f „WIE VERHUIST II Fa. KOOIMAN!! Tel S8146, Siiwl 6" JUFFROUW JONGSTE BEDIENDE. De Rotterdamsohe Spiegel- en Lijstenfabriek KASTEELEN f f f KABOUTERS f B. SCHERMER ZOON Advertentiën JAC. v. d. waal W. A. HOUTMAN Co- - SCHIEDAM - telei radio - ALGEMEENE MUZIEKHANDEL - pathéfoons G. A. DE WINTER ADVERTEEREN MET BELEID BOUWT HUIZEN ALS SCHERMERS advocaat WOENSDAG 20 FEBRUAR11929 EERSTE BLAD PAG'NA 4 rotterdamsche rechtbank. Ne g meer afwezige getuigen. HELSNA GEERTRUIDA NIEBERDING Weduwe van den Deer Johannes Hendrlkus Schintz. in den ouderdom van 59 jaren 1IENRI J. A. SCHINTZ THEO M. SCHINTZ Almelo. 18 Februari 1929. De Uitvaartdiensten zullen worden gehouden op Vrijdag 22 Februari a-s. in de St. Ge,or- giuskerk te Almelo- Om 8,15 stille H. Mis en om 9.30 plech tige H- Mis van Requiem, waarna de begrafenis. i De Eerste Schiedamsche Papiervernietiging DENKT OM DE T ARN0LDUS JOHANNES H0UBERG EPBANG'S ©ÜGI UW ADRES voor het behandelen Uwer Wasch is Zitting van Dinsdag 19 Februari. Ontrouwe brievenbesteller. Vandaag heeft de rechtbank, voortgezet de behandeling van de zaak tegen den 26-jarigen brievenbesteller N. K„ zonder bekende woon- o£ verblijfplaats, die reeds op 8 Januari terecht gestaan ter zake dat hij te Perais een aan hem ter bezorging toevertrouwden brief had geopend, en de zich daarin bevindende zUverbons had toegeëigend. Ook zou hg van een inwoner van Pernis twee gulden hebben ontvangen om die per postwissel ter verzen den, maar aan die opdracht had hu niet vol daan. Nu werd nog een getuige gehoord, waar na het O. M., waargenomen door mr J. G. Holsteln persisteerde bij zijn reeds vroege genomen requisitoir, waarbij het 1 jaar ge vangenisstraf had geëischt. Aanrijding met een autobus. De 26-jarige chauffeur M. Z., uit Vlaardingen bad zich vervolgens te verantwoorden, terzake bet veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op 19 November des avonds om- Btreeks kwart voor zeven reed verdachte met Zijn autobus over den Rottërdamschen dijk, In de richting van Rotterdam. Ter hoogte van bet Pompstation had verdachte een voor hem uitrijdenden handwagen aangereden. De be stuurder van dien wagen, de wasscherijknecht. C. A. v. d. Staal was tusschen bus en hand wagen bekneld geraakt, tengevolge waarvan bij een bekkenbreuk, en eenige verwondingen bad bekomen. Verdachte zeide den handwagen niet te hebben geziien. H. weet dit aan het feit, dat juist ter plaatse waar het ongeluk heeft plaats gehad een straatlantaarn niet brandde De groote lichten worden op dezen weg, dié behoorlijk verlicht is, niet gebruikt, maar vóórdat verdachte aan de duistere plek kwam, had hij nog even zijn groote lich ten aangestoken om den weg te verkennen, ook toen had hij. den handwagen niet gezien. Eerst toen hij op ongeveer 4 meter van den bandwagen verwijderd was geweest, had hij het voertuig bemerkt. Hij heeft dadelijk ge remd, en een aanrijding zou nog voorkomen Bijn, indien de weg niet door vochtigheid glad was geweest. Na het booren van getuigen, waarbij kwam Vast te staan, dat inderdaad de straatlan taarn niet had gebrand, en dat een passagier In de autobus die ook scherp had uitgekeken, dén bandwagen niet had gezien, zeide het O.M. in zijn. requisitoir, dat verdachte toch wel zeer onvoorzichtig heeft gereden, door zijn vaart niet aanzienlijk te verminderen, toen hij