ZEETIJDINGEN.
ZATERDAG 4 MEI 1929
TWEEDE BLAD
PAGINA 2
BINNENLANDSCHE HAVENS.
STOOMVAARTLIJNEN.
BUITENLANDS CHE HAVENS.
GEMENGDE BERICHTEN.
BEVRACHTINGEN.
RIVIERTIJDINGEN.
SCHIPPERSBEURS.
VISSCHERIJ.
MARKTBERICHTEN.
WATERSTAND OP DEN RIJN.
ROTTERDAM aangekomen.
3 Mei namiddag:
2.ARTIFICER, Soetermeer, Fekkes Co
Cap. a/d. IJssel, ledig". 2.15 FRIELINGHAUS,
Friedr. Krupp, Oxelosund, Waalhaven Nz., erts;
8.30 ALDABI, v. Nievelt, Goudriaan Co., B.-
Ayres, Lekhaven, stukg.; 7.30 E VAX DROP. J.
Cleton Co.. Alexandria, Lekhaven, stukg.; 8.16
GERDA VITH, Mi). Wega, Pomaron, Waalha
ven 18, erts.
8 Mei. namiddag:
8.50 UBENA, F. A. Volgt Co., Hamburg,
St. Jobskade, stukg.; ld— P. L. M. 23, Wm.
H. Muller Co., Algiers, Maashaven Nz., erts;
IC.25 URKO MENDI, Transp. Mij. Vulcaan,
Huelva, Maashaven Nz., erts;
4 Mei voormiddag:
12.05 ANVERSOISE, Alg. Vraehtkantoor,
Rangoon, Rijnhaven 7, rijst; 12.30 VAGA, D.
Burger Zoon, Bergen, Waalhaven (C. Swart-
touw), erts en stukg.; 12.50 MOSTYN, Wam-
bersie Zoon, Castro Urdlales, Waalhaven 28,
erts; 1.65 ERNA, B. E. Astrego, Karlskroue,
Binnenhaven, keien; 2.05 HERCULES, Wamber-
gie Zoon, Bremen, Schiehaven, stukg.; 2.20
HAVENSTEIN, Lenders Co., Yokohama, Schle
haven, stukg.: 2.45 VULKAN. Fried. Schmitz,
Duinkerken, Boet 10, ledig; 4.ALSTER, Wam-
bersie Zoon, Hamburg, Parkhaven, stukg.;
4.35 MACHAON, Meyer Co.'s Scheepvaart Mij,.
Hamburg, Waalhaven A, ij/.er; 5.30 BATAVIER
II, Wm. H. Muller Co., Londen, Boompjes,
stukg.; 5.50 SHERINGHAM, Hudig Pieters,
Harwich, Parkkade, atukg.; HARELDA, P. A.
v. Es Co., Antwerpen. Parkhaven, stukg.;
TREUENFELS, Wm. H. Muller Co., Calcutta
St. Jobshaven, stukg.; 6.35 SUNION, N. V. Wal-
sum, Bougie, Waalhaven (C. Swarttouw), forfaat
6.50 BRETLAND, N. A. B. O., Rouaan, Waal
haven NHB., ledig; 7.30 WILHELMINA, Fried.
Schmitz, St. Nazaire, op stroom, ledig; 8.30
GRAINTON, Ruys Co., Bahia Blanca, Maas
haven 17, graan; 9.10 CRAGNESS, II. v. Krie
ken Co.. Vancouver, Maashaven 16, graan;
9.55 DINTELDIJK, Holl.-Amerika Lijn, Van
couver, Rijnhaven Zz., stukg.; LAHN, Wm. H.
Muller Co., -iamburg, Maashaven 1, stukg.
4 Mei namiddag:
12.10 GILLHAUSEN, Fried. Krupp, Oxelosund
Waalhaven Nz., erts.
NIEUWE WATERWEG aangekomen.
3 Mei namiddag:
8.10 SKARAAS, B.-Blanca, bunkert; 8.45
UBENA, Hamburg:
10.— P. L. M. 23, Algiers: 10.20 URKO MENDI,
Huelva: 11.45 GAVY, Caen, voor Vlaardingen;
4 Mei voormiddag:
12.5 ANVERSOISE, Rangoon; 12.25 VAGA,
Bergen;
4 Mei:
MYTILUS, Curacao voor Vlaardingen: AR
CHANGEL, Harwich voor Hoek van Holland;
AGILITY, Harburg voor Schiedam; KUIMUL-
DA, v. Calais (bunkert);
vertrokken
3 Mei namiddag:
4.55 S.N.A. 6, Rouaan; 5.10 INO, Bristol; 5.40
FALKENSTEIN, Barcelona; 6.— ANGOULIME,
Bordeaux; EMSSTROM, Stettin; JUNO, Stróm-
BtadCORSINIA, Venetië; 6.10 OTTO LEON-
HARDT, Danzig: 7.10 AUG. BLUME, Ham
burg; KRALINGEN, Riga; 7.15 EISENACH,
Bremen; 7.30 IONIA, W.-Afrika; 8.10 LED A,
Danzig; JOHANN BLUMENTHAL, Duinker
ken; JABIRU, Liverpool; 8.25 BATAVIER III.
Londen; 8.35 VAIDAVA, Riga; HECTOR, Bre
men; PANDION, Manchester; 9.10 THEANO,
Belfast; AUSMA, Riga; 9.35 AJAX, Malaga.
10.15 NEPTUNUS. Vlgo; 10.20 HUDSON (slbt)
Noordzee, met 2 bakken; 11.ST DENIS, Har
wich; 11.45 WESER, Nakskov; SAHALE, N.-
Orleans11.50 BATAVIA, Oslo.
4 Mei voormiddag
12.45 JOHANNA Nantes; 1.10 JOHANNA
MARGARETHA Korsör; 1.10 HANNAH, B-
Ayres via Hamburg; 1.50 LIESEL HALM, Aal-
borg; 5.45 BALTO, Bagnoli; 8.TSUSHIMA
MARU, Yokohama; 9.KHYBER, Yokohama
via Antwerpen; 9.15 ESMERALDA, Salerno.
