DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 4 52ste Jaargang Donderdag 16 Mei 1929 No. 154'6 Dit Dammer bestaat oit drie bladen STADSNIEUWS W. VAN LOON Cijfers die tot nadenken stemmen VAN DE LEESTAFEL UIT GOUDA Laat nu uw woning zuiveren van ZUIVERAARS van gebouwen en schepen Kamerlingh-Onneslaan 124a, Schiedam AGENDA KUNST-AGENDA UIT HAASTRECHT NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAN BUREAUS KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand f 1.10, per week 25 cent Franco per post t 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postcheque en girodienst 81440 ma AUVEUTENTIEN: 16 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusscUen üea tekst 60 cu per regel Kleine adverte ntles: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct tot n max. vaD 50 woorden KabouIer-advertenties 6 regels 050, 10 regels 0.75,15 regels f 1.- Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voe „j „ogen: f 250 bij verlies van één band, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij ver- lies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Volgens het verslag van den toestand der gemeente over 1927 bedroeg het aantal gezin nen in onze stad op 31 December van dat jaar 10.272 er was de gemiddelde gezinssterkte 4.21. Een geindddelde gezimssiterkte van 4.21, iets jne;r dan twee kinderen per gezin! Het is teekenend voor den tijdgeest. Wanneer men overigens het verloop van het geboortecijfer in onze stad over de laatste veertig jaar nagaat, dan blijkt hoe dat ondanks een aanwas der bevolking met meer dan tach tig procent niet noemenswaard is vooruit ge gaan. In 18S5 bedroeg op een bevolking van 24344 zielen het aantal levend geborenen 970; in 1928 op een bevolking van 44.870 zielen 1057, dus juist 9 procent meer, terwijl in dien tijd de bevolking met ruim 84 percent is ver meerderd. Daarbij komt nog, dat relatief het aantal huwelijken eer vermeerderd dan verminderd mog worden genoemd In 1885 bedroeg het 69 op de 10.000 Inwoners; van 1919 af was het gemiddeld op datzelfde aantal inwoners 79. Zoodat zou moeten worden geconcludeerd, dat de kinderrijkdom, sinds veertig jaren in onze sta<d met vrijwel de helft is verminderd. De kinderrijkdom, de rijkste zegen door God over het huwelijk uitgestort, hij schijnt al minder ook in onze stad te worden begeerd, al meer als een last te worden beschouwd. Het kwaad woekert voort In eiken kring. En daar, waar elk zedelijk houvast ontbreekt richt het zijn grootste verwoestingen op het gebied der zelfvernietiging aan. De grootere lusten des levens verslappen de kracht om de Jasten te dragen, inplaats van die te ver sterken. En zoo richt de moderne maatschappij, zoo niet het Godsgeloof en de daaruit ont spruitende zedelijkheidsvormen een krachtige rem weten aan te leggen, zichzelve te gronde. BEDEVAART NAAR BR1ELLE De leden der Schiedamsche mannencongre- gatiies worden nog met een enkel woord her innerd aan de bedevaart naar Brielle, welke wederom op Tweeden Pinksterdag wordt ge houden. De boot vertrekt om half negen van het Hoofd. Na de bedevaart 's avonds om zeven uur Lof voor de process!egangers in de kerk van het H. Hart. JUBILEUM R. BENTHEM De heer R. Bentihem, directeur van het post- en telegraafkantoor herdacht heden den dag, waarop hij veertig jaar geleden bij den dienst der P.T.T. in functie trad en wel als surnumerair te Medemblik. Alvorens de heer Benihem tot lirecteur te Schiedam werd be noemd, trad hij in dezelfde functie te Bos koop, Kuilenburg en Zierikzee op. Het jubileum wordt door den jubilaris met zijn personeel hedenavond in „Musis Sacrum in intiemen kring gevierd. Boven den ingang van het