DAGBLAD WOOD SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 52ste Jaargang Dinsdag 16 April 1929 No. 15391 dit nummer bestaat oit drie bladen STADSNIEUWS WÊm f- löi§ «sti Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose. :'Mï NiF Een voorloopige beslissing AGENDA KUNST-AGENDA EUWE SCHIEDAMSCHE COURA BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postcheque en girodienst 81440 m» AkiVEit I'ENTIEN15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct por regel Kleine adverte nties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct-tot'n max. van 50 woorden Kabuiiu r-advertenties 5 regels f 050, 10 regels 0.75,15 regels 1.- Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij' verlies van beide handen, voe ,-i> ;,l oogrjn: f 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. DE VOORBEREIDING VAN DE VERLOTING Een schitterende prijzencollectie Morgen zullen een 60-tal dames voor het eerst over onze stad uitzwermen om te trach ten de loten te plaatsen van de verloting welke de Scbiedamsche Vereeniging tot be strijding der tuberculose georganiseerd heeft. We zjjn er nu al reeds van overtuigd, dat ze een succesrijk en daarom dubbel dankbaar werk gaan ondernemen. In den regel is het een buitenmate ondankbare taak van deur tot deur aan te bellen om voor welk goed doel dan ook oen verloting aan te prijzen. De col- pcrtrices mogen er eenige voldoening In vin den, dat ze voor een mooie zaak werkzaam zijn, die voldoening wordt vaak door heel wat teleurstelling getemperd. Zoo zal het ditmaal niet gaan. De colportri- ces zullen geen teleurstelling ondervinden, ze zullen geen zure gezichten met veel tact en overredingskracht tot een vriendelijken plooi hoeven te bewerken; een enkel woord zal vol doende zijn om overal de ontvangst tot een gezellige en vooral vruchtbare te stempelen. En waarom? Op de eerste plaats, omdat het gaat om de tuberculose-bestrijding en daarvoor heeft, het spreekt vanzelf, iedereen wat over. Tweedens. en dat hebben de organisatoren van de verloting heel juist gezien, omdat de loten slechts vijftig cents kosten, zoodat ze in het bereik zijn van ieders beurs. En ten derde, omdat er een werkelijk ver bijsterende keurcollectie is van prijzen. "We hebben een doet® van die prijzen gezien, nog niet eens de hoofdprijzen welke bestaan uit een zitkamerameublement, een radio, een In- venta-gasfornuis, een flets enz., doch enkel de bijprijzen, en dan nog lang niet alles. Er zijn 10.000 loten a 50 cents. Dat maakt derhalve 5000. Welnu die bijprijzen heeft men op het oogenblik laten verzekeren voor 2000, en we houden er ons van overtuigd, dat; als ze stuk voor stuk op de waarde worden geschat, men zeer aanmerkelijk boven de 2000 zou uitkomen. Alleen reeds de collectie schilderstukken en teekeningen vertegenwoordigt een waarde van beteekenis. We hoeven dat niet nader toe te lichten als we zeggen, dat er werk bij is van Mastenbroek, Isaac Israels, Voerman. Derkin<\eren, Vincent van Gogh, Buwalda van Eisinga, Kruyff, C. J. Mansion, Toussaint, om onzen Schiedamschen kunstenaar v. d. Schouw niet te vergeten. Alles keurig in lijst gevat. Daarnaast vinden we een prachtige Cadinen. vaas, geschenk van den ex-keizer, werk van Lanooy, zilverwerk, naaldwerk, manden limo- nade, doozen bonbons, chocolade, heerendassen van de duurste soort, sigaren, speelgoed, boeken enz. enz. Juist toen we de collectie van hon derden prijzen stonden te bewonderen, werd neg een gToen-fluweelen avondmantel van 75 binnengebracht! Zoo eeuigsziins mogelijk zal op de fancy- fair een plaats het zal nog al een ruime plaats moeten zijn worden ingeruimd, om deze schitterende prijzencollectie ten toon te stellen. Een vrijbiljet voor een tpchtje met