd, maar de vierde ex ploreerde en verwondde hem. Hij tuimelde Van de rots in den afgrond en was onmiddel lijk dood. De politie ontdekte, dat in het hol genoeg voedsel en munitie aanwezig was voor een verdediging gedurende eenige weken Tragische gevolgen van de i' a m p te M i a m i. Onden den invloed van geestverbijstering, gevolg van groote verliezen die hij bij de jongste stormramp te Miami heeft geleden, heeft de Amerikaansche oud-senator Potter, te Marion in Ohio, een vreeselijke daad begaan. in zijn vorstelijk ingerichte woning ontdekte de politie Maandag n.l. de afschuwelijk ver minkte lijken van de 56-jarige mevrouw Potter, Van de beide dochters des huizes, de 29-ja- rige mevrouw Weith-Potter en de 16-jarige Heloise Potter, en van de beide dochtertjes van mevrouw Wéith. Allen waren door den ex-senator met een ijzeren staal' doodgeslagen. Later vond men het lijk van den moordenaar op den bodem van een waterput. Zal Miss Gibson toch terecht staan? Uit Berlijn wordt aan dc „Tel.' gemeld Naar uit Rome aan de officieuze „Tc vere" wordt medegedeeld, verlangt de officier van justitie, dat miss Gibson, die naar bekend indertijd een aanslag op Mussolini pleegde, toch voor de rechtbank zal worden gebracht, hoewel de artsen haar ontoerekeningsvatbaar hebben verklaard. Tijdens haar laatste verhoor moet zij ver klaard hebben, dat een zeker lid der oppositie, die gedurende eenigen tijd onder Mussolini mi nister was geweest, haar in de villa Borghese de revolver in de hand heeft gedrukt, met het verzoek op Mussolini te schieten. De Serajew o-a u t, o b ij een 1 a a t- ste drama vernield. De automobiel, waarin aartsherLog Frans Ferdinand en zijn echtgenoote op 28 Juni 1914 te Serajewo werden vermoord de aanleiding tot den grooten oor log is dezer dagen nogmaals en nu voor het laatst getuige van een tragedie geweest. Een handelaar in tweede hands auto's had dezen historischen auto aangekocht voor persoonlijk gebruik. Toen hij met een zestal vrienden naar een bruiloft reed, kwam hem op een smallen zandweg een andere auto tegemoet. De stof wolken, welke deze razend snelrijdende wagen opjoeg, beletten den man het uitzicht, en toen hij meende te passeeren, vlogen de auto's tegen elkaar op. Beide werden zoo goed als geheel vernield, en vier van de inzittenden zijn ster vende. Een eiland in Angola verdwe nen. Naar uit Lissabon aan de „Vossische Zeitung" wordt gemeld, is eenige dagen geleden voor Port Alexander in de Portugeèsche kolo nie Angola, een eilandje van 600M. breed en 1000 M. lang in de diepte verdwenen. Er zijn bij dit feit, dat men aan een zeebeving toe schrijft geen menschcn omgekomen. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Meest matige wind uit O. rich tingen zwaar bewolkt of betrokken waar schijnlijk eenige regen weinig verandering in temperatuur. 550-Jarig bestaan van het gymnasium te Amersfoort. Uit Amersfoort wordt gemeld, dat de feeste lijkheden voor de herdenking van het 550-jarig bestaan van het gymnasium te Amersfoort vasteren vorm aannemen. Er is een commissie gevormd uit de leeraren, oud-leerlingen en leer lingen. Het eere-comité is samengesteld. De data der feestelijkheden zijn Lhans definitief vast gesteld op 20, 21 en 22 Dec. a.s. