Ij I l niMOER~A.G 24 JAN.UAPI 192; EERSTE BLAD PXGINA 3 WJ UIT VLAARDINGEN MGR. P. STROOMER t ÜW':! WEERBERICHT. LAATSTE BERICHTEN UW S^A ATSLOTEHTJ. BORGTOCHT, ARBITRAGE EN AANNEMING VAN BOUWWERKEN. 'v emorté van de bouwpatroons Van tie ziide van den Ncderl, Aanncmers- bond en den Nod. R. K. Bond van Bouwpa- troons ontvingen wij 1103 een uitvoerige me morie over de bekende kwesties, waarover de aannemers organisaties momenteel o.m. met de gemeente Rotterdam in strijd zijn. In dit na dere schrijven wordt ingegaan op het stand punt, door B. en \V, in hun voorstel aan den ra! - iugen ,-mon. Vlij outloenen er het volgende aar de voorstellen van B, en W. ligt niet op- g:sloten eou algeheele afschaffing van de borg stelling, noch een invoering van arbitrage voor alle g schillen, in afwijking van onze met in gang van 1 Januari 1929 ingevoerde bindende besluiten, zeodat, indien de raad der gemeente Rotterdam zich verrenigt met deze voorstellen van B. en W., welke zijn geplaatst op de agen da der raadszitting van morgen a.s., geen onzer leden zai mogen inschrijven naar eenig werk der gemeente Rotterdam. tin ze bindende hesluiten betreffende afschaf fing van borgsteliug en arbitrage voor allo geschillen gelden reeds sedert 1 Januari 1927 voor particuliere aanbestedingen, dooh werden opgeschort tot 1 Januari 1929 voor de openbare lichamen, omdat de hoofdbesturen van onze bondon begrepen, dat rijk. gemeenten, polder- besturen enz., meer tijd van voorbereiding zou den uopdig hebben om de bestaande bepalingen hieromtrent aan deze nieuwe besluiten toe te passen Vele openbare lichamen, o.a. de provinclé's Noord-Holland en Noord Brabant, de gemeente Amsterdam, de Ncderlandsche Spoorwegen, enz. hebben intusschen onze wenschen reeds ingewilligd, in Amsterdam hébben B. en W. deze zaait zelf afgehandeld, en het niet noodig geoordeeld de beslissing hierover aan den ge meenteraad voor te leggen. Waarom afschaffing van de borgstelling? Van die afschaffing, vreesden B. on W. ten nsueele van de gemeente, een feitelijke uitslui ting vr.n goede, maar minder financieelkrach- tig-e aannemerB." Maar bij borgstelling de praktijk heeft dit bewezen is de aanbesteder eerder ge neigd te letten op de financieele draagkracht c r borgen dan op de vakkennis van den aan nemer, waardoor het herhaaldelijk is voorgeko men, dat aan minder vak-kundigen zeer belang rijke werken zijn gegund, hoofdzakelijk „omdat de borgen goed geacht werden'', waarna dan achteraf meermalen bleek, dikwijls tot groote financieele schade en last voor den aanbeste der, de borgen en de aannemers zeiven, dat de zen „niet geschikt'' waren voor uitvoering dier werken sjen ander, niet minder belangrijk argument tegen de borgstelling is, dat de aanbesteder door de regeling der betalingstermijnen toch reeds meer dan vóidoende zekerheid tegenover den aannemer heeft, die verplicht is arbeid en materialen te zijner beschikking te stollen, zon der dat hij in -alle gevallen en omstandigheden op volledige betaling door den aanbesteder kan rekenen. Het betoog van B. en W. geeft o.l. een vöt- ■warden indruk, in het bijzonder, waar zij zich beroepen op het voorbeeld van het rijk, wat zeer zeker wel eenige toelichting in dit verband noodig zou hebben. Door de reeds bestaande bepalingen betref fende de betalingstermijnen heeft de gemeente Rotterdam o.i. meet dan voldoende zekerheid van den aannemer. B. en W. van Rotterdam wensohen alsnog geen uitbreiding van arbitrage tot al 1 e ge schillen, in verbond