MAANDAG 11 MAART 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 2 A.DO—H.D.V.S. 0—1 roen?7afdmannZeer ^'--^^den ffhff I"1' G°Uda kon,t 1111 geweldig 3 EERSTE KLASSE Af O. I. Spartn A D.O. V.U.C. H D.V.S. R.C.1L B.F.C. Hilversum Ü.V.V. doelp. gesp. geiv. gel. veri. pat. voor teg. ,gem 11 6 3 2 15 34-18 1.36 12 7 2 3 16 31-18 1.33 13 7 3 3 17 40-84 130 13 6 2 4 14 35-34 1.16 12 6 1 5 13 28-30 1.08 13 5 4 4 14 27—21 1.07 15 7 2 6 16 36-40 106 13 3 2 8 8 24 -33 061 13 3 1 9 7 19—28 0.53 12 O 2 8 6 25—42 0.50 EERSTE KLASSE AM. 11 Feijenoord Blauw Wit 1 ij. o. Gooi V S V. 1 l.C. Z.F.C. H- S. H V V Excelstoi doelp. 'frtli gew gel. veri. pni vooi tez- gem 11 8 2 1 18 43—22 163 13 8 3 2 19 33-20 1.46 13 7 2 4 16 35—22 1.23 12 6 1 5 13 32—24 1.08 14 4 5 5 13 27-30 0.92 13 5 1 7 11 33-33 084 13 4 3 6 11 30—30 0.84 13 4 3 6 11 24 - 29 084 12 O o i 8 29—36 0 66 12 O 8 6 21—50 0.50 EERSTE KLASSE AM. IV Joelp. gesp. gew. gei. verl. piu. voor leg. gem P. S. V, 12 10 2 22 41—16 1.85 K. A. L. 10 6 1 3 13 31—31 1.30 Willem li 11 5 4 2 14 32—20 1.27 Sl. V V. 11 6 5 12 26—19 .09 Roermond 11 4 2 5 10 23—23 0.90 N ri a. D 12 5 7 10 25—27 0 83 Longc 10 3 2 5 8 26—28 0.80 Eindhoven 10 3 2 3 8 17—21 0.80 Wilhelmin» 11 2 3 6 7 12—29 0.63 B. V. V 12 2 2 8 6 20-39 0.50 Feijer.oordH.V-V. 72 Dat voetbal ooi een spel van verrassingen is. Js gisteren maar weer al te duidelijk gebleken. Want wie aan een toeschouwer bij den wed strijd FeijenoordH. V. V. twintig minuten vóór het eindsignaal voorspeld zou hebben, dat 't 72 werd. zou ongetwijfeld geen geloof ver diend hebben. Wel was de algemeene overtui ging, dat Feijenoord over bet geheel iets ster ker was dan de zwart-gele Hagenaars, maar doortastendheid en preciesheid waren dit maal nu juist geen kenmerken van het Feijenoordsche voarihoedespel, terwijl bij H.V.V. rooral de linkerwing VisJansen, dikwijls overrompelende uitvallen ondernam, die nood lottig zouden hebben kunnen zijn. Het eerste doelpunt was voor de bezoekers en werd gescoord door Pasteur. Een goedkoop doelpunt, wijl buitenspel hier opgelegd pandoer was. Lang duurde de Haagsche vreugde niet. want toen Barendrecht voor de zooveelste maal dpn bal keurig had vrijgemaakt en een boog schot voor doel zond. wist Sinke in laagge hakte houding, met een kopbal vlak bij den grond, den keeper te verschalken. Voor de rust werd het nog 21 voor de Rotterdammers. Ka half time kwam uit een eigenaardige, niet geheel te velgen strubbeling in bet Feijenoord- doel tie gefljkmaker, waarna een periode volg de. dat de uitslag een dubbeltje op z'n kant genoemd kon worden. Koonings zorgde nog voor drie doelpunten, de Haagsche keeper gaf er ook nog een cadeau en Barendrecht ver raste nog met een lagen hoekschuiver. Het was vooral voor Puk van Heel een glo riedag. Hij schijnt over een flink portie zelf vertrouwen en kalmte te beschikken en voor- ai daardoor kon hij bijna alle duels op over tuigende wijze winnen. Geen wonder, dat de Raagsche rechtervleugel bijna tot werkeloos- beid gedoemd wa-s en de rechtsback der Hage naars. de Granada, doordat van Heel geregeld den linkev-Feijenoord-wing in actie hield, kort na de vustx reeds uitgespeeld raakte. Bul Sr. sueeit niet meer op zijn vroegere sterkte. Wel was zijn kopwenk goed, maar overigens kon zijn aanvallend noch zijn verdedigend spel halen bii wat het vroeger was. Met een groote open vlakte voor zich. dreef hij niet. maar gaf lange trappen, die al te gemakkelijk onder- sch 'pt konden worden. Eenmaal gepasseerd vt hij zich moeilijk te herstellen, omdat hij dan meestal op den grond lag- De wing Ver beekBarendrecht was uitstekend op dreef, jammer dat de laatste bij zijn schot de goede richting niet vaak vinden kon. Pijl werd ter dege bewaakt en kon niets uitrichten, waarom hij dan ook ap het laatst maar met Sinke van plaats verwisselde. Bii H. V. V. viel. zooals gezegd, ook de lin kervleugel o-p. Vis ontwikkelde een buitenee- wone snelheid en Jansen was de gevaarlijke man. die meermalen een opgevangen bal ineens naar doel banjerde. De keeper deed aanvanke- liik uitstekend werk, doch maakte op het