VRIJDAG 5 APRIL 1929 EERSTE BLAD PAGINA 3 UIT VLAARDINGEN bevorderd. WEERBERICHT. RADIONIEUWS UIT HILLEGERSBERG UIT MAASSLUIS BILJARTEN, SCHAKEN. LAATSTE BERICHTEN SNELTREIN ONTSPOORD DE STRIJD IN MEXICO dood door schuld DE ROOFMOORD TE ULVENHOUT RECHTBANK RUZIE IN EEN CAFé Wie gaf tien eersten klap? De rechtbank behandelde gister allereerst ?en uitgestelde zaak tegen den caféhouder A, C. die in verzet was gekomen van een vonnis, iT""rbij hij was veroordeeld tot 4 maanden ge- .T-'o-onisstrat wegens mishandeling. Op 28 De- t»3ber n.l. was in 'n café aan de Vischsteeg - 2 ontstaan tusscben verdachte en den sehip- •1 N. v. Dongen, waarbij verdachte den schip per met een mes een snede over het geiaat heeft toegebracht. Bij de behandeling van de zaak hieek, dat van Dongen de ruzie was begonnen; en verdachte een klap in het gelaat had gegeven. Het O. M. waargenomen door mr. E. D. H. Schutter meende dat het er weinig toedoet of van Dongen den eersten klap heeft gegeven, en eischte bekrachtiging van het vonnis. De verdediger mr; H. W. A. v. Toen, voerde aan dat opzet niet bewezen is. Ook zou verdach te een beroep kunnen doen op noodweer. Pleiter vroeg vrijspraak subs, oplegging van een geld boete. Uitspraak 18 April. NAAR HET HOÜGELAND In de uitgestelde zaak van den 27-jarigen varensgezel W. J. A., gedetineerd, die reeds eerder had terecht gestaan wegens verduiste ring, heeft het O. M. in verband met een gunstig reclasseeringsrapport geëischt 3. maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, en plaatsing van verdachte in een kolonie van Het Hoogeland. Uitspraak 9 April. DIEFSTAL VAN DE LADING Vervolgens heeft terecht gestaan de 31-jarige schipper A. A., gedetineerd, wegens verduiste ring in dienstbetrekking. Hem was ten laste gelegd, dat liij als schipper van het sleepschip Helena, in November in België beeft weggeno men 2235 K.G. gerst, behoorende tot de lading, ton uadeele van de Ned. Gist- en Spiritusfa briek. Verdachte bekende zich aan verduiste ring te hebben schuldig gemaakt, alleen zou de hoeveelheid niet meer dan 750 K.G. hebben be dragen. Getuige E. M. Beukers- uit Schiedam had een manco van 2235 K.G. geconstateerd. De inspecteur van politie, H. F. Hanegraaff had het gat ontdekt, waardoor de gerst aan de lading wa3 onttrokken. Dit gat was een slijt gat geweest, maar het had wel den indruk ge maakt, dat het voor dit doel grooter was ge maakt. Naar aanleiding van vragen van den verdediger, mr. I. Laheowski, zegt getuige, dat bet schip er nog heel goed uitzag. Het O. M. zead'e in zijn requisitoir, dat de slechte toestand van het sdhtp, waarop ver dachte in het vooronderzoek een beroep ge daan heeft, er weinig toe doet, evenmin, maakt t veel uit, of verdachte zelf 't gat heeft gemaakt of niet. Met het gunstig reolassee- rings-rapport en evenmin met de wijze waarop dit door het Leger des Heite is ingewonnen, kan het O. M. zich vereenigen. Eisck negen -maanden gevangenisstraf. De verdediger zette uiteen, dut het schip in «en der-gelijk en staat verffceerde, dat hij zijn. kinderen niet mee kon neuten op de reis naar België, en zijn loon was zoo gering", dat hij die nieuwe kosten niet ton. dragen; Dft was de aanleiding' geweest tot verdacitofce's daad. Pleiter vroeg de oplegging van straf gelijk aan de preventieve hechtenis, subs, een- voor waardelijke straf. De patroon van verdachte- bracht nog