MAANDAG 1 AUGUSTUS 1927 CRICKET; DE TOUR DER FREE FORESTERS* Het hoogtepunt van het seizoen VOETBAD Districten. PAGINA 2 ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. DAMMEN MOTORRIJDEN. HONDEN. LUCHTVAART i, ■■(■•iÓW.w, ROOD EN WIT—H. C. C. H. C. C. wint met 60 runs op de 1ste innings. Een incompleet H, C. C. heeft ten derde male In dit seizoen gezegevierd over R. en W. Van Eeghen won den toss en verkoos fielden. C. Feith en H. v. Manen bowlden direct met het noodige vertrouwen en de score steeg dan ook snel. Eerst op 113 kwam de scheiding, toen Feith achter het Wicket gevangen werd op S. Postma voor een uitstekend gespeelde 35. v. Manen en Schill houden dan tot de lunch stand, waarbij v. Manen met 94 not out is. De lunch bleek een goede change voor R. en W. De tot nu toe prachtig gespeelde innings van v. Manen werd reeds op den 3den bal van Faber afgebroken, zonder dat er één run bij was gekomen. Direct' hierna neemt C. J. Postuma het wicket van P. Feith (4). J. Koeleman maakt 12 runs, waarna hij het slachtoffer wordt van den nu uitstekend bowlen den Faber. De wickets vallen dan zeer snel en slechts het laatste wicket met Fokker en Kalff op de mat levert weer de noodige runs op. Fok ker slaat zeer hard en wijst o.a. C. J. Postuma 2 keer achter elkaar over de bounderij. Vooral laatstgenoemde moet het ontgelden en deze wordt dan ook spoedig, afgezet. Als dan S. Postuma aangezet wordt, heeft hij reeds met den eersten bal succes, door Fokker voor een harde 44 door Börneiraan gevangen te krijgen. Het totaal wordt dan 229. Voor R en W. bowlde Faber zooals gezegd na de lunch goed. Hij nam 6 wickets voor 55 runs, verder C. J. Postuma 2-93; S. Postuma 221; Hooman 024 en v. d. Tagt 030. R. en W. opent dan vervolgens met Faber en de Jonge. Beide verdwijnen spoedig; de eerste ais slachtoffer van Koeleman en de tweede van de Groot. Postuma Jr. en v. Bueren houden het dan langer uit. Op 64 komt de scheiding, als v. Buren door Koeleman gevangen wordt voor 32. Op dit zelfde totaal neemt Koeleman zijn 2e wicket, n.L dat van S. Postuma (24). v. Eghen en v. d. Boogaardt zorgen dan samen voor 1 run, terwijl Posthuma Sr. voor 0 door Koeleman gebowld wordt. De staart weert zich dan uitstekend; van 770 wordt het nog 10 voor 169. Vooral Kruse- man met 39 en v. d. Tagt met34 not, droegen hiertoe bij. De laatste „the coming man" van Rood en Wit bespeelde het zwakke Haagsche bowlen zooals het behoorde. Verder scoorde Bör- neman 19 runs en werd het totaal aangevuld met 11 extra's. Koeleman nam 4 wickets voor 74 runs. De £root 157, Fokker 319 en v. Manen 28. H. C. C. won dus op de eerste innings met 60 yüns. AJAX—PHOENIX. Gewonnen door Ajax met enkele runs op de le innings. Eigeman won den opgooi en stuurde de gas ten het eerst naar de wickets. Een succes Werd de Phoenix-innings niet want voor slechts 56 hadden alle Hagenaars een beurt gehad. Regel matig vielen de wickets en alleen Kien met 9 not out en Wunder met 8 boden nog eenigen tegenstand en tiraehten het van 40 voor 8 tot 54 voor 9. Rice was met den bal uitstekend op dreef en nam 9 wickets voor slechts 3 runs per stuk. Cham bus 19. De innings der Leidenaars bracht een be hoorlijker totaal op. Meyer speelde een aan trekkelijke partij aan de wickets en klapte met 10 vieren, een paar tweeën en wat singles 53 runs bij elkaar. Hofsteenge met 13 Rice met 29 en Hoogenstraaten vooral met 32, steunden hem uitstekend en de Ajax-innings sloot op 157, Gammon 434, K. v. Dael 2—41, Lob 228, Grumering 123. In de tweede innings deden de Hagenaars het beter. Het totaal werd nu 136, waarin Kien (15), Mulder (52), Borsboom (20) en Lob (24) het grootste aandeel hadden. Eigeman nam de helft der Haagsche wickets voor 43 runs. Rice 342 en Du Pon 115. Voor het verlies van 2 wickets die Gamman nam voor 15 runs scoorde Ajax daarna 37 runs, waarvan Meyer met 20 not out bleef. H.C.C. II—QUICK (Nijmegen). Gewonnen door H.C.C. op