eind geen al te besten indruk meer. _rw elftallen zagen er als volgt uit: Feijenoord: Dekker (d.). Bul Jr. en van Dijke fn.L Rixoord. Bul Sr. en van Heel fm.l. Sinke. Koonings. Pijl. Barendrecht en Verbeek (v,). Tl. V. V.: Rekkers (d.), de Granada en Neuer- berg (a.), Sandberg, Roelfsema en Eschanzier (m), Snoeck Hurgronje, v. d. Bosch. Pasteur, Jansen en Vis (v.V De felle zon heeft de bovenste laag nat en drassig gemaakt zoodat het veld zwaar is en de noodige glijpartijen niet uit kunnen blijven. Feijenoord stelt zich volledig op tegen een enkele Invallers tellend H. V. V., dat den opgooi wint en het eerst met zon in het gelaat wensclit te spelen De eerste aanval is voor de Hagenaars, waarna de thuisclub het Rekkers enkele malen lastig maakt. Na eenige vergeefsche Haagsche aanvallen plaatst Snoeck uit een vrijen schop voor doel waar Dekker misgrijpt, doch de toe schietende Pasteur plaatst het leer juist naast den paal. Als Pijl eenmaal den bal voor open doel deponeert, mist de rest op schromelijke wijze terwijl Rekkers een kogel van Pijl direct hierop keurig stopt. Ka 25 minuten spelens loopt Jansen ver buitenspel, wat den scheidsrechter ontgaat, hij plaatst den hem toegespeelden bal voor doel waar Jasteur voor de rest zorgt (0—1). Na dertig minuten maakt Sinke met een schitterenden kopbal uit een voorzet van Verbeek gelijk (11). Een keurig samenspel tussehen Pijl en Baren drecht besluit de laatste door op een meter afstand voor doel naast te trappen. Een kei van den voet van Barendrecht beukt de bovenlat. l.jf minuten voor rust zet Verbeek den bal goed voor doel, Barendrecht kopt in, Rekkers slaat terug maar de toeloopende Koonings schiet on houdbaar in (21). De tweede helft is Feijenoord eerst ln den aanval. Een snellen uitval van H. V. besluit Vis met een schot onder de lat, dat Dekker kan wegwerken. Enkele minuten daarna ziet h(j zich echter gepasseerd als de bal Uit een kluwen van spelers in het net verdwijnt (2—2). Na een oogenblik van Inzinking pakt Feijenoord steviger aan en het is voornamelijk Sinke die met goede schoten Rekkers voortdu rend op de proef stelt, doch deze redt telkens. Het spel gaat uiterst snel van doel tot doel. Na Twintig minuten en enkele resultaatlooze hoek schoppen zet Barendrecht ver naar voren, waar op Koonings den bal ln de touwen jaagt (32). Als bijna dertig minuten na rust Is gespeeld, plaatst Verbeek voor doel, Rekkers wil opvangen doch wordt door Granada gehinderd zoodat het leer ln doel verdwijnt (42). Drie minuten hierna kopt Koonings den bal over Rekkers heen in het net (52). Direct hierop pilt Barendrecht in (02). Hierna gaat Pijl naar buiten en Sinke mid-voor en Pijl is direct de man die voor num mer zeven zorgt als hij den bal krijgt toegespeeld en snel opbrengt om hierna Koonings de gelegen heid te geven (72). Sparta—V.U.C. 3—3 Het heerlijke lenteweer had toch niet vol doende liefhebbers naar het stadion gebracht om dit geheel te vullen. Integendeel, zoowel op de overdekte tribune als aan de lange zijde en op de nieuwe tribunes achter de goal gaap ten groote ledige vakken. De aanwezigen zijn inmiddels getuige ge weest van een spannenden, feilen s-lxij-a waarvan de uitslag tot de laatste seconde twijfelachtig was. Door zonderling schutteren van de Sparta-achterhoede en middenlinie, waarin ook van Zwieteren allerminst in inter nationalen vorm was, wist de gevaarlijke en snelle V. U. C.-voorhoede kort na elkaar vier doelpunten te maken, waarvan er een wegens buitenspel werd ongeldig verklaard. Nadat, den Hagenaars door zonderlinge beslissingen van den scheidsrechter eenige mooie kansen ont nomen waren, kwam Sparta, dat inmiddels zelfs een strafschop gemist bad, er beter in. Hoewel de voorhoede zeer slecht schoot was de achterstand bij de rust toch al ingeloopen tot 32. Na half-time is Sparta bijna voort durend in de meerderheid geweest, hoewel de uitvallen van V. U. C. gevaarlijk bleven. De Haagsche verdediging onderscheidde zich bijzonder, hoewel de beste back, de semi-inter- nationaal van der Zalm, op de spilp'aats stond Vooral keeper van der Meer beeft