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 27 Oct. 28 Oct. Londen 12.12'V, ƒ12121/., Berlijn - 59.43^2 - 59 46 Parijs - 7.65 - 7 66 België - 34.60 - 34.80 Zwitserland - 48.23l/2 - 48 22V 2 Amerika -2.50 x/8 -2.50 V, - 35 30 35 30 Kopenhagen - 66.47Y, - 66.47 V, Stockholm - 66 64 66 84 - 62 60 - 62.30 Madrid - 37.87 Va - 37.90 Milaan - 11 - 10 72V, Telegrammen. Een mislukte bomaanslag te N e w-Y o.rk. Uit New-York meldt men Over de tijdige ontdekking van cèn bom, die niet minder dan 13 pond dynamiet bevatte, vóór het gerechtshof alhier, kan nog het volgende Worden gemeld De paniek, die in het gerechtshof dreigde te ontstaan, bedaarde eerst, toen de in allerijl ontboden agenten van de „bommenbrigade" 'n het gebouw aankwamen, en de helsche ma chine met een taxi naar de nijbazijnde rivier overbrachten, waar de born aan bo<~ rd werd gebracht van een schuit met ontploffingsmidde len. Zoodra het schip, dat als waarschuwing de roode vlag in top voerde, zich op eenigen afstand van de stad verwijderd had, namen deskundigen de bom uit elkaar.Nadat monsters waren opgeborgen voor een nader onderzoek in het, laboratorium, werd de rest van het dy namiet in het water geworpen. Inmiddels begon de recherche een onderzoek door de geheele stad naar anarchisten, die, naa beweerd word, schuldig zouden zijn aan den nanslag. Algemeen is men echter van oordeel, dat de bom op de vensterbank is geplaatst door iemand, die ontevreden was over den afloop van zijn proces. van dige blenz moest aankomen, zijn in het station Win ningen de locomotief en de 5 eerste wagons ge derailleerd. Het ongeval werd veroorzaakt door het feit, dat van een rangeerenden goederen wagen een boomstam op de rails viel. Personen werden niet getroffen. TERUG NAAR ROEMENIë BOEDAPEST, 28 Oct. (draadloos): Officieel wordt, medegedeeld, dat koningin Maria haar reis in Amerika heeft afgebroken en spoedig naar Roemenië zal terugkeeren in verband met den slechten gezondheidstoestand van den koning. SPORT. Schiedamscbe kegelaars zoo'n genotvollen, spor tleven avond had bezorgd. Een voorstel van den heer II. Willemse van Tous les neul', om met Groot Hamburg nog eens om den Suisse beker te strijden, zal niet voor uitvoering vatbaar zijn, aangezien de reden, waarom zulks zou geschieden, in strijd is met de bepalingen van den kegelbond. Bovendien is het zeer de vraag of er een meerderheid in het Suisse-beker Comité voor te vinden zou zijn. KEGELEN. De wedstrijden gisterenavond om den Suisse- beker hebben een zeer spannend en niet minder aangenaam verloop gehad. De heer II. B. E. Blaisse, voorzitter van het permanente Comité heet te ruim 7 uur de aan wezigen hartelijk welkom, spreekt de hoop uit, dat II. PI. kegelaars in fairen kamp elkander den titel zullen bestrijden, wenscht hen een gezelligen avond toe en verklaart het con cours voor geopend. Weldra rollen de ballen over de baan en laat het zich aanzien, dat het de vraag zal zijn of de le korpsprijs het totaal van 300 wel zal halen. Overal Thuis deed zijn naam geen eer aan en vertoonde nog eenige „Bühnenfieber" (een jonge club eigen) en moest zich met een totaal van 268 tevreden stellen. De uitslag is als volgt 1. Tous les neuf 284 (48 tr.) 2. Groot Hamburg 284 (47 tr.) 3. Het rollend Genoegen 283 4. Noveni 277'. 5. de Krans 275. 6. N.O.T. 273. 7. Overal thuis 268. 