DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN 52ste Jaargang Dinsdag 2 April 1929 No. 15379 Dit niunmer bestaat Dit drie bladen DE ANNEXATIE AFGEWEZEN STADSNIEUWS Sproeten AMBACHTSSCHOOL ZELDZAME JUBILEA DE FOUTEN VAN 'T OOG EN DE CORRECTIE AGENDA KUNST-AGENDA komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprufol. Bij alle Drogisten. t BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81440 ADVEUTENTIËN: 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 cl. Reclames tusseiieD den tekst 60 ct. por regel. Kleine adverte nties: 30 woordeu 25 ct., elk Woord meer 5 ct. tot 'n max. ran 50 woorden Kabouter-advertenties 5 regels ƒ050. 10 regels 0.75.15 regels 1, Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voo ol „ogen; f 250 bij verlies van één hand één voet of lies van ppr» wnsviTitrpr! fhO twp.fi voorste Ifidfi.matpn üMa nnwovo 1Joc i:_n J ,uu» Lt" vuci OI van een wijsvinger; 50 vorste leden.,,.» ,11e vinger, tan ee„ bmJ. /25 bij ,cllie, ellte„ yji "o™ fcn'.U ^17^^,1 '„77 SgSrZ Onze lezers hebben in ons nummer van Zaterdag kunnen lezen, dat Ged. Staten onzer Provincie geweigerd hebben de tot standkoming eener grenswijziging als door Rotterdam was gevraagd, te bevorderen. Wel zijn ze bereid de maatregelen te treffen, "welke tot bijltrekking van Pernis en even tueel van Hoogvliet met deelen van Rhoon en Poortugaal bij Rotterdam kunnen lei den. Maar daarmee is het uilt. Gedeputeerde Staten de regeering lieeft zich daarmee vereenigd zijl* van meening dat het annexatieplan uitsluitend vanuit het oogpunt der belangen van het havenbeheer moet worden bekeken. Kwesties als tarieven der technische bedrijven, belastingen, onder wijs en dergelijke, waarop het departement. Schiedam der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel zich indertijd blind staarde alsof op zulke nevenzaken een aangelegenheid van dergelijke draag wijdte zou worden gebouwd worden door Gedeputeerde Staten niet eens een bloote vermelding waardig gekeurd. Ze zien de zaak van den grooten kant. Slechts één motief kan volgens Gedepu teerde Staten gelden en dat motief is het TiA-ranbcheer. Welnu, de vraagstukken welke aan dit havenbeheer annex zijn, kunnen niet langs den weg der annexatie worden opgelost. Wanneer het principe van het an nexatieplan werd aanvaard, en wanneer werd aangenomen, dat naar gelang van de eisehen van het havenbedrijf het grondge bied van Rotterdam zich over de omge ving zou moeten uitbreiden, dan zou men op den duur voor consequenties komen te Staan, welke het eindresultaat tot een staats rechterlijke en bestuurlijke onmogelijkheid zouden maken. We hebben aan dezen gedaebtengang van Gedeputeerde Staten te vaak uitdrukking gegeven, dan dat onze lezers de bedoeling van Gedeputeerden hier niet zouden kun nen volgen. Onze gemeenten zijn de kleinste publiekrechtelijke territoriale organisaties welke ons staatsrecht kent. Groeien ze in omvang uit tot een gewest, dan is het on mogelijk dat ze haar taak van dctailbe- moeienis zouden kunnen blijven vervullen. luiusschen doet het t Schiedamsche hart <0; ii deugd, naast de motiveering van hun hoofdbezwaar tegen annexatie Gedeputeer den te hooren betoogen, dat gevolg van an nexatie zou zijn lied, verdwijnen van ver schillende bevolkingscentra als zelfstandige gemeenten, waaronder een tweetal belang rijke steden (Schiedam en Vlaardingen) „wier historisch bestaan zou worden teniet gedaan voor dat nog administratieve over wegingen de bijtrekking bij Rotterdam zou den kunnen rechtvaardigen". Wc hoeven er niets aan toe te voegen. Intusschen