P VIER GEROUTINEERDE INTERNATIONAALS EN ZEVEN PROEFKONIJNEN m Maan las 11 Maart 1929 Tweede Blad Pagina 1 Een geforceerde methode, die ca'astrofaal werkt HET NEDERLANDSCH ELFTAL WAT IS DE TAAK DER TECHNISCHE COMMISSIE Dc opleiding der spelers en de keuze van het nationale eiftal moeten streng gescheiden worden. SPELKENNIS EX ROUTINE ONMISBARE FACTOREN IN LANDEN WEDSTRIJDEN. Een medewerker schrijft ons: Nu de volgende week in het Amsterdamsche Stadion do campagne van het Nederlandsch '.voetbalelftal voor het jaar 1929 ingezet zal Worden, ls uit den aard der zaak de belang stelling op de „upper eleven" onzer voetballers geconcentreerd. Sodert 1905 speelde het Nederlandsch elftal 101 wedstrijden, behaalde het 4G malen de overwinning, speelde 19 malen gelijk en werd in SB wedstrijden geslagen. Wij achten een streven naar spel verbetering onder alle omstandigheden geboden en gaan geenszins accoord met hen, die geenerlei waarde hechten aan succos, omdat zij van oordeel zijn dat men volkomen tevreden kan zijn, wan neer het spél alom beoefend wordt en zoo de lichamelijke opvoeding en ontwikkeling erdoor ■gediend worden. De theorie van: „het komt er niet op aan li o e er gespeeld wordt, wanneer er maar "gespeeld wordt", gaat niet op, ómdat het spel alleen dón waarde heeft, wanneer het goed beoefend wordt. Wanneer in de eerste klasse 'niet'goed gespeeld wordt en bovenal het Neder landsch elftal niet een spel van goed gehalte .vertoont, dan heeft dat oen fatalen invloed op hot spel der jongeren in alle apdero categorieën en dan verliest het spel ook 'aanmerkelijk aan W&arde voor de jeugd en voor de meer ideale doeleinden, die er mede beoogd kunnen worden. Daarom is het streven naar spelverbeterïng gerechtvaardigd en kunnen ivij ons volkomen ycreomgen met de goede bedoelingen, die op ifl.it punt het werken van den N. V. B. ken merken. Het kiezen van jeugdelftaUeu, het ter jboschiltklng stellen van de bondstrainers voor het lagere voetbal, het houden van samen- Sprekingen in.pt de clubleiders en spelleiders In het geheele land, dat zijn allo maatregelen, die in het belang van de jonge generatie voet ballers toe te juichen vallen. Dat jeugdwerk brengt de Technische Com- iuissie en haar talrijke adviseurs en assisten ten bij voortduring in contact met de jongere generatie spelers. Onder dat nieuwe materiaal komen spelers voor ,wier aanleg te prijzen valt 'en wier toewijding de commissie imponeert, terwijl juist bij de oudere spelers de ambitie vooral voor de training wel eens wat te yensehen overlaat. Een typisch voorbeeld is hier de oud-aanvoer der Ir. Denis, die maar al te vaak bij oefenin gen op het appèl ontbrak. Omdat het Denis .was. werd hij desondanks gehandhaafd, maar ook hij alleen, want wie verder bij het voorbe reidend wcrlc niet de gewenschte activiteit ontwikkelde, stond al bij voorbaat op de nomi natie om „gewipt" te worden en in den regel kwam dat er ook wel van. Er is in andere landen wel eens de fout gemaakt dat men te lang van dezelfde spelers profiteerde en niet tijdig voor verjonging zorgde, hier maakt men Zich echter nu al jaren aan het tegenoverge stelde schuldig en passeert men spelers, zoodra liun ambitie iets zakt of hun vorm (meestal 'dan tijdelijk) eenigszins vermindert. Voor hen In dc plaats komen dan de jongeren, ambitieuse jongelui vol goeden wil, doch zonder voldoende Capaciteiten en ervaring. Wij noemden het voorbeeld van Denis, het welk als uitzondering op den regel geldt. Maar ter verklaring van den regel zullen we enkele andere voorbeelden