DE GROOTE SUGEN ZIJN GELEVERD bmmm D? strijd op Spangen ten gunste van Feijenoord beslist GO AHEAD PRACTISCH UITGESCHAKELD. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND P. S, v.—Go Ahead 2—1. PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN. 4- De groote slagen zyn gestreden en de masst kUklustigen heeft de sensatie die allicht een enkelen graad beneden de verwachtingen bleef, Weer doorleefd. Eindhoven had verder een pret- tigen dag, terwijl te Rotterdam waarschijnlijk öe kleinste helft tevreden naar huis Is gegaan. Nu de uitslagen bekend zijn is de spanning nog wel niet in ruime mate gebroken, maar toch kunnen wq zeggen dat er eenige teekening in den stryd van het vijftal is gekomen. Als er tot vöör den aanvang der matches van gisteren the oretisch nog een Stroohalmkansje voor Yelocitas bestond door de drie resteerende ontmoetingen te winnen kan zij het immers tot zeven punten brengen dan is die thans voorgoed om hals gebracht, wijl Feijenoord en P.S.V. dat aantal feeds zijn gepasseerd. Go Ahead kan in het tneest gunstige geval tot 10 punten komen, maar *ou dan Sparta vier punten moeten afsnoepen On ook Feijenoord dienen te slaan. Iets, waartoe ..Weinigen haar in staat zullen achten. De con clusie moet dan ook wel luiden dat zi) geen Werkelijke kampioenskansen meer heeft. Zoodat resteeren, Feijenoord. P.S.V. en Sparta. Gezien de prestaties der Rotterdamsche sta- flionbewoners, het échec tegen Velocitas, de meer gelukkige dan verdiende overwinning op P.S.V. Jn het onsamenhangende spel van gisteren tegen haar stedelijke concurrenten, moet er heel wat gebeuren wil Sparta het tot de bovenste sport Van de ladder brengen. n Het wil ons voorkomen dat de papleren van Feijenoord en P.S.V. elkaar niet zoo erg Veel bntloopen, ipet Feijenoord een tikje hooger ge- Oteerd. Het mag dan waar zijn, dat de Rot terdammers reeds evenveel winstpunten notee- fen uit een wedstrijd minder, maar zij hebben flen uitwedstrijd tegen Go Ahead nog lang niet Hl den zak en moeten bovendien nog Sparta op Jlgen veld ontmoeten. En dan konden de bordjes wel eens verhangen zijn. P.S.V. moet weliswaar hok nog Spangen gaan bezoeken, doch een plaat- gelijke ontmoeting ls altijd Iets anders dan een Ölet-plaatseHjke, terwijl tegen Feijenoord bi) cparta en tegen P.S.V. bi) de Philipsmenschen fle revanche-lust voorzit. In ieder geval stemmen dé twee punten voorsprong hoopvol voor de toannen van den Dordtsche Straatweg. He wedstrijd tegen Sparta heeft Feijenoord met gewonnen. Volkomen verdiend tevens, om- zij technisch en tactisch beter partij gaf dan têgenstandster en tegen de temperatuur be ter bestand bleek. Misschien was met het oog hp de warmte de vervanging der middenlinie floor jonge -krachten nog niet zoo in haar na deel, al werd op bepaalde momenten het gemis Van v. Heel en Bul Sr. wel gevoeld. De achter hoede was safe en in de voorhoede zat verband, >JJ het bij vlagen. Bij Sparta werkte het aanvals- kwintet meestal individueel, natuurlijk met niet ®et minste succes. Er werd naar verhouding van bet aantal attaques wel vrij veel geschoten maar Onzuiver en van te verren afstand. De midden- linie deed verdedigend dikwijls goed werk, maar 'ohoot in het steunen van den aanval te kort. De /erdediging alleen bleek op dreef en het is dan °ok hoofdzakelijk aan haar te danken dat de Score van Feijenoord niet hooger was. bn Eindhoven Is het, gelijk te verwachten 'n vinnige strijd geworden, waarin Go Ahead r*nk partij gaf en zelfs bij de rust met 10 de •oiding had. Na de thee konden de bezoekers het snelle tempo niet meer volhouden. P.S.V. maakte n deze periode niet alleen gelijk, maar scoorde °°k de winnende goal. Hoor deze uitslagen is de stand nu geworden: K 8. V. Sparta Ahe; 'eloc t eijenoord Go Ahead P. S. V. Sparta V elocitas sp. gew. gei. verL pnt. doelp gem. 5 4 1 8 12-6 160 6 4 2 8 19-8 1.33 3 1 1 1 3 2—3 1.