MAANDAG 4 FEBRUARI 1929 EERSTE BLAD SCHEEPVAART UIT KETHEL EEN CREDIET TER ONDERZOEK TOEGESTAAN PAGINA 2 UIT VLAARDINGEN BIJ DEN KLAAGMUUR TE JERUSALEM UIT ROTTERDAM -T&0^viï,;fl WIXTERUITVOERING „GUSTO" - De buurtvereeniging „Gueto,'1 gaf Zater- lagavand ia het gebouw „Eendracht" haar 'weede winteruitvoering, die zich in een druk ">ezoek mocht verheugen. De voorzitter de heer Nlc 'de Kruit opende net een vriendelijk woordje, dankte den heer Koog je dat hij zich bereid verklaarde da functie van secretaris te blijven waarnemeai cu uitte den wensoh dat de aanwezigen een genojageiijken avond zouden hebben. Genoegelijk is hij geworden, want de num mers die door de tooaee] vereeniging ten beste werden gegeven, gingen er in als koe>k. Zoodat het succes bijna vanzelfsprekend was. De bloemenhulde en de dankwoorden, die de executanten in ontvangst hadden te nemen, waren welverdiend. USONGEVALLETJES Gisteren ia een 4-tal personen aan den politiepost Broersvest verbonden voor kwets uren, die op het ijs aan den Itotterdamschen Dijk alhier werden opgeloopen. De politie el okter, de heef de Leeuw, verleende eenige malen geneeskundigen hulp. Tb Schiedam, 2 Febr., aangekomen: s.s. Ccopal, van Rotterdam om te dokken in de Wiitonhaven. Ta Schiedam, 4 Febr., aangekomen: Grielrsc.li s.s. Christ ante, ledig van Rotterdam om te dokken in de WilhelminahavenEng. s.s. City of Leicester, met stukgoederen van Antwer pen-; Dultscft s.s. Erika Schunetnan van Lon den om kolen te bunkeren, beiden in de Wil helminahaven. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 31 Jan.2 Februari, GEBORENE Pieter, zoon van M. van Heest en J. C. Vonk, van Swindenstraat 43; Jan Willem, zoon van P. A. Elberse en G. Bullee, Paz-alleiKveg 218. OVERLEDEN; G. Bosman, oud 77 j. weduw naar van M. J. de Lange, Grofbaan; M. Tim mermans, oud 95 j. weduwe van J. H. Ram- bacft, Nassau!aan; J. Bextierman, oud 70 j. echt genoot van W. C. Voogt Dr. Noietstraat. GEMEENTERAAD De annexatie Onder presidium van burgemeester J, L. Verveen kwam Zaterdag de raad in openbare zitting bijeen. Aanwezig alle leden. Na* de nieuwjaarsrede, welke w-ij Zaterdag publiceerden, deelt de voorzitter mede dat op 14 Nov. 1,1. de boeken en kas van den gemeente-ontvanger zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Kennisgeving. Van Ged. Staten ontvangen een schrijven betreffende de goedkeuring der gemeente-begrooting 1928, Deze werd voor eendgem tijd' verdaagd. Kennis geving. Een schrijven van de Ned. Politie honden vereeniging. waarin verzocht, wordt om als lid toe te treden, tegen een jaarlijk- sche contributie van 10. Op het verzoek wordt afwijzend beschikt. Nog was ingekomen een adres van G. M. Breugem en andaren. waarin zij verzoeken om met het oog op den steeds toensmendn tuinbouw in Qostabtspolder. den Poloerweg opan te stellen voor het verkeer met motor rijtuigen. Het adres zal tegelijk met punt 7 der agenda worden behandeld. In een schrij ven ran Ged. Staten wordt een opmerking gemaakt over de begrooting 1929 naar aan leiding van de 3e leerkracht op de open- bare #chool. Deze school welke liet vorig jaar een gemiddeld aantal leerlingen bezat van 97 heeft er op 't oogemblik slechts 77. Waar 1 Mei a.s. de nieuwe wijziging van de L.O.