in ttet midden, dat het schip er heel goed uitziet en nog best in staat is een reis naar België te ma-ken zonder dut er levensgevaar voor de op varenden bestaat. Maar over de kwaliteiten van verdachte als schipper was deze getuige li ie-t te spreken. HET SPOORWEGONGELUK STATION D. P. OP HET De taak van den seinhuiswachter Den 23eu October heeft op het station D.P. ecu ernstig ongeluk plaats gehad toen des nachts om 12.38 uur een eleetrische trein bij het binnenkomen is gelo-open op een wagen van den eleetrischen trein van 11.27 uur die °P een wissel was blijven staan. Bij de botsing was de wagenvoerder J. Dijkman ernstig ver wond. Zijn beide beenen waren gebroken. Ook was er nog al eenige materieele schade ge weest sein hu is wachter E. L. had zich nu te veiantwoordeu terzake dat dit ongeluk te wjjr ten zou zijn geweest aan zijn onoplettendheid, verdachte gaf toe, dat hij wel schuld 'ad, maaj. <j,je naCht was de eerste, dat hij in den hieuwen winterdienst dienst deed. Er waren toen nog al wat treinen geweest met vertra- £'üg en daardoor was het in het seinwaciiters- huis buitengewoon druk. Verdachte wist dat H wagon geplaatst was op den wissel maar men had hem gezegd, dat deze wagon om 12 iiur weg gehaald zou zijn. Daardoor nad ver nachte de aanwezigheid van dien wagen ver- ëeten, toen de trein van 12.38 gemeld werd Hij had echter voor de seinen veilig gesteld wer- hen nog ^et raam van het seinhuis gtke- wen, maar ongelukkigerwijs stond deze wagon dicht onder het seinhuis, zoodat verdachte er °ver heen keek. De stationschef van het station D. F. de leer Q. m. Vi steen bergen kent verdachte als een zeer plichtsgetrouw en accuraat man, en i°e deze een 'vergissing heeft kunnen maken a's dien nacht is hem niet duidelijk. Het is in derdaad jurist, dat verdachte voor het eerst nachtdienst in de wintel-dienstregeling had oo r zijn vergissing is hij reeds door de maat- scuappij m-et drie dagen schorsing gestraft. Op dp vragen van den president of het niet mo- Se'ijk jSi een zoodanige regeling te treffen dat dergelijke vergissingen niet meer kunnen voor- irnen, door het b.v. onmogelijk te maken dat deinen veilig gezet worden, als- de wissels niet edig zijn. antwoordt getuige ontkennend e wagenvoerder J. Dijkman is weer geheel «rsteld. Toen deze getuige bemerkte dat net 'ssel niet veilig was heeft hij de snelrem aa ngeze-t. Een collega seinhuiswachter heeft nog alt- oodgezet hoe zwaar de taak van de seinhuis- pachters is om vervolgens er op aan te drin ken dat zijn collega voorwaardelijk zou wor den gestraft. 'Jdd O- M. verdachte's schuld bewezen ach- r] '1.! cloc'1 in aanmerking nemend dat ver- efcf i 6 reeds do°r de maatschappij is gestraft, schte 1 maand gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van 1 jaar. Verdachte vroeg den proeftijd te verhorten. Uitspraak IS April. AMBTENAAR VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON MISHANDELD De dader niet geheel loerenkenbaar De 26-jarige J v. IT. heeft zich neg te ver antwoorden gehad terzake van mishandeling. Hij had om ondersteuning gevraagd aan Maat schappelijk Hulpbetoon, en toen op 8 Novem ber de ambtenaar P. J. Lokkerbol bij hem was gekomen, en hem de gewone vraag gesteld had, of hij niet in staat was door werken in zijn onderhoud te voorzien, was verdachte zoo drif tig gewordeu, dat hij hem een klap in het gelaat had gegeven. Thans