de K. L. M. zal er ook een bescheiden plaatsje vragen. Die vele honderden prijzen, kunst- en Iuxe- vrorwerpen, artikelen voor practisch gebruik, zijn alle zonder uitzondering van waarde; ieis minderwaards vermochten we niet te ontdekken. En we hebben In bewondering ge staan voor de groote vrijgevigheid waarvan deze collectie getuist «enerzijds, en ander zijds voor de toewijding waarmee dit alles verzameld werd, verzameld enkel en alleen ten bate van de tuberculosebestrijding. Die vrijgevigheid en die toewijding zullen niet beschaamd worden gemaakt; ze zullen hhar belooning vinden in een hartelijke mede werking van geheel Schiedam om de actie van de Vereeniging ter bestrijding van de t. b. c. ten volle te doen slagen. BOND VAN CHRISTELIJKE FABRIEKS- EN TRANSPORTARBEIDERS Morgen herdenkt de afd. Schiedam van den Nederl. Bond van Christelijke Fabriefcs- en Transportarbeiders haar 25-jarig bestaan. Te dier gelegenheid zal in het gebouw voor Christelijk-Sociale Belangen een herdenkings vergadering worden gehouden, waarin ais sprekers zullen optreden de heeren W. Strijbos, bondsvoorzitter en J. v. d. Most, gemeente raadslid. wmm- I sJlÉPi DE HEER G. P. VAN WIERiNGEN, die, zooals gemeld, gisteren het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden in diensit trad bij den heer T. W. S. Naring, t.immerman.aannemer alhier. Rotterdams burgemeester he-eft in die raads vergadering van vorige week DondeTdag van de afwijzing door Gedeputeerde Staten van het groote annexatieplan gesproken als van een voorloopige beslissing van dit col lege. We hebben er het schrijven van Gedepu. teerden nog eens op nagelezen, doch er niets in kunnen vinden wat de opinie van den heer Droogleever Fortuyn zou kunnen sta ven. Trouwens, Gedeputeerde Staten en Mi nister Kan hebben niet om nadere toelichtin gen gevraagd, ze hebben een uitspraak ge daan, en leder ingaan op een debat zou hen voor de beschuldiging stellen, dat zij bij hun uitspraak lichtvaardig en voorloopig te werk gegaan zouden zijn, de zaak niet van alle kanten hadden bezien. En het is wel een bij zonder geringe gedachte van hen koesteren, als men meent dat zij zoo naief zjjn om ziek- zelf een dergelijk certificaat udt te reiken. Het groote plan is van de baan, en het blijft van de baan zoolang geen nieuwe motieven ter tafel kunnen worden gebracht, die een nieuwe beoordeel-ng van dat plan wettigen. Wil burgemeester Droogjeever Fortuyn in dien zin van een voorloopige beslis sing spreken, dan gaan we daarmee gaarne accoord. We leven snel en niemand kan voor zien welk beeld zeg over een tiental jaren de ontwikkeling van het geheele gebied dat we de monding van de Maas noemen zal ver- toonen. En het hoeft a priori volstrekt niet te worden uitgesloten, dat we tegen dien tijd de wensohelijkheid van een grootstad Rotterdam nog eens onder oogen gaan zien. Evenmin overigens als het uitgesloten is, dat m dien tijd de gemeentelijke samenwerking een ontwikkeling te zien ltan hebben gegeven, dat niemand cr nog in ernst aan denkt, een bestuursapparaat te scheppen, dat bij zijn ge boorte zijn groote fouten, onoverzichtelijkheid, traagheid, logheid, al met zich sleept WELDADIGHElDSVüORSTELLING ..UTILE DU LCI" Het bestuur der vereenigim. ..Zwakzinnigen zorg" schrijft ons: Zaterdagmiddag 22 December 1928. Offi- cieele opening der Werkinrichting van de vereeniging „Zwakzinnigenzorg". Vele autori teiten, vertegenwoordigers van vereemigingen en andere belangstellenden aanwezig in de school aan de Dwarsstraat. Wethouder P. de Bruin spreekt van „een mooi, groot werk", en hoopt, dat de inrichting tot heil moge strekken van onze misdeelde stadgenooten. Dr. A. van Voorthuysen, inspecteur van het Buitengewoon Onderwijs, zegt; „het