de eerste innings met 40 runs. De Haagscshe aanvoerder raadde goed en stuurde de gasten naar de wickets. Tegen half twaalf openen J. Collard en A, Terwiel op den aanval van Sodderland en Jhr. W. v. d. Bosch. Net als de telegraaf 20 runs aangeeft wordt Terwiel door E. Neuerburg op een bal van Schill voor 6 uitgevangen. Vier runs verder is de ingekomen M. den Hartog voor 0 naar het clubhuis teruggezonden als hij op een bal van Schill zijn been voor de stumps plaatst en den empire hem l.b.w. uitgeeft. Van Rees, die hem komt vervangen, legt er danig het hout op, zoodat de score vrij vlug naar boven gaat. Zijn partner, de eerste man van het openingspaar, wordt hem vrij spoedig ontrouw en ziet door een bal van Sodderland, voor 17 zijn wicket uiteenvllegen.' Met Burggraaf op de mat voert van Rees het totaal een flink stuk naar boven. Laatst ge noemde ziet er veel komen en gaan en aan hem is het te danken dat de Nijmegenaren neg een draaglijk totaal boekten, aangezien van de overige batsmen alléén E. den Hartog nog de dubbele cijfers behaalde. Burggraaf wordt voor 8 door Sodderland van diens eigen bowlen gevangen, terwijl E. den Hartog geeleand wordt door den zelfden bowler als hij 15 runs bijeen heeft. Ook Buchi valt ais slachtoffer van een bal van Sodderland en verdwijnt voor 0. Als het totaal, dat met de lunch 6 voor 101 was, 115 Is geworden zijn 7 wickets neer. De drie nog resteerende gaan allen voor 0, zoodat het totaal tenslotte met inbegrip van 9 extra's 115 werd. Van Rees nam hiervan bijna de helft voor'zijn rekening en sneuvelde op 56, gevangen door Bouwmeester, als hij een bal van Schill de lucht in speelt. Sodderland en Schill namen de wickets en noteerden respectievelijk 5 voor 39 en 4 voor 30. Op v. d. Bosch sloegen de gasten 21 en op P. Jansen 16 runs. Geen van beiden behaalde een wicket. Voor de Hagenaars opende J. F. ,v. Moorsel en J. A. Schill de innings. De aanval der Nij megenaren was toevertrouwd aan Terwiel en Van Rees. Het begin is verre van fraai want als het totaal 37 is, zijn reeds vier bats verdwenen. J. A. Schill was het eerste slachtoffer en zag voor 1 zijn stumps uiteenvllegen op een bal van v. Rees. A an Moorsel had al evenmin succes en verdween voor 3. Bouwmeester hield iets langer stand, doch de dubbele cijfers wist hij niet te bereiken en voor 8 rekent v. d. Berg hem in. Wel slaat Mr. H. A. J. Kesselr de bal enkele malen naar de boundary, doch een hooge score bereikt deze batsman al evenmin en op 13 is hy ingerekend door Terwiel. Jhr. v. d. Bosch en A. de Beus, een paar free hitters, leggen er dan het hout stevig op en weten met J. v. d. Berg te zorgen dat H.C.C. een vril behoorlijk totaal bereikt. Het wordt 5 voor 71 Waarbij, Jhr. v. d. Bosch voor 19 kan verdwijnen. Twaalf runs verder is de innings van de inge komen Neuerburg voor 1 beëindigd leg before wicket op een bal van TerwieL Op het zelfde totaal is ook de Beus verdwenen voor een goede en snel gescoorde 27. J. v. d. Berg en K. de Granada brengen de I 300 op en zien weldra kans het totaal van Quipk te overschrijden. Op 122 komt de schei ding en is laatstgenoemde voor 13 uitgevangen door E. den Hartog. Van der Berg brengt het tot 40 en wordt op dit totaal clean gebowld doof E. den Hartog. De hekkensluiter P. Jansetn bleef op 8 not out, terwijl de op een na laatste man, L. J. Sodderland voor 10 runs goed bleek. Dank zij de staart welke voor 99 runs zorgde werd het Haagsche totaal, met onbegrip van 12 extra's 155, zoodat de eerste innings een overwinning voor de gastheerem opleverde. Van Rees had het meeste succes met den bal en nam 4 wickets voor 44 runs. Terwiel zag 50 runs op zich geslagen en rekende drie bats in, terwijl E. den Hartog en W. Blok, respectie velijk 2 voor 32 en 1 voor 17 bowlden. V. R. A—H. D. V. s. H. D. V. S. wint met 5 wickets en 4 runs op de eerste innings. Door prachtig zomerweer begunstigd had gis teren achter het Stadion bovengenoemde