DINSDAG 5 FEBRUARI 1929 EERSTE BLAD PAGINA 3 SCHAKEN. luchtvaart. UIT BLEISWIJK DE GASTHUISKWESTIE TE AARDENBURG RIJKSBEGROüTING VOOR 1929 UITVAART DR. W. ROIJAARDS DE PLECHTIGHEID IN DEN STADS- SCHOUWBURG TE AMSTERDAM. UITBANNING VAN DEN OORLOG examencommissie rijkskweek scholen voor vroedvrouwen. LAATSTE BERICHTEN MARKTBERICHTEN WEERBERICHT. 449' STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Veektiende Lijst. Trekking van 5 Februari. NIETEN. NIEUWE ROTT. SCHAAKVEREENIGING I>e ijssport had ook haar invloed op de aan wezigheid, of liever afwezigheid, van veie scha kers. In da hoofdgroepen werden gespeeld de partijen E. Meijer—Mr. Oskam, Terpstra— Cncssen en HaalebosTen Kate. In de partij P. Meijer—mr. Oskam, een Siciü- aansche verdediging, verkreeg mr. Oskam reeds in de opening belangrijk overwicht. In het eind spel was hij 4 pionnen voor, waarvan hü weer 1 verloor, doch de partij, die verdaagd is, is zeker voor hem gewonnen. Terpstra opende Pf3 en konings-fianchette, waartegen zwart de bezetting van het centrum stelde. Wit kreeg gedrukt spel waardoor Cnos- sen gelegenheid kreeg een goede aanvalsstelling op te bouwen, een stuk te winnen tegen twee pionnen met als slot een matdreiging of dame winst. Wit streek daarop de vlag. Haalebos en Ten ICate vervolgden hun onder broken partij waarin eerstgenoemde beter stond. Toen Ten Kate niet het sterkste tegenweer bood, won Haalebos gemakkelijk. De overige uitslagen zijn: ThielKaressew t1; De BockLagerwaard 01; TukeF. van P.hijn 0Ij Hartog—Doyles 1—0; Tan Osv. Tongeren Vs. DE BURGERLIJKE LUCHTVAART IN ENGELAND. Reuter meldt alt Londen, dat een belangrijke beslissing Is genomen om de burgerlijke lucht vaart in Engeland aan te moedigen. Er is een maatschappij gesticht van .National Flying Ser vices Ltd." die luchtvaartclubs en vliegvelden In het geheele land zal oprichten. Het luchtvaart-ministerie kondigde Zaterdag aan dat financieels steun is toegezegd geduren de tien jaren en dat gebreveteerde bestuurders zullen worden afgestaan. Gedurende de eerste drie jaren wordt 15.000 pond sterling per jaar gegeven en de volgende jaren 7500 p. st. De maatschappij zal 20 vlieg velden en 80 landingsterreinen aanleggen in een tijdvak van drie jaren en hoopt in April a.s. met 100 toestellen te beginnen. HARDRIJDERIJ. Onze dorpsgenooten, mej. v. d. B., en de heer P. IC, behaalden den leten prijs in, de hardrijderij voor paren te Zevenhuizen. BELASTING. A.s. Vrijdag bestaat ter gemeente-secretarie gelegenheid tot betafling der belastinggelden. Beslissing van den Hoogen Raad. HET CASSATIEBEROEP TEGEN HET VRIJSPREKEND VONNIS AFGEWEZEN. De Hooge Raad heeft gisteren miet-ontyanke- Hjik verklaard het cassatieberoep van den procu reur-generaal bij het gerechtshof te *s-Graven- hage la de zaak van don heer V., regent van het gasthuis te Aarden,burg, die door voormeld gerechtshof was vrijgesproken van den hem ten laste gel egden huisvredebreuk. Hij zon op 19 Januari wederrechtelijk vertoefd hebben In een vergadering van het ooilege van regenten van genoemd gasthuis. De voorzatter had hom althans gelast de vergadering te verlaten. De heer V. had echter beweerd, benoemd te zijn tot regent en oen convocatie voor die vergade ring te hebben ontvangen. Financiën VOORLOOPIG VERSLAG. Verschenen is het Voorloopig Verslag over de begrooting van Financiën over 1929. Verschillende leden keurden het af, dat tel kens verandering wordt gebracht in de vragen, welke op de aangifte-biljetten worden gesteld. Sommige ieden meenden de aandacht van den Minister te moeten vestigen op het htras inziens al te rigoureus optreden van de be lastingambtenaren bij den