m Zaterdag 30 IVIaart 1929 Tweede Blad Pagina 1 PASCHEN. WERKVERSCHAFFING UIT DE R. K. STAATSPARTIJ DE STRIJD OM DE RADIO HET TE DEUM VAN ROME EN NEDERLAND ipii i! DE TOLLENKWESTIE VOORKOM BOSCH- EN HEIDEBRAND - Paschen blijft zijn blijde beteekonis be houden. Voor ieder, die nog een beetje christen is, heeft dat woord een wereld vol ontroerende herinneringen, een denken aan een echte gebeurtenis; het vieren van een feit; het meeleven met een persoonlijk geluk: dat is Paschen voor den katholiek. De katholiek gelooft in de menschwording van Cod den Zoon, in het bittere lijden en den wreoden dood van (ten Godmonsch, uit liefde totalle menschen, om ze te verlos sen van de zonde. De katholiek gelooft let terlijk, dat Christus vrijwillig gestorven is, in hét graf werd gelegd op Vrijdag-avond, daar bewaakt werd door soldaten, en dat op den Paaschmorgen, diezelfde gestorven Godmensrb door eigen, goddelijke macht weer tot het leven kwam, heerlijk opstond uit het. graf on verrees uit den dood. Gelijk Jesus eens Lazarus opwekte uit den dood, zoo stond Hij nu zelf uit het graf op De verrijzenis staat als het allesbeheer- sc.hendefeit- bovenaan de rij der geloofs artikelen Zou Christus niet werkelijk ver rezen zijn, dan had het katholiek geloof geen grondslag. Juiat die verrijzenis vormt ■den sluitsteen van het geloof aan Jesus' Godheid Is Jesus God, dan is ook zijn leer van God; dan heeft ieder, die tot de ken nis van die leer komt, haar onvoorwaarde lijk aan te nemen en te volgen in de praktijk, wat macht zich daartegen ook zou kanten. Voor hen, die gelooven in Jesus' Verlos sing, is Paschen dus de blijde herdenking van dat heerlijkste feit uit de geschiedenis, ■een meeleven met Christus zelf, Die vol en blij het „Resurrexi!" aanheft „Ik ben verrezen!" Het feit der verrijzenis beteekent voor den katholiek de persoonlijke vreugde over zijn verlossing. Hij kent de zonde als een feit; de behoefte aan verlossing als een nood zaak: op dezen dag zegt hij opnieuw tot zich zelf dat wondere woord: Ik ben verre zen, n.l. ik ben verlost uit de zonde. Wat wil dit zeggen voor hem? Dat hij en alle menschen door den dood van Christus gelukkig in staat gesteld wor den, om kinderen Gods te zijn; dat de breuk tusschen God en mensch hersteld is door de barmhartige liefde van God, die Zijn Zoon gaf tot verzoening. Dat hij dus per soonlijk zich uit het graf der zonde als verrézen mag beschouwen: God heeft hem verlost, hij leeft nu weer opnieuw, dat liooge leven der genade. En het zal van zijn ge trouwheid aan Gods \yet en wil afhangen of hij dat leven al dan niet bewaart. Hij staaf op den witten weg naar God, de hulp van God om te gaan heeft hij voor het grijpen; het eenige noodige is, dat hij nu naar den aangewezen weg gaat!.. - De blijdschap der verrijzenis moot hem blijvend bezielen En eens zal hij sterven. God hief niet op de oude wet der menschen. Wel heeft God den dood overwonnen en mag de katholiek nu al, den machtigsten leaning tergend, voor de toekomst uitroepen: „O, dood, waar is uw zege?" Want niet eeuwig zal die dood duren, de verrijzenis komt. „Ik weet dat mijn Verlosser leeft en dat Hij mij zal opwekken op den jongsten dag en dat ik in dit mijn vleesch den Heer zal aanschouwen", luidt de belijdenis in het boek Job, dat lang voor Christus' komst geschreven werd. Wij zullen verrijzen, om aan Christus gelijk te zijn, om verheerlijkt in ziel en lichaam een eeuwigheid verder te leven met Christus. Zoo wil het God: 'dat is het doel van het leven met al zijn duisternis, zijn kwelling en zijn tekorten. Na dit leven wordt de groote balans van onze daden opgemaakt. Niet dit korte be staan alleen sluit al het inensclielijke in; er komt een hiernamaals niet alleen voor de ziel, die onsterfelijk blijft leven maar ook voor het bestaan, dat zijn