-wet in werking treedt en daarin be paald wordt dat het aantal leerlingen voor 3 leerkrachten minstens 73 móet zijn, znodat deze onderwijzer weer noodig is, zal de mini:'tér worden verzocht dezen persoon tijde lijk op wachtgeld te stellen. Door den heer Poot wordt opgemerkt, dat w unneer het verzoek wordt geweigerd, de gemeente den mam zal moeten betalen en de bijzondere scholen, welke ieder een leerkracht voor eigen rekening hebben, hierop ook aan spraak zullen kunnen maken. De voorzitter betoogt dat het dan slechts een kwestie van 1 Jan. tot 1 Mei beteekemt. Besloten wordt als voorgesteld. ingekomen was nog een aanvrage van het bestuur der vereeniging voor Chr. Volks onderwijs om de noodiige gelden beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de school aan den Vlaardingerweg. Besloten wordt het college te machtigen met het bestuur van voornoemde school nader overleg te plegen. Ten aanzien van het verzoek van het R. K. Kerkbestuur en van het bestuur der ver eeniging voor Chr. Volksonderwijs om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding in gevolge art. 101 der L. O.-Wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1929 wordt besloten een voorschot te verleenen van 80 proeent. zijnde voor de R. K. school, met een gemid deld aantal leerlingen vam 131, een bedrag van 1026 51% en voor de Chr. school, met een gemiddeld aantal van 131%, een bedrag van 1028.47 y3, zulks in twee termijnen ingaande 1 Juli 1929 en 1 Jan. 1930l Het hierna volgend voorstel van de ver ordening tot regeling, der heffing voor het gebruik van het slachtlokaal voor nood- slacbtingen, wordt met algemeens stemmen .goedgekeurd. Volgde de behandeling van eenige posten van af- en overschrijving op de gemeentebegrootittg. dienst 1928 Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. om evenals vorige jaren aan de Kethelscbe Burgerwacht een subsidie te ver leenen van 50. merkt de voorzitter op, dat de vereeniging thans 85 gewapende leden ,telt, terwijl nog steeds nieuwe leden tot de vereeniging toetreden. Het voorstel wordt goedgekeurd. t ervolgens kwam in behandeling een voor stel tot het aangaan van een overeenkomst met. de N.V. Thermo-Chemlsche Fabrieken be treffende de verwerking van afgekeurd vee en vleesch. Deze Maatschappij stelt zich ten doe] het afgekeurde vleesch kosteloos van de slachtplaats te halea en daarenboven van de brnto-winst nog eenige procenten aan den betrokken eigenaar uit te feeeren. Door den voorzitter wondt het voorstel uitvoerig toe licht. Door den heer Lansbergen, wordt betoogd dat het een goede verbetering is, doch. spr. zou wensehen dat het afgekeurde vee recht streeks vanaf de boerderij wordt weggehaald 1 Door den voorzitter wordt gewezen op het feit dat gestorven of ziek vee eerst ia het slachtlokaal moet worden gebracht, waar het moet worden gekeurd. Evenwel zal spr. hierover nader met de N.V. carrespandeeren. De machtiging wordt verleend. Vervolgens werd behandeld het voorste] tot het openstellen van afgesloten wegen voor hot verkeer met motorrijtuigen. B. en W. stellen voor den Harre weg, den Polderweg en den. Kandelaarweg voor motorrijtuigen open te stellen. De voorzitter betoogt dat voort durend verzoeken om ontheffing worden aan gevraagd. Voor den Harreweg alleen werden 230 ontheffingen aangevraagd. Spr. merkt hierbij op dat het verkeer wel eenigszins ge vaar loopt, doch hij hoopt dat met voorzichtig beleid ongelukken voorkomen zullen worden. De heer Peters is voor het openstellen van bedoelde wegen, doch zou een maximum snel heid willen bepalen. Aan do