steunen van geestelijk minderwaardigen is noodig". De heer B. J. Borghols, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, getuigt van de belang stelling der provincie voor den arbeid der vereeniging. Zaterdag 13 April 1920. Eerste uitbetaling van loon aan de tewerkgestelden. Totaal 150.'Thans aanwezig, op dezelfde plaats, het dag. bestuur der vereeniging en de „arbeiders" met hun ouders. Nu geen rede voeringen en gelukwenschen, maar enkel blijde gezichten van de jongens, dankbare hij hun ouders. En ook wij waren dankbaar. Intusschen, onze vereeniging wacht nog veel werk. En hiervoor is steun noodig, in do eerste plaats financieele. Wij wekken dan ook gaarne een ieder op, de weldadigheids- voorstelling van „Utile Dulci" op Donderdag a.s. te bezoeken. Opgevoerd zal worden het blijspel Hotel „Het Witte Paard". Kaarten a 1.75 en 1.verkrijgbaar bij den heer A. de Kroot, Tuinlaan 62, 's middags hij do plaatsbespreking van 12 tot 1 uur en des avonds aan de zaal. De opbrengst is ten bate van de „Gezon-dheidskolonies" en „Zwak zinnigenzorg". Door het bezoeken dezer voor. stelling heeft men een genoeglijken avond, maar steunt tevens ons streven de Scbiedam sche onmaatschappelijke psychisch invaliden geregelden arbeid te verschaffen en hen voor verder geestelijk verval te behoeden. VOOR DEN KANTONRECHTER De drankwet De kantonrechter woont nog niet zoo heel lang in Schiedam, maar dat neemt toch niet weg, dat hij heel zeker weet te vertellen dat de Scbiedamsche distillateurs de wet ont duiken! In artikel 1 van de Drankwet lezen we, dat onder verkoop van sterken drank in het kiei.il deze wet verstaat verkoop bij hoeveel, heden van minder dan tien liter. Is verkoop hetzelfde als vervoer? Neen, zegt allicht de distillateur, en, wanneer hij aan, stel mijnheer A., 12 liter sterken drank verkoopt en diezelfde mijnheer A. geeft hem opdracht daarvan de helft hij hem fo brengen en de andere helft af te leveren bij mijnheer B., dan heeft deze distillateur er volstrekt geen bezwaar tegen, deze order af te wikkelen. Hij heeft immers meer dan 10 liter verkocht, ook al vervoert hij minder dan 10 liter. Wanneer men artikel ;',3 der Drankwet, aldus luidende: „Wanneer ronder de verelschte vergunning of op andere wijze, dan Vergund is, sterke drank in het kle'n wordt verkocht, verbieden burgemeester en wethouders het voortzetten van dien verkoop en doen zij dien desnoods beletten", mede wil aanhalen, vindt men ook weer, dat wel gesproken wordt van verkoop van sterken drank in het klein, niet echter van vervoer. De distillateurs maken van dit hiaat in de wet een dankbaar gebruik misbruik vond de kantonrechter en zoo gebeurde het dan, dat de heer B. A. J. w., distillateur te Schiedam, werd verbaliseerd terzake het on gedekt „vervoeren" van eterken drank in bet klein. Voor den kantonrechter beriep hij er zich op, geen kleine partijen „verkocht" te hebben; wel heeft hij ze doen „vervoeren", maar daarover wordt in de Drankwet immers niet gesproken! Den dertienden Mei zal in deze zaak nog een getuige worden gehoord, waarna de kantonrechter krijgt te heslissen over de vraagmoet men onder verkoopen ook vervoeren verstaan, ja dan neen De eecwigo -.J ie Het wordt vervelend, om een dikwijls her haalde geschiedenis opnieuw te móeten ver tellen- Voor den kantonrechter stond terecht een chauffeur, in dienst bij de fa. v. Leeuwen die de vrijheid, maar bovenal de veiligheid van het verkeer in gevaar heeft gebracht, nu ja, doordat hij een andere autobus wilde passeeren. En, nu wij den naam van Leeuwen hebben genoemd, zal de aandachtige lezer bij voorbaat wel begrepen hebben, dat de andere bus van de fa. Korpel was. Hoe kan het ook anders? Zooals van Gend en Loos, C. en A., Peck