Onze Vrouwenrubriek ii indervriendschap Verjaarvisite Peignoir voor dames ÜPnze Heidekruid als kamerplant Groene kool met gehakt Practische meubelen i '1 U va VRIJDAG 25 JANUA.7I 1929 DERDE BLAD V3?5- 33 Sp '-eèeltje aan den wand Van bloemen en planten Recepten In de meeste gevallen is eerste k'nder- vriendschap niets dan 'n gelegenheids vriendschap. Ze stamt van de speelplaats, uit het schoollokaal,, of uit dén buurtuin aan den anderen kant van de lage schut ting. Een mooi stuk speelgoed, een ge deelde guitenstreek, een gedeeld leed op de scaoo'ban en van 'n niet geken les. 'n ontdekte opslagplaats van gesmokkelde drop dat is 't, dat de kleVerharten j aan elkaar bindt. Maar de banc! is maar heel logies en beteekent niets. E?rst wan- neer het kinc'e in de gelegenheid komt, werkel k ce ki«.en, vwilen de. keuze van zijn vrienden zijn karakter- eigenschappen dmdoliik aan den dag treden. 'T- en heersciizuchöge kinderen bi* voorkeur kameraadjes, die stil en schuchter en volgzaam zijn 1 niet veel in te brengen hebben, zoodat zyze'f des te gemakkelijker hun zin kunnen door- iven en bij alle gemeenschappelijke spe Vetjes de leiding hebben en alles naar hun eigen wensch inrichten. Kinderen m? een sterk ontwikkelden rtöd?' "i d -. veelal een zelfde keuze, maar dan, om het bedeesde en zwakkere kameraadje in bescherming te kunnen nemen tegen ge plaag en ahnvaflen van „groote lafaards" uit een Sn!iw~rri- aangelegd^ kleine meisjes kennen geen grooter r x dan de vriendschap te win nen van meest populaire en aardigst gekleede meisje uit de klas, terwijl ro- buste. kleine kenau's heelemaal niets van vriendinnen, met hun jaloasaetjes en n. jplgheidjes, moeten hebben, en veel j liever deelnemen aan da wi'de snelletjes i der jongens Van alle groote menschen stelt de moe der zeker wel het meest belang in deze vriendschapjes. Zij wéét immers, hoe zij bil de keuze van vriend ies en vriendinne tjes en bij den ome-ang met hen. soms j een heel nieuwen kijk kan krijgen op Karakter en aanleg van haar kind, en ook. welke veranderingen, ten goede of ten kwade dat karakter juist door dien omgang zal kunnen ondergaan. Hot eenvoudigste en gemakkelijkste voor alle partijen is het wel, wanneer de kinderen z1'1 '-amerf» Ws zo ","on in gelijke uiterlijke levensomstandigheden verkeeren. DéSr vinden zij de meeste se- meenscbanieeliike interessen, en er kan gezamenlijk van allerlei ondernomen wor den. dat voor de latere ontwikkeling van veel belang kan zijn. lastiger wordt het, wanneer het kind neiging vertoont ziin vriendjes te kiezen uit geheel andei'j milieu's. Zoo licht wordt ontevredenheid en een zucht tot meedoen en opsnijden het gevolg van drukken omgang met kin- j deren die in grooter weelde worden op- gevoed Fn van dan anderen kant "alt het de roo^'" u "n zwaar, den Omgang ni" gpunt wat min de- 'as. voor wie net kina innige genegenheid toont, wat te matigen, zonder het al vroeg een hate- lijken kaste-gée^t in te gieten. Toch kan en wil zij het evenmin aanzien, dat har»- land man iet a zes-w '-en en derc?1 overneemt, cl'/ slechts met 't grootst mogelijke geduld en tact weer uit te roeien gjjn, wanneer men het niet in zijn vriend schap wil kwetsen. Het is de taak der moeder, reeds bij de keuze der vriendjes en vriendinnT-tes met zachte hand te lelden, zonder dat haar leiding te voelbaar wordt. Het i° echter verkeerd om, beïnvloed door een zekere moederlijke jaloezie, elke vriend schap te willen bevitten en becritiseeren. Eitneens hoede men zich voor het andere" uiterste. Voor een vriend, die voortdurend als een lichtend voorbeeld wordt voorge steld, gaat de belangstelling en genegen heid spoedig tanen; 't kind heeft er geen pleizier meer in. Terwijl hier te veel lof schaadt, groeit dikwijls de belangstelling in een ander, wiens schaduwzijden voort durend op onredelijke manier naar