IJMUIDEN aangekomen 4 Mei; HECTOR
(Duitsch), R'dam (stukgoed); RUGIA, West-
Indië (stukgoed); KONINGIN DER NEDER
LANDEN, Batavia (stukgoed)IRIS (Zweed) v.
Londen (bunkert); AMSTELSTROOM, Fowey
(klei)
vertrokken 4 Mei: HEBE, Gothenburg.
HARLINGEN vertrokken 4 Mei: NOORD
HOLLAND, Gooie; NIEUWLAND, Tyne; MAR-
GOT, Huil; LEEUWARDEN, Londen.
ZiERIKZEE aangekomen 3 Mei: RAMBLE,
Yarmouth n. Bergen op Zoom:
vertrokken 2 Mei: DE RTTYTER, Londen.
BATAVIER LIJN.
BATAVIER 111 4 (8 v.m.) v. R'dam te Gravesend
HOLLAND—AMERIKA LIJN.
STATENDAM N.-York n. R'dam 4 v. Plymouth
RIJNDAM 4 v. New-York n. R'dam.
MAASDAM N.-Orleans n. R'dam 3 te Havana.
B; LDERDIJK 2 v. R'dam te Boston.
MOERDIJK Rilam n. Vancr. 2 te Los Angeles.
D.VTELDIJK 4 v. Vancouver te R'dam.
STATENDAM, N.-York n. Rott. 5 (8 n.m.) te
Boulogne verw.
HOLLANDENGELSCH- INDIë LIJN.
IJPEïfkERK (uitreis), 3 te Rangoon.
KOUDEKERK (uitreis), p. 2 Gibraltar.
HALCYON LIJN.
S7AD ZALTBOMMEL R'dam n. Bordeaux p. 30
Ouessant.
HOLLAND—AFRIKA LIJN.
SUMATRA (thuisreis) 3 te Kilindini.
G'II.IPSKERK 4 v. Hamburg te Antwerpen.
NïEUWKERK (thuisreis) 3 v. Genua.
Nl.TKERK (thuisreis) 2 v. Mosselbaai.
R1ETFONTEIN 3 v. Bremen n. Hamburg.
HOLLAND-/ WEST-AFRIKA LIJN
CERES (uitreis) 6 te Takoradi verw.
VONDEL (thuisreis) 3 v. Lagos.
AT.KAID (thuisreis) p. 1 Madeira.
HOLLAND—OOST-AZIë LIJN.
AiJJERAMIN (thuisreis) 4 te Genua.
JAVA—NEW-YORK LIJN.
BOSCHDIJK 3 v. Norfolk te New-York.
SALAWATI, Batavia n. N.-York 3 te Suez.
JAVA—CHINA—JAPAN LIJN.
TJ1LIWONG 2 te Soerabaja.
KON. NED. STOOMBOOT MIJ.
ADONIS 8 v. Lissabon n. Tanger.
AMSTERDAM ChiU n. A'dam 4 te Duinkerken.
EOS 3 v. Stettin n. A'dam.
HEBE 3 v. A'dam n. Gothenburg.
NEREUS 3 v. Oporto n. Vigo.
ODYSSEUS 3 v. Kopenhagen n. A'dam.
POSEIDON 2 v. Pt. au Prince n. Haiti.
STRABO 2 v. Danzig n. Stettin.
AJAX, 3 v. Rotterdam n. Malaga.
ERATO, 3 v. Amsterdam te Hamburg.
SIMON BOLIVAR, 3 v. Amsterdam n. W.-Indlë.
DEUCALION. Monte Cristi n. Amst. p. 2 Azoren
BODEGRAVEN, 2 v. Cristobal n. Buenaventura.
AMSTERDAM, Chili n. Amst. 3 ter reede v.
Duinkerken.
ARES, 3 v. Varna te Constantza.
CLIO, 3 v. Genua te Livorno.
VENUS, 3 v. Lissabon te Alexandrië.
ADONIS, 3 v. Amsterdam te Lissabon. 1"
ORION, 3 v. Smyrna n. Vourla.
PROTEUS, 3 v. Hamburg te Amsterdam.
ILOS, 3 v. Amsterdam n. Kopenhagen,
NERO, 3 v. Amsterdam n. Bordeaux.
KON. HOLLANDSCHE LLOYD.
GAASTERLAND (uitreis) 3 v. Pernambuco.
ZEELANDIA (uitreis) 2 v. Pernambuco.
ORANIA (uitreis) p. 3 Ouessant.
GELRIA (thuisreis) 3 v. Vigo (6 verw.)
ROTTERDAMSCHE LLOYD.
TAB AN AN (thuisreis) 4 v. Londen.
TAMBORA (uitreis) p. 4 Ouessant.
VLIELAND (thuisreis) 5 (2. v.m.) te R'dam verw.
KOTA GEDE 4 v, Londen n. Hamburg,
GAROET (uitreis) 3 (10 n.m.) v. Suez.
DJEMBER (thuisreis) 4 v. Batavia.
PATRIA (uitreis) 5 (11 v.m.) te Batavia.
INSULINDB (thuisreis), 3 (12 'smidd.) V.
Marseille.
KOTA GEDEH, vertr. 3 (11.50 n.m.) v, Ldn,
n. Hamburg.
STOOMVAART MIJ. NEDERLAND.
BATOE (thuisreis) p. 3 Perim.
PRINSES JULIANA (uitreis) 3 v. Genua.
RIOUW (uitreis) p. 3 Gibraltar.
KON. DER NEDERL. 4 v. Batavia te A'dam.
KON. DER NEDERL, (thuisreis), 3 v. Southptn.
PALEIER (thuisreis), 3 V. Batavia.
MOENA (uitreis), 2 te Belawan.
STOOMVAART MIJ. OCEAAN.
HECTOR Japan n. R'dam 4 v. Tsingtao.
ANTENOR, Dairen n. Rott. 30 v. Colombo.