postkantoor en van de telefooncentrale aan de Hoogstraat tvoei heden de Nederlandscbe driekleur. R. K. VOLKSBOND Met Staatscourant 93 zijn verzonden de ge wijzigde statuten van den Nederlandschen Roomsch Katholieken Volksbond, a.fdieeling Schiedam, POSTDUIVEN De Schiedamsche Postduivenvereeniging „De jonge Liefhebbers" hield Zondag 51 Mei een wedvlucht van Nieuwerkerlc af Afstand 15 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: le en 2e H. A. de Regt; 3e A. Boes; 4e J. Koen derman; 5e W. Portman; 6e en 7e H. Damme; diploma A. Boes. Aankomst le duif: 9 u. 34 m. 22 sec. Aankomst laatste duiif 9 u. 33 m. 59 sec. Zondag 12 Mei werd er van Woerden af, Bl'stand 38 K.M. gevlogen. De prijzen werden Bis volgt toegekend: le W. Poelman: 2e en 3e H. Damme; 4e Bebr. Kerssemeyer; 5e en diploma K. H. de Regt; Ce H. Brökling; 7e A. Boes. MISHANDELING De heer F. S., kantoorbediende, wonende Krugmanstraat, heeft bij de politie een klacht Rtgediend, dat hij gisteravond door zekeren A S. uit de Nassaylaan is mishandeld. Deze ®Bd hem een paar stompen op de oogen toe- ^Bdiend. Proces-verhaal ls opgemaakt. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 15 Mei. Vertrokken: s.s. Toba, "aar R'dam; s.s. Greenbrier, naar Kingston. HARBURG, 15 Mei. Aangekomen: s.s. ^uthlorUy en s.s. Alchymlst, belde van Bchiedam. HET STREEKNET VOOR DE BENEDEN-MAAS Algemeene vergadering DE DUIZENDSTE TELEFOONABONNé TE SCHIEDAM In de bovenzaal van „Musds Sacrum" hield hedenmorgen de coöperatieve telefconvcreemi- ging Het Streeknet voor de Beneden-Maas" U, A., een algemeene vergadering. Aanwezig waren 6 leden.. De notulen der vorige algemeene vergade ring, voorgelezen door den secretaris, den heer J. H. van Linden v. d. Heuvel], werden onver anderd goedgekeurd, evenals het jaarverslag over 1928, waaraan wij het volgende ontiee- nen: a. Telefoonverkeer. Nog steeds neemt het gebruik, dat van de telefonische gemeenschap tu^sclien Schiedam en Rotterdam gemaakt wordt, toe. Tusschen beide Steden werden gevoerd: Totaal aantal Gemiddeld aantal gesprekken gesprekken per dag 1926: 1.843.423 E.Ö50 1927: 2A45.861 6.887 1928: 2.475.244 6.763 Aangenaam le het ons te kunnen vermelden, dat door bemiddeling onzer Vereeniging is ver kregen: le. dat de abonnementsgelden voortaan per kwartaal worden geïnd bij die aangeslotenen, die dit verlangen, en 2e. dat de namen der Schiedamsche abonné's, die daarop prijs stellen, ook kunnen worden vermeld in de Rotterdamschc Telefoongids (witte gedeelte). Op 31 December 1928 telde de vereeniging 238 leden voor klasse A; 302 leden voer klasse B: 51 leden voor klasse C. In totaal 591 leden. c. Geldmiddelen. Volgens de rekening over 1928 bedroegen de ontvangsten f 13.117. 34, de uitgaven f 9.960.44. Batig saldo f 3.156.90. Aangezien de aanwezige middelen toereikend zijn om aan de leden der klasse A gegarandeerde reductie te betalen tot 1 November 1930, zijnde de datum waarop de werking der Vereeniging een einde neemt, meenden wij van de leden der klasse C, met ingang van 1 October 1928, geeDe verdere bijdragen te moeten vofderen, van welk besluit wij kennis gaven per crculaire d d. 12 April. d. Bestuur. Het bestuur Weef onveranderd en bestaat uit de heerenIr. C. Houtman (klasse C) voorzitter; B. G. Hoogendam (klasse A) ondervoorzitter; J. G. H. Brounts (klasse A) G. W. van Bergen Walraven (klasse B); S. Hijman (klasse B)Ir. A. Knape (klasse C) S. S. Vies Jr. (kiasse C). Secretaris-Penningmeester is de heer J. H. van Linden van den Heuvel], Administrateur de heer C. H. Scheffers. Met de T el efoooi administratie werkten wij weder op de prettigste wijze samen. Aan de orde was thans de benoeming van de