voren worden gebracht, tot ongewenschte afme tingen uit. Het is het beste, wanneer men zich in een en ander zoo weinig mogelijk merkbaar mengt, en de kinderen, behalve natuurlijk vriendschapsbetrekkingen, die 'n werkelijk gevaar zouden opleveren, maar laat begaan. Zoo 'n vriendschap wordt toch Immers maar zoo zelden vóór het leven gesloten. Er komt 't een of ónder tusschen, 't komt tot een breuk, die zich, al naar den aanleg van beide partijen, rustig en geleidelijk of plotseling en hef tig voltrekt, maar toch geen ernstig ver driet veroorzaakt. Nieuwe menschen krui sen den weg van het opgroeiende kind, nieuwe betrekkingen worden aangeknoopt. En wanneer het later terugblikt, IPIjvcn toch vreedzame en liefelijks herinneringen aan gemeensehappeb'k doorleefde uren van onbezorgde kindervreugd met den naam van' den jeugdvriend verbonden. Hoe grooter de kinderen worden, des te meer beteekenis krijgen de vriendschaps betrekkingen, die zij aanknoopen. Ze wor den zelfstandiger, vreemde woningen gaan voor hen open. Ze beginnen vergelijkin gen te maken met het eigen tehuis, die niet. altijd ten gunste van het ouderlijke huis uitvallen. Zoo zal de eene moeder misschien opmerken, dat haar zoon steeds voorname makkers zoekt. Een ander kind komt in hét huis van een meer welgestel- den vriend of vriendin. De milde gastvrij heid wekt zijn bewondering op, de mocie dingen, die zijn kameraad bezit, doen den wensch in hem opkomen: „Als ik het toch óók eens zoo goed had!" De moeder, die scherp opmerkt en In al het doen en laten van haar kind deelt, moet ook hier er voor zorgen, dat de bewon dering voor den rijkdom niet overdreven wordt: ze moet haar kind duidelijk ma ken, dat het heelemaal niet zoo benij denswaardig is, alles te krijgen wat men wenscht. Een ware moeder zal altijd den weg vindon, die naar het echte belang van haar kind voert. En wanneer de Om gang met vrienden in andere milieu's bij grootere kinderen vergelijkingen met het ouderlijk huls uitlokt, zal het haar, wan neer zij het vertrouwen van haar kind bezit, niet vertrouwen blijven, wanneer die niet ten gunste van het ouderlijk huis uitvallen, en ze zal menigmaal inzien wat ze zelf zou kunnen verbeteren. Denkt zij aan haar eigen .jeugd terug, dan zal ze zich herinneren, dat ook voor haar het tehuis van een vriendin wel eens in schooner glans heeft gestraald dan haar ouderhuls, omdat het buiten de sleur van het alledaagsche i g. Maar ook dat was maar voorbijgaand. Zoo is het ook bij onze kinderen. Mogen nu en dan ook andere gestalten wat meer op den voorgrond geschoven worden, hun liefde zal altijd weer naar de eigen hui selijke gemeenschap terugkeeren en de beste vriendin zal ondanks alls andere vriendschapsbetrekkingen de moeder z"n die de kunst verstaat, waarlijk in de ziel van haar kind te lezen. MACHTEED Overname nit deze rubriek zonder schriftelijke toestemming verboeten Benoodigd: 3 el stof van SO a 90 c.M. breedte, 2 groote 4-gaatsknoopen. Deze peignoir is zóó eer.vry-d'g. ó'at ieder, die een -'~nr!_ -on o-k makkelijb kan maken. Heeft men den lap stof, dan vouwt men de breedte in twee,:- ook de lengte. Nu nr>afc' men de hals "snijding als op de teeke- niug slaat aangegeven en cfe peignoir is geknipt. ET, sr'it wordt m:r>rteni 10 c.M lang gemaakt, ten minste zóó lang, dat uw kapsel er niet van hei... e lijden, als ge de peignoir over het hoofd aantrekt Langs het spli* ie'wordt aan beide zijden een 6 c.M. breed stukje stof genaaid daarna wordt, de hals met een schuin biesje van één cM. breedte "tee e~k Den zoom onderaan maakt men 5 c.M. breed. Langs de zijkanten rijgt ge nueei zoompje van één eM. breedte, waarna ge de op de teekening aangegeven kanten affestonneert of omhaakt met een pi- cootje, b.v. één vaste in.de stof 5 lossen, n varie t. de c->-s a losse één vr.s - 'n de stof, enz. Ook een aardig steekje langs dezen kant zal een goed effect ge- v,. doch het is tevens een heel werk Boven aan het split maakt ga aaa weerskanten een 3 c.M. groot knoopsgat Voor de sluiting naar achteren naait ge aan den voorkant 55 c.M. vanaf den zoom een smal bandje, wat daar wordt vast- ges'rikt. Voor de sluiting asn den voor kant neemt ge een strook van dezelfde stof (langsden zelfkant wegknippen.), wel ke ra afwerking 70 c.M. lry en 5 c.M breed is. De knoopen naait ge beide op een slukje band ter lengte van i cM waarna men ze door de knoopsgaten aan het splitte doet. DINY. 