verklaarde verdach te zicli van het voorval niets meer te herin neren. Het bleek, dat hij vroeger in Spanje een ongeluk heeft gehad waarbij zijn hersens beleedigd zijn. Dr. van Loudon die hem nu had onderziebt. verklaarde hem uiet ten volle toe rekenbaar. Op gTond hiervan en mede wegens een gun stig reclasseeringsrapport -eischte het O.M waargenomen door mr. J. S. Lobe, 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. EEN ONTROUWE HUISHOUDSTER 150 in bed verstopt Deu 24en Januari wilde de heer W. Save! houts zijn huishoudster eens op de proef stel len, omdat hij herhaaldelijk bedragen aan geld miste, en zijn huishoudster van die diefstallen verdacht. In tegenwoordigheid van zijn broer en diens vrouw deed hij in zijn portefeuille twee bank biljetten van 10 en een bankbiljet van 25 dio hij vervolgens in zijn vest op zijn kamer hing. Eenigea tijd later bleek het biljet van 25 verdwenen en in de- plaats daarvan was er één biljet van 10 meer in de portefeuille. Bij het zoeken in de appartemen ten van de huis-houdster vond men een bedrag van 150 verstopt in bed, maar het bankbiljet van 25, waarvan bet nummer bekend was, werd er niet bij gevonden. De huishoudster de 35-jarige A. T. C. M. T. had zich nu terzake vau diefstal te verantwoor den. Zij ontkende. Aan het getuigenverhoor als getuigen- a decharge werden nog drie vroegere patroons gehoord, hij wie zij jarenlang in betrekking was geweest en bij wie zij zich steeds eerlijk had gedragen, heeft het O.M. den -diefstal bewezen achtend 2 maanden gevangenisstraf geëischt. Uitspraken 18 April. UITSPRAKEN. De rechtbank heeft veroordeeld: A. W. R. W. 33 jaar machinist uit Algiers, thans gedetineerd wegens diefstal van een win terjas en een koffer van boord van een schip ten nadeele van een der mede opvarenden, tot tot 1 maand gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. C. K. huisvrouw N. S. 36 jaar, gedectneerd wegens minderwaardige praktijken tot 3 maan den gevangenisstraf. A. C. W. 39 jaar bode, wegens het plegen van ontucht met minderjarigen, tot 300 boete subs 30 dagen hechtenis. IT. W. 25 jaar los werkman, wegens opent/a re schennis der eerbaarheid, tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. In een zaak van S. B. 26 jaar vogelhar.de laar, appellant van een vonnis van den kanton rechter waarbij hij was veroordeeld, wegens een overtreding van de Motor- en Rij wie; wet hij had nadat hem de bevoegdheid am mo torrijtuigen te besturen, was ontzegd, zijn rij bewijs niet ingeleverd tot 2 boete subs 1 dag nechtenis, heeft de rechtbank liet vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende Verdachte veroordeeld tot dezelfde straf. In een zaak van L, v. G, 37 jaar broodbak ker, appellant van een vonnis van den Kanton rechter alhier, waarbij hij wegens overtreding der Arbeidswet bij 5e herhaling hij had vóór 's morgens 6 uur twee bakkersknechts aan den arbeid gehad was veroordeeld tot twee maal 2 dagen hechtenis, heeft de rechtbank het vonnis bevestigd, met uitzondering van de straf die bepaald werd op 100 boete subs 10 dagen hechtenis. In een zaak van C. v. G. 25 jaar chauffeur, appellant van een vonnis van den kantonrech ter alhier, waarbij hij wegens een overtred.ng van de verordening op de straa-tpolitie - hij was op den Nieuwen Binnenweg met zijn auto bus voorbij een stilstaanden tramwagen van lijn 8 gereden was