aanslag in de Rijks- tnko meten bel aatiag met betrekking tot ge ringe -emolumenten. Met betrekking tot de successiebelasting werd de wenschelijkheid betoogd, om bij het belasten van schenkingen rekening te houden met den leeftijd va.n dan schenker. Verschillende leden aohtten de bestaande regeling van het ooIleoteurscUap der Staats loterij zeer onbevredigend. Het vergeven dezer izeer voordeelige aanstellingen is ontaard tot een willekeurig gunstbetoon, hetwelk wordt nagejaagd door een „kruiwagenstelsel". Voorts werd gewezen op het euvel, dat collecteurs tijdens de trekking in «enige klassen zelf in de onder hun berusting zijnde loten speeu- leeren en voorloopig het publiek met een „uit verkocht" afschepen. Wordt het niet tijd, zoo werd gevraagd, de annuïteiten van voor den woningbouw ge geven voorschotten te herzien? MOTOR- EN RIJWIELVERORDENINGEN. Door den Minister van Waterstaat is aan Ge deputeerde Staten der verschillende provincies i een circulaire gezonden waarin wordt medege- deeld, dat het voorkomt, dat besluiten van ge- meentebesturen, waarbij krachtens .art. 36 van i het motor- en rijwielreglement wegen in klas sen worden ingedeeld, of waarbij krachtens art. 47 van dat reglement wegen voor het verkeer met bepaalde motorrijtuigen worden gesloten verklaard niet zoo tijdig ter kennis van den minister worden gebracht, dat gelegenheid blijft om na te gaan, in hoeverre aanleiding bestaat om tegen die besluiten beroep bij de Kroon te doen instellen. Het zal den Minister aangenaam zijn dat van de zijde van de Gede- i puteerde Staten zooveel noodig wordt bevor derd; dat de besluiten steeds tijdig te zijner kennis worden gebracht. De Minister verzoekt - hij de inzending van die besluiten tleu datum Van afkondiging te vermelden. BEGRAFENIS OP WESTERVELD. Heden is het stoffelijk overschot van Dr. W. Royaards, die op 25 Januari te Menton is over leden, op Westerveld ter aarde besteld. Voordat de eigenlijke uitvaart geschiedde, had er in de zaal van den Stadsschouwburg aan het Leidsche.pl erin te Amsterdam, een in drukwekkende plechtigheid plaats, Op verlan gen van den overledene zon daar het stoffelijk overschot worden opgebaard en het laatste deel van Gustaf Mahler's „Lied ven der Erde", n.l. „Der Abschled", uitgevoerd worden. De dag was grijs en vochtig, egaal en dof was het licht langs de grachten en in de stra ten en een zwakke nevel weefde een door zichtig waas op de gebouwen aan het Leidsche- plein, waarvan vele vlaggen halfstok hingen, roerloos in den windstillen morgen. Het was een talrijk publiek, dat naar den schouwburg trok. Talrijk vooral, gezien het ongewone uur. Maar het was ook niet 'het ge wone schouwburg-publiek, dat langzamerhand de schouwburgzaal begon te rullen. Het be stond grootendeels nit kunstvrienden van den overledene. Velen van hen waren misschien leerlingen van Dr. Royaards geweest en zij kwamen om de laatste eer te bewijzen aan hiun gestorven vriend en voorganger, in de zelfde zaal, waar deze nog voor luttele jaren zijn triomfen had gevierd en tallooze avonden ach tereen de Amsterdammers had doen genieten van zijn groot e gaven. In de hal van den schouwburg, die rondom met zwart was gedrappeerd, was een waar bloembed gespreid. Groote kransen met rouw linten getooid en gezonden door tal vau orga nisaties en vrienden van den overledene, lagen keurig gerangschikt rond een bronzen borst beeld van Dr. Royaards. Van de bloemstukken noemen wij een krans van den directeur van den Stadsschouwburg, den heer Merkelbach, van de directie van het Versenigd Tooneel, van de artisten van het Vereenigd Tooneel, van de directie van het Concertgebouw, van