't Is lang geleden, dat we op kinder visite gingen met een stijfgestreken wit schortje in een bruin papier en de bood schap van moeder mee: „netjes met twee woorden spreken en als je weggaat, me vrouw bedanken voor den prettigen mid dag. Als de visite ter eere van een ver jaardag gegeven werd, kregen we dan nog een pak chocolade zoo'n dubbel of een doosje kattetongen voor de jarige mee. Dot werd dan bij al de cadeaux keu rig op een tafeltje uitgestald. Ik geloof, dat deze verjaringsultstalling nog wel be staat, maar het witte schort met de stijf gestreken stróoken Is heelemaal ver dwenen. Toch schijnt dit geen afbreuk te doen aan de feeststemming der moderne kinderen. Integendeel; het aantrekken van de mooie jurkjes en de wederziidsohe bewondering Is dikwijls bij die kleine meisjes een van de attracties. Voor zoo'n gezellige vfer.aarvisite heeft Leentje een aardig eenvoudig jurkje van gestreept en effen wol mousseline (4395) Liesje is een beetje feestelijker uitge dost in een geplisseerde jurk van pastel blauwe crêpe, waarvan het bovenstuk effen is, evenals de ceintuur, die met een klein geborduurd motiefje versierd is. (4446). Kleine Hetty ziet er zoo vlug en ge zellig uit met het even klokkende rokje c an het gladde schouderstuk (4421). Zoo'n kleurige wollen ruit met effen rokje is voor 'n wat grooter meisje ook erg aardig (4397). 't Zou toch jammer zijn, om deze elegante jongedames te overdekken met zoon' ouderwetsch gesteven boezelaar. POLA. Is het u nooit opgevallen, hoe weinig menschen een werkelijk sierlijken, na tuurlijken gang hebben? Ik bedoel geen aanstellerig getrippel of geposeerde, kwij nende gra'ie, maar die eenvoudige, rech te, evenwichtige manier van loopen, die -•ns allen eigen behoorde te zijn in dezen tijd, nu corsetten hebben afgedaan en de hakken het gulden midden houden tus schen de bespottelijk-hooge, die houterig- korte pasjes, zonder eenlg sierlijk door buigen van den voet onvermijdelijk maakten, en de Bespottelijk platte, die we daarna kregen, en die ons allen slanke zoowel als gezette figuren, dwon gen tot een gang als van weltevreden eenden. Nu zijn ó'e hakken, wat hoogte betreft, werkelijk ideaal, de laatste jaren maar de gang van de meeste men schen die we zoo op straat vóór ons uit zien loopen, is er geen greintje sier lijker op geworden. De oude, veelbezon- gen élégance schijnt, met de dunne mid deltjes en de ruischende rokken, spoor loos verdwenen. Ieder schijnt zich te la ten gaan. De harmonie tusschen onder en bovenlichaam schijnt geheel ver stoord; een leelijk, sjokkerig draaien der heupen is wel het meest kenmerkende in den gang der tegenwoordige vrouwen. Komt het misschien, doordat hun leven zooveel bedrijviger is geworden en ze bij na altijd haast hebben, wanneer ze op straat ziin, en zooveel andere dingen om aan te denken, dat hun zorg voor den aanblik, dien ze opleveren, geheel op den achtergrond raakt? Vlug loopen, hetzij het nu pittig of in een vermoeid sukkel drafje geschiedt, flatteert bijna geen en kele vrouw. En voor het langzame, gra cieuze wandelen van vroeger vinden we bfina geen van allen tijd meer, en als dit een enkelen keer het geval is, blijft er toch altijd iets van het stramme, jach tige der gewoonte in onzen getemperden gang te zien. Dat