commissie voor het nazien der rekeningen, waarvoor de aftredende heeren mr. Roelants, Willemsen en Bovenberg bij acclamatie werden herkozen. De secretaris deed nog mededeeling van bet feit, dat de vorige week te Schiedam de dui zendste telefoon-abonné was ingeschreven. In verband met dit feit is door de vereeniging aan de telefonisten een traetatie aangeboden. Nadat bij de rondvraag nog even het jubilé van den postdirecteur was besproken, sloot de voorzitter, ir. C. Houtman, de vergadering. OPENBARE VERKOOPING Bij de gisteren ten overstaan van de nota rissen mrs. Mindercp en Rust te Rotterdam in het Notarishuis aan de GeMerschefkaidb te Rotterdam gehouden verknoping, werd perceel I, gelegen aan de Lange Haven 94a en b, in gezet oip 2400perceel twee, gelegen aan de Lange Haven 96a en b op 2700. PLEZIERJACHT Hedenmorjjm passeerde d,oor onize haven de in Vrijenban tot een plezierjacht omge bouwde klipper „Actueel", tclebehoorende aan den heer Bingham ufiit Rottendam. De betstemming van het schip, dat op zijn tocht door de haven veel belangstelling trok, is Rotterdam. Bij den eigenaar, dde ook he- denmofgen aan boord was, bestaan plannen om er een toebt naar Engeland mee te ma. ken. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Magitilda M., dochter van C. J. M. van Baarle en S. J. H. van Pinxteren, Westfrankelandscheetraat 41 Adriana, doch ter van W. G. A. Vermeer en A. Krijgsman, Stationstraat 16 Jan W., zoon van J. Donkers en P. Blokland, Maasdijk 134 Hendrik J„ zoon van A. C. W. den Boer en E. M. Bijl, Graaf Florisstraat 5 GEHUWD: P. van der Zwart 28 j. en T. P. Degeling 22 j. H. Priem 31 j. en E. Brouns 18 j. H. B. W. Valkeeitijn 24 j. en G. A. Broxks 21 j. P. van Kerkhof 32 j. en E. L. Groenhoret 34 j. A. J. de Jong 24 j. en J. Koppenhagen 22 j. J. A. Joore 27 j. en G. C. M, Loog 26 j. W. J. van der Horst 41 j. en L. Beeaelaen 34 j. OVERLEDEN: A. J. Leenderts, 77 J. weduwe van J. F. A. Rensman, Nieuwe Haven. ,-i 4 - d DE VERLOTING DER T.B.C,-VEREENIGING Trekking op 30 Mei aanstaande Dank zij de bijzondere activiteit, welke de verkoopsters van loten hébben getoond, kan de commissie belast met het houden eener verloting ten bate der vereeniging tot be strijding der Tuberculose, berichten,, dat alle loten zijn verko-Vit en <tat de trekking reeds den 30-sten Mei a.s. zal plaats hebben. Ten overstaan van notaris Hoek zal dien dag des namiddags half twee in het Ver kooplokaal aan de Lange Haven alhier in hut openhaar de trekking geschieden. Trekkingslijsten zullen dan verkrijgbaar worden gesteld, terwijl de commissie reeds maatregelen heeft getroffen met betrekking tot het uitreiken der prijzen. Deze maatregelen zullen op de trekkings lijsten worden bekend gemaakt. DE SCHIEDAMSCHE SCHOOLWERKTUIN De kinderen die onder de auspiciën van de Vereeniging voor School- en Schoolwerl.- tuinen een tuintje bearbeiden, komen met zaaien en poten deze week gereed. Nog voor Pinksteren zijn ook door de meesten de bloemzaden uitgestrooid. Ieder tuintje bevat: een bedje radijs, een bedje raapstelen, een groot bed slabonnen, een rij kroten, een rij groote boonen, twee rijen snijbiet, twee rijen aardappelen (eigenheimers) twee rijen sjalotten, een of meer rijen kropsla- planten en een groot bed, van plm. 6 M2. bloemen. Op het hloeraenbed zijn gepoot: herfst- aster, viooltje®, vergeetrtiïjniet, vingerhoeds kruid euz. Verder zijn of zullen worden gezaaid: asters, af ri kaant je», chrysantemnm cartmetum en calliopsis tricolor. Na de radijs-, groot boonen. en raap- stelenoogst zulen nog roode en savoye kool en andijvie worden gepoot. Gedurende de Pinhs-tervacantie zullen de kinderen, 's morgens van 911 uur