K =1 Tweede Blad Maandag 28 Januari 1929 Pagina 1 4 DE ÖN i WsKKELIimGSGANG VAN DE ALGEMEENE SPORTORGANISATIES ALLES BLIJFT MARCHEERENONDANKS SCHERPE TEGENSTELLINGEN EN „BROEDERTWISTEN" SYMPTOMEN VAN TWEEDRACHT biljarten KAMPIOENSCHAP VAN EUROPA Wie, hetzij als insider of als belangstellende, flen ontwikkelingsgang van de algemeens orga nisaties op sportgebied volgt, verbaast zich hoe die bonden dikwijls nog groot worden en veel kracht ontwikkelen en hoe ook de aan die organisaties toevertrouwde sport zich ontwik belt, ondanks het gemis aan loyale samenwer king, ondanks de scherpe tegenstellingen, de persoonlijke kwesties en de „broedertwisten". Juist omdat alles tenslotte toch wel marchee- ren blijft, Is men geneigd het geval niet te ewaar op te vatten, wanneer zich in dezen of genen bond weer nieuwe strubbelingen voor doen, en zoo is er ongetwijfeld reden om de symptomen van tweedracht, die zich thans o.a. voordoen in de organisaties dier kegelaar», schermers, gymnasten en wielrenners, niet al te tragisch te nemen. Wat de wielrenners betreft is men geneigd den toestand als abnormaal te beschou wen, wanneer er in en om de wielrenorgani- satie rnst zou heerschen! De j.l. Zondag te Utrecht gehouden algemeen© vergadering van de Ned. Wielren Unie de organisatie die Eich door een coup d'état van de leiding ver- aekerde in dezen tak van sport heeft ons in middels geleerd dat de kans op een nieuwe crisis nieit gering is. Wèl is men het in het bestuur in grove trekken eens, doch dit bestuur blijkt totaal los te staan van de leden en ook van de sport en dat is een kwaad ding; het Is buitengesloten dat een dergelijke toestand niet tot een conflict leiden zou. Wanneer straks het jtomorselaoen een aaavang neemt en de ren ners komen op banen en wegen bijeen, wanneer |blj allerlei belangenkwesties blijkt dat er voor ben en over hen geoordeeld wordt, zonder dat gij eenig medezeggenschap hebben, dan zal mem waarschijnlijk wel heel gauw in conflict komen met deze dictatuur. En dan beleeft deze orga nisatie de eerste en de wielrensport de zooveel- Ste crisis. Merkwaardig is hier dat de sport als zooda nig betrekkelijk weinig te lijden heeft onder dien voortdurenden druk, die uit den aard der zaak door al die twisten uitgeoefend wordt. Het wielrennen is nog zeer populair in Nederlan-i, t vooral als kijksport, doch ook in diverse clubs heerschit een opgewekt leven. Maar de merk waardige bestuursvorm in de wlelrenorganisatie maakt dat de clubs eigenlijk geenerlei invloed Uitoefenen. Dat was ook in den Ned. Wieler bond reeds het geval. De bond wordt gevormd door persoonlijke leden, doch een club wordt geen lid en staat vrijwel buiten elk organisa- I torisch verband. Misschien is hier de juiste op- lossing voor de toekomst te vinden. Wanneer de clubs tezamen den bond vormen (zooals op Sik ander gebied van sport geval is) dan krijgt men aanstonds, instede van zooals thans een unie van nauwelijks 400 leden een nationale bond met vele duizenden leden, dan heeft men ook alle renners in één organisatie vereenigd en zal het ook mogelijk zijn de belangen van deze renners op de juiste wijze te behartigen. Wat zich op het oogenblik in de s c h e r- merswereld afspeelt, is wel van geheel anderen aard. In dezen tak van sport hebben zich langzamerhand, zonder dat bepaalde feiten daartoe aanleiding gaven, twee groepen ge vormd die nu op de laatste algemeene vergade ring voor de eerste maai op elkaar gestooten zijn: militairen en burgers! Er Is nog geen aanleiding om van een con flict te spreken en zelfs mag aangenomen wor den dat dit te, vermijden is, docih dan dient het bestuursbeleid daar