en Kloppenburg, V. en D. en zooveel anderen bij elkaar hooren, zoo zijn ook de namen van Leeuwen en Korpe-l onafscheidelijk aan elkaar verbonden. Les inséparables! Tenminstewanneer er ongelukken te maken zijn of processen verbaal moeten wor den opgemaakt. Zoolang alles goed gaat, hoor je niets van ze; rijden de wagens van beide ondernemers hun eigen gang in de richting van den Boulevard Zimmermann tusschcu haakjes gezegd, de Rotterdamsche vertaling van het ordinaire woord Coolsingel Maar, laat een kleinigheid eens een pietsje onregelmatig functionneeren: tien tegen een, dat dan 's Maandags weer een chauffeur voor mr. Stheeman Hesse moet verschijnen. En. die „verschijningen" hebben, evenals het aantal kleine chauffeur-oorlogjes, plaats mei de regelmaat van een automaat. Ditmaal was het, we zeiden het reeds, weer eens een chauffeur van de fa. van Leeuwen. Deze is op den tienden Februari in de Gen-it Verboonstraat een bus va,n de fa. Korpel voorbij gespurt en hij maakte er gelijk een soort hindernisrace van, door in volle vaart een gedeelte van het trottoir te „nemen". Het ergste van het heele geval was nog, dat een moeder die daar met twee kinderen liep te wandelen, pp het kantje af aan het gevaar van overreden te worden is ontsnapt. Begrijpelijkerwijs was de kantonrechter het met deze „krachtproef" van den chauffeur in het geheel niet eens en hij uitte dan ook de hartgrondige opmerking: „Je moet eens tegen een gevel oprijden; dan hoop ik, dat de heele bus van v. Leeuwen te pletter gereden wordt." De ambtenaar van het O. M. requireerdo een straf van 3 dagen principieele hechtenis. Bekl. werd volgens eisch veroordeeld. Diversen De loopknecht, J. G- E. G., wonende te Rotterdam, die met zijn transportrijwiel den 65-jarigen C. B. uit Schiedam in de Burge meester Knappertlaan heeft aangereden, werd overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 5 boete, subs. 5 d. hechtenis. G. v. d. L., Vlaardiugen, werd wegens dronkenschap en hot veroorzaken van een volksoploop veroordeeld tot 12 boete, subs. 12 d. hechtenis. Mej. C. H.v. L., Rotterdam, werd wegens overtreding van de leerplichtwet ver oordeeld tot 2 boete, subs. 2 d. hechtenis. TENTOONSTELLING V. O. N. K. De tentoonstelling Voor Onderwijs en Kunst, gehouden in de studiezaal van de Openbare Leeszaal, is naar schatting door een 600-tal personen bezocht. Doorloopend is ei- druk bezoek geweest, zoodat de organisatoren over het succes alleszins tevreden zijn. VOOR ONZEN K. R. O. Twee propaganda-Zondagen Zondag 21 en Zondag 28 April zijn K.R.O.. pro-pagandadagen, dagen om het ledental en daarmee de kracht van onzen Katholieken Radio Omroep nog meer op te voeren. En dat is in deze dagen, nu een aanslag op onzen K. R. O. wordt georganiseerd, die treft in zijn levenskern zelf, meer dan ooit dringend noodig. Voor deze IC. R. O.-Zondagen hebben de hoogeerw. heer Deken en de zeereerw. heeren Pastoors spontaan hun medewerking toe gezegd. Niet minder dan een vijftigtal propagan. disten zal op beide dagen aan de uitgangen der kerken geposteerd staan, om kaarten uit te geven en in ontvangst te nemen. Wie aan dezen propagandistischen arbeid zijn gewaardeerde medewerking wil verleenen, geve zich vóór Donderdag aanslaande op aan het secretariaat, Lange Nieuwstraat 59. In elke parochie zal op de heide Zondagen een centraal propagandabureau voor den K. R. O. zijn gevestigd, van waaruit de actie, waaronder ook huisbezoek, wordt georgani seerd. Het spreekt vanzelf, niemand onzer heeft geteekend op het petitionnement, dat aan den neutralen radio het alleenrecht in ons land zou moeten geven. Maai- dat is niet voldoendia. We moeten den Katholieken Radio Omroep een vruchtbaar bestaan ver zekeren. We