komen ai-heiden. Deze regeling begint reeds Zaterdag 18 Mei DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Aangeboden arbeidskrachten: glasblazers: stellers; letterzetters; grondwerkers; opper lieden; timmerlieden; kistenmakers; kuipers; zagers; flesschenbetceners; aanhouders; klin kers; metaalboordersstokers; eonstr.wer- kers; constr. bankwerkers; banketbakkers; broodbak-kers; brandersknechtsdistillateurs- knechts; sigarenmakers; magazijnpersoneel; transportarbeiders; varensgezellen; voelieden; zakkendragerskantoorbediendenfabrieks arbeiders en olsse werklieden. Gevraagde arbeidskrachten: te Schiedam: plaatwerkers; ijzerwerkers; metselaar; loop jongen; reiziger; meid-huishoudster; dienst bode; meisjes voor fabrieksarbeid en was- scherijte Eindhoven: ongeschoolde arbeiders (ongehuwd) 21—26 jaar en groote gezinnen met 6 of meer kinderen; te Overschie: fabrieksmeisjes; te Curasao: aanbouwers, aan houders; constr. werkers; constr. bankwerkers, luchtklinkersluchtkokers; koper-smeden; pijp- f ifters; elec-tr. lasschers; sch-eeps-plaatwer. kers; scheepshall k werkersmachine-bankwer kers; ketelmakers en draaiers. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Broers- veld 142. ONS DAGELIJKSCH BROOD In het Broodbesluit is o.rn. bepaald, dat de bereiding, verpakking, bewaring, behande ling en het vervoer van brood uitsluitend mogen geschieden op zindelijke wijze, niet mogen plaats hebben door personen, die lijden aan zweren, etterende wonden of huidziekten aan het hoofd, aan de handen en (of) armen, voor zoover deze personen met deeg of brood in aanraking komen. Bij vervoer van brood op den openbaren weg moet het brood op deugdelijke wijze beveiligd zijn tegen stof, vuil en insecten. GEZONDHEIDSRAAD WEGWIJZER. Het mag bekend heeten, dat het „Katho liek Indiieclh Bureau" zich reeds veel ver diensten heeft verworven voor Indischgangers en oud-Indisehgangers. Het bureau breidt on der kundige leiding zijn zegenrijken arbeid nog steeds uit. Aan belangstellenden worden steeds met de meeste bereidwilligheid inlich tingen verstrekt, terwijl ook de „Wegwijzer", waarvan dezer dagen de tweede uitgave ver scheen, In dit opzicht goede diensten bewijst. Op veler verzoek ie in deze tweede uitgave opgenomen een uittreksel uit het leerplan 19281929 van enkele der voornaamste On- derwijslnrchtingen hier tie lande met betrek king tot Indië. Meerdere onderwerpen onder gingen bovendien een uitvoeriger behandeling. Van degenen, die zich met de zorg voor den inhoud belastten, noiemten wij o.m. de paters J. F. A. Flr|aacken S.J. en H. van Offeren S. J., ajemtade de heeren: dr. ir. J. Schmutzer; J. A. M. Bruiaeman en J. A. M.onod de Froideville, terwijl de heer P. Schnebbeldé zich piet de algemeene samenstel ling heeft beflaeit. Het adres van het K, L B. isf ge Carpentier- styaat 163, 's-Grpvenhagë. 5 ..-.if: Jr.. HET HELDENDICHT VAN DE ROOMSCHE DAAD Een halve eeuw Katholiek leven Wanneer wij van iedereen, die de eerste voorstelling, bijwoonde zijn of baar meening hadden gevraagd over het Heldendicht van de Roomsche Daad. dan zouden wij van geen drie wij zijn er van overtuigd hebben te hoorei) gekregen, dat hij of zij spijt hebbeD er een avondje aan gewaagd te hebben In geen enkel opzicht heeft het werk van Pater Hyacinth Hermans teleurgesteld. Het tegendeel is het geval géwordén. Want dé beelden, die zulk een breeden kijk geven op de resultaten van eeu intens leven voor «te Katholieke zaak, slaagden er in de toe schouwers geboeid te houden en hen dermate enthousiast te maken, dat zij eigener beweging uit volle borat Roomsrhe Blijdschap begonnen te zingen. Wij hebben over de waarde van het Helden dicht reeds