eeriiee prachtige safe's verricht. Oirinuks het overwicht wist Sparta dan ook niet meer dan één maal te doelpunten, waar-Mm de stand geliik. werd gemaakt 3). Reide par tijen mogen hiermede tevreden zijn, ai zullend- zij dit niet zijn over scheidsrechter Vuyk, die zonderlinge beslissingen nam in buitenspel- gevallen en ook bij forsch spel zeer wispel turig was. Beide elftallen hebben twee invallers, bij Sparta ontbreken Weber en Wendt, V.U.C. mist van Gelder en v. d. Wildt. De gastheeren trap pen tegen de zon in af en geruimen tijd con centreert het spel zich op bet middengedeelte ,van het veld, daar de Rotterdamsche aanval de Haagsche halflinie, waarin v. d. Zalm spil speelt, niet vermag te passoeren. Wanneer de Spartaan- sche stormlinie dan dieper weet door te drin gen, zijn de schoten te onbesuisd, terwijl bij een behoorlijke kans de midvoor Kramer weer te zacht naar doel trapt, waarmee v. d. Meer niet te veel moeite heeft. V.U.C. slaat dan de rood- witten terug, en brengt van haar kant het spel op wat hooger peil door correct, vlug combinee ren van de voorhoede. De linkervleugel der Hagenaars dwingt een hoekschop af, die zonder resultaat blijfteen keurige aanval van den rechtervleugel eindigt met een kopbal van Dill, die het doel treft, doch juist heeft scheidsrechter Vuyk voor buitenspel gefloten. Sparta zit ook niet stil en de Rotterdammers hebben geen ge luk als de Ridder den hal naar voren plaatst en Kramer hem in de richting van 't doel zendt, want terwijl de doelman vergeefs Is uitgeloopen, ketst het leer van de latkruising terug. De gasten houden het beste van 't spel en na een kwartier opent Dill na goed opbrengen van den rechter vleugel de score. Vijf minuten later heslist Her mans een ren langs de lijn met een lagen voor zet en Klein werkt den hal in doel. (02.1 For- menoy krijgt gelegenheid den achterstand te verkleinen als Sparta een strafschop wordt toe gekend; de veteraan schiet echter hard langs den verkeerden kant van den paai. V.U.C. doet het beter en wanneer Hendriks een bal voor langs doel plaatst, missen Dill en Klein, maar Verstoep schiet in. De stand is alzoo na een half uur spelen 30 in het voordeel der gasten. Dit is tevens het keerpunt van den wedstrijd. Sparta pakt verwoed aan, de Haagsche ver dediging gaat onzeker spelen en Kramer kan den bal langs den uitgeloopen v. d. Meer plaatsen. (13.) Even voor de rust verkleint dezelfde speler, als hij ln buitenspelpositie den bal te pakken heeft gekregen, den achterstand tot 23. Beide ploegen werpen zich vol enthousiasme in de tweede helft en aanvankelijk gaan de krach ten gelijk op. Een hard schot van v. d. Zaim gaat naast en als Klein even later v. d. Geest is gepasseerd, schiet hij in de handen van den uitgeloopen Cohen. Een prachtig schot van Formenoy wordt met een mooie safe van v. d. Meer uit den Haagschen doelmond gewerkt. Sparta krijgt weer de meerderheid in het veld, de Hagenaars versterken hun verdediging en zijn soms geheel ingesloten en in die periode, als de tweede helft een dik half uur oud is, komt de gelijkmaker van den voet van v. d. Welle, den rechtsbuiten. Nu de 30 achterstand is ingeloopen, spaart Sparta ook geen krachten om het winnende doelpunt te maken. De voor hoede combineert uitstekend doch op 't beslis sende moment is het jeugdige gedeelte van den aanval de zelfbeheersehing kwijt, zoodat de Haagsche verdediging, waarin vooral de doel man een beste beurt maakt, het terrein kan zuiveren. Ten slotte weet V.U.C. het spel te verplaatsen en ontkomt Sparta ternauwernood aan gevaar. liet einde brengt met 3-3 een gelijk spel, dat de verhouding goed weergeeft. H.D.V.S. had den aftrap en verplaatste het spel direct naar de Haagsche helft. Quax kreeg in deze periode menig moeilijk geval te verwer ken temeer daar Van Es en de Groot er in den aanvang danig uit waren. Langzamerhand nam de druk af en begonnen de rood-groenen zicli te roeren, de aanvallen waren echter zoo onbe- teekend dat de Schiedammers geen moeite had A den meester van de situatie te blijven. Na een tijd van gelijk opgaand spel keeg v. d. Griend het leder