8. Anti-Poedel 264. Hoogste korpswerpjers 1. L. Heyster 80, F. Evers 72. In den 2e 5-tallen wedstrijd heeft „Het rol lend Genoegen kranig partij gegeven en wist zich 2 prijzen te verwerven. Zij plaatste zich no. 1 in den korpswedstrijd en gooide onder groote spanning en dito enthou siasme, der B.G.-ers de N.O.T. van de negeriprijs afDe uitslag luidt 1. Het rollend Genoegen II 275. 2. Groot Ham burg II 252. 3. de Krans II 202. Hoogste korpswerper G. Hovingh 67. De strijd om bet kampioenschap van Schie dam was niet minder geanimeerd en fel heeft men elkaar den eeretitel bekampt. De heer PI. J. Scheffers Jr., die met een totaal van 78 vrijwel den geheelen avond onbedreigd heeft gestaan, zag zich op het eind nog van de eere plaats verdringen door den heer LG. Schilling, die zich met een zelfde totaal, doch beter eind cijfer No. 1 plaatste-. Uitslag kampioenschap van Schiedam 1. I.,. C. Schilling 78 (7)-. 2. II. J. Scheffers Jr. 78 (6). 3. II. B. E. Blaisse 74. 4. II. Willemse 71. De heer M. A. Persoon, de bekende brood- en banketbakker,zorgde nog voor eenjeuke attractie en stelde een varken van speculaas beschik baar voor den hoogs ten werper in een o ballen wedstrijd. Winnaar werd de heer W. van Keme- nade, die op Varkensmarktdag een groot varken krijgt thuis gezonden. Nadat de laatste bal over de baan was gerold, nam de heer Blaisse wederom het woord en overhandigde op de bekende welsprekende wijze den diverse winnaars hunne prijzen, wees op de uit sportmans-oogpunt zoo zeer geslaagden avond en riep alle kegelaars een hartelijk tot. weerziens' toe. Dr. Vuylsteke vertolkte de gevoelens der aan wezigen en richtte een dankwoord aan notaris Blaisse, die als Voorzitter van het. Comité alle Eerste Schiedamschc S.V.Spangen. De eerste ontmoeting in dit seizoen van de Eerste Schiedamsche Schaakvereeniging met de schaakclub Spangen om een plaquette, uit geloofd door het „Nieuwsblad", had tot uitslag Spangen 111Schiedam 9i Kerknieuws. Mgr. J. A. S. van Scliaik. De toestand van Mgr. J. A. S. van Schaik, directeur vau het Klein-Seminarie Culemborg, is langzaam achteruit gaande. De lijder is thans geregeld bedlegerig. Z. D. H. Mgr. van de Wetering, Aartsbis schop van Utrecht, bracht hem gisteren een bezoek. Nieuwe kardinalen. Behalve mgr. van Roey zou, volgens de „Pet. Par." in het December-consistorie door Z. II. den Paus mede tot kardinaal worden gecreëerd mgr. De Samper Riccardo, prefect der Aposto lische paleizen en mgr. Nicotra, nuntius te Lis sabon. Burgerlijke Stand. Overleden: Oct. 24. J. Huisman, oud 91 j„ wed. F. Blok, Zwartewaalschestr. 26. J. G. den Held, oud 62 j. echtgen. C. Rijnhout, Bak- kersstr. J. van Doesburg, oud 3 j., L. Kerkstr. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 28 Oct. v.na. 7.05, n.ra. 7.32. 29 Oct. v.na. 8.12 n.m. 8.50. 30 Oct. v.m. 9.41 n.m. 10.17. Gem. Hoogwater 74 c.M. -4- N.A.P. Gem. Laagwatei 87 c.M. N.A.P. SCHIEDAM, 27 Oct. Aangekomen s.s. Patia, van Hull. - s.s. Viator, van Londen en 5 Engel- sche stoomtrawlers, allen om hier kolen te bun keren in de Wilhelminahaven. s.s. Gloymout, van Hamburg aan boei 10 op stroom. SCHIEDAM, 27 Oct,. Vertrokkenz: s.s. Van Heutsz, proeftocht naar Vlissingen. s.s. Sil- verliglit, naar Londen. s.s. Lillian, naar Cuxhaven. zeesleepboot Headman, naar Huil. s.s. Banchory, naar Bremen. - s.s. Timber- ham, naar Stettin. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 28 Oct. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 16.50. Namens de commissie voor de noteermg. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 26 Oct. Men noteert voer Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Goöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 2.40 per ketel. RESOLUTIE TEGEN DE RATIFICATIE. PARIJS, 28 Oct. (draadloos) De raad van de Fransche officieren heeft een resolutie aan genomen, welke gericht zal worden aan Poin- caré en waarin deze dringend verzocht zal wor den, de ratificatie te voorkomen van de Ameri kaansche en Britsche schuldenovereenkomsten in hun huidigen vorm. In de resolutie verklaren deze veteranen zich tegen een overeenkomst, welke de kinderen en kleinkinderen van het huidige geslacht tot slaven het buitenland zal maken. VERDUBRELING VAN HET RANTSOEN CONSUMENTEN. LONDEN, 28 October (draadloos) Het hui- rantsoen van 100 last kolen per 14 dagen voor de binnenlandsche consumenten zal ver dubbeld worden. DE RIJKSCONFERENTIE TE LONDEN. LONDEN, 28 Oct. (draadloos) Inzake de debatten der Rijksconferentie over de buitcn- landsche aangelegenheden wordt het grootste stilzwijgen bewaard. De „Daily News" verneemt echter, dat de vertegenwoordigers der dominions eenstemmig besloten hebben liet verdrag van Locarno te erkennen. TJALK GEZONKEN. V i' o u w en kind omgekomen. Men meldt ons uit GoudaHedenmor gen omstreeks half elf is in de Gouwe de tjalk de Nieuwe Zorg, groot 43 ton, geladen met grondaarde voor het onderhoud van de Gouwe, gezonken. De schipper Kooiman uit Montfoorl, die aan het roer stond, kon zich redden. De 26- jarige schippersvrouw en een kindje van 10 we ken zijn met het schip in de diepte verdwenen. GROOTE HOTELBRAND. PARIJS, 28 Oct. (draadloos) Hedenmorgen vroeg heelt een groote brand gewoed in hotel „Tunis", alhier. Het geheele hotel brandde af. Talrijke hotelgasten moesten over de daken vluchten. 3 Personen werden ernstig gewond. De materieele schade is zeer belangrijk. DÉRAILLEMENT. COBLENZ, 28 Oct,, (draadloos) Van den D.-trein Trier-Coblenz-Berlijn, die 8.22 te Co in plaats van kaarten. VERLOOFD MUK BLAISSE H. VAN DER STIJLEN: Schiedam, Nieuwe Haven 149. Haarlem, GrooteHoutstraat 25. 28 October 1926. Geen ontvangdag. 3372 12 Vanaf Vrijdag 29 Oct. in hun nieuwste schlager De vliegende circus, Klucht in 6 actcn. 2de Hoof dn. drama in 5 aeten. [uitgebreide bijprogramma. Op het tooneel De gevierds Hollandsche lliumorist DAVID STAAL, met geheel nieuw reper toire Zondag 2cn 6 uur matinee met dé film „De vliegende Circus'en Wattenx/1 Watt. Zaterdag 2 uur gioote Kin-| der en familie-matinee Iophet tooneel Mr. CARTER' en zijn vroolijke kamera-| den en de film Gevraagd een nette 9 DIENSTBODE in klein gezin, geheel of gedeel telijk voor dag en nacht. Brieven onder No. 3377 ol zich vervoegen 's avonds na 8 uur Beukelsweg 98a Rotterdam. Gevraagd door heer met degelijk Pension bij nadere kennismaking eventueel met huiselijk verkeer. Liefst Westen. Brieven met prijsopgaaf Bu reau van dit blad no. 3380, Koemarkt 4. 3380 10 DE BEKENDE is in al ONZE FILIALEN verkrijgbaar. ALLEEN VBIJDAG cn ZATERDAG. Fijne gekruide Speculaas van 20 voor iS ct. per x/2 pond. Dikke Speculaas van 22 voor 20 ct. p.1 ft pond Speculaaspoppen 1 ons) v. 10 v. 8 ct. p. stukl 3378 40 Watt Watt. 3373 EN Van Doom's Speculaas

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3