borden in onze giiueente „Langzaam rijden" en „Dank U", wordt weinig aandacht geschonken. De voor zitter merkt op dat de maximum snelheid moeilijk valt te constateeren. De heer Peters dringt aan op het plaatsen, van. borden welke ook bij overtreding meer recht tot verbaliseeren geven. Spr. is van meening dat de wegen niet van dien aard zijn dat men kan zeggen „rijdt maar raak". Zonder deze bepaling is spr. tegen het openstellen van de wegen. Na uitvoerige discussie betreffende het vaststellen van de maximumsnelheid, wordt in beginsel besloten om, waar zulks noodig blijkt, een maximum te bepalen en Ged. Staten te verzoeken bedoelde wegen voor motorverkeer open te stellen. Betreffende de aangeslotenen aan de water leiding deelt de voorzitter mede, dat het vorig jaar 3 personen nog niiet waren aan gesloten. Met twee is een overeenstemming bereikt, doch een bleef weigeren en is des wege dezer dagen door den Kantonrechter ver oordeeld. Bij niet aansluiting zal opnieuw proces-verbaal volgen, waarbij niet meer met een geldboete kan worden volstaan. Hierna gaat. de raad in geheime zitting over. Na een kwartier wordt de vergadering heropend. De voorzitter deelt mede, dat be sloten is aan JS. en W. een crediet te ver leenen voor deskundige voorlichting, inzake de annexatieplannen van Rotterdam. Van de rondvraag wordt door den heer Doelman gebruik gemaakt om nogmaals de straatverlichting, in het bijzonder die van den Vlaardingerweg, onder de aandacht van B. en BV. te brengen. Spr. zou het dorp beter willen verlichten en ook op den Vlaardingerweg aan lederen paal tot aan de woning van spr. een lamp willen aanbrengen. Weth. de .Tong vindt het aanbrengen van zooveel lampen onnoodig en verklaart zich tegen hst voor stel. De voorzitter deelt mee. dat in het ooilege steeds naar vervolmaking wordt ge streefd, doch dat het besloten heeft alleen een lamp te doen aanbrengen in bet plant soen tegenover de woning van den heer A. Rip omdat gebleken is, dat het plantsoen een. toevluchtsoord: is geworden voor verliefde personen. Het verzoek van den heer Doelman wordt niet ondersteund. Dodr den heer Lansbergen wordt nog een opmerking gemaakt over die bediening van de motorbrandspuit. Spr. zou hiervoor een vast persoon willen aanstellen. De voorzitter verklaart, dat bij brand voor de bediening en het besturen van de motorbrandspuit alleen in het dorp een achttal reserve chauffeurs zijn aangesteld, zoodat onmiddellijk hulp kan worden geboden. De heer Lansbergen kan zich hiermede vereenigen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. TOONKUNST De eerste Toonkunstuitvoering van dit seizoen zal plaats hebben op Dinsdag 12 Februari a.s. in de „Harmonie" Uitgevoerd wordt 't Paulus oratorium van Felix MendelssohnBai-tboldy De solisten zijn de dames Temme (Leiden) en v. Hbuweningen (den Haag) en de heeren Naaste, pad (alhier) en Dubbeld (Schiedam). De begeleiding zal geschieden door het Phil- harm. Orkest uit Rotterdam welke begeleiding door het zangkoor het bestuur is aagnebodcn. R. K VROUWENBOND Het jaarfeest van de afdeeling alhier van den R. K. Vrouwenhond wordt gehouden op Don derdag 7 Februari a.s. in de zaal „Harmonie". Medewerking hierbij verleenen de beide on- derafdeelingen n.l. het Dameszangkoor „Salve Regina en de Damestooneelclub „Advendo". SURSUM CORDA In de gehouden jaarvergadering van de Har» monievereeniging „Sursum Corda" werden de jaarverslagen uitgebracht. Hierbij bleek, dat het 50e lid dit jaar reeds is ingeschreven. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Borsboom (secretaris), J. Kornaat (Penn.) en C. Starre. Besloten werd tot het stichten van een instru mentenfonds. In de hiervoor ingestelde com missie werden gekozen de heeren G. Hoorn en J.v. Bodegom, PLOTSELINGE DOOD Be 23-jarige gehuwde mej. W. zakte Vrijdag middag in haar woning in de Zomersteeg plot seling in elkaar. De ontboden geneesheer kan slechts den dood constateeren. R. K. REISVEREENIGING Vrijdag bad in het Vereenigimgsgebouw een goed bezochte en uitstekend geslaagde dec Ia- matieavond plaats. Na opening door den voor- ziter,. den. heer Adr. Vermeulen, trad als decla mator op de heer Frita Bouwmeester. Het aandachtig, luisterend publiek heeft kun» nen genieten van fijma karakteruitbeeidinasn, waarin ernst en luim elkaar afwisselden. Voor de pauze eenige stukken uit Hamlet van Shakespeare, v. Guido Gezelle, v. Karei r. dl Oever, van Anton van Duinkerken en van Jae. Schreurs. Na de pauze stukken van Adama van Scheitema, v. Jan Feith, v. Péerke den Belg en van Charivarius. Tot slot gaf de heer Bouwmeester nog een extra nummer n.l. „De kortheid van een roman" Het publiek gaf uiting aan zijn gevoelens door een hartelijk en dankbaar applaus. Na afloop bleef men nog ©enigen tijd gezellig bijeen, waarbij de heer Blomsiteel zorgde voor goede muziek. EEN RELLETJE, DAT INTERNATIONAAL VRAAGSTUK WERD Ruzie tusschen Joden en Arabieren De joden van Jeruzalem verzamelen zich al sedert eeuwen (men gaat terug tot de vierde eeuw), vooral op Vrijdagavond, bij den zoo- genaamden „klaagmuur", om daar te bidden en te weenen. Ieder pelgrim, die Jerusalem bezoekt, is getuige geweest van die demonstratie, welke waarlijk een indrukwekkend- karakter draagt De joden staan daar, heen en weer bewegend, te bidden en: te weenen tegenover den ontzag lijken tempelwand, een overblijfsel van den ouden joodaohen tempel, hersteld door Herodes, "want van Salomon's tempel is niets meer over. Maar die „klaagmuur" maakt deel uit van den tegenwoordigen muur rondom de schitterende moskee van Omar, gehouwd midden op het vroegere tempelplein van Salomon, 't gewich tigste heiligdom der mohamedanen na Mekka en Medina. In den loop van 't vorige jaar hadden eenige inden bij gelegenheid van eeai hunner feesten, stoelen meegenomen naar den klaagmuur. De gouverneur van Jerusalem liet die stoelen ver wijderen en de volkenbond, met 't incident op de hoogte gesteld, gaf. een verdict, dat de joden zich enkel van kleine vouwstoeltjes bij den klaagmuur mochten bedienen. Blaar daar volgde de verwikkeling: Een internationale inschrijving onder de mohamedanen heeft kapitalen verzameld voor de restauratie der moskee van Omar. De moha medanen begonnen nu restauratie-werk boven op den „klaagmuur" die deel uitmaakt van bun moskee. Hevige protesten van de joden De Engelsche gouverneur zag zich verplicht het werk stop te zetten. Hij vond het voorwendsel, dat aan een „antiquiteit", volgens de nieuwe wetsbepaling, niets veranderd, mag worden zonder een bijzondere toestemming van het departement van oudheden. Op die manier werd de ingewikkelde kwestie: „Wie is eigenaar van den „klaagmuur" ver meden. De kwestie kwam weer op het tapijt, toen voor enkele maanden, de joden zich niet meer wilden vergenoegen met hun tradltioneele matten om te knielen, hun