MERIONES, Japan n. Amst. 3 v. Penang.
ANSGIR 3 v. R'dam te Yokohama.
BEIJERLAND, 3 v. Tyne n. Brussel.
CALANDJLEIN Rott. n. Wabana p. 3 Scilly.
CITO, Salomons, 1 v. Londen te Duinkerken.
DE HOOP 2 v. Ostende n. Hellevoetsluis.
DIANA 3 v. Rott. te Kopenhagen.
DUIVENDRECHT 2 v. Thames Haven te Balti
more.
ERPEL 1 v. R'dam te Abö.
ELAND, m.z., 1 te Cuxhaven.
GRUNO 2 v. Groningen te Bremen.
GAMBIA 2 V. R'dam te Koko.
HOFLAAN 4 v. Antwerpen n. Pto Cabello.
H1LLEGOM 3 v. Beaumont n. Bordeaux vla
Norfolk.
HOLLAND 1 v. Gefle te Emden.
JONGE ELISABETH, 3 v. Carthagena te
Valencia.
MEXICO 1 v. Rott. te Tiko.
MAASHAVEN 3 v. Gent n. Kirkenes.
NAUMBURG Rott. n. Durban 2 v. E-London
NARKEN Barry n. B.-Ayres p. 2 (9.50 v.m.)
Scilly.
OAKWOOD 3 v. R'dam te Tampa.
SCHIELAND 3 v. Rott. te Immingham.
ST. ANALAND, 3 v. Tyne n. Antwerpen.
ST. JANSLAND, 4 v. Sluiskil te Immingham.
ST. PHILIPSLAND, 3 v. Rotterdam op Tyne.
SIKIUS 3 V. Rott. te Esbjerg.
RUURLO, 2 v. Tampa te Pensaeola.
USSUKUMA Rott. n. Beira 1 v. Freetown.
VULCAN 3 v. R'dam te Stettin.
VATERLAND 2 v. Hamburg te Salonika.
WIERINGEN, Villa Const, n. L. Palm. v.o. p.
2 ('avonds) B.-Ayres.
ZAAN Gandia n. Londen p. 2 Gibraltar
TE ROTTERDAM VERWACHTE SCHEPEN
ALASKA MARU v. Japan 26 v. Colombo.
ARENPSKERK v. Sydney 30 v. Alexandrië
ANTENOR v. Dairen 30 v. Colombo.
ANGORA v. Levant 29 v. Malta.
ANDROS v. Levant 25 te Alexandrië.
ARGONNE 4 (1 v.m.) V. La Rochelie.
ACHAIA v. Constantza 2 te Piraeus.
ASSUNTA v. Venetië p. 29 Gibraltar.
ALHENA 4 v. Hamburg.
ALDERAMIN v. Japan 4 te Genua.
ALMKERK v. Brisbane 1 v. Sydney.
ALCYONE v. B.-Ayres p. 26 Fern. Nor.
AGIOS NICO LAOS v. B.-Blanca p. 30 Madeira.
ARIOSTO v. Triest p. 29 Gibraltar.
ANQLET v. Nicolaieff 22 v. Constantinopel.
ARMONIA v. B.Blanca (of n. Antw.) 23 te La
Plata.
ALPHACCA v. B.-Ayres 2 v. Santos.
AEG1NA v. Bremen 28 te Hamburg.
ANTIOCHIA La Plata 25 v. Montevideo.
ACHILLES (Ned.) v. Valencia p. 30 Gibraltar.
ALA 27 v. Boston via Baltimore.
ALSEN v. Danzig 30 v. Cuxbaven.
ASTOI MENDI v. Sagunto p. 1 Gibraltar.
ARACATACA 26 v. Santa Marta.
AMUR MARU v. Japan 29 te Dairen
ALFA 25 v. Fiume.
ANDIJK 2 v. Bombay.
ANACONDA 2 v. New-York.
ADOLPH WOERMANN v. Beira 2 v. Zanzibar
BEATUS v. B.-Ayres (of n. Antw.) 28 v. Las
Falmas.
BLITAR 27 v. Batavia.
BUCEGI v. Donau 22 te Galatz,
BARRANCA 3 v. Santa Marta via Bremerhaven
BOLHEIM 4 v. Thamshavn.
BRITISH RELIANCE 20 v. Tampico.
BASSANO 30 v. Cuddalore via Marseille
BALSAC 3 v. Oslo
BERNISPE 4 v. Hamburg.
BANDOENG v. Batavia 1 te Barcelona.
BURDALE v. La Plata 21 v. St. Vincent.
BURGENLAND v. Kobe 2 v. Singapore.
BARDISTAN v. Bombay 2 te Dieppe.
BRATSBERG v. Bagnoli 18 te Parazuelos.
BATNA v. La Goulette p. 1 Gibraltar.
BALT1CO 25 v. Cittanova.
BLYTHMOOR 30 v. Narvik.
BAHARISTAN 30 v. Mormugoa.
BOCCACCIO 27 v. Livorno.
BADENIA 2 te Londen uitgekl. (nr. Keulen).
COflYTON 11 v. B.-Blanca (of. n. Antw.)
CAPE VERDE v. Vancouver 19 v. Kingston (Ja)
CALCHAS v. VladlvOstock 27 v. Pt. Said.
CERES (Duitsch) v. Patras p. 30 Gibraltar
CITY OF GUILDFORD v. Cehu p. 2 Gibraltar.
CARPERBY v. La Plata 21 v. St. Vincent.
CLAN MACDOUGALL v. Chittag. 30 v. Pt. Said
CORINTIIIC v. Mormugao p. 1 Dover.
CITY OF KHARTOUM v. Japan 29 v. Penang.
CHARITA8 v. Palermo 16 te Aguilas.
CLIO t., 16 v. Baytown.
COBLENZ v. Tientsin 30 v. Shanghai.
CLAN RANALD v. Burmah (of n. A'dam) 20 te
Moulmein.
CHAGRES 3 v. Santa Marta.
COLDWATER 4 v. Savannah.
