KABOUTER VRIJDAG 1 FEBRUARI 1929 EERSTE BLAD PAGINA 3 WEERBERICHT. DE ARMENWET 1 REGELING VAN HET ARMBESTUUR. KOLONEL J. H. DAAM VAN TUBERGEN t- H.H. WIJDINGEN UIT HILLEGERSBERG raadsvergadering UIT OVERSCHIE UIT VLAARDINGEN /ij SPORT EN SPEL ATHLETIEK. LAATSTE BERICHTEN NEDERL. KATHOLIEKENDAGEN AUTOBUS TEGEN EEN BOOM GEREDEN i Verwacht wordt: Krachtige tot matigen, later afnemende 'Zuid-Oostelijke tot Zuidelijken wind; in het Noord -Oosten licht- tot ihialf bewolkt, droog [wiser, lichte tot matige vorst des nachts, over dag temperatuur om het vriespuntin het Zuid-Westen aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokken met kans op regen, later opklarend, 'met lichten dooi. De barometer daalt zeer langzaam. Fietsers en motorrijders lichten op van des avonds 5,15 tot des morgens 7.12. l' Een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. Een wetsontwerp is bij de Tweede Kamer ingediend tot wijziging van de we tvan 27 April 1912 tot regeling van het armbestuur. Dit ontwerp is blijkens de toelichting gevolg van een wensch, uitgesproken in het voorloopig verslag der Tweede Kamer over hoofdstuk 1 der ontwerp-Staabsbcgrooting 1926, dat wijziging zon worden bevorderd van die bepalingen der armenwet, welke de samenstel ling en de werking van de Armenraden be treffen. Ook do regiering is van de wensoheiijkinelu dier wijziging overtuigd. Zij meent evenwel, dat de wet ook op enkele andere punten wij ziging behoeft, o.m. het hoofdstuk „Van het verhaal". De verschillende herzieningen zijn van technischen aard Het komt o.m. voor, dat de stichtingsbrief van een instelling van weldadigheid, het toe- zicht op het beheer dier instelling hééft op- gedragen aan een thans niet meer bestaande autoriteit. Er kan in zoodanig geval gevaar ontstaan Voor het juiste beheer der geld n, die i van ouds voor de armenzorg zijn bestemd. Voor- j gesteld wordt, in die gevallen van overheids- wege een nieuw toezicht in te stellen. Een andere wijziging beoogt het scheppen van een toezicht in gevallen, waarin door de bestuur ders zelf contröle wordt verlangd. Deze nieuwe bepaling zal ook voor bestuurders van andere Instellingen, die het beheer voeren zonder eienig toezicht van derden, een vingerwijzing kunnen Eijn. Het wordt onnoodig geacht, de machtiging van Gedeputeerde Staten te eisehen telkens als een burgerlijke of gemengde instelling in I rechte verhaal wil uitoefenen. Daarom wordt thans voorgesteld, het vereischte van deze machtiging te doen vervallen. Volgens een voor gesteld nieuw artikel zal verhaal kunnen wor- - den toegepast niet alleenvoor reeds verleende ondersteuning, doch ook voor nog te maliën kosten. Men kan dan volstaan met één be schikking, ook voor de toekomst. Volgens de huidige regeling betreffende de samenstelling en werking van de Armenraden j kan een instelling, welker uitgaven tot zoo danig bedrag zijn geklommen, dat zij de be dragen, door alle andere instellingen uitge geven. verre achter zich laten, de meerderheid van het aantal bestuursleden in den armenraad rechtstreeks aanwijzen en zich aldus een over. I wegende positie in het bestuur verzekeren. Het instituut van het dagelijkseh bestuur van den armenraad heeft niet voldaan. De besturen zullen een zoodanig aantal leden moe ten tellen, dat het mogelijk zal zijn de ver schillende soorten van armenverzorging, rich tingen en stroomingen in het bestuur te ver tegen woordgien. Te Haarlem is gisteren overleden in den ouderdom van 58 jaar de gep. kolonel der in- fan ter ie J. H. Daam van Tubergen. De teraar debestelling heeft plaats Maandag te half 2 op -de algemeen© begraafplaats te Heemstede. J. S. THEUNISSEN. f Gisteren Is te 's-Gravenhage in den ouder dom van 79 jaar overleden de lieer J. S. Theu- nissen, oud-artillerie-officier. De ontslapene, die zijn opleiding ontving aan de Kon. Mili taire Academie, werd na zijn militairen dienst tijd bij het wapen der artillerie In 1886 be noemd bot ingenieur bij het gasbedrijf in Am sterdam. Van 1896 tot 1912 was hij vervolgens directeur van het gemeentelijk telefoonbedrijf van Amsterdam. 