olielampjes bij hun gebed, en een tafeltje voor de wetrol, maar kostbare tapijten aandroegen, zwierige luxe lampen installeerden, een bewerkten lessenaar voor de wetrol en een scherm tot scheiding ,van mannen en vrouwen. Onmiddellijk werd de groote mohamedaansche. raad van Jerusalem bijeengeroepen en deze vaardigde z'n president, den oppermufte, af, om het gouvernement te waarschuwen en te drei gen, dat, ais dat schenm niet onmiddellijk ver wijderd werd, .de Arabische bevolking ér zic.h. mee zou belasten, terwijl de groote raad alle, verantwoordelijkheid omtrent onvermijdelijke incidenten van zich afwierp. De commissaris van politie belast met de karwei, het scherm te laten wegnemen, onder vond onvoorziene oppositie van den kant der joden,, die hun godsdienst-plechtigheid niet wil den gestoord zien. Het draalde uit op vechtpartijen met gewon den, zoovel vrouwen als mannen. De politie behield de overhand. Dat bloedig resultaat werd aanstonds' geëx ploiteerd door de geïnteresseerden, en is trou wens schromelijk overdreven. De gouverneur van Jerusalem betuigde aan de joodscbe gemeente zijn spijt, dat zoo'n talrijk publiek zoo iets had moeten verduren op een feestdag, de Roscb Hashana. Maar de kwestie kreeg een nieuw vervolg, Eenige dagen later, toen de emotie wat bedaard was, begonnen de mohamedanen opnieuw hun restauratiewerk op den Klaagmuur, waar ze iu haast vijf nieuwe steenlagen opmetselden, met toestemming van den gouverneur, want, werd beweerd, het bovenste gedeelte van den Klaag muur, Is een Arabisch werk uit de Middeleeuwen en maakt geen deel uit van den antieik en jood- sohen tempelmuur. Nieuwe emotie, nieuwe protesten, nieuwe be toogingen van den kant der joden, waarop de mohamedanen antwoordden met tegen protesten en contra-betoogingen. Heftige redevoeringen, De politie moest weer ingrijpen. De joden organiseerden een proteststaking van een uur, protest meetings over heel Pales tina. Het algemeen Israëüetlsoke verbond bood den Engeischen High Commissioner van Palestina een request aan: „Het geheele jodendom, zoo luidt het, 'heeft met smart vernomen, dat de joden van Jerusa lem in hun godsdienstplechtigheden worden gehinderd en dat nog wel bij gelegenheid van een. hunner groote feesten en op zoo'n H. Plaats." En 't stuk eindigt met voor de toekomst te vragen: „eerbied voor de geloovige joden bij den Klaagmuur:" Do volkenbond, op de hoogte gesteld door do zionistische organisatie van Palestina, besloot, de zaak in handen te stellen van het Engelsche gouvernement, dat beloofd heeft de kwestie te beatudeeren met het oprecht verlangen, om een atmosfeer van vrede en samenwerking te brengen tusechen de joden en de mahomedanon van Palestina. Maar intusschen gaat men van beide kanten voort, met de op touw gezette actie en de ge moederen zijn nog lang niet bedaard. De joden blijven protesteerein In de internationale pers. De mohamedanen zijn bezig een vereeniging té vorme* tot bescherming van mohamedaansche heiligdommen en hebben een, oproep gericht tot de joden dé kwestie van het eigendomsrecht over den Klaagmuur nog niet hebben te berde gebracht- Duizenden joden, hebben intusschen te Jeru salem een dag gevast op verzoek van bun opperrabbi A. I. Kook. in verband met dezen strijd, dié zich van bet geringe stoelën-relletjq ministerie van Koloniën, heeft verklaard, dat dé geheele mohamedaansche wereld, tot' het Engelsche