veroordeeld tot 2 boete, subs 1 dag hechten-is, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende de dagvaarding nietig verklaard. In de zaken van K. J. M. A.. K., A. r„ d. S huisvrouw L. V.; A. de B. huisvrouw N. V. en N. S.; allen appellant van vonnissen van den kantonrechter alhier waarbij zij terzake van overtredingen van de verordening op de Zcn- dagsluiting, waren veroordeeld, heeft de recht bank de vonnissen bevestigd, met ui tzon lering van de straf die bepaald werd op 0.50 boete subs 1 dag hechtenis. T. M. G. gedetineerd, wegens diefstal to" 7 dagen gevangenisstraf en ter beschikking stel ling der regeering. BURGERLIJKE STAND Aangifte- van 2—3 April' GEBOREN: Hendrika, dochter van A van den Hurk en N. Kruidenier, le Liesveld-steeg 12. ONDERTROUWD: Dirk Kramer, oud 27 j. en Johanna van der Vaart, oud 24 j.; Pieten Arend van Meijen, oud 30 J, en Maartje Bal, oud 26 j.; Simon Marfcinus Hendricus Zwaard oud 25 j. en Margaretha Johanna de Roo, oud 23 j. GETROUWD: Jacobus Johannes de Roode, 23 J. en. Jansje van der Meer, oud 24 j.; Cor nells Gijsbertus Assendelft, oud 23 j. en Johanna Francina Vink, oud 20 j. Pieter Kuijper. oud 22 j. en Johanna Maria van Oog, oud 19 f.; Louis Hakbijl, oud' 23 j. en Wilhelmina van Zeveu- ter, oud. 25 j. OVERLEDEN: Anna Sophia Maria Catharlna Hibbeier, oud 4-7 j. echtgen. van B. B. Hagen- beee, Hofsingel; Dirk Koekelis oud 75 j. wed. van M. Driesprong, Emmastraat. JONGENSPATRONAAT Woensdag 10 April a.s. zal in de „Harmonie" voor de leden van het Jougenspatrouaat, ouders en genoodigden een feestavond plaats hebben. Door de onderafdeellng Tooneel zal worden opgevoerd het blijspel In 3 bedrijven „De onuitstaanbare"1, door G. Nieten, terwjjl verder medewerken de giTiina.sfieIrclub en de mondhar monica afdeeling. HET SLACHTHUISVRAAGSTUK B. en W. schrijven aan den Raad: Nu uit de dagbladen is gebleken, dat het annexatieplan van de gemeente Rotterdam o.a. voor zooveel bet onze gemeente betreft, niet verder in behandeling zal worden genomen, wordt daardoor liet hoofdmotief ontnomen aan de eindconclusie van het rapport van de (loor den Raad ingestelde slachthuiscommissie, waar bij deze Commissie concludeerde de beslissing over het slachthuisvraagstuk uit te stellen, o.m, in afwachting van de verdere ontwikkeling der Rotterdamsche annexatieplannen. Wij hebben voorts U als de meening van den Inspecteur der Volksgezondheid, belast met bet toezicht op de naleving der Vleeschkeurlngs- wet, medegedeeld, diat de inrichtingen bedoeld in artikel 19 der Vleeselikeuringswet reeds op 1 Juni 1927 moesten voldoen aan de in het be treffende Koninklijk Besluit gestelde eischen. Thans is ons ter kennis gebracht een uittreksel uit „de Vee- en Vleeschhandel" dd 22 Maart 1929, luidende als volgt: „De questie betreffende den termijn inzake de Vleeschkeuringswet. Tot 24 September 1931 uitstel. De Hooge raad heeft thans Maandag 18 Maart 1.1. uitspraak gedaan in de zaak welke door den heer O. E. Vega, te Amsterdam, aan het oordeel van den Rechter was onderworpen. Wij gaven destijds van de behandeling dezer zaak voor den Hoogen Raad een uitvoerig verslag en kunnen dus thans naar dit verslag verwijzen. De uitspraak van "den Hoogen Raad is voor den heer Vega in gunstigeu ziu. De Hooge Raad heeft beslist, dat na het laatste Koninklijfe Besluit een geheel nieuwe termijn voor bestaande slagerijen is