wel op gericht te worden. Tot voor korten tijd was In de schermwereld bet militaire element overheerschend, waren het meerendeels de militairen die de sport be oefenden, er In uitblonken en er ook op orga nisatorisch gebied den toon aangaven. Doch geleidelijk steeg het aantal burgerclubs, kwa men er ook uit dien kring uitstekende scher mers en competente bestuurderen naar voren en op het oogenblik Is het burger-element fei telijk reeds over de geheele linie in do meerder beid. Hiervan geeft de nationale organisatie echter nog geenszins een beeld en afgezien daarvan, of dat nu Juist noodig is voor een goede behar tiging van de belangen der schermsport, is toch gebleken dat de burgers hieraan aanstoot nemen. Toen de algemeen geachte voorzitter kapitein Van Rosaem j.l. Zaterdag voor een week met elechts 3 stemmen meerderheid herkozen werd, gaf dit eindelijk aanleiding tot een uiteenzet, ting. En toen bleek dat men feitelijk niets tegen den man had, die al elf jaren lang den Kon. Ned. Am, Schermbond onpartijdig en tactvol leidt, doch dat men door deze stemming slechts te .kennen heeft willen geven, dat men den -bond voortaan niet nagenoeg uitsluitend meer door militairen bestuurd wil zien. Ja, eigenlijk was zelfs een uiting tegen een ander gemeend, ml. tegen den voorzitter der Technische Com missie, wiens leiding tijdens de Olympische Spe len o.a. inderdaad een te militairistisch karak ter had aangenomen. In elk geval weet men thans in den Scherm bond waar men zich aan te houden heeft. Er word© gestreefd naar een juisten vorm van samenwerking. De tegenstelling op zich zelf is een dwaasheid. Want of een schermer in het maatschappelijk leven koopman of luitenant is, behoeft toch niet tot een tegenstelling te leiden in zijn sportbeoefening. Het behoeft niet, maar het kan wel. Het is dus zaak in de naaste toekomst alles te vermijden wat die tegenstelling in stand houden kan. Als schermers moeten de militai ren zich burgers voelen, in elk geval sportlui zooais ieder beoefenaar van zijn sport, afgeschei den van zijn maatsehappelijken werkkring, be hoort te zijn. In het Koninklijk Nederlandsch Gymnas tiek Verbond meende men de al sedert enkele jaren heerschende tweedracht op de algemeene vergadering, in het voorjaar van 1928 gehouden, beslecht te hebben. In elk geval waren de be sluiten genomen, die het conflict tussehen het ïv. N. G. V. en den Amsterdamschen Turnbond tot oplossing moesten en konden brengen, doch deze besluiten zijn niet tot uitvoering ge bracht, men is nog precies even ver als een Jaar geleden, want ook thans maakt de Am- sterdamsche Turnbond, omvattend ongeveer van de hoofdstedelijke turners, nog geen deel. uit van het K. N. G. V., voert deze plaatselijke organisatie oorlog tegen den nationalen bond. Behalve dat is er ook in den Rotterdamschen Turnbond eenlge ontevredenheid ontstaan over een bepaalde handeling van het bestuur van het K. N. G. V. en blijkt jn Friesland de sedert enkele jaren doorgeroerde opheffing van de districten ongunstig te werken. Dit alles zal op de aanstaande algemeene vergadering ongetwijfeld weer tot hernieuwden en tot nieuwen strijd leiden. In de kegelwereld dreigt ook een ernstig conflict, dat zijn oorzaak vindt In de constitutie van de leidende organisatie op dat gebied, den Ned. Kegelbond. Een verouderd stemrecht leidde hier inderdaad tot een afwij kende machtsverhouding. De bond bestaat uit een aantal plaatselijke en gewestelijke bonden, die elk, geheel afgescheiden van hun omvang, één stem uitbrengen. De drie bonden van Am sterdam, Rotterdam en Den Haag vertegen woordigen b.v. meer clubs en méér leden dan alle overige