DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Woensdag: 2 Januari 1929 No. 15303 sJ Dit nummer bestaat alt drie bladen STADSNIEUWS AGENDA DE DR. NOLET- STICHTING. K ITHOLIEKE KRING STRAATNAMEN IN „KORTLAND" HET KANTOOR DER TECHNISCHE bedrijven m SCHIEDAMSCHE COURA Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085. ABONNEMENTEN per 3 maanden ƒ8 25, per maand ƒ1.10, per week 25 cent Franco ,,pf post f 3 75 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 ct Postchèque en girodienst 81440. ADVEK'I EM1EN 1—5 regels 1 55 Elke regel meer 30 ct Reclames tussctien den n-Kst 60 ct per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct tot een maximum van 50 woorden Kabouler-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels 075, 15 regels 1Incassokosten worden berekend één voet of één oog; 150 bij verlies vau een duim; 7o bij ver i inMovallenvernekerma ƒ500 bii overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van een hand, B, llL vin een tijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt VERGOEDING VOOR DE IN 1923 HET VERKEER OP DEN VLAARDINGERDIJK VEERTIGJARIG JUBILé GEOPENDE SCHOLEN In ons nummer van Maandag hebben we voor de eerste maal een kort overzicht kun nen plaatsen van het aantal patiënten tot dusver in ons Katholieke Ziekenhuis opge nomen en het aantal verpleegdagen, welke men. voor al die patiënten samen, heeft ge teld. Die cijfers zijn merkwaardig genoeg om er hier nog even de aandacht voor te vragen. Er werden in de ruim zeven maanden, dat het Katholiek Ziekenhuis wordt geëxploiteerd opgenomen 251 patiënten. Dat maakt over een vol exploitatie jaar ongeveer 430. Een zeer hoog cijfer, als we zien dat in het ge meentelijk ziekenhuis in 1927, toen er dus nog geen Katholiek Ziekenhuis bestond, 909 lijders opgenomen werden. Het aantal klassepatiënten bedroeg 92, dat der on- en minvermogenden 159, een ver houding ongeveer als 3 tegen 5. Deze ver houding mag voor ons Ziekenhuis bijzonder gunstig genoemd worden. Bezien we het aantal verpleegdagen van klasse-patiënten en on- en minvermogenden nader, dan blijft die gunstige verhouding, hoewel niet zoo sterk geprononceerd, gehandhaafd. Op 1481 verpleegdagen voor klasse-patiënten vinden we 4677 verpleegdagen voor on en minver mogenden genoteerd, een verhouding van bijna 1 tegen 3. In 1927 was in het gemeente ziekenhuis de verhouding 3062 tegen 23959 of 1 tegen bijna 8; en in de jaren 1925 en 1926 was die verhouding vrijwel dezelfde. Ons Ziekenhuis is ruim zeven maanden In exploitatie geweest. In dien tijd werden genoteerd 6158 verpleegdagen, wat neerkomt op ongeveer 10.500 per jaar en wat ook be- teekent, dat reeds in het eerste-exploitatie- Jaar de dr. Noletstichting ruimschoots het aantal verpleegdagen haalt, dat B. en W. haar toedachten toen ze de subsidierege ling ontwierpen. Die subsidieregeling maakt melding van e envergoeding van hoogstens 6000 verpleeg dagen voor on- en minvermogenden. Waar tot heden 4677 verpleegdagen voor on- en minvermogenden werden geteld, mag wor- den verwacht dat in het eerste exploitatie- jaar een aantal van ongeveer 8000 zal wor den bereikt, zoodat met, inachtneming van de verdere regeling, voor de subsidieering aangelegd of nog vast te stellen, de volle vergoeding van die 6000 verpleegdagen door de gemeente zal kunnen worden uitgekeerd. Conclusies te trekken uit bovenstaande om trent de exploitatie is natuurlijk niet moge lijk. Tenzij dan deze eene, en daarover vei" heugen we ons van harte, dat de dr. Nolet stichting door de Schiedamsche Katholieken op prijs blijkt te worden gesteld, dat ons eigen Katholieke Ziekenhuis in een behoefte blijkt te voorzien. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur DRANKWET B. en W. van Schiedam brengen- ter openbare kennis, dat bij ben is ingekomen een verzoek van Hendrik Wijgens te Overschie, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden-localitelt van liet pand Hoogstraat 106; en mieren dat binnen 2 weken na deze be- endmak ing tegen bet verleenen van het verlof 5- hun College schriftelijke bezwaren kunnen ..u-den ingébracht wt ■>'l tO' ra; w„ll Een nieuw tehuis ï"!j re vuo-men, dat in verband met de ult- IdJng van de JR.. K. Leeszaal en bibliotheek Liduina". bet bestuur van de vereeniging Tó-isg" overweegt over te gaan stichting van en vereenigingsgebouw, iidn ook andere organisaties gelegenheid -n vinden hare vergaderingen en bijeen. i.o-T, !e houden. bestuur rekent bij verwerkelijking der n up de volle medewerking van de vêr- e vereenigingen. Een koninklijke onderscheiding Heden herdacht de heer G. J. v. d. Vlies, meesterknecht en bedrijfsleider bij de distil- lateursfirma Thomas Heyligers en Zonen, den dag, dat hij veertig jaar geleden bij deze firma in dienst trad. Met zijn familie werd de jubilaris in het met groen versierde privé-kantoor ontvangen, waar zich directie en personeel hadden verzameld. Allereerst werd de heer v. d. Vlies nu toegespro ken door een der beheerende vennooten. mevr. Meyer-Heylingers, die haar in hartelijke en zeer waardeerenda bewoordingen gestelde toe spraak vergezeld deed gaan van bloemen en een geschenk. Evenzoo deed de heer L. W Kra mers. namens de fa. Gebr. Kramers, die in hetzelfde gebouw gevestigd is. Uit naam van het personeel bood de heer Jan Vos een ge schenk aan, terwiil de heer H. Sleeuw namens de clientèle en de vrienden die de heer v. d. Vlies in Zwolle heeft, eveneens een cadeau offreerde. Temsoltte deed mevrouw Meyer- Heyligers de mededeeting, dat H. M. de Koningin den jubilaris gerechtigd heeft tot het dragen van de zilveren eere-medaille der Orde van Oranje-Nassau. De heer v. d. Vlies mocht voorts van zijn vele vrienden nog talrijke schriftelijke en mon delinge gelukwenschen ontvangen, terwijl nog vele bloemstukken en geschenken voor den jubilaris binnenkwamen. Des middags recipi eerde hij te zijnen huize. MEISJESPATRONAAT „ST. AGNES" Op werkelijk sublieme wijze heeft het meisjespatronaat van de Havenparochie 1.1. Zon dag het Kerstfeest gevierd. Na de H. Mis van half 8, onder welke een algemeene H Communie werd gehouden, vereenigden allen zich in het prachtig versierde patronaatsgebouw waar een ontbijt werd aangeboden. Door den praeses, pater Wolterbeek en door pastoor Schaab wer den de meisjes toegesproken. Bij de 's avonds voortgezette feestviering bleek het zaaltje bijna te klein om de vele aan wezigen, waaronder behalve pastoor Schaab nog werden opgemerkt de weleerw. paters van Dijk, Schuurman en Biest te herbergen. Nadat een der meisjes een kerstliedje had ge zongen, werden verversehingen rondgediend. Een tooneelstukje werd opgevoerd en daarna nam pastoor Schaab het woord om in het kort het streven van het patronaat uiteen te zetten. Namens de ouders bracht de heer Verdoes dank aan de heeren geestelijken, waarna de meisjes het tooneelstukje „Tante" vertolkten, dat haar veel applaus bracht. Een tombola maakte vele blijde gezichten. De bijeenkomst werd gesloten met woorden van dank aan allen, die hebben meegewerkt om dezen avond te doen slagen. Mej. Pluim, die van de diverse tooneelstukjes de regie in han ds had, werd met een bloemenmand voor haar prestatie gehuldigd. DE SCHOLENBOUW IN HET STNGELKWARTIER Door uitvallen van een regel is 'n belang rijke zin uit onze uiteenzetting over den scho lenbouw in 't Singelkwartier moeilijk verstaan baar geworden. We drukken bedoelden zin hier nog eens af. Men leze in de tweede kolom van de uiteenzetting, negende regel van onderen; „B. en W. verstonden bun toezegging aldus, dat na aftrek van de geschatte waarde der be waarschool