met de hiermede opgedane ervaring. Dat de gemeente Rottordam deze voor haar ■wellicht minder aangename ervaring hebben opgedaan, moet o.i. worden geweten aan het gebrekkig samenstellen van het technisch deel van sommige bestekken. Is een bestel; goed omschreven, zoortat het geheel? bouwwerk vak kundig goed omlijnd en uitgedacht is, dan zal ■daarover niet zoo spoedig eenig geschil ont staan, hetwelk arbitrage noodig maakt De aannemers zullen ook niet zoo gemakke- üijk arbitrage aanvrat, en, omdat zij steeds voor af het bedrag der sten moeten deponeeren. Door uitbreiding der arbitrage tot a 11 e ge schillen, zal tevens "een einde komen aan den onzekeren toestand voor den aannemer, die thans herhaaldelijk moeilijkheden oucervindt bij de beantwoording der vraag of een bepaald geval wel of niet voor arbitrage vatbaar is. De particuliere architecten en ingenieurs (hebben sinds lang dezen elsch als billijk erkend. Wat betreft het onderzoek dezer quaestie door de regeering, waarachter zich de gemeen te Rotterdam wil verschuilen, zij hier opge merkt., dat reeds sinds 7 ft 8 jaren een etaats- commissie bezig is de verouderde Waterstaats- voorschriften (A. V.) te herzien, en deze com missie reeds ruim 4 jaar geleden hoar rapport heeft ingediend, behandelend het deel waar onder de arbitrage-regeling valt. Desondanks kan men ook nu aan het departement van Wa terstaat zijn oordeel niet vormen. Onder deze omstandigheden Weef ons hoofdbestuur niet anders over dan het genomen besluit (verbod van inschrijving met ingang van 1 Januari 1929) door te zetten. Van dit komende verbod van inschrijving is aan de autoriteiten beriebt gestuurd in 1927. De datum van invoering was opzettelijk zoo laat gesteld (1% jaar er na), dat overleg nog mogelijk zon zijn. Het heeft echter niet mogen baten. Dat de minister thans zijn standpunt ten opzichte der arbitrage nog niet heeft bepaald, is dan ook zeer zeker niet aan de besturen van onze organisaties te wijten. Wat betreft het derde van de hierboven ge noemde voorstellen van B. en W. van Rotter dam moeten wij opmerken, dat bij uitbreiding van arbitrage tot al 1 e geschillen, ook dia om trent werkstaking on uitslutting daaronder vanzelf vallen. Ji WATERSTAND Van het. hoogwater wordt morgen verwacht 'hot le getij om '4.— v.m., hel 2e getij om 16.30 n.m. Te Hoek v. Holland wordt verwacht hot le getJJ om 1,68 van,, het 2e getij om 14.14 n.m. MUZIEKKORPS „BRANDWEER"' Het muziekkorps „De Brandweer", directeur de heer Joh. 3. Hoeffgen, is voornemens Zater dagmiddag een nmrach met muziek te maken, met als eindpunt Crooswijkscheslngei. Hiervoor wordt aangetreden tem 8.39 uur voor het -repo- Mtlelokaal aan de Groenend aal, HINDERWET. Ten Raadknfee zijn ter visie gelegd: lo. het v.m de vereischte bijlagen voorziene verzoek van de American Petroleum Company om vergunning tot het bergen van GOOO L. ben zine in een ondergrondschen ketel in het pand aan tie Lambertusstraat no. 44; 2o. van de American Petroleum Company om vergunning tot het bergen van 6090 L. benzine in een ondergrondschen kotel in het pand aan den Charloissehe Kerksingel no. 8: 3o. van de American Petroleum Company vergunning tot het bergen van 6000 L. benzin- ineen ondergrond.,then ketel in hot pand aan de Jan van Vuchtstraat no. 43: 4o. van de American Petroleum Company om vergunning tot het uitbreiden van de inrich ting tot het bergen van 50.000 L. benzine in een ondergrondschen ketel op het Sta.tionsemplace- ment Deltsche Poort met een electromotor