gouvernement en tot den volkenbond. MARIONETTENVOORSTELLING. Voor het zusterhuis in de Drentsche venen. Do federatie van de R.K. Vrouwenbonden van Nederland heeft, zooals men weet, een Zuster huis opgericht in de Drentsche venen, dat een centrum is van beschavenden en charltatieven arbeid in dit misdeelde en verlaten deel van ons vaderland. Te Klazinaveen hebben de zus ters, Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart, zich gevestigd om zich te wijden aan zuigelingenverzorging, ziekenverpleging, be- waarschoolonderwijs en het onderricht van jon ge meisjes op huishoudelijk gebied. Om de financieele lasten van deze stichting te helpen verlichten, heeft het hoofdbestuur van de Federatie de medewerking ingeroepen van alle Vrouwenbonden, van wie nu verwacht wordt dat zij het hunne zullen ondernemen om de sympathieke stichting onder de arme bevol king van het veengebied in het leven te houden. De R.K. Vrouwenbond in Rotterdam heeft met dit doel voor oogen een matinee georga niseerd in de bovenzalen van d-e St. Josepb- gezellen-Vereeniging, waar op Woensdag a.s. 6 Februari, des middags om twee uur een ma rionettenvoorstelling zal worden gegeven door mej. J. C. v. d. Vqlde uit Den Haag, wier pop penspel zich reeds een goede reputatie in den lande verworven heeft. Opgevoerd zal worden „De Ganzenprinses", een marionettenspel in zes bedrijven. Er zullen verder nog eenige verrassingen zijn dien middag, die bij de kinderen wel in den smaak zullen vallen. VERHURING KADE-TERREIN B en W. stellen den Raad voor over te gaan tot verhuring aan den Rotter. Lloyd van twee strooken grond, rep. groot dr 400 en it 80" c.A grenzende aan bet reeds bij die stoomvaart maatschappij in buur zijnde terrein aan de Lloydkade, zulks tot 1 Augustus 1933 met 10 optie-jaren, tegen een aanvankeiijken jaarlijk- schen huurprijs van 1,20 per M2„ zoomede tot het aangaan met die gegadigde: van een ruiling van perceelen grond aan de Kerkhof laan, waarbij door de Gemeente wordt afge staan. een perceel, groot di 65 c.A., en door de Rotterdamsche Lloyd een perceel, groot i: 120 c.A, tegen betaling dezerzijds van 11.000 als vergoeding voor afbraak en nieuwbouw Tot uitgifte in erfpacht aan de heeren Gebr. Verheij van een trrein aan dé Waalhaven, groot dt 600 c.A., tegen 0,65 per M2. per jaar! zoomede van een daarlangs strekkende strook talud en water, groot it 400 c.A„ tegen 0,10 per M2. per jaar, een en ander voor een tijdvak van 25 jaren. GEM. HANDELSINRICHTINGEN. B. en W. doen den Raad het voorstel tot het toestaan op de begrooting 1'929 van 400.000 voor aanschaffing van tien electriscbe kranen ten behoeve van de Gemeentelijke Handélsin- richtingen. ASSISTENT-GENEESKUNDIGEN ZIEKENHUIZEN. De Commissie van administratie over dé Ge meente-Ziekenhuizen beveelt de hoeren J. D, Koch, J. W. J. de Laive en F. G. Rohm ter be noeming, resp. herbenoeming als assistent-ge neesheer aan. INDUSTRIESCHOOL VOOR MEISJES. B. en W. dragen voor ter benoeming ais gé delegeerden der Gemeente in het Bestuur der Vereeniging „Industrieschool voor Meisjes", mevrouw A. B. Knappert en mevrouw M. C. Doorman-Kielstra. ONDERWIJSVOORDRACHT. B. en W. bevelen aan voor de benoeming als tijdelijk leeraar iu handteekenen aan do le H.B.S. met 5-jarigen cursus B„ den heer J. A. van Riet, alhier. Ter benoeming als onderwijzeres aan de schooi voor g.I'.o. A No. 178. dragen zij voor: H. J. Verhoeve, S. G. Logemann