J. J. EXLER, Hoogstraat 5, 20, 30. De beste f 1 Vloerzeilen en Linoleums. ooit gemaakt MATBOZENPAKIES I.90 COLBERT C0STUU VIS DEMISAISON REGENJASSEN SPUMES.. VANAF 2 Groote keuze in prima Gedrukt Graniet 200 c.m. breed 1.89 Ingelegd vanaf - 2.9.» Ingelegde Parketten - 3.95 .ngelegd Tapijtpatroon - 4.95 Gratis leggen. Markiezensiof 59 ct79 et., 98 et.. 1.6-j gl Groote keuze in alle oorten Karpetten en Kleedjes. Mooie Loopers vanaf 82J ct. Wol tweezijdig Bouclé l.iö Haarwol Bouclé 1.49 Velvet Loopers 1.29 le Moquette Loopers 1.95 en 2.25 Damasten Gordijnen vanaf 9.98 paar. le Pluchette 12.50 China en Coeos-Karpettcn en Matten. Wederom mooie nieuwe Filets en Etamines ontva..geu. ZIE DE ETALAGES. 40 velijke localen tevens gelegenheid bestaat tot inschrijving als lid van de R. K. Kiesvereeni- ging „Recht, plicht en Orde." Vrijstelling van den dienstplicht. Dcror den burgemeester wordt ter algemeene kennis gebracht, dat het door Jozef Jacobus Ma rie Antonius lleijne ingeschrevene voor aen dienstplicht, lichting 1927 dezer Gemeente, in gediende verzoek om vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap door den minister van Oorlog is afgewezen. Verpachting tol Oversehiesehe weg. Bij de gisteren door het gemeentebestuur ge- noudsn openbare inschrijving tot verpachting voor aen tijd van 1 jaar 1 Mei—'27 1 Mei'28 van den tol voor den Overschiesehen straatweg werd ingeschreven door H. J. Tijhuis te Rijssel voor 5436 en door J. H. C. Laras te Overschie voor ƒ3694. Vorig jaar was»het hoogste bedrag 6360. v Diefstal in een distilleerderij. Woensdag op Donderdagnacht is ingebroken in de distilleerderij van de firma H. J. aan de N oordvestsingel. De dieven hebben zich aan den zijkant van de distilLerderij toegang verschaft tot het ge bouwen wel door een niet afgesloten draairaam. Vermist worden 39 kruikjes jenever inh. 42 c. L., twee demijon wijn-spiritus elk inh. 10 Liter, een demijon aftreksel van kruiden (Vermout) en 40 L. spiritus afgetapt uit een ijzeren fust. Onderwijs aan volwassenen. Gisteravond zijn de curcussen in de gewone schoolvakken gesloten. J.l. Dinsdagavond wer den aan de leerlingen der 4e* klasje de gebruike lijke diploma's naméns het gemeentebestuur uit gereikt aan de dames G. H. Walbeek, A. Meyer -M. vah Schaik, en de heeren J. P. Boer, H. Ve- rmgmeyej-, M. Kazenbroot, H. Kornfeld en J. v. d. Gaag. De inuziekschulp. Het begint thans goed op te schieten met de muziekschulp in liet Volkspark. De Schulp- commissië, bestaande uit drie erkende inuziek- autoriteiten, benevens een als adviseur toege voegd leeraar in de geluidsleer heeft eenige maan den geleden een hezoek gebracht aan Dusseldorf ter bestudeering van de schulp in den Kurgarten aldaar. De directeur van den Kurgarten ontving de commissie met de grootste welwillendheid en stelde haar, na bezichtiging van het bouwwerk, in de gelegenheid de teekening van grondplan en opstal geheel over te nemen. Waarom viel de keus op Dusseldorf In de muziekwereld is het bekend, dat de Dusseldorfer schulp een zeer bijzondere accoustiek heeft, tengevolge van haar met bijzondere zorg gecon strueerd grondplan, waarbij de wetten der ge luidsleer tot in de kleinste bijzonderheden zijn toegepast. Onze schulp Worclt een trouwe copie van de Dusseldorfer. De vorm is niet halfrond, maar meer de gothische boog met romaansche einden. Op het betonnen voetstuk, dat thans reeds 80 c.M. boven den grond in het volkspark is opgericht, komen de z.g. geluidslijnen, d.z. stalen staven, die van achter naar voren loopen, onder de tenorenkant 9 stuks en. onder de bas- senkant 11 stuks. Op deze stalen geluidslijnen komen dan lange