DAGBLAD VOOR Élt 51ste Jaargang Maandag 18 Junï 1928 No. 15!49 Bit nummer bestaat uit uier bladen STADSNIEUWS tS KyjK NIEUWE UITGAVEN DE R A DIO-INSSTALLATIE VOOR HET R. K- ZIEKENHUIS Feestelijk geopend VERKEERSSTREMMING INBRAKEN POSTDUIVEN VOETBAL Seriewedstrijden „Ursus" WATERPöÏjO S. V. h. mS- z. c. 1 07 ZWEMMEN HULDI3INGSAVOND HERMES-D.V.S. TER GELEGENHEID VAN DE PROMOTIE EN 'T APDEËLINGS- KAMPIOEXS CU AP cricket KANTONGERECHT Installatie Mr. J. Stheeman Ilesse De heer Stheeman Hesse nam vervolgens den zetel van den kantonrechter in. Hij dankte mr. van Velzen voor de hem toegevoegde hartelijke woorden, herinnerde er aan dat hij in Schiedam geheel vreemd staat en deed een beroep op al zijn medewerkers om liem hun yoorlichting, steun en medewerking te ver- leenen. Hij van zijn kant zou steeds bereid zijn allen die tot hem kwamen om inlich tingen en voorlichting te helpen. AANRIJDING SCHEErVAART BURGERLIJKE STAND UIT ROTTERDAM AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM DE ZÜRICHER PONTONNIERS KOMEN NAAR ROTTERDAM CAFé-RUZIE f Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81 MO. ADVERTENTIEN 1 5 regels ƒ1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ot. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct.. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels ƒ0.50, 10 regels ƒ0.75, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend Gralis-OngevaUenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog: 150 bij verlies van een duim- f 75 bij verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden nfVed.nkt De uitkeenngen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAV Bank, Lange Haven no. 103, Schiedam. BiuneveM geniet een wereldreputatie op het gebied van pluimveeteelt, maar het gemeente bestuur, instede van het hierbij te laten, blijft actief de goede kwaliteiten ran het Barneveld- cche kippenras propageeren. Ditmaal is het in den vorm van een gratis verkrijgbaar propa gandaboekje met korte bijdragen van minister Kan en baron van Heemstra, den commissaris der Koningin voor de provincie Gelderland B. en W. van Barneveld schreven een voor. woord. Foto's van verschillende meest bekende be drijven met vijftallige bijschriften geven een goed overzicht van de geweldige hoogte waarop men de kippenfokkerij heeft weten te bren gen De firma B. Kramer, Amersfoort, droeg zorg voor een goede typografische uitvoering. Door het verkeerd invoegen van een cor- rectieregel is Zaterdag een gedeelte van ons artikeltje over het mooie plan van de R. K. Radio-vereeniging „St. Liduina" om voor een radio-Installatie in ons R. K. Ziekenhuis zorg te dragen, minder goed lees baar geworden. Om'de propagandistische strekking er van niet te verzwakken laten we dit gedeelte hierachter nog even volgen: „Katholiek Schiedam lieeft altijd veel voor zijn zieken over gehad. Het zal ze ook thans niet teleurstellen. We zijn er van overtuigd, dat wanneer dezer dagen de dames, daartoe beschikbaar hebben gesteld, aan de deur der Kath. ingezetenen zul en vervoegen, zij deze nergens gesloten zullen vinden, doch dat met milde hand zal worden gegeven." J>E MUZIEKTENT IN DE GORZEN Gorzenaren die zich de weelde ran een nijen Zaterdagmiddag konden veroorloven. waien eergisteren aanwezig bij de feestelijke opening van de muziektent op het Rozembuigeip ein. En ook ui-t de ..stad" waren vele belangstel, lenden opgekomen. Bij de openingsplechtigheid verleenden t e zangkoren van de buurtvereeniging »T- E. N. O." met het