aanhalen. Wij zou den waarschijnlijk thans nog over een prima Tr.id-voor beschikken, wanneer men niet veel te vlug een speler als Buitenweg losgelaten kad. Nadat hij een enkele maal minder goed Voldeed, koos men allerlei jongeren die aan de kwaliteit van den Utrechtenaar niet tippen konden en men stelde hem eerst weer op, toen (hl] inderdaad ver over zijn hoogetepunt heen was en bovendien na jaren tusschenpauze op- Bïeuw debuteeren moest naast ongeschoolde spelers als Freeze in een wedstrijd tegen de sterkste ploeg van de wereld! Veel ta vlug heeft men ook spelers als de ilesslera losgelaten. Toen zij minder geregeld poor H.V.V. speelden, heette het, dat men hen «ader dia omstandigheden niet meer in de .nationale ploeg opstellen kon. Waarom niet? ""in de jongeren kan men verlangen dat zij ge- 'geld spelen en de trainingsvoorschriftcn .vauwkeurig nakomen. Wanneer een speler al3 Dé Kassier, zooals hij was toen hij zijn voetbal carrière beëindigde zich een weekje indivi dueel geprepareerd had, dan. was hij toch nog stukken beter geweest dan de reekjes voor- waartsen, die nadien geprobeerd zijn. Men kan thans nog uit de niet meer voetbal spelende 'oud-in ter na tónais een elftul 'samenstellen, .(jat alleen reeds door zijn routine en zijn betere tactiek' tegen de boste eerste klasse vereenigin- gen van ons land opgewassen is. Routine is een geweldige factor. Wat doet men thans echter weer met onze vleugelspelers! Wij geven toe, dat de Alkmaar der Elfring den indruk maakt van over zijn hoogtepunt heen te zijn en de Spartaan Weber zich niet ontwikkeld heeft, zooals gehoopt nas. Er was dus aanleiding om eens uit te kijken naar andere spelers. Toen b.v. bleek hoe de Natris zich in zijn oude omgeving onder lei ding van Re ij n aids opnieuw tot een vleugel man van klasse ontwikkeld had, toen was er aanleiding om hem weer eens te probeeren. Maar in plaats van met deze of andere gerou tineerde spelers komt de Technische Commis sie thans op de proppen met een tweetal kna pen, die zelfs voor de eerste klasse nauwelijks rijp te achten zijn. Van Nelle mist trouwens de toch zoo gewenschte leering tegen sterke tegenstanders en Cerritse toonde tot dusverre wel een zekere handigheid, maar tevens oen opvallend gemis aan uithoudingsvermogen, de eerste deugden van jonge spelers. Typeerend is ook hetgeen aan de keuze van Van Zwieteren als rcchts-achterspelcr ten grondslag ligt, We stellen op don voorgrond dat we het spel van den Spartaan vrij hoog aanslaan en in hem wöl een speler zien, die voor de rechts-baek-plaats pasklaar te maken is, Maar voor het oogenblik prefereeren wij nadrukkelijk Wamsteker, den aanvoerder van H.F.C., en het is ons bekend dat zelfs in de kringen van de Technische Commissie deze voorkeur gedeeld wordt. Men heeft den II.F.C.er echter gepasseerd omdat hij, volgens de com missie, te nerveus is! Deze meening baseert niet op gegevens van reccnten datum, doch op de herinnering aan het onfortuinlijk debuut van den H.F.C.er toenmaals nog A.S.C.er van enkele jaren geleden in de nationale ploeg. Men vergeet echter, dat Wamsteeker toen spil gezet Was, een plaats, die hem volkomen vreemd was, en afgezien daarvan of hot met die ner- vensitelt nu werkelijk zóó erg was, bedenke men, dat dit jaren geleden is, dat Wamstceker thans in H.F.C. oen rustig en zeker spel speelt en hij. die in 't dageiijksch lev-en medicus is, toch wel de voor een voetballer vereischte zelf- behandeling aan den dag zal weten te leggen. Dit wordt door iedereen uit Wamsteeker's om geving bevestigd. Zou