de directie en leerlingen van de Tooneelschool, van de N. V. Hst Nieuw Nederlandsche Tooneel, van de vereeniging Artl et Amicitiae, van de Schouwburgoommis- sJas van Groningen en Arnhem Voorts waren er kransen van Jeanne en Willem Kloos, van den Amsterdamsehen Kunstkring voor Allen, van de Stndenten-vereeniging U. S. A., van het gezelschap Colnot en Poone, van het Utrechtsch Studentenkoor, van de Vereeniging van Letterkundigen, van de vereeniging „Ar chitecture et Amicitia", van de commissie van beheer van den Koninklijken Schouwburg, te Den Haag, van de professoren Vogelsang en Slothouwer, van Louis de Vries, Magda Jans- sens, Sophie de Vries, Bart Kreeft, Louis Saalborn, Oscar Tournlaire, John Gobau, Elias van Praag, dr. W. Mengelberg, Cor Ruije en Tilly Lus. De schouwburgzaal en tooneel ruim te waren eveneens gedrapeerd, In het midden van de zaal voor het voetlicht, was de zware eiken houten lijkkist van dr. Royaards opgebaard. Verschillende kransen en bloem stukken waren op net deksel neergelegd, andere waren er naast, op den vloer gerangschikt, gelegd. De zaal vulde zich hoe langer hoe meer. De rijen schoven vol met zwijgende bezoekers. Het vol ledige Concertgebouw-orkest had plaats geno men op het podium en naast den orkest-lei der, den beer C. Dopper, bad mevrouw Ilona Durigo, die de solo-partij zou zingen van Mahler's „Lied von der Erde". plaats genomen In de zaal zagen wij o.a. den Minister van O., K. en W„ Mr. M. A. M. Waszink, den chef van de af dealing Kunsten en Wetenschappen van dit ministerie, den heer Visser, den wet houder voor de kunstzaken van Amsterdam, den heer Th. Ketelaar. Voorts wethouder J. Rutgers en de leden van de kunst-commissie in den raad, den heer Klaas de Vries en Mevrouw van Dam van Ysselt. Verder waren aanwezig de leden van de directies der verschillende gezel schap-pen, een groot aantal acteurs en andere kunstenaars benevens particulieren. Om enkele minuten over tien uur arriveer den de familieleden van den overleden acteur bij dein Schouwburg en werden op hun plaat sen op de eerste rijen geleid. Onmiddellijk zette het orkest ,,Der Abschaed" in. Met een eerbie dig stilzwijgen hoorden alle aanwezigen toe em toen de laatste noten weggetrild waren, stonden zoowel de oTkest-leden op het tooneel als de belanghebbenden in de zaal eenige oogen- blikken gebogen naar de lijkkist gekeerd. Daarna werd de baar, waarop de kist stond, weggedragen uit de zaal naar den lijkauto, die buiten voor den hoofdingang wachtte. Een ontzaggelijke menigte had zich toen reeds ronds den schouwburg verzameld. Het geheele breede trottoir van de Leidschestraat tot aan de Nassaukade stond stampvol met menschen. Om half elf had de verkeerspolitie zioh ge noodzaakt gezien, het verkeer op en nabij het Leidscheplein stop te zetten. Trams noch auto's mochten passeeren, zoodat zich weldra in iedere straat, die op het Leidscheplein uitkomt, een lange file van auto's en tramwagens had ge vormd. Nadat de kist behoedzaam in den auto was geplaatst, namen de familieleden en ken nissen van den overledene plaats in de vijf volgauto's. Onmiddellijk achter den lijkauto werden twee open auto's volgeladen met kran sen en bloemstukken. Nadat de geheele stoet een oogenblik gewacht had op de brug bij het Leidscbe Boschje, reden de auto's langzaam heen. Overal langs den weg stonden nog menschen te wachten, om den stoet te zien passeeren en een laatsten groet te brengen aan dr. Royaards. Om kwart over twee hedenmiddag vertrok van het Centraal Station een trein, drie vele belangstellenden naar Westerveld voerde, waar het stoffelijk overschot in den namiddag ter aarde werd besteld. De