van 3 P.K.: 60. van de Bataafsche Import Maatschappij om vergunning tct het bergen van 6060 L. ben zine in een ondergrondschen ketel In het pand aan den Coolsir.gcl no. 56; 60. van de Sinclair Union Petroleum Company om vergunning tot het bergen van 2000 L. ben zine in eon ondergrondschen ketel in het pand aan de Vierambachtsstraat no. 16; 7o. van dim heer M. Poortvliet om vergun ning tot het oprichten van een inrichting tot het blusschen van kluitkalk en het bereiden van kalkmortel met een electromotor van 3 P.K. In het pand aan de Nozemanstraat no. 53; 80. van de Stoomzutvelfabriek „Schieland om vergunning tot het oprichten van een inrich ting tot het verwerken en verduurzamen van melk met twee stoomketels en 5 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van ten hoogste 25 P.K. in de panden aan de de Johan Idastraat nos. 29 t.m. 43; 9o. van de Eerste Nederlandsche Fabriek van caramels en oritintalischo Producten, v h. K. Smith Co. om vergunning tot hetopric.hten van een inrichting tot het bereiden van suiker producten en tot het bewerken van tabak, met 18 electromotoren, tot een gezamenlijk vermo gen van ten hoogste 75 P.K. op het binnenter rein aan de Kievitstraat no. 43: lOo. van de Kon. Ned. Maatü- tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Ned. Indië om vergun ning tot het uitbreiden van de inrichting In het pand aan den Sluisjesdijk no. 397 met diverse motoren en werktuigen. Dinsdag 5 Februari des namiddags te - uur zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven •om daartegen bezwaren in te brengen. UIT OVERSCHIE FIDES ET CHARITAS De jaarRiksche. vas ten-a vond-uitvoering van Fides ct Charitas wordt gegeven op Zondag 3 Februari en herhaald op Dinsdag 5 I' e-bi des avonds half 8 in het gebouw van don R. K. Volksbond. Opgevoerd wordt 't nieuwste kluchtspel: Hallo met marsch, in 3 bedrij ven, gevolgd door hedendaagsche toestanden, humoristisch duet. '"WA HARINGAANVOEREN. Volgens voorloopige berekeningen bedroegen in het afgeloopen seizoen de haringaanvoeren alhier 277.493 ktj., tegen 267.560 In het vorige seizoen. Door Vlaardingsche schepen werd hiervan aangevoerd 227.056 ktj. tegen 209.028 ktj. in 1927. Door Maassluissche schepen ln 32 reizen 13.272 ktj., tegen 15.322 ktj. in het vorig jaar; door Scheveningsehe schepeu 16 561 ktj. tegen 30.352 ktj. in 1927; door Katwijk sche schepen 19.635 ktj. tegen 10.616 in 1927 en door 1,1 mui dor schepen 969 ktj. tegen 2232 ktj. in 1927. Door 44 Vlaardingsche stoom/loggers wer den in 324 reizen aangebracht 164.506 ktj. of gemiddeld per schip 373S ktj. tegen 111 1927 door hetzelfde aantal schepen ln 332 reizen 160.359 ktj. of gemiddeld per schip 3650 ktj. In deze cijfers is de koiharing niet medege- teld. Door 4 hulpslooxners werden in 192S aangebracht 12.815 ktj. tn 31 reizen tegen in 1927 11.989 ktj. in 30 reizen. Gemiddeld per schip bedroeg tlians de aanvoer 3201 ktj. De 3 motorbooten hebben in 24 reizen aange voerd 11.203 ktj. of gemiddeld per schip 3734 ktj,, tegen door 1 motorboot in 1927 34SG ktj j£r waren thans 13 Vlaardingsche motor- loggers in de vaart, die in 91 reizen 32.71S ktj. haring hebben aangebracht. In 1927 werden door de Vlaardingsche mo terschepen 29 reizen gedaan waarin 10.633 ktj. werden aangevoerd. De gemiddelde aan voer per schip bedroeg in 192S 3516 lctj. Zeil- loggers waren er nu van Vlaardingen nog slechts vier, die in 19 reizen 5814 ktj. ha ring aanbrachten of gemiddeld, per schip 1453 ktj. tegen 17 loggere in 