ont moeting plaats. V.R.A. bat kiezend, opent met K. Leeser en W. Wittebol op het bowlen, van Offerman en Buysen. Het openingspaar heeft er zeer goed het oog in en hoewel het fielden der Schiedammers uit stekend is, rijst de score vrij spoedig. Vooral Leeser legt het hout er stevig op en jaagt den bal naar alle zijden. Daarenboven is het bowlen vrij zwak en geen der bowlers kan de juiste lengte te pakken krijgen, terwijl ook de echte „fast" gemist wordt. Als Wittebol voor een goede 19 is gevangen, komt Meij er in, die vlug slaan de, de score opvoert. Eindelijk heeft Nolet met n rechten bal succes en komt Rincker zijn kans wagen. De veteraan ontziet de bowlerij niet, en hoewel zijn score, door twee vangkansen en een drietal gedurfde runs ontsierd werd, was zijn 22 uiterst vruchtbaar te noemen. Het bord wijst nu 1004. Loly de Bruin kamt in en slaat een formidabele zes, om direct daarop in de slips te worden gevangen. Dan komt de staart, die er niet veel van terecht brengt. Slechts Hisgen 10, J. de Meyere 13, en J. Stroeve 14, u.o. kwamen in de dubbele cijfers. Het fielden van H.D.V.S. viel op door accu ratesse, terwijl Vuylsteke vooral in het veld- uitzetten, groote eaptainskwaliteiten toonde. Van 100 voor 4, werd het totaal met inbegrip 12 extra's 146. Precies 2.3G gaat H.D.V.S. in, om op het bowlen van Rincker en mr. Hamburger te trachten het V.R.A.-totaaI te overtreffen. De Schiedammers, die nog steeds kampioenskansen bezitten openen met dr. Vuylsteke en Ficher. Dit openingspaar heeft er reeds aanstonds ferm het oog in en zoowel Rincker als Hamburger worden danig onder handen genomen. Vuylsteke jaagt de bal len lustig naar alle kanten en Fisher is een oolijk runner, die geen gelegenheid, hoe gewaagd ook "voorbij laat gaan om de score op te voeren. Eerst als het scoringsbord 56 wijst, komt dé scheiding, als Fisher voor een uiterst verdien stelijke en snelle 36, door Rincker gebowld wordt. De derde man maakt er niet veel van, eerst geeft hij Hamburger een vangkans, welke niet geaccepteerd wordt, daarna tracht hij zijn aan voerder, door weifelen den run-out dood te doen sterven, om ten slotte voor een schamele twee te verdwijnen. Van 72 voor 2, rijst de Telegraaf tot 102 voor 5, waaraan ook Offerman verdien stelijk had bijgedragen. Het veldwerk der V.R.A.ers, dat tot dan toe zeer slap was, wordt nu gaandeweg beter, Ham burger weet nu het veld beter uit te zetten, bet bowlen echter blijft gemakkelijk bespeelbaar en v. d. Chys wordt wel erg gemist, vooral Hamburger heeft te weinig snelheid en vooral lengte. Nadat R. Pomes een verdienstelijke snelle 14 heeft gescoord, komt P. Kappelhof zijn captain gezelschap houden. Vlug rijst nu de score en wanneer de thee gebruikt is, wordt door Vuylsteke—Kappelhof het V.R.A.-totaal gepasseerd. Met 4 runs boven het V.R.A.-totaal sluit aanvoerder Vuylsteke, welke met 69 n. o. z(jn wicket kansloos door de geheele innings gedragen had, met nog 5 wickets in handen de innings. J. Rincker had met 3 voor 64 nog de beste cijfers, de overigen waren bowlende onvoldoende De volledige score luidt; V.R_A.K. Leeser 27, W. Wittebol 19, D. Meyer 21, J. Rincker 22, J. H. Hisgen 10, J. de Meitere 13, J. Stroeve 14 n. o. Extra's 12 totaal 146. Bowlingcijfers: v. Buysen 1-10, G. Nolet H-29, ar. Vuylsteke 0—4, J. Offerman 2—34, J Engemog 447. irHL?'Y;S': Vuylsteke 69 n. o., C. Visscher 36 K. Gomes 14, P. Kopelhof 20, n. o. extra's 4 tot 150. Bowlingcijfers: Hamburg-er 146 J Rincker 364,D. Meyer 013, J. de Meyere 1—3, Lobry de Bruin 0—1, Wittebol 0—5. P. W A. C. C. Gewonnen door A. C. C. met 10 runs op de le innings. A. Stroink en G. J. A. Jannink batten het eerst op bowlen van R. Beuth en J. Börneman. Beiden staan voorzichtig te batten, vooral daar de Amsterdammers scherp fielden. Het bowlen der gasten is niet erg gevaarlijk, maar niettemin lastig, waardoor voorloopig weinig runs worden gemaakt. Als de score 30 bedraagt, zet