CAPIT. LUIGI 4 v. Rouaan.
CLAN STUART v. Bassein (of n. Amst.) 4 v.
Pt. Said.
CITY' OF ALTON v. Baltimore 26 v. Norfolk.
CABOURG v. Bougie p. 30 Gibraltar.
CITY OF KHIOS v. Japan 2 v, Singapore.
CITY OF WEATHERFORD 27 v. N.-Orleans.
CRLTICSTAR 29 te Londen uitgekl. via Antw.
CONNESS PEAK v. Beaumont 28 te Hamburg.
CITY OF DURHAM v. Tees vertr. 11 v. Antw.
CASMONA 1 v. Huelva.
CARNARVONSHIRE v. Japan 30 v Vladivostock
DONA ISABEL 4 (12 midd.) v. Middiesbro
DJEMBER 4 v. Batavia,
DEMETERTON 8 v. B. Blanca.
DAHOMEY v. W.-Afrika 4 v. Havre via Bremen
DESSAU v. Japan 30 v. Hongkong.
DRYDEN v. Villa Constitucion 30 v. Teneriffe.
DRINA 22 v. Venetië via Bona.
DIOMED v. Japan ID te Yokohama.
DAN 3 v. Bilbao.
DEARNE 1 v. Goole.
ELPENOR 4 v. Hull via Hamburg.
ERMLAND v. Dairen 2 v. Marseille.
ENOSIS v. San Nicolas 20 v. St. Vincent
EDDA v. Seattle 24 v. Kingston (J.)
EEMDIJK v. Vancouver 22 v. Los Angeles.
EXPLORER v, Rangoon (of n. Amst.) p. 3
Perim.
ESPANA v. B.-Ayres 2 v. Bahia.
ELZAS1ER v. La Plata p. 25 Fern. Nor. 1 op
15.46 N. en 24.25 W.L.
EASTMOOR 29 v. Narvik.
FURST BULOW v. Rosario 30 v. B.-Ayres.
FALKENFELS v. Basrah 28 v. Bushire
FRIESLAND v. Japan 27 v. Colombo.
FRANCESCO VAZZANA v. Tunis p. 3 Ouess.
(5 verwacht.)
FOLGORE 18 v. Civ. Vecchia via Bona.
FORSHULT v. Skoghall p. 2 Gothenburg,
GiUAN 25 v. Venetië via Huelva.
GAMBIA RIVER v. La Plata 10 te Santa Fé.
GLENEDEN v. Bombay p. 29 Gibraltar.
GAASTERDIJK v. Vancouver via Hamburg p.
3 Scilly.
GOTTINGEN v. Japan p. 29 Perim.
GOTHICSTAR v. Vancouver 2 te Londen.
GERNIS v. Alexandrië p. 3 Ouessant.
GLENAMOY v. Japan 29 v. Pt Said.
GLENAPP v. Vladivostock 2 v. Colombo.
GOLDONI v. Savona p. 27 Gibraltar.
GLENSHIEL v. Japan 30 v. Hongkong.
GLENGARRY v. Japan 29 v. Pt. Said.
GREENBRIER v. Santa Marta via Bremerh. 2
3 (8.42 v.m.) 130 mtjl ZW. v. Land's End.
GEMMA v. Japan 25 v. Yokohama.
GEDANIA 19 v Baytown (of n. Hamburg).
GRUTTO 4 v. Londen.
GRANGEMOUTH 4 v. Leith.
GORBEA MENDI 3 v. Sagunto.
GARTH CASTLE v. Londen via Antw. 16 verw.
GRTJPSKERK v. Hamburg 4 te Antwerpen.
GORDEJUELA 29 v. Bilbao.
GOLDENFELS 1 v. Bombay.
GOL vertr. 46 v. Hamburg,
GLENBEG v. Japan 26 te Vladivostock.
HOHENSTEIN 26 v. N.-York via Antwerpen
HARPALION v. La Plata 20 te Diamante.
HIGHLAND HEATHER v. Vancouver 30 te
Hamburg.
HANSA v. N.-York 4 te, Antwerpen (vertr. 6)
HARUNA MARU v. Japan 3 v. Hongkong
HOOGKERK v. Bombay p. 2 Gibraltar
HAKUSAN MARU v. Japan 30 v. Pt Said.
HADA COUNTY v. St. John N.B. 3 (1— n.m.)
180 mijl W. v. Land's End.
HAKOZAKI MARU v. Japan 29 te Ldn. uitgekl
HERAKLEA 28 v. Alexandrië.
HOLGER v. B.-Ayres 1 v. Madeira
HERAKLES v. Vancouver via Liverpool was
3 n.m.) in draadlooze verb, met Land's End
HAIMON v. Japan 30 v. Port Said.
HOHENSTEIN v. Santa Fé p 28 Fern Nor.
HEDGEHOPE v. La Plata 20 te B.-Ayres.
HECTOR v. Japan 4 v. Tsingtao.
HANO v. Bilbao p. 3 (7.10 v.m.) Niton.
HERMA v. Stettin p. 4 (9 v.m.) Brunsbuttel.
HETTON 28 v. Bona.
HERMES (Noor.) v. Oxelosund p. 3 (5.30 n.m.)
Brunsbuttel.
IMBER 4 v. Manchester.
IRWELL 4 v. Goole.
IMPORT 4 V. Londen.
INSULINDE v. Batavia 3 v. Marseille.
IKALA (zie Sausorzu) 30 v. Huelva.
JONGE MARIA v. Livorno 27 te Castellon.
JOSEY (gesleept) v. Maracaibo 20 v. St Thomas
25 op 24 N. en 56 W.
JANUA v. Sepzia 20 te Bona.
JOHNNY' v. Melilla p. 26 Gibraltar.
JONGE ANTHONY v. Valencia p. 1 Gibraltar.
JANINE 1 v. Rouaan.
JOHAN SANNE 30 v. Gothenburg via A'dam.
KASENGA v. Madras 29 te Marseille.
KITANO MARU v. Japan 3 v. Colombo.