niet meer dan 3 4 meter voor zich uit kon Bien, of toen niet zijn groote lichten heeft aangestoken en laten branden. Eiscb 14 dagen hechtenisstraf. Mr. H. van Zutphen uit Amsterdam wees op het noodlottig samentreffen van een uit gedoofde straatlantaarn en een aanrijding. Dit samentreffen is niet toevallig, het be- beérscht de kwestie, en men mag niet con- cludeeren, dat verdachte niet voldoende op merkzaam is geweest. Pleiter vroeg vrijspraak. Overtreding van de Harihgwet. Daarna hebben terecht gestaan de 56-jarige koopman D. v. d. H., te Vlaardingen en de 26-jarige procuratiehouder A. P., te Maassluis, die zich beiden hadden schuldig gemaakt aan overtreding van de Haringwet. Zij hadden Teeds eerder terechtgestaan voor den. kanton rechter' té Schiedam, die hen van de ten laste gelegde overtreding had vrijgesproken, Tegen- dit vonnis had de ambtenaar van het O. M. ge appelleerd. De zaak was dat de controleur van den dienst der Nederlandsche Haringcon- trolo op 5 October bij v. d. H. een partij pekelharing had aangetroffen, die voor uitvoer gereed lagen, doch .waarvan 12 vaten een min deren netto-inJhoud hadden dan 100 K.G., zoo als dat voorgeschreven was. Een zelfde over treding had de controleur bij A. P. geconsta teerd. De verdachten wezen op de moeilijkheid~door de Haringwet geschapen. De wet spreekt van een netto inhoud van 100 K.G., maar de vaten worden gevuld op den gis, omdat weging schade zou doen aan de kwaliteit. Het is n.l, niet geraden de haring uit de pekel te halen, dan te wegen, en dan weer In de pekel te brengen. Theoretisch -zóu het wel te doen zijn, maar in de praktijk Is zulks Onuitvoerbaar. Dat hier een vergissing in het gewicht in eenige vaten - het onderwicht beliep van Sy2 tot 1 K.G. in het spel is, werd ge weten aan de omstandigheid, dat in den tijd van volle haring deze vaten met maatjes haring waren gepakt. De pakkers hebben niet voldoende rekening gehouden, met het feit, dat deze maatjesharing lichter is in soorte lijk gewicht dan volle haring. Van eenig op zet is geen sprake geweest. Verdachte v. d. H. heeft zelf medegewerkt aan het totstand komen van de Haringwet. Deze wet juicht hij toe, ook de wijze van controle is goed, maar de controle moet rekening houden met de vele praktische moeilijkheden. De controleur J. Hartog acht de moeilijk heden met de weging niet zoo zwaar. Mis schien geldt dit wei in de eerste maanden van het seizoen, maar als men weet hoe 'met de haring wordt omgegaan, dan zou men zeggen: dat wegen kan er nog wel bij. Getuige verklaart verder, hoe hij komt tot de vast stelling van het netto-gewicht. De haring wordt ontdaan van pekel en schubben in een mand gedaan, waaruit nog 10 minuten lang de haring moet uitlekken. Veel moeilijkheden had de controleur bij deze verdachten niet gehad, maar uij was van oordeel dat er dien avond maar wat raak gepakt was. Verdaohite merkte óp, dat er ln het begin van de ln werking treding der wet veei over tredingen voorkwamen. Deze zijn affile geschikt, maar ln dit geval wilde de ambtenaar van het O. M. rkie.t schikken. De voorzitter van de Vereenigimg voor Ha- ringhandelaren, getuige J. v. Toor, betuigde ook zijn instemming met het totstandkomen van de Haringwet, en zeide ook, dat de naleving wei moeilijkheden meebrengt. Bij nawegihg gaat men er altijd met het gewicht op achteruit