lilj overigens op Mardi Gras mee naar Brussel getrokken zijn. dan ware zijn verkiezing nög waarschijnlijk geweest, doch de H.F.C-.er (die assistent is bij professor Zaayer). kon zich op dien dag nie': vrij maken en zoo dankt van Zwieteren de piaats die hij overigens wel verdienstelijk zal vervullen aan de nerveusjteit en het gemis aau ambi tie van Wamsteeker! De weg, dien men met de maddeniinie bewan delt, is tocli ook wel vol kuilen. Men heeft in het vorig seizoen van Heel rustig een paar wedstrijden vervangen, omdat de commissie ook al aan diens ambitie twijfelde. Een jonge spqjer als de Hilversummer van Dolder moet wol over een demonstratieve ambitie be schikken, dat hem achtereenvolgens de kans geboden wordt als linksmiddenspeler. als spil en als reclitsmiddcnspeler te debuteeren, tel kens voor. achter en naast grlieel niemve spe lers. Maar toch is de wijze van samenstelling van de voorhoede nög zonderlinger. Hier is b.v, in door het bin pen trio niet onverdienstelijk werk, geleverd en na lan gen tijd was Wiffi Tap weer' eëiis zijn plaats ten volle waard. Men kan het dan ook billij ken, dat dit blnnentrio voer 2/3 gehandhaafd werd, doch niet. dat dit op een wijze geschiedde waardoor het toch voor 2,'3 vernieuwd is. Men bracht n.l. Tap over van links naaf rechts, waardoor zoowel van Nolle als -Tap nieuwe spelers naast zich krijgen. Dat alles werd gedaan omdat men nu plotseling overtuigd was van de capaciteiten van Barendregt, terwijl deze speler toch op dezelfdo hoogte gebleven is en tot dusverre nooit in aanmerking kwam. Steeds vond men hem te langzaam en te laksch. Nu ineens wordt dat voorbijgezien en de Feijenoord- man, die overigens een technisch knap voetbal ler is, zoo preferabel geacht, dat voor hem de opstelling van den aanval zelfs ingrijpend veranderd wordt. Dat het inzicht van de Technische Commis sie sterk afwijkt van dat der Westelijke dis- trIetseommissie, moge Wijken uit het feit, dat deze commissie niet Van Nelle en Geroitee- als vleugelspelers voor het Westelijk elftal aan wees, doch Hansen van R. C. H. en de Natris. Deze commissie kende ook aan Wamsteeker de roclite-back plaats toe. Past de Technische Commissie overigens het beginsel too van alleen spelers te kiezen, waar zij ook in de toekomst iets aan heeft (hierme de wordt o.a. de keuze van de heide vleugelspe lers verklaard), dan is het opstellen van Balc- liuys een inconsequentie, want de Zwollenaar vertrekt in den aanstaanden zomer naar Indië. Wij hebben hier. slechte enkele- recente voor- beelden, aangehaald en zouden deze nóg kunnen aanvullen- met ©on recks Overeenkomstige "exempels tilt de laatste jaren. Zij leefen ons dat de Commissie iif de keuze van het spelers, materiaa! niet steedis even gelukkig was eó thans eerst recht ïiiet is, al heeft zij natuur- lijk herhaaldelijk ook vau een goed inzicht blijk gegeven. Maar de cardinale fout schuilt ia de bedoeling om het jeugdige element in de ploeg te torceeren. Wij hebben op het oogen blik een ploeg v-an 4 geroutineerde internatio nals en 7 proefkonijnen Dat is toch een go- forceerde methode die catastrophaal kan wor den Een vernieuwing moet geleidelijk go sch-iedeii en de jonge spelers moeten opgeleid worden voor het Nederlaudsck elftal, doch niet in de vertegenwoordigende ploeg. Het moet da veelomvattende taak zijn, de omstandigheid dat men door tientallen andere belangrijke zaken te zeer in beslag genomen wordt, dat de Techni sche Commissie, wat betreft de samenstelling van de nationale ploeg, in de laatste jaren voor al