deel zal krijgen na de verrijzenis. Dan zal pas voorgoed en volledig kun nen gezegd worden: ik ben verrezen, wan neer we met Christus, in lichaam en ziel vereenigd, zullen leven voor goed. Alles gaat voorbij Maar dit eone blijft. En heel het leven heeft slechts waarde als bewuste en blijde voorbereiding van ons zelf voor den grooten Paaschdag, die komt. Moge het voor om» allen een zalige Paschen zijn; een blijdschap van herden ken, een geluk om de verlossing; een zekere hoop op de toekomst! KIESCOMITé MR. STEENBERGHE. In de groep Den Bosch-Zeeland is een kies- comité gevormd ter bevordering van de can- dldatuur van mr. Steenberghe, te Goirle. Het comité bestaat uit Industrieelen uit Eindho ven, Helmond, Geldrop, Bladel, Beek en Donk en Teirneuzen. KAPITEIN J. G. PORTEGIES f Te 's-Gravenhage is op bijna 92-jarigen leef tijd overleden de gep. kapitein der infanterie J. G. Porlegies, Waar het om gaat Het spel kan beginnen, zoo dachten wij, toen wij onlangs de „Radiobode" in banden kregen met de ingevoegde bladzij voor betui gingen van instemming met den A.V.R.O. Van alle kanten bereiken ons brieven waar in gewezen wordt op de misleiding die plaats heeft en op de trucs, die worden aangewend om vooral namen van katholieken op de peti- tionnements-lijsten te krijgen. Wij bewaren deze brieven zuinig en vragen aan onze men schen ons van alles op de hoogte te houden; bet dossier over deze zaak kan te pas komen. Het spreekt van zelf, dat wij in de onmo gelijkheid verkeeren om alle onwaardige en onware wijzen te signaleeren, waarop de on- denteeikening voor het petitionnement wordt verkregen. Eén methode echter, die mij per. soonlijk aangaat, acht ik mij verplicht, open baar te maken. Er is in de beruchte rede, door den heer Westerveld, voorzitter van de A.V.R.O. voor den microfoon gehouden, een onjuistheid gede biteerd, die ik afdoende in onzen Gids héb weerlegd. Ik zou namelijk in een "vergadering, in: Mei 1926, de katholiek®, luisteraars hebben aangespoord dên toenmaJiigen H. D. O. finan- cieelen steun te geven.: ik haalde het verslag der vergadering uit onzen Gids aan, waaruit bleek, dat ik noch, op die vergadering was ge weest, noch daar gesproken kon hebben, maar dat de heer Westerveld dien voorzitter van de plaatselijke vereeniging verward had mét den voorzitter van den K.R.O. Desniettegenstaande geschiedt de propagan da voor het petitionnement o.a. onder deze misleidende voorstelling aan de katholieken, dat, als zij teekenen, zij in den geest handelen van pastoor Perquin. die zelf op een vergade ring had aangespoord om den H.D.O. (A.V.R.O.) te steunen. Tegenover deze unfaire wijze van propagan da kunnen wij slechts krachtig protesteeren. Maar het kan toch zijn nut hebben voor de Katholieken om nog eens duidelijk te verkla ren. hoe wij over het petitionnement van den A.V.R.O denken. De A.V.R.O. eischt een volte week uitzen ding. Wijl er niet meer dan twee zenders be schikbaar zullen zijn, volgt daar uit, dat daar mede wordt geëischt, dat alle omroepen op -den anderen zender komen én dus de Kath. Radio Omroep het grootste gedeelte van zijn zendtijd zal moeten verliezen. De A.V.R.O. eischt de beste golflengte. Deze is de golflengte van Huizen, de lange golf 1852 Meter, ons door de conferentie Ge- nève, Washington, Berlijn en Brussel gegeven. De A.V.R.O. wil ons deze golflengte afnemen en het station Huizen waardeloos maken. Hieruit blijkt dat het valsch is. het aan de Katholieken voor te stellen alsof het petition nement alléén i3 om te zorgen, dat de socia listen zich niet v.an een gedeelte van den A.V.R.O.