behaaglijke, zorgelooze tijd-verknoeien, dat de vrouwelijke gratie steeds zoo ten goede komt, zijn we ten eenenmale ontwend! Wanneer we zelf opmerken (winkelrui ten kunnen ons daaromtrent in 't voor bijgaan uitstekend inlichten) dat onze gang leelijker is, dan ze hoeft te zijn, kunnen we daar met een paar eenvou dige oefeningetjes, die slechts enkele mi nuten daags vergen, heel wat verbete ring In brengen. Heel dikwijls is een zware, ietwat waggelende gang te wijten aan platvoeten; onze voeten zijn nog niet zóó zeer uitgezakt dat we er werkelijk last van ondervinden en een specialist moeten raadplegen, maar juist genoeg om onze manier van loopen heelemaal te be derven. Een goede oefening hiertegen is de volgende: Rol een rolletjes verband gaas van 5 c.M. breedte in een recht- streep uit op den vloer, in de lengte ven de kamer. Wandel er blootvoets over var. het eene eind naar het andere. Op de buitenzijde van den voet rustend, -zpoda deze wat naar binnen omgezwil-.t staat Zet den eenen voet steeds voor den an deren, zoodat u alleen de witte streep raakt. Dit verbetert geleidelijk de platvoet- gewoónte om te veel op den binnenkant, de holte van de voeten te rusten Doe het regelmatig eiken dag. De gang is verder het resultaat zoowe1 van de houding van het heele lichaam als van voeten en becnen alleen. Om een voorovergebogen of op andere wijze on- evenwichtigen gang te verbeteren, gaat er niets boven het oude middel: met eer, licht boek op het hoofd balanceerend enkele minuten daags in de kamer op en neer te loopen. Het in evenwicht houden van het boek verzekert meteen de juiste houding van hoofd en schouders. Leg de handen losjes op den rug ineen; dit zet de borstkas uit en maakt de schouder bladen vlak. Een goede gang is niet alleen een char me op zichzelf, maar doet ook d'e klee- ding, de eenvoudigste, op haar vcor- deeligst uitkomen. We moeten ons best doen, het juiste midden te vinden tus schen het stramme, kaarsrechte voort- stapper1- 011 het sjokkerige zich-laten- gaan. De spieren moeten juist zóóveel in bed'wang gehouden worden, dat de tred licht, elastisch en gelijkmatig blijft en toch zooveel speling en vrijheid hebben, dat de bewegingen soepel en glijdend blij ven. Daar ligt de ongekunstelde, natuur lijke gratie van de klassieke vrouwen wier kleeding, wat, doelmatigheid zoowel als belijning betreft, zóó weinig van onze tegenwoordige verschilde, d&t we daarin heitsCll geen excuus kunnen vinden voor het groote verschil in charme, dat tus schen haar demarche en de onze bestaat. EVA. f.OEDKOOPE KNIPPATRONEN van onïe modellen ziin verkrijgbaar aan „Het Patronenkantoor", Postbus no. t, Haarlem. Oiibe- rispel>!»c coupe. Dameskleeding in de maten 88.96. 104 bovenwijdte, i t 0.55. Kinderkleeding, alleen voor Óen in de beschrijving genoemden ïeeft id i f 0.35* patroon handleiding voor het knippen en naaien, benevens een verkleinde patroonschets. Franco toezending, direct na ontvangst van bestel ling, met het verschuldigde bedrag aan postzegels Ingesloten, waarbij vermeld naam en adres, nummer van bet model en het blad, waarin het voorkomt, en bovenwijdte Men meet deze maat rondom ho lichaam, recht onder de armen door. gewoon (lad tonder eetra toegift, Miniatuur heidestruikjes vormen uitste kende kamerplanten en met wat zorg kunnen ze jarenlang in het leven gehou den worden. In d'ezen tijd van liet jaar beginnen ze in de étalages van de bloe misten te verschijnen en vinden bij bloe menliefhebbers veel aftrek. Maar hoe zeer ze ook in den smaak vallen, ze wor den gewoonlijk als echte stiefkinderen behandeld, wanneer men ze eenmaal in huis heeft gehaald. De meeste menschen hebben een idée-fixe dat ze niet de minste zorg of consideratie behoeven en eigenlijk niet eens 'n druppeltje water er zweeft hun daarbij vaag een visioen voor oogen van de bosschcn