op dit oogenblik, het resteerend bedrag, dus de waardevermindering van de school voor een zeker percentage door de ge meente en voor een zeker percentage door de Stichting zou worden gedragen" Voorts leze men in de laatste kolom van de uiteenzetting, vijfde alinea: „De aanbesteding tenslotte hoeft uitgewezen, dat de o mbouwing van de bestaan bewaar school" enz. RIJKS H. B.S. Aan den heer R. Prantsen is, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leoraar aan de Rijks H. B. S. alhier. Tevens is bij Kon. Besluit tijdelijk tot 1 eeraar aan de Rijlifl H. B. S. be noemd de heer C. J. J. van der Maas te Den Haag. Hoe B. en W. de straten willen doopen B. en W. stellen den raad voor aan de aan te leggen straten in Kortland de volgende namen te geven. Zij hebben hiervoor genomen de namen van bekende schilders, t.w.: Albert Cuyp, An tb. van Dijck, Frans Hals, Gerard Dou, Hobbema, Jacob Marls, Jan Steen, Jan Vermeer. Jozef Israels, Mesdag, Van Ostade, Pieter de Hoogh, Petter, Rembrandt, Rubens en van Ruljsdael. Indien de raad zich met dit voorstel kan vereenlgen zal dus naast de z.g. dichters- en schrijverswijk ln Kortland een schilderswijk ontstaan. TWIST Maandagavond ontstond im Bijdorp een twist- partij tusschen den beer J. M. en diens land- bouw-bedrijf? leider J. R. Beide personen raak. ten slaags zoodat de politie de vrede moest herstellen. - Er wordt aan verbetering gewerkt B. en W. schrijven aan den raad: Naar aanleiding van het i.u de raadsvergade ring van 9 November j.l. ingekomen schrijven van het lid van den Raad. den heer J. Binke- laar e.a., waarin wordt aangedrongen op ver betering van het verkeer op den Vlaardlnger- dijk, meer speciaal ep het gedeelte gelegen tus schen den toegangsweg naar de werf van de firma Wilton en de verlengde Burgemeester Knappertlaan, hebben wij den directeur van Gemeentewerken opgedragen, maatregelen ta overwegen om in den bestaanden toestand ver betering te brengen. Genoemde directeur beeft zich daarop in ver binding gestéld met bet Hoogheemraadschap van Delfland, om te bereiken, dat op den berm, die particulier bezit van Delfland isi tijdelijk een voet- of rijwielpad zou mogen worden aan. gelegd. Het bleek, dat hiertegen van de zijde van Delfland bezwaar bestond, op grond van de be staande overeenkomst, waarbij is bepaald, dat weg ver breeding naar de Noordzijde zal plaats hebben. Zoolang nu de Kleln-Babberspolder niet ls volgespoten, zal die vevbreeding onmogelijk zijn. Wat aangaat de verlichting kunnen wij mede. deelen, dat voor het leggen van een kabel in middels vergunning is verleend, zoodat dit werk reeds in uitvoering is. Tegelijkertijd zal een sterkere verlichting worden aangebracht, in het verlengde van de Burgemeester Knappertlaan, aansluitende aan den Vlaardingerdijk. Voor zooveel mogelijk was is door ons ge. tracht de gewensöhte verbeteringen aan te brengen. Gaarne geven wij de verzekering) dat onze aandacht verder op deze zaak gevestigd zal blijven. Uitbreiding noodzakelijk B. en W. schrijven aan den raad: Reeds geruimen tijd doet zich de behoefte ge voelen aan vergrooting van de kantoorruimte in het administratiegebouw van de Technische Bedrijven. Vooral de laatste jaren, waarin een buitenge woon belangrijke aanbouw ln de gemeente heeft plaats gevonden en het inwonertal sterk is toegenomen, waardoor tot uitbreiding van per. soneei moest worden overgegaan, Is het slechts met kunst- en vliegwerk mogelijk geweest, dat personeel in de bestaande beperkte kantoor ruimte onder te brengen. Deze toestand kan niet langer worden bestendigd, waar dit ten koste zou gaan van de algemeene administratie, met het niet denkbeeldige gevolg, ontwrichting van den kantoordienst. Het sipreekt wd vanzelf, dat hierin voorzie, nlng moet worden gebracht. Daartoe hebben