Een strand in Amsterdam - Tentoonstelling te Barcelona Breda- r Prof. Te 's-Bosch kwamen op de Pinksterdagen de leden van den Euch. Kruistocht in de diocese Den Bosch bijeen. Bij het prachtige II. Hart-monnment werd de toewijding uitgesproken d Franken van Breda, welk plechtig moment onze foto in beeld brengt Begin der vol gende maand zal het duizend jaar geleden zijn dat de stad Meissen, in Saksen, be roemd om haar porcelein, door Hendrik de le werd gesticht, welk feit met schitterende feesten» van den 2en tot den 9en Juni, zal worden gevierd. Onze ioto geeft een stadsbeeld, met de domkerk als bekroning ervan Ken radiografische foto van de ontzettende ontploffing welke voor eenlge dagen het (dekenhnis te Cleveland (Am.) teisterde, en waarbij meer dan honderd personen den food vonden, terwijl tal van anderen zwaar gewond werden. Op onze foto draagt men dood en en zwaar gewonden het gebouw uit Een ontzaglijke menigte was den dag der opening van de Ibero-Amerikaan schc tentoonstelling te Barcelona aanwezig bij de plechtigheid, welke door het geheele Koninklijk Huis werd meegemaakt. We zien op onze foto hoe de toeschouwers vanaf het Paleis der Naties de voorbijrijdende Koninklijke familie toewuiven, terwijl n°S duizenden bezoekers op het achter plan de komst v. d. koning op dat gedeelte van 't feestterrein afwachten Z. K. H. Prins Hendrik bracht Donderdag een bezoek aan Veendam, waar hij o.m. de Stroostoffenfabriek „De Phoenix" bezichtigde. We zien hem hier in gezelschap van den Directeur der fabriek, den heer A. Paull-Wilkens in een der afdeelingen. De heer met den ambtsketen Ja .de burgemeester van Veendam Aan den Westerdokdijk te Am sterdam, tegen het emplacement der Ned. Spoorwegen, heeft de jeugd van de hoofdstad een gratis badgelegenheid en heeft zich langzamerhand een Intens strandleven ontwikkeld, zooals de lezers op onze foto kunnen zien Met man en macht is dezer dagen gewerkt aan de reparatie van het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" ten einde het in staat te stellen, de vlucht naar Amerika voort te zetten. Onze foto brengt in beeld het transport van een zware kist met onderdeden voor de reparatie In verband met den aanleg van den nieuwen dijk op Ameland, bracht minister v. d. Vegte begin dezer week een bezoek aan dit eiland, waar bij ter opening der werkzaamheden onder eenlg feestelijk vertoon de eerste spade In den grond zette. De minister bij zijn graversarbeid

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4