1927, die in 74 reizen 21.651 ktj. haring aanvoerden, of ge middeld per schip 1273 ktj. VALSCHE RIJKSDAALDER. Bij de politie is een va'sehe Rüksdaalder gedeponeerd, welke was ontvangen bij de collecte voor de ramp te Hoek van Holland. SCHEEP VAARTBÉWEGING. In 1928 zijn In de Vulcaanhaveu binnenge komen 622 koopvaardijschepen met een in houd van 5.074.679 bruto kub. M. en 2924 binnenvavartuigen met 3 332 943 ton laadver mogen. Van de koopvaardijschepen waren 103 Ne- de/riandsche,, 98 Dultsehe, 59 Engelsche, 57 Fransche, 26 Belgische, 109 Noorsclie, 53 Zwoedaehe, 16 Deensche, 52 Italiaansche, 25 Spaansche, 13 Grieksche, 7 T otlandsche, 1 Finsche, 2 Joego-Siavlsche en 1 Turksoh. In 1928 zijn den havenmond van de gemeen- tehaven binnengekomen 3961 schepen met een inhoud van G29.193 bruto kul). M. Door de Delflandsc.be sluizen zijn binnen gekomen 4298 betalende schepen (buiten abonnement) met een laadvermogen van 110.446 ton. Het totaal aantal schepen, dat dn de ge meente Vlaardingen binnenkwam, bedroeg 14323, met een inhoud van 12.500.257 'bruto kub. M. VERDRONKEN. De 32-jarige Noor G. Pedersen, geboren te Vadrö, verblijf houdende op den Schied. dijk te Rotterdam, was Dinsdagavond op kraan 3 in de Vulcaanhaven te Vlaardingen, waar htj om werk kwam vragen. Door onbekende oorzaak viel de man van de kraan in het wa ter, eenige personen hoorden tenminste plot seling een plons. Onmiddellijk begon men te dreggen en spoedig werd P. opgehaald. De le vensgeesten waren echter reeds geweken. Het Tijk is naar het lijkenhuisje op de Alg. Be graafplaats te Vlaardingen overgebracht. 1 iieut'umiüüag te twaalf nur is in het Aluria- Paviljoen te Amsterdam, waar lijj wegens suikerziekte ter verpleging was opgenomen, overleden de Hoogeerw. Heer Mgr. P. rftroo- mer, Huisprelaat van Z. H. den Paus. Kanun nik van het Kathedraal Kapittel in het Bisdom Haarlem, deken van Amsterdam en rector van de Algem. Hulpkerk H.H. Joannes en Ursula (Bagijnhof), officier in de Orde van Oranje- Nassau. Mgr. Petrus Stroomer werd 7 April 1S64 ge boren te Heiloo, het bekende Noord-Hol iand- sche bedevaartplaatsje. Spoedig na zijn wijding tot priester op 22 Maart 1890 werd hij benoemd tot kapelaan van de parochie der TI. Maria Magdalena, in welke functie de ijverige ziel zorger, die in doze omgeving alle gelegenheid had zijn sociale eigenschappen te toonen, niet minder dan 18 jaar werkzaam bleef. Slechts kort zou hij Amsterdam verlaten want na op 26 .Januari 1907 te zijn benoemd tot pastoor te Lambertschagen in de Weere keerde aij op 3 November 1910 in de hoofdstad terug, thans benoemd tot rector van St. Joaunos de Deo en tevens als centra al-adviseur van den -it, K. Volksbond en verscheidene andere organisaties. Nog verwisselde rector Stroomer eenmaal van standplaats, hij verhuisde op 31 Mei 1913 van „De Deo" naar het ,,St. Bernardua-geslicht" in Amsterdam. Met alle kracht ging hij voort zich te wijden aan de sociale vereenigingan, welke in dien tijd nog in vollen bloei verkeerden en veel werk vereisehten. Maar de onvermoeide rector was overal. Zoo veel vergaderingen konden er per week niet zijn of Rector Stroomer woonde ze hij, steeds opgewekt, steecis blijmoedig, altijd er op uit den lieven vrede te bewaren en aan het eind der vaak langdurige vergaderingen immer be reid nog een hartelijk woord van opwekking te spreken. Een redenaar was de rector aller minst, maar zijn woorden, die, men voolde het, recht uit het hart kwamen vonden gereede hun weg tot de harten