FEUILLETON TAND OM TAND DINSDAG 19 FEBRUARI 1929 EERSTE BLAD PAGINA 2 voetbal SCHAKEN. Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletien, Buisje 75. 40. 25 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop. Flacons van 1 gld. en f 1.75 BILJARTEN. ATHLETiEK LAATSTE BERICHTEN BENOEMINGEN SNEEUW EN IJS WEERBERICHT. AGENDA MARKTBERICHTEN. R, K. RADIOVEREENIGING j „ST. LIDUINA" De medewerking, welke het bestuur van alle lijden ondervindt en de buitengewone belang stelling in alles, wat de vereeniging en den K. R. O. betreft, heeft het doen besluiten den leden en hunne huisgenooten op Vrijdag 22 Februari a.s. wederom een avond aan te bieden. Ditmaal zal het een populaire Radio-demon- Btratieavond zijn. Daartoe heeft men da vol ledige medewerking van de N. S. F. te Hilver sum weten te verkrijgen en door een vaardig spreker zal een populaire "lezing worden gehou den over en demonstraties worden gegeven met de nieuwste N S. F. toestellen. Dien avond kal in woord en beeld een interessant reisje itt orden gemaakt naar den „K. R. 0."-zender te Huizen. De verzekering wordt gegeven, dat de avond in alle opzichten interessant zal zijn. De lezing en demonstraties hebben plaats in de groote zaal van „Musis Sacrum" en begin nen precies om half negen. De toegang is vrij. DE STRENGE WINTER j Naakten kleed en- Het bestuur van het R. K. Kleerenbureau schrijft ons: De strenge winter doet zich in deze maand 'in hevige mate gelden. Het zal wel niet noodig aim de armoede die geleden wordt te omschrij ven, vooral in groote gezinnen, waar weinig of geen geid binnenkomt, tengevolge van het stil staan in vele bedrijven. Al mocht het zijn, dat men zich zou kunnen behelpen, dan is het toch vooral gebrek aan kleeding en ligging, die in zoo menig hulpbe hoevend gezin om voorziening vraagt. Wat toch is erger in deze koude dagen, dan niet voorzien te zijn van behoorlijk onder en boven goed? Het bekende „Wagentje" van het R. K. Klee renbureau, (Weeshuis), dat verleden jaar met een zoo gunstig resultaat is rondgegaan, zou in Maart nogmaals Uw hulp vragen. Maar de strenge winter dwingt tot spoed-eischendeir maatregelen. En het Bestuur van het R. K. Kleerenbureau, komt reeds nu de hulp en steun inroepen van onze liefdadige stadsgenooten, daar het onmogelijk is, om aan de ontzettend veel aanvragen te voldoen. Helpt ons daarom In deze moeilijke dagen. Wij kunnen alles ge bruiken, zoowel onder- als bovengoed. U heeft niets te doen, dan na te zien, wat U uit uw goederenvoorraad missen bunt, en even no. 68516 op te bellen. De goederen worden dan zoo spoedig mogelijk aan het opgegeven adres ■afgehaald. Wanneer er een liefdewerk is, dat zeker aan zijn doel beantwoordt, dan is het wel het ver strekken van kleeding aan behoeftige medemen- 'schen, die in groote zorgen dikwijls het hoogst noodige moeten ontberen. Laat dan, liefdadige stadsgenooten, dit vrien delijk verzoek niet tevergeefsch zijn. maar helpt en steunt onze instelling voor zoo velen ten nut, en voor IT zelf ten heil. 10-JAK1G JUBILEUM Gisteren herdacht de heer A. Bouman den dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad der firma J. J. Meder en Zn., distilleerderij Noordveet 95. Des morgéns werd hij ten kantor® der directie ontvangen en door de firmanten toegesproken, die hem een gouden vulpotlood met inscriptie en een geschenk onder couvert aanboden. Namens het personeel wenschte de heer J. H. Moordam den Jubilaris geluk en verraste hem met een eikenhouten tafel. Later op den dag bereikte den heer Bou man de heugelijke tijding dat het H. M. de Koningin behaagd heeft