195 204 200 68-20 7650 8150 UIT DE SCHOEN-INDUSTRIE Productie en verbruik in 1327 Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt liet volgende mede omtrent de voortbrenging en het verbruik van de Nederlandsche Schoen fabrieken, welke in het jaar van telling 5000 of meer paar schoenwerk verp9->7 Aantal ondernemingen Productie van schoenwerk X 100 paar) Waarde (X 1.090.000) van de verbruikte materialen e.d. de productie den afzet Personeel op 15 Sept. Primair vermogen der km Zitwerktuigen op 31 Dec. -- ---- De productie van deze industrie blijtt zich gestadig ontwikkelen. Daar de invoer van schoenwerk sterker terugliep (met ongeveer millioen paar) en de export vooruitging, bleef in 1927 een eenigszins kleinere hoeveelheid schoenwerk voor binnenlandsch verbruik be schikbaar dan in 1926; naar de waarde gere kend, bleef het verbruik evenwel stijgen. Ge middeld over beide jaren bedroeg het bijna 12 millioen paar ter waarde van 44 millioen gul den. DE STEENFABRIEKEN AAN DEN BENEDEN-WAAL. 15,7 32,7 33,3 8670 17.2 36.3 36,3 9250 18,6 38,3 38,6 9660 4990 5270 5250 RAAD VAN STATE. Da eerstvolgende openbare vergadering van de Afd-eeling van den Baad van State voor de geschillen van bestuur zal worden gehoude op Woensdag 6 Februari 1929, des voormiddags 4e 10.30 uur. Loon- en contractactie EINDE VAN HET CONFLICT IN HET ZICHT? Aan de „Volkskrant" wordt gemeld: Sedert 18 Juni duurt de staking op 'n viertal steenfabrieken onveranderd en daarmede on verzwakt voort. Er schijnt thans eenig licht te komen in de oplossing van dit langdurig conflict en de kans op een beëindiging der staking is nu te meer aanwezig nu de werkgevers aan Beneden-Waal, Maas en Linge voorstellen tot verbetering der arbeidersvoorwaarden deden. Woensdag 23 Januari had in Den Bosch eene conferentie plaats met een vertegenwoordiging van de Vereeniging van Steenfabrikanten aan Maas, Waal en Linge. In deze bespreking werd namens de werkge versvereniging het volgende voorstel gedaan: 1. een Ioonsverhooging van 10 pet. voor het steenmaken. Waar het tarief voor het dagwerk 8000) ƒ1 is, wordt dit ƒ1.10 eu waar het 0.95 is wordt dit eveneens 1.10. 2e. verhooging minimum-uurloon van 0._a op 0.32. 3e. uitkeering bij ziekte 70 pet. gedurende max. 13 weken. 4. doorbetaling van christelijke feestdagen op 'die fabrieken waar gestaakt is. 5e. de loonen voor het andere personeel als in- en uitzetters, sorteerders, schepers, opzetters, stokers, alsmede de loonen van de jeugdige per sonen, het grondsporen, het kolenlossen e.d. ar beid, zullen overeenkomstig de verliooging voor het steenmaken eveneens worden herzien. In de Zaterdag te Utrecht gehouden vergade ring van de hoofdbesturen der drie samenwer kende arbeidersorganisaties, hebben deze zich beraden en is de wijziging in de situatie onder -de oogen gezien. De arbeiders-organisaties besloten een bnef ■te richten aan de bovenbedoelde werkgevers- vereeniging, waarin allereerst de aanbiedingen der werkgevers worden gememoreerd, en ver volgens gezegd dat tijdens de bespreking van Woensdag 23 dezer is verzocht: le. voor de ovenisten, in- en uitzetters van ring-, vlam- en zig-zagovens een minimum ba sis-loon te willen vaststellen van 24 per week 2e. doorbetaling van de christelijke feest dagen voor de arbeiders van alle fabrieken; 3e. als beding van de zijde der vakvereeni- gingen voor de opheffing der staking te Heere waarden en Heukelom is