auto's, die op weg waren naar "Westerveld, stopten hij den schouwburg aan den Jan sweg tie Haarlem, waar de directeur, de heer Joh. Kaart Sr., een krans aan den lijkauto hechtte. Een orkest speelde een stuk van Grieg. Dan zette de stoet zich weer in beweging. De belde schouwburgen hadden de vlaggen halfstok hangen. DR. J. P. FOCKEMA ANDREAE. Een jubilé. Heden is het 25 jaar geleden, dat Utrecht's burgemeester, dr. J. p. Fockema Andrea®, den doctorstitel behaalde aan d© Leldach© Universiteit op een proefschrift, getiteld; „Tien jaren Rechtspraak van den Hoogen Raad een bijdrage tot de leer der wetsultlegging". DE RAMP TE HOEK VAN HOLLAND Voor de nagelaten betrekkingen Door de plaatselijke muzlekvereenigingen werd te Hengelo Zaterdagmiddag 'n muzikale rondgang gehouden ten hate van de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de ramp bij Hoek van Holland. De collecte bracht ruim 800 op. De ratificatie van het Kellogg-pact in de Tweede Kamer. MEMORIE VAN ANTWOORD. Verschenen is de Memorie van Antwoord over het ontwerp tot goedkeuring van het voor behoud tot toetreding tot het Verdrag van Parijs van 27 Augustus 1928 tot uitbanning van den oorlog. Hieraan wordt ontleend, dat het den mi nister voorkomt, dat de naast-elkandar-plaat- sing van de uitdrukkingen „afstand doen van oorlog als werktuig van nationale politiek in haar betrekkingen tot elkander" en „veroor- deelen van het gebruik maken van den oorlog voor de regeling van internationale geschillen" niet de conclusie rechtvaardigt als zou het verdrag geen afstand inhouden van oorlog als middel tot regeling van internationale geschil len. De zin kan in zijn geheel bezwaarlijk een andere beteekenïs hebben dan deze, ten eerste dat partijen in het algemeen den oorlog als middel tot oplossing van geschillen en als werktuig van nationale politiek veroordeelen en ten tweede, dat zij daarvan in haar onder linge betrekkingen geen gebruik zullen maken. Dat het verdrag het recht tot het voeren van een verdedigingsoorlog niet aantast, staat vast. De vraag of, indien een Staat in strijd met het verdrag een oorlog begint, alle overige Staten die het verdrag hebben onderteekend of later zijn toegetreden, tegenover den eeret- genoemden staat hun volkomen vrijheid her winnen, behoudens uiteraard hun gebonden heid aan de bepalingen van het Volkenbonds- verdrag en van andere verdragen op dit ge bied, welke door hen zijn gesloten, woTdt be vestigend beantwoord. Indien een oorlog in strijd met de bepalingen, van het verdrag mocht ontstaan, zou de om standigheid dat dit verdrag aan den ooTlog zijn legitimiteit ontneemt, naar de meening van den minister, niet tengevolge hebben, dat de bestaande oonventies betreffende de oorlog voering niet van toepassing zouden zijn. Ook nadat, het onderhavige verdrag in wer king zal zijn getreden, Is oorlog natuurlijk niet onmogelijk geworden. Al zouden alle partijen zich stipt aan het verdrag houden, dan zal toch het verdrag uiteraard slechts gelden tus- schen hen die daarbij partij zijn of zullen zijn. De vraag of voor Nederland aanleiding zou bestaan slechts met reserve toe te treden, wordt door den minister ontkennend beantwoord. DE RIJKSKLINIEKEN TE UTRECHT Het tekort aan verplegend personeel Op de vragen van mej. Groeneweg betreffen de een tekort aain verplegend personeel aan de Rijksklinieken te Utrecht heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, o.m. geantwoord: Op 1 Januari 1929 ontbraken nog zes van de vijftien gediplomeerde verpleegsters, waarmede het verplegend personeel der klinieken, als ge volg van de inwerkingtreding van het Verple- gingsbesluit, moest worden