en men kan daarop door een flink overwicht niet rekeinen,, omdat men door concurrentie ge dwongen, altijd zoo nauw mogelijk bij de 100 K.G. moet blijven. Het O. M. meende dat de feiten vaststaan. De verdachten zeggen, dat zij geen schuld heb ben, maar het O. M. heeft de overtuiging ge kregen, dat eht wel degelijk zoo is ie te richten, dat de tonnen het netto gewicht hebben, dat voorgeschreven is. Voor de nalatigheid zijn verdachten aansprakelijk. Een andere vraag is, welke straf hier' moet worden opgelegd. De hooge straf, die de ambtenaar van hot O. M. had geëischt, kan op verdachte wel den indruk hebben gemaakt, dat de ambtenaar kwade trouw bij verdachte veronderstelde, doch het; O. M. meent dat daarvoor geen reden bestaat, want in dat geval zou de ambtenaar wel een andeva straf hebben geëischt. Toch aclvt het O. M. dien eisch wel wat hoog. Ook het ,0. M, gelooft niet ln kwade trouw. Hier is sprake van een on achtzaamheid, .waarvoor, verdachten, echter aan sprakelijk zijn. E-isph tegen ledey ƒ30 .bqe-te subs. 15 dagen hechtenis. D® verdediger,. nw.;,M,. li y,, Vulpenwit Séjiie- dam, zotte nog uiteen,:dat vpidaf3hten.,affisjreêele exporteurslief totstandkomen van dé. Haring wet hebfbeii toegejuicht, omdat .daardoor, aan de knoeierijen bij den haring-export, waarover tfeel in het buitenland geklaagd werd, een eind gemaakt werd. Hie-r ging bet over een bedrag van 3.75 aan haring en pleiter meent, dat de controleur beter gedaan had gelegenheidte geven, hot manco aan to vullen. Pleiter vroeg bij afwezigheid van schuld vrijspraak. Uitspraken 5 Maart. In een zaak van A. v. A. 47 jaar koopman, die in verzet gekomen was van een verstek- vonnis van de rechtbank alhier, waarhij hij wegens verduistering- in dienstbetrekking hij was, toen hij door C. de Vries met een wagen roomijs was uitgestuurd, ér met het ontvangen geld van door gegaan was ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte veroordeeld tót 2 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. In een zaak van S. v. Z. huisvrouw J. v, d. B. te Moordrecht, appellante van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij zij wegens overtreding van de verordering op de winkelsluiting was veroordeeld tot 0.50 boete subs. 1 dag hechtenis, heeft dé rechtbank het vonnis vernietigd en ophieuw rechtdoende ver dachte veroordeeld tot 0.50 boete sube. 1 dag hechtenis. In een zaak van G. W. V., 29 jaar, veearts te Schoonhoven, appellant van een vonnis van den kantonrechter aldaar, waal-bij hij wegens het met een auto berijden van een straat in een richting, die voor het verkeer was afge sloten, was veroordeeld tot 10 boete, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte veroordeeld tot 3 boete sub. 1 dag hechtenisstraf. In een zaak van P. s., 58 jaar, stuurman te Brielle, appellant van een vonnis van den kantonrechter aldaar waarbij bij wegens een overtreding van het Binnenaanvaringsregle- ment hij had op 17 September des avonds half tien op de Nieuwe Maas, nabij Zwarte Waal als stuurman van de Vlaardingen 6 bij bet achterop varen van de Brielle I, toen dit schip zich aan stuurboordzijde van de Vlaar dingen 6 bevond, zijn vaart niet verminderd, met bet gevolg dat de Vlaardingen 6 tegen de Brielle I was aangeslagen waa veroordeeld tot een geldboete van 100 subs. 100 dagen