hem te begiftigen met de Eeremedaiile in zilver der Orde van Oranje Nassau. WEDEROM BRAND Gisteravond te omstreeks half twaalf out- de1-te een burger, dat in de plaatwerkerij vaa den heer I. aan de Westve3t, brand Waf ontstaan. Het bleek dat het plafond nabij een heaten schoorsteen in brand was ge vlogen. De deur der werkplaats werd ge opend en eenige burgers vingen met emmers ■water het bltisschingswerk aan. Even later verscheen de motorspuit ter plaatse die met een slang op de waterleiding het vuur spoe- d'g gedoofd had. Slechts een gat brandde in het plafond, zoodat de schade gering is. Naar het Engelsch door P. A. SHEEHAN Vertaling van JAC. J. SCHOON 20) Vader Handle was nog erger uit zijn humeur wegens het gedrag zijner dochter. Hij had reeds zoozeer met zijn rijten schoonzoon gebluft en ais nu het huwelijk niet doorging, dan zou hij blootstaan aan den spot zijner buren. Alles kan nog terecht komen, zeide hij. Morgen vroeg ga ik William opzoeken; ik geloof niet, dat hij zijn woord zal intrekken, daarvoor houdt hij te voel van onze dochter, Nelly, ik heb Je een ernstig woordje te zeggen. Je manieren bevallen mij in den laatsten tijd volstrekt niet; je onvoorzichtigheid kan ons den een of anderen dag in groote ongelegenheid brengen. Je gaat. uit. zonder te zeggen waarheen; de politie ihoudt een wakend oog over je gangen. Je Verandering tegenover William— Ik heb nooit van William gehouden; U weet dat even goed als ik, vader, viel Nelly hem kalm in de rede. Zoon brave jonge man! riep vrouw Handle hrr en wringend., en zoo rijik Er wordt heelemaal niet naar jé gevoelens •g'vuigd, ging de vader driftig voort. William Podgey is een buitenkansje voor een arm meisje zooals jij bout, je hebt hem vrijwillig je woord gegeven - Omdat U het met alle gewéld wilde, zuchtte Kelly. Hij Is jong, goed onderwezen, een knappe AANRIJDING Gistermorgen heeft op de Broersvest een aanrijding plaats gehad tusschen een auto bus van v. Dam uit Kethel en een autobus van v. Leeuwen alhier. Een koplantaarn van de bus van v. D. geraakte defect, terwijl een ruit der bus van v. L. werd vernield. DOOR HET IJS GEZAKT Gistermiddag is de 6-jarige D. H. uit Rotterdam door het ijs gezakt aan den Rotterdamsche dijk. Jan Warne, 27 jaar, wonende Mariastraat, die tot de knieën te water ging, wist den knaap te redden. De knaap is aan den politiepost Broersvest van droge kleeren voorzien, waarna hij door zijn ouders werd afgehaald. SCHEEPVAART Te Schiedam 18 Febr. aangekomen: s.s. Biarritz, van Oslo met passagiers voor Antwerpen in de Wilbelminahaven. Van - Schiedam, 18 Febr. vertrokken; s.s. Platacruz, naar Vlaardingen; s.s. Hilversum, naar Buenos Aires; s.s. Formica naar Aale- sund. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1517 Februari GEBOREN: Johanna Cornelia, dochter van J. Tettelaar en S. de Lange, Westfrankeland- schestraat 80; Airij, zoon van A. Verdoes en P. W. Vavler, Grofbaan 23; Cornells Johannes, zoon van P. de Wit en D. L. Straatmans. Volta straat 8; Helena Cornelia, dochter van J. J. Claris en W. H. P. M. Gerits en, Aleidastraat 62. IN ENGELAND. De Beker-wedstrijden. De uitslag van de loting voor de volgende ronde van de bekerwedstrijden op 2 Maart luidt: Blackburn RoversBolton Wanderers: Aston VillaArsenal of Swindon: Portsmouth of Chel seaWest Ham of Bournemouth; West Brom- wich AlbionHuddersfield. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Te Weenen is Zondag een conferentie gehou den van vertegenwoordigers van voetbalbonden, die den wedstrijd om den Europabeker georgani seerd hebben Behalve Hongarije, Italië, Oostenrijk, Tsjecho- Slowakie en Zwitserland was ook de Zweedsche voetbalbond vertegenwoordigd, die met den Europabeker niets te maken heeft zoodat de bij eenkomst daardoor den indruk gewekt heeft, van een oppositieconferentie tegen de F.I.F.A. ge weest te zijn. Op de conferentie werd behandeld het voorstel van de F.I.F.A.-commissie inzake de instelling van een wereldkampioenschap voor voetbal. De conferentie heeft haar instemming uitgesproken met het beginsel van het organiseeren van een wereldkampioenschap, iedere vier jaar, doch heeft stelling gekozen tegen het voorstel der F.I.F.A.- commissie, dat dit wereldkampioenschap ver speeld zou worden op dezelfde wijze als het Olympische voetbalkampioenschap verleden Jaar te Amsterdam. De conferentie heeft als haar meening uitgesproken, dat voor het wereldkam pioenschap de landen eerst verdeeld moeten wor den ln groepen, Ingedeeld overeenkomstig de geografische ligging en dat daarna de winnaars dier groepen op één plaats moeten samenkomen voor het spelen der beslissingswedstrijden voor het wereldkampioenschap. NIEUWE ROTTERDAMSCHE SCHAAK- VEREENIGING. Simultaanspel S Landau- Gisterenavond betrok de Nieuwe Rotterdam sche Schaakvereeniging haar nieuwe clublokalen in Grand Café Coomans, te Rotterdam. Om deze gebeurtenis tot een feit van eenige beteekenis te maken, gaf de heer S. Landuu een simultaanseance, waarbij hij het aanzienlijk aan tal van 44 tegenstanders kreeg te bestrijden. Des niettegenstaande boekte hij een mooi succes. In 3% uur won hij 25 partijen, verloor er drie, te weten aan de heeren T. ten Kate, J. Levin en P. van Os. en maakte remise met mevr. J. H. Sommer en met heeren J. Aimée, C. J. Dekker, Hulcker, J. W. Hoddenbach,' P. A. Donker, K. Kat, Ed. Kiehl, P. Meijer, W. Meijer, J Muller, S Nederlof, Ph. v. Tongeren en M. J. Veenstra. De totaal uilslag was dus: 25 gewonnen IC remise en 3 verloren. kerelik begrijp er geen jota van, waar vandaan zoo plotseling je afkeer komt, om met hem te trouwen, of heeft Totny Podgey er wel licht iets mee uitstaande? Tomy Podgey moet hier ergens in de buurt zijn; ik ben er zeker van, en weet zelf, dat jelui elkaar spreekt. Men zal echter niet zeggen, dat je voor dezen gelukzoeker, die ter nauwernood aan do galg is ontkomen, je toe komst en de toekomst van je ouders, broers en zusters hebt prijsgegeven. Van heden af, totaan den dag van het huwelijk, dat onherroepelijk over vier weken plaats heeft, verlaat je het huis niet meer zonder mijn toestemming, en zonder dat ik weet, waar je heen gaat. Bedenk toch, onverstandig schepsel, wat do gevolgen zouden zijn, Indien de politie gegronde ver moedens tegen ons kreeg! Men zou ons aan stonds uit het huis zetten cn wij konden gaan bedelen Nelly weende. Zij wist, dat in dit laatste punt, haar vader gelijk had. Ik hoop dat je mij hebt begrepen, begon vader Handle weer na een poos. Ik verbied je uitdrukkelijk, da oude Jane te bezoeken. En wees in het vervolg wat vriendelijker tegenover William. Wanneer het huwelijk afspringt, dan is dat enkel en alleen jouw schuld, en dat zal Ik je nooit vergeven, aldus eindigde hij zijn waarschuwing op vasten toon. Nelly zweeg! Haar hart verbood haar eeniger- lei belofte te doeu Zij hoopte heimelijk, dat Wil liam tenslotte maar van haar af zou zien. Terwijl dit onverkwikkelijke tooneel plaats had, bevond William zich op weg naar huis. Nelly's koelheid had hem diep gegriefd, en hij dacht er ernstig over, of hij haar maar nlat aan haar lot zou overlaten. Zij houdt niet van mij, herhaalde hij tel kens bij zich zelven, de gedachte aan Tomy