KOTA BAROE v. Batavia 1 v. Belawan.
K. LYRAS v. Karavostassi 3 te Bordeaux.
KING EDWIN v. Soerabaja p. 27 Gibraltar.
KA.TINGO v. Morphou p. l Gibraltar.
KILSTROOM v. W.-Afrika p. 29 Las Palraas
KARMALA v. Japan 3 v. Colombo.
KOMEET m.z., 29 te Londen uitgekl.
KONIG STEIN 1 v. New-York.
KOHLENIMPORT 3 v. Koningsbergen.
LOCHKATRINE v. Vancouver 4 te Liverpool
LEVERKUSEN v. Kobe p. 29 Perim.
LLANBERIS v. Vizagapatam p. 23 Gibraltar.
LOBITO v. Lissabon 28 te Hamburg (vertr. 6.)
LOCHMONAR v. Vancouver 1 v. Cristobal.
LIEUT. ST. LOUBERT BIB v. Japan 28 te
Hongkong.
LUBECK 25 v. Savannah.
LAVINGTON COURT 26 v. B. Blanca.
LEDA (Fin.) v. Helsingfors 30 te Londen uitgekl.
LARACHE 1 v. Hamburg-
LIANA v. Poti p. 28 Gibraltar.
MANGAN v. Koningsb. p. 3 Brunsbuttel.
MATSUYE MARU v. Japan 23 v. Singapore
12 te Suez. verw.
MUNSTERLAND v. Japan P- 23 Woosung.
MIN v. Japan 4 v. Hamburg.
MANZONI v. Hamburg 1 te Antwerpen.
MIDDLESEX v. Wellington 3 v. Colon.
MILOS v. Varna 2 (11.31 n.m.) 100 mtil N. v.
Rockall.
MARIE LEONHARDT v. Levant 26 v. Cahimata
MENELAUS v. Japan 30 V- Hongkong.
MAID OF ANDROS v. P°tl 27 te Antwerpen.
MIAMI 18 v. Santa Marta via Bremerhaven.
MERCURIUS 23 v Gothenburg via Karlstad.
MEERKERK v. Calcutta 26 te Rangoon.
MANISTEE 26 v. Santa Marta.
SIANELA v. Calcutta 1 te Madras.
MARIE HORN 29 v. Kirkenes.
MAGDALENA REITH 30 v. Windau (5 verw.)
MAASDAM v. N-Orleans 3 te Havana.
MEC. PRINC. CAR VIN v. Libreville p. 30 Sagres
MAHANADA v. Tampa via Londen 30 v. Norfolk
MINERAL 2 v. Stettin.
MARIENBURG 4 -v. Londen.
MARNE 1 v. Rouaan.
MITRA 28 te Curagao (of n. Amst.)
MONSUN v. Narvik 3 (2.4 n.m.) 250 mijl NO.
v. Wick.
MIDSLAND 3 v Grangemouth.
NUKERK v. Beira 2 v. Mosselbaat
NORRUNA 22 v. N.-York.
NICOYA v. Tela via Bremerhaven 2 (8.38 v.m.)
430 mijl W. v. Land's End.
NORMA (It.) v. Horniilo P- 28 Gibraltar.
NÏEUWKERK v. Beira 3 v. Genua.
NICEA v. Alexandrië p. 29 Gibraltar.
NEBRASKA, v. Vancouver 28 te San Francisco.
NAGPORE v. Japan 30 v. Shanghai.
NOTTINGHAM 4 v. Grimsby.
NEWMINSTER 4 v. Newcastle.
NUOLJA v. Vancouver 17 v. Colon.
NORD FRIESLAND v. Tampico 4 v. Antwerpen
NEMAHA 23 v Pensacola
NYSSIENA, m.z., 2 te Londen uitgekl. (nr. Schie
dam).
OLDEKERK v. Japan 3 v. Penang.
OSTARA v. Windau 2 te Antwerpen
OSTROBOTNIA v. Londen 1 te Antwerpen.
OANFA v. Japan 26 v. Vladivostock.
OOTMARSUM 26 v. Charleston (nr. Hoek v. H.)
ORLANDA v. Helsingfors P- 3 Brunsbuttel.
OLYMPOS v. Donau 1 te Galatz.
OXELOSUND 3 v. Oxelosund.
ORANJEPOLDER 4 v. Londen.
OUDERKERK v. Bremen 1 te Hamburg.
ODER 2 v. Hamburg vik Bremen.
PARKHAVEN v Rosario 13 v. Montevideo.
PIETRO CAMPANELLA v. Galveston 2 <12.55
n.m.) 350 mtil W v. Valentia.
PASCO LI v. Triest p. 1 Gibraltar.
PYRRHUS v. Japan 28 te Cebu.
PADUA v. Japan p. 29 Perim.
PETRARCA v. Triest 29 v. Fiume.
PORTISHEAD 24 v. La Plata.
POMMERN v. Novorossisk P. 29 Zea.
P. L. M. 13, v. Pt. de Bouc p. 1 Gibraltar.
PERSEVERA 25 v. Bari via Bona.
P. L. M. 26, v. Melilla p. 30 Gibraltar.
PARKLAAN 30 v. Narvik.
P. L. M. 21, 3 v. Narvik.
PENDENNIS 3 (9 n.m.) v. Leith.
PUTNEY v. B.-Ayres 1 v. Las Palmas.
PROWIDENZA 28 v. Livorno via Bona.
PALLAS (Nept.) 2 v. Stettin.
RUHR v. Japan 28 te Dairen.
RIBEAUVILLE 1 v. St. Nazaire.
RIJPERKERK v. Beira p. 27 Dakar.
RAMILLIES v. Bahia Blanca 28 v. L. Palmas
RHEA v. Danzig 3 v. Rostock.
RAUENFELS v. Calcutta p. 1 Gibraltar.
RIJNDAM 4 v. New-York.
RHENANIA v. Danzig 22 te Amsterdam.
RUY BARBOSA v. Santos 27 v. Pernambuco.
RAUL SO ARES v Santos 30 v. Rio Jan.