hechtenis, voorwaardelijk, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd, en het feit niet bewezen achtend, verdachte vrijgesproken. In een aaak van J. F. G., 59 jaar, draaier, alhier, appellant van een vonnis van den kan tonrechter alhier, waarbij hij wegens het rook en in dé beaeden-loealiteit van pand 67 in de Hendrik de Keizerstraat, alwaar een houtdraaierij Is gevestigd en de aanwezigheid van krullen én spaanders brandgevaar op levert was veroordeeld tot 2 boete subs. 1 dag hechtenis, heeft de rechtbank een nader onderzoek gelast. In een zaak van J. T. S., 19 jaar, monteur, appellant van een vonnis van den kantonrech ter alhier, waarbij bij, wegens het zonder ver gunning vervoeren van een boeveelheid ben zine was veroordeeld tot ƒ10 boete subs. 2 dagen hechtenis, beeft de rechtbank het vonnis bevestigd. In een zaak vin M. L. de V., 39 jaar, koop man, appellant van een vonnis van den kan tonrechter, waarbij hij wegens het venten van bloemen op twéé opeenvolgende Zaterdag avonden in October na 's avonds 10 uur was veroordeeld tot twee geldboeten ieder van 2 subs. 2 maal 1 dag hechtenis, heeft de recht bank het vonnis bevestigd, met uitzondering van de straf uit overweging, dat bij den ge meenteraad een voorstel tot wijziging der be treffende verordening is aanhangig gemaakt, heeft de rechtbank—geen straf opgelegd. In een zaak van den 39-jarigen winkelier C, W., appellant van een vonnis van den kanton rechter alhier, waarbij hij wegens het rond brengen van mellc op Zondag was veroordeeld tot een geldboete van 5 sub®. 2 dagen hech tenis, heeft de rechtbank het vonnis vernie tigd, en verdachte ontslagen van rechtsver volging. Een psychopaath. De 22-jarige schoenmaker R. S. geboortig uit Curasao, thans gedetineerd, had zich reeds eer der te verantwoorden gehad, wegens diefstal. De zaak was toen aangehouden om een onder zoek ln te stellen naar verdachte's geestvermo gens. Dr. D. M. van Londen, die dit onderzoek had ingesteld concludeerde, dat verdachte psy chopaath is en dus niet ten volle toereke ningsvatbaar. Daarmede bevestigde dr. Van Londen bet reeds eerder uitgebrachte rapport omtrent verdachte's geestvermogens, want ver dachte is een vaste klant van de rechtbank, en reeds herhaaldelijk is hij veroordeeld, omdat er nu eenmaal geen andere maatregelen tegen verdachte te treffen waren. Nu de psychopa- thenwet in werking Is getreden wordt dat an ders, en daarom eischte het O.M. waargenomen door mr. J. A. de Visser 1 maand gevangenis straf, waarna verdaerte ter beschikking zal worden gesteld van de regeering. De verdediger meende, dat als verdachte ter beschikking gesteld moet worden het niet aan gaat hem eerst een maand gevangenisstraf te doen ondergaan. Dezelfde verdachte moest vervolgens nog te rechtstaan, omdat hij van twee logeergasten, die ln hetzelfde logement als hij hadden vertoefd, had weggenomen een horloge, een das en een dasspeld'. Na de bekentenis van verdachte, ge staafd door de getuigenissen der beide bena deelden, eischte het O.M. 1 week gevangenis straf. De verdediger -mi*. C. O. Arnold pleitte ter beschikking stellen van de regeering zonder meer, De president zegde toe, dat de rechtbank deze beide zaken als gevoegd zou beschouwen, zoodat ze één vonnis zal wijzen. Gebrek aan getuigen. De 25-jarlge loswerkman H. O, D., recidivist, heeft zich vervolgens