- 5 2 3 4 13 8 080 5 1 4 1 1-22 0.20 or heeft part a gisteren met 2 0 weten te slaan, en met deze overwinning r kansen op het nationale kampioenschap verbeterd. Hierboven een aardig snapshot uit deze plaatselijke ontmoeting. DE WEDSTRIJDEN. SpartaFeijenoord 02. Een daar misschien nooit geziene menschen- massa vormde een dikke lijst om het groene vlak heen, dat straks met kleurige figuren tot een levend schilderij zou worden. Ruim een uur voordat het spel beginnen moest was driekwart der beschikbare toeschouwersruimte bezet, t V a: en niet die zwart-grauwe drommen van s winters. Duizenden stroohoeden en de bonte waereld der zomersche dames zorgden voor een prettig stemmend effect, dat nog kunstmatig werd opgevoerd door populaire liedekens van handige muziekfabrikanten, verspreid via den Philipsauto door wat zwaar dreunende luid sprekers. Eerst kwam, schier ongezien, minister Kan op de „officieele", het hoofd reeds gebruind door de zon, burgemeester Droogleever Fortuvn werd met applaus begroet. En tenslotte kwam de senaat der studs, in hoogstdeszelfs kwaliteit acte de présence geven. loen er gekiekt werd en gespeescht py] qualitate qua kreeg een rood-wit vlaggetje cadeau kon het spel beginnen. Onder leiding van den heer Mutters stellen do elftallen zich als volgt op: Sparta: Cohen (d.); v. Zwieteren en v. d Geest (a.)de Ridder, V. d. Heijden en de Jong (m.); Viergever, Kramer, Wendt, Formenoy en Weber (v,). Feijenoord: Dekker (d.)Bul Jr. en van ^Dülce (a.)Dalhous, Donk en Pauwe (m.) Sinke, Koonings, Pijl, Barendrecht en Ver beek (v.). In een tropische hitte trapt om zeven over drie Wendt voor Sparta af. Formenoy wil er reeds een vaartje inzetten, wat door Bul ver hinderd wordt. Hij trapt hard naar Sinke, doch v. d, Geest laat den bal onnoodig uit gaan. leyenoord schijnt minder nerveus dan de gast- heeren en oefent eenigen druk uit. Al moet Cohen een drietal keeren ingrijpen, van veel importantie zijn de aanvallen nog niet. Dan komt de rechterwing der blauwen Sparta heeft de rood-witte truien voor blauwe verwis seld in actie. Pauwe loopt Viergever op de hielen, doch kan een voorzet niet verhinderen Er is vóór Dekker echter geen gevaar, want Formenoy kopt meters over. Een oogenblik later is het de Ridder, die het doel te hoog zoekt. Na den aftrap sjouwt de schijnbaar sloom e Barendrecht langs eenige Spartanen heen, maakt zoodoende het leder vrij en plaatst dan naar Verbeek. Hoewel gehinderd, ziet deze nog Irnns laag naar den in teruggetrokken po sitie staanden Pijl door te geven. Zijn venijnig schot schampert de deklat De aanvallen volgen elkaar van weerszijden op, zonder dat eenig doel ernstig in gevaar komt. We worden getracteerd op een fluitcon cert, als na een duel tusschen Verbeek en Co- hen de onverstoorbare Mutters geen hoekschop geeft doch een uittrap voor Sparta. Pijl c.s. gaan langzamerhand eenig overwicht uitoefe nen. Pauwe krijgt een vrijen schop te nemen en reeds staat Barendrecht met zijn haardos klaar, als Cohen hem het Ieder voor den neus wegneemt. Een door Weber binnen het be ruchte gebied veroorzaakt handsgeval hij is de verdediging ter hulp gesneld laat de scheidsrechter passeeren. Ondanks het Feijenoordoverwicht ls er van spirit noch van eenig systeem veel sprake. De zweetdroppelen parelen op aller gezicht als dauwdroppels op de blaren. Een kwartiertje wordt er zoo doorgesjouwd, waarna uit een Sparta-aanval Kramer een keurigen overhaal in den bovenhoek wil deponeeren, wat Dekker voorkomt. Dan een duel tusschen Weber en Dalhaus. De Spartaan wint, doch ziet door Kramer zijn voorzet hoog over gekopt. De uit trap komt bij Sinke. Hy stopt het Ieder, ziet twee Spartanen voor zich, maar daar tusschen door een gaatje, juist groot genoeg om naar den reeds vooruithollenden Pijl te schieten. De opzet lukt, Pijl zwenkt naar rechts en zet kort bij doel laag voor. Niemand is er evenwel bij dan Verbeek, die teveel naar links