RoNCHJ v. Salerno p. 26 Gibraltar.
RHODOPIS v. Chili p. 3 Ouessant.
KANPURA v. Bombay 26 v. Marseille.
RIJN v. Bona p. 30 Lissabon.
RANDWIJK 26 v. Gravosa via Melilla.
RHEINHAUSEN 30 v Narvik.
STADSD1JK v. Calcutta p. 30 Perim.
SCHLESIEN v. Japan 1 v. Marseille.
ST A D DORDRECHT 14 V. Rosario via Antw.
SERULA 4 v. Liverpool.
SACO v. New-York 2 (2.12 n.m.) 415 mtjl W. v.
Bishops.
SIBAJAK v. Batavnf 2 v. Colombo.
SAARBRUCKEN v. Japan 27 v. Colombo.
SCHOUWEN v Ratavia p. 26 Pt. de Galle.
SPRINGFONTEIN v. Beira 2 te Genua.
SIRIS v. Santos 4 (n.m.) v. Antwerpen.
SOEKABOEMI v. Batavia p. 28 Galle.
SUMATRA v Beira 3 te Kilindini.
STATENDAM v. New-York 4 v. Plymouth.
SOMMELSD1JK v. Hamburg 29 te Antwerpen.
SUSA v. B.-Blanca 30 v. Jtio Janeiro.
SONNENFELS v. Bombay 2 v. Pt. Said.
SAUZORZU (ex Ikala) 30 v. Huelva.
SPECHT v. Riga 1 te Gent.
SON.TA v. Pomaron 4 verw.
SPES 28 v. Napels via Horniilo.
STRASSBURG 2 v. Hamburg.
SOMME v. La Plata 28 v. Pernambuco.
S. N. A. I, 3 v. Rouaan.
S A MALA v. Santa Marta p. 3 Lizard.
TREWELLARD v. Olympia 2 v. Halifax.
TANGANJIKA v. Beira 30 v. Pt. Said.
TOURS v. W.-Afrika 2 te Rouaan.
TORTUGUERO 26 v. Santa Marta via Bremerh.
TAJIMA MARU v. Japan 28 v Tsingtao.
TABANAN v. Batavia 4 v. Londen.
TRAVE v. Japan 27 te Hankow.
THETIS v. San Juan (P.R.) (of nr. Antw.) 24 te
La Romana.
TARGÏS v Japan 25 te Vladivostock.
TAGILA 27 v. Danzig via Helsingfors.
TRIPP v. Galveston 26 te Houston.
TRITO 2 v. Belfast via A'dam.
TILAPA 3 v. Santa Marta via Bremerh.
TONIS HANDRIS 28 v. Agios Ioannis.
THEODOROS v. San Nicolas 13 v La Plata
TERESA SCHIAFFINO 26 v. Barletta.
URANIA v. Talara (of nr. Hamb.) 22 v. Colon
UGi AGLIANZA v t.ivorno 27 te Huelva.
UARDA v. Bremen 4 v. Hamburg.
VLIELAND v. Batavia p. 3 Ouessant 5 (2 v.m.)
verw.
VERBA NIA 1 v. Genua.
VEENDIJK v. Calcutta 3 v. Pt. Said.
VOLTURNO v. Bona p. 2 Gibraltar.
VEGA v. Sun dsvail 3 te Amsterdam.
WILDENFELS v. Madras 1 v. Pt. Said.
WEST HIKA v. Mobile via Londen 24 te Boston
WASHINGTON. MARU 30 v, Antwerpen via
Bremen.
WEST UOTOMSKA 12 v Mobile via Pensacola
WESTERN QUEEN v. Galveston via Havre 2
(1 n.m.) 157 mijl W. v. Bishops.
WOLLATON 4 v. King's Lynn.
WESTLAND 4 v. Leith.
WITTEKIND 29 v. Narvik.
WAAL v. Ljusne p. 4 Holtenau. Y
WTNSUM 30 V N -York (n. Hoek v. Holl
WEST QUECHEE 30 v. Galveston via Havre.
ZETA 3 v. Bergen.
ZUID-HOLLAND 3 v. Seaham.
YANG TSE v. Japan p. 1 Perim.
ARIADNE. K o r *o r, 1 Mei. Het Neder).,
motorschip Ariadne (Adriana?) uit Groningen,
op reis van Hamburg naar Kjoge en geladen met
sojaboonen zit bij Ouro aan den grond. Svitzer's
bergingsvaartuig Sigyn is naar de stranding
plaats vertrokken om hulp te verleenen.
SALLY MAESRK. New-York. 3 Mei. Het
van Rotterdam naar hier bestemde Deensche s,
Sally Maersk zit in de nabijheid van het Shooters
Eiland aan den grond. Sieepbooten verleenen
hulp.
VERKOCHTE SCHEPEN.
Het Belgische s. Isabella (ex Scheveningen),
gebouwd in 1917 bij Kuy en v. d. Ree's Scheeps
werf te Rotterdam, en toebehoord hebbende aan
de Soc. Beige d'Armement Maritime te Antwer
pen, is door bemiddeling van de makelaars Jae.
Pierot Jr. en Zonen naar Frankrijk verkocht.
RUHRORT, 4 Mei.
VRACHTEN. Van de Rijn-Ruhrhavens naar
Rotterdam 1.40 Mk.. inclusief sleepen, Antwer
pen en Gent 2.10 Mk., inclusief sleepen, Luik
3.20 Mk., inclusief sleepen.
Van de havens van het Rijn-Hernekanaal naar
Rotterdam 1.60 Mk., inclusief sleepen, Antwer
pen en Gent 2.30 Mk., Inclusief sieepen, Luik
3.45 Mk., Inclusief sleepen.
Sleeploon van de Rijn-Ruhrhavens naar St.
Goar 0.7S0.90 Mk., Mainz-Gustavsburg 1.15
1.35 Mk,, naar Mannheim 1.301,50 Mk.
LONDEN, 3 Mei.
