Allerlei. De Athleet Woensdag 6 Maart 1929 Derde Blad Pagina 1 mBÊÊÊt j J'-JjER LAND HEEFT ZIJN GEBRUIKEN. Zoo houden in de goede week te Sevina (Spanje) de kinderen processie ia de geestelijke dracht yan gen of andere kloosterorde. IN BERLIJN GAAT DE POLITIE VOORT het publiek <le verkeorsbe'angen in te scherpen. Op onze t'oto "Wordt een dame tegengehouden, dio gevaar loopt, door een auto te worden ge grepen. omdat zij het lichtsignaal blijkbaar verkeerd ifeeït begrepen". Voor dat hij naar lied ging inspecteerde Frits Pluim altijd eerst het huis. Ilij schoof den grendel op de straatdeur, voelde of in de yoorkamer de pinnen op de ramen zaten, liep alle kamers door, om te eindigen op de slaap kamer. Toch was Frits Pluim volstrekt niet hang uitgevallen. Als ft moest kon hij zijn manne itjo best, Staan en durfde hot ook. Toen hij nog niet getrouwd was, stond hij onder zijn Triendon als een mannetjesputter bekend en lui dio hem keuden, zouden niet gaarne ruzie mat hern gezocht hebben. Maar het huwelijk had den joviafen Pluim, die gaarne Stijn kracht toonde, veranderd. Van uitgaan was geen sprake meer. Zijn vrouw was den Sterken man volkomen baas geworden Voor de athletenelub had hij mootcn bedanken, Zijn vrienden had hij vaarwel moeten zeg gen on ffe huiselijke haard word zijn plaats Zijn krachten moch't hij alleen maar beproe ven als zijn vróuw de fleseh sla-olie niel open kon krijgen, of wanneer de trap naar ben oden moest worden gesjouwd of wan neer met de schoonmaak het. buffet van zijn plaats moest. Op een avond liad zich bat ge wone tafercel herhaald. Mevrouw Pluim was tegen tien uur. naar l>oven gegaan en haar man deed als een nachtwaker de ronde door hot huis. Hij deed dit opgewekt, in de hoop vandaag of morgen een inbreker te betrappen. Zoo'n dag zou tot de gelukkigste ynn zijn leven gaan behooren! Was alles gesloten. Frits? vroeg mc- iTrouw toen haar man de kamer binnen trad. Ja alles in orde. Vijf minuten later knipte Pluim liet licht Uit, Het bed kraakte bij hert instappen. - De gewone dagelijksclie nachtrust heerschte in huis. De klok sloeg elf uur.... iwnaif uur... een uur.... Pluim snurkte Plotseling werd hij wakker. Hij had het gevoel alsof hij gewekt werd door iets.... jwaarachftig... hoofd hij daar niet opnieuw?... - Heit kwam hem voor. alsof hij in de huis kamer stoelen boorde velzetten. Hij ging recht overeind zitten.... hst was alsof hij ge rinkel hoorde van lepels en vorken- Tilde... Tilde.... wordt eens wakker Laat me toch slapen.... Luister eens... ik geloof stellig del er een inbreker beneden is. Ach wat, jij met je inbrekers. Jij wilt al-tijd maar inbrekers in huis hebben. Je loert op inbrekers. Het is gewoon een manie van je. Maar ik ga haar'beneden kijken. Pluim gooide al een been. uit bed. En je blijft in je bed', klonk hot toor nig. Je lijkt wel gek, om daar zoo midden in den nacht zoo'n spektakel te maken. Je wiltl maar vechten geloof ik. Je bent een gevaarlijk man. Maar als ik nu eens goed gehoord heb? Verbeelding, omdat je nog altijd hoopt eens een inbreker te ontmoeten om de ge legenheid te hebben iemand dood te slaan. Als je zoo doorgaat kom je nog eens in het gekkenhuis terecht. Ik wil toch weten.. Je gaat niet en wanneer er een inbreker zou zijn. zou je ai morsdood geschoten zijn, voor dart je gelegenheid kreeg hom neer te slaan. En laat me nu met rust, ik wil sla pen, begrepen. Maar zei Pluim aarzelend, ik zou tocli graag zekerheid vvilllen hebben. Neem dan je pantoffels, en gooi ze dan de trap af. Als er inbrekers zijn zullen ze wel wegloopen en dan mag jij ze achter- ha. Het is om je een kou op je lijf te halen. Pluim slapte nu vlug zijn bert uit. Hij deed hot licht op, ging naar het portaal en gooide zijn pantoffels naar beneden. Is daar iemand, vroeg hij mot dreigen de stem. Niets werd gehoord. Alleen de stem van 1 zijn vrouw Den je nu gek om zoo te schreeuwen! Wart moeten de buren- wel denken. En krijg je antwoord! Fr kwam geert enkel geluid van beneden En nu je bed in en