in zoovele toonaarden gezongen, dat het ons overbodig lijkt opnieuw de lof trompet te steken. Wij zijn er van overtuigd, dat de bezoekers, die gisteravond voor de helft het Thalia- theater vulden, betere propagandisten zullen zijn dan een recensie vol waardeerende woor den en daverende rhetoriek. Laten wij nog dit zeggen: Het heeft ons bevreemd, dat er in de zaal nog zooveel ledige stoelen waren te zien. Waartoe die „vrees" om absent te blijven? Of wilden de wegblijvers eerst eens afwachten „hoe le zijn zou"? Welnu als dit het geval is dan durven wij gerust zeggen, dat zij veel zullen gemist hebben wanneer ze zonder meer de gelegenheid, die ze thans hebben om kennis te nemen van den rijken en vruchtbaren arbeid van den Room. sclie zielenijver, laten voorbijgaan. Daarom rekenen wij met het bestuur vau de R. K. Kieevereèniglng, aan wiens initiatief, gesteund door de medewerking der directie va„ het Thalia-theater, men deze vertooningen te danken heeft, er op dat Thalia vanavond te klein zal zijn. Het Heldendicht verdient een uitverkocht huis. Voor den aanvang sprak de Zeereerw. heer Pastoor P. J. A. de Graaf bij ontstentenis van den Hoogeerw. heer Deken P. H. Wijten, burg, een woord van welkom. Hij drukte zijn spijt uit over het feit, Jat hij de zaal zoo slecht gevuld zag en zich afvragende welke de reden daarvan mocht zijn, meende hij te moeten zeggen, dat deze gezocht moest worden in de laksheid van al te vele Katholieken. Hij vond het jammer dat er onder de Katholieken nog altijd men schen zijn, die het bij een ander mooier en beter vinden dan in eigen huis, die op ander, mans grond slechts bloemen en rozen zien, doch op eigen erf niets dan doorns en distels. Spr. bracht dank aan het bestuur der R. K. Staatspartij, dat het aangedurfd heeft het Roomsche kunnen in Nederland voor altijd vast te leggen en daardoor een kunstwerk deed scheppen dat uitmunt in schoonheid en duidelijk openbaart de majesteit van de Roomsche kracht. Hij besloot met het uitspreken van de hoop, dat allen een genoegelijken avond zouden hebben en wenschte het bestuur der kiesver- eeniging voor de volgende vertooning een be*eT succes. Voor den aanvang der pauze sprak de pen ningmeester der kiesvereeniging, de heer W. Hoonhout, een opwekkend woordje. Ook hii betreurde het, dat Roomsch Gouda zoo slecht was opgekomen, en schilderde in pessimisti sch en toon den slechten toestand der kas. Hij wees er op, dat de kiesvereeniging straks een zware taak te vervullen krijgt en wanneer men wil, dat bereikt wordt datgene wat zij zich voorstelt: n.l. om op politiek terrein zoo veel mogelijk actie te voe-ren teneinde zieltjes te houden en te winnen en aldus mede te werken aan de vertooning van Gods eer en glorie, dan rekende hij er op, dat men door daadwerkelijken steun mede zal helpen dal doel te bereiken. Het hartig woordje van den penningmeester der R. K. Kiesvereeniging heeft, naar wit vernemen, reeds tot resultaat gehad, dat hem na afloop van de voorstelling door iemand, die onbekend wenscht te blijven, een bedrag van 25 ter hand werd gesteld. Wie volgt dit mooie voorbeeld? KANTONGERECHT In de zitting van gister nzijn veroordeeld: Wegens overtreding binnen aanvaringsregle ment; A. B. te Ouderkerk a. d. IJssel 10 subs. 5 d. li. Wegens overtreding Arbeidswet: P. v. d. B. te Blelswijk 2 x 1.subs. 1 d. h. Wegens overtreding Ongevallenwet: P. G. te Waddinxveen 10 subs. 1 d. h. met beve] van teruggave loonlijst aan den Raad van Arbeid. Wegens overtreding motor- en rijwielbeschik king: G. v. M. te Barnevelt 1.subs. 1 d. li. Wegens overtreding motor en rijw. regl.: G, S. te Hekendorp, H. C. te Boskoop en W. van E. te Waddinxveen, leder 3.subs. 1 d. h. Wegens overtreding leerplichtwet: J. O. te Gouderak, schuldig z. toep. van straf. Wegens overtreding art. 461 W. v. W. O. te Bergschenhoek 6.subs. 1 d. h.; P. O. te Rotterdam 6.subs. 1 d. Wegens overtr. alg. politieverordening te Gouda; J. P. van P. te Voorburg 16 subs. 8 d.; L. D. te Woerden 13.