staat om goed te kunnen mikken. Zijn hard schot suist voor bij. Een door Formenoy genomen vrije schop, door Bul Jr. veroorzaakt, gaat hoog over. Spar ta heeft nu een oogenblik 't beste van 't spel en bij Feijenoord dreigt het gevaar dat de jonge middenlinie zich te uitsluitend met verdedigen bezig gaat houden. In (je buurt van Dekker's heiligdom ontstaat een interessante schermut seling. Weber" geeft een boogbal op doel, Dekker ranselt weg, weer een schot hoog in den hoek, Dijke kopt springend weg voor de voeten van Formenoy, een derde Spartatrap.maar de ze brengt opluchting, omdat deze ver naast is. Feijenoord gaat nu beter aanpakken, met als resultaat, dat zij tot aan de rust voortdurend in de meerderheid is. Cohen mag van geluk sprelcen, als een gemakkelijk balletje, waar hy naast grijpt, juist naast de zijlat huppelt. Ver beek zet meermalen hoog voor en eens schiet Pyi ineens In, om Cohen evenwel op zün post te vinden. Eindeiyk na 34 minuten ziet Baren drecht, die reeds meermalen goede dingen heeft gedaan, zUn zwoegen beloond. Op een geschikt moment geeft hy een through pass naar pyi, die onhoudbaar in (jen rechter benedenhoek puntert (01). De Overmaasbewoners blijven aanvallen. By een der vele strubbelingen voor Cohen's doel heeft Barendrecht schynbaar slechts voor t inschieten, doch door draaieffect komt het leder niet op zyn schoen, maar verhuist in de veilige handen van den Spartadoelman. De gasthéeren lyken eenigszins ontmoedigd en la ten vooral den wing Verbeek-Barendrecht vry spel. Uit een vrijen trap tegen v. d. Geest door Dalhaus genomen, knalt Koonings juist op de plaats waar Cohen zich bevindt De laatste heeft een oogenblik later eenige moeite met een ver scherp schot van Barendrecht en eveneens mét een onvenvachten knal van pyi's voet. De voorhoede der gasten speelt een kort en toch niet te kort samenspel, waarnaar het soms een lust is om te zien, maar het rustsignaal wordt gefloten zonder dat Feyenoord kans heeft ge zien haar overwicht in meer dan een doelpunt uit te drukken. Na den aftrap heeft Sparta goe de voornemens. De overrompelende aanval loopt echter op niets uit, omdat Viergever bui tenspel staat. Weer volgt een aanval der blauw- hemden, waar Feyenoord er spoedig een tegen over stelt. Pauwe veroorzaakt dicht by doel een vrijen Schop. Viergever plaatst voor den doel- mond, Dijke en Wendt vallen over het leder heen en Dekker zorgt dat het ronde ding weg komt. Aan beide züden wordt hard ge werkt, zonder dat het spel nu juist büzonder fraai is te noemen. Barendrecht werkt zich weer eens vry, doch schiet naast. Ineens is de bal weer aan de andere :zyde, waar Formenoy met een tam schot Dekker eenige moeite geeft. Na zes minuten volgt het tweede Feyenoord doelpunt. Sinke kan een \er vooruitgcspeelden bal nog juist bemachtigen en stelt met een zui ver geplaatsten trap Barendrecht in de gele genheid onhoudbaar langs den verrasten Colien te knallen (0—2). Sparta is zichtbaar ontmoe digd, waardoor Feijenoord haar attaques kan herhalen. De verdediging staat echter pai en een knap staaltje voetbal levert v. d. Geest, wanneer hy Koonings in vollen ren listig het leder ontfutselt Formenoy krygt een waar schuwing, wül hy voor den tweeden keer een speler wat ruw opzy zet. Een schot van'Weber trapt Dyke nog juist op de doeliy'n weg, ver- beek ls danig in actie, maar beleeft van al zün voorzetten weinig plezier. Pyi onderneemt keer op keer een soloren, om op het beslissende oogenblik tot de ervaring te komen, dat ande ren vlugger zün dan hü- Aan de andere zyde willen ook Formenoy en Wendt het te mooi en alleen doen. De laatste doet zeer onbeholpen als hy een vryen schop té nemen krygt en den bal laag tegen een paar Feüenoordspelers schiet Feyenoord onderneemt dan aanval op aanval en ook de Spartavoorhoede Iaat zich wat meer gelden. We noteeren tenminste enkele goed ge richte kopballen van Formenoy. Even