slapen, anders za1 Dubbelzinnig Reiziger.; I- het geoorloofd de antiquiteiten van dit kasteel te bezichtigen? Bediende: Onmogelijk, mevrouw de gravin en hare zuster zijn naar de stad. Theorie en praclijk Rechter (tegen ecu inbreker): „Dat is maar gemakkelijk ozn in te breken en te Stelen..." Inbreker; „Nou, meneer de rechter, dat zou je niet meevallen." EEN EVEN INTERESSANTE ALS ZELDZAME FOTO van de Kartihuizer-monniken uit het eenfge klooster van die orde in Engeland, n.I. te Cowfold, op waselidag. ik je laten zien, dat je geen halve gare go rt roti wd hebt! De beer Pluim' stond dcti anderen mor gen hert eersrt op. Dat was hij zoo gewoon, omdat zijn vrouw graag een kop thee pp* bed bad Op zijn sokken ging hij naar be neden want zijn j antoffelsncden, want, zijn pantoffels lagen onder aan de 'trap. Doch. toen hij ze zocht, - vond bij ze nergens. - - Voor den drommel mopperde hij, zij kunnen (och niet dooi- den vloer gevallen zijn... Hij ging op zija.jpokkrn de huiskamer bin non. Maar nauwjijks bad hij een blik in de kamer geslagen, of van verbazing <>nt woede srhreruwtle. hij: Wel verdtii\el.'k dan heb. ik toch we! goed gehoord! Wat hij zag Waren open en uitgehaalde kasten. Het lafulgood big wanordelijk over den vloer. Hot. buffet smnd open... Hert zilver was weg... Maar zijn pantoffels vond hij terug midden op tafel, en een briefje was er aangespeld Hij las: „Meneer we heb be gelagge om je tróuw en as alle frouwe ons zoo in besgerrriing naauoe werden we der nooit bij ingeluisd, tie inbrekers". Pluim holde naar boven, huilend van te leurstelling. - Nou moot. je joch eens zien wie ge lijk hoeft gehad, riep hij tart zijn vrouw. Daar hebben ze ine vannacht het heele huis leesgedrag en en jij hebt mij bel el de kerels hun hersens in te slalan. - Wart? riep mevrouw. Ze hebben inge broken? in een wip was- >;e hef lied uit, trok haar EEN EIGENAARDIGE Wet stelt in Duitsch- land de huiseigenaren aansprakelijk voor de schade, aan voorbijgangers berokkend door van de daken vallende ijskegels. Dus ziet men allenvege de huisbazen bezig met het ver wijdaren der ijsklompen aan de dakgoten en gevels ochtendjapon aan en ging naar beneden Toen ze daar de rume z£Lg, snikte ze: Bestolen! bestolen!... jjn daarvoor ben ik nou getrouwd met een atlileet. Daarvoor heb je nou een man die den heelen dag loopt te bluffen, dat hij z00 sterk i-s. Wan neer ar een dief don boel weghaalt, blijft hij in bed. - Maar ik heb toch... Wat zou je willen hebban'? Je hebt niets gedaan! Je zegrt, dat je dieven gehoord helrt en je liciif. niet. naar beneden gegaan! Jij zei toch.— Tk zei dat ik "iets hoorde vannacht, maar jij zeide dat je ze wel hoorde. En je gooide je pantoffel naar beneden om ze weg te.jagen. Dat wil een athleet zijn. Haal nu de politie er maar bij, dan kan die zien, hoe jij je huis Iaat leeghalen. Goed, antwoordde Pluim, ik zal naai de politie' gaan. Maar lees jij dan onder bami dart briefje, dat ze op mijn pantoffels gespeld hebben! Mot een slag sloeg hierna de heer Pluim de straatdeur dicht- EEN REUSACHTIGE BRAND VERNIELDE VORIGE WEEK een dor grootste Tsjeeho- Slawaaksctoe Ijzerfabrieken, waarbij de schutte op dertig liiillioen wordt geschat. Een föto genomen tijdens den brand, waarbij de brandweer tot machteloosheid was gedoemd. „Vertrekt de trein nog niet vroeg de prin». „Neln", antwoordde de beambte stram, „Man gedulde slch". „Maar", waagde Albert op te merken, „tk moet te Berlijn aansluiting krijgen". „Ziet u dan niet. dat er iets aan de band is", snauwde do chef. „Wij verwachten een boog pers-onago". „Kan zijn", protesteerde Albert, „maar dan moet dal booge personage maar op tijd komen". „Mijnbeer ziedde de stationschef, ,.'t I# K. 1-1 de troouopvolger van België". „O, als dat alles is, geef dan maar gerust 't selu tot vertrek", zeide de prins. „Ik ben toevallig zelf do troonopvolger van België 't Geen in bovenstaand stukje werd verteld over koning Albert, herinnert ons aan een in cident in de Groote Opera te Parijs, waarin 's