te verantwoorden gehad terzake van diefstal en valschheid in geschrif te. Op 25 October had de post een postwissel groot 40.08 in de bus gestopt van het pension van verdachte aan het Bosehje. Deze postwissel was bestemd geweest voor mej. A. H. Kerkhof, doch bet waardepapier was niet in baar handen terechtgekomen, en toch was de wissel op het postkantoor geïnd. Verdachte werd nu verdacht den postwissel te hebben geïnd en het geld te hébben behouden. Verdachte ontkende en hij verzocht de zaak aan te houden opdat hij zich van een verdedi ger zou kunnen voorzien. Het trof in zooverre dat ook van de 6 op geroepen getuigen er slechts 2 verschenen waren, zoodat de zaak toch zou moeten worden aangehouden. De rechtbank besloot nog tot het hoorem van de belde versohenen getuigen. Ds 87-jarige heer C. Vermeulen had het pen sion aan het Bosehje gedreven. Behalve ver dachte en. de benadeelde hadden toentertijd nog 2 pensiongasten aldaar verblijf gehouden, doch deze beiden konden niet verdacht worden zich aan den diefstal, schuldig gemaakt te hebben, omdat ze nooit voor 9 uur beneden kwamen. Verdachte was den dag van den diefstal reeds voor achten uitgegaan. Verdachte zei'dat het half zeven was ge weest, maar zoo vroeg was verdachte naar ge tuige Vermeulen weet, nog nooit vertrokken. Getuige S. de Bach commies der posterijen had blijkens zijn administratiepapieren den wissel: uitbetaald. Aan wlen wikt getuige niet meer. r 1 De verdere behandeling werd: lot later aange houden. De 26-jarige kleermaker en artist S. H. B., zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, zou zich in Augustus hebben schuldig gemaakt aan oplichting. Hij had zich in die maand ver< voogd bij de cafêhoudster C. M. Bogaard, en aan deze gevraagd of zij niet een lokaaltje had wiaar bij met zijn artistentroepje kon repetee- ren. De overeenkomst kwam tot stand en in den loop van het gesprek, dat daarop volgde zou verdachte deze caféhoudster bewogen heb ben tot de afgifte van 3, door 't te doen voor komen, dat hij zou zorgen voor een filmreclame in eenige bioscopen, welke reclame 12.50 zou kosten. D© 3 waren echter noodig voor het doen van een fotografische opname van het café. De juffrouw vloog er in en betaalde 3. Toen haar even daarna een bouquetje rozen werd aangeboden namens den artist, ging haar een licht op dat ze wel kon zijn opgelicht, en op haar aangifte was verdachte aangehouden. Voor de rechtbank ontkende verdachte zich aan oplichting te hebben schuldig g: .naakt. Dat had hij nog nooit gedaan, al moest hij toegeven reeds 21 maal veroordeeld te zijn. Maar nog nooit wegens oplichting! De President: Hebt u een antipathie tegen oplichting? Verdachte vertelde daarna wat het geval geweest was met de caféhoudster. Hij waa daar gekomen om voor zich en zijn troepje een repetitielokaaltje te huren. Maar de juf frouw was dadelijk begonnen met een klaaglied oveT de slechte tijden. Verdachte had haar toen den raad gegeven het, eens met een film advertentie te probeeren en op verzoek der vrouw had hij zich bereid verklaard er voor te zorgen, maar de juffrouw had maar 3 en verdachte had wél eeüs gehoord, dat zoo'n filmadvertentie 12.50 kostte. Hij had zich toen bereid verklaard de ontbrekende ƒ9.50 bij te passen, Welk geld hij dan met de huur van het repetitielokaal zou verrekenen. Nauwelijks