hei. die ze 's zomers op hun fietstochten in 't Gooi af over de Veluwe snijden, en die zoo'n kostelijk langen tijd frisch en mooi blij ven, zelfs al staan ze heelemaal droog in een kan. Maar met heidestruikjes in potten be hoort men toch werkelijk heel andersom te springen 1 Ze vereischen wel degelijk zorg, wil men ze in bloei en zelfs in 't leven houden. Vooreerst mogen ze nooit of te nimmer "P den tocht staan. Dus niet voor een open raam, dat tegenover een deur ligt, die herhaaldelijk open gaat. Ook mogen zo volstrekt niet in een kamer staan waar gaslicht of gaspitten branden. Laat nooit de aarde zoo echt droog als stof worden, maar meen ook niet, dat het plantje een dienst bewijst, door 't af sn toe in een opwelling van edelmoedig heid bijna te verdrinken. De beste ma nier om het te drenken is het af en toe met pot en al in lauw water te zetten tot even onder den rand van. de pot. Een minuut of tien is meer dan -genoeg. Laat daarna het potje in de gootsteen uit lekken en plaats het op een droog scho teltje. Overtuig u na een uurtie. dat er geen water op het schoteltje ligt, en zoo ■dit wel het geval is, giet het dan weg. Het plantje mag nooit bij voortd'urinf in een voetbad.ie staan. Nadat het struik te gebloeid heeft, wor- 1 4.2a de lang-uitgeschplen twijgjes inge kort, totdat een gelijkmatig roede, ge drongen vorm ontstaat. In het voorjaar wórden cïe heidestruik jes in iets grootere potjes verplant, en dit is een heel precies werkje. Al heb ben heideplantjes ook stammetjes, zoo hard als hout, hun worteltjes zijn zoo teer en fijn ais 't maar zijn kan, en kunnen heel licht vernield en gedood worden. We gaan 't bast als volgt te werk. Nadat we den nieuwen pot in orde hebben gemaakt, door een laag aarde van 2 of 3 c.M. op den bodem te leggen, geven we het plantje op de boven be schreven wijze water in het oude potje, en slaan dan krachtig daarop met een latje of iets dergelijks. De heele aardkluit r—.K? de Wort-pTt.tes k'm"en we er dus zóó uitnemen en w,e zetten deze heel voorzich tig op het laagje aarde in den nieuwen pot, om te zien hoe het' met de hoogte uitkomt. Blijkt de laag aarde in den pot niet hoog genoeg te zijn om de opper vlakte van den ouden aardkluit tot bijna aan d-n rend van den pot te doen rei ken, dan wordt het plantje steeds even voorzichtig er weer uitgenomen, en on deraan wat nieuwe aarde bijgevoegd. Nooit mag dit bovenop gebeuren; de oude oppervlakte, die vroeger boven lag, moet ook na het verplanten zoo blijven. Staat het struikje goed, wat diepte betreft, dan kunnen de zijkanten rondom met aarde aangevuld worden. De nieuwe aarde moet hoofdzakelijk bestaan uit ruige vezelige turf, wat leem en wat scherp zand. Na het verpotten kan het plantje het best voor een zonnig raam in een on gestookte kamer staan. Het moet bevei ligd ziin v"or vorst, dat is altes. Heide kruid houdt niet van hitte, maar licht on zonneschijn zijn onontbeerlijk. Een beetje zoet water nu en dan is een uitstekend kraehtvoedsel voor heidestruik jes in potten en heipt ze mooi groen houden. Het moet altijd iets lauw toege diend worden en ongeveer <Je kleur heb ben van slappe t-hee. CROCUS 2 Groene kooltjes. 400 Gram gehakt (kalfs- of gedeelte- 1ijk kalfs- en varkensgehakt). 40 Gram brood zonder korst -a Peper zout, noot. Pi.m. 1 d.L. melk. 40 Oram boter. BereidingOntdoe de kooltjes van ds buitenste leelijke bladeren. Neem ze blad blad voor blad uit elkaar, zóó dat deze heel blijven. Wasch de koolbladeren en kook ze In ruim kokend water met zout jedurende 1520 minuten. Laat ze dan op een vergiet uitlekken. Maak het ge hakt op de gewone wij7.9 aan met brood, peper, zout, noot en melk en maak het tets vochtiger dan anders. Smelt de boter in een vuurvasten schotel. Leg nu de grootste koolbladeren in den schotel, zóó, dat het smalle ge deelte van het blad naar het midden ligt rn de blade-en een eindje over den rand' heen hangen. Spreid hierover heen een laagje gehakt; vervolgens weer koolbla deren en ga zoo voort, tot kool en ge hakt op zijn. Sla nu de bladeren naar binnen, zóó dat de buitenste ten slotte illes bedekken. Strooi hierover wat pa neermeel, leg er een paar kluitjes boter ap en zet het schoteltje in een zeer ma tig warmen oven, om kool en gehakt 'jaar te laten worden gedurende 1 uur. Bedruip het schoteltje af en toe om uitdrogen te voorkomen. KOOLROLLETJES. 