uitgebreid. Curatoren der Rijksuniversiteiten te Utrecht hebben in September 1928 de eventueel© uit breiding van het verplegend personeel, noodig door de inwerkingtreding van het Verplegings- besluit bij don directeur-geneesheer der klinie ken ter sprake gebracht in verband met de huisvesting van dat personeel. Nriet ongeveer 13®. doch zes (later acht) vrouwelijke studenten hebben zich op verzoek van den hoogleeraar dr. Lamêris, bereid ver klaard op de chirurgisches afdeeling verple- gingsarbeid te verrichten. De omd ergot eek end e acht de belangen van de patiënten in de klinieken behoorlijk gewaar borgd, aangezien deze acht vrouwelijke stu denten gedurende den tij|d, dat zij verpleeg- diensten verrichten, geen colleges volgen, doch zich uitsluitend onder toezicht van de gediplo meerd e verpleegsters op de verpleging toe leggen. Vermoedelijk zullen op 1 Februari 1929 alle nog bestaande vacatures door gediplomeerde verpleegsters zijn vervuld, zoodat daarna deze vrijwillige ook door den ondergeteekende zeer gewaardeerde hulp Het meer noodig zal zijn. Bij beschikking van den Minister van Arbeid Handel en Nijverheid is bepaald, dat de com missie, die in 1929 balast zal zijn met het af namen van het toelatingsexamen voor de Rijks kweekscholen voor vroedvrouwen, zitting zal honden te Amsterdam en Rotterdam, en zijn benoemd a. tot lid, tevens voorzitter dier commissie; dr. J. Th. Terbnrgh, hoofdinspecteur van de volksgezondheid te 6 Gravenhage; b. tot lid, tevens plaatsvervangend voorzitter: dr. R. J. Th. Meurer, geneesheer-directeur van de Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Amster dam, en dr. D- G- Weeselink, geneesheer* directeur van de Rijkskweekschool voor vroed vrouwen te Rotterdam; c. tot lid, tevens secre taris; W. F. J. van der Zwalm, hoofd eener school te Rotterdam; d. tot lid: G. de Boer, oud-hoofdonderwijzer te Amsterdam; A. A Hofman, hoofd eener school te Rotterdam; J. A. Rosier, hoofd eener school te Amsterdam; e. tot plaatsve-vanrend lid: V. Clarijs, hoofd onderwijzer te Amsterdam en mej. A G. de Hom'', hooCdon.iï-irwijzeres aan de Rijks kweek school voor vroedvrouwen te Rotterdam. VRIJGESPROKEN VAN SCHULD Drie maanden was geëischt De rechtbank te 's-Hertogenbosch sprak den chauffeur M. R., to St. Oedenrode, die te recht stond terzake dat het aan zijn roekeloos rijden te wijten zou zijn geweest dat te Mid. delrode twee kinderen van den heer Langen- hulzen werden overreden en gedood, wegens gebrek aan wettig en overtuigend bewijs, vrij. De eisch was drie maanden hechtenis, WEGENS BRANDSTICHTING VEROORDEELD Reeds vele misdrijven en vonnissen achter den rug In hoager beroep had zich voor het Ge rechtshof te 'a Hertogeaboach te verantwoor den A. M. van dien D„ 'horlogemaker te Oleterwijtk. Verdachte stond voor de Rechtbank te Breda terecht ter zake, dat hij op 29 Augus tus 1928 te Oisterwijk opzettelijk een ont ploffing heeft teweeggebracht en brand heeft gesticht op den bakkerij zolder van de door zijn moeder bewoond© woning met bakkerij. Verdachte werd veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Hij kwam van zijn vonnis in hooger beroep vermits hij beweerde onschuldig te zijn. De president merkte op, dat verdacht© aan zijn moeder daags voor den brand gezegd heeft: „Ge zult vandaag nog verdriet aan me beleven." Verdachte is al vaak veroordeeld wegens landlooperij, mishandeling en andere misdrij ven. Wegens 'brandstichting eischte de adv. gen. met bevestiging van het vonnis der rechtbank te Breda vieT jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. Gerrits, den Bosch, ver zocht vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK Verdachte veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf In hooger beroep stond voor het Gerechts hof te 's Hertogenhosch terecht J. Th. J. V., geboren en wonende te Helmond, door de Rechtbank te Roermond veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met ontzegging van zijn rijbewijs, tea* zake dat hij op 10 Sept. 192S te Mierlo door zijn schuld Antonia Verhees, huisvrouw van W. Bijsterveld, uit Helmond, met zijn motorfiets heeft aange reden, waarhij de vrouw zwaar lichamelijk letsel heeft bekomen, n.l. hersenschudding met schedelverwonding en kneuzing van lende- wervels. De adv.-gen. vond geesn aanleiding tot voor waardelijke veroordeel ing, cn eischte op for meels gronden vernietiging van het vonnis en opnieuw recht doende schuldig verklaring in het ten laste gelegde en deswege veroordee ling van verdachte tot 3 maanden gevange nisstraf met ontzegging van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. WEGENS ZEDENMISDRIJF GEARRESTEERD Gistermorgen Is te Hoofddorp de arbeider W. aangehouden en ter beschikking van de Haar- lemsche justitie gesteld. Hij wordt er van ver dacht onzedelijke handelingen te hebben ge pleegd met minderjarigen. VAN LEAR BLACK'S VLIEGTUIG Eergisteren Is het vliegtuig, dat Van Lear Black van de K. L. M. gekocht heeft, op Cdoy- don aangekomen. Bij de ontvangst waren de Amerikaansche passagier-Vlieger, en verschei dene vertegenwoordigers van 't Engelsche mi nisterie van luchtvaart. In den loop van de week zaJ Van Lear Black met de vliegers Gcysendorffer en Schol te, die in zijn dienst getreden zijn, den tocht naar Kaapstad en daarna naar Tokio ondernemen. Het vliegtuig vaart op het oogenblik onder Engelsche vlag. GRONINGEN, 5 Februari (Veemarkt.) Kalfh en melkkoeien le soort 370390, 2e soort 280 —300, 3e soort 190220, kalfvaarzen le soort 290340, 2e soort 190220, voorjaarskalvende koeien le 210—260, 2e soo'rt 170—200, vare koeien le soort 200—240, 2e soort ƒ150 180, vaarzen le soort 180200, 2e soort 130 160, slachtvee le soort SS90 ct., 2e soort 7882 ct., 3e scort 5058 ct. per kg., slachtge- wicht, stieren le soort 7880 ct. 2e soort 68 72 ct., vette kalveren le soort 1.201.24, 2e soort 1.101.15, kalveren en pinken le soort 90 110, 2e soort 6080 per stuk, jarige schapen ƒ2228, weide lammeren 1520, vette lamme ren 3035, vette schapen le soort 4248, 2e soort 34—38, biggen ƒ10—14, 1.50—2 per kg., vette varkens le soort 7072 ct., 2e soort 66 68 ct., zoupters 6570 ct. per kg. Kalf- en melkvee handel tamelijk vlug en prijs houdend. Slachtvee grooten aanvoer, handel niet vlug, prijzen met moeite staande. Stieren groote ren aanvoer, handel minder vlug en nauw. prijs houdend. Vette kalveren kleinen aanvoer, prijzen als de vorige week. Nuchtere kalveren 6—13. Wolvee handel vlug, prijzen iets hooger. Vette varkens vlug en hooger. Zouters iets lager, big gen prijshoudend. BODEGRAVEN, 5 Februari. Aangevoerd 133 partijen kaas, waaronder met rijksmerk, 5994 stuks, wegende 47.952 kg. Prijs Goudsche kaas rijksmerk le soort 5457, 2e soort 5053, zwaardere met rijksmerk zonder rijksmerk 4853 per 50 kg. Handel matig. ROTTERDAM, 5 Februari. Op de veemarkt waren aangevoerd 175 paarden, 7 veulens, 760 magere runderen, 860 vette runderen, 228 vette en graskalveren, 1177 nuchtere kalveren, 184 schapen of lammeren, 11 varkens en 83 biggen. De prijzen waren als volgt: Vette koelen le soort 11.07, 2e soort 829!) ct., Se Boort 6280 ct., ossen le soort 9199 ct-, 2e soort 8087 ct., 3e soort 6571 ct., stieren le soort 80—91 ct., 2e soort 60—74 ct., 3e soord 5560 ct., kalveren le soort 1.701.79, 2e soort ƒ1.431.52 3e soort ƒ1.151.20 alles per