— mibs. 6 d. door de la. Reel. 4215 S 16 lederen Zondag Patronaat St Dominlcué Godsdienstonderricht en ontspanning in hef patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur,. '8 Maandags repetitie Muziekgezelschap St» Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. H« Damclub l.D.O. Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. R. Metaal» Dewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K, Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Ronlnki. man» nenzangvereeniging „Orpheus", gebouw R. Kt Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering ..Katbo» dek Streven". Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdagavond van half acht tof half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai» werk bij de Thereslavereeniglng aan het ge» bouw van den R. R Volksbond. lederen Woensdagavond van 7 our tof half negen zitting bestuur Spaarfonds K. K, S. V. „Excelsior" Gebouw Kath. Kring. lederen Zaterdag Stedelijk Museum, geopend van 2 tot 5 uur. Vrijdag 17 Mei Comité tot uitzending van zwakke kinderen (onderafdeeling van den Ned. R. K. Volks bond). Algemeene ledenvergadering Gebouw. R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Examen voor de leden van de R. K. Eerste Hulp Bij Ongelukken. Degenen die op de ledenvergadering van Vrijdag J.l. verhinderd waren, worden verzocht alsdan aanwezig te zijn. Aanvang 8 uur. Zaterdag 18 Mei Tooneelvereeniiging „Eigen Studie". Eerste jaarfeest. Verkooplokaal. Aanvang 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 16 Mei. Offieie-ele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop> handel. Moutwijn -Moutwijn 46 pet. 17.— per H.L. H. J. JANSEN, Spiritus Melasse-spiritus 32.per H.L. SCHIEDAM, 16 M|-l. Men noteert voor Ruwe graanspirltus 6u pet. f if.— per H. U Spoeling j j Noteering 1.50. i TE ROTTERDAM 16 Mei: Groote Schouwburg, De onzlchtba- ren (Deensche gastvoorstelling) 8 uur (voor volwassenen). 18 Mei: Groote Schouwburg, De generale repetitie van Een kostbaar leven. (Ver. Haagsch Tooneel) 8 uur. 19 Mei: Groote Schouwburg, De generale repetitie van Een kostbaar leven. (Ver. Haagsch Tooneel) 8 uur. 20 Mei: Groote Schouwburg, De generale repetitie van Een kostbaar leven. (Ver. Haagsch Tooneel) 8 uur. Dagelijks (tot en met Zaterdag): Circus- Schouwburg, Nummer Zeventien (Nw. Ned. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma'! tot en met Donderdag 16 dezer in: Royal (voor volwassenen); Corso (voor volw.)f Grand Theatre (voor volwassenen); Luxoy (voor volwassenen); City (voor volwassenen)!1 Olympia (voor volwassenen). POLDER BENEDEN HAASTRECHT In de op Zaterdag, 11 Mei j.l. gehouden ver» gadering van stemgerechtigde ingelanden werd de rekening, dienst 1928 vastgesteld als volgtlj ontvangsten f 1953.65, uitgaven f 1748.40, batig slot f 205.25. De begrooting voor 1929. werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 1678. 27, terwijl de omslag per H.A. werd bepaald op f 1.50 (v.j. f 1.—). Tot leden denf. commissie voor het nazien der rekening 1929 werden aangewezen de heeren H. Kloot en G, Speksnijder. De voorjaarsschouw over de wateringen van den polder zal worden gekoudefl op 15 Juni a.s. Tot bestuurslid werd herkozen de heer O, Boer, die 43 stemmen op zich vereenigde, dé heer H. Kloot kreeg 6 stemmen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1