1 Niet te groote savoyekool. 500 Gram varkensgehakt. Peper, zout, noot. Ongeveer 1 d.L. bouillon (maggi-blok- te en water). 40 Gram boter. Bereiding: Verwijder van de kool de buitenste bladeren en neem dan voor- ïichtlg achtereenvolgens alle verdere bla deren van den stronk weg. Kook de-bla deren in ruim kokend water met zout, ongeveer 20 minuten, tot ze zacht zijn, maar vooral niet te week. Meng terwijl het gehakt aan met peper, zout, noot en d'esnoods éen scheutje warree melk om ,het tot een meer smeerbare massa te maken. Leg 2 of meer koolbladeren, af hankelijk van hun grootte, op elkaar, strijk daarover een dim laagje van het gehakt en rol dan de bladeren op, op dezelfde wijze als een stevig in elkaar gerold flensje. Sla de uiteinden naar on deren om. Doe ditzelfde met de endere koolbladeren en 't gehakt. Schik dan de rolletjes in een d'iepen vuurvasten scho tel, giet er dan bouillon op, strooi bo venop wat paneermeel en leg hier en daar een klontje boter. Zet den schotel ongeveer 1 uur in .den oven, eerst dicht- gedekt, daarna de laatste 15 minuten zonder deksel. Presenteer hierbij gekookte aardappelen. CATKARINA. Den laatsten tijd legt men zich meer en meer toe op praetische meubels. We zien heele ameublementen uitge voerd in bruin oud leder. Meestal wordt dit leder oud gemaakt door het met VItrsêelhare tMAstoei kleurstof te bespuiten, zoodat het precies op oud leder gelijkt. We zien lage crapauds in verschillende vormen, waarin dikke kussens van peau de suède of fluweel. Ook de donker glad-houten meubels met gevlochten rieten rug en zitting, waarin losse kussens, ronde of vierkante van brocaat. of fluweel, zijn zeer smaak vol. De moderne saïonameublementen rijn bijna alle zeer laag, niet alleen stoelen canape's, crapauds, zitbankjes, maar ook de tafel. Deze laatste bestaat vaak uit twee bieden met eenige tusschenruimte onder elkaar. Zeer practisch is ook een nestcafel, een ronde tafel, waaronder verborgen vier hoektafeltjes, welke te zamen een tweede tafel vormen, doch meestal afzonderlijk gebruikt worden als bijzettafeltje. Ook zien we de mimita- feltjes, 4 tafeltjes, steeds kleiner onder elkaar, de plaatsruimte van één tafel innemend. Als we visite krijgen, kunnen we de verschillende tafeltjes zou prettig by de crapauds schuiven, om er iets te kunnen opzetten. We zien ze niet alleen in eiken, maho nie enz., maar ook In verschillende mooie kleuren, dof ëescliilderd, zoo&ls oranje, groen, geel, rood, enz., welke kleuren bü- zonder aardig staan tusschen donkere meubels. Praclischer is zeker wol de verstelbare leesstoei van hout met dikke losse Kus sens. We kunnen daar zoo'n echt gemak kelijke houding in aannemen en heerlijk in uitrusten, By 't Woonhuis Prinsen gracht, Amsterdam, zagen we meubels geheel volgens nieuwe vinding gestof feerd. De stoffeering, bestaande uit losse zit- cn rugkusens, is door een bijzonder pre paraat geheel motvry gemaakt. Zitting en rug zyn elastisch veerend. We krijgen hierbij niet de lastig opstaan de veeren met vulling van paardenhaar. De veering is in het geraamte van rug en zitting gespannen. Waar men dus overal tusschen kan komen, zijn de meu bels gemakkeiyk te reinigen. Men ziet ze in verschillende mooie dessins en kleu ren, wat betreft de bekleeding. DIEN. 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 10