A. C. C. nieuwe, bowlers aan. G. J. A. Jannink profiteert er van met een onverwachte zes. Even later vangt R Beuth hem vlak boven den grond uit. Zijn score is 25 runs. Na de lunch heeft A. C. C. meer succes met haar bowlen. J. Elderink 2, B. Höpink 0, E. van Heek 4 en E. Jannink 3, bij een totaal van 67 runs geeft den gasten moed. C. ter Kuile wordt dan door Neseker uitgevangen, terwijl H. Wage- ner hem spoedig volgt, bowled door R. Beuth Alleen A. Stroink is van begin af aan nog aan bat en wanneer ook de staart te zanten voor 1 run slechts kan gaan, blijft hij met 51 runs not out. Het totaal bedraagt dan 113 runs inclusief 6 extra's. A. C. C. opent haar innings met R. Beuth en. J. P. Spruyt. Zij batten keurig en de score rijst snel. In goed anderhalf uur hebben beiden reeds 100 runs. Een beetje geluk en de eerste batsmen passee- ren het totaal van P. W. En niet lang daarna is dit reeds geschied. R. Beuth blijkt dan 83 luns geschoord te hebben. Men zet den wedstrijd nog even voort om E. Beuth gelegenheid te geven een century te maken. Dit gelukt hem echter niet, want als zijn score 90 bedraagt vangt H. Voriderhorst hem tussehen de wickets bit op bowlen van denzelfde. R. Beuth sluit dan A. C. C.'s-innings op een totaal van 123 runs, incl. 11 extra's. Tweede klasse. AjaxV.R.A. II gewonnen door Ajax mat 43 runs op de 2e innings. Ajax 106—57. V.R.A. H 66—54. V.V.V.R.W. II gewonnen door V.V.V. II met 12 runs op le innings. V.V.V. 62 en 192 voor 6. R.W. 50, 2e innings opgegeven, R. C. H.-VleermuizenTie-R. C. H. 34 en 6 100. Vleermuizen 34 en 7 voor 25. Derde klassen. OlympiaV.V.V. III gewonnen door Qlympia met innings en 9 runs. Olympia 115. V. V V. 40—66. H.C.C. VPhoenix H. Gewonnen door Phoenix II op de eerste innings met 23 runs. H.C.C. 72, Phoenix gq,* D.V.C.Kampong II gewonnen doo-r D.V.C. met innings en 9 runs Kampong 39 38, D.V.C. 86. if rn i'Vf' i Met de komst der Free Foresters In het begin van de volgende maand nadert voor cricltet- Jievend Nederland het hoogtepunt van het sei zoen. De Free Foresters toch komen immer, onder aanvoering vam Lt. Col. A. C. Johnston, met een sterk team n'aar ons land en zij leveren tegien de sterkste Nederlandssche oombinatïes steeds spannende en technisch hoogstaande strij den. Zoo zullön dit jaar de Engelschen met een sterke ploeg de Hollanders op hun eigen terreinen bestrijden. De matches, die gespeeld zullen wor den, zijn de volgende: 1 en 2 Augustus te den Haag tegen het Flamingo-team, 3 en 4 Augustus te Hilversum tegen het Noord-Hollandsch Elftal en na een rustdag op 5 Augustus wordt 6 en 7 Augustus de groote match gespeeld op het fraaie Rood en Wit-terrein te Haarlem tegen het Neder- landsche Elftal. DIOC HAARLEMSCHEVOETBALBOND ACHTSTE JAARVERSLAG. Aan het 8e jaarverslag van den Dioc. Haar- lemschen Voetbalbond is het volgende ont leend: Algemeen overzicht. Het achtste hondsjaar heeft nog niet den hernieuwden bloei gebracht, welken wij aan onze principieele organisatie zoo gaarne toewenseh- ten. Nochtans zijn wij tevreden, dat de bond zich op het peil van het vorig hondsjaar heeft weten te handhaven, want de beperkingen, wel ke aan onze principieel georganiseerde vereeni- gingen werden opgelegd, waren in staat geweest vereenigingen, waarbij het principe minder zwaar woog, voor een verder lidmaatschap af te schrikken. Nagenoeg alle vereenigingen ech ter hebben de consequenties van het predicant „R.