De bollenvelden Roeiwedstrijden - Jeanne d'Arc-feesten x- Het fraaie zomerschewcer van Hemelvaartdag heeft ruimschoots den verregenden bollen- Zondag goed gemaakt. In de dorpen der bollenstreek tusschen Haarlem en Leiden was bet ontzettend druk van auto's en fietser. De pomp te Lisse bewees goede diensten voor droge keelen en lekke banden! Op Uemelvaartdag werd te Amsterdam in bet Olympisch Stadion voor 1929 de wielerbaan weer geopend. Een fraai overzicht van de baan tijdens den premiewedstrijd voor beroepsrjjders en onafbankeijjben He grootsohc feesten van Tcanne d'Arc te Orleans zijn begonnen met een imposant défilé van geestelijke, burgerlijke en militaire autoriteiten. Men ziet op onze foto president Doumcrgdte, en achter hem de heeren Poincaré, Doumergue en Painlevé Het standbeeld van Jeanne d'Arc, dat ter gelegenheid van het 5e eeuwfeest der Fransche nationale heldin is onthuld te Orleans Voor de eerste maal won de Leidsche Studentenploeg Njord het hoofdnummer van de Varsity, de een tijdperk van nederlagen, dat 21 jaar geduurd heeft. Rechts: Van de Roeiwedstrijden op bet Voordzeekanaal. Soiffeur v. d. Meer stapte, na de overwinning te hebben behaald, kalm te water en waadde naar den kant roeiwedstrijden op het Noordzoekanaal, met de oude vier. Op onze foto de bekranste overwinnaars in hun boot. Deze zege maakte een einde aan Een schattig drietal gekickt op de 14e Internationale Hondententoon- stelling op Hemelvaartdag gehouden ln het Rai-gebouw te Amsterdam. Links: de Griffon Beige „Fanny", en rechts: Griffon de Bruxelles „Jean" welke belde een eersten prijs behaalden Een leuk zomertoiletje 1929, met lange mouwen en langere rob

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4