be- beheersclite baar. Zij heeft hem gered. Maar... bij kan niet terugkomen! Ik zal hem trouwens Bij Apoth. en Drogisten. OM HET ZILVEREN NIEUWSBLAD BILJART. De eerste dag. Gisteren zijn de jaarlij ksche wedstrijden om het zilveren Nieuwsbladbiljart ln het clublokaal van de biljartvereeniging Galand te Rotterdam begonnen. De heer Kuyper, voorzitter van Ca- land, heeft een kort openingswoord gesproken. Spr. memoreerde, dat thans voor de vijfde maal om het zilveren kleinood wordt gespeeld en nU hoopte, dat dit tornooi een ;oed verloop zal hebben. Gelijk we reeds eerder gemeld hebben, nemen aan de wedstrijden deel 't Zuid, Rotterdam en Caland. Het tornooi is in vier groepen verdeel l. Groep A speelt partijen van 300 punter cadre, groep B van 200 punten cadre, groep C van L75 punten Iibre en groep D 150 punten libre. C steren heeft voor groep C 't Zuid tegen Rot terdam en voor groep D Rotterdam tegen Caland gespeeld. "We laten hieronder de uitslagen volgen: Afdeeling C: pnL brt. h.s. gem. Friezer (Z.) 175 25 27 7.— van Sittert (R.) 114 25 16 4.56 Gelderblom (Z.) 175 35 20 5.— Hupkes (R.) 143 35 25 4.08 Cockx (Z.) 175 34 27 5.15 van Helden (R.) 107 34 14 3.14 Gelderblom (Z.) 175 30 26 5.83 Van Helden (R.) 86 30 14 2.86 Friezer (Z.) 175 30 33 5.83 Hupkes (R.) 100 30 23 3.33 Cockx (Z. 175 38 22 4.60 van Sittert (R.) 137 38 16 3.60 Gelderblom (Z.) 175 26 24 6.73 Van Sittert (R.) 109 25 34 4.36 Cockx (Z.) 175 26 34 6.73 Hupkes (R.) 119 26 15 4.58 van Helden (R.) 175 47 17 3.72 Friezer (Z.) 140- 48 19 3.04 Afdeeling D: Turksma (C.) 150 34 26 4.41 Hooft (R.) 55 33 14 1.66 Hoogendijk (C.) 150 30 37 5.— van cler Hoeff (R.) SI 29 13 2.79 van Dam (C.) 150 47 10 3.19 Levie (C.) 118 46 13 2.56 Turksma (C.) 150 28 24 5.35 V. d. Hoeff (R.) 113 28 14 4.03 Hoogendijk (C.) 150 37 36 4.05 Levie (R.) 139 36 20 3.58 van Dam (C.) 150 48 13 3.12 Hooft (R.) 136 47 14 2.89 van Dam (C.) 150 23 23 6.48 v. d. Hoeff (R.) - 49 22 10 2.21 Turksma (C.) 150 37 17 4.05 Levie (R.) 140 37 17 3.78 Hoogendijk (C.) 150 47 16 3.17 Hooft (R.( 140 46 16 3.04 Het programma voor hedenavond luidt af- deeling A: Vogel (Rotterdam)—Kuyper (Caland) en Beerdam ('t Zuid)Vogel (Rotterdam). Afdeeling B: RotterdamCaland. WERELD KA MPIOENSCH AP AMATE URS. Voor Je wedstrijden om het wereldkampioen schap voor amateurs cadre zijn 10 deelnemers ingeschreven. Door dit groote aantal zijn voor wedstrijden noodig. De spelers worden daartoe ingedeeld in twee poules van 5. waarvan de vier best geplaatsten komen In <3° finale van 8 spe lers, waarbij de resultaten van de voorwedstrij den meetellen. De poules zijn als volgt ingedeeld: Poule A: Agasslz Zwitserland^ Baltus (België), Hertnng (Dultsehland), Moons (Bel gië), van Belle (België). Poule B: Davin (Frankrijk), Dommering (Ne derland), Faroux (Frankrijk). Soussa (Egypte) en Vivos (Spanje). DE DRIELANDENWEDSTRIJD. Naar de „Revue der Sporten verneemt, is het doorgaa.n van den drtelandenathlatlekwcdstrijd, ZwitserlandOostenrijk—Nederland op 18 Aug. te Bern momenteel niet onmogelijk te achten. wel uit mijn weg weten te houden en, voegde hij er met een dreigend gebaar aan toe, wee, Nelly, wanneer zij haar gedrag tegenover mij niet ver andert! En dan ook nog, vervolgde hij na cenig nadenken, wil ik weten waarheen zij gaat, en wien zij ontmoet! Een enkel woord aan de politie en Ik zou van mijn medeminnaar ont slagen zijn! Ah, Nelly, j« kent William Pody niet! Je zult hem niet ongestraft beleedigon! IX DE SPION - Nelly, gehoorzaam aan bet bevel van haar vader, staakte haar bezoeken bij moeder Jane, zonder echter haar betrekkingen