later belandt een schot van Wendt echter weer by de hoekvlag. De tyd verstrykt met Feyenoord het meest in den aanval, maar het net weten zy niet meer te vinden .En als de heer Mutters, die uitstekend leidde, einde blaast, heeft Feye noord verdiend gewonnen. In verband met het vroegtydlg vertrek der Deventenaren was het aanvangsuur ditmaal om 2 uur vastgesteld. De belangstelling was ditmaal niet zoo groot als by den wedstryd te gen Feyenoord. Niettemin hebben wü ook dit maal een zeer spannenden Wedstryd aan schouwd, waarby het hard tegen hard ging, zonder dat kon worden vastgesteld, wie den stryd zou winnen, zelfs een kwartier voor het einde was het resultaat nog onzeker. Ondanks de warmte speelden de P. V.-ers zoowel als de bezoekers met een bewonderenswaardige krachtsinspanning. Tegen het einde werd de stryd buitengewoon spannend, doordat toen eerst gevochten werd om de victorie, waarvan zich de P. S. V.-ers niet onfortuinlijk hebben meester gemaakt. De ploegen waren opgesteld als volgt: P. S. V. Boumans (d.)v. Run en Leenhou wers (a.)j v. Zeyi Hermens en Klaassen (v.); v. Strien, v. Everd, Hermens, v. d. Broek, en Visser (v.). Go Ahead: Schukking, Brilleman, J. de Kfeek Sr. Th. de Kreek en J. Stenvert (v.) Remeyer, J. Halle, Shemmekes (m.)Bulteel en Prins (a)L. Halle (d.)Bulteel is een in valler. Scheidsrechter is ditmaal de heer Casteiy'ns, die behoudens enkele, punten correct leidde. De P. S. V.-ers doen den aftrap en zetten direct een krachtig offensief in. Visser besluit een snellen aanval met een schot in het zünet. Het zelfde spelletje levert de Go Ahead-man Sten vert. De beide achterhoedes weren zich ge ducht; by" P. S. V. treedt van Run op den voor grond, terwül by Go Ahead Prins van zich doet spreken. De Deventenaren ondernemen hun aanvallen over rechts, terwül de gastheeren over links werken. In de middenlinie van Go Ahead valt het goede spel van Remeyer en Halle op. De P. S. V.-er v. d. Broek zendt een geweldigen kogel in, doch Halle stopt kranig. Het spel gaat snel op en neer. Beide partyen spannen zic.h krachtig in. Nu en dan wordt er wel forsch, doch niet bepaald ruw gespeeld. By Go Ahead mist de Kreek Sr., een prachtkans uit een voorzet van Schukking. In de P. S. V.- middenlinie treedt vooral Klaassen op den voorgrond. Beide doelen worden geducht be stookt, doch geen van beide partyen slagen erin te scoren. Een krachtig offensief der bezoekers wordt beantwoord met even sterke aanvallen der Eindhovenaren. Na 39 minuten weet Schuk king snel door te breken; de Go Ahead-man zet krachtig voor doel, waar de Kreek Sr. behen dig inschiet (01). De P. S. V.-ers gaan nu tot den aanval over, doch zy slagen er niet in te scoren mede omdat de Go Ahead-achterhoede goed stand houdt. De bezoekers zyn dan weer aan het woord en Stenvert zet goed voor doel, doch Schukking blykt ditmaal te langzaam. Na de hervatting hebben de P. S. V.-ers zich in een andere trui (blauwe) gestoken. Zy spe len nu weer even „fit" als by het begin. Zij openen met een krachtig offensief, waai'by het doel der gasten zeer ernstig wordt bestookt. Zoodra hun offensief geluwd is, trekken de gasten weer ten aanval. De Deventenaren pro- beeren het ditmaal over links. Spoedig gaat het spel weer snel op en neer en na een kwartier doet P. S. V. een algemeenen aanval, waarbü v. d. Brink onhoudbaar inschiet (11). Nu openbaart zich bü P. S. V. een opleving. Gerul- men tyd hebben de Eindhovenaren het offen sief, doch de bezoekers houden stand. Inmiddels vallen van Eerd en Hermens uit, die vervan gen worden door Hoeppe en Dekkens. Het valt niet te zeggen, wie de stryd zal winnen. Beide partyen stryden om de zege, doch vermoeidheid maakt zich van hen meester. De spanning ver mindert. Tegen het einde komen beide partyen weer opzetten. Go Ahead valt geducht aan, doch de schoten van de Kreek en Brilleman ketsen tegen de lat. Wanneer niemand meer