bonden tezamen, doch niettemin zijn zij met hun drieën natuurlijk verre In de minderheid tegenover het sterke „provinciale" blok. Pogingen om tot een meer evenredig stem recht te geraken faalden tot dusverre en het gevolg is een toenemende ontevredenheid bij de groote bonden, die JJ. Zondag op de bui tengewone algemeene vergadering van den Ned. Kegelbond tot uiting kwam. Amsterdam bond de kat de bel aan, had au fond gelijk, doch deed het zooals menschen die boos worden in den regel plegen te doen wat scherp en onhandig en de vergadering eindigde in bnvervalschten ruzietoon, zonder dat er een hand uitgestoken werd ter beëindiging van het geschil. Het gevolg Is dat er nu te Amsterdam een vergadering van den Amst. Kegelbond gehouden wordt, waar zeker geen vriendelijke houding aangenomen zal worden tegen den Ned. Kegel bond, Hier dreigt inderdaad 'n conflict en veel tact en toegevendheid van beide kanten zullen noodig blijken om een afscheiding met al hare noodlottige gevolgen te vermijden. Voor de naaste toekomst zal dan een herziening van het stemrecht een goede harmonie en een nuttige samenwerking kunnen waarborgen. In de andere bonden heerscht rust. De groote en sterke Ned. Voetbalbond kent sedert het conflict van een jaar of zes geleden met de le klasse vereenigingen (met als gevolg de uitbreiding van het aantal le klasse clubs tot vijftig) niet meer een op crisis gelijkenden strijd, al doen zich steeds natuurlijk allerlei geschillen van kleineren omvang en geringere importance voor. Zoo gaat het ook in de minder omvangrijke an minder sterk gefundeerde bonden. Ook daar doen zich bij voortduring allerlei kwesties voor, doch er heerscht ten opzichte van de hoofdleiding eenheid. Tenslotte behoort wrijving van gedachten mede tot de ontwikkelingsvoor- waarden en toont de sportwereld, dat iedere snelle evolutie gepaard gaat met sterke reacties. De organisatie op sportgebied dient alom te baseeren op de goede oude opvattingen van kameraadschap en amateurisme, doch moet voor het overige vrij zijn van iedere starheid en conservatisme. De gewijzigde levensvoorwaarden, de demo- cratlseering op zoo velerlei gebied em bovenal de groei dér sportbeweging op zich zelf, eischen .van de leldefs 6611 ruimen blllc, aanpassings vermogen, kracht ea toch tevens souplesse. Onze Hollandsche volksaard verzet zich nu eenmaal tegen de disciplinair© methoden, doch slapte en zwakheid leiden evenmin tot het doel. En tenslotte zou men met wat meer wederzijdsche waardeering, met grooter verdraagzaamheid, meer wegcijfering ook van eigen persoonlijk heid, reeds menig conflict voorkomen en een basis scheppen voor een prettige en tevens nut tige samenwerking. THEO MOONS WINT IN GROOTSCHEN VORM DEN TITEL. Alhoewel bet tweede gedeelte van de derde ronde iets vroeger aanving dan Donderdagavond, was het ook gisteren weer over êénen, eer de beide partijen tussehen Soussa en Foerster en tusscben Dominering en Davin waren beëindigd. SoussaFoerster. Het begin is van beiden zeer slecht want in de vijfde beurt heeft de Egyptenaar pas 6 punten en noteert Foerster 7 punten. Een vlotte serie van 43 door Soussa wordt dan gevolgd door een van19 van Foerster. Beiden zijn er dan veel beter in en alhoewel de Duitscher, die in de 8e beurt 43, in de 9e 76 en in de 10e 67 punten maakt, waarmede zijn totaal 212 en Soussa op dat moment pas 95 noteert, heeft de Egyptenaar weldra een heel stuk ingeloopen. Soussa scoort achtereen 43 5 23 1 17 63 25 32 23 6 20. In de 20e beixrt is de stand Foerster 308 en Soussa 273. De Egyptenaar brengt dan weer de ballen bijeen en scoort in zeer soepelen stijl 61 punten waarmede hij de