zijner toehoorders. Dien eenvoud heeft de rector altijd bewaard, ook toen de kerkelijke overheid op 29 Januari 1921 hem riep om aan het hoofd t.e staan van het Gouüsehe dekenaat, ook, toen hij, ton derden male, naar de hoofdstad geroepen werd om daar de hoogste plaats jn (_e nGmen en zich te vestigen in het aloude Bagijnhof, den zetel van het hoofdstedelijk dekenaat. Op 18 Juli 1923 werd hij op die plaats benoemd als opvolger van den op 26 Mei d.a.v. gestorven deken Mgr. Th. J. A. Bosman. Op 12 December 1925 volgde zijn benoeming ais Kanunnik van het Kathe draal Kapittel in het Bisdom Haarlem. De Amsterdammers waren gewend den bewo ner van de Bagijnhof-pastorie als Mgr. te kun nen toespreken, maar deken Stroomer bekleed de in den eersten tijd van zijn dekenaat die waardigheid nog niet en menigeen, die der ge woonte getrouw hem als mgr. aansprak werd mot een vriendelijk: „Zeg maar gewoon deken" tereoht gewezen. Om het langdurig contact dat doken Stroo mer met het katholieke leven der hoofdstad, waar hij met de korte hierboven gememoreerde onderbrekingen 28 jaar reeds liad gewerkt, onderhield, werd öe Bagijnhofpastorie nog meer dan ooit een centrum. Door onze nabuur schap waren wij in staat te censtateoren hoe- velen aan de bijna niet in 't oogloopende deur kwamen aanschellen om den deken over een en ander te raadplegen- Ieder werd te woord ge staan en ieder ging niet een antwoord naar huis, al was dat dan ook niet altijd bevredi gend. Want als doken Stroomer óp zijn stuk stond dan bleef bij er op staan en vriendelijk, maar beslist klonk zijn uitspraak, waarover verder niet meer te spreken viel. Het jaar na zijn benoeming tot deken van Amsterdam viel de hoofdstad de eer te beurt het Internationaal Eucharistisch Congres bin nen haar muren te mogen ontvangen. 't Begin der voorbereidingen was nog door •wijlen mgr, Bosman geleid, maar de voortzet ting en de voltooiing vielen deken Stroomer tot taak. Met de kalme zekerheid, die hem steeds kenmerkte werkte deken StroomeT zich door fle vele moeilijkheden heen en het Con- igrss slaagde schitterend. Kort daarna gewerd hem do benoeming tot hulsprelaat van Z. H. den Paus en van toen af had Amsterdam weer ean Monseigneur tot deken. Er ging geen enkele gebeurteniB van eenige beteekenis voorbij of mgr. Stroomer was erbij tegenwoordig. Waar men hem vröeg te komen en waar hij maar eenigszias komen kon daar verscheen hij met om zich heen den hem steeds vergezellenden geest van blijmoedigheid en kinderlijke dankbaar heid. Mgr. Stroomer had een kinderlijk gemoed, dat bleek wel het best uit zijn liefde voor de jeugd, uit zijn genegenheid voor allo werk, dat ten bate der jeugd werd ondernomen. Voor- Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, tij- •deliji wellicht toenemende Noordwestelijke tot Noordoostelijken wind, betrokken tot, halfbewolkt, mogelijk eenige sneeuw, tempe ratuur om het vriespunt tot lichte vorst. De barometer daalt zeer langzaam. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 5 tot 's morgens 7.24 uur. al het werk der scholen had zijn groote belang stelling en het was hem steeds een zichtbaar genoegen deze te mogen inzegenen. Zulke dagen noemde hij zijn zonnedagen en nooit, klonk zijn stem opgewekter dan wanneer hij de kleinen na dat de inzegening was verricht kon toe spreken en met hun nieuwe Bchool gelukwen- schen. In Mgr. Stroomer verliest Amsterdam een goeden herder, een uitnemend raadsman, een vaderlijk vriend van groot en klein. Katholiek Amsterdam