-zendtijd zouden meester maken. Ieder Katholiek die om deze reden de lijsten voor den A.V.R.O. teekent, wordt eenvoudig be drogen. Ieder kaholiek die teekent Op de A.V.R.O lijsten, verloochent zijn eigen katholieke ?aak en geeft den vijand het wapen in de1 hand om eigen katholieken radio-omroep at té tnaken. Wie dat doen wil, möet het zelf weten, maar hij laadt er een verantwoordelijkheid mee op zich, die ond xrgerteekende niet gaarne zou willen dragen. L. H. PERQUIN, Dit is dê. titel van de redevoering, die de heer Alph. Laudy Woensdag 17 April te Utrecht zal houden in tegenwoordigheid van Z.Excel- lentie den paüselijken Internuntius, van het Nederlandsch Episcopaat, van talrijke, zoo we reldlijke als geestelijke, waardigheidsbeklee- ders. Katholiek Nederland komt daar zijD vreugde uiten over de oplossing van de Ro meinsche kwestie, en zijn hulde betuigen aan den grooten Paus, die de oplossing bracht, zooals het vroeger zijn hulde en aanhankelijk heid betoonde aan de Pausen, die dooT hun duldzaamheid en standvastigheid de oplossing hebben voorbereid. Een viertal oud-Zouaven gaven aan de uit- noodiging van het hoofdbestuur gehoor, om de vergadering met hun aanwezigheid op te luisteren. Na de redevoering zal het Te Deum van den grooten Nederlandschen componist Alph. Die- penbrock op andere wijze de gevoelens vertol ken. De uitvoering staat onder de beproefde leiding van den heer Job. Winnubst, de bege leiding is toevertrouwd aan het Utrechtsch Stedelijk Orkest, tweehonderd dames en hee- ren van het Utrechtsch R. K. Koorcomité vor men het koor, als solisten zullen optreden de dames Jo Yzer-Vincent, sopraan, S. Luge-Beu- ge, alt en de heeren L. van Tulder, tenor, J. Dekker, bas. Reeds zijn honderden toegangsbewijzen aan gevraagd door de leden van den Nederland schen Katholiekendag. Vanaf 1 April zijn voor niet-leden kaarten te verkrijgen tegen betaling van 1,50 voor plaatsen in de zaal en één gul den voor plaatsen op het balkon. Met den ver koop der kaarten en het reservoeren van plaatsen heeft zich welwillend belast de firma Wed. J. R. van Rossum, Utrecht, Korte Min derbroederstraat 3. Men wende zich uitsluitend tot dit adres. De vergadering wördt gehouden in de groo te zaal va» Tiroli, zij begint om half twee en Is tegen vier uur geëindigd. DIAMANTEN KLOOSTERJUBILEA. Maandag, tweeden Paaschdag, hopen in het klooster der Eerw. Zusters Dominicanessen aan de Tuinlaan te Schiedam, de Eerw. Zusters Laurentia (mej. Sophia J. W. Heintzbergen, uit Zutphen) en Felicitas (mej. Gertrudis Leuter man, uit Schiedam) haar 60-jarig kloosterjubi leum te herdenken. Eenzelfde merkwaardig jubileum viert op derden Paaschdag de Eerw. Zuster Martha (mej. Clara Marcus, uit Schiedam) van het Dominicanessenklooster aan de Korte Haven, aldaar. EEN WATERVERONTREINIGINGSDAG. Ingevolge besluit van het bestuur der Ned. Heide-Maatschappij wordt op 11 Mei a.s. te Utrecht een bijeenkomst belegd ter bespreking van het vraagstuk der waterverontreiniging. Verschillende sprekers hebben zich bereid verklaard het onderwerp in te leiden. De vergadering wordt gehouden ia het Jaar- beuTsrestamffimt; aanvang 10y2 uur. IN DE PROVINCIE DRENTHE Gedeeltelijke stopzetting of voortzetting op beperkte schaal Het Rijkstoézicht op de werkverschaffing heeft aan verschillende gemeentebesturen in Drenthe medegedeeld, dat in verband met de toenemende werkzaamheden in het particulier bedrijf, het maximum aantal arbeiders, dat bij de werkverschaffing mag worden geplaatst, met Ingang van 2 April zal worden verlaagd. Nagegaan wordt in hoeverre" het mogelijk zal' zijn in den loop der maand April de werk verschaffing voor de arbeiders uit deze pro vincie geheel stop te" zetten. Verwacht wordt In verband m-et de minder gunstige toestanden in het Veenbedrijf, dat hét wel noodzakelijk zal blijken de werkverschaffing op beperkte schaal open te blijven stellen ook gedurende de veen- campagne. Voor de gemeenten bulten het veen. gebied zal zij echter vrijwel zeker in den loop der volgende