hebben dea strijd gewonnen voor ons eigen onderwijs; we zullen ons niet in den aether laten wegdringen, den radio, welks toekomstmogelijkheden onberekenbaar zijn, overlaten aan de neutraliteit en de begin selloosheid. Iedere Katholieke radio-luisteraar zij lid van den K.R.O. Zoover mo®t het komen en zoover zal het ook komen, als iedere luisteraar zijn plicht begrijpt. STRIJKORKEST „ONDER ONS" Het eerste lustrum Het strijkorkest „Onder Ons" herdacht gis teren met een in „Musis Sacrum" gegeven mu ziekavond zijn eerste lustrum. Volgens het programma waren in het korte bestaan van „Onder Ons" reeds 9 van dergelijke avonden georganiseerd en deze tiende Week in geen enkel opzicht van zijn voorgangsters af: het was er gezellig en de muziek van het troepje van Dda-k Voorhuyzen wist als altijd voldoe ning te geven. Na een speciaal voor deze gelegenheid dooi den heer Voorhuyzen vervaardigden Jubileum- marsch, werd met veel entrain werk gespeeld van Joh. Strauss, v. Flotow, Popy, Bizet, Czi- buika en Piicik. Dirigent Voorhuyzen zorgde daarbij voor een pittige, enthousiaste direct-ie, waarvan de invloed in de Suite Oriëntale van Popy duidelijk merkbaar was. Met veel genoe gen hebben we naar de prestaties van het strijkorkest geluisterd. Als eeu bijzondere attractie was het optre den aangekondigd van het Haagsche dubbel- mannenkwartet „Fideiio", dat onder leiding van den heer J. van Scheepen, een leerling van den „Onder Ons"-leider een drietal zang nummers ten gehoore zou brengen. Voor den jongen dirigent, die met een paar uitstekend gekozen nummers optrad, hebben wij veel lot'. Te betreuren valt het, dat hij geen beter stemmenmateriaal tot zijn dispositie had. Toen tenslotte de heer Voorhuyzen zich ook als vioob-solist had laten hooren hij kwam er niet zonder toegift af werd hij toege sproken door den heer W. Lourens, die wees op den buitengewonen vooruitgang van „On der Ons" onder de leiding van den heer Voor huyzen; met de kwantiteit der leden is ook de kwaliteit gestegen. Spr. maakte nog een vergelijking met het eerste optreden van „O. O.", om te eindigen met de opmerking, dat de vooruitgang naast het werken en repeteeren der leden onderling is te danken aan den di recteur, die steeds zijn belanglooze medewer king verleende. Namens „Onder Ons" bood spr. bloemen en een fraaie schemerlamp aan. Als afgevaardigde van de Tooneelvereeni- ging „Vriendenkring", een nauwe relatie van „O. O." heeft hierna de heer Voorhuyzen Sr. op de hem eigen gemoedelijke wijze het woord gevoerd. Spr., die zijn gelukweuschen van bloemen deed vergezeld gaan, feliciteerde de leden met hun jubilë en met hun directeur en vervolgens den directeur met zijn gezelschap. Het programma werd beëindigd met het op treden van „Vriendenkring", dat de éên-be- drijvige klucht „Generale Repetitie" ten too- neele bracht. Een paar flinke coupures zouden aan het geheel ten goede zijn gekomen. Over succes had men anders niet te klagen. HAZARDSPEL De commissaris van politie wijst belangheb benden er op, dat het bij de artikelen 254bis en 457 Wetboek van Strafrecht verboden is, ge legenheid te geven tot hazardspel of gebruik te maken van de gelegenheid tot hazardspel. Voornamelijk heeft de commissaris het oog op de verschillende soorten van automaten, zooals „Ooi-glaasje", „clown", „Jackie Coogan" en der gelijke, welke in tapperijen en mogelijk elders voor het publiek zijn geplaatst, en waarvan het gebruik volgens een arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden en van een Gerechtshof als hazardspel is aan te merken, zoodat dit ge bruik dus verboden is. Bijzonder wordt er op attéht gemaakt, dat niet alleen hij die gelegenheid tot hazardspel geeft, doch ook hij, die daaraan deelneemt, straf