celluloidplaten, echter van het staal gescheiden door een aantal 2 c.M. hooge krulveertjes. Ten slotte wordt daarop gelegd- de teakhouten vloer, die door deze constructie een schitterenden klankbodem vormt. Op 't oogeiiblik zijn de werkzaamheden gevorderd tot aan het plaatsen van de stalen-en-celluloid geluidslijnen. Belangstellenden kunnen wij een bezoek aan dit interessante werk aanbevelen. Zesde tentoonstelling Ambachtschool. Hedenmiddag te 2 uur heeft, in tegenwoordig heid van een groot aantal genoodigden, de offici- eele opening plaats gehad, van de 6e tentoonstel ling van werkstukken der leerlingen vaa de 3 klassen dezer school. Ir. J. H. Haima v. d. Wal voorzitter van het bestuur der Ambachtschool sprak de aanwezigen toe en gaf een overzicht van haar bestaan. Hierop komen wij morgen nader teiug. Vervolgens ging men over tot de bezichtiging der stukken. Proefrit R'dam—Haarlem. Tot onzen spijt moeten wij, met het oog op de beschikbare ruimte, de publicatie van het verslag van den gisteren gehouden proefrit R'dam-Haar- lem, tot deelname waarvan de pers door de directie der Ned. Spoorwegen was uitgenoodigd, uitstellen tot morgen. Gaarne vermelden wij even, dat de tocht in alle opzichten geslaagd mag heeten, terwijl de directie zich bij deze gelegen heid een uitnemende gastvrouwe heeft getoond. Ned. Boomsclie reisvereeniging. Afd. Vlaardingen. Vlaamsche kunstavond. De heer Oscar Tijtgat, letterkundige uit Vlaan deren, zal op Woensdag 6 April a.s., des avonds om 8 uur in het R. K. Vereenigingsgebouw, Mark graaflaan 24, een causerie met lichtbeelden houden over ^.ene reis door België Vóór de pauze zal worden behandeld Bezoek aan verschillende steden. Bezichti ging Van de gotische kerken in- en uitwendig (prachtige altaren, preek- en biechtstoelen en schilderijen), Bezoek aan het natuurschoon van België (Spa, Coo, Visé, Luik, enz.) Na de pauze De Vlaamsche schrijvers Guido Gezelle, Ver- riest, Rodenbach, Streuvels, Timmermans. De IJzer-kerkhoven, de Vlaamsche bedevaar ten, de verwoestingen (1914) te Antwerpen, Leuven, Yperea, enz. Zeer zeker een belangrijke avond. Voor Verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de annonce in dit blad. Naar de bloem bollenvelden. De bestmen van de Schiedamsche en Vlaar- dingsche afdeeliagen besloten tot het uitschrijven vqneen gezamenlijken autotocht naar de bloem- bolLn-velden op 2en Paaschdag, 18 April a.s. Zij bespraken daarvoor den giooten tourwa gen der fa. Konings benevens een autobus. Bij voldoende belangstelling Van de zijde der leden kunnen beide bezet worden en kan dus door de deelnemers naar wensch van open of gesloten wagen worden gebruik gemaakt. De tocht zal aanvangen te Vlaardingen des morgens om 9 uur, te Schiedam ongeveer 15 minuten later en eindigen deo avonds 8 a 9 uur. De reiskosten bedragen 3.75 voor leden, 4.50 voor niet-leden. Na een bezoek aan de bloemenvelden is het einddoel Haarlem, alwaar eeuigen tijd wordt vertoefd en verder gemeenschappelijk het diner ka i worden gebruikt. De besturen zullen niervoor maatregelen nemen en tijdig hieromtrent inlichten. Waar schijnlijk zullen de kosten ongeveer 2.50 be dragen. Het 12-uurtje kan desgewenscht door de deelnemers worden medegenomen. Voor aanmelding voor deelname en betaling van de reis-som moet men zich wenden tot de dames B. Stolk, Lange Haven 75, L. Scholte, BroersvestJ. Gunnewegh, Singel 63. „Electine." Sobrietas heeft, ten einde de matige gebrui kers en geheelonthouders nader tot elkander te brengen, een nieuwe drank doen samenstel len, n.l. een half-alcoholische likeur, die niet ben velt. De naam wijst op een „uitgezochte" drank, frisch-prikkelend van