is aan dezen vuriger werker in den wijngaard des Heeren grooten dank ver schuldigd, dat het niet beter kan toonen Jan door een gebed voor zijn. zielerust. RETRAITES VOOR NIET-KATHOL1EKEN De eerstvolgende retraites voor met-Katho lieken en voor hen, die tot de Katholieke Kerk zijn overgegaan, zullen gehouden worden te Bllthoven, Julianalaan 256, wel: 2.3 Febr.2 Maart Damesretraite door Pater P. Hellings S.J. 914 Maart Heerenretraite door Pater P. Hellings S.J. 2330 Maart Damesretraite door Pater Prot. Jao. van Ginnekan S.J. Voor inlichtingen en deelname gelieve men zich te wenden tot de administratie van het retraitehuis, Huize „De Voorde", Rijswijk Z.-H. APOSTOLAAT TER ZEE Een Vincentiaan met 213 bekeerlingen. Een der leden van do Sint Vincentius-vereeni- ging op Malta bezocht in het afgeloopen jaar 281 schepen; hij zorgde dat 1.335 menschen de godsdienstoefeningen bijwoonden. In dc afgeloopen vier jaar bezocht deze ijveraar 831 schepen, sprak 5.880 menschen, bracht 3.099 tot hun plichten en gaf sinds 1903 aan 213 bekeerlingen onderricht. R. E. VERKIEZINGSFILM 1929 Een eere-vertooning voor pers en genoodigden Nu vaststaat dat op 4 Februari a.s. de eerste copie van de verkiezingsfilm zal gereed zijn beeloot het Dag. Bestuur der R. K. Staatspartij op genoemden datum een eere-vertooning uit sluitend voor pers en gonoodigden te geven in de groote zaal van „De Twee Steden" te 's-Gravenhage. In do reeds gepubliceerde vertooningsdata voor Den Haag is eenige wijziging gekomen: do vertooningen in de groote zaal van den Die rentuin zijn thans definitief bepaald op 24, 25, 26 en 27 Febr. a.s. HERMAN TEIRLINCK 50 JAAR In den loop der maand Februari zai Herman Teirlinck 50 jaar oud worden. Vrienden en vereerders van den schrijver uu Noord- en Zuid-Nederland zullen deze gelegen heid te baat nemen, om te Brussel ecu hulde betoon op touw te zetten. STEUN BIJ WERKLOOSHEID De huidige regeling onvoldoende geacht Op de vergadering van den R. K. Volksbond te Pijnacker w-erd een motie aamgenomen, waarin mem uitsprak: dat -de huidige regeling voor steun hij werkloosheid beslist onvol doende is, vooral wat betreft de bedragen der uitkeerimg em de waehtdagen; het bestuur opgedragen wordt een krachtige actie te beginnen, om de nooddge verbete ringen tn deze te verkrijgen; en besluit deze motie ter kennis te brengen van het gemeentebestuur en de pera. ZUSTER LUDOVICA f ■In het klooster der Zusters Franciscaneseen te Dongen overleed óp 72-jarigen leeftijd de eerw. Zuster Ludovica, in de wereld mej. M. C. Melis. BROEDER HONORTUS f In den ouderdom van 60 jaren is te Maastricht overleden die Eerw Broeder Honorius van de Congregatie der Broeders van de Onbevlekte Ontvangenis. O.m. was lij jarenlang overste te Nijmegen 011 lid van het hoofdbestuur der Congregatie. PER VERGISSING EEN BOM GEGOOID Een dozijn dooden LONDEN, 23 Januari. (H.N.) Op een mili tair vliegterrein in Britsch-Indië heeft door de noodlottige vergissing der bemanning van een bombardementsvliegtuig een ernstig ongeluk plaats gehad. De bemanning wierp bij vergissing 3 grana ten op een groep Bvttsch-ïndische soldaten. 3 officieren en 8 manschappon werden gedood, terwijl talrijke gewonden naar het hospitaal moesten worden vervoerd. DE VLUCHT OVER HET IJS. Korte vrijheid van een ontsnapten gevangene. Gisterenmorgen wist een bejaarde gevangene uit de Rijkswerkinrichting te Hoorn te ontvluch ten. Hij nam zijn weg over het zeeijs naar het schietterreln aan den Buitenluiendijk maar zak te er door. Gelukkig lag de motorboot van den heer O sings in de nabijheid waarmee men hem wist te redden. De Hoornsche politie was er direct bij om den man weer naar de Rijkswerk inrichting terug te brengen. Vijfde Klasse. Achtste Lust. Trekking van 24 Januari. 