-K." aanvaard en de Bisschoppelijke voor schriften nageleefd. Ook gedurende het juist geëindigde verslag jaar heeft het bestuur moeite gedaan offieieele wedstrijden in den vorm van districtswedstrij den te doen plaats vinden. Een drietal van deze ontmoetingen vond tot dusverre plaats en Naar men meedeelt, zal graaf Jean Dumonceau wel ontmoetten elkander de districten Haarlem Amsterdam, LeidenGouda en LeidenDen Haag. Om een eventueel wedstrijden-tekort aan te vullen besloot het bestuur na- en extra-compe tities te doen spelen. Van het honden der na- competities moest het bestuur afzien omdat het gedeeltelijk de bezwaren erkende door verschil lende vereenigingen ingebracht, welke meerdere of mindere kans op een afdeelings-kampioen- sehap hadden. De extra-competities, welke zoo waren verdeeld, dat alle elftallen van de dio cesane competities daaraan konden deelnemen, mochten zich slechts in een geringe belangstel ling verheugen. Het verloop der competities was dit jaar niet onbevredigend. In den aanvang werd de afwerking van onze programma's zeer bemoei lijkt doordat de R.K.F. hare programma's laat publiceerde en dan nog bovendien met onze vastgestelde programma's absoluut geen reke ning hield. Later kwam hierin echter verbete ring. De organisatie van de athletiek kreeg einde lijk in den loop van dit seizoen vasten vorm door het oprichten van den bioceeaan. Haarlem sehen Athletiek Kring als onder-afdeeling van onzen bond, zulk» in opdrarht van onzen Door- luchtigen Beschermheer Mgr. A. J. Cahier. Statistisch overzicht. De cijfers, welke wij dit jaar omtrent onzen bond kunnen publiceeren, mogen ons al niet tot overmatige blijdschap stemmen, ze zijn toch in zekere mate bevredigend, De afvloeiing van senioren hield aan, althans het totaal aantal iaat nog een kleinen teruggang ten opzichte van het vorig jaar zien. Daarentegen toont het junioren-cijfer een beduidenden vooruitgang. Intusschen mogen wij wel eoncludeeren, dat thans stabilisatie in onze cijfers gekomen ls. De teruggang is gestuit, en gezien de gunstige berichten, welke ons uit eenige districten ge werden, mogen wij de hoop koesteren, dat wij het volgend jaar wederom winst te kuimen boeken. leden aangesl. eomp. elftallen Bondsjaar ver. afd. 1919—20 775 25 1920—(21 2000 50 13 95 1921—22 4650 80 28 191 1922—23 5320 99 33 227 1923—24 4950 100 32 187 1924—25 4150 90 28 169 19i25—26 3962. 80 26 154 1926—27 4004 84 25 154 In de bestaande districtsverdeeling werd een kleine wijziging aangebracht, doordat de distric ten benoorden het Noordzeekanaal tot één district werden vereenigd. De bond is daardoor momenteel verdeeld in 7 districten. Hiervan beschikten dit jaar 4 districten, te weten Am sterdam, Haarlem, Leiden en Den Haag, over een eigen junior-competitie. District Rotterdam zag aan het einde van dit seizoen zijn aantal jnioren weder aangroeien en vond daarin aan leiding, op voorbeeld van Amsterdam, ook een tournooi voor de junioren to organiseeren. Ook deze wedstrijden zullen naa wij hopen, voor de toekomst, vruchtdragend zijn- Financieel overzicht. Ofschoon de financieele positie van den bond nog niet rooskleurig is, baart deze toch ook geen zorg. Wij hebben er steeds naar gestreefd de tering naar de nering te zetten, wat helaas van alle aangesloten vereenigingen nog niet kan worden gezegd. Algemeene jaarvergadering te Leiden. In cafë-restaurant Zomerzorg te Leiden werd gisteren de jaarvergadering gehouden van den Dioc. Haarlemschen Voetbalbond. De voorzitter, de heer H. Putter, opende met een woord van welkom. Als een der belangrijkste feiten in het afgeloopen jaar noemt spreker den stilstand van den achteruitgang, wat vooral aan den toevloed van de junioren te danken is. Om dit te bestendigen moet propaganda gemaakt worden door de vereenigingen zelf. Uit een onderhoud met Z. D. H. den bisschop deelt spreker mede, dat mgr. Gallier het spelen van wedstrijden tegen neutrale vereenigingen steeds zal blijven verbieden. Wat de athletiek betreft uit spreker den wensch, dat deze een beteren tijd tegemoet zal gaan. Spreker behandelt dan de samenwerking met andere standsorganisaties en het werk in de be sturen der vereenigingen en dankt tenslotte al len, dat in het afgeloopen jaar hun krachten aan- de organisatie van den D. H. V. B. gegeven heb hem Uitgebracht worden de jaarverslagen van den secretaris-penningmeester, competitieleider, kas- cómmissie^pers-' en propaganda-commissarissen,"' .'/.