volstaan Gedeputeerde Staten niet met het annexatieplan af te wijzen. Ze erkennen ten volle het groote belang dat met een zoo gemakkelijk mogelijk beheer der havens en van het heele havengebied is gemoeid. Dat belang echter reikt veel verder dan met een territoriale begrenzing is te omvatten En Gedeputeerden zien dan ook, hoewe) de figuur hun nog niet zuiver voor oogen staat, de oplossing in een niet- gemecptelijk havenbestuur, op den grond slag van artikel 194 der Grondwet, welke het verleenon bij de wet van verordenende bevoegdheid toestaat aan andere dan in de Grondwet genoemde lichamen. Minister Ivan en Minister van de Vegte, die het nauwst hij de aangelegenheid zijn betrokken, gaan met deze opvatting vol komen accoord.en de laatste zal dan ook de zaak commissoriaal maken. Zoo komt ze waar ze wezen moet, in de studiekamer. We zijn er zeker van, dat. daar een betere op lossing zal worden gevonden, dan het ra dicalisme van Rotterdam ons bereid had. D. L. 1NGELSE f ln den ouderdom van 75 jaren is ovar leden de heer D. L. Ingelse, oprichter van de firma Ingelse, later toen deze firma in een Naamlooze Vennootschap werd omgezet, eerst directeur ein nadien commissaris van de N. V. Machinefabriek en Stoomketelmakerij Ingelse en Co. Be overledene interesseerde zich ook voor Die andere bedrijven. Zoo was hij oud-lid Van den raad van beheer van de N. V. Fabr. Roek'3 Expeditie- en Tranëlportmaatscihappij en oud-commissaris van dezelfde maatschappij, *1 vijl ook in andore een commissariaat door lem werd waargenomen. PROMOTIE In de Volksbondzaal had Zaterdagmiddag de promotie plaats van leerlingen der Ambachts school voor Schiedam en Omstreken. Befhelve de leerlingen waren ook vele ouders bij deze plechtigheid tegenwoordig, hetgeen de voor zitter, de heer J. Bitter dan ook met genoegen constateerde. Vervolgens memoreerde de heer Bitter het overlijden van dien. heer Halma van der Wal, in leven voorzitter der vereendging. Spr. her dacht den overledene aks iemand die groote verdiensten heeft voor de school, voor welks belangen hij steeds gereed was op te komen. Hij heeft altijd belang gesteld in het lot van leeraren en leerlingen ook van hm die de school reeds hadden verlaten. Nooit mankeerde de heer Halma v. d. Wal op de openbare les en juist in deze dagen is zijn heengaan erg gevoeld. Maar, aldus spr. ver geten zullen wie hem niet; dat kunnen we niet. Wij houden zijn naam onverbrekelijk ver bonden aan de vereniging „De ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken". Deze toes/praak werd door allen staande aan gehoord. De heer Bitter zich vervolgens tot de leer lingen wendend, merkte nog op, dat over het geheel goed, door sommigen zelfs kranig is gewerkt, om te eindigen met een aansporing voor het handhaven van den goeden naam der school. De heer G. W. van Bergen Walraven heeft hierna de resultaten van het afgeloepen jaar voorgelezen, waarna tot de promotie werd over gegaan. De heer Bitter beëindigde de plechtighelü met woorden van dank aan directeur, leeraren en allen die zieh moeite voor de schoei heb ben getroost. Onderstaand laten wij de lijst der gepromo veerde leerlingen volgen: Naar de 2e klasse werden bevorderd: Bank werkers: Klasse 1 A: J. van Beusekom; J. Bliek. W. F. van der Blom, D. de Boer, A. de Bruijne, J. van Bueren, C. J. Buijtenhek, P. Bijkerk, A. E. Diepstrateii.PLJTrederik, C. van Heemst, P. van der Heuvel, H. J. Hoekstra, C. van Hoewijk, J. Heogervorst, C. Lemmen, A. Huis. C. W. P. van dei" Meijden. S. Helle man, F. van Stein. J. L. Clique. Niet bevorderd 2„, Klasse 