te pakken en maakte een keurig doelpunt. Scheidsrechter Laarsman had echter een buiten spel geval ontdekt, dat buiten hem door nie mand gezien was en annuleerende het punt. In de tweede helft was het spel minder enthousiast, om beurten beleefden beide doelen gevaarlijke momenten doch eerst nadat een groot kwartier van de tweede helft was verstroken, kwam het doelpunten en zag Nolet kans, Quax te passee- ren (10). Over de geldigheid van dit doelpunt was ook heel wat te doen. Velen beweerden dat het in buitenspel positie gemaakt werd. A.D.O. was er zoo verslagen door dat het geheele elf tal er zoo goed als niets meer van terecht bracht. Zonder verdere gebeurtenissen kwam het einde, D. F. C—'tGooi 0—5. De cijfers laten aan duidelijkheid niets te wensehen over! De Dordtenaren hebben een slechten wedstrijd gespeeld en een dikke neder laag waa alleszins verdiend. Het begin was voor D.F.C. hoopvol. Diepenveen, die Lebret op de middenvoorplaats verving, deed de eerste vijf minuten veel verwachten doch daar ls het dan ook bi) gebleven. Een paar verraderlijke schoten van Dragt en Ruisch hield Meijer Cohen uit het doel. Trouwens deze reserve-doelman van "tGooi heeft een uitstekende beurt gemaakt en wist zich altijd op de juiste plaats op te stellen. Bij een aanval der Dordtenaren sloeg Gorel een zeker doelpunt met de handen weg. Ruisch nam den strafschop evenwel zoo slordig, dat de doel man er niet de minste moeite mee had. Over het algemeen was D.F.C. meer in den aanval, maar de aanvallen van 't Gooi waren gevaar lijker en toen Sterk den bal naar Wentink speelde, had deze geen moeite om er 01 van te maken. Gedurende eenigen tijd oefende D.F.C. een geweldigen druk uit op het vijandelijke doel, doch Cohen hield alles. Tegen het einde van de eerste helft miste de Bruyn een bal en Gerritse was er als de kippen bij om den stand op 02 te brengen. Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft heeft D.F.C. slechts weinige perioden van meerderheid gehad. Op het laatst speelde er eigenlijk nog maar één elftal n.l. 't Gooi. Een paar maal kroop D.F.C. door het oog van de naald, o.a. toen Gerritse alleen voor open doel nog naast schoot. Maar driemaal kroop D.F.C. er toch niet door. Ger ritse maakte met een solo-spelletje er 03 eri even later 04 van, terwijl de vijfde en laatste goal uit een mooien kopbal ontstond van Wen- tink uit een voorzet van Gerritse. Het laatste gedeelte van den wedstrijd had een onprettig verloop. Nadat Dragt zich eenmaal bezondigd had aan natrappen, maakte Franssen evenwel dat de partijen weer spoedig quitte waren. Ook Gorel gedroeg zich enkele malen zeer onsportief. Scheidsrechter Casteleijn trad tegen dit alles veel te slap op. H.B.S.Excelsior 23. Da Rotterdammers misten Vink en Bak, ter wijl de thuisclub compleet bleek. Bij een aanval der Hagenaars, kortna het begin, maakte Pols bijna, een doelpunt in eigen goal. Hij probeerde den bal om te halen, doch schoot hard tegen den binnenkant van den paal, het leder sprong over de hoofden van enkele spelers het veld in, waar Grebbe den bal opving en zijn voorhoede aan het werk zette. De aanvallen van Excelsior waren over het algemeen gevaarlijker doch Ram- bonnet bleek in goeden vorm. Bij een aanval der Rotterdammers gaf de rechtsbuiten een scher pen voorzet, welke-rPRambonnet onderbrak, hij liet den bal toen vallen en de toeloopende v. d. Ende scoorde via den paal het eerste doelpunt (10). Er was toen juist een kwartier gespeeld. Het ver dere gedeelte van de eerste helft demonstreerde de absoluut onvoldoende eenheid in beide voor hoeden, bovendien werd er slecht geschoten, zoodat verdere resultaten achterwege bleven. De gasten waren in de tweede helft direct wederom in den aanval. Het verhand van hun voorhoede, vooral van de linkervleugel ,vas nu veel beter en al vrij spoedig hadden ze succes toen Ver metten een fout maakte en Rambonnet niet uit liep, terwijl Stelle Jr. met het Ieder op hem toestormde. De bal belandde dan ook in de tou wen (02). H.B.S. pakte hierna iets flinker aan en verplaatste het spel geheel naar de Excel sior helft. Küchlin