1509 No. 10063. t ÏCIIO No. 3057, 5649, 12366. 1G547, 1703G. 400 No. 1910, 52546192, 2 :410, 20495. f 200 No. 2061, 4095. f 100 No. 5918. 11339, 11501, 15262, 170n5, 195S3. PRIJZEN VAN 70. 51 119 202 263 335 386 414 564 581 596 722 7-57 778 809 825 1010 1025 1031 1533 1623 1675 1693 1872 1899 1977 2C90 2110 2112 2241 2-276 2-128 2597 2642 2GS9 2753 2772 2816 2833 2913 3013 3046 3063 3085 3111 3116 3216 3235 3269 328-1 3656 3697 3801 3850 3922 3972 4270 4273 43(59 4439 4487 4565 46S1 4688 4724 4834 5239 7861 5603 7896 5719" 7918 5901 7981 .6956 7986 6066 7993 6174 8095 6133 8275 6420 8455 6498 8476 6503 8477 6649 8577 6694 8640 6898 8742 6737 8757 6786 878-3 6S92 8870 6994 8950 7063 9063 7184 9128 7269 9153 7285 9218 7301 9292 7315 9375 7334 9475 75H 9652 7597 9667 7643 9956 7648 99S7 7670 10071 773S 10411 7791 10426 10435 10451 10598 10811 10984 11113 11148 i 11-52 11202 11425 11491 11524 11622 11650 11786 12024 12151 12370 12471 12-529 12500 12041 12690 12732 12843 12858 12^96 12925 12957 13229 13366 13390 13497 13594 13094 13848 13859 13874 13883 14011 14021 14011 14045 14085 14122 14100 14207 14211 14293 14294 143)1 14354 15! 0 14.). io 14694 14737 14794 14795 14664 14940 15027 15060 15252 15265 15309 15584 15599 15Ü00 15753 15854 15859 15862 15876 15634 15973 16151 16263 16403 16420 10522 16612 16627 16739 16750 16766 16885 16908 16929 17016 17032 17115 17118 17152 17231 17267 17395 17559 17090 17869 17883 lSiio'J 18147 13184 1832» 1843a ÏSUÖ 18737 19794 190-3 -1 19150 19178 19225 19371 19455 19485 19683 19908 20144 20164 20317 30357 20370 20437 C0452 20491, 20717 20926 METEN. 07 'Jó lzó 133 11 O 218 240 2o2 2o4 317 350 3o3 524 613 628 639 645 651 658 664 726 779 810 822 8z8 838 852 859 879 921 963 1071 1099 1164 1249 1254 .1286 1310 1335 1394 1440 1510 1521 1548 1607 1608 16S8 1690 1722 1728 1731 17.50 1756 1761 1809 1833 18S0 1932 1962 1968 2034 2088 2105 2117 2192 2197 2238 2268 2tJ51 2352 2430 2432 2449 2499 2505 2527 2529 2538 2553 2559 2561 2667 2700 2706 2754 5391 21ol 54ib Zioy 5429 2f<1 6449 jioi y ck' i 1 1334 5ouS 2837 0028 2846 6o33 ayoö 55<8 2996Ö022 2999 fxj'.'o 3940 6626 3045 5028 óOao 5ujó 3058 5037 3152 50/3 3171 5682 3195 öoóö 3307 5698 3318 5720 3324 6807 3335 5873 33ö3 5948 341) 6952 3419 5957 3471 6002 3547 6013 8562 0036 3579 6037 3620 6081 3651 6UD1 8742 6123 3753 6141 3769 6146 3773 6159 3803 6205 3881 6242 3920 6278 3929 6322 3988 6358 8390 6390 3995-6396 39)'S 6477 4025 6485 4071 6487 4078 6524 4089 6528 4100 6533 4149 6538 4177 6563 4189 6600 4345 6654 4388 6657 44.'J4 6659 4467 6G60 4475 6695 4480 6710 4516 6712 4563 6728 4583 6731 4597 6742 4609 67-14 4620 6783 4708 6900 4708 6802 4740 6866 4866 6879 4869 6930 4S11 6953 4903 6986 4911 7061 4926 7181 4939 7193 4959 7201 5020 7225 5023 7229 5031 7262 5113 7263 5140 72C-J 5161 7308 .5196 7335 5198 7369 5203 7404 ■5285 7415 5378 7536 7oy9 7607 7tu3 7615 7oiy ït>46 7t>o4 ?