de Technische diensten, in overleg met Elkaar, een plan ontworpen, waarbij ln de eerste «daats de kantoorruimte wordt vergroot. Bij deze gelegenheid ls tevens de ver dere indeeling van het gebouw nader bekeken en waar gebleken is, dat het aanbeveling ver dient, ook hierin eenige verandering te bren gen, is daartoe overgegaan. Voorts is het nood zakelijk het aantal vertrekken met enkele uit t.e breiden. Do kosten van uitvoering worden geraamd op 50.000, wélk bedrag uit de middelen vau de Technische Bedrijven kan worden gevonden. Met dit plan heeft de Commissie voor de Technische Bedrijven, zoomode do Commissie voor de Gemeentewerken, zich vereenigd. Waar ook ons College ermee instemt, hebben wij de eer u voor te stellen aan bovengenoemd plan tot uitbreiding van het kantoorgebouw van de Technische Bedrijven uwe goedkeuring te hechten en daarvoor een crediet te verleenen van 50.006, VOLKSBADHUIS Op 28 en 29 December werden genomen 528 baden, te weten: 1ste iklasse: 31 kuipbaden en 69 regenbaden; 2de klasse; 52 kuipbaden, 384 regenbaden en 2 kinderbaden. Gedurende de maand Decemmber werden ge nomen 2215 baden, te weten: 1ste klasse: 136 kuipbaden,. 270 regenbaden en 1 kinderhui." 2de klasse: 237 kuipbaden, 1550 regenbaden en 21 kinderbaden. Gedurende de maand December werden ge- te weten: 1ste klasse: 1583 kuipbaden, 3395 regenbaden en 51 kinderbaden; 2de klasse: 2481 kuipbaden, 19344 regenbaden en 500 kinder baden. In het jaar daarvoor werden genomen 25723 baden en wel: 1ste klasse: 1583 kuipbaden, 3351 regenbaden en 74 kinderbaden; 2de klasse: 2005 kuipbaden, 18132 regenbaden en 578 kinderbaden. SCHOORSTEENBRAN DJE Ten huize van H. M. in de Strijensche straat ontstond Maandagmiddag een schoorsteen brandje dat door de bewoners met zout werd gebluseht B. en W. stellen den raad voor: Gezien de aanvragen van de Sdnt-Willlbror- dusstichtiing ter bekoming van de gemeente lijke vergoeding, bedoeld in het eerste lid van arikel 191 der L. O.-wet 1920 ovevr het jaar 1925, ten behoeve van de onder haar be stuur staande bijzondere scholen voor lager ouderwijs; Overwegende: dat volgens bijgevoegde nota de uitgaven voor het openbaar gewoon en uitgebreid la ger onderwijs ter zake van de kosten, bedoeld in art. 55 van genoemde wet onder e tot en met h en o, alsmede die van instandhouding over 1925 per leerling hebben bedragen respec tievelijk ƒ13.7947 en ƒ27.3400; dat de vergoedingen in gevolge art. 101 der wet aan de bijzondere scholen uit te keeren, over genoemd jaar naar deze zelfde bedragen behooren te worden berekend, terwijl voor de scholen voor G. L. O., gevestigd in ge- meenteschoolgebouwen de vergoeding volgens meergenoemde nota moet worden berekend naar ƒ3.7180 per leerling; dat ingevolge art. 101, 8e lid der wet, om de drie jaren, de vergoeding volgens het le lid van dat artikel wordt verminderd tot het bedrag, hetwelk noodig is tot goedmaking van de over dat tijdvak ten behoeve der be trokken bijzondere scholen werkelijk gemaakte kosten, bedoeld in het 5e lid van genoemd ar tikel: dat vorenbedoelde driejarige periode in 1925 ten einde liep voor de school IJsselmondesche- straat. voor welke school mede de vergoeding behoort te worden verminderd, daar de voor die school werkelijk gemaakte kosten minder hebben bedragen dan de toegekende vergoedin gen: Gelet op uw voorstel en de artikelen 101 en 103 der L. On.-wet 1920; te besluiten: le. de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in het eerste lid van artikel 101 der L. O.-wet 1920 over 1925 vast te stellen: voor de U. L. O.- school Nassiaulaau 42 op 1442.18 voor da G. L. O. school Nassaulaan 42 op ƒ3490,06; voor do U. L. O. school Westmolenstraat 20 op 1476.36; voor de G. L. O. school Westmo- ienstraai. 