smaak. In de So- brietastent, naast de Blauwe tent in het sterre- bosch, kan men met ae nieuwe likeur kennis maken. DIT MODEL IN PRIMA BLAUW BERGE VANAF 'uitend opeigen orte/iers vepva.apd.igct. UIT ROTTERDAM. De nieuwe havenmeester. De Raad benoemde gisteren tot havenmees ter den heer F. Verschoor van Nisse, thans ad- j unct-havenmeester. Zooals men weet had de heer L. J. H. Willinge met ingang van 1 Mei a.s. ontslag gevraagd, wat hem op de meest eervolle wijze is verleend. De benoeming van den heer Verschoor zal in de kringen van de scheepvaart en handel wel met instemming worden begroet. IN DE NIEUWSTE STOFFEN EN MODELLEN 90 Vb 9.75,15.50,21.50, 29.O, 36.-, 42.-, 48.- EN HOOGER. VANAF €>.9° TOT 52," 994 165 Snelle lossing in de haven. In de Rotterdamsche haven is weer eens een recordpraestatie geleverd op het gebied van snel le lossing. Maandagmorgen begon de Graan-Ele- vator Maatschappij met de lossing van het s.s. „Baron Yedburgh", hetwelk geladen was met 7700 ton tarwe in ongeveer 95.000 balen van 80 K.G. De balen moesten allen worden open gesneden en leeggestort. Reeds Woensdag was dit werk, 11a een actueelen werktijd van ruim 20 uur, gereed. Gemiddeld waren dus 77 balen per minuut gelost. Inderdaad een record Jubileum stcenkolen-kandelsvereeniging. In verband met het zilveren jubileum van de S. H. V. is hedenmiddag in het kantoorgebouw aan de Westerkade van twee uur tot halfvijf een receptie gehouden. Inmeng il Me uw 3, De ernstige mishandeling te Haarsteeg. Do Bossche correspondent van „de lijd" meldt nog her volgende In den nacht van Zondag 27 op Maandag 28 dezer was de familie, bestaande uitvader, zoon en 2 dochters, op den gewonen tijd naar bed gegaan zonder het minste vermoeden van eenig onraad. Het was ongeveer half een, toen de 28-jarige dochter Theodora wakker Werd door gerommel en geitlop aan ramen en deuren. Zij riep toen „Vader, kom eens op, ze zijn aan de deur." Hieiaoor zijn allen wakker geworden en vader en zoon begaven zich met een brandende petroleumlamp naar buiten. Zij hoorden nog aan den zijkant van het huis een raam openschuiven en zag; n een drietal personen op het erf bewe gen. De ruim 30-jange zoon Cqrnehs heeft toen geroepen „Als ge op het huia wilt komen, moet ge het doen ah ik het zie." Er werd toen nog geantwoord, maar gelijk tijdig kwam een der 3 personen op hem toe. en sloeg met. een open mes naar hem. C. v. d. P. kon deze slag niet voldoende afweren en ont ving. een ernstige Wonde ui de linkerzijde ter hoogte van het nart. Zijn toestand is nog steeds ernstig. Daarna sloeg en trapte, vermoedelijk dezelfde dader, den vader het licht uit de hand en stak des bijna 66-jarigen man met een mes onder het linker schouderblad tusschen d beide lon gen. Op dit rumoer zijn de beide dochters, de bovengenoemde en dc 24-jarige Anna v. d. P„ buïten gekomen. Deze hebben de laffe aanran ders niet meer gezien, wel hoorden zij, dichtbij roepe „Wie buiten komt steken wij kapot." De beide meisjes hebben toen de zwaar gewonde vader en zoon binnenshuis gedrageji. De kleeren van beide getroffenen Waren leeds doorweekt, van het bloed beiden verloren het bewustzijn. Ongeveer op ait oogenblik is ten der onverlaten teruggekeerd en verbrijzelde de ruiten van de kamer, waar de meisjes den gewonden de eerste hulp boden. Vervolgens is een der dochters hulp gaan in roepen. Buren en fam.lieleden hebben toen dok ter en politie gehaald. De assistent van dr. See- ters uit Drunen was zeer spoedig per auto aan wezig en verbond de gewonden. De marechaussee uit Heusden waren onge veer een uur na het gebeurde eveneens per auto op do plaat,, der aanranding en stelden onmid