loste een hard schot dat Bund over de bovenlat aehterwerkte. Kort hier na kreeg Ivtichlin andermaal den hal toegespeeld en met een geweldig hard schot werd nu Bund gepasseerd (12). Even. zag het er naar uit dat H. B. S. gelijk zou maken doch weldra was Excelsior weer aan bod. Rambonnet op den grond liggende, kon den bal niet weg krijgen, hij draaide met den bal in handen rond totdat plot seling had fluitje van den scheidsrechter aan kondigde dat de bal het doelvlak was gepasseerd (13). Vermetten teekende tegen dat dpelpunt protest, aan. Het spel werd nu ruw. Huysman maakte nog een buitenspel .doelpunt dat niet werd toegekend terwijl kort voor het einde, van Kesteren, die met Smeets als rechtshalf had omgeruild scoorde (2—3). De overwinning van Excelsior was volkomen verdiend. Blauw WitV. S. V. 44. 't Was wel een vreemd verloop, dat deze wed strijd had. Laat ons echter eerst eonstateeren, dat de belangstelling was gegroeid en er circa 8000 menschen op de tribunes zaten. De Vel- zenaars deden verwachten, dat Blauw Wit aan hen een gemakkelijk te overwinnen partij zou den hebben, want hun spel leek in den beginne nergens naar. Er zat absoluut geen systeem in en tot overmaat van ramp verknoeide de links buiten alle kansen, die hem geboden werden, niet weinig in getal en vaak heel fraai waren. Over 't spel van Blauw Wit hebben we al meer malen geschreven, 't was ditmaal niet beter en ooit niet slechter dan anders en waar de achter hoede der V. S. V.-ers den grooten druk, dien Blauw Wit ten gevolge van 't slappe spel dei- anderen, op hun doel kon uitoefenen niet ver mocht te weerstaan, behoeft 't niet te verwon deren, dat de rust met 30 in het voordeel der met dit succes zeer bevredigde Zebra's inging, 't Eerste doelpunt was een indirect gevolg van 't uitloopen van den reserve-doelman van 't Hout waar Homburg gretig van profiteerde. Nogmaals maakte de jongeman in het Velzensche doel dezelfde fout en nu was het Dorenbos Jr., die de kans benutte; het derde doelpunt, dat in normaler omstandigheden werd gemaakt, was voor rekening van Ferwerda. Maar dat Breero's wachtwoord ook nu nog waarheid Is, ondervonden do Blauw Witten na de rust. Gemeenlijk wordt zulk een verandering in de situatie toegeschre ven aan overmoedigheid, maar in dit geval was het de taaie volharding der bezoekers, die dezen ommekeer teweeg bracht. Nog harder dan in de eerste helft zwoegden ze, maar nu niet meer succes en ze slaagden er zoowaar-in om in eeri kwartier tijds den stand te nivelleeren. De rechts buiten Koning had een groot aandeel hierbij. Uit een voorzet van zijn voet kon Hillelcamp en 31 van maken; het volgende doelpunt kwam door een actie in tegenovergestelde richting tot stand. Hier valt bil op te merken, dat Hillelcamp buitenspel stond toen hij den bal ontving. Het derde, kort daarna gemaakt doelpunt nam Ko ning heeiemaal zelf voor zijn rekening. Bij al deze scores had doelman Schindeler zich onzeker betoond en bij enkele maakte hij zelfs grove fouten ook, als zijn collega aan den overkant, door ontijdig uitloopen. Dat werd Blauw Wit te bar en het Velzensche deel van het terrein werd door een Zebra-stormloop ingenomen. Maar 't zou nog even anders gaan. Na een vrijen schop, uitvloeisel van het reeds ruwe, maar daarna on toelaatbaar-grof geworden spel der V. S. V.-ers, werd de bal op Schindeler teruggespeeld, maai de Koning ontfutselde hem het leer, dat hij in het verlaten Moei joeg (34). Toen sloeg het den Zebra's heeiemaal in 't hoofd. De laatste krachten na de reeds groote inspanning, die zy hadden moeten geven, werden verzameld en los ging het op het Velzensche doel onder een aanhou dend aanvuren der luid-roepende supporters. V. S. V. werd overweldigd, belegerd, ingesloten en 't was dan ook niet te verwonderen dat Doren bos Jr. gelijkmaakte. Eerder zou men verwonderd kunnen zyn over het feit, dat er nog niet meer doelpunten werden gemaakt in dit wel spannende eindspel. TWEEDE KLASSE De opheffing der gedwongen rust is voor V. O. C., en meer onmiddellijk voor haar doel man v. d. Bergen, noodlottig geworden. Er zou slag geleverd