kg. Mager vee: melkkoeien ƒ250300, kalfkoeien 280400, 6tieren 190380, pinken 140165, graskalveren 60150, vaarzen 75170, werk- paoarden 1062905, slachtpaarden 95160, hitten 90170, nuchtere kalveren 915, fok- kalveren 2232, biggen 1121, overloopers 2431 per stuk. Handel: runderen aanvoer gewoon, handel iets vlugger. Stieren handel niet vlug. Melk- en kalf koeien aanvoer minder prijzen beter, handel vlug, Graskalveren minder aanvoer, handel traag. Paarden minder aanvoer, handel trager. Fok- en nuchtere kalveren aanvoer grooter, handel iets luier. Biggen-overloopers bijna geen handel. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Wes telijk© tot Noordelijken of Noordoostelijken wind nevelig tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eeni ge regen of sneeuw, lichte dool tot tempera tuur om het vriespunt. De barometer verandert op den voormiddag weinig. Fietsers en motorrijders Mchten 's avonds 5.23 tot 's morgens 7.05 op van f 1000 No. 8555, 4902, 13389, 18220, 18327. f 400 No. 2274, 6401, 12963, 13979, 18263,' 18346. 200 No. 8954, 9905, 11612, 14753, 16655, 18292. f 100 No. 762, 1438, 3491, 4125, 4585, 7682, 10016, 12172, 13785, 15608, 18182, 18240, 20874. PRIJZEN VAN ƒ70. 76 2752 5827 139 2792 5855 535 3023 6864 631 3240 5992 705 3273 6068 806 3276 6203 811 3277 6272 979 3301 6327 1150 3382 6483 1244 3693 6522 1296 3772 6633 1317 3918 6906 1320 4201 6971 1490 4228 6081 1547 4640 7044 1598 4647 7112 1699 4670 7150 1713 4675 7171 1817 4695 7286 1824 4810 7359 1864 4922 7361 1906 4999 7377 2011 5046 7527 2161 5191 7535 2325 5422 7602 238? 5466 7024 2565 5561 7631 2579 5597 7653 2596 5668 7672 2669 5721 7974 2728 5729 8114 8241 10967 8260 10974 8296 10996 8299 11285 8346 11414 8811 11417 8836 11509 8928 11538 8960 11567 9097 11676 9319 11738 9401 11745 9468 11748 9524 11865 9610 12049 9847 12064 9999 12008 10040 12140 10055 12218 10073 12273 10075 12295 10216 12302 10245 12336 10307 124-30 10391 12534 10615 12636 10631 12643 10695 12710 10701 121916 10785 12945 10844 1 299-5 13136 15924 19406 13153 16152 19460 13231 16211 19588 13319 16386 19614 13348 16409 19647 13526 16527 19799 13536 16563 19830 13558 16713 19854 13577 16770 20037 13692 16803 20059 13917 17211 20075 14035 17241 21X177 14127 17285 20200 14165 17703 20249 14192 17891 20271 14225 18055 20294 14437 18230 20390 14810 18270 20398 14887 18286 20421: 15023 18363 20536 15233 18506 20551 1531.3 18530 20561 15376 18795 20599 15463 18807 20631 15544 18963 20678 15564 18976 20679 15767 19229 20707 15803 19244 20734 15882 19304 20810! 15919 19358 20839 25 2531 G357 27 2580 5380 80 2591 5382 81 2592 5387 87 2611 5468 118 2633 5524 133 2639 5527 185 2731 5554 187 2734 5674 219 2740 5015 275 2802 5617 279 2815 5643 280 2828 5656 815 2835 5658 323 2945 5662 362 3019 5694 368 3083 5708 374 3087 5714 394 3006 5780 S96 3144 5787 410 3150 5007 465 3151 5824 491 3188 5826 634 3238 5877 543 3262 5079 552 3205 5894 632 3336 5916 616 3439 5928 718 3148 5937 776 3472 5978 810 3497 5937 858 3543 6021 877 3557 6080 897 8558 6252 993 3812 6266 1022 3637 6268 1035 3663 6290 1085 3671 6298 1145 3720 6313 1149 3766 6317 1156 3783 6329 1163 3800 6336 1175 3811 6343 1251 3826 6353 1260 3836 6365 1348 3842 6371 1368 3857 6391 1441 3865 6422 1499 3891 6427 1509 3945 6430 1514 3989 6433 1546 3992 6456 1593 4018 6458 1622 4019 6481 1642 4029 6509 1660 40:54 6512 1694 4099 6555 1726 4118 6502 1741 4145 65S1 1746. 