VRACHTEN. Bevracht o.a,: een Eng. s.s.,
v. G600 t„ 10 pet., v. Beira n. Ver. ICon./Bor-
deaux-Hamburg 23/-, mals 15 Nov.-15 Dec.;
PENDEEN 6800 t. v. Bombay/Kurrachee/Mor-
mugoa n. Genua/Marseille/of Continent 21/6,
on d.w. vervallen 28 Mei; FRUMIZ, 1800 t., v.
Huelva n. Zwijndreeht 8/6, Tinto condities, 18
30 Mei; BELLBRO v. Salta Caballo n. Rott.
of Vlaardingen op 6/- (100 laden/1000 lossen op
/-) prompt; een Duitsch s.s., v, 3700 t. v. Rott.
n. Helsingfors 2.85 f.l.o. stukgoed, prompt;
een Noorsche s.s. v. 1000 stds. v. Archangel n.
Amsterdam 59'-, 30 Juni; een Noorsche s.s., v.
675 stds. v. Archangel n. Amst. 61/-, optie Rott.
60/-, 25 Juni; VESTALIA, 8000 t, 5 pet. v. Cuba
n. Ver Kon/Cont 18/- één, 19/- twee havens, optie
Marseille 19/G vervallen 5 Mei; WEARBRIDGB
6000 t, 5 pet., v. Cuba n. Ver. Kon./Cont. 18 6,
optie, Santo Domingo laden 18/-, 115 Juni,
TIDEWAY, 7000 t., 10 pet., v. B.-Ayres n. Ver.
Kon./Bordeaux-Hamburg 22/-, Antwerpen of
Rott. 0 d. minder en verdere opties 125 Juni;
SWIFTWAY 5500 t., 10 pet., v. San Lorenzo
(niet daarboven) n. Ver. Kon./Gibraltar-Hamburg
24/6, 1—25 Juni; KING JOHN 7300 t., 10 pet.,
(59 vt.) v. Bahia Blanca n. Ver. Kon./Bordeaux-
I-Iamburg 23/3, Rott. of Antwerpen 6 d. minder,
20—29 Mei.
KOLENVRACHTEN van: Cardiff n. Lissabon
91-, Algiers 10/-, Valencia 1414%, Venetië 11/9,
Constantinopel 12/6, Dakar of St. Vincent (K.V)
9/-, Colon 15/6, Swansea n. Alicante of Valencia
14é9, Marseille II/-, Llanelly n. Amst. 6/-, Tyne
n. Randers 6/7j/>, Elbehavens 4/-, Gent 3/-, Caen
4/3, Oran 10/-, Hull n. Adelaide 25/-.
NIEUWE WATERWEG aangekomen
4 Mei namiddag:
I.45 ORLANDA, Helsingfors; MANGAN, Ko
ningsbergen; STRASSBURG, Hamburg.
vertrokken
4 Mei voormiddag:
II.— DOP. CHARLER NORTIER, Lorient'
ANNA, Gefle; 11.35 JOSEPH MAGNE, Bruntis-
land: DELPHINUS, Gothenburg:
4 Mei namiddag:
12.35 LOVLAND, Danzig; 1.— TUCURINCA,
Sta Marta: 1.25 JAMAICA, Bremerhaven; SAN
TIAGO, Christiansand; CURDUCCI, Livorno.
Wind Z.W., matige koelte kalme zee, bewolkte
lucht
VLISSINGEN 4 Mei vertr. APOLLINARIS II
Londen; GORECHT, Londen;
gep. naar Antwerpen: W.. D. ANDERSON,
Philadelphia; INO, Rott.; LIMBURG, Londen;
RAMSCAPELLE, Londen; ELWICK, Hartje;
pool; MASSIS, Constantza; MALINES, Harwich-
TALVALDIS, Plymouth; CHARKOW, Kopen
hagen; MOTOCARLINE, Baton Rouge; GRIJPS
KERK, Hamburg: ZEELAND, Londen; LEE-
LEE. id.; ANNA ELISABETH, id.: VENERS-
BORG, id.; MERCURIUS, id.; MAID OF
ATHENS, idem; NOORDKAAP, idem; CELTIC-
'^-1 OISE, Parijs; YALOU, Duinkerken;
JOLLY HUGH, Swansea;
gep. naar Gent: GALA, Londen;
gap. van Antwerpen: BRUGES, Harwich;
VILLE DE STRASBOURG, Duinkerken;
TREUENFELS, Rott,WELLAM DE BESCHE,
Rouaan; WERRA, Hamburg; ADOLF VON
BAEYER, Colon; HARELDA, Rott.; EAST-
BOROUGH, B.-Ayres; MANATAWNY, Middies
bro; WERNER, Londen; BRITISH TRANS
PORT, Newport Mon.; PORTHMEOD, Dublin;
MOORFOOT, Grangemouth; WAREGGA, W-
Afrika; MARIANNE, Hamburg; MEISE, Memel
UZSA, Sta vanger; KURLAND, Helsingfors;
LONDON, Koningsbergen; THE DUICE, Gar-
ston; YAINVILLE, Rouaan; CLANDEBOYH.
Sligo; LOLA, Londen; CARMEN, Kotka; CAP
D'ALBRECHT, Casablanca; FENNA, Londen,
JAN VAN RIJSWIJCK, Middiesbro; PHRYGIA,
Cuba; AVIEMORE, Swansea; DAFILA, Man-
Chester;
gep. van Gent: BRITISH LANTERN, Londen;
gëp. naar Terneuzen: GRIETJE, Londen.
STOOMVAARTLIJNEN.
GAASTERDIJK Vancouver n. R'dam via Ham
burg p. 3 Lizard.
STUYVESANT Barbados n. A'dam 3 <1.18 v.m.)
900 mijl Z.W. v. Valentia.
-E ROTTERDAM VERWACHTE SCHEPEN.
YALOU v. Duinkerken 4 te Antwerpen.
ENFIELD 27 v. Sevilla.
GORDEJUELA v. Bilbao p. 3 Ouessant
WESTERN QUEEN v. Galveston via Havre p.