maand-geheel stopgezet worden. DE HAVENSTAKING TE DELFZIJL GE INDIGD. Tot loonsverhooging besloten Op de Donderdagmiddag gehouden vergadering tussdhen de Haven cómm laaie te Delfzijl, de cargadoors, de bootwerkers en de besturen van hun bonden, werd besloten het loon te ver- hoegen met 40 oent. Tevens zou 4 oemt per ton extra worden uitgekeerd voor alle tons, dlle een ploeg per dag meer lost dan 150. De bootwerkers, die daarna vergaderden, namen deze voorwaarden aan, .zoadat het werk thans weer éetr aanvang zaJl nemen. UIT HET REEDERIJBEDRIJF De staking .bij de firma v. d. Schuyt te Amsterdam WAT ALS DE AANLEIDING WORDT AANGEGEVEN De directie van de N. V. J. A. van der Schuyf's 'Stootnbootreederij deelt ons 'het vol gende mede: Van onderhandelingen tusschen onze directie en de transportarbeiders-federatie te Amster dam over een loonkwestie is tot op heden geen oogenblik sprake geweest. Verder is het werk op de schepen niet neergelegd, de staking be. perkt zich dus uitsluitend tot een gedeelte van het walpersoneel, t.w. 18 man, waarvan het grootste deel met de enkele Federatie-leden is medegegaan, uit vrees voor molestatie. Voor het betrokken personeel en de betreffende gezin nen 13 actieve bescherming door de politie noodzakeljjk. v-jy Omrtent de aanleiding tot de staking, kun nen wij mededeelen, dat van een conflict be treffende de arbeidsvoorwaarden geen sprake is, al heeft het bestuur der federatie inderdaad in het begin van deze week een brief gezonden aan het bestuur der Vereeniging van Werk gevers in de Binnénbeurtvaart, waarin een heel programma van eischen werd aangeboden De werkelijke aanleiding tot de staking is echter gelegen in het feit, dat onze Werkgeversvereeni- ging, evenmin als de meeste andere werkgevers- vereenigingen, met de Federatie omtrent arbeidsvoorwaarden onderhandelingen kan voeren. Wel worden dergelijke onderhande lingen gevoerd met de moderne arbeidersorga nisaties (Gentrale Bond van Transportarbei ders), en met de Christelijke en de R. K. arbeiders-organisaties. De communistische arbeidersorganisaties: de federatie van trans portarbeiders, wenscht in deze met de drie andere organisaties gelijk gesteld te worden. De bij v. d. Schuyt uitgebroken staking moet als een hernieuwde poging om dit doel te be reiken, worden opgevat. Het laden en lossen der booten wordt te Amsterdam voortgezet met ploegen arbeiders van buiten de stad Amsterdam. Verder deelt de directie ons mede, dat alle booten de voorgeschreven afvaarten hebben ver richt. Gisterenmorgen is weder een nieuwe ploeg arbeiders in Amsterdam aangekomen, waar mede het laden en lossen thans weder in nor maal tempo kan worden voortgezet. DE AMBTENAARSBUND ADRESSEERT De invoering van het tweerangenstelsel Het hoofdbestuur van den Centra'.en Neder landschen Ambtenaarsbond heeft den minister van financiën dringend verzocht tot spoedige indiening van de reeds in December aange kondigde voorstellen tot invoering van het tweerangenstelsel te willen overgaan. Voorts overweegt het hoofdbestuur nog an dere maatregelen om den noodigen spoed bij deze zaak te bevorderen. EIEREN RAPEN Men verzoekt ons mee te deelen: Dezer dagen weTd in de pers meegedeeld, dat het rapen van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs, meerkoeten, en waterhoentjes is toegestaan tot en met 28 April a.s., het verkoopen, vervoeren enz. dezer eieren tot en met 30 April. Dit bericht zou in zijn soberheid aanleiding tot. verwarring kunnen geven en wij verzoeken u daarom beleefd in uw blad te willen mededee len, dat het rapen van de bedoelde eieren, op grond van de jachtwet, slechts mag plaats vin den, indien de zoekers zich bevinden in gezel schap van den grondeigenaar of van den recht hebbende op den grond, of wel, Indien een schriftelijke vergunning van den eigenaar of