1 B: H. Meijer, A. Nooteboom, A. Noord,hoek, C. de Nijs, C. W. Otto, J. Pluijmers, J. de Ruiter. L. de Ruiter. D. J. Ruseier, J. Schop, M. J. van Strate, A. P. van Troost, I,. C. van der Velde. F, Ven-ijzer, L. Vingerling, F. Swierts, B. Zuidevent. C. P. de Smoo, J A. M. Mil. Uit klasse 1 E de volgende bankwerkers: G. .1. van der Voorde. A. Vrijland, C. van der Willik, Y. AVapenaar, C. Wies, C. Schot. Niet bevorderd 1. Eiectriciens: Klasse 1 E: W. Aleman, F. Bagchus, J. R. van Bommel, W. Coliignon, B. Groene veld. H. W. van Kleeff. A. Raaij makers, A. C. van Reen. A. Romijn, P. H. Schop, C. van Soest. Niet bevorderd 2. Timmerlieden: Klasse 1 T: G. Bos, J. Bree- derveld. J. Bron. W. B. van der Brugge, A. Donkers, J. Droppert, J. Glansdorp, L. 't Hart, S. A. Klein. F. J. van der Kraan, P. Maat, J. van der Marei. P. M. Offerman, P. G. On- derdieinntden, D. F. Oorebeek. J. van Pelt, F. Poatema, p. Schaafsama. J. Schra, G. Smid, F. Stam, G. Vonik. Niet bevorderd 5. Meubelmakers: Klasse 1 M: J. van der Lin den, L. M. H. Roskam. J. Ruisaard, L. Schijf, N. J. j. de Water. Uit deze klasse de volgende modelmakers: W. J. F. Ammerdorffer. P. van Heest, M. N. Simit. Allen bevorderd. Schilders: Klasse IV: C. Bloemendaal, II. J. Troost, C. Quiist. Allen bevorderd. B. van G-clder, H. de Koster, H. U. Lissen- berg, M. Pranger. Allen bevorderd. Modelmakrs: Klaisse 2 Af: H. A. Dubbeldam, H. J. F, Eikenbroek. AWem bevorderd. Schilders: Klasse 2,S: M. G. Giansdorp, P. J. Ham, M. Verwaal. Allen bevorderd. De namen der gediplomeerden zijn: Bankwerkers: Klasse: 3 A: J. L. Aardse, R. O. H. W. Blaffert, B. N. Brons, N. Dekker, .7. G. Drenkedforth, P. Dufjnstee, R. G. van Eek, G. A. C. Flankhuijzen, J. Groeneveld, P. van Holst, M. A. t Hooflt, J. Kloppenburg, P. Koe- lewijn, C. J. Kor te-weg, L. Oosterom. Allen diploma. Klasse 3 B: J.- C. Kram, C. J. Maat, J. van Otterloo, J. W. Platteel, F. J. Pijnappels, O, Ribbe, D. P. de Roo, J. Schipper, C. Scholte, K. Sjocr, J. A. van der Sluijs, J. Scigter, P. Verhart, A. Verschoor, 31. van dar Windt, C. F. Woensdregt, P. W K. Zuideremt. Allen diploma. Eiectriciens: kilasee 3 F: M. van der Berg, J. Fortuin, A. Heu-sbach, A. A. van Mastrigt, J. Meijer, J. J. van Woerkom. Allen diploma. TimmerliedenG. H. van Asp er en, H. van der Borden, C. van dn Bos, L. A. van den Bos, O. P. Ham, P. van Heusden, C. Hooger- boord, W. F. Kerk laan, G. ICiela, J. C. van Kleeff, J. Kledwegt, H. Klos, J. P. van der Linden, G. A. Oosters, A. van der sloot, J. A. van Voorden, J. Wagenaar, A. Witte, P. C. D. Zooi, J. Zijdeveld. Allen diploma. Meubeflmialkers: Klasse 3 M: C. II. J .Alblas, C. H. v. d. Berg, A. de Blorne, J. Bouman, F. D. van der Knaap, K. W. van der Knaap en A. W. van Dijk als modelmaker. Allen diploma. Klasse 3 V: J. j. Bos, A. Bouwhuis, G. Im merzeel, C. van Mastrigt, C. Smit, F. Stam, H. Vrijenhoek, D. c. van der Wel. Allen diploma. De namen van de leerlingen wier cijfers vtarieeren tusschen 7 er, 8 lulden: 3e Klasse A: R. Blaffert, bankwerker, Dl punten, 12 vakken, gemiddeld 7.58; P. Duijn- silee, bankwerker, 87 punten, 12 vakken 7.25; J. Kloppenburg, bankwerker, 90 punten, 12 vakken gemiddeld 7.50; C. J. Korteweg, bank werker 91 punten 12 vakken, gemiddeld 7.58; Klasse 3 B: K. Sjoer, bankwerker, 87 pun ten, 12 vakken 7.25; C. F. Woensdregt, bank werker, 90 punten 12 vakken, gemiddeld 7.50. Klasse 3 E: A. A. van Mastrigt, electricien, f7 punten, 10 vakken, gemiddeld 7.70; Klasse 3 T: J. Zijdeveld, timmerman, 77 punten, 10 vakken, gemiddeld 7.70; Klasse 3 V: G. Smit, schilder, 53 punten, 7 vakken. 