begonnen om hunne werkplaatsen in overeenstemming met de eischen der Vleeschkeuringswet te kun nen brengen. Dit betreft allen de inrichtingen (winkels slachtplaatsen enz.) opgericht vóór 1 Januari 1922. Deze uitspraak bevestigd dus volkomen onze vroeger meermalen geuitte twijfel omtrent het afgeloopen zijn van den 5-jarigen termijn op 1 Juni 1927. In cassatie is -deze zaak behandeld door Mr. I van Creveld, Advocaat, te Amsterdam". Door dit arrest van den Hoogen Raad zou dus aan de slagers nog een geruimen tijd worden gelaten om hun inrichtingen in overeenstem ming te brengen met de eischen van het be treffende Koninklijk Besluit. Vervolgens zijn door de Slaektluiiscommiasie bezwaren geopperd tegen de overeenkomst met de gemeente Schiedam, zooals deze U destijds is voorgelegd. Naar aanleiding van deze bezwa ren mochten wij een schrijven ontvangen van Burgemeester en Wethouders van Schiedam dd. 23 Maart 1929, luidende als volgt: „Het deed ons genoegen te zien, dat door thans een voorstel aan den Raad wordt ge daan om de slachthuiskwestie tot een beslissing te brengen. Wij hebben daarop niet willen aandringen, omdat Wij U niet overhaasten wilden, hoewel wij gaarne spoed met de zaak gemaakt zagen, daar, gelijk U bekend is, de bouw van een slachthuis voor onze gemeente reeds vóór de onderhandelingen met Uwe gemeente werd voorbereid en aan" een kóeltechnicus reeds opdracht werd gegeven. In dit verband merken wij op, dat de minder heid van Uw Raadscommissie het voorbehoud maakte, dat door middel van de beslissing ten uwent de mogelijkheid om met de gemeente Schiedam samen te werken, niet zou verloren gaan. Uit het bovenstaande zal U duidelijk zijn, dat voor die veronderstelling geen aanleiding bestaat. Nog willen wij naar aanleiding van de op merkingen door de Commissie op blz 45 en 46 van het rapport ten aanzien van de bepalingen der ontwerp-overeenkomist gemaakt, mede deelen, dat tegen de gewenschte wijzigingen bij ons geen bezwaar bestaat en dat het de be doeling der overeenkomst is, dat na 5 jaar de gemeente Vlaardingen geheel vrij is, ook met betrekking tot den Keuringsdienst, al-ligt het voor de hand, dat alsdan het personeel, dat van de gemeente Vlaardingen is overgenomen, weder bij haar in dienst terugkeert". Hieruit blijkt, dat de gemeente Schiedam nog steeds tot samenwerking bereid is, doch toch voortgaat met uitwerking van haar eigen plan nen, zoodat een spoedige beslissing gewenscht is. Wij meenden U vóór de behandeling van ons voorstel van 19 Maart j.l, deze nieuwe gezichts punten nog. eens nadrukkelijk te moeten mede- deelen, omdat de toelichting daarop niet meer overeenstemt met de thans bekend geworden feiten. Ons laatstgenoemd voorstel handhaven wij echter ongewijzigd- Van hier zijn aan de Ambachtsschool te Schiedam bevorderd; Naar de 2e klasse: Bankwerkers: Klasse IA :D. de Boer, A. de Bruyne, A. E. Diep straten, J. Hoogei'vo-rst, A. Huis, S. Helleman. Klasse 1B: A. Noordhoek, F. Verijzer; uit klasse IE de volgende bankwerkers: A. Vrij land,, C. v. d. Willik. Electriciens: klasse IE: F. Bagchus, B. Groeneveld. Timmerlieden: klasse 1T: J. v. Pelt, F. Stam. Meubelmakers: ikilasise 1M: J. Rui&aard. Schilders: Klasse IV: c. Bloemendaal. Naar da 3e Klasse: Bankwerkers: klasse 2 A: S. Alot G. M. de Bruyn, J. FIgee, C. de Jang, A. J. Meyer. Klasse 2B: Poprol, C. v. Rossen. Electricdëns klasse 