van den rechthebbende op den grond kan wor den vertoond. LIJK GEVONDEN Te Zwolle is in het Zwartewater het in ver ren staat van ontbinding verkeerend lijk ge vonden van den 54-jarigen B. F. uit Deventer, die sedert begin Februari j.l. werd vermist. ma&M* LENTE AAN DE LORELEI. DE KON. FAMILIE NAAR HET LOO De Kon. Familie zal a..s Dinsdag om 12.30 uur met de hofhouding te Apeldoorn arrivee- ren. Het verblijf op Het Loo duurt ongeveer drie weken, waarna H. M. de Koningin en de Prinses de voorgenomen reis naar Noor- wégen zullen ondernemen. Te Venlo EEN REKEST AAN DE KONINGIN De Bond van Bed rijf san tohoudera in Neder land, gevestigd te 's-Gravenhage, heeft aan H.M. de Koningin Mj request verzocht aan verlenging van de tolheffing op de terug over de Maas te Venlo, in welken vorm ook, Hare goedkeuring te onthouden, subsidiair de verlenging hoog stens voor 12 maanden te willen goedkeuren. HET GEVAAR IS THANS GROOTER DAN OOIT ■De Directie van de Nederlandsche Heidemaat schappij verzoekt ons met het oog op d? groote droogte in bosch et hei,i een waafsjjhuwend woord te riohteh ;tot toeristen, fietsers, auto mobilisten, wandelaars en al degenen, die in het bosch en op de helde komen, om vooral voorzichtig te zijn met het gebruik van vuur. Tengevolge van de strenge vorst en de daar op gevolgde droogte, is het gevaar voor bosch- en heidebrand grooter dan ooit. Het achteloos wegwerpen van clgaret, sigaar of lucifer, het uitkloppen van een pijp, het aanleggen van vuurtjes zijn alle bedreigingen van bosohbezit en natuurschoon. Wanneer men tabaksrestan ten wegwerpt, doe men dat steeds in het zand en doove het vuur met den voet. Men ga vooral niet verder alvorens zich overtuigd te hebben, dat geen vuurresten meer achter zijn gebleven. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN De ontvangsten over Februari Geschatte ontvangsten van de maand Febr. 1929 (lncl. die der geëxploiteerde spoor- en tramwegen). Reizigers 5.029.717; bagage 74.400; brief- en pakketpost 325.000, goederen rij- en voertuigen en rollend apoornmteriaal 7.218.000, levende dieren en lijken 143.525, diveréën 280.900,! totaal 13.071.542. Totaal ontvangst van 1 Januari 1929 af 26.623i542.00 (1928 26.111.602.61), gemiddeld aantal kilome ters in exploitatie van 1 Januari af 36.87 (36.97) dus ontvangst per dagkilom-'er f 122.40 117.731. PIRANDELLO OP DE FILM. Pirandello's „Zeven personages op zoek naar een schrijver", zal verfilmd worden. De hoofd rol wordt door den auteur zelf vervuld. OOK CHALIAPIN NAAR DE KLANKFILM. WIJ meldden reeds dat Chaliapin waarschijn lijk naar-de klankfilm zou gaan. Hij bevindt zich-lntusschen aan boord van de ...Aquttanla" op weg naar Amerika, naar Hollywood, om daar voor de klankfilm te spelen. Er zal voor hem een speciale film worden gemaakt, „Boris Godounow". 'Hiffrvo«r zou hem een honorarium van honderd duizend pond sterling wovden betaald- VONDEL'S MARIA STUART. De repetities voor Vondel's Maria Stuart zijn bij het Vereenigd Tooneel, onder regie van Eduard Verkade, op het oogenblik in vollen gang. Voor de reien is begeleidende orkest muziek gecomponeerd door Alex de Jong. De nieuwe decors worden op het atelier van het Vereenigd Tooneel uitgevoerd naar plannen van den regisseur. De costuums, naar ontwer pen van Böhm, worden te Berlijn vervaardigd door de Firma Kaufmann. De eerste voorstel ling kan waarschijnlijk medio April worden tegemoet gezien. De rolverdeeling is als volgt: Maria: Vera Bondam; De Biechtvader; Paul Huf; Haar Hofmeester: Albert van Dalsum; Graaf de Shrewsbury: Henri Eerens; Graaf van Kent: Hans van Meerten; De trouwe dokter Burgon: Frits van Dijk; Kenede: Sara Heyblom; Pau- let: Rob Geraerds. De reien worden gezegd door de dames: Willy Haak, Nell Knoop, Dora Wallant. DE VLEESCHDIEFSTALLEN TE LEIDENt Het