harmonie-gezelschap ,,0. B. K." hun muzikale medewerking. Toen dan alle zangers, zangeressen en mu zikanten zich in de nieuwe tent hadden op gesteld, hiel dde heer C. L. Simons, voorzitter van „T. E. G. E. N. O." een openingstoespraak, waarin hij om. zeide, dat de tent In een lang gevoelde behoefte voorziet. De Gorzen-bewoners hebben op amusementsgebied nooit iets bijzon ders gehad, hetgeen vooral 's zomers merkbaar "was. Spr. verzocht de medewerking van het pu bliek om de musici niet te hinderen door pra ten of heen en weer loopen. Vervolgens bracht hij dank aan den uitvoerder van het werk, die de tent tot een sieraad van de Gorzen heeft gemaakt. Spr. hoopte, dat ieder burger het als zijn plicht zal beschouwen om de tent te beschermen tegen de baldadigheid van de jeugd. Spr. eindigde met de aansporing" om zich aan te sluiten hij „T. E. G. E. N. O.", de vereeni ging die tot doel heeft, de belangen van de Gorzen te behartigen. Wethouder de Bruin wenschte namens het gemeentebestuur de vereeniging geluk met de opening van de tent. Het gemeentebestuur, dat geroepen is om dé belangen van de gan- sche bevolking te behartigen, heeft met vreug de gezien, dat niet alleen voor verfraaiing maar ook voqr ontspanning gezorgd wordt. Namens de Oranjevereeniging sprak de heer J. N. Post, die de belofte gaf dat de Oranjevereeniging voor de viering van natio nale feestdagen gaarne van dienst zou zijn, door voorlichting te geven. De heer H. Oltkamp voerde het woord als voorzitter van de buurtvereeniging „Gusto". Behalve de genoemde personen merkten wij «og op het gemeenteraadslid, den -heer v. d. Kraan. Door de koren van ,T. E. G. E. N. O.", on der leiding van den heer Kreemer, werd nu begeleid door „O. B. K.", onder leiding van den tweeden dirigent, den heer Kars, een hui dslied gezongen, dat evenals de daaropvolgen de nummers veel succes oogstte. Bij het 's avonds gegeven concert, waarbij de tent feestelijk verlicht was, berustte de lei ding in handen van den heer J. Feltzer. Hedenmorgen om acht uur bleek het onmo gelijk de Koemarktbrug te sluiten. Geduren de een half uur ongeveer is men bezig ge feest het mankement te herstellen. Natuurlijk Veroorzaakte het defect «enige stagnatie in het Veikeer; zoo moes en de autobussen van v. d. Ende over de Hoogstraat naar het FaJbriplein •tijden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de Lange Nieuwstraat op twee ver schillende plaatsen Ingebroken, en wel bij den heer B. op nummer 45 en hij den heer van D., op nummer 73. Bij den eerste werd slechts een gering bedrag ontvreemd, doch bij den heer v. D. bedroeg do buit ruim 300. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de inbraken door dezelfde personen moeten zijn gepleegd. Van de diaders geen spoor. De postduiveii-vereeniging ,,De Jonge Lief hebbers hield Zondag een wedstrijd van Apeldoorn af, afstand 110 K.M.. De prijzen werden als volgt toegekend: le. Pi". II. de Regt; 2e pr. PI. v. d. Hoeven; 3e pr. H. Ram; 4e pr. H. Ram; 5e prijs A. Groe- negwegen; 6e. prijs H. Romein7e prijs H. de Regt; 8e prijs C. Verlande; 9e pr. A. Boes; 10 prijs C. Verlinde. Diploma J. Krawi'nkel. Voor morgenavond zijn vastgesteld de' vol gende partijen: S- F .C. Ursus I. Aanvaug 7 uur. U. H. s IIIHollandnlau III. Aanvang om 8.30 uur. De wedstrijden worden gehouden op het ter.