en H. J. Mul ler, allen alhier. SCISEIDSGERttECHT VOOR GEMEENTEWERKLIEDEN. B. en W. bevelen aan voor benoeming als lid in het Scheidsgericht voor de Gemeentewerken, ter voorziening in de vacature, ontstaan ten gevolge van het bedanken door den beer mr, J. G. L. Nolst Trenité, den heer G. L. Jansen, than3 plaatsvervangend lid, den heer. mr. W. Nolst Trenité.. MET TWEE EMMERS HEET WATER GEVALLEN. Zaterdagmiddag is de 13-jarige G. S„ wonen de Vredenoordhofje 25 in de buurt van zijn woning met twee emmers heet' water gevallen. De jongen kreeg ernstige brandwonden aan beide beenen, doch kon thuis verpleegd worden. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP DE BEWAARSCHOLEN. De commissie van toezicht op de bewaar scholen beveelt aan voor herbenoeming de pé riodiek afgetreden leden dier commissie, de dames J. Godron-Koster, A. C. Kok-van dot Ent en J. J. BI. Tetterode en de heeren P. van Mens, W. F. Overeynder, Tb. Westerhof en dr. S. Winkel. HOOFD DER OPENLUCHTSCHOOL. B. en W. stellen den Raad voor den heer H. S. van der Waals, hoofd der school voor g.l.o. A No. 284, lp gelijke betrekking naar da Open» luehtschool over te plaatsen. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad is bijeen geroepen togen Donderdag a.s., zoo noodig voort te zetten on Vrijdag. De agenda bevat o.m. de navolgende voor stellen; Het voorstel betreffende straataanieg in het zuidelijk deel van den Coolpolder. Het voorstel betreffende aanleg van ecu col- lécteurriooi in den Eendrachtsweg. Het voorstel betreffende bouw van een koelinrichting op het terrein van het Open baar Slachthuis. Het voorstel tot snelheidsbeperking voor motorrijtuigen op de Hoogstraat en, den Bin nenweg. Het voorstel tot vaststelling van nieuwe ver ordeningen voor de openbare bewaarscholen. Het voorstel tot aanvulling van de veror dening op het gebruik der havens en wa* teren. Het voorstel tot uitgifte van standplaatsen ten behoeve van taxi-ondernemingen. Het voorste] tot het toestaan op de begroé ting 1929 van crediet voor bet maken van aan sluitingen op de waterleiding in de opritten van de Willemsbrug Het voorstel betreffende besteding van bet op de begrooting 1929 uitgetrokken bestra- tings-crediet. Het praeadvies betreffende bevordering van verplegend personeel van „Maasoord". Het praeadvies op de motie-Reumer en Door- ma n-KLielatra betreffende stichting van stalge- legenheid voor paarden uit het woonwagen kamp. Het voorstel tot wijziging van de verordé niug op de Winkelsluiting voor zoover betreft het venten met bloemen. Het voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening, regelende de pensiqnneering van de Wethouders na hun aftreden. Het voorstel tot wijziging van de besteksbe- palingen in zake borgstelling, beslechting van geschillen en verlenging van den opleverings- termijn bij werkstaking. Het praeadvies op de verzoeken van kunst subsidies over het seizoen 1928/1929. Het praeadvies op de subsidieaanvrage van de N V Het Schouwtooneel voor het seizoen 1928/1929. Het praeadvies betreffende inrichting van behoeve van de opvoering van de opera's „Die Walkiire" en „Figaro's Rochzeif. Het voorstel tot toekenning van een subsidié aan de Go-opera-tie ten behoeve van de plaats gebad. hebbende opvoering van „Island Saga." Het paeadvies betreffende inrichting van badhuizen voor schoolbaden, enz. Het voorste) tot Intrekking van het besluit tot verbouwing