dellijk een uitgebreid onderzoek in. Den zelfden nacht oog lichtten zij zekeren W. v. O. van het bed. hen groot aantal per0onen werd gehoord. Het onderzoek had tot Imden geen gunstig ge volg en v. O. werd na langdurig verhoor weder op vrije voeten gesteld. volge waarvan Ford's auto vieftien voet naar be neden viel. De aanrijdende auto reed vlug weg. Ford was eerst bewusteloos en toen hij bijkwam kon hij zich met moeite in veiligheid brengen. Hij heeft later in het ziekenhuis een keine ope ratie ondergaan. De politie stelt een onderzoek in. Het verluidt, dat de aanslag in verband zou staan met het Ford-proces. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Kwachtige tot matige Noorde lijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met aanvankelijk nog regen, wellicht hagelbuien, later Opklarend, weinig verandering in tempera tuur. Aan den grond gevaren. Men meldt ons uit Hoek van Holland Het Italiaansche otoomschip „Humaniias" is bii den ingang van den Nieuwen Waterweg aan de Zuid zijde van het vaarwater aan den grond gevaren- De sleepboot „Waterweg" is van Hoek van Hol land ter assistentie Vertrokken. Het stoomschip is op weg naar Italië en geladen met steenkolen. De Maastriehtschc industrie. Uit Maastricht wordt gemeld Het antwooid van den minister op het telegram van het R. K. Werkliedenverbond luidt als volgt „Naar aan- eiding van nevenvermeld door u namens d^ be sturen van der Kamer van Koophandel te Maas tricht tot mij gericht telegram heb ik do eer u mede te deelen dat, mijn antwoord op de vragen van hot kamerlid dr. Kortenhorst werd afgesteld en ingezonden voor mijn bezoek aan Maastricht, d.d. 25 dezer. Aangezien dc beantwoording van dergelijke door leden van de Staten Generaal gestekte vragen aan een tormijn is gebonden, w Jke termijn in üit geval ten eir.do was, kon de inzending van mijn antwoord niet langer worden verhoogd." Fraude? Volgens het „N. v. h. N." is het bericht, als zou de haltechef te Ter Apel on regelmatigheden hebben gepleegd met kaartjes, niet juist. Het doen ontsporen van een trein. Op 14 Maart van het vorige jaar, tijdens het conflict bij de tram ZutphenEmmerik, is in de Haare door verkeerden wisselstand een tr-in ontspoord. Voor het aanwijzen van den dader is destijds een premie van 500 uitgeloofd In verband met dit feit is thans gearresteerd, zoo bericht de ,,N. R. Ct.", de gewezen bank werker bij de. tramlijn ZutphenEmmerik J. v. H. Hij is naar Arrmem overgebracht. Ford's ongeluk een aanslag? Naar verluidt, is het auto-ongeval van Ford het gevolg van een aanslag. Volgens de bladen zou de auto van Ford, toen hij zich Zaterdagmiddag van de fabriek naar huis begaf, opzettelijk door een Studebaker juist op een smalle brug achterop gereden zijn. Over de brug werd zijn auto door den anderen auto van den weg gereden, ten ge it ISSELKOERSEN Londen Berlijn Parijs België Zwitserland Amerika Weenen Kopenhagen Stockholm Madrid Milaan TE ROTTERDAM. 31 Maart 1 April 12.14 - 59 27 9 79 - 34 74 48 07 2.491S 35 20 66 67 66 963/ 65.07 V 44 33 - 11 46 12.141/,, 59 27 9 79 V, - 34 74 Va -48 07V, 2.50 3-20 - 66.671/< 66.97Va - 65.05 45.— - 11.80 Telegrammen. VERSTERKINGEN IN DE FRANSCIIE CONCESSIES GEVRAAGD. PARIJS, 1 April (draadloos) De „Echo de Paris" meldt, dat admiraal Bazire, commandant van de Fransche Marinostrijdversterkingen in Sjanghai officieel versterkingen vooral van offi cieren voor de aanvoering der troepen, heeft gevraagd. Waarschijnlijk zal een kolonel uit Indo-China naar Sjanghai worden gezonden. Het is eveneens mogelijk, dat nog meer Fransche §H 'kleediri BERV0ET5 Oslo le

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 2