leiding overneemt. De stand is dan Soussa 834 en Foerster 315. In de 23e beurt heeft de Duitscher zich weer van de leiding verzekerd dank zij een uitmuntende serie van 32. Soussa vindt het dan blijkbaar wel letjes en de Egyptenaar die zijn partij tegen Dommering met een eindserie van 191 eindigt, maakt nu in de 24e beurt de nog resteerende 64 punten en bereikt alzoo het eerst de 400. DommeringDavin. Na de opleving jn het spel van den Arnhem mer bü zyn partij tegen Soussa wordt hier alge meen een aardige strijd verwacht. Het is echter een vrij slecht gespeelde party waarbij enkele goede series worden gemaakt. Dommering toont in de 22e beurt dat hy toch nog wel iets In zyn marsch heeft en alhoewel hy veel minder sterk speelt dan enkele jaren terug vergastte hy de aanwezigen 't waren er op dat moment, de klok stond reeds na half eën, nog maar eenige tientallen op een goede 142 In den aanvang heeft de Arnhemmer do lei ding doch met een serie van 81 neemt Davin het initiatief in de 15e beurt. De groote serie van Dommering in de 22e beurt brengt hem weer even in de running maar als Davin achtereen 4 40 30 12 en 51 scoort !s het pleit in de 26e beurt beslist. De resultaten luiden: ("Vervólg 3e ronde): Pnt. brt. gem. h. s. Soussa 400 24 16.66 64 Foerster 367 23 15.95 76 Davin 400 26 15.38 81 Dommering 364 26 14.— 143 De stand na den tweeden dag luidt: gesp. gew. pnt. brt. h. a. 1 Soussa 2 Moons 3 Van Belle 4 Foerster 5 Davin 6 Baltus 7 De Doncker 8 Dommering 1200 1200 1065 1167 974 850 836 790 63 65 43 85 81 51 68 70 191 175 131 79 81 123 125 143 Toen Zaterdagmiddag om twee uur de wed strijden aanvingen was do belangstelling niet zoo groot als men op Zaterdagmiddag zou mogen verwachten. Later in den middag werd het echter goed vol. De heer Sanders, voorzitter van den Nederl. Biljart Bond, deed in de kleine pauze tussehen de vierde ronde mefledeeling, dat de gemeento 's-Gravenhage voor don aanstaanden Europee- schen kampioen de zilveren medaille van de ge meente heeft beschikbaar gesteld. De DonckefSoussa. De Doncker, die bti de voorwedstryden zulk een goed figuur maakte, doch bij de eigeniyke wodstryden nog geen enkël succes wist te boeken," is tegen den Egyptpnaar geweldig op dreef. Hy begint met een snelle serie van 51 punten, welke Soussa met een van 35 beantwoordt. De serie van den Egyptenaar neemt een einde, doordat Soussa een vry eenvoudig bandballetje mist. In de 2e, 3e en 4e beurt scoort De Doncker respec tievelijk 22, 31 en 39. waarmede zyn totaal 134 wordt. Soussa brengt het in dez, ifde beurten niet verder dan 1, 1 en 3 en heeft na de 4e beurt 40 punten. Regelmatig loopt D® doncker op zyn tegen stander uit en dank zU series van 22 en 9 en 29 heeft hy na de 8e beurt 215 punten. Soussa noteert met 1 beurt minder 62 punten. Van welk een geweldige sterkte de Egyptenaar Is, toont hy in zyn volgende beurt. Met de slow- held, den kleurling eigen, brengt hy de ballen In het middenvak en later in een der hoeken bycen en scoort een goede serie van 120 punten. Op 117 moet hy een plque maken over 3 banden en doet dit op zulk een meesteriyke wijze, dat een spontaan gejuich losbreekt. Na een poedel van De Doncker maakt Soussa er weer 46 en heeft hiermede in de 9e beurt de leiding overgenomen. De stand is dan: Soussa 228 en De Doncker 215. Na enkele slechte beurten aan belde zyden gooit De Doncker er weer een serie van 39 uit, wat ten gevolge heeft, dat in de 16e beurt de stand met 331 gelyk is- Soussa maakt dan 52, waarby zyn queue op een trckbal ketst Hierna is het weer even zeer slecht, want De Doncker roar.kt twee maal een, waarop Soussa met 2 en 7 antwoordt. NTa