zoo weinig gelukkig is en zoo geheel uit het cog verloren schijnt te hebben, dat routine, e pel ken nis, aanpassingsvermogen, en zelfs erva ring in het dagetijksoh leven, onontbeerlijke factoren zijn voor een voetballer, die in zgn landenwedstrijd uitkomen moet. Juist dat kie zen van jonge, ambitieuse spelers van „gecst- driftelingen" en zwoegers, heeft het wezen van het Hollandsche spel zooveel nadeel berokkend, heeft geleid tot de vrij ernstige verruwing in technisch opzicht en tot den onmiskenbaren achteruitgang in tactiek. Intelligentie en erva ring zijn in de meeste gevallen in interland wedstrijden doorslag gevende factoren. Beeft 't voorbeeld van de geduchte, Z.-Amerikanen in het Olympisch tournooi dan ook niet geleerd, dat. alleen de rijpe spelers voor bet gvoote werk als voetballer geschikt zijn Wij ge.looven dat In de toekomst een schei ding van het werk der Technische Commissie ernstig aanbevoling verdient en hopen in het belang van one voetbal dat deze commissie ten opzichte van de samenstelling van het Ne- derlandeehe elftal spoedig hare verkeerde ziens wijze herzien zal, zij het dan ook niet dat de resultaten vau dc eerstloopende Zondagen, haar daartoe dwingen HET ZWITSER SC HE ELFTAL. Een middelmatige ploeg met een zwakke voorhoede- DE OORZAKEN VAN DEN ACHTERUITGANG. G e n li v e. Maart 1929. Op 17 Maart zal het Nederlandsche voethal- elftal opnieuw te Amsterdam tegen Zwitser land spelen, met de hoop den stand der wed strijden, tusschen Nederland en Zwitserland gespeeld, wederom gelijk te maken, Viermaal hebben de Zwitsers ons in Zwitserland ver slagen (achtereenvolgens te Bazel, Bern, Ziirich en opnieuw Bazel), driemaal is hot oranje-elftal te Amsterdam zelf den Zwitsers de haas gebleken. In het Olympische Stadion, waar do Zwitsers dezen zomer tijdens dc Olym pische Spelen zoo ongelukkig debuteerden met een 04 nederlaag tegen Duitsehland, zal het evenwicht wederom hersteld moeten worden door de traditioneel© Nederlandsche overwin ning. Dat Zwitserland dit seizoen niot erg gevaar lijk is, geven alle Zwitserscke voetbal (.cslru'tdi- gen zelf toe. Na een vrij goeden wedstrijd te Ziirich tegen Italië, waar slechts met 32 van de tegenwoordige kampioenen vau Europa ver- loreji werd, volgden nieuwe nederlagen te Wee- nen, Budapest en Mannheim. Dat buitenslands tegen Oostenrijk, Hongarije en Duitsehland ver loren werd, is geenerlei schande, doch het ver toonde spel (met uitzondering eenigszins van dat te Budapest) was zeer ontmoedigend en de! „catastrofe van Mannheim'' wekte in voét- balkringen niet alleen een paniekstemming ten gevolge van de cijfers (17), doch ook omdat nog nimmer in ccn landenwedstrijd Duitsehland Zwitserland het verschil in spelhoedanlf.heid zoo sterk aan het licht gekomen was zeifs niet in de ontmoeting tijdens de Olympische Spelen! De redenen voor den achteruitgang v.-n de kracht van het Zwitscrsche elftal zijn niet er tc zoeken. In de eerste plaats is Ramseyer, de langjarige aanvoerder van het Zwitsorscho elftal, thans eindelijk aan het aftakelen. Deze vroegere linksbuiten van het Zwitsersche elf tal, die in de laatste vijf jaren vrijwel in geen enkelen landenwedstrijd op do linker-verdedi gerplaats ontbrak, begint iets van zijn vroegere ontoombare energie en zijn groote snelheid te verliezen, waardoor de geheele Zwitsersche verdediging minder hecht geworden is. In de tweede plaats is de rechtsbinnen Jëggi. die met zijn schitterend schot reeds menig doel punt voor Zwitserland had gemaakt, door het bestuur van den Zwitserschen voetbalbond voor anderhalf jaar geschorst wegens overtre ding van de regelen van het amateurisme, en in de derde plaats is de prachtige rechtsbuiten Tschirren in November zoo aan do knie ver wond, dat hij waarschijnlijk in dit heele seizoen niet meer spelen zal. Is het Zwitsersche elftal door den achteruit gang in Ramseyër's spet en het uitvallen van den rechtervleugel JaggiTschirren reeds heel DL V.O.C.