(iStii, qL'l' l"r protest-commissie, soheldsrechters-commissle en terrein-inspecteurs. De pers- en propaganda-commissie wordt be- oritiseerd door den beer Haverkort! (Leiden), die genoemde commissie oyer bei afgeloopen jaar een mislukking acht, wadrols de voorzitter verbetering toezegt De jaarverslagen worden tenslotte goedge keurd. Hierna worden door den secretaris-penning meester, den heer J. KruyVor, de kamploené-dl- ploma's uitgereikt. Door den heer L van der Meer (S.J.C. Noord- wijk) wordt geprotesteerd tegen de toekerihfng van het kampioensdiploma aan W. T. C., wélk diploma volgens spreker ten koste van principes verkregen is De secretaris-penningmeester ant woordt hierop, dat geen ongerechtigde spelers ih W. F. C. hebben medegespeeld. Hierna worden de diploma's uitgereikt aan de volgende vereenigingen: Eerste klasi 'V. I. C.; Edoh (W. F. C. wenschte het diploma voorloopig niet in ontvangst te nemen)tweede klasseD. E. M., Z. P. C., T. T. B. B. II, Blauw Zwart, en V. G. M.; derde klasse: Forward Unity, Amstel- dijk, D. S. S., Graaf Willem II 3, R. I. P„ Spar taan II; Vierde klasse: D. O. S. S. Ill, N. E. A. II, Unity II, H. B. C. Ill, Alliance, Lisse III, D. V. V., V. A. P, en G. W. G. III. De voorzitter brengt hulde aan de kampioe nen en knoopt daaraan een principieele beschou wing vast aangaande de Roomsche voetbal-b~ë- weging. Vervolgens deelt ht) mee, dat ter propa geering van de Sport-Illustratie een beker was uitgeloofd, welke werd toegewezen aan de Zwa luwen (Amsterdam.) De heer F. van Veen spreekt dan een woord je van propaganda voor den binnenkort te Am sterdam te houden athletiekdag, waarschijnlijk op 28 Augustus De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden, de heeren H. N. Smits, A. Hubaty, E. A. Leenderts en G. Kruyver, allen bij enkele candidaatstelling werden herkozen. De begrooting 19271928 wordt in inkomsten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van 3500. Nadat vervolgens een lunch gebruikt was, werd te half vier de vergadering voortgezet. Als plaats der volgende algemeene vergadering wordt Amsterdam aangewezen, terwijl Haarlem wordt aangewezen voor het tweede lustrum. Bij punt 9 wordt de bepaling van de vergoe ding' van den verplichten afgevaardigde z. h. s. aangenomen. Vervolgens komt in behandeling het volgende voorstel van het district Leiden: De vergadering van den D. H. V. B. neme het besluit het D. H. V. B.-hoofdbestuur uit te breiden tot 9 leden. Het komt het Leidsch districts-bestuur ge- wenscht voor, dat elk district is vertegenwoor digd door minstens één lid van het hoofdbestuur. Door den heer Haverkorn (Leiden) wordt het voorstel toegelicht, welk voorstel wordt onder steund door Duiver (Rotterdam), terwijl de heer Karsbergen (Gouda) enkele moeilijkheden dien aangaande naar voren brengt. De grootste scha duwzijde van dit voorstel acht spreker wel, dat goede krachten voor minder goede zouden moe ten plaats maken. Deze spreker stelt tevens nog voor het district Gouda op te heffen en on der te brengen bij Rotterdam. Om verschillende redenen acht het bestuur het voorstel-Leiden ongewenscht. Het bestuur gaf Leiden in overweging het voorstel voorloopig in te trekken, waarop de heer Schram (Leiden) mededeelt, dat 't districtsbestuur het voorstel tot de volgende jaarvergadering wenseht uit te stel len. Aldus besloten. Bij de rondvraag bracht de geestelijk-adviseur, rector Braakman, hulde aan het bondsbestuur, dat de principieele kwestie zoo zwaar laat wegen. Tiet verheugt spreker, dat het bestuur van den D. H. V. B. besprekingen heeft gehad met den bisschop, waarbij de principes weer eens sterker naar voren zijn gekomen. Spreker legt nog eens den nadruk op het goe de gedrag der leden van vereenigingen, waarbij hij tot voorbeeld stelt de christelijke voetbal-or ganisatie, die volgens haar principe het offer brengt alleen op Zaterdag te spelen. Spreker is verheugd over den vooruitgang van den bond