2E: p. Kortland. Timmerlieden klasse 2 T: E. Goos, A. Hof man, H. Koofman, Cf. J. Maarleveld, H. v. 9. Velden, E. J. Verhoeff, H. Vermast. Schilders: klasse 2-S: G. Glansdorp. Diploma's Bankwerkers klasse 3 A. J. Groe- n e veld, R. O. Blaffert. Klasse S B: J. C. Kram, C. J, Maat, D. P. de Roo, J. stlgter, M. v. d. Windt. Timmerlieden klasse 3 T: G. H. v. Asperen, H. v. d. Borden, P. y- Beusden, W. F. Kerk- laan, H. Klos, J. P- v. d. Linden, F. A. de Vri&s. Meubelmakers: Klasse 3M: C. K. v. d. Berg, A. de Bloeme, A, W. Verdijk als „mo delmaker". Schilder» klasse 3V: F. Stam. Prijswlnners W. F. Kerklaan, H. v. d. Bor den, P. v. Heusden. Verwacht wordt: Meest mattige wind uit Westelijke richtingen, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets zachter. De barometer stijgt op den voormiddag. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 7.11 tot 's morgens 4.5d, HET HELDENDICHT VAN DE ROOMSCHE DAAD. We kunnen thans reeds mededeelen, dat de film „Het Heldendicht van de Roomsche Daad" alhier zal vertoond worden op Maandag 6 Mei a.s. Men houde dezen datum dus vrij. LEVERING VAN HAVER. De levering van haver ten behoeve van de paarden der gemeentereiniging is bij inschrij ving gegund aan deu heer A. J. van Vliet, zijnde de voordeeligste inschrijver. Is» PROGRAMMA'S VOOR ZATERDAG. HULDE AAN DR. GOOSSENS Woensdagavond draaide voor de tweedemaal de film „Het Heldendicht van de Roomsche daad" nu echter in de zaal te Lommerrijk. Toen het beeld van de R.K. Handelshooge- school op *t doek verscheen, werd de film even stop gezet. De heer C. v. Veen, voorzitter dier R.K. Kiesvereeuiging, richtte zich tot de aanwezigen en stelde voor een telegram van gelukwensch te zenden aan mgr. prof. dr Th. Goossens, van den volgenden inh-oud „De leden der E.K. Kies vereen igiugen van Hillëgersberg en Schiebroek, hijeen in Lom merrijk te Hillegersberg bij gelegenheid van de vertooning der film „Het Heldendicht van de Roomsche <|rad", waarbij o.a. in beeld ge bracht de R.K. Handetshoogeschool, zoowel al3 de beeltenis van den Rector-Magnificus, wen- schen haar gelukwenschen aan te bieden aan dr. Goossens met diens .benoeminc tot Geheim Kamerheer van Z. H. den Paus, daarbij uiting gevende aan hun oprechte gevoelens van waar deering voor een Held van de Roomsche daad". Door een stevig applaus gaven de aanwezi gen blijk van hun volle instemming met dit voorstel. N. V. MAASSLUISSCHE STOOM-, HARING EN BEUGVISSCHERIJ De alhier gevestigde N. V. Maaseluis- sche Stoom-, Haring- en Beugvisscherij (een reederij van 1 motor- en 2 stoomschepen) zal liquideeren. Inmiddels is reeds een der stoom schepen verkocht. VrSSCHERIJ. Gisteren zijn de volgende schepen verkocht: MA I Burg. Ripping, 20836, aan M. Dirkzwa ger, alhier; MA 2, Biu-g. v. d. Lely, 15422, aan HL Dirkzwager, alhier; MA 68, Wiin en Hannie, 21645,. aan D. Parlevliet, te Katwijk. DE WERKLOOSHEID. Als werkzoekende staan deze week bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschreven 89 man. Ongeveer gelijk met de voorgaande week. METING EN SCHATTING. De burgemeester maakt bekend, dait een opgalaf van de uitkomsten der mertiing en schat ting van gebouwde en ongebouwde eigendom men, in deze gemeente gelegen, gedurende dertig dagen, van 4 April tot en met 4 Mei a.s. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 29 Maart4 April 1929. ONDERTROUWD: Hugo de Koe en Jannetje de Baat; Dirk van Dijk en Dina van der Meulen;, Jan Kalkman en Cornelia Hendrika van der Zee; Chrlstiaan Pijn en ICrijna War- naar. GETROUWD: BI. Sala en G. van Egmond. OVERLEDEN: Pieter Rietdijk 75 jaar, wed. van Pietertje Boxhoorn, St. Aagtenstraat 5; Theodora Schep, oud 79 jaar, wed. van Nicolaas Nicolaï, Prinsekade 39. OM HET GOUDEN HOOFD-BILJABT. Gisterenavond zijn de wedstrgden om het Gouden Hoofd-biijart onder leiding van de Bil- jartvereeniging Rotterdam voortgezet. Het Zuid heeft tegen de Maasstad gespeeld. De uitslagen zijn: pnt. brt. h.s. gem. V. d. Pol (M) 250 10 62 25.— Ouwehand C2.) 101 10 20 10.10 Böerdam (Z) 250 20 91 12-50 v. d. Pol (M) 173 1» 30 9.10 Speyer (M) 250 24 63 10.41 Ouwehand (Z) 246 23 59 10.96 Boerdam (Z) 250 21 37 11.90 Speyer (M) 197 20 30 9.85 Cockx (Z) 200 31 26 6.45 "Winterink (M) 127 31 16 4.09 Benenga (Z) 200 34 43 5.88 van Gelderen (M) 168 33 30 6.09 Cockx 200 30 43 6.66 van Gelderen (M) 167 30 27 5.56 Benenga (Z) 200 32 34 0.52 Wtnterink (M) 129 33 21 3.90 MAROCZY IN NEDERLAND; De Hongaarsche schaakmeester Maróczy. die thans medespeelt in het tornooi te Ramsgate, komt na afloop naar Nederland en zal dan van enkele groote schaakvereenigingen hier te lande de gast zijn. Donderdag 11 April zal de Nieuwe Rotter damsche Schaakvereeniging hem ontvangen in haar clublokaal in Hotel Coomana. Hij zal er dan simultaan spelen tegen uitsluitend leden dier vereenlglng. Niet-leden van de club zullen ditmaal slechts onder zeer bijzondere voorwaarden tot de séance toegang hebben. Huizen (339.S M., na 6 uur 1852 M) uitsl KRO. uitzendingen. 11.30-12.30 Godsdienstig halfuurtje: 12.15—1.15 KRO.-trio 1.15—2 gra- mofoonmuziek; 3—4.15 kinderuurtje; 5.30—6 10 gramofoonmuziek; 6.40—6.50 Spr. M. IC Gerisch: V ij gaan naar Beieren; 6.507 gramofoon muziek; 77.30 Engelsche les; 7.308 Spr.: mr. jk'3. I*. A. F. Blom burgemeester van Angerlo- Omvang en beteekenis van de tropische kolo niale staatshuishoudkunde; 8.Concert. Haar lem s salon-orkest en solisten; 9.30 nieuwsbe richten. Hilversum (1071 M.( 12.15—2 AVRO-trio' aanaI- van het Theater Tuschinsky te Am sterdam; 45 Itallaansche lessen; 6—6 Fransche lessenAVRO-triöl 6.45—7.45 Duitsche Da ven try (1562 M.) 11.05—11.20 lezing- New clothes; 1.20—2.20 Het Carlton Octet; 3 10 Rugbywedstrijd tusschen een Engelsch en een Franscb Iegerteam; 4.50 Corelli Windeatt's octet 5.35 kinderuurtje; 6.20 muziek; 6.35 nieuwsbe richten; 7.muziek; 7.05 pianomuziek van Schumann; 7.20 Omroep-causerie; 7.35 Voor de jonge luisteraars; 7.50 dansmuziek; 8.20 populair concert. De Balalaika Seven. M. Bennett (sopraan>„ G. Buck (humorist), S. Dossor (tenor); 3.20 nieuwsberichten; 9.35 lezing: motor accidents; 9.50 nieuwsberichten; 9.55 variété en dans-orkest Parijs (Radio-Paris 1744 M.) 12.502.10 orkest; 4.05 kinderuurtje: 4.35 dansmuziek; 7.05 7.50 gramofoonmuziek; 8.35 concert; 9.20 dans- muziek. Langenberg (462 M.) 9.35 en 11.30 gra mofoonmuziek; 12.251.50 en 5.05—5.35 orkest; 7.20 vroolüke avond. Orkest en solisten. Daarna tot 12.20 dansmuziek. Zees en (1649 M.) 11.20—4.20 lezingen; 4.20 —5.20 orkest; 5.20—7.05 lezingen; 7.20 Gutt- mann's symphonie-orkest. E. Transky (tenor), G. Hermann (declamatie) 8.20 Solisten-concert. Daarna tot 11.50 dansmuziek. Hamburg (395 M.) 10.20—11.20 gramofoon muziek; 4.20 oud-Italiaansche opera's. Orkest; 5.20 orkest; 7.20 Liefdesverklaringen in de muziek; 10.20 dansmuziek. Brussel (512 M.) 5.20 trio-concert; 6.50 gra mofoonmuziek; 8.35 orkest; 10.35—11.20 dans muziek. 