7.57. Prijswinners zijn: W. F. Kerklaan, timmer man, S5 punten, 10 vakken, gemiddeld S.50; H. van der Bord-en timmerman, 80 punten, 10 vakken gom. 8.00; P. van Heusden, timmerman 80 punten, 10 vakken, gemiddeld S.OO; B. N. Brans, bankwerker, 100 punten 12 vakken, gem. 8.33; G. Ribbe, bankwerker, 97 punten, 12 vakken, gem. 8.08; P. Verhart, bankwer ker, 96 p-.rntcn 12 vakken gein. 8.00; J. For tuin electricien, 80 punten, 10 vakken gern. 8.00; J. J. van Woorkcan, electricien, S0 pun ten, 10 vakken, gem. 8.00. Eerstgenoemde ontving een horloge, -.r- ij; de overigen een boekwerk te accepteeren ó«<i. den. li. K. TOONEELVEREENIGING „ST. SERVATIUS'' „Zijn Trots" Het deed ons genoegen te kunnen consta- teeren, dat de tooneelvereeniging „St. Serva- tius" sinds de laatst gegeven uitvoering weel een flinken stap in de goede richting heeft gedaan. Er zat meer Schwung ie het spel, terwij] de regie ernstig getracht heeft met de ten dienste staande middelen zooveel mogelijk te bereiken. Ook de meeste in „Zijn Trots" voorkomende dramatis personae ofschoon wij het stuk op zichzelf niet tot het beste werk van Gerard Nielen rekenen lageu den leden van „St. Servatius" beter, dan dit 'n vorige maal het geval was. De verschillende rollen in het stuk werden onderscheidenlijk gespeeld door de beeren: G. v. d. Meij (Hendrik Baning); C. Alberts, (Karei); F. Steen horst, (Willem); T. Koever mans (Jan Donkers)W Koevermans en J. van Geene (Hednrich van Gember) Onder de regie van den heer C. J, van Heiningen werd voor '11 vlot verloop zorg gedragen, terwijl enkele typen heel goed waren te noemen. Zoo bereikte men meermalen heel aardige momen ten, hetgeen door het pnhliek, dat, jammer ook voor bet goede doel der uitvoering niet al te groo-t was, klaarblijkelijk zeer werd geappre cieerd. Zoo waren de ziekenhuis-bedienaen heel aar dig getypec-rd, terwijl de studentenzang het bij de aanwezigen best deed. Het strijkje van de R. K S. V. „Excelsior" zorgde voor den aanvang van het stuk en tus schen de pauzen voor goede muziek. In den loop van den avond werd ook het woord gevoerd door den heer Alberts, die o.m. de op den wedstrijd te Rotterdam behaalde successen memoreerde. R. K. S. V. EXCELSIOR Wedstrijduitslagen Excelsior 2—St. Lodewijlc 1, 1—0; Excelsior 3 Celer 2, 3—2; Duiven aExcelsior a 00; Aeolus bExcelsior b, 00; Excelsior c Excelsior d, 6-0. Vrijdag 5 April Vergadering Nederl. R. K. Metaalbewerkers- boud. De agenda vermeldt o.m.: Verslag Werkloo- zenkas; verkiezing districtscommissie en voor dracht van kap. A. P. J. Goossens over Zondags- arbeid. Gebouw R. K. Volksbond; aanvang S uur. Spreker de Eerw. Adviseur, kapelaan Schuur man. Gebouw R. K. Volkshond, Aanvang 8 uur. DE GULDEN VRIJHEID Hedenmorgen tegen het middaguur, waren een paa-r paarden van het woonwagenkamp, die aan den Groenendijk een enkel groen sprietje hadden weten machtig te worden op stap gegaan. Langs de werf van de fa. Smul ders. zetten ze de wandeling voort door do hoofdstraat voor de Nieuwe Haven, waar ze door een agent van politie werden gegrepen. Naar de 3e klasse werden bevorderd: Klasse 2 A: II. Adriaanse. S. Alo-t, F. D. Buegeling, L. M. Bliek, G. M. de Bruijn, G. J. Dinkelaar, J. Figee, H. de Gelder, A. van Gullk, D. van Gulik, W. J. Jansen, C. de Jong, J. Kaak, W. Langesitraat, J. van der Linden, J. van Mee- teren, A. J. Meijer, M. Noordhoek, N. J Vo o re 11. Niet bevorderd 1. Klasse 2 B: L. P. Ncteboom, A. F. Nouweis, P. Opre.1, S. H. A. Peters, J. C. Postema, G. van Riel, J. Rosman, C. van Rossen, j. b. Schoei, M. Sluijter, J. M. de Smetb, P. j. j. Steltan, D. Storm, P. C. L. Tol, C. H. Ver. waaijen, P. van Wierjngen, J. Wuistev. Niet bevorderd 1. Eiectriciens: Klasse 2 E: W. A. van Dinther, J- van den End, S. A. N. Jol, P. Kortland, p! C. Moens, J. van Roon, H. Schruijer, H. Ver. weel. Niet bevorderd 2. Timmerlieden: Klasse 2 T: B. F. M. Alberts L. van Beuzekom, F. J. A. Boks, A. de Bruin,' C. Bijloo, A. Dubbeldam, E. Goos, D. A. 