worden op het Overmaas- terredn tegen Overmaas. Reeds had V. O. C. een nuttigen voorsprong van 20, reeds ook was het rustsignaal te verwachten, toen v. d. Bergen een Iastigen bad te verwerken kreeg en tevens door een der Overmaas-spelers, voJ- komen reglementair, werd aangevallen. IIoc het precies in z'n werk is gegaan, is nog niet (duidelijk, niapp- wel |Mee>k dat; de doelman op twee plaatsen een zijner beenc-n gebroken had. De verslagenheid was groot en men be sloot den wedstrijd niet voort te zetten, v. d. Bergen zal dit seizoen wel niet meer kunnen uitkomen ea wijl de keeper van V. O. C.'s tweede elftal, Bikkers, binnenkort naar Indië vertrekt, zijn de oud-eerste-klassers wel ge ducht gehandicapt. Het geluk schijnt de V. O. C.'ers verlaten te hebben. Xerxes heeft zich geweldig geweerd om de eerste plaats te behouden. Geen wonder dat het zwakke B. M. T. een 103 nederlaag te slikken kreeg, want de wetenschap, dat D. H. C. vlak achter de Xerxes-hielen zit, is voor de Rotterdammers een geduchte aansporing, geweest D.H.C. won gisteren met 51 van Unitas. Quick solliciteert niet meer naar de eerste plaats sinds vorige mislukkingen. Wel nam zij in Dordt tegen O. D. S. nog vijf doelpunten voor haar rekening, maar de Dordtenaren scoorden er juist nog één meer, zoodat het practisch resultaat voor de Hagenaars nóg nihil was. A. S. C. wend natuurlijk weer ver pletterd en tóch n.iet door de sterkste. Warft zich door 'n club als V.I.O.S. met 18 te laten inzouten, was waarlijk niet noodjg geweest. In afdeeiing B waren de cijfers minder sprekend. Neptunus leed in Gorinchem tegen S. V. W. een smadelijke 30 nederlaag, 't Gaat er voor de Rotterdammers somber uit zien en alle zeilen zullen moeten worden bij gezet om het degradatiegevaar te ontgaan. Gouda speelde op een slecht terrein tegen R. F .C., maar kon haar meerderheid in het veld niet in doelpunten uitdrukken. Met 22 werden de punten gedeeld. S. V. V. heeft verrast met een 41 overwinning op C. V. V., terwijl Merwede van Hercules een 53 neder laag te slikken kreeg. De lijstjes zien er nu als volgt uit; Afdeeiing HA gesp gew gel. verl. pt. v. t. gem Xerxes 11 8 3 0 19 42—22 1.73 D. H. C. 14 11 2 1 24 70—27 1.71 O. D. S. 14 9 3 2 21 47—28 1.50 Overmaas 10 5 1 4 11 30—23 1.10 Unitas 13 5 3 5 13 28—37 1.— Quick 16 7 1 8 15 60—51 0.94 V. O. C. 14 5 2 7 12 28—23 0.85 B. M. T. 12 5 0 7 10 3155 0.82 Vios 14 3 0 11 6 31—51 0.43 A. S. C. ia 1 1 14 3 20—70 0.19 Afdeeiing IIB £>•>- gew cel. verl. pt. v. t. gem. Fcwtuna 13 10 3 0 23 50—22 1.77 Gouda 13 7 3 3 17 40—17 1.31 St. Hooger 10 6 1 3 13 29—23 1.30 S. V. V. 10 5 1 4 11 18—20 1.10 C. V. V. 13 5 2 6 12 28—27 0.92 S. V. W. 13 5 2 6 12 28—35 0.92 R. F. C. 11 4 2 5 10 20—22 0.91 Hercules 12 4 0 8 8 28—39 0.67 Merwede 13 3 2 8 8 27—46 0.62 Neptunus 12 3 0 9 6 25—43 0.50 OvermaasV.O.C. 02 (gestaaki) V. O. C. trok met drie invallers naar het volledige Overmaas. Zij zal deze reis evenwel later nog eens moeten maken, want toen de strijd drie kwartier oud was, had van den Ber gen, die zijn doel op schitterende wijze had ver dedigd, het ongeluk zijn been op twee plaat sen te breken. Dit was het gevolg van een bot sing met een der spelers van Overmaas. Hoe wei de ploeg van den overkant nu niet bepaald zachtzinnig speelde, was er evenwel van op zet geen sprake en het moet dan ook louteï als een ongeluk worden beschouwd. Hij is per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het zi henhuis aan den Bergweg vervoerd. De strijd was zeer spannend, aangezien beide ploegen elkander heel weinig toegaven en er van eenig overwicht aan een der zijden hoe genaamd ge-en sprake was. Dunk verschalkte tot tweemaal toe den doelman van Overmaas, terwijl van den Bergen zijn doel wist schoon te houden. Er is nog een halve minuut van de eerste helft te spelen, als van den Bergen in botsing ko-mt met een speler der tegenpartij met het bovengenoemde gevolg. V. O. C. zal dus voonloopig zijn doelman wel moeten mis sen. In dit seizoen zal hij waarschijnlijk niet meer kunnen uitkomen. Xerxes—B. M. T. 10—3 Het begin van den strijd was heel slap en