-DOELMAN, v. <3, BEUGEN, had gisteren het ongeluk in den wedstrijd legen Overmaas een been te breken. Hierboven zien wij den populairen Rotterdammer nog in actie op het Spartaterrein, tijdens de ontmoeting van het Westelijk tegen het Nederlandsch elftal. Woensdag j.l. gespeeld. wat zwakker dan dat hetwelk dezen zomer op de Olympische Spelen uitkwam, het elftal zal te Amsterdam op 17 Maart nog meer verzwakt zijn, doordat de linksbinnen Abegglen II (de beroemde kleine „Xam" van de Parijsche Olym pische Spelen) en de rechtsmiddenspeler De Lavaliaz (de beste der middeulinle) verhinderd zijn de reis naar Amsterdam mede t.e maken. Onder dezer omstandigheden zal het dus werkelijk een verrassing zijn, als dc Zwitser» op 17 Maart erin slagen mochten de overwin ning of zelfs maar een gelijk spel te behalen. Het elftal heeft fttans de volgende samenstel ling verkregen: Sóchehaye (Etoile Caronge) VVidmër Ramseyer (Grenchen) (F.C. Bern) Geser dr. Hans Vogeil Buffat (Servette) (Young Boys) (Biel) Gobet Abegglen III Barrière Weiier I Grlmm (Blue (Cantonal) (Urania- (Grass- (Biel) Stars) Genève) hoppers) %S c It e h a v e blijft dus nog steeds dc opvolger van den groeten Pulver als doelverJe- diger. Hij is met Ramseyer en Weiier I (die toen echter rechter-vcrdediger was) de cenige uit het Olympische elftal van Amsterdam over geblevene! Zijn vlugheid van oog en van lichaamsbeweging heeft men in het Olympische stadion kunnen bewonderen, evenals do elegan tie van zijn stijl. Helaas weet hij niet steeds het juiste oogenblik van uitloopen te kiezen, wat Zwitserland reeds op verscheidene doel punten te staan is gekomen. Toch blijft de nog steeds jeugdige Sóchehaye stellig rijn plaats in het eiftal waardig. Van de achterspelers is W i d m e r, die voor het eerst in oen landenwedstrijd uitkomt, een betrouwbare, stevige speler, die vooral in de laatste weken goed in vorm bleek te zijn. Ramseyer is overbekend; dat hij lang zamerhand iets minder wordt, is geen wonder. Hij zal te Amsterdam zijn 45sten landenwed strijd spelen. Daar Tiet zijn vurig verlangen is naar het voorbeeld van Swartenbroeckx en Harry Denis zijn 503ten te halen, zal hij onge twijfeld zijn uiterste best doen door goed spel zijn wankelende plaats in het nationale elftal te behouden. Van. de middenspelers: is de re"hfemidden Geser een oude bekende op internationaal terrein; hij was eèn paar jaar geleden een vaste verschijning in het Zwitsersche elftal; dat men hem (hans weder verkozen heeft, of schoon hij sinds zijn verdwijning uit net elftal er niet beter op geworden is, bewijst wel, hoe weinig eerste-klasso-materiaal men in -Zwitser land thans heeft. Geser is intusselien nog i-tijd een rustige, hard werkende speler, die niet schitteren, doch ook niet zeer teleurstellen zal. Van zijn collega links Buffat uit Biel moet ik helaas bekennen, dat deze mij nimmer bijzonder opgevallen is. Ook hij behoort ev mals Geser tot de reeds oudere, geroutineerde spe lers, ook al zal het te Amsterdam Buff al 's pre mière in een landenwedstrijd zijn. Een heel ander spel type is de spil d r. Hans Vögeli. Dat deze jonge man thans reeds