van het voormalige postkan toor ten behoeve van de. Academie van Beel dende Kunsten en Technische Wetenschappen met nader voorstel in zake de huisvesting van die Instelling en voorstel tot afbraak van bet voormalige postkantoor. Het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een aantal woningen. DE ROTTERDAMSCHE RIVIERPOLITIE. Jaarverslag over 1928. Aangetroffen werdén aan boord van 'binnen komende zeeschepen en naar het bureau over gebracht 247 stow-away's. in de rivier en da havens werden gevischt en naar het bureau overgebracht 49 lijken. Aangehouden, als zijn de gesignaleerd in hét algemeen politieblad werden 229 personen. Opgespoord werden 253 personen, wier opsporing door de Duitscha Rhein Polizei' was verzocht. Ingevolge de wet op woonwagens en woon schepen werden 127 woonschepen geschouwd. Aanvragen, om vergunning tot het bevaren van de gesloten havens werden er behandeld 121. Aanvragen om toelating als roeier, bé handeld 37. Aanvragen om vergunning tot liet venten van goederen aan boord van sché pen, behandeld 190. Er werden 320 processen-verbaal opgemaakt terzake overtreding der rivier- en havenregle menten. Aantal processen-verbaal ter zake misdrijf opgemaakt 115. Aangehouden werden verdacht van mis drijf 89 personen, van wie er 40 ter beschik king der Justitie werden gesteld. 385: maai werd een onderzoek ingesteld naar in het havengebied plaats gebad hebbende on gevallen. Door de politiebooten werden 116 per sonen die door een ongeval getroffen waren en. 33 zieken vanaf op stroom of in de havens Lig gende schepen naar den wa] Vervoerd,, om vev- der naar een ziekenhuis te worden getranspor teerd. Gecontroleerd werden de paspoorten van. 27743 per schip aankomende en 36122 per schip vertrekkende passagiers; 1624 pea- vliegtuig aankomende en 1894 per vliegtuig vertrekken de passagiers. GRONDVERKOGP B. en W. leggen den Raad. over het ontwerp besluit tot verkoop aan de heeren van Kuylc en van Dorp q.q. van een perceel bouwgrond aan de Spangeschekade en de Busken Héét- straat, groot 901 c.A., tegen 40 per B12. Het voorstel tot verkoop aan de heere» L. van Hennik en L. A. Godron van een perceel grond aan de Spangeschekade en de Busken Huetstraat, groot 1860 c.A. tegen 40 per M2. en op de verder overeengekomen voorwaarden, zulks met gelijktijdige vaststelling van het ont- werp-besluit eD met ontbinding rah de met da American Petroleum Company omtrent dit perceel bestaande erfpachtsovereenkomst De voorstellen om in beginsel te besluiten tot verkoop aan- de navolgende personen van de achter hunne namen vermelde perceelen i bouwgrond: a. aan de N.V. Maatschappij tot exploitatie van Onroerende Goederen „Keizerkwartier" een perceel aan de Schoondérloostraat, groot i: 1:100 o;A„ tegen 24,50 per M2.; b. aan de N.V. Handel-, Exploitatie- en Ad- ministratiémaatschappij „Succes 7" een per ceel aan de Schoondérloostraat, groot dr 1040 c.A„ tegen 25,50 per BI2.; c. aan de N.V. Handel-, Exploitatie- en Ad- ministratiémaatschappij „Succes 4" een per ceel aan da Slaghekstraat, hoek Bloweg, groot -1- 540 c.A,, tegen 25 per M2.; Lood, loodwit en loodmenie behooren tov. de gevaarlijkste vijanden van den arbeider.: j Zo zijn afdoende te bestrijden, maar dit' gelukt alleen bij voortdurende zorg, Zindelijkheid is daartoe het eerste vere eischte. -".-.Mil-a- GEZONDHEIDSRAAD) ''X'.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 2