gesteld: Wederzijds geenerlei rancune-maatregelen en mitsdien alle arbeiders, welke aan de staking hebben deelgenomen, zonder onderscheid op hun oude plaatsen in de fabrieken terug te nemen. Alle werkwilligen worden ontslagen. De be sturen van de vakverecnigingen van de arbei ders hebben er hi toegestemd, dat hiervan des- gewenscht zullen kunnen worden uitgezonderd ■die werkwilligen, welke reeds voor de staking op de fabrieken waren. Deze drie punten zouden door de werkgevers nader ernstig worden overwogen, terwijl de aan geboden verbeteringen zullen gelden voor alle fabrieken in het district Waal, Maas en Linge. De besturen van de vak vereen! gingen verkla ren dat zij bovenstaande aanbiedingen een grondslag achten tot algeheele overeenstem ming voor 1929 tot de campagne 1930. De besturen hebben in hun schrijven nog eens aangedrongen tot het in ernstige overweging nemen van: le. Om bij de herziening van de Joonen voor jeugdige personen voor groep een loonregeling vast te stellen. 2e. Dat de vergoeding voor de christelijke feestdagen zal worden vastgesteld op 3 per dag. 3. Dat deze vergoeding ook zal gelden voor verzuim bij sterfgeval in de familie, bij huwe lijk en bij bevalling van de echtgenoote. 4e. Dat bij overwerk overgeld zal worden betaald. 5e. Tenslotte stellen zij voor een regeling te treffen voor liet oplossen van geschillen, weike uit ons aceoord of punten van overeenstemming mochten voortspruiten. De besturen hebben alsnog om een bespreking verzocht om de definitieve overeenstemming te bereiken en vast te stellen. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal aan dezen strijd onder de steenfabrieksarbeiders langs Beneden-Waal, Tul, Gorinchem, binnen afzienharen tijd een einde komen en zai deze na een duur van meer dan zeven maanden spoe dig tot het verleden kunnen behooren. UIT HET SCHILDERSBEDRIJF De permanente Raad vergadert Men verzoekt ons opname van liet volgend communiqué: Bovengenoemde „Raad", gevormd door de R. IC en Christ. Patroons- en de R. K. en Chr. gezellehboud ia het schildersbedrijf, kwam Dinsdag te den Haag in jaarvergadering bijeen. De belangrijkste zaken, waartoe de Raad dit jaar besloot, betroffen o.m. 't doen uitgeven van een brochure, onder den titel: „Samenwerking krachtens beginsel". Van deze broclfure, die een principieele uiteenzetting bevatte van het standpunt, dóór den Permanenten Raad ingeno men. werden 4500 exemplaren gedrukt en ver spreid. Een tweede besluit van don Raad betrof een opdracht tot het uitbrengen van een rapport, betreffende de onderlinge loonverhoudingen tus- schen enkele geschoolde arbeidersgroepen in particuliere bedrijven. Dit rapport Is na be spreking in den Raad, den betrokken hoofd besturen ais oriënteerend .materiaal aange boden. Met belangstelling werd door den Raad ken nis genomen van het „Rapport inzake een na dere regeling van de betaling van het loon op feestdagen en bij eventueels vacantie", door de commissie, benoemd tijdens de onderhandelin gen over het L. C. C., uitgebracht. Besloten werd aanvaarding van dit rapport bij de hoofdbesturen aan te bevelen. Dankbaar werd voorts geconstateerd, dat de samenwerking in bet afgeloopen jaar niet al leen bleef bewaard, maar zeker is versterkt. Bij Vernieuwing is gedemonstreerd, dat op de basis van het gemeenschappelijk beleden be ginsel, samenwerking mogelijk is niet alleen, maar dit beginsel tot die samenwerking dringt. Zondag 3 Februari zal Z. D. H. de Bisschop van Breda ia de kapel van de Paters van het Goddelijk Woord te Teteringen, de vol gende H.H. Wijdingen toedienen: De K 1 e i n e Orden aan de Eerw. Fraters Raiph. Erhart en Gabr. Dagelet van de Orde der Cisterciensers te Zundert, W. Beyer, J. Bot, Ad. Burger, Ant