4148 6640 1752 4151 60/5 1796 4164 6711 1841 4165 6716 1859 4219' 6719 1892 4235 6735 1896 4233 6799 1898 4353 6852 1919 43SO 6856 1954 4451 6859 1998 4461 6891 2008 4499 6919 2024 4533 6934 2029 454/ 6950 2037 4586 6965 2084 4638 7073 2130 4666 7114 2172 4710 7203 2188 4727 7282 2195 47/1 7357 2260 4796 7454 2297 4805 7484 2323 4334 7520 2349 4847 7578 2353 4907 7601 2367 4976 7630 2377 4989 7636 2392 5038 7642 2409 5043 7656 2447 5054 7CS5 2451 5130 7688 2490 5336 7720 7755 7785 7811 7829 7830 7843 7889 7902 7944 7950 8020 8042 S051 8082 8086 8092 8132 8150 8170 8184 8257 8250 8262 8380 8325 8327 8339 8395 8146 8448 8474 8480 8536 8557 8589 8594 8601 8607 8676 8764 8770 8798 8800 8822 8838 8898 8914 8935 8936 9011 9013 9023 9048 9067 9080 9098 9192 9121 9125 9205 9208 9231 9238 9284 9304 9305 9317 9.341 9459 9491 9516 9526 9,531 9:537 9663 96S0 9687 9762 9779 9799 9823 9855 9860 9873 9884 9894 9912 9934 10012 10085 10098 101.51 13113 10136 13139 10196 13158 10201 13161 10318 13260 10383 13281 10-441 13285 10475 13295 10498 13340 10532 13353 10586 13405 10595 13435 10819 13439 10644 13470 10651 13498 10672 13521 10685 13539 10688 13550 10740 13612 10760 13623 10767 13625 10832 13640 10922 13654 10938 13659 10969 13729 11078 13795 11132 13819 11165 13833 11172 13857 11196 13991 11219 14056 11230 14078 11233 14082 11290 14189 11335 14201 11385 14230 11468 14235 11470 14239 11528 14381 11545 14398 11579 14404 11586 14429 11588 14509 11604 14511 11637 14521 11645 14529 11654 14589 11671 14603 11691 14691 11742 14706 11787 14708 11808 14809 11809 14839 11852 14875 11876 14918 11976 14920 11989 14935 12051 14950 12073 1.5014 12127 15042 12138 15104 12142 15107 12162 15168 12201 15187 12283 15313 12330 15376 12372 15415 12400 15444 12432 15-148 12559 15467 12587 15479 12635 15480 12638 15483 12656 15521 12667 15522 12746 15528 12771 15588 12794 15590 12797 15597 12801 15614 12805 15622 12337 15655 12913 15676 12984 15704 13000 15763 13011 15841 13014 15842 13020 15870 13021 15877 13072 15921 13088 15936 1Ö9S5 18)45 15998 18178 16022 18219 16043 18247 10054 18319 16107 18342 16110 18344 16138 18351' 16188 18373 16217 18389 16220 18430 16235 18453 16240 18524 16252 18537 16266 18595 16281 18613 16308 18637. 16324 18659' 16362 18673 16373 1871 16455 1873 165GG 187»: 16508 187: 16544 18814] 16.581 180. 16636 1 16640 18933] 16760 189! 16780 189- 16854 liJ lfiS^ l<vMfl 16923 19078 16934 19105 16973 19123' 17025 19171! 17040 19212 17053 19239 17069 19266 17076 19267. 17087 1.9289 17102 1930» 17125 19383] 17155 19419 17166 19438 17169 19516 17184 19547 17200 19590 17218 19611 17221 19704 17237 19714 17280 19742 17337 19803 17349 19811 17359 19839 17444 19S40 17462 19863 17474 19887 17475 199301 17490 10941 17501 19943 17522 19940 17544 19969 17560 19979 17597 20055 17626 200961 17628 20114' 17650 20150 17062 20185 17717 20204 17759 20323 17773 20343 17779 20377 17787 20394 17793 20149 17795 20472 17825 20493] 17838 205151 17937 205131 17961 20-550 17975 20588; 17978 20706 17982 20776 17989 20782 18034 20795 18041 20803 18087 10834 18089 20852 18108 20690' 18111 20927, 18127 20964 In do vorige lijst stond: 19465 m. E. 19415, HET UTRECHTSCH STED. ORKEST. Naar wij vernemen helbbea de leden van het U. S. 0. tegen het einde van het loopend con tractjaar, dat is 30 April a.s., gezamenlijk: hunne arbeids verbintenissen aan het bestuur van het U. S. O. opgezegd. De Teden hiertoe is de wensch tot het doen vervallen der korting van 5 pet. sedert den aanvang van het contractjaar .(1 Met 1928 tot 30 April 1929) op de salariseen der orkestleden. De orkestleden wensehen die korting ongedaan gemaakt en herstel der salarissen tot het vroe gere peil. Op aandrang van de zijde der musici werd terzake nog geen enkele mededeellng van be stuurszijde ontvangen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3