met de berg bewoners af te breken. Jack bracht haar het nieuws over en door zijn tusschenkomst verna men da vluchtelingen al wat voor hen vaat belang was. Maar zij kon dezen dwang slecht verdragen; zij verloor liaar opgeruimdheid en haar vrooiijke liederen werden niet meer ge hoord. William kwam zooals voorheen. Nelly, die zag dat zij niet meer aan het huwelijk ontkomen kon, deed zichzelve geweld aan, hem vriendelijk te behandelen; elk spoor van oneenlgheid tus schen de verloofden was verdwenen. Doch Wil liam liet zich, omtrent de ware gevoelens van zijn aanstaande niet in slaap wiegen. Zijn voornaamste streven was, Tomy Podgey onschadelijk te maken. Op zekeren dag was het meisje naar het dorp gegaan. Op het marktplein trof zij eenige bekenden, die met elkaar in een levendig ge sprek gewikkeld waren. Ja, zeide een boer, wiens oogen te kennen gaven, dat hij een stevig glas whisky gedronken had, lk verzeker jelui, dat ik een constabel bij moeder Coning heb ontmoet. Moeder Conlng De K.N.A.U.-voorzitter, de heer D. de Vries is, deze week naar Rome vertrokken en hoopt in Italië en in Zwitserland besprekingen te voeren met de leiders der landelijke athletiekfederatles. Indien men tot een bevredigende financieele regeling zou kunnen komen, zal de K.N.A.V. die ook reeds voor een wedstrijd tegen de Tsjechen te Praag is uitgenoodigd, gaarne deelnemen aan den drielandenwedstrijd, die dan in 1931 in ons land zou worden gehouden. MGR. J. D. J. AENGENEN'T IN PARTICULIERE AUDIëNTIE BIJ H. M. DE KONINGIN Naar wij vernemen heeft heden om 12 uur H. M. de Koningin in toet paleis aan toet Noord einde te 's Gravenhage particuliere audiëntie verleend aan Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent Bisschop van Haarlem. H. M. onderhield zich gedurende twintig minuten met den Bisschop. Na de audiëntie werden aan H. M. voorge steld de beide secretarissen van Z. D. H. da ZeerEerw. Heeren J. M. van der Tuyn en Th. W. Pichot. in het Bisdom Haarlem Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tol pastoor: te Oudorp den Weleerw. heer H. van Baaren; te Kethel den Weleerw. heer W. de Groot en te Ierseke den Weleerw. heer A. Slijkerman. Z. D. H. heeft belast met de voorbereiding eener nieuwe parochie te de Lier bij Naald wijk den Weleerw. heer J. van Rooij, die ka pelaan was te Rotterdam (H. Familie). VOOR DE WERKLOOZE BOUWVAK ARBEIDERS Verlenging van de uitkeering Nadat de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zich bereid verklaard had, onder bepaalde omstandigheden goed te vindon, dat de besturen der organisaties met werkloozen- kassen in verband met den ingetreden noodtoe stand, den duur harer uitkeexingen met twaalf dagen zouden verlengen, heeft het bestuur der landelijke federatie van bouwvakarbeiders de mogelijkheid onder het oog gezien, om dezen maatregel ook voor haar leden in toepassing te brengen. Het wachten was op de ministerieele circu laire. Toen om inlichtingen werd,gevraagd, werd deze circulaire toegezegd, doch zij kwam pas Zaterdag in het bezit der organisatiebestu- ren. Het bestuur der Bouwvakfederatie heeft, dadelijk de zaak opnieuw onder het oog gezien en den minister telegrafisch bericht gezonden, dat het de betreffende regeling wenscht uit te voeren, zoodat Zaterdag de verlengde ultkee- ring aan de daarvoor in aanmerking komende leden zal plaats vinden. VERANDERING VAN WEER OP TIL? De algemeene toestand in Europa In het Noord-Oosten nam de hooge druk af, doch naar het Zuid-Westen en Zuiden nam hij toe. Bij IJsland daalde de barometer vrij snel en ook voor Finland werd een lage druk ge constateerd. Er is een zwakke aanwijzing, dat er verandering van weer op komst is, DE GRIEP HEERSCHT Het juvenaat te Bergen op Zoom tijdelijk gesloten Het juvenaat der Priesters van het H. Hart te Bergen op Zoom is wegens de vele griep gevallen voor enkele weken gesloten; de studenten zijn reeds tijdelijk naar huis terug gekeerd. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 12.11%; Berlijn 5Ö.2S%; Parijs 9.75; België (Belga's) 34.68%; Zwitserland 48.01%; Amerika 2.49 11/16; Oostenrijk 35.06%; Dene marken 66.58; Zweden 66.72%; Noorwegen 66.5S; Spanje 3S.10; Italië 13.06%. heeft gisteren een nieuwe zending uitstekende whisky ontvangen; dat vocht is in staat, do tong van een stomme te ontbinden, en hem te doen spreken! En wat heeft de constabel verteld? vroeg een ander. I-Iij heeft gezegd, dat de landlord den smaad, aan zijn gerechtsdienaars aangedaan, zou wreken. De oproerlingen zijn naar de bergen gevlucht en morgenochtend vroeg, bij het aan breken van den dag, zou er een expeditie uitruk ken, om die te doorzoeken. Dan zal men de vluchtelingen zeker vinden, want het gebergte is niet zoo bijzonder uitge strekt, luidde de meening van een vrouw. Ik mocht het eigenlijk niet verder vertellen, verklaarde de half beschonken ietwat bevreesd, de constabel heeft mij streng stilzwijgen bevo len! Die moeite had hij zich wel kunnen bespa ren, spotte een vrouw. Wat, oude uil! schreeuwde de boer, wou je daarmede zeggen, dat ik mijn tong niet in bedwang kan houden, dat ik Schei maar uit, James, wij kennen je immers allemaal! lachte de vrouw. Overigens, viel Nelly sussend hierop in, hebben immers ook anderen de woorden van den constabel gehoord. Bij St. Patrick, allen hebben het gehoord. Hij voegde er nog bij, dat een afdeeling der troepen het gebergte zou doorzoeken en de anderen de aftochtslinie naar het Noorden moesten bezetten! En wat heeft hij nog meer gezegd? vroeg da vrouw schamper. Ah, jelui wilt mij uit de school laten klap pen, maar dan ben je bij mij aan het verkeerde adres! Ik zeg niets, dan hetgeen de anderen óók géhoord hebben, geen woord meer! Ik zal er mij; wel voor wachtenik ben geen babbe laar! Verwacht worm: Zwakke tot matige®. Oostelijke wind, betrok ken tot half bewolkt, weinig of geen sneeuw lichte tot matige vorst, des nacht3 in het Oos ten strenge vorst. De barometer stijgt zeer langzaam. Fietsers en motorrijders lichten op var 's avonds 5.49 tot 's morgens 6.39. lederen Maandagavond clubavond ft R, Damclub l. D O. Patronaatsgebouw Lange Havéo; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. R, Metaal- bewerkersbond „St. Eioy", Uebouw ft. R. Volksbond. federen Woensdag Repetitie Koninkl. man- nenzangvereeniging „Orpbeus", Gebouw ft R, Volksbond Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho- liob Streven" Gebouw Kath Kring lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereenlging aan het ge bouw van den ft K. Volksbond lederen Woensdagavond van 7 uur tot half negen zitting bestuur Spaarfonds R R. S. V". „Excelsior". Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdag Patronaat St. Domintcm zaagles lu het patronaatsgebouw. Emmastraal van half acht tot negen uur Eiken 2en «n ten Vrttdna van de maand vergadering Kath. Leven. Bovenzaal Beyers- bergen. Aanvang half negen. lederen Vrijdag oeïeningavond van de 11 K. E. H B. O. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht. Heden Prof. dr. A. Bessemans. Voordracht- en de monstratie-avond over het spiritisme. Gebouw R. K. Volksbond Aanvang S uur. Donderdag 21 Februari Ledenvergadering van den It. K. Bouwvak- arbeidersbond „St. Josepa", gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Vt-ijdag 22 Februari ft. K. Radiovereoniging „St. Liduina", groots demonstratie-avond aangeboden door de N, S. F. Gebouw „Musis Sacrum" Aanvang half 9, Dinsdag 26 Februari Jaarvergadering R. K. Kiesvereeniglng „Recht, Plicht en Orde." Jaarverslagen en be stuursverkiezing Gebouw R. K. Volksbond. St. Barbara-vereeniging. Algemeene verga dering van den R. K. Volksbond, Aanvang 8i/£ uur. Woensdag 27 Februari R. K. Meisjes Vakcentrale. Vergadering in de bovenzaal van den R. K. Volksbond. Aan vang 8 uur. Algemeene vergadering R. K. Kuipers- ca Kistenmakersvereeniging „St. Ewa-ldus" Ge bouw R. K. Volksbond. Aanvang S uur. Woensdag 6 Maart Jaarvergadering R. K, Volksbond. Bonds- gebouw. Aanvang 8 uur. ROTTERDAM. 19 Februari. Op de veemarkt aangevoerd: 20 paarden, 6 veulens, 855 magero runderen, 810 vette runderen, 226 vette en gras- kalveren, 1630 nuchtere kalveren. 48 schapen of lammeren, 31 varkens, 7 biggen. De prUzen wa ren als volgt: vette koeien le kwal. 100107 ct, 2e kwal. 8292 ct., Se kwal, 62S0 ct; ossen le kwal. 9199 et., 2e kwal. 80S7 ct., 3e kwab 6572 ct.: stieren le kwal. 8092 ct„ 2e kwal, 6074 ct., 3o kwal. 5560 et.: kalveren le kwab 170178 ct., 2e kwal. 143152 ct., 3o kwab 115 129 ct., alles per kg. Mager vee: melkkoeien 250—309, kalfkoeien f 280400. stieren f 190—380, pinken f 140—165, graskalveren f 60—160, vaarzen f 75—170 werk paarden f f100—295. slachtpaarden 95—160, hitten f 90165, nuchtere kalveren f 915, fok- kalveren f 2232, biggen f 1020, overloopers f 1430, aiies per stuk- Handel: Runderen, aanvoer flink, .handel re delijk. Stieren, handel willig. Vette kalveren, aanvoer flink, handel iets williger. Graskalveren, weinig kooplust. Melk- en kalfkoeien. aanvoer redelijk, prijshoudend. Paarden, aanvoer flick, handel lui. Fok- en nuchtere kalveren, aanvoer groot, handel redelijk, prijzen terugloopend. B'g- gen enz., geen handel. Neen, de constabel kan ja het getuigen!.- van strenge stilzwijgendheid geven! Verklap mij tenminste niet, menschen! Ik heb niets gezegd. De constabels maliën eer expeditie; wat gaat ons dat aan? Moeder Coning heeft nu een maal puike whisky, die df meest achterhoudende lieden aan het praïep brengt. Nelly wilde niets meer hooren; ijlings keerdf zij naar haar boerderij terug. Hoe kon zij de bedreigde bergbewoners di' bericht doen toekomen? Jack was pas dier morgen bij haar geweest en kwam eerst na ver- loop van twee dagen terug. Dan was het echteï te laat. D® ballingen, onverwacht door de over beid overvallen, zouden geen tijd meer hebben onopgemerkt hun oncleraardscbe schuilplaats t* bereikenzij zouden gedood of gevangen ge nomen worden, en do galg zou weer niéuwt offers krijgen. Wat nu te doen? Het jongt meisje bevond zich in een koortsachtige opga. wondenheld. Haar vader had haar verboden naar de hut van Jane te gaan; wanneer zij ei toch heenging, zou zij allicht argwaan verwek ken, want wie tor wereid kon zeggen, of zij niet eiken dag werd nagegaan? En toch kon zt zulk een belangrijke boodschap niet aan eer ander toevertrouwen. In de boerderij aangekomen, vond zij he huis verlaten. Haar vader, die, zooals hij ieder week placht te doen, ook thans naar de stat was gereden, zou zeker niet voor den avonrf thuis kernen; moeder hoedde met de Jongst; kinderen de koeien e® Mary was een paar bloed verwanten gaan bezoeken. Alles scheen gunstif en Nelly besloot vlug, den haar resteerendei tijd te benutten, om haar vrienden te redden (Wordt vr-m 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 2