- reiii van Uvsus. R. K. S. V. EXCELSIOR Excelsior 5 kampioen harer afdecling Cisteren vond op Buivestein de reede vele malen vastgestelde doch telkens uitgestelde Wedstrijd St. Lodewijk IIIExcelsior V plaats, welke wedstrijd met een 70 overwinning voor de stadgenoote eindigde die hiermede het kampioenschap behaalde. Na afloop ran den wedstrijd had een kleine bloemenhulde plaats. Het eerste cricket-elftal wist in Leiden tag en het sterke Ajax n overwiuuing te ontgaan en verloor met 63 runs. Het 2e elftal daarentegen leed een onverwachte inrning-ne- der aag tegen Phoenix li in Dea H f eeu wedstrijd waarin mets lukte Ajax 2Excelsior 1 Bij Excelsior is Kemenade vervan-en door Heier. Wuisma wint den toss en stuurt de Lei- denaars naar de mat. On <i«, de wickets vrij regelmatig Et kend gefield. Het totaal wordt mef inbSp van 11 extras 11-. Battingcijfers: H. de Vrindt 24, P de vrindt 20, C. Wassenaar 12 n. o. 6 V"ndt Bowlingcijfers: A. van Haagea 6-49 C Wuisman 230, J. van Etteu 2—22 Excelsior kan het bowlen van Pde Vrindt moeilijk bespelen en al spoedig verdwijnt Wit- ber voor 0 (l1.) Leendert scoort snel 6 rum, en wordt dan ten onrechte uitgegeven. Rloos en v d Toorn scoren elk 8 runs en van Deursen wordt met 11 topscorer. Het totaal wordt 49 w o 5 ex tra's. Bowlingcijfers: P. de Vrindt 7—q a Vrindt 1—18, van Goor 2—17. 1 üe Gistermiddag speelde te Hillcgevshere in ket Zwarte Plasje het eerste zevental van S.Z.C. zijn tweeden competitiewedstrijd Vom- den Z.R.O. tegen S.V.H. m. Als geblazen wordt, blijkt dat S.V.H. slechts 6 menschen heeft, zoodat S.Z.C. sportief laat uitvallen en zich onder leiding van den heer L. W. Otto als volgt opstelt: v. d Meer, doel, Heheman, Keijzer, achter- v d Plaat, Schot, Verlinde, voor. Den geheêleii wedstrijd door is S.Z.C. sterk iu de meerder heid geweest en Heliemann, die doelpunten- honger scheen te hebben, wist voor -de rust het S.V.H.-doel 4 maal te doorboren. Stand met rust 40. Na de rust wist deze speler den stand op te voeren tot 5—0, waarop Plaat en Verlinde elk nog een doelpunt aan dit 5-tal toevoegden, zoodat het einde kwam met een 7—0 overwinning van S.Z.C. Donderdagavond a.s. 8 uur speelt S.Z.C. I- voor de competitie Z.R.O. iu de Gemeente lijke Zweminrichting voor heeren aan den Havendijk alhier tegen V.Z.O. I uit Vlaar- diugen. Dit belooft ongetwijfeld een zeer spannende strijd te worden, waarvan de uit slag moeilijk is te voorspellen. De tempeiratuur van het water bedraagt heden 64 graden. Van de feestavonden vanH.—D, V. S. gaat altijd een groote roep uit en ook Zaterdag kon die roep gehandhaafd blijven met een avond, waarop de spelers van het „eerste" gehuldigd werden voor het behalen van het tweede klas afdeel!ngskampiocnschap en de daarop volgen de promotie naar de eerste klasse In de zaal van „Musis Sacrum" waar de meest bekende figuren van het veld op de Damlaan aanwezig waren, was het alles blauw wit en H.D. V. S., Lampions in de club kleuren, met blauw-wit versierde bloemen manden gevuld met een schat van witte bloe men en dan in het rond de schilden waarop de namen van tegenstanders en oud-te,genstan. ders der Schiedammers prijkten,, overheerscht door de vier letters H.D. V. S., die electrisch verlicht boven het tooneel straalden. En ook in de bij de groote zaal getrokken warande de laatste glorierijke herinnering daaraan ver bonden dateert van het „Onder Ons" jubilê was het duidelijk te bemerken, dat men bij H D. V. S. te gast was. De aanwezigen begonnen juist wat ongedul dig te worden, toen de heer Th. Hazer, die ook gedurende het verdere gedeelte van den avond de leiding in handen had, op een scheidsrechterfluitje „verzamelen" of in voet