vooral aan de zijde van Xerxes speelde men loom. De Hagenaars zijn dan ook herhaaldelijk in den aanval, doch vrij onverwacht geeft La- gendaal Xerxes ,de leiding. Onmiddellijk rt'aar- o-p komt Xerxes aardig los en Aren brengt met een buitengewoon hard schot den stand op 20, waarna Lagendaal onmiddellijk vooi het derde doelpunt zorgt. B. M. T. trekt dan nog voor de rust profijt van een verslapping in de Rotterdamsche gelederen, zoodat de pauze met een stand van 31 kan ingaan. Xerxes begint ook in de tweede helft weer wat mat en B. M. T. slaagt er daardoor in een tweede doelpunt te scoren. Maar dan toont Lagendaal zich de ster van den dag. Binnen de drie minuten weet hij tot driemaal toe liet vijandelijk do-el met succes te bestoken en scoort dan nog twee doelpunten, 'die wegens buitenspel geannuleerd moeten worden. Xerxes blijft nu ver In de meerderheid en we notee- ren achtereenvolgens nog doelpunten van An- deweg (3) en Lagendaal. Tegen het einde geeft B. M. T. nog even teekenen van leven, met het gevolg, dat de eindstand 10-3 wordt. Gouda—R. F. C. 2—2 Beide elftallen tellen één invaller. Bij Gouda staat Vos o-p de ziekenlijst; IJselstein vervangt hem. Direct na den aftrap gaat RFC. tot den aanval over, de linksbuiten brengt snel op en de linksbinnen die het Ieder krijgt toege speeld lost in de eerste .minuut een keihard schot, dat juist aan den verkeerden kant van den paal belandt. Fraai combineerend gaat de Goudsche voor hoede er van door, doch het schot van Wa-lthie belandt naast. Bij een snellen uitval van R. F. C. lost de linksbinnen ee-n kalm schot in den ho-eik, Spee beoordeelt den bal verkeerd en kalm verdwijnt bet leder over zijn hand-en heen in den hoek 01. Gouda begint nu de zaken wat ernstiger aan te pakken en R.F.C. wordt eenigszin-s op eigen helft teruggedrongen doch het juiste schot bij Gouda is zoek. Boven dien is den keeper van R.F.C. goed op dreef en weet zijn heiligdom voor doorboring te vrijwaren. De druk wordt echter steeds Op do tentoonstelling te VVeenen exposeert J3RENNAB-OK mot een mooi vervaardigde 1 L. Chassis, voorts mei een prs. uiige 3 Ltr. G Cyi Pullmann Luxe Limousine, ecu slanke vierziiier Cabriolet en een wondervolle I lA L. innensteuer- Limousino. Alles is elegant en zooals steeds ctege- lijk uitgevoerd Oak de Brennubor vrachtwagens zijn prachtwagcns en zeer solide ln het hijz aider valt de prachtige diep vloer omnibus op Zooals overal komt ook hinr 1JORCH goed voor den De liorch 8 cylinder wagens zijn "fe sante klasse-wagens van de allerbeste construc tie. De grootste belangstelling ondervindt de ele gante Sport Cabriolet De Pullmann Cabriolet, d e m hot buitenland.zulk een opgang maakte, is een even voorname wagen als do Pullmann Limou sine. Beiden worden zeer bewonderd. [Iet zou water m de zee dragen zijn indien wij nog nmer over ..Iloreh zouden schrijven MERCEDES-BENZ zond 8 wagens in, de eene «m do a,Qderc ziel 3 typen "Stuttgart, aoO on 4 groote 8 cylinder typen ,,biurburg Deze beide typen voldoen schitterend Een prachtstuk is de Pullmann Kompressor Li mousine Ook over Mercedes kan men verdere wooidcn sparen, iedereen kent dit merk on een Mercedes 'S de wensch van menigen autobezitter. Uolc m Weenen hebben de meeste Duitscbe groo-ter. Een hands-bal wordt door Schouten voor doel geplaatst, de keeper kan het leder niet klem vast krijg-en en v. Maaren scoort n het offensief, het blijft echter van 't zelfde laken een pak; het schot is hopeloos. Na de rust, als het veld op 'n soort modder poel gelijkt, b-rengt Spee den bal aan 't lollen, direct zitten de roodwitten voor het R.F.C.-doel, doch de eenvoudigste kansen blijven onbenut. Toch lijkt het dat Gouda zal gaan winnen, want meerendeels zit R. F. C. geheel ingesloten. Geregeld zwermen de Gouwenaars voor het R.F.C.-doel, doch het ijkt er op of ze voor elkaar geen doelpunt durven maken. Het is tenslotte wederom van Maaren die met een welgericht schot den keeper geen schijn van kans geeft 2—1. Direct zit Gouda alweer voor het R.FlC.-doel. doch de lat brengt voor den keeper redding. Plotseling een snell-e doorbraak van den R.F.G.