een 22 van den Bejg mankt de Egyptenaar in de 19e beurt de 400 vol. DommeringBaltus. Dommering biykt tegen Baltus aardig op dreef, Na, een poedel in zijn openingsbeurt scoort hy 25, 14, 36, 30, 23, 2 en 13, waarmede zyn totaal in de 8e beurt 143 bedraagt. By Baltus vlot het minder goed en uitgezonderd de 4e beurt, waarin hy 30 scoort, is zyn spel beneden peil. Zyn gemiddelde wordt bovendien nog bedorven door een tweetal poedels, zoodat zyn totaal in de 9e beurt slechts 68 bedraagt. In de 10e beurt maakt Dommering oen goede serie van 87 punten. Drie beurten verder bouwt hy wederom een serie op, welke op 90 een einde neemt. Hierna is het met de oud-Europeesch kampioen weer danig mis, wat duideiyk biykt uit de hier volgende score: 0, 7, 0, 2, 15 en 1. Baltus speelt veel constanter en maakt in dezelfde periode 19, 24, 36, 46, 21, 2. In de 19' beurt is do stand: Dommering 346 en Baltus 288. Met een vlotte serie van 55 zorgt Dommering in de 20e beurt voor de eerste Hollandsche over winning. MoonsFoerster, Het is voor den Duitscher Foerster vrijwel onmogeiyk geworden om ingespeeld te raken tegen Moons. Deze begint met 41 en legt de ballen zeer moeilUk af. Met kunst en vliegwerk brengt Foerster het tot 6. Na een 9 scoort Moons in razend snel tempo 58 punten, gevolgd door 90, 42, 7, 54. De Duitscher, die in deze beurten 6. 15, 2, 2 en 0 scoort, krügt niet alleen geen enkelen behoorlijken aanvangsstoot, doch Is bo vendien zeer onfortuinlijk, want als hy juist de ballen knap byeen gebracht heeft, moet hy In de 4e beurt op 15 wegens touché eindigen, terwyi hy even later wederom ketst bü een kleine masseo. Eindeiyk heeft de Duitscher gelegenheid om zyn gemiddelde iets te verbeteren als hy in de Se beurt 36 scoort en zjjn totaal daarmede op 78 brengt. Moons is inmiddels reeds de 300 ge passeerd. In de 10e beurt beëindigt de Belg de party, Foerster op 90 latende. v. BelleDavin. Het begin ls van beiden zeer slecht en in de lpe beurt is de stand eerst: Van Belle 51, Davin 72. In de 12e beurt brengt de Belg de ballen bijeen en scoort vry snel. Weldra kondigt een applaus Zijn serie van 100 aan en nog ligge; de ballen in gunstige positie. Op 168 biyft hu. De stand is dan: Van Belle 209 en Davin 155. Met een serie van 50 in de 14e beurt vergroot de Belg zyn voorsprong, nadat hü in de 12e. beurt 68 heeft gescoord. In de 19e beurt is de stand: Van Belle 328 en Davin 218. In de 20e beurt is de stand: Van Belle 335 en Davin 224. Met een serie van 44 in de 21e beurt loopt de Franschman een flink stuk op zyn tegenstander in. Nadat v. Belle 39 heeft gescoord, brengt de Franschman het tot 20 en 82. De stand is dan: Van Belle 386 en Davin 370. Beiden maken daarop een poedel, waarna Van Belle 9 scoort. Davin maakt dan in de "5e beurt met 30 do party uit. In de avonduren worde de wodstryden voort gezet met do partyen: BaltusSoussa en Van BelleFoerster. BaltusSoussa. Baltus, die lichteUjk grieperig is en aanvanke- iyk niet zou spelen, heeft reeds na de eerste beurt van den Egyptenaar 120 punten achter stand. Baltus poedelt in de derde beurt, waarop Soussa met 10 antwoordt. Hierna poedelen beiden tweemaal, zoodat in de vyfde beurt de stand is: Soussa 134 en Baltus 5 punten. Eenigen tyd gaat liet, uitgezonderd een serie van Baltus van 25 en een van Soussa van 43, veel slechter. In de 10e beurt ls de stand: Soussa 228 en Baltus 38. Baltus is er totaal uit, terwyi Soussa daaren tegen in de 11e en 12e beurt respectieveiyk 40 en 46 scoort. Dank zy enkele goede series van den Egypte naar is de stand in de 17e beurt: Soussa 377 en Baltus 63. Met een mooie serie van 71 verkleint Baltus zyn achterstand