baar is. lederen Zondag Patronaat St. Domlnlcua Godsdienstonderricht en ontspanning In het patronaatsgebouw Emmastraat. van half acht tot negen uur.. '8 Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius S uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond ft. K. Damclub l.D.O, Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R K. MetaaU bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. man» nenzangvereeniging Orpheus", gebouw R K, Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho- dek Streven". Gebouw Kath. Kring lederen Woensdagavond van hall acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naaf- werk bij de Theresiavereeniging aan het ge bouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van uur to$ balf negen zitting bestuur Spaarfonds R K. S. V. „Excelsior" Gebouw Kath. Kring. lederen Vrijdag oefeningsavond van de R R. E. H. B. O. Gebouw R K, Volksbond. Aanvang kwart over acht. lederen Zaterdag Stedelijk Museum, geopend van 2 tot 5 uur. Woensdag 17 April Mandoline-gezelschap „Euplionia". Uitvoe ring, te geven in „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Donderdag 18 Apiil „Het Heldendicht van de Roomsche Daad% R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Weldadigheidsuitvoering „U. D.". Opvoe ring van: Hotel „Het Witte Paard". „Musië Sacrum". Aanvang S uur. Vrijdag 19 April „Het Heldendicht van de Roomsche Daad". R K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Schiedamsche Burgerwacht-Tooneelvoorstel- ling. Te geven door „U. D." gebouw „Musia Sacrum". Aanvang 8 urn-, Dinsdag 23 April Feestvergadering R. K. Ba-kkersgezellenbond „St. Clemens Maria Hofbauer", ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Gebouw R. K. Volks bond. Aanvang half negen. Woensdag 24 April Jeugdavoud voor de jongens van de R. K. Vakcentrale. Lezing met lichtbeelden. Boven zaal R. IC. Volksbond. Aanvang 8 uur. IE ROTTERDAM 16 April: Groote Do |lezaal, 95ste uitvoering „Gemengd Koor" (Die erste Walpurgisnacht van Mendelssohn; Der Barbier von Bagdad van Peten- Cornelius), 8 uur. 18 April: Groote Doelezaal, generale repetitie „Toonkunst", half 8 Geb. v. K. en W„ groot feestconcert 60-jarig bestaan Rotterd. Harmonie, 8 uur. 19 April: Groote Doelezaal, feest-uitvoerlng 150-jarig bestaan „Toonkunst" (Berlioz' La Damnations de Faust) kwart voor 8 uur. 20 April: Groote Doelezaal, le concert Beetboven-cyclus Rotterdamsch Philharmonisch Orkest, 3 uur. D a g e 1 k s: Circus-Schouwburg, 2 om l (Stappers-revue) 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 18 dezer: Olympia (voor volwassenenGrand Tliëalre (voor volwasse nen); Corso (voor volwassenen); W.B.-theater (voor volwassenen). BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 16 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 4.6 pet. t 17.50 per H.L. H. J. JANSEN, Spiritus SCHIEDAM, 16 April. Men noteert voor Melasse-spiritus 31.50 pei H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. f 17.— per H, I* Spoeling j Noteering 1.50 SCHEEPVAART Schiedam, 15 April Vertrokken: s.s. Hailmoor, naar Port Talbot; s.s. Califormia, naar Rotter dam; s.s. Bailzac naar Oslo; s.s. Jean Jacques, slooper per zeesleepbootenSamson en Zeus, n. Dantzig; s.s. Aslak naar Reval. Schiedam, 15 April Vertrokken: Slibzuiger MDP. 217 C, nieuw proefstoomen en terug aan den Steiger Oosterhaven. Schiedam, 15 April Aangekomen: s.s. Antartic met traan van South Shetlands voor N. V. Sehie- veem aan de Wilheimiinahavea. Schiedam, 16 April Aangekomen: s.s. Bomu- sun, van Stockholm, om kolen te hunkeren in de Wilbelminahaven. Selby, 14 April: Aangekomen: s.s. Alchymist, tankboot, ledig van Schiedam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1