20 ƒ2776,18; voor. de G. L. O. Korte Haven 27 op ƒ2724,45; voor de U. L. O. school Nieuwe Haven 121 op ƒ4121,17; voor de G. L. O. school Warande 157 op ƒ1424.30; voor de G. L. O. school Warande 150 op ƒ3465,92; voor de G. L. O. school L. Haven 105, op ƒ3445.23; voor do G. L. O. school Dwarsstraat 33 op ƒ4017,71: voor de G. L. O. school Edi- sonplein op ƒ3392,32; voor de G. L. O. school IJsselm.sfcr. op ƒ2965,86; totaal ƒ34.741,7434- 2e. het bedrag van de gemeentelijke vergoe dingen over de driejarige periode 1923.tot en met 1925 overeenkomstig het 8e lid van ar tikel 101 van meergenoemde wet voor de G. L. O.-school IJsselmondieschestraat te verminde ren tot ƒ6349,7.7; 3e. te bepalen, dat dientengevolge op de sub 1 bedoelde vergoeding voor die school een korting zal worden toegepast van 1246,3414 4e. te bepalen, dat de ingevolge sub 3 ver minderde vergoedingen, na aftrek van de be dragen. welke bij voorschot werden uitgekeerd, zullen worden uitbetaald, zoodra de termijn van beroep zal zijn verstreken of in beroep de einduitspraak onherroepelijk zal zijn geworden. Gereformeerd Schoolonderwijs ter bekoming B. en W. stellen den Raad voor: Gezien de aanvragen van de Vereeniging voor van de gemeentelijke vergoeding, bedoeld In het eerste lid van art. 101 der L. O. wet 1920 over het jaar 1925, ten behoeve van de onder liaar bestuur staande bijzondere scholen voor lager onderwijs: Overwegende: dat volgens bijgevoegde nota de uitgaven voor het openbaar gewoon en uitgebreid lager onder wijs ter zake van de kosten, bedoeld ln art. 55 van genoemde wet onder e tot en met h en o, alsmede die van Instandhouding over 1925 per leerling hebben bedagen respectievelijk f 13.794' en f 27.3400; dat de vergoeding ingevolge art. 101 AT tvet aan de bijzondere schoolbesturen uit keeren, over genoemd jaar naar deze ze!fJe bedragen behooren te worden berekend -erwijl voor de scholen voor G. L. O. gevestigd in gemeente- schoolgebouwen, da vergoeding volgens meer genoemde nota moet worden berekend naar f 3.7180 per loerfinA; Gelet op voorspel en de artikelen 101 en 103 der L. O. wet 1920; te besluiten: le. (j0 gemeente vergoeding, bedoeld in het eerste lid van artikel 101 der L. O.-wet 1920 over 1925 vast te stellen: voor de U.L.O. school Singel 24' op f 2009.49 voor de G.L.O, school Singel 24' op f 3327.97 voor de G.L.O. school Tuinlaan 64 op f 4010.SI voor de G.L.O. school Stadh.laan op f 4010.81 Te vermindereu met, de door het schoolbestuur zelf geïnde school gelden ad f 11S00.22 t 5228.11 f 6072.11 2e te bepalen, dat deze vergoedingen, na aftrek van de bedragen, welke'bij voorschot werden uitgekeerd, zullen worden uitbetaald, zoodra de termijn van beroep zal zijn verstre ken of in beroep de einduitspraak onherroepe lijk zal zijn geworden. B. en W. stellen den raad voor: Gezien de aanvragen van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs ter be koming van de gemeentelijke vergoeding, be doeld in het eerste lid van artikel 101 der La ger Onderwijswet 1920 over het jaar 1825, ten behoeve van de onder haar bestuur staande lederen Zondag Patronaat St. Domiuicus, Godsdienstonderricht en ontspanning In het patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur. 'k Maan-lags repetitie Muziekgezelschap SU Ambrosius 8 uurt R K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D O Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur Dinsdag bestuursvergadering R. K_ Metaal» bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond lederen Dinsdagavond om halt negen repe- titie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosi. Gebouw R K Volksbond lederen Woensdag Patronaat St. Doruinlcuï zaagles in het patronaatsgebouw. EmmastraaU van half acht tot negen uur lederen Woensdag Repetitie Kontnkl. man» nenzangvereeniging „Orpheus". Gebouw R K« Volksbond