Cranssen, Hub. v. Eijck, Ant. I-linke, L. Jungblut, J. Krol, Nic. Kuy- per, W, Maas, H. Mötter, S. SchapeT, Ant. Tek- stra, Ant. Thijssen en Nic. Visser van de Pa ters van het Goddelijk Woord. Het Subdiaconaat aan de Eerw. Fra ters M. Bouw mans en Jos. van Berkel van de Paters van het Goddelijk Woord, H. Coolen, Gov., de Jong en G. Vonk van de Priesters van het H. Hart. Het Priesterschap aan de Eerw. Fra ters G. Huytink, J. Nelissen, Jos. Nlessen, Herin. Perik en Can van Trier van de Paters van het Goddelijk Woord. (Sancta Maria), NAAR DE MISSIE. Den 12en Maart vertrekken per s.s. „Prins der Nederlanden" naar de missie van Borneo uit de Congregatie der Zusters van Etten de Eerw. Zusters St. Agneta (Johanna Graumans van Leur), Sr. Borgia (Catharina Graumans van Leur), Sr. Josepha (Henrica Reniers van Hooge Zwaluwe), Sr. Ald-egonde (Elisabeth Watzeels van Beek), S-r. Josnetta (Mathilde de Schepper van Lams waarde), en Sr. Marie Anne (Louise van den Broek van Ginneken). Zij zui len reizen in gezelschap van 3 Paters en 1 Bree der der Missionarissen van de H. Familie. (Sancta Maria). Woensdagavond kwam de Raad onder voorzit terschap van Burgemeester van Kempen hijeen. Alvorens tot de bahandeiing der agenda over te gaan, sprak de voorzitter een nieuwjaars rede uit, waaraan wij het volgende cntleenen: Ook dit jaar zult U geroepen worden tot het nemen van vele belangrijke beslissingen. D© laatste jaren werd steeds gestreefd de administratie naar den elsch des tijds in te richten en de zoo noodzakelijke samenwer king tusschen Technischen Dienst en Ge meente-Secretarie waaraan veel ontbrak, is het vorig jaar tot stand gekomen. Ook de Technische Dienst werd gereorgani seerd en gaat steeds beter funcMoneeren. De kantoorruimte is echter een ernstig be letsel de zaken met de meeste snelheid af te doen. Een spoedige oplossing van het vraagstuk der huisvesting van de verschillende takken van dienst is dan ook dringend noodzakelijk. Er is ,nog geen enkel jaar geweest dat het zielental der gemeente 100 vermeerderde als het vorig jaar. Bedroeg het aantal zieken op 1 Januari 1928 11913, op 31 December teelde de gemeente 13687, een vermeerdering van 1774 zielen, waaronder door geboorte 308. Het aantal overledenen bedroeg 78, Er werden 76 huwelijken gesloten en 3 echtscheidingen ingeschreven. Door de Schoonheidscommissie werden 191 vol ledige bouwplannen behandeld, waarvan 57 wer den afgekeurd. Het aantal dooi' Burgemeester en Wethouders verleende bouwvergunningen bedroeg voor wo ningen 169, winkelhuizen 6, warenhuizen 8, loodsen, Stallen en bergplaatsen 88, scholen 3, bakkerijen 2, fabrieken 2 en andere bouwver gunningen 23. Voor verbouw werden 41 vergunningen afge geven. In 43 gevallen werd een bouwvergunning ge weigerd. Uw ra-ad kwam in 't afgeloopen jaar 18 maai bijeen. Het college van Burgemeester en Wethouders vergaderde 119 maal. Het was mij cm genoegen ten vorigen jare in één der laatste vergaderingen van het col lege van Burgemeester Wethouders een woord van gelukwensch en waardeering te mogen richten tot den heer Breedveld, die reeds 10 jaren het Wethouderschap bekleedde. Ik hoop, dat zoolang de heer Breedveld deze eervolle, doch moeilijke functie vervult, wij steeds op prettige wijze zullen.samenwerken in het belang der gemeente. Eensgezindheid in het college te bevorderen moet steeds ons streven zijn, opdat wij een sterk blok vormen bij de verdediging in den Raad van die zaken, die in het belang van de gemeente noodig ztiïn. Als de nieuwe brug aan het einde der Dorp straat gereed is tram tot den Bei'gsingel zal rijden, de wegverbetering van de Molenlaan is uitgevoerd, hegteen alles behoort tot datgene dat dit jaar tot stand zal komen dan zal onge twijfeld ook voor het grondbedrijf veel