onderzoek duurt nog voort In verband met de vleeschdiefstallen bij de fabrieken van Verduurzaamde Levensmiddelen der firma Tieleman en Dros te Leiden is nog gearresteerd de 40-jarige van den B., slager te Veur. Hij verklaarde het vleesch van den slager V. uit Zoeterwoude, die wegens heling zlcK reeds in arrest bevindt, te hebben gekocht. De politie zet haar onderzoek naar de hoofddaders voört, hetgeen niet makkelijk is, aangezien V, niets anders verklaart, dan dat hij het vleesch steeds op een bepaalde plaats vond, zonder te weten dat het van diefstal afkomstig was. BRAND DOOR KWAADWILLIGHEID? Niets gered, veel schade Dezer dagen was brand ontstaan op de boer derij van den landbouwer Th. de J. onder Steen, bergen. De brandweer was weldra ter plaatse, maar kon den herigen brand niet hlusschen. Schuur en woning, waaruit niets kon worden gered, werden een prooi der vlammen. Het geheel is tot den grond toe afgebrand; er ia veel schade. De „Telegraaf" vernam nader, dat bij het onderzoek, dat de politie heeflt ingesteld naar de oorzaak van den brand, het vermoeden ia gerezen, dat kwaadwillighedl ln het spel la. De eigenaar die tijdens den brand niet thulfl wasi werd ln voorlooplg arrest gesteld. VRACHTAUTO VERBRAND Geldswaardige papieren verloren De vrachtauto van den dienst Noordwolde-— Heerenveen istotaal opgebrand. De chauffeur kon zich bijtijds redden, doch de jas, waarin de portefeuille met een aanzienlijk bedrag aan geldswaardige papleren zich bevond, werd een prooi der vlammen. TUSSCHEN AUTO EN TRAM BEKNELD Ernstig ongeluk bij het passeeren l)p den Parkweg bij Voorburg heeft een auto ongeluk plaats gehad. De 'heer Z. wilde met zijn wagen een stilstaanden aflto passeeren toen uit de andere richting een electrische tram pas seerde. Prof ir. G. H. Van Mourik Broekman, hoogleeraar te Delft, die bij den stilstaanden auto stond, geraakte tusschen helde wagens be kneld en werd ernstig aan de beenen gewond. Per auto werd hij naar het ziekenhuis gebracht. IN DEN TOREN GEVALLEN Gistermorgen is te Delft de 18-jarige van D., wonende te Den Haag, in den toren van de St. Jozefkerk aan den Burgwal, hij'het sluiten van een luik van aanzienlijke hoogte geval len en o-p den zolder terecht gekomen, waar hij bewusteloos bleef liggen. Hij had een ern stige hoofdwonde bekomen en werd, nadat dr. Fischer hulp had verleend, door de politie naar de St. Hypolltus-stichting vervoerd. ERNSTIG ONGEVAL IN EEN FABRIEK In de bleekerij van de N.V. Ankersmit's Katoenfabrieken te Deventer had gisteren middag een ernstig ongeval plaats. Terwijl de schilder Berends bezig was een der ketels van binnen te witten, werd per abuis een der kranen geopend, waardoor een hoeveel heid ntroloog (zeer bijtende stof) in den ke tel stroomde en B. aan armen en beenen ern stige brandwonden bekwam. Per auto werd liij naar het Katholieke ziekenhuis vervoerd. DIERENMISHANDELING. De voerman J. N. heeft ln -een paardenstal der DamanlaJe mijn, ln de ondergrondeche werken, een paard zoodanig met een stok, voor zien van .prikkeldraad, mishandeld, dat het paard vreesslijike wonden bekwam. Toegescho ten mijn wenkers maakten een einde aan de mishandeling. De mljupoltble heeft den die renbeul geverbaliseerd. MEELFABRIEKEN DER NEDERLANDSCHE BAKKERIJ In de Donderdag gehouden vergadering van conSBissarissen der N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij werd besloten om aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voar te stellen na extra afsiehirij vingen en reserveeringen aan aandeelhouders uit te kee- ren een dividend van 7 pot plus 10 cenits per; 100 K.G. producten ln 1928 van de vennootschap afgenomen, en voorts het winstaandeel voor de 5 pot hypothecaire obligaties met winstaandeel te bepalen op 0.9 pot.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5