öö7 7/08 7722 7 ril 7729 7762 7564 7775 7809 7813 7özö 7927 7942 79oó 7988 8062 8075 8101 8166 8185 8197 8205 8225 8276 S292 «538 8340 8359 8368 8380 8419 8434 8464 8170 8472 8551 8563 8575 8656 8666 8704 8721 8729 8752 8782 8851 8883 8915 8963 8972 8995 90Ö9 9033 9052 9072 9131 9119 9169 9210 9223 9244 9262 9309 9369 9412 9447 9487 9530 9552 9576 9605 9626 4679 9709 9711 4818 9837 y&c2 12601 15349 18049 lOtól 12612 15406 18169 lUoOl !2o21 15413 lS2b7 1U1ö2\12/U2 iteoO 1820» loól/ 12/o3 löiol lbzc/d 16319 12979 15456 li*>±l 10337 J.2ö9d löóli lNiöO 1u4a>5 13045 lèalö i8o„:i 1046/ 13100 15530 183,7 lu4,ö 13121 1ÖOJ4 lböïd 10479 131/8 15593 184/2 luk/9 13186 Iöo47 18447 lt)571 13207 15694 18478 1Ó594 132127 16713 185x1 10612 13264 15724 18ób8 10öo3 13347 158U2 186421 1U689 13360 15810 18679 (O/li 13382 lo852 18685 10719 13404 .15887 180..9 10749 13411 158Ü6 18757 te750 13471 l; >2 18759 10840 13534 15909 1S82S 10860 13555 15934 18839 10453 13615 15966 18865 10975 13664 15970 18879 llc.23 13670 16067 18903 11030 13675 16090 18607 11065 13718 16134 18922 •11101 13725 1613-9 18927 11124 137.30 10224 18995, 11147 13745 16305 190411 11159 13761 16320 19053 11175 13773 16-321 19030 11210 13790 16330 19035 11227 13885 16334 191-19 11297 13910 16357 19170- 11358 13903 16367 19243 11368 13975 16396 19319 11384 13992 16414 19402 11436 14040 16560 19410 11451 14058 16567 19457 1J 4.-4 14059 10380 10495 11473 14072 16585 19517 11526 14088 16596 19539 11592 1412-5 16654 19548 11627 14154 16C70 19553 11641 14187 167-54 19559 11058 14188 16789 19621 11747 14210 16818 19625 11766 14270 16823 19143 11778 14332 16930 19710 11886 14337 16932 19767 11899 14305 16959 19916 11907 14373 17013 20017 11943 14448 17037 20032 11977 14536 17079 20076 L2017 145/6 17094 20OS0 12045 14580 17099 20155 12060 14584 17160 20245 12072 14595 17178 302511 1-2084 14645 17190 20291 12146 14659 17209 2029» 12155 14667 17214 20297 12168 14677 17229 20308 12193 14765 17-238 20319 12200 14840 17256 2044S 12212 148-H 17:104 2048» 12265 -14357 17363 20509 122Ö4 14879 17430 20531 12319 1490-" 17442 '20567 12326 149-23 17488 205791 12346 1494-2 17490 20-5951 1-2368 14959 17567 20603 12422 15008 17632 2OU09 12424 151)13 17632 21 Ki l4 1-2425 151-23 17753 20672 12428 15134 17754 20j/9 12470 15-223 17771 20,90 12496 15228 17810 20847 12512 15232 17836 20863 12565 15-241 17898 20te0 12,470 XÖ244 17906 20936 12575 15307 17943 20948 12598 15310 17958 20957 VAN ENGELAND NAAR AMERIKA Rampzalige verstekeling gevonden 1 NEW YORK, 28 Januari. (R.O.) Een jonge- man van 18 jaar trit Winstordchesbü-e begaf zich heden naar de officieren van het stoom schip „Lancastria" na zich gedurende elf da gen in een reddingsboot verborgen te hebben gehouden. Deze verstekeling zag er erbarmelijk uit ten gevolge van de doorgestane koude. Zijn handen en voeten waren bevroren en hij was niet in staat te spreken. Hij zal weer met de „Lancas- tria" naar Engeland worden teruggezonden. ONDEll EEN LIFT TERECHT GEKOMEN. Een mun ernstig gewond. In de vleesch waren fabriek der N. V. A. Hu- nink te Deventer had gistermorgen door onvoor zichtigheid een zeer ernstig o-ngeluk plaats. Ter wijl enkele werklieden bezig waren met het repareeren van een der liften, begaf een hunner zioh ouder de lift en trok aan een der kabels, waardoor de lift uit werk werd gesteld en naar beneden vlei. De 23-jarige P. geraakte er onder «n bekwam zware inwendige kneuzingen. In zorgwekkende» toestand is hij in het St. Joseph- gesticht opgenomen. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 12.99%, Berlijn 59.2754. Parijs 9.75, België 84.65%, Zwitserland 47.98, Amerika 9.49 3/16, Oostenrijk 85.95, Denemarken 66.52, Zweden 66.68%, Noorwegen 66.48%, Spanje 46,74%, Italië 13,05. W-l-V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3