ballersstijl „opstellen" blies, om de spelers door de rijen vau huldigers de zaal binnen te doen komen. Een welkomstlied weerklonk en nu nam de voorzitter van H.D. V. S., dr. D. Ris, het woord, om de elf spelers zijn geluk- wensehen aan te bieden, waarbij hij opmerkte, dat allen nog jong zijn en dus nog een heele toekomst als voetballer voor zich hebben. Spr., die zijn toespraak vergezeld deed gaan van een aardig souvenir in den vorm van een zilveren sigarettenkoker voor eiken speler, richtte zich nog afzonderlijk tot Joop Boon, die door ver. anderïng van werkkring verplicht is zijn oude elub vaarwel to zeggen. Alle spelers, evenals do trainer, mr. Mag- nar, en de heer H. F» Markx, voorzitter van de supporters-club ontvingen een fraai uitge voerd herinnen ngsbord. De heer J. Bitter nam nu het woord om namens het huldigingscomité, waarin behalve spreker nog zitting hadden de doktoren Koe ne en de Bruin en de heer- A. Molchers, de ge voelens van vele „trlbunlsten" te vertolken, waarbij hij in het kort de geleverde prestatie releveerde, om dan te verhalen van den in- sympathiek optreden in het veld ongaarne „Spartaan" was gewonnen. Nadat spreker do spelers op een geestige ma nier één voor één de revue had laten pas- seeren, bleef hij meer uitvoerig stilstaan bij Boon, die ook de tribune door zijn rustig en sympahiek optreden in het veld ongaarne ziet vertrekken. Het doet spreker evenwel ge noegen, dat dit vertrek een promotie voor Boon beteek ent Door eenige dajnes werden nu den spelers gouden herinneringsmedailles met Inscriptie op de borst gespeld, terwijl de heer Bitter hierbij een opdracht aanbood, waarop het glo rierijke feit vermeld staat. De heer Karl Janclce uit Dortmund, die den zomertrip van de blauw.witten door Duitsch- land gerégeld organiseert, maakte van de ge legenheid dat hij met de Olympische Spelen hier te lande vertoeft, gaarne gebruik, om zijn Hollandsclie vrienden te complimenteereu en den wensch te uiten, dat ze het volgen-I jaar de allerhoogste voetbaleer mogen behalen. Aanvoerder van Es bracht hierna dank aan allen, die aan de organisatie van dezen avond hebben medegewerkt en ook aan hen, die heb ben geholpen, om de behaalde resultaten op sportgebied te verkrijgen. Met enkele woor den richtte de captain zich in het Duitsch tot don hoor Jancke, waarna met een driewerf „hoera" de offlcieele huldiging ten einde was. Het feest werd echter nog geruimen tijd voortgezet en onder de vroolijke tonen van mu ziek en ©en uitstekende jazzband bleef de stem ming onder de aanwezigen zooals ze altijd op de avonden van H.D. V. S. is. Onder de aanwezigen bevonden zicli nog: "Wethouder P. de Bruin en de in voetbalkringen welbekende heer Grootmeyer. Hermes-D.V.S. Ill—L. C. C. Door de Schiedammers met 22 runs gewon nen. De Leidenaars gaan het eerst naar de wickets en hebben met den Schiedamschen aanval niet veel moeite. Er wordt zoo nu en dan slecht gefield en wij zien menigen vang missen. De score gaat vrij snel omhoog en do 100 gaat op voor het verlies van slechts 2 wickets. Dan wil het ineens beter vlotten en vallen snel achtereen een drietal wickets. L. C. C. beschikt over een lange „staart" en met uitzondering van Segaar, die met 22 not outs bleef gelukt het geen der 6 laatste batsmen het totaal van 5 te bereiken. Met inbegrip van 23 extra's totaal 157. In de dubbele cijfers kwamen Metsck 40, H. Laman 17, Eichhoru 28, Beurse 14, Segaar 22 not out. Bij de Schiedammers openen Plooi en A. Bij- loo. Eerstngenoemde is