en meent, dat het succes der beweging afhankelijk zal zijn van het vasthouden aan principes. Eveneens verheugt spreker de goede geest, die er tot nu toe geheerscht heeft en hij hoopt dat dit steeds zoo zal blijven door de medewerking van allen, geestelijken zoowel als leeken. Dan zal de Katholieke voetbalbeweging tot bloei komen. Na nog eenige geanimeerde discussie volgde sluiting der vergadering. Zaterdagavond heeft de Rotterdamsehe Voet balbond zijn jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. De voorzitter, de heer Herman J. Krijgsman, maakte er in zijn openingswoord gewag van, dat het afgeloopen hondsjaar weer één van voor spoed is geweest. Nadat hij Feijenoord had geluk gewenscht met het behalen van het afdeelings- kampioenschap, wees spreker er op, dat de wed strijden tussehen Rotterdam en Hamburg tot het verleden behooren, doch dat de wedstrijden om den Maas- en Scheldebeker weer in eera her steld zijn. De voorzitter zeide, dat hij de vorige week Excelsior ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan de bondsplaquette heeft overhandigd, zoodat deze nu in het bezit is van de vereeni gingen H.D.V.S., Feijenoord en Excelsior. In den tjondenwedstrijd behaalde de Rotterdam sehe Voetbalbond den eersten prijs, hetgeen den heer Krijgsman aanleiding gaf spelers en elftal commissie dank te brengen voor de mooie pres tatie. Een oogenblik stond spreker nog stil bü den terreinnood. Het ligt in de bedoeling met den burgemeester van Rotterdam te overleggen of het niet mogelijk zou zijn op Blijdorp, waar in 1928 een internationale tentoonstelling zal wor den gehouden, ten minste 6 velden in het be- bouwingsplan te doen opnemen. Bij punt. 3 van de agenda de goedkeuring van de jaarverslagen, heeft de heer C. Lap, afge vaardigde van de vereeniging Leonidas, het rap port van de terreincommissie en het kantoor voetbal besproken. Hij was van meening-, dat een groot gedeelte uit dat rapport moest worden geschrapt en maakte bezwaar dat zoo'n rap port mogelijk onder de oogen van B. en W. zou komen. Zijn voorstel werd echter verworpen met 165 stemmen tegen, 29 blanco en 79 voor. De jaarverslagen van den secretaris-penning meester werden daarna goedgekeurd. De vereeniging S. M. V. heeft een lans gebro ken voor het weder invoeren van de athletiek bij den R. V. B. Uit het applaus van de aan wezigen bleek, dat dit op prijs zou worden ge steld. De aftredende bestuursleden Herman J. Krijgs man, J. M. J. Vuylsteke, J. D. van Bennekum en D. A. van Krevelen werden bij acclamatie herkozen. G0UD6CHE VOETBALBOND. De jaarvergadering. n de gisteren gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van den Goudschen Voetbalbond is het voorstel om de jaarlijksche vergoeding voor secretaris en penningmeester-eompetitie-leider, wegens het steeds kleiner worden van den bond, te verlagen, aangenomen met 2520 stemmen. De begrooting 1927-'28 werd goedgekeurd]. De heer G. van' Tilburg werd als bestuurslid herkozen, terwijl in de plaats van de heeren Ver- kaaik en v. d. Speld werden benoemd de heeren J. Kaptein (G.S.V.) en A. Lt Weiiers (Alphia). De elftal-commissie werd bij acclamatie her- .kozen. In de kascommissie werden benoemd de heeren J. v. Tilburg en 'J. Scharloo. SÉRIEWEDSTRJJDEN R. F. C. BotterdamR. F. C—D. H. C. 4—6; R. F. F S-~Neptunus 2 1—4. Uitslagen. Gouria.G, V. B. distriots-elftalRotterdamsch" ftalT—2. DISTRICT ROTTERDAM. Voor de groepenwedstrijden werden de volgende partijen gespeeld: Groep A; A. BruinsmaF. Diederiks 02, C. Touw—J. Scholte 2—0, H. Blokdijk—Smulders 2—0. A. Bruinsma—A. Baarle 2—0, C. Touw— H. Blokdijk 02, T. Diederiks—Smulders 20, Groep B: Th. Peters—P. Lorwa 1—1, Th. v.- GIneken—J. v. d. Dungen 0—2, H. Snijders- Landzaat 20, Th. PetersJ. v. d. Heijden 02, Th. v. Gilleken—H. Snijders 02, P. Lorwa— Landzaat 2—0. NED. R. K. DAMBOND. Zondag vond in het gebouw van den Katli. Kring, alhier, de ontmoeting plaats tussehen het R. K. Damgenootschap Sempre Avanti en de rf. K. Damclub D.