een uur later was verdachte ge arresteerd. Hij had toen nog ƒ1.20 in zijn bezit. Tach tig cent had hij besteed aan rozen voor de juf frouw. Do president: Waarom deed u dat? Verdachte: Ach, het was zoo'n amicale vrouw Hij had dus slechts 1 van deze 3 gebruikt. Maar thuis bad hij er nog wel 18. Toen hij gearresteerd werd, had hij nog heelemaal geen tijd gehad ergens voor te zorgen. De president: Maar u noemde zich toch ook De Kies. Verdachte: Dat was mijn tooneelnaam. U begrijpt dat als ik onder mijn eigen naam zou optreden het heel spoedig uitgelekt was, dat Ik al eens iets met de justitie had te maken en al drie jaar was ik nu al zonder straf. Ach als ik jenever op heb, dan ben ik een slap peling. Vandaar al die veroordeelingen. Maar nu was ik nuchter. De president: Maar je was tocli ln dat café geweest. Verdachte: Ik had daar alleen maar bier gedronken. De presidentBen je ai eens bij den heer Vleeming van het bureau voor drankzuchtigen geweest. Verdachte: Neen. Neg nooit heeft iemand zich met mij bemoeid, die mij op bet goede pad hielp. Aangezien de getuigen niet verschenen waren werd de behandeling aangehouden tot 5 Maart, Van het uitstel zal tevens gebruik worden ge maakt om een rapport ovèr verdachte in te winnen. ECONOMIE. Vrouw: [Luister 's lieve man, jij leent mij twintig gulden, maar jé geeft ér mij maar tien. Dan ben ik jon tien gulden schuldig, en jij bent mij ook nog tien gulden schuldig, dan'- zijn we precies quitte De Heer en Mevrouw W. J. M. DRIESSEN—Pas geven mot vreugde kennis van de geboorte van him Dochter MARIA BERNARDINA LOÜISE. Voorburg, 20 Februari 1929 Children's Corner 43830 7 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H-H. Sacramenten der Sterven den. onze lieve Moeder, Ms- vfouw 1172R JU Heden overleed lot onze diepe I droefheid, na een kortstondige ziekte, voorzien van de II.ÏÏ. Sa cramenten der Stervenden, onze ri lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevrouw EMMA HERMINE MARIA HORSTMANN, Weduwe van den Heer Hermannus Bernardus Sinr.ige, in den ouderdom van ruim 75 jaren, in het R. K. Gasthuis. Breda, 19 Februari 1929. H. Hl SINNIGE TH. SINNIGERemmers Kinderen en Kleinkinderen Gennep: L F. SINNIGE en Kinderen New-York: F. G. SINNIGE Breda: II. E. M. SINNIGE Amsterdam': W. SINNIGE—Sinnfge B. SINNIGE Breda: G. SINNIGE M. M. SINNIGE—Nyhoff en Kind. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De gezongen Uitvaart zal plaats hebben Vrijdag 22 Febr. 10 uur in de kapel van het R. K. Gast huis, Haagdijk, Breda. Hiermede vervullen wij den Ireu- rigen plicht kennis te geven van het overlijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Vrouwe HENR1ETTE CHRISTINA BERNARDINA SMELT, Weduwe van den Weledel Gestrengen Zeergeleerden Heer Cr. Chrisiianus Gerardus Boekelman, in den ouderdom van 77 jaar, diep betreurd door ons allen. A. J. W. BOEKELMAN G. C. TH. BOEKELMAN— Schomper en Kinderen. Loosduinen, 19 Februari 1929 Haagweg 353. 4882., Senige en algemeene kennisgeving. Heden overleed in het klooster „De Voorzienigheid" te Noórd- wijkerhóut, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 72 jaar, onze geliefde Zuster, de Eerw. Zuster CELESTINE, (in de wereld Helene Wouterlood), Uit aller naam W. A. WOUTERLOOD. Leiden, 19 Februari: 1029. Plantage 9. 4S820" koopt I'w archieven en alle soorten oud -papier WESTMOLENSTRAAT 25—27. Tel. 68556. 