-linksbuiten, een mooie voorzet volgt, welke even fraai door den rechtsbinnen' Ben- mngshoï in het doel wordt gekogeld 2—2 Gouda zet nog even de tanden op elkaar, doch heel R.F.C. staat te verdedigen, wel krijgt Gouda nog kansen genoeg doch o-p onverklaarbare wijze blijft het doel voor doorboring gevrijwaard. Bij een zwaren druk op het R.F.C.-doel blaast de scheidsrechter inrukken. Voor den uitslag mag vooral R.F.C. zeer dankbaar wezen. De leiding van seheids- S. V. W.—Neptunus 30 Neptunus heeft het In Gorcum niet kun nen bolwerken en kreeg van S. V. W. met 3—0 klop. De Gorcumers nemen reeds dadelijk het spel in handen en na 3 minuten spelens scoort haar middenvoor Rous.se. Aanvallen van Nep tunus komen zelden voor en zoo die er al zijn maakt de achterhoede van S. V. W. ze onscha' delijk. De rechtshalf van Neptunus moet dan wegens slaan van een tegenstander het terrein verlaten. Als Schouwenburg uit een schermut seling voor het doel een tweede doelpunt heeft gescoord, laat de scheidsrechter voor rusten inrukken, doch nadat de spelers het veld reeds verlaten hebben, Mijkt dat er een kwartier te kort gespeeld was, zoodat weer vroolfjk verder gestreden moest worden. Na de rust zakt bet spelpeil, dat toch al niet erg hoog stond, nog verder in. Neptunus be schouwt den wedstrijd ails verloren en dat er geen groote serie doelpunten volgt, vindt zijn oorzaak in het feit, dat eenerzij da de voor hoede van S. V. W. slecht schiet en anderzijds de doelman van Neptunus goed spel vertoont. Even voor het einde scoort Drost op fraaie wijze het derde en laatste doelpunt voor S. V. W. S.V.V.—C.V.V. 4—1 Het lag wel eenlgszin-s in de lijn der ver wachtingen dat C. V. V. het in Schiedam te gen S. V. V. niet gemakkelijk zou hebben. Dat het echter een nederlaag van 4—1 zou wor den, zullen weinigen venvacht hebben. S. V. V. toonde zich gedurende de eerste helft reeds st'rker dan haar tegenstandster, doch wist dit slechts in een doelpunt uit te drukken. De tweede helft werd een getrouwe eopie van de eerste. Ook nu had S. V. V. over het alge meen het beste van het spel en van der Most wist dan ook vrij spoedig den voorsprong voor de thuisclub t-e vergrooten. De Winter zorgde toen voor het eenige .tegenpunt der bezoekers, waarna de verdediging van C. V. V. tot twee maal toe het ongeluk had het leder in eigen doel te werken, waardoor S. V. V. goedkoop aan het. derde en vierde doelpunt kwam. Met een verdiende, doch eenigszins geflatteerde over winning kwam aldus het eir.de van dezen vrij middel matigen wedstrijd O. D. S—Quick 6—5 H\:-t. is O. D. S. sleehts op het kantje af ge lukt de heide punten in Dordrecht te houden. Met een doelpunt verschil uit elf wist zij de overwinning in de wacht te sleepen. Na vijf minuten spelens zorgde Glimmerveen van O. D. S. voor het eerste doelpunt. Na eenig over wicht van de thuisclub, die met de zon in den rug speelt, komen de Haantjes opzetten en drie fraaie aanvallen leveren even zooveel doelpunten op. Voor de rust ziet de Rijk kans den achterstand te verkleinen, waarna spoe. dig gepauzeerd wordt. Nauwelijks is afgetrapt of het is Bellaart die met een fraai schot den gelijkmaker in de touwen jaagt. Kort hierop heeft O. D. S. we derom de leiding, als bij een vrijen schop op het Haagsche doel het leder in het net ver dwijnt. O. D. S. blijft iets sterker en al spoe dig ziet de Haagsche doelman zich voor de vijfde maal gepaseerd. Nadat van Hemert het half dozijn voor de Dordtenaren beeft vetge maakt, brengen de Hagenaars den stand ten slotte op 65. HerculesMerwede 53 Hercules heeft zich door haar overwinning vau 53 op Merwede weer een plaatsje om hoog gewerkt en de negende plaats aan haar te genstandster van gisteren gelaten. Buitenweg was weer eens goed op dreef en scoorde vier van de vijf doelpunten Hij stak met hoofd en schouders boven* de andeTe spelers uit en vooral zijn bal techniek kwam gisteren goed naar voren. Het heeft aan spanning, vooral in de eerste helft, niet ontbroken. Dit getuigt de volgorde der doelpunten: 10, 11, 21

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6