en in de 20e beurt is de stand: Soussa 378, Baltus 140. Als Soussa hierna 3, 0, 3 scoort, maakt Baltus weer een goede series van 51 en een van 29. Op 4 punten voor het einde strandt Soussa en heeft Baltus gelegenheid nog 17 punten te scoren. De laatste carambole ligt erg wyd en de Egyptenaar laat andermaal het spel aan Baltus over. Na een 8 van den Belg beëindigt Soussa in de 24e beurt de party. Van BelleFoerster. In den aanvang raakt de Duitscher een heel stuk achter en heeft het er allen schun van, dat de Belg hem minstens 200 punten achter zich zal laten. De scores van Van Belle in de eerste 10 beurten zyn 25, 33, 29, 1, 14, 27, 11, 8, 80 en 12. Foerster zet hier tegenover de magere cyfers van 13, 2, 31, 8, 0, 4, 17, 15, 11, maai- in de 10e beurt 70, gevolgd door 55 in de 13e beurt. Hier door is in de i4e beurt de stand geworden: Van Belle 336 en Foerster 246. Dan bederft de Duitscher zfln- kans weer door een tweetal poedels. VanBelle maakt echter ook niet veel, zoodat eerst in de 18e beurt de beslis sing valt en de Belg de party wint. De resultaten luiden: 4de ronde: punt beurt. gem. ll. s. Dommering 400 20 20.— 90 Baltus 288 19 15.15 46 Soussa 400 19 21.05 120 De Doncker 355 19 18.68 51 Moons 400 10 40.— 90 Foerster 99 9 11.— 35 Davin 400 25 16.— 82 Van Belle 395 25 15.80 168 5de ronde: Van Belle 400 IS 22.22 80 Foerster 256 17 15.05 70 Soussa 400 24 16.66 123 Baltus 245 24 10.20 71 Moons 400 23 17.39 189 Davin 140 22 6,40 27 Dommering 400 17 23.52 76 De Doncker 203 17 12.94 36 Soussa den laatsten dag onfortuinlijk. Zaterdagavond vingen om ruim 11 uur de laatste twee partyen aan van de vUfde ronde. Er wérd gespeeld: op het eerste biljart. MoonsDavin. Reeds In de derde beurt was de Belg meester- ïyk op stoot en maakt een pracht serie van 1S9 punten, vooraf gegaan door 1 en 16. Davin scoort in die beurten 115 en 13 zoodat hij byna 200 punten aohter is. Steeds meer loopt Moóns op zyn tegenstander uit en maakt achtereenvolgens 57—1—45. In de 15e beurt is de stand Moons 324 en Davin 111. Uitgezonderd een serie van 18 punten in de 21e beurt komt de Franschman hierna niet meer in de dubbele cyfers en in de 23e beurt bereikte de Belg met een serie van 27 de 400. DommeringDe Doncker. Dank zy een serie van 36 in de derde beurt door de Doncker en oen van 56 van Dommering is de stand spoedig: Dommering 59, De Doncker 41. Even later brengt de Arnhemmer het tot 58 en in de 10e beurt tot 46 waarmede zyn totaal 184 wordt. De Doncker staat op 132. Het laatste gedeelte van de party maakt Dommering 54— 760151844 en 9 en noteert De Doncker 1010032126 en 1. In de 17e beurt is het pleit ten gunste van den Nederlander be slist. DE LAATSTE DAG. Reeds ver voor tweeën, het tydstlp waarop met de zesde ronde zou worden aangevangen waren alle plaatsen bezet en moesten enkele tientallen kyklustigen wegens plaats gebrek worden afgewezen. Begonnen werd op bet eerste biljart met de party DavinBallus. Davin die den aequitstoot doet, maakt in zyn eerste beurt 38, Baltus een 0. Als de Fransch man deze serie doet volgen door een van 18 en Baltus slechts 4 maakt is Davin meer dan 50 punten voor. De Belg gaat langzamerhand vaster spelen en in de vyfde beurt maakt hy 37 gevolgd door 36 2424538 en 60 zoodat hy in de 12e beurt 242 punten noteert. Davin de in deze periode er vrywel uit was brengt het tot 88. Dan komt echter het keerpunt in de ontmoeting als by Davin alles gelukt, doch Baltus, die nagenoeg geen enkelen behooriyken aanvangsstoot krygt, ver beneden zyn kunnen biyft Na de 12e beurt ziet de score er als volgt uit: Davin 0—29—10—9—26—6—90—18—21—9—27—0 —44140 en 9 waarmede de 400 vol Is. Baltus 0—22—8—1—27—10—6—0—3—0—0—1—1—0. FoersterDe Doncker, De eenige kans welke De Doncker hoeft om ten minste een party van dit tournooi te winnen Iaat hy voorby gaan. Na een slecht begin komt Foerster los en noteert 734628, totaal 160, De Belg laat zich evenmin onbetuigd en scoort 28119231. Hij heeft dan met 165 de leiding. Foerster speelt Iets constanter doch heeft enkele malen onfortutn als by een serie zyn bal dedan biytt. Toch weet hy in de 24e beurt te winnen. Aan kansen ontbreekt het De Doncker geen zins want voor de laatste 90 punten heeft Foer ster 9 beurten noodig. De Belg laat deze echter passeeren en biyft in de 23e beurt op 276. MoonsDommering. In deze partij biykt duidelük het krachtsver schil tussehen den Belg en den Arnhemmer. De scores geven hiervan een juist beeld: Moons 6— 1040—2 9—11—0—39—10—7—107—38—260 en een eindserie van 63. Dommering: 9, 10, 5, 0, 0. 2, 3, 12, 24, 3, 10, 39, 0 en 21. totaal 138. Van BelleSoussa. Als er vyf beurten gespeeld zün heeft Soussa 104 en de Belg 62 punten. "Wat van Belle ook probeert hU kan de ballen niet byeen krygen en met mooie series van 58 en 65 in de 6e en 7e beurt vergroot de Egyptenaar zijn voorsprong. Even heeft het spel van Van Belle een kleine opleving en komen or series van 28 en 21, doch 3 beurten beneden de dubbele cufers verknoeien zyn gemiddelde weer danig. Soussa is inmiddels ook totaal de kluts kwijt geraakt en scoort 1, 6, 1 1, 0, 0, 7, 12, 10, 3, 0, waarmede zyn totaal 268 wordt De Belg die nu sterk speelt maakt 56, 8, 78, 31 26 en heeft er dan nog 63 noodig. Als hy de witte geheel omspelende, de ballen byeen (Iry'ft is het pleit beslist en heeft de Egyptenaar zijn eerste nederlaag gekregen. Na afloop wil Van Belle, der traditie getrouw zyn tegenstander de hand reiken, doch Sous3a weigert deze te accepteeren. Bij het hierdoor ontstane incident biykt Soussa in de meening te verkeeren, dat Van Belle in do 14e beurt een massee heeft gemist en dit wel wetende door heeft gespeeld omdat deze misstoot den arbiter was ontgaan. Soussa vindt dit zoo Onsportief dat hy den gebruikeiyken handdruk weigert. Om ruim 7 uur werden de wedstryden weer hervat met- op het eerste biljart de party FoersterBaltus. Na een poedel van don Duitscher en vier van den Belg, Baltus, scoort Foerster 21. De Belg brengt dan echter de ballen byeen en vry vlot scoort hy een mooie serie van 129 punten zoodat hy in do 2e beurt ruim honderd punten voor sprong heeft. Foerster antwoordt met 11. De Belg ls dan even uit: 0, 0, 1, 24, 0 en 2. Deze inzinking stelt den Duitscher in de ge legenheid zijn achterstand belangrük te verklei nen en in de 10e beurt heeft hU 126 punten, Met 15 in die zelfde beurt brengt de Belg zyn totaal op 179 en even later ln de 13e beurt op 191. Een goede 49 van den Duitscher brengt hem dicht by bet totaal van Baltus, doch een vlotte 41 doet dezen opnieuw een stuk ultloopen. Als de Belg hierna 49 scoort heeft hy de 300 gepas seerd. Zijn tegenstander stond toen op 182. De Duitscher maakt hierna, uitgezonderd in de 27ste beurt, geen enkele serie meer in de dubbele cyfers. De Belg maakt in de 27ste beurt de 400 vol. DavinDe Doncker- Dank zy een goede serie van Davin heeft dezq In de vyfde beurt een voorsprong van 67 punten, De scores op dat moment waren: Davin 7, 19, 9, 1, 68 en van De Doncker 14, 9, 0, 5, 2, waar mede do stand werd: Davin 97 punten en Da Doncker 66 punten. Na een 1 van De Doncker komt Davin weer geweldig los en in minder dan geen tyd komt weer de 100 In het zicht Hy strandt echter op een bandballetje dat hy te sterk nmnt op 95. Zijp

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5