spoedig voor 1 ver dwenen en H. Offerman komt thans aan het wicket. De score stijgt schrikbarend snel. Beide bats- men spelen vrij en slaan vier op vier. H. Of ferman scoorde 52 (8 vieren en 2 zessen) en A. Bijloo 5S (9 vieren en één 6), waardoor d stand 4 voor 130 werd. J. Karis 23 en van Severs 17 zorgden er voor dat de overwinning een feit was en met inbegrip van 15 extra's werd het totaal 179. Th.Beurse 270; F. vau Es 567. A. van Es 127; L. Laman 20. Heden heeft In het gebouw van het kanton gerecht aan de Lange Haven plaats gehad de installatie van den als opvolger van mr. Van Briel Sasse benoemden nieuwen kan tonrechter, mr. J. Stheeman Hesse. De plechtigheid werd verricht door mr. M. M. van Velzen, den oudsten waar nemend kantonrechter. Mede waren aan wezig: mr. M. J. C. M. Kavelaars, griffier; mr. Vermaas als vertegenwoordiger van den ambtenaar bij het O.M., mr. Cohen Tervaart; de waarnemend kantonrechter mr. Welcker, mr. J. H. C. Kok en A. N. Fabrius, ontvanger der registratie en domeinen; de heer F. Ellenberger, commissaris van politie; de heer Jac. de Groot, deurwaarder aan het kantongerecht, het personeel van griffie en parket enz. Nadat mr. Kavelaars voorlezing had ge daan vau het proces-verbaal van de eeds aflegging van mr. Stheeman Hesse aan de rechtbank te Rotterdam, werd de niéuwe kantonrechter door mr. van Velzen ge ïnstalleerd, Deze schorste daarop voor enkele oogenblikken de zitting om den nieuwen kantonrechter enkele woorden toe te spreken; woorden van welkom op de eerste plaats namens de kantonrechters-plaatsvervangers en alle justitiabelen. Spreker zegde den nieuwen kantonrechter de medewerking toe van al degenen op wier bijstand hij mag rekenen en wenschte liem toe onder Gods zegen in goede gezondheid tot eigen bevrediging en in het belang van het kanton vele jaren te Schie dam werkzaam te mogen zijn. Nadat een foto van de installatie-plechtig heid was gemaakt, werd de strafzitting- ge opend. Hedenmiddag te ongeveer 214 uur heeft op de Koemarkt een aanrijding plaats gehad tus- schon den motorrijder J. C. R., wonende Hoog straat en den wierrijder A. D., Nassaulaan 23. Deze laatste werd van zijn rijwiel geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Dr. de Leeuw, die spoedig ter plaatse was, liet den bewusteloozen jongen naar den Politiepost aan de Koemarkt overbrengen, waar hij langzaamaan bij kwam. Vermoedelijk heeft hij een lichte hersen schudding opgeloopen. De motorrijder, die kalm reed, en den wielrijder aan zijn linkerhand had, dus het eerst moest passeeren, treft vol gens ooggetuigen geen schuld. Schiedam, 16 Juni vertrokken: s.s. Hugin, ledig naar Rotterdam. Schiedam, 16 Juni aangekomen: s.s. Wüma, met papiefhout van Frederikshavens.s. Frits Hugo Stinnes V, met papierhout van Archan gel; s.s. Eversal, met papierhout van Archangel allo in de Wilhelminahaven. Schiedam, 17 Juni aangekomen: s.s. Hav- burg, van New-York om kolen te bunkeren; s.s. Sirra, van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. Aangifte vau 1516 Juni GEBOREN: Maud Dorothij, dochter van C. Marpies en T. Kers, Fabriplein Jannetje, dochter van J. Pols en C. J. M. van Win gerden, Sommelsstraat Francina J., doch ter van L. W. Nootehoom en J. van Gelde ren, Graaf Florisstraat. OVERLEDEN: C. Suijket, 60 jaar, echtge noot van W. Huisman, Warande Wilhel- mina Kool, 65 jaar, Damlaan L. L, Jonk hof, 31 J„ binnen deze gemeente. TENTOONSTELLING WONINGINRICHTING TUINDORP-VREEWIJK. De tentoonstelling voor woninginrichting in Tuindorp-Vreewijk en Zuider Volkshuis blijft nog geopend tot Dinsdag a.s. Tot heden beliep het aantal bezoekers reeds over de 2000. Zoo wel de meubileering als de woningen vallen «eer in den smaak. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambroslus, 8 nur, R, K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lang# Haven; aanvang 8 nur. Dinsdags bestuursvergadering tt. K. Metaal» bewerkersbond „St. Eloy", Qebouw R. K. Volksbond. Tederen Dinsdagavond om hall negen rep» title R. IC. Gemengde Zangvereeniglng Lorenzo Perosi. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van 7 nur tot balt 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. 3. V, Escelsior: Gebouw R. K. Kring. lederen Woensdag Repetltte Konlnkl Man» nenzangvereeniging „Orpheus". Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang balt negen. lederen Zaterdagmiddag van 8 tot 8 nur Is geopend bet Stedelijk Museum, SL Joris Doele, Doelepleln. Dinsdag 6 Juni van 8 uur af en voorts lederen dag tot Maandag 11 Juni telkens van 2 tot 5 en van 7 tot 10 uur tentoon, stelling reproducties van werken van Toorop. Gebouw Kath. Leeszaal. Zaterdag 16 Juni Concert te geven ter gelegenheid van de officleele opening van de muziektent op het Rozenburgerplein van 46 uur, door de zang. vereeniging ,,T.E.G.E.N.O." met medewerking van het harmoniegezelschap „O.B.K.", Van 8—10 uur concert, te geven door O.B.K, Maandag 25 Juni Concert, te geven door de Kon. Militaire kapel te 's Gravenbage, in de Orpheusschulp. 16 J u n 1: Groote Doelezaal, concert Zweedsch Studentenkoor „O. D.", 8 uur. 17 Juni; Doeletuln 2e pop. Grenadfers- concert, 8 uur Diergaarde, middagconcert Haagsche Harmonie. 19 Juni; Diergaarde, avondconcert, Rott. Philk. Gen. D a g e 1 ij k s: Circusschouwburg", Mooie Marietje (Spree gezelschap) 8.15 uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 21 dezer in Royal (voor volwassenen); Tivoli (voor volwassenen) en Centraal (voor volwassenen). Tentoonstellingen: NenijtOj Stationssingel (10 v.m.12 n.m.). SCHIEDAM, 15 Juni. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19.— per H.L. Namens de commissie voor de notcering H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 15 Juni. Men noteert voor me- lasse spiritus 100 pet. 29.per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.per H.L. Spoeling Noteering 1.40. Dezer dagen is het plan voor elkaar geko men; de Züricher pontonniers gaan naar Rot terdam. Het vertrek is bepaald op 4 Augustus, en op 14 Augustus willen zij weer thuis zijn. De ploeg is met inbegrip van zijn ,,Oberleut- nant" Rob. Schaeppi 25 man sterk. Hun boot is een zgn. „Weidling", met platten bodem en 16 meter lang. Het traject naar Rotterdam is 945 K.M. lang, die in afstanden van 70 tot 172 K.M. afge werkt worden. Een kort oponthoud is voor zien in Laufenburg, Kelii, Worms, Boppard, Kölu, Wesel, Wijk bij Duurstede en Rotter, dam. De boot wordt geroeid door 10 roeiers met eeu staande walker op den achterplecht. Br zijn dus feitelijk twee ploegen, die elkan der onderweg regelmatig afwisselen. Sedert en kele weken kan men Dinsdag en Vrijdags ook bij het ruwste weer de ploeg op het Züricher meer zien trainen. In het café van den caféhouder J. D. aan da Schans is Zaterdagavond onder eenige bezoe kers ruzie ontstaan betreffende de consumpties die betaald moesten worden. Een twaalftal glazen plus een spiegelruit moesten het ontgel-, den. Proces-verbaal werd opgmaakt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1