Ó.S. te Naaldwijk. Sempre Avanti won deze eerste ontmoeting met 1311 a.v. Sempre AvantiD. O. S. H. RegouwL. Vollenbrègt 20 H. v. LeeuwenS. Alsemgeert 11 A. ZeefW. Kortekaas 20 H. KeukensA. Olshoorn I1 N. .PentsJ. Hoogstraten 20 F. TreijtelA. Koegaydo 20 H. RemerüL. Velthoven il B. BernardM. Paaschen o2 Chr. Yuyster—II. v. Gaaien 0— 2 P. LorwaPh. Droog 20 J. Sjpijders—R. S.clioltes 0— 3 H. SnijdersL. Veenman 0— 2 13—11 Op een der Zondagen in Augustus vindt to; Naalderijk de tegen-wedstrijd plaats. ELF PRGVINCIëN-RIT. Zaterdag is te Breda gestart voor de Elf Pro vinciën-rit voor motorrijders, welke loopt over de trajecten BredaMiddelburg—Den Bosch 254 K.M. Den Bosch via nonstopgedeelteMaastricht Arnhem 290 K.M., ArnhemZwolleAssen GroningenLeeuwardenZwolle 327 K.M. en ZwolleUtrechtHaarlemDen HaagBreda 278 K.M. in totaal ongeveer 1100 K.M. DUMONCEAU BEKERRIT. den schenkr van den Dumonceau-beker, hors da concours deelnemen aan den Dumonceau beker- rit. De inschrijvingen loopen vlot en ofschoon deze rit eerst in Augustus kon worden gehouden, belooft hij een groot succes te worden. WINDHONDEN-DEMONSTRATIE 'f TE HILLEGERSBERG. FVeeriks heeft op het weiland een windhoh- clenrenbaan gesticht onder leiding van Diand, de Rotterdamsehe renvereenigïng. Zaterdag heeft deze vereeniging deze liaan, geopend met een demonstratie van windhon den-rennen, waar-bij de 's Gravenhaagsche Wind- honden-renclub speciale medewerking had toe gezegd, die ten slotte terug werd gehracht tot het bezoek van een bestuurslid. De nieuwe baan geeft goedé kansen, mits er gezorgd wordt voor meer gewalsten grond en korter geschoren gras. Bovendien zullen eigenaars en honden beter getraind moeten worden. In het algemeen verliepen deze demonstratie-rennen vlot; het nemen van de hindernissen bleef ech ter ook hier een mislukking, waartegenover dit maal het hars goed zijn diensten verrichtte. De starthokken zijn eenvoudig, maar prak tisch; voor een startvlag was gezorgd en de met vlaggen versierde baan deed vrooiijk aan. In de rennen op de vlakke baan bleek bij de vor3ois weder hoe schitterend Velaski loopt, eig. mevr. C, Lannee de Bretancourt, Hillegers- berg, die herhaaldelijk won èn ook in den hon,- denren, evenals te Vlaardingen, de hindernis prachtig en zonder aarzelen nam. Ook Algra- vina, eig. mevr. J. Schuts, won in een der borsoi- rennen, niet tegen Velaski. Bij de Greyhounds bleef steeds Airy, eig. mevr. C. Lannee de Bretancourt, aan de spits; by den ren voor greyhounds en de whippets won Airy met goeden voorsprong op Bobby, eig. J. Hatènboer. CLUB-WEDSTRIJD VOOR PEKINGESEN. De Nederlancische Pekingese Club organiseert Zondag 7 Augustus een club-wedstrijd voor pe- kingesen, het rijke Chineesche paleishondje, in café-restaurant Casino, Badhuisweg, Schevenin- gen, ter viering van bet eerste lustrum van dezè club. De keuring is opgedragen aan P. Wichers te Rotterdam, die hier debuteert. Bij de keuring wordt licht- en zwaargewicht afzonderlijk ge keurd, na voorafgaande offieieele weging c',e-r hondjes. SCHOLTE TE ENSCHEDE GEHULDIGD. Piloot Scholte, een der Indië-vliegers, is Zaterdagmiddag in Enschedé, zijn vaderstad, waardig gehuldigd. Met familieleden en feest commissie reed hij in open landauwers, ge ëscorteerd door motor rijders, van het ouder lijk huis naar het G. J. van Heekpark, waar ge legenheid werd gegeven, hem te eomplimenteeren. Velen maakten daarvan gebruik. Vervolgens trok men ip optocht, waar aan tal van vereeni gingen met vaandels en vlaggen deelnamen, on der de tonen van deel nemende muziekkorpsen naar het stadhuis, waar de offieieele ont vangst plaats vond en waar hartelijke woor den werden gesproken. Aan hem en zij familie werd ln de groote sociëteit een feest- disch aangeboden en des avonds had te zijnet eer een concert op het Volkspark plaats. SCHOLTE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 6