3 Lizard.
GAASTERDIJK v. Vancouver via. Hamburg n. 3
Lizard.
USEDON v. Hamburg 4 v. Cpxhaven.
HMILLEGOM 3 v. Beaumont via Bordeaux
CORDELIA t„ v. Constantza 3 te Thames Haven
uitgekl.
BRITSUM 3 v. Shields.
AGILITY 2 v. Harhurg (n. Sehiedam.)
AUDACITY 2 v. Harburg (n. Zwijndreeht.)
I-IANSWEERT, 3: Mel
Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor:
ROTTERDAM: st. Lotus; Telegraaf IS; Hel
vetia; Adriana, Faasse; STEENBERGEN- st.
Energie; ZIJPE: Mijn Goesting Zulle, Broeders-
AMSTERDAM: st. Verwisseling; Stad Amster-
dam 6; GRONINGEN: Berendiaa Fenneehiena*
Orsel; HAARLEM: Economie, Eier; BOLNES:
Ranto, Teeuw; OOSTERHOUT: Onderneming,
van Eyken.
DUITSCHLANDst. Rijn en Schelde 7; Fi-
ducia,- de Jonge, Scaldia 1, Jaspers; Loreiey,
Bapp; Adolphine, Reyniers; Christina, van Beu-
sekom.
BELGIS: st. Amstel 9; Stad Amsterdam 10;
Rival; Stad Amsterdam 7; l'Esperance; Catha-
rina; Telegraaf 10; Telegraaf 16; Zorg en Vlijt;
Aaltje; Eben Haezer; Nooit Volmaakt; Virgi-
nie; De Tijd; Adriana; 4 Gebroeders; Hout
handel; Macte Animo; Johanna; Pieternella;
Amstel 4; Wilhelmina; Coöperatieve 1, Schot:
Christina, Leunls; Broedertrouw, den Rooven
Spes Salutis, den Rooyer; Vertrouwen, v. dL
Vliet; Scheldestad, Somers; Asselyn, van Ba
len; Charitas, Oosse; Philippe, Rottiers; 3 Ge
zusters, Ruysseveldt; Poolster 2, Borms; Jopbi,
van Duynen; Lukkien, Theys; De tijd zal 't
Leeren, de Rijder; Adrtanus, Verschure; Helena,
Meeuwsen; Jeanne, Kieboom; Nautilus, van
Winsen; Nomados, KSpp; Alida, v. d. Vegte;
Marcel, ten Napel; Frans, Savellcouls; Dipping
2, van Keuten; St. Maria, Ermers; Mannheim
25, Moskob; Klasina, Loorhach; Dahomey,
Ehret; Machiensteen 24, de Vuyst; Elisabeth,
Ross; Phllomene, de Meyer; 2 Gebroeders, de
Korte; Pieternella, Verburg; Ideaal, van As-
p.ren.
ROTTERDAM, 4 Mei.
Vlet- en lichterwerk: 140 ton 10, 340 ton ƒ14,
300 ton ƒ15, ales per dag. Stemming lusteloos.
Vaarwerk: 450 toni cokes n. Amsterdam ƒ1.60
100 ton zwaar goed n. Merxem (B.) 30, 216 ton
zwaar goed n. Utrecht ƒ1.60 per last, 600 ton
graan Neuss 240 en bloc, 500 ton kolen n.
Coblenz a 1,30 per last,
Vracht n. Mannheim 1.50—1.GO per last.
Ertsvrachten n. d. Ruhrhavens 1400 ton 80/90
ct., 4/8 losdagen. idem na Grimberg ƒ0.90I.
Sleeploon n. d. Rijn 42% ct. tarief.
KRALINGSCHE VEER, 4 Mei. Aangevoerd
3 kleine zomerzaimen 1.80»en 60 groote
zomerzalmen 1.25—1.90 per pond, 1 elft a 8.50
per stuk.
ROTTERDAM, 4 Mei, Heden werden aan. de
vischmarkt P.Ihier van ÏJmuiden, Nieuwedlep,
Spakenburg en elders 120 kisten en manden
versche visch en 480 kistjes bekking aange
voerd. De prijzen waren voor: kabeljauw 14
20, gul ƒ9—13, schelviscft 616, wijting 48,
kleine schol 8—12, bot 2—6, geep 16—18,
fint 6—22 per mand, zalm 6—18, elft 11.60
per stuk, versche bokking 3060 ct., harde bok
king 11.20 per kistje.
Scheveningsche markt. Aangevoerd 90 kn,
bokking, prijs per stuk 3—5 ct„ 110 kn. spekbok-
king, prijs per stuk 58 ct., scharren 8 manden
jrtis per bos, groote 1.25—1.59, handgroot ƒ6.80
1, middel 0.50—0.75, krit 8.20—0.35.
ROTTERDAM, 4 Mei. (Coöp. Tuinbouwvei
ling „Rotterdam en Omstreken!'1 O. A.) Hon.
kaskomkommers le art. 323A 2e srt, 222FT,
3e srt. 1820. p latg laskomko mm era W
2e srt. 2430, 3e srt. 1621, k-omkonwner-
stek 3041, sla (kardoes) f 7.80, ld. (Meikoning)
7.8014.70, 2e srt. f 3.20—8.20, slaveKen 142«
spinazie 2236, dunsel 6 ct-r tomaten A 53—74,
4460, OC 38 ct., radijs 5.9Q, sntJbocmen 2
per 100 stuks.
4 Mei
Constantz 3.14
Huningen
Kehl
Mannheim
Bingen
CauP
Cobleiu
Keule»
1.40
2 55
2.87
1.70
1.82
1.80
1.48
3 Mei
3.14
1.23
2.35
2.83
1.62
1,71
1.80
1.43
4 Mei 3 Mei
Duisburg —0.17
Rohrort 0.12
Kost helm 0.21
Ems 1.08
Trier 0.60
Mulheim R. 1.17
Emmerik 1.10
Wesel 0.14
-0-18
0.12
0.11
1.10
0.40
1.17
CL—
-0.13