Johann Strauss in ons land - Het postkantoor op straat mËÈMÊm Zaterdag 20 April begint in Venlo Johann Strauss zijn tonraée in Nederland met zijn Weensch orkest Zooals men weten zal, Is Johann Strauss een afstammeling van den beroemden componist der Wiener-Walsen, waarvan de meest bekende ongetwijfeld „An der schonen blauen Donau Is, en die we dus straks gespeeld zullen hooren door ras-echte Weener kunstenaars. 21 en 23 April speelt het orkest in den Haag, 22 en 27 April te Amsterdam en 24 en 29 April te Botterdam. Op de foto het Strauss-orkest, met Johann Strauss in het midden. Van groot gewicht voor het herstel van den internationalen handel met Sovjet-Rusland is de aankomst van een groote groep Engelsche kooplieden in Moskou, om de economische verhoudingen in het Rusland van heden te bestudeeren. De Engelsehen worden door Moskou geleid iriussoimi neeit to eigen dierentuin; hi) bezit reeds een leenw en twee olifanten en kreeg dezer dagen van een zekeren mijnheer Kiudski nog twee leeuwenwelpen ten geschenke, welke deze hem per vliegmachine even kwam overhandigen. Het onderwijs aan de jeugd inzake verkeersregelingen vindt In het buitenland meer en meer practische toepassing. Wanneer wordt dit ook in Nederland op het schoolplan Ingevoerd en krijgen de politie-lnspectenrs gelegenheid de jengd officieel niet het gevaar van den weg en het verkeer in kennis te brengen? In de omgeving van Belgrado werd reeds geruimen tijd jacht gemaakt op een dievenbende. Eindelijk is men er in geslaagd, bij een plundertocht, allen te arresteeren. Ilct eigenaardige van het geval is, dat een jongedame van 24 jaar (x) de aanvoerster was van de bende De Amerikaanse!» troepen hebben zich samengevoegd langs de Mexlcaanscüe grens, ten einde in te grijpen In den strijd tusschen de federale Mexicaansche troepen en de troepen der oppositie, wanneer dit noodig mocht blijken. Een afdcellng Amerikaansche ruiters op verkenning De Japansche vrouwen hebben, evenmin als de Fransche, hun kiesrecht nog niet, maar ze zijn op alle mogelijke manleren bezig het zich te veroveren. Een der vrouwelijke spreeksters richt zich in de straten van Tokio tot de menigte, om haar te vragen te helpen bet parlement van alle corruptie te zuiveren. In Londen maakt men het den menschcn al zeer gemakkelijk. Zóö vooruitstrevend althans, dat men in alle voorname straten van onze groote steden automaten vindt, waar men ongeveer alles kan bekomen, wat noodig is, om een brief te schrijven, tot zelfs briefpapier en enveloppen; ls de Nederlandse!» Tante Eos nog niet. Een der tallooze Londcnsche postkantoortjes, waar men zichzelf automatisch bedienen kan. wordt van een friscli verfje voorzien I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 12