kouings vader, Leopold II, betrokken was. De oude koning, een groot opera-liefhebber, woonde, zoo vaak hem dit mogelijk was, da voornaamste opvoeringen te Parijs bij. In d» Groote Opera bad hij een logegehuurd, doch bij had erin toegestemd, dat deze ter beschik king van andere personen gestéld kon worden, wanneer hij er geen gebruik van maakte. Op zekeren avond trad bij zijn loge binnen, en vond daar e;n hem onbekenden beer zitten, ofschoon van Brussel uit zijn bezoek aange kondigd was geworden. Beleefd maakte hij den beer erop opmerk zaam. dat de loge in baar geheel aan hem verhuurd was, doch de ander stoof op, en zeide dat bij '1 eerst gekomen was en dus, recht had op de plaats. Hierop verzocht de koning hem zijn biljet te toonen. De Franscbman werd toen nog boozer, en waarschuwde hem zich w&l in acht te nemen, daar bij niet te doen bad met den, eersten den besten. „Mijnbeer", gaf de koning te kennen, „dit is geen kwestie van rang ol' stand, doch van recht. Ik hoop dat u mij niet; znlt dwingen en suppoost te roepen". „Een suppoost Iriep de Franschinan ia ziedende verontwaardiging uit. „Ik zou den suppoost willen zien, die 't waagt een lid van den Gemeenteraad van Parijs te verwijderen". Op 't zelfde oogenblik'ging de deur open, on een lid van den Raad van Beheer trad binnen om zich persoonlijk ervan te overtuigen ilat de Koning zich op zijn gemak bevond. „Mijnbeer", zeide Leopold, „daar er geen. suppoost is, die een gemeenteraadslid uit deze loge durft zetten, zult u er één moeten zoeken, dte lust beeft den koning der Belgen eruit te gooien" J. B. Anecdotes van Belgische vorsten Anecdotes van vorstelijke personen zijn mcesl al aardig, wanneer die personen al sinds hui? uit het land der levenden verdwenen zijn. Wanneer de herinnering aan de hoofdperso nen van zoo'n anecdote nog levendig is. „doen" ze bet gewoonlijk minder. Daartegenover staat, dat ecu episode uit hef leven van vorsten, die slechts korten tijd gele den een belangrijke rol speelden of nog in den huidigen tijd een zekere populariteit verwier ven, altijd de belangstelling wekt. Nu de Engelscbe koning zwaar ziek is, geven de bladen telkens anecdotes uit de afgeloopen jaren. Misschien, dat. waar thans ten onzent op het moment België in bet centrum der belangstel ling staat, de volgende aneedoten van Belgische vórsten bet hem zullen „doen". In 't jaar vóór zijn troonbestijging bracht, koning Albert, de toenmalige troonopvolger een particulier bezoek van enkele dagen aan 't hof te Potsdam. Daar bij, in overeenstemming me: zijn eenvoudige uatuur. allog wilde vermijden, waardoor de aandacht op hem gevestigd zou worden, bad bij den wc n.sch te kennen gegeven, dat nóch de Keizer, nóch één der prinsen, nóch zelfs een hofdigndtaris hem uitgeleide zou doen. Hij verliet 't paleis due alleen, om zich naai t station te begeven, vanwaar hij naar Berlijn zou rijden, waar aan den gewon m sneltrein Berlijn Brussel een salon wagen gehaakt was Toen Albert 't perron betrad, waar de trein naar Berlijn gereed stond, merkte hij op, dar het salonrijtuig met guirlandes v> rsierd was Zonder hierop verder acht te slaan, nam bij plaats in een coupé eerste klasse. Er waren wei nig passagiers, maar de statiouscüol eij dien- ondergeschikten allen in groot tenue, deden era gewichtig, en de kroonprins bracht dit in ver band met de .guirlandes, én vermoedde dat een of ander doorluchtig personage verwacht wertl Met belangstelling keek bij door 't raampje naar de zenuwachtige beambten, in de hoop, dat 't belangrijke personage zich nóg vóór 't vertrek van den trein vertoonen zou Na eenig wachten merkte hij op dat de trein reeds verscheidene minuten over tijd was. Eu dat nog wol in t stipte Duitsehland! Wéér gingen tien minuten voorbij. De bc-ambten werden zenuwachtiger, maar maakten geen aanstalten tot bet vertrek. Tenslotte opende de kroonprins bet portier, en riep den stationschef. Deze naderde, plecht statig, maar zenuwachtig.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 9