den dokterstitel verworven heeft, wijst reeds op intelligentie, en dit is dan ook, met grooten werklust, het hoofdkenmerk van zijn spel. De spil van de Yonng Boys (de oude Bern er vereen igiiig, die zich juist Zondag in den eindstrijd om den Zwitserschen beker heeft weten te plaatsen cn tevens no. 1 in haar afdee- ling in den strijd om het eerste-klasse-kampioen- schap staat) doet alles met veel overleg, hij plaatst zichzelf goed en plaatst den bal goed voor de voeten van zijn medespelers. Door al te precies te willen spelen, is hij echter wel eens wat langzaam. De Zwitsersche elftalcom missie, die reeds zooveel teleurstellende proef nemingen voor de spilplaats gemaakt heeft, ziet echter in. Vögeli den toekomstigen succes vollen spil van het nationale elftal en hand haaft hem met opzet op deze plaats, ook al maakt hij nog wel eens tekortkomingen. Ilt geloof, dat deze opleiding van Vögeli tot de belangrijkste plaats van het elftal, een goed besluit is. In ieder geval is de jonge doctor in de rechten een der meest interessante figuren .- uit hot Zwitsersche elftal. In de voorhoede is G r i m m uit Biel vrij oubeteekenend. Weil er I zal Xam Abegglen moeten vervangen, ofschoon hij in den laatsten tijd meestal achter speelde; B a r r i r e is de middenvoor van de ver moedelijke kampioenclub uit de Westelijke eerste klasse Urania-Genève, waar hij gewend is met. dea Zuid-Amerikaan Ross tezamen te spelen; ik betwijfel, of hij in een vreemde om geving, zonder Ross, zal voldoen. A b e g- g 1 e n III is de talentvolle jongere broe der van ,.Xam"; hij is zeker de meest gevaar lijke uit de voorhoede. Den rechtsbuiten Gobet uit Blue Stars (Ziirich) keil ik niet; men schijnt den jongen Ziiricher eens een kans te willen geven. Alles tezamen kan ik over het elftal dus niet geestdriftig zijn. Vooral de voorhoede schijnt mij zwak. Sóchehaye, Ramseyer, Vögeli, Abeg glen III en misschien Barrière zullen wel het meest opvallen In een voor het overige vrij kleurloos geheel. SPA UT A EN V.U.C. SPELEN GELIJK. B. V. V. en Wilhclmina declen. EXCELSIOR VERSLAAT H.B.S. Het terrein van Sparta was zelden tevoren zoo druk bezocht als gisteren. Hot zachte lenteweer, na zoo'n gerekte periode van grimmige kou, het Ianse gemis van het voetbalspel en het vooruit zicht op een spanneralen strijd, dam- de num mers twee en drie tegenover elkander kwamen, waren de samenwerkende factoren, die ongeveer 20.000 menschen rondom het veld hadden bUocn gebracht. Hot publiek heeft het wel getroffen. Men kan genieten van een uitgezocht weertje, dat de ongemakken van den ijstijd deed verge ten; men zag een aardigen wedstrijd, wel niet van bijzondere kwaliteit, maar toch ook niet slechter dan men hot ln hot laatste najaar doorgaans te aanschouwen kreeg. Er waren voorts C doelpunten, die steeds leven in de brouwerij plegon te brengen, en boven «al er kwam spanning toen V.U.C. zich een voorsprong van 3—0 had verzekerd en Sparta daarop zien derogen het verloren veld terug ging- winnen. Toen het 30 tras voor de Hagenaars, vreesden veie pessimisten dat het een Inmaakpartij zou worden van Sparta, maar eer de rust kwam, was de achterstand reeds twee punten ingeloopen en toen zag men vol vertrouwen de tweede helft tegemoet, Toen is do spanning elke minuut ge groeid: eerst worsteling van Sparta om den ge lijkmaker, .welke meer dan een half uur duurde doch ten slotte het beoogde succes bracht; daar na de felle kamp wel iets te vinnig nu on dan om het doorslag gevende doelpunt, Dit -evenwel bleef uit en de wedstrijd leverde