20 DOODEN, 60 GEWONDEN Sneeuwstormen belemmeren het reddingswerk BOEKAREST, 6 April (W.B.) De sneltrein Ki3cbinew-Boekarest Is nabij het station Boboc in de nabijheid van Buzem ontspoord. Drie personenwagoms vielen om. Volgens tot nu toe ontvangen berichten werden twintig personen gedood en zestig gewond. De reddingswerkzaamheden worden door den heerschenden sneeuwstorm buiten gewoon bemoeilijkt. Amerika steunt Calles WASHINGTON, 3 April. (R.O.) Hoover heeft bevel gegeven om 309 man Mexicaansche fede rale troepen, die vorige maand te El Paso wa ren geïnterneerd, vrij te laten. Zij zijn aan de zorgen van den Mexicaanschen consul-generaal te Ei Paso toevertrouwd. LONDEN, 4 April. (H.N.) Volgens een be richt uit Mexico is de Mexicaansche CaJles- cavalerie er in geslaagd 5 mijl ten Noorden van Jiminez verscheidene treinen met tegenstan ders te achterhalen, die gevangen genomen werden; de treinen werden bij La Re for ma ingehaald. De gevechten bij <ïe achtervolging der aaiti- Caliisten waren de bloedigste van de laatste dagen. De verliezen van de anti-Callisten wor den op meer dan 1000 man geraamd. De Mexicaansche dictatuur heeft 44 gene raals, die aan het opstand hadden deel genomen, uit de ranglijsten van het leger geschrapt. Een voorwaardelijke straf De rechtbank te Breda heeft uitspraak ge daan ia de zaak tegen dsn fabrikant A S. uit Antwerpen, die op 8 December j.l. op den weg naar Moerdijk met zijn auto een man uit Zevenberg-en aanreed, tengevolge waarvan deze overleed. Verd., tegen wien 3 maanden hechtenis was geëischt, werd ver, oordeeld tot een maand gevangenisstraf, voor waardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. Voorts zal hij o.m. 1000 moeten betalen aan de weduwe van het slachtoffer. Een der verdachten wegens diefstal veroordeeld De Bredasche reehthank veroordeelde G. do V. uit Ginneken, een der verdachten van den roofmoord te Ulvenhout, overeenkomstig dea ©isoh tot twee jaar gevangenisstraf, wegens diefstal in vereoniging gepleegd in een villa in heit Ulvenhoutsche hosch. DE DOODSLAG TE VIERLINGBEEK Vier jaar gevangenisstraf geëischt J. H. R., 25 jaar, landbouwersknecht te Vleriingbeek, thans gedetineerd, stond voor de Bossche Rechtbank terecht terzake dat hij op 25 December 1928 te Vierlingbeek op zettelijk M. C. Arts met een scherp voorwerp in den hals heeft gestoken, tengevolge waar. van deze kort daarop Is overleden. Na een uitvoerig getuigenverhoor consta teerde het O. M., dat bij de vechtpartij vijf personen gewond zijn, van wie er een stierf. Alle getuigen verklaren niet meegevochten te hebben, derhalve moet verd. aan Arts de verwondingen hebben toegebracht. Hecht de Rechtbank echter geen waarde aan de ver klaringen der getuigen dan vervalt het be wijs voor doodslag en blijft alleen over mis handeling van vier der getuigen door verd. Intusschen eischte het O. M. toch wegens doodslag 4 jaar gevangenisstraf. Uitspraak 18 April. j WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 12.10Jf; Berlijn 59.14; Parijs 9.74'/s België 34.63tt; Zwitserland 48.00%; Amerika 2.49 7/16; Oostenrijk 35.05; Denemarken 66.44 Zweden 66.62; Noorwegen G6.52; Spanje 37.45 Italië 13.06.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3