zijn bereikt en zeker de aanvraag om bouwterrein toenemen, hoewel de verkoop in liet afgeloo pen jaar niöt onbevredigend is geweest. De raad van Rotterdam heeft thans besloten Ged. Staten te verzoeken de annexatie bij Rot terdam te bevorderen, geheel of gedeeltelijk van 18 gemeenten. Hoewel het bij een nieuwjaarsrede niet past, de onderwerpen te bespreken, die discussie zou den kunnen uitlokken, wil ik daarom alleen volstaan met de mededeeling, dat de burgemees ters der gemeenten, die bij heit annexatieplan z«n betrokken, ln een vergadering besloten hebben den Radien hunner gemeenten te verzoe ken zich van donkundige voorlichting te voor zien. De bedoeling Is d®ze met andere betrok ken gemeenten voeling te houden. Het ligt in de bedoeling Prof. van der Grin ten te Nijmegen te verzoeken, ook ons in deze bij te staan. "Wanneer ook aniüane gemeenten besluiten deze als deskundige te vrageu, kan hij het geiheele vraagstuk beoordeele.11 van. de zijde der gemeenten wier inlijving of grenswijziging is aangevraagd. Op deze wijze wondt esn objectie! rapport verkregen van een enpartijdiig deskundige. Ik .st-el mij voor steaks deze aangelegenheid nader met U te bespreken. Moge 1929 voor onze gemeente een jaar zijn, dat het ons gegeven zij veel In het belang der gemeente tot stand te brengen. Moge in onze vergaderingen een geest van goeden wil om samen te werken in biet belang van onze gemeente bestaan en wij onder zegen van onzen God veel kunnen doen voor den groei eu den bloei van de gemeente, wier be langen aan ons zijn toevertrouwd. De heer Kaïns in an dankte als oudste raads lid. De heer Karremam sloot zijn overigens „har telijke en van waardeering getuigende speech met den wensch, dat Burgemeester van Kem pen er in mocht slagen om door goed beleid Hillegersberg a.ls zelfstandige gemeente te be waren. De heer Daniels wees op den minder juisten vorm, waarin de heer Karreman zijn slotzin gegoten had. De heer Karreman zeide dat het door hem ge sprokene moest beschouwd worden als zijn per soonlijke meening en. niet als die van den Raad. Bij de behandeling der agendapunten werd breedvoerig gediscussieerd bij 't voorstel van B. en W. in zake aanvraag van het schoolbe stuur om gelden om verbetering van de speel plaats der Wilhelmina school. De moeilijkheid voor den Raad hierbij was, dat B. en W. met het betrokken schoolbestuur aanvankelijk ver schilden in de kwestie, door weik artikel der Lager Onderwijswet deze uitgaven gedekt wor den. Behoort het onder stichtlngskostem of on der kosten van Instandhouding? Ais uitgave op grond van artikel 101, draagt de gemeente de kosten. De heer Daniels wensehte over deze zaak een beslissing in hoogste instantie uit te lokkeu ten einde voor de toekomst houvast te hebben, omdat indien de Raad thans besluit -op het voorstel van B. en W. in te gaan een prece dent geschapen wordt. De heer Spronkers was het met het stand punt van den heer Daniels eens, terwijl de heer Siezen op afdoening aandrong, zuiver uit practische overweging. De heer Si-ezen meen de dat zoo het schoolbestuur moest wachten tót dat In hoogste instantie deze zaak beslist is, er te veel tijd mede gemoeid zou rijn. En de toestand van de speelplaats is van dien aard dat onmiddellijke herstelling eisch ie. Met 6 tegen 5 stemmen werd het voorslel van B. en W. aangenomen. Bij het voorstel voor B. en W. tot vaststel ling van een ontwerp-rooilijn-bepaling voor dén straatweg merkte do heer Karreman op, dat dit voorstel te vèr ingreep in de eigendoms rechten der straatwegbewoners. Indien Hille gersberg een interlocalen verkeersweg wenscht dan is aan den overkant van den plas ruimte genoeg. De heer Spronkers bleek een hartstochtelijk voorstander voor het voorstel en achtte een breedte