't Hart, A. Hofman, J. Hofman, W. Jongste, G. Kardux, J. F. Kiaasise, II. Kooiman, G J. Letsoh, G. J. Maarleveld, C. Ooms, A. Ruize- veld de Winder, J. H. Staal, H. van der VI den, E. J. Verhoeff, II. Vermaat, II. J. T. Zoet mulder. Niet bevorderd 2. Meubelmakers: Klasse 2 M: H. Buijtenhek, DIAMANTEN PROFESSIEFEESTEN De Eevw. Zusters Lau-rentia en Fëlicitas, bei den vertoevend in het klooster der zusters Dominaeanessen aan de Tuinlaan herdachten gisteren onder groote belangstelling haar 60-jarig professiefeest. Nadat door den zeereerw. pater Rijken O P. in de kapel een plechtige II. Mis was opge dragen, werd den jubilaressen door haar mede zusters op de ziekenzaal zuster Laurentia is reeds langen tijd bedlegerig een feestlied toegezongen. Pater Rijken maakte van de ge legenheid gebruik om met name zuster Fëlicitas dank te zeggen voor liet veie dat zij ten bate van de Singelkerk heeft verricht. Van vele zijden mochten de hoogbejaarde zusters blijken van belangstelling endervinden. Pastoor Möller kwam ze namens de St. Willi- brordusst-ichting complimenteeren en huldigde beiden om de groote verdiensten die ze zich voor het Katholiek onderwijs in Schiedam heb ben verworven. erscnillende andere Eei-w. heeren geeste lijken kwamen hun gelukwenschen aanbieden; van onderscheidene kloosters der congregatie waren afgevaardigden naar de Tuinlaan ge komen Ook vele schriftelijke felicitaties waren ingekomen, terwij] mede geurige bloemen de gevoelens vertolkten die den zoo verdienstelij ken zusters zijn gewijd. Zuster Fëlicitas vü ede haar zeldzame juhilé in het bijzijn van baar hoogbejaarden broer en diens familie. Met een plechtig Lof, opgedragen door pater van Campen O. P., werd het intieme feest besloten SPREEKUUR De gemeentelijke inspecteur van hef Onder wijs is verhinderd morgen zijn gewoon spreek uur te houden. Onder dezen titel wordt door de firma C. C. G. van den Arend, opticien-fotohandel aihiei een brochure aangeboden, welke beoogt meer belangstelling te weikken voor de gewichtige bezigheid die onze oogen verrichten, en die ocgen dan ook meer geregeld aan een des. kundig onderzoeik te onderwerpen. Mede wordt bijzonder de aandacht geve-s tigd op de moderne Bausch en Lomb bril. lederen Zondag Patronaat St. Dominicua Godsdienstonderricht en ontspanning ln het patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur.. s Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K, Damclub l.D.O. Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R K. Metaal-, bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie KoninkL mani nenzangvereeniging Orpheus", gebouw R. K, Volksbond, Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho-. Mek Streven" Gebouw Katb. Kring. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai, werk bij de Thesesiavereeniging aan het ge- bouw van den R. R. Volksbond lederen Woensdagavond van 7 uur to(| naif negen zitting bestuur Spaarfonds R. K, S. V. „Excelsior" Gebouw Kath. Kring, lederen Woensdag Patronaat St. Dominion^ zaagles In het patronaatsgebouw. Emmastraat van half acht tot negen uur. iederen Vrijdag oeleningsavond van de R. K, E. H. B. O Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht. Iederen Zaterdag Stedelijk Museum, geopend van 2 tot 5 uur. I Woensdag 3 April R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden. Ledenvergadering in den R. K, Volksbond. Aanvang 8lA uur. Vrijdag 5 April Jaarvergadering Nederl. R. K. Fabrieks- arbeiders(sters)bond Sint WiMibrordus.' Sprr. de En-,vaar de Adviseur, kapelaan Schuur- /taterdag 6 April Feestavond Tooneelvereeniging „Ons Veer. maak", ter gelegenheid vao bet I-jarig be. staan, bovenzaal Café Amstelbron. Broersvest no. 13. Aanvang half 8 uur. Woensdag 10 April R. K Meisjes, werkzaam ln de industrieën. Jeugdavond in de bovenzaal van den R. K. Volksbond Aanvang 8 uur, BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 2 April. Officieel© noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel Moutwijn Moutwijn 46 pet t 17.50 per H.L. H J JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 2 April. Men noteert voor Melasse-spiritus f 31.- per 11 L. Ruwe graanspiritus 60 pet f 17.- pei H. U Spoeling 1 Noteering f 2.10 i STRAATROOF Toen op 2on Paasclidag mevrouw v. d. W., wonende in de Vondellaan des morgens om half negen uit de kerk kwam, werd door een haar tegemoet rijdendie fietser haar tasch ontrukt. De beroover vluchtte hst Sterreboscb in. Een burger zag hem van zijn fiets stappen en den inhoud-van de tasch op den grond uit spreiden om dien te onderzoeken. Eenige oogenblikken later ging hij er met achterlating van tasch en inhoud, die uit eenige kleinigheden bestond, van door. Geld was in de tasch niet aanwezig. BALDADIGHEID In den nacht van Zaterdag op Zondag om 12 uur ongeveer, zijn door de politie aange houden de 17-jarige L. W. T. en de 18-jarige P. P. beiden wonende te Rotterdam, die een viertal roode lantaarns, die geplaatst zijn bij opgravingen aan den Rotterda-mscheweg, op zettelijk hadden vernield. Proces-verbaal is tegen het tweetal opge maakt. AANRIJDING Zaterdag had op den hoek van Lange Nieuw- straat en Oranjestraat een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van P. te Vlaardingen en den wielrijder P. H. uit Rotterdam. Hex ongeluk liep af met een vernield achterwiel van de fiets, welke schade door den chauf feur zal Worden vergoed. IE KUTIEKDAM 2 April: Tivoli-Schouwburg, Het groote A. B. C. (Ned. Ind. Tooneei), S uur, voor vol wassenen 3 April: Tivoli-Schouwburg, Het groot© A. B. C. (Ned. Ind. Tooneei), S uur, voor vol wassenen 4 April: Groote Schouwburg, Figaro's Hochzeit (Opj-n Festspiele) half 8 (voor volwassenen). - Remonstrantsche Kerk. con cert B. Mak van WaayDooremans (sopraan) en Ferd. Timmermans (orgel). 8 uur. Groote Doelezaal, Rotte's Mannenkoor. 8 uur D a g e I ij k s: Circus-Schouwburg. 2 om X (Stappers-revue) S uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 4 April in. W.B.-thea- ter (voor volwassenen); Grand Tbéatre (voor volwassenen); Corso (voor volwassenen); Thalia; City theater (voor voiw.); Luxor (voor volw.); Centraal (voor volw.). llecl. 26324 VM 7 AANBESTEDING Door de architecten Snijders en van de Vlis te Vlaardinger-Ambacht is aanbesteed het bouwen van een fabrieksgebouw aan ie Wes terkade, alhier. De laagste inschrijving was van den heer Th. Naring, alhier, voor 'f 42 300. POSTDUIVEN De postduivenvereniging „De Jonge Liefheb, bers" hield le Paaschdag een elervlucht van, Barendrecht af (afstand 113 KM.). De prijzen werden als volgt toegekend: le, 2e en 3e prijs_ Boots en Groenewegen; 4e II. Damme; 5 Gebr. Kerssemeyer; 6e en 7e H. Damme. Diploma Gebr. Kerssemijer.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1