Aanvang half negen lederen Woensdagavond vergadering ..Kathtv Mek Streven" Gehouw Kath Kring Aanvangt S. V. Excelsior Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond van 7 uur tot haj fnegen zitting bestuur Spaarfonds R K. gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht. lederen Woensdagavond clubavond R. K, S. V Excelsior Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven Gebouw Kath Kring. L. Haven Aanvang half negen lederen Vrijdagavond oefeningsavond tot het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken; half zeven Woensdag 2 Januari St. Liduina-Congregatie, Feestavond in het Jongenspatronaat, Hoogstraat^ achter het R. K, Weeshuis. Aanvang 8 uur. Woensdag 9 Januari Cursusavond Leeken-Apostolaat. docent Pas toor- Möller. Gebouw R. K Volkshond. Aanvang Vrijdag 11 Januari Frits Bouwmeester ensemble. Opvoering va» „Branding" van Ralph Cullinan (vertaling Ad. Rijkens). j Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur, Zondag 13 Januari Vereeniging „St. Barbara", jaarvergadering in den R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Woensdag 16 Januan Vereeniging voor meisjes werkzaam in da industrieën. Lezing met lichtbeelden, te geven door kapelaan A. Goossens, Gebouw R.K. Volks, bond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 18 Januari Jongensjeugdgroepen R. K. Vakvereenigingen, Lezing met lichtbeelden te geven door kape laan A. Goossens. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur Zondag 20 Januari Tooneelvereeniging „St. Genesius". liefdadhf heidsuitvoering ten bate van net Parochie huis in de Gorzen Opvoering van niel sterven kon", door Gerard Nielen Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uim bijzondere scholen voor •Jgcr onderwijs; Overwegende: dat volgens bijge^S^. nota de uitgaven voor het openbaar gewoon en uitgebreid lager onderwijs ter van de kosten, bedoeld in artikel 55 v-fl genoemde wet onder e tot en met h er °- alsmede die .van instandhouding over Per leerling hebben bedragen rospeo- tieY,4k ƒ13.7947 en ƒ27.3400; nat de vergoedingen ingevolge art. 101 der wet aan de bijzondere schoolbesturen uit té keeren. over genoemd jaar naar deze zelfde bedragen behooren te worden berekend, ter wijl voor de scholen voor G. L. 0„ gevestigd in gemeenteschoolgebouwen, de vergoeding vol gens meergenoemde nota moet worden bere kend naar ƒ3.7180 per leerling; dta ingevolge art. 101, Se lid der wet, om da drie jaren de vergoeding volgens het le lid van dat artikel wordt van de over dat tijdvak ten behoeve der betrokken bijzondere scholen werkelijk gemaakte kosten, bedoeld ln bet 5« lid van genoemd artikel: dat vorenbedoelde driejarige periode in 1925 ten einde liep voor de school Lekstraat, voor welke school niet devergoeding behoeft ta worden verminderd, daar de voor die school werkelijk gemaakte kosten meer hebben bedra gen dan de toegekende vergoedingen; gelet op bun voorstel en de artikelen 101 en 103 der Lager Onderwijswet 1920: te besluiten: le. de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in het eerste lid van artikel 101 der Lager On derwijswet 1920 over 1925 vast te stellen; voor; de U. L. O. school Oostsingel 9 op /1722,42;| voor de G. L. O. school Oostsingd 9 op 3531,44 voor die G. L. O. school Broersvest 29, op ƒ2507,19; voor de G. L. O. school Lekstraat op ƒ942.51; totaal ƒ8703,56. 2e. te bepalen, dat deze vergoedingen, nn aftrek van de bedragen, welke bij voorschol) werden uitgekeerd, zullen worden uitbetaald^ zaodra de termijn van beroep zal zijn verstre ken of in beroep de einduitspraak onherroe pelijk zal zijn geworden. KALSNDERS Vt.n de verzekeringruaatschappij „De Nieuw^ Boerhaven" uit Den Haag ontvingen wij eei( kalender voor het jaar 1929. i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1