706S 14) wanneer gü in menigerlei zaak hulp óf bijstand' van noode liebi. gevraagd als hóófd vóór de SQRTEERZAAL. Alleen zij, die. njet dit werk vertrouwd zijn worden verzocht zich schriftelijk'of mondeling, te melden aan r Sioomwasscherij „De Pauw", Stadhouderslaan 1-3 Schiedam 39958 16 Op fabiekskantoor voor direct een VROUWELIJK OF MANNELIJK BEDIENDE ter opleiding gevraagd. Liefst zij 'dié reeds als zoodaiïig zijn' werkzaam geweest. Zich aan te merden N.V. NED. KANTOOBBOEKENFABRIEK VAN 'T HOFF A JONGEPIEB, LANGE HAVEN No. 43 lieden overleed tot onze diepe) droefheid, voorzien van de H.H. i Sacramenten der Stervenden, onze zeer geliefde Echtgenoot, j Vader, Broeder en Behuwdbróe- j [der, de Heer in don ouderdom van ruim 78 jaren Uit alter naam iv*ed. E. P. M. HOUBEBG— Janssen. Rotterdam 18, Februari 1929 ij Oostmaaslaan 64b. SGeen bezoek. Geen bloemen. 48806 SINGEL 114-116 562S 10' 3162S 20 Stoom-Wasch- er» Strijkinr. „Edelweiss", Westmolenstraet 16 18, Tel. 685iS 653S 10 GOED ONDERHOUDEN kinderwa gen te koop. Prijs 7:50. Simon Stevenstraat 12a. (achter Singelkerk) NETTE JONGEN gevraagd, die voor winkelbediende kan worden opge leid. Aanmelding tusschen 68 uur Hoogstraat 74. 3060C I atiéèn Lange Kerksir. 13 Pei totef. te ontbieden no. 68611 is het speciale adres voor omlijsten van platen, foto's enz, enz. Levering schilderstukken met ruime sorteering van bekwame schilders. ZIE ETALAGE. - EIGEN WERKPLAATS. BEERENCOSSUUMS voor 12 gulden, prima Engelsche stof. Zoo goed als nieuw, voor middelmatig persoon. Bovenhuis, Liduiiiastraat 102a. 3056G GEVRAAGD een eerstbeginuende teekenaar. Aanmelden: N.V. Gebrs, Vincent, Adm. de Ruyterstr. 31 dOoyu HOORN—AMSTERDAM GEVRAAGD een flinke jongen die goed kan fietsen, onverschillig wel ken leeftijd. Adres: B. Huijskes, Nieuwe Haven 1. 3Ö57G TOONBANKEN, winkelkast, vitrines, spiegelglas, marmer, lijmklemmen, sergeants, zeelaarzen, eiken vat, tros touw, waschbakken, koffers, trap- lèeren, droogrekken, banken, rolwa gen, vruchtenpeVS. T. van t Boen, Schie 023049C TE HUUR een wpostyjjs.mel tuintje, Nüordvcstlaari bij het Hé'rmesveld, A ƒ2.35 per week. Adres: Noord-: vestlaan 36. - 30470 GEVRAAGD. Een nette jonge vrouw vraagt beleefd een nette wasch,-nat thuis. Br. no. 3050G bur. N we. Schied. Crt., Koemarkt^. DAMES KAPSALON, Aleidastraat 80 bij Vlaardingerdijk. -Eerste klas bediening. Beleefd aanbev. Iruus Boog," vop'rhec'ri kapster bij Maison Plukker. 30516 KLEERMAKERIJ H. J. Busker, Fa- briplein 29c,- bericht hiermede de .ontvangst van de nieuwste stuffen voor demi's, costuums en regenjas sen in prijzen vanaf '35. Vraagt onze stalen. 30526 KIPPEN. Een paar jonge b lermkip- pen te koop gevraagd, broed t-928, Br no 3055G bur. van dit blaiJ,- STRIJKSTEKS én NETTE MEI'38 gevraagd Stoomwasscherij ..Do Ade laar", Warande 1. 30480 VLEESCHKOUWER3J, Spekslagerij annex fijne Vleeschwaren. Het „beste adres voor uitsluitend le kwaliteit Rund-, Kal 15- 'en Varkensvh vcfl is A. v. d. Hammen, v. Leeuwenhoek- straat 70. Prima rookworst u koken. 30 '36 1 A. HEHSTEK, Poffertjes- en W .iel- bakkerij, Oranjestraat 4, Tel. (krill, Schiedam. Gezellig zitje. Prima con sumptie. Aanbevelend. N.B. lederen Zaterdag-, Zondag- en Woensdag avond muziek. 3323C

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4