van 20 Meter voor een verkeersweg, die ook in de toekomst aan den elsch voldoen moet, allernoodzakelijkst. Do heer Siezen bleek een bewonderaar van het voorstel en vond de opvatting van den heer Karreman sterk overdreven. De heer v. d. Have sprak zich uit ten gnnste voor het voorstel van B. en W., aangezien de oplossing, welke de heer Karreman voorstaat met een weg, te projecteeren aan den anderen kant van den plas, practisch onuitvoerbaar is. De heer Beunderman erkende, dat indien het verkeer het eischt, de burgerij offers moet. bren gen doch meende, dat B. en W. nog wel met een ander plan kunnen komen. Dit voorstel achtte spreker niet aannemelijk. Hiermede wordt heel Hillegersberg opgeofferd. Spreker maakte een vergelijking met den Bergweg te Rotterdam van nu en van voorbeen. Voor den Bergweg in z'n huldigen toestand kan spreker weinig gevoelen. Thans willen 33. en W. van den straatweg een doodgewone straat gaan maken. Het voorstel van B. en W. werd met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. ST. MARTINUS. In heit verslag van de jaarvergadering van het R. K. Ziekenfonds „St. Marinas" is een onjuistheid geslopen. Uit de cijfers van het verslag van den penningmeester bleek, dal aan ziekengeld is uitgekeerd ƒ915 en aan be- grafenisgefld 65. GEMEENTERAAD VLAARDINGER-AMBACHT. In de Woensdag gebonden raadsvergade ring was o.m. ingekomen het besluit van Ged. Staten, waarbij de aftrek op de jaar wedde van den Burgemeester-secretaris op 10 pet. wordt gebracht, terwijl de datum van inwerkingatredlng bepaald is op 1 Januari 1928. De voorzitter wil alleen opmerken, dat deze datum voor hem en groote tegenvaller is. De heer Roodenbwrg (V.B.) zegt dat dit besluit toch niet anders is dan een goedkeu ring van het radsbesluit d.d. 25 November 1927. De heer Wiukes (R. K.) zelf het voorstel tot verlaging ingediend hebbende, acht zich in geweten niet gerechtigd mede te werken aan het besluit van Ged. Staten ten aanzien van den datum 1 Januari 1928. Spr. doet het voorstel om B. en W. te machtigen alle mo gelijke stappen te doen om den datum vau inwerkingtreding van genoemd besluit ver anderd te krijgen in 1 Januari 1929. Mot algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Aan C. L. Vollering wordt een tegemoetko ming toegewezen, bedoeld ais In art. 13 der L. O. wet 1921) voor zijn twee kinderen, die de R.K. school aan de Boschlaan 4171 M. van zijn woning verwijderd) te Vlaardingen bezoeken. Voor twee kinderen van hem, die de Zuster school (afstand 3421 M.) bezoeken, wordt het verzoek afgewezen. Van het gemeentebestuur van Vlaardingen was een -schrijven ingekomen, waarin verzocht werd bij een eventueele opheffing van den tol Emous ontheven te worden van de verplichting tot het onderhouden van den Kethelweg tot het Raadhuis. Aan dit verzoek wordt vol daan en tevens wordt aangenomen om bij eventueele opheffing van genoemde tol 10 jaren 100 per jaar bij te dragen in de on derhoudskosten van den Sehiedaraschen dijk. BESLOTEN WORDT AAN B. EN W. EEN CREDIET TOE TE STAAN VAN 300. VOOR DESKUNDIGE VOORLICHTING INZAKE DE ANNEXATIE. Op voorstel van den heer Winkes besluit de Raad, tegen advies van den voorzitter in. aan B. en W. op te dragen in de volgende raads vergadering een instructie voor den gemeentes- secretaris (de burgemeester) aan de goedkeu ring van den Raad te onderwerpen. EEN GOEDE HOND STAAT VOOR GEEN SLOOT, MAAR EEN KOMT ER OOK WEL OVERHEEN VISSCHERIJ. i Te IJmuiden binnengekomen van de beug- visscherij VL 85 A. Visser, besomming 1360. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 2731 Januari. GEBOREN: Helena Sophia, d. van J, Hoo- gendijk en S. W. van der Windt, Binnensin gel 183. WUJempje, d. van A. Aaiders en S. Mechelaen, Trompstraat 39. Annigje Kla- zina, d. van L. Meerman en M. van Pelt, Ca!