een ge lijk spel op met 3—3. Sparta heeft dus wel oen punt aan haar concurrenten cadeau moeten geven, maar het blijft een kranige prestatie ec-n achterstand van drie doelpunten goheel in te loo- pen. Wat intusschen weinigen van de toeschou wers zullen lie-bben kunnen verwachten, fs dat dit resultaat Sparta weer aan den kop heeft go- bracht. A.D.O. liet zich In Den Haag door H.D, V.S. verrassen en de Schiedammers leverden het, de leiders met 10 te kloppen. A.D.O. noteert nu nog één punt meer dan Sparta, doch heeft ook een wedstrijd meer gespeeld. Door de resulta ten van gisteren heeft V.U.C. haar leans ook ge handhaafd; deze Ilaagsche editie bezit tw.ee punten meer dan Sparta doch heeft twee wed strijden meer achter den rug. Van belang is vér der de overwinning, welke Ajax in IJmuidcn behaalde door de Stormvogels met 3—2 te slaan. Daar tegelijk U.V.V. In Haarlem met 41 werd geklopt, zijn de Amsterdammers de laatste plaats ontsprongen, welke nu weer door de Utrechte naren bezet wordt. Ten slotte zij het succes van H.F.C. in 't Gooi gememoreerd, waar de Haar lemmers 'n -11 zege op Hilversum bewerkten. Het was. 't spel vau Feijenoord in den wed strijd tegen H.V.V., aan te zien dat de Rotter dammers in do afgeloopen rustperiode de trai ning en oefening niet geheel achterwege gela ten hebben. Immers het klopte gisteren als êen bus, toen men wat ingespeeld was, en mede door dat do Hagenaars ten slotte het tempo niet meer konden volgen, verwierf Feijenoord een schitte rende zegè: met 7—2 kwam do winst binneh. Hebben de Rotterdammers aldus door eigen kracht hun positio aan den kop wat steviger ge fundeerd, V.S.V. heeft daartoe ook wat bijge dragen. De stug doorzettende Velsenaren waren in het Amsterdamsche Stadion de tegenpartij van Blauw-Wit en deze concurrent van Feijenoord kon het niet tot een meerderheid brengen: de winst werd met 44 gedeeld. De Amsterdammers noteereii nu 3 vorliespuntcn meer dan de Rotterdammers. Een ware sensa tie verwekte het bericht dat Excelsior op Hout- rust van H.B.S. gewonnen had. Met dezelfde cijfers, waarmee do Hagenaars to Rotterdam de ICralingcrs klopten (3—2), werden de laatsten ia de residentie do lxias. Excelsior staat nu nog twee punten b(j H.V.V. achter. We hopen dat deze zege, de tweede in de competitie, een bewijs is van een beteren en blUvenden spelvorm van Excelsior. In dat geval behoeft de situatie nog niet hopeloos geacht te worden. Onverwacht komt verder voor ons de groote nederlaag van D.F.C. op eigen Veld, die met 50 van 't Gooi klop kreeg. De 42 meerderheid van 4'.!o te Haarlem op Z.F.C. ligt meer in de Hjn. P. S. V. kon gisteren haar leidende positie weer versterken. 55e won in Eindhoven met 5I van Nöad en zag bovendien haar naaste concurrenten voor zoover er in het Zuiden nog van ern stige mededinging sprake is elkaar onderling benadeelen. Immers Willem II en N. A. C. ont namen elkaar elk een punt door met 33 gelijk te spelen. Philips noteert nu 5 verliespunten min der dan X. A. C. en 0 minefcfr dan Willem II. Er is voor do Kindhovenaren dus voorloopig geen kou meer aan (Ie lucht. De Bossche matadoren hebben voor don tweeden keer in dit seizoen de ■punten gedeeld. In het eerste treffen was geen der ploegen in staat een doelpunt te maken, cn' thans waren ze in de kunst zoover gevorderd, dat zoowel B. V. V. als Wilhelmlna eenmaal te scoren vermochten. De ontmoetingen Roermond-M.V.V, en Longa—Eindhoven gingen niet. door, wijl de terreinen niet bespeelbaar bleken. X

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5