- lentmrgstraat 136. Corn©! is, z. van D. Ter- leth en T. P. Simon, Westnieuwland 712. Henricnus Johannes Lambertus Jozef, z. van A. J. van Tienen en H. Menmetna, Groeneweg 1 B. Jacobus, z. van J. Roodenburg en J. de Kok, Willem Beukelszoonstraat 80 Cornells Johannes Leonardus, z. van J. vau de Walle en M. J. Vennix, Potgieterstraat 49. Arendje, d. van S. Stolt en J. Brederveld, 2e Van Leïjden Gaelstraat 194. ONDERTROUWD: Johan Meeldijk, 21 J. en Catharian Helena Drooger, 17 j. Johannes Vink 19 j. en Sc rrigje Maria Seij 17 j. Johannes Mostent 24 j. en Jacoba Koster 19 3- Antoon van der Most 25 j. en Jacoba Maria van Kralingen 20 j. Teunis van Koo ien 2$ j. en Pet.ronella Beiiger 24 j. Louis Lodder 33 j. en Anna Catharina Hartog 29 j. GEHUWD: Johannes van Keulen 18 j, en Aaltje van Minnen 16 j. Dirk Bouwman 37 j. en Elise Christine Bodenstab 25 j. Dirk Kouwenhoven 22 j. en PetroneMa' van Galen 22 j. Teunis Bruin 24 j. en Lijntje van den Nieuweudijk 23 j. Jacob Weerheijm 27 j. en Lena Donkersloot 21 j. OVERLEDEN: Martinus Hofman 3 j., Da Costa straat. KA TH. VOETBAL INTERACADEMIALE De Katholieke Voetbal interacademiale, die lieden te Leiden zou worden gehouden, is wegens onbespeelbaarheid van het terrein niet doorge gaan. NURMI. 1 BERLIJN, 1 Februari. (H. N.) Naar- uit New- York wordt gemeld, heeft Nurrnl gisteren bij een handicap wedloop te Newark over een afstand van 2 mijl over 25 tegenstanders de overwinning behaald, niettegenstaande hij voorsprongen van 75 tot 175 yards had gegeven. Zijn tijd was 9 minuten en 19 seconden. PROF. W. NOLET SECRETARIS Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Ka tholiekendagen heeft in een dezer dagen ge houden vergadering benoemd tot secretaris, den HoogEerw. Heer professor W. Noiet, hoog. Jeeraar aan het seminarie Warmond. ROYAARDS UITVAART, Naar de Telegraaf verneemt ia het thans zeker, dat het stoffelijk overschot ran dr. Wil lem Royaards Zaterdag ais. te Amsterdam zal aankomen. Ook staat het nu vaat, dat de uitvaart plaats zal vinden van den Stadsschouwburg uit. Vier zwaar gewonden CHERIBON, 31 Januari (ANETA) Een nieuwe Chevrolet-antbbns* is op den Tagslweg met een snelheid van 50 K. M. tegen een boom gereden. Van de 26 passagiers werden er vier zwaar gewond, waarvan één stervende is; acht kregen verwondingen door glasscker. ven. De oorzaak van het ongeluk is onoplet tendheid van den chauffeur, die zelf lichtge wond werd. DOOD DOOR SCHULD Een autobestuurder veroordeeld De rechtbank te Middelburg veroordeelde heden den 27-jarigen handelsreiziger J. J. G., L. van B., die op 13 October IX met zijn auto een meisje aanreed, wegens veroorzaken van dood door schuld tot een maand hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. AANVARING OP DE WAAL Jongeman verdronken In den afgeloopen nacht heeft op de Waal tusschen Millingen en Nijmegen een aanvaring plaats gehad tusschen een motorboot, waaraan verbonden was een zeilschip van G. van Steen en het s.s. „Barbara" van Vulcaansoord. Bij de botsing s'.oeg de 18-jarige J. Kregting nit Ooy bij Nijmegen over boord en verdronk. De sche pen liepen averij op, doch konden doorvaren. ALLE R.V.B.-WEDSTRIJDEN AFGELASCHT Ook geen kantoorvoetbal Wegens de ongunstige gesteldheid der ter reinen zijn alle wedstrijden van den R.V.B. op aa. Zondag afgelascht. Ook voor de Kantoor- voetbalcompetitie gaat geen enkele ontmoeting door. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM 1 Londen 12.10%; Berlijn 59.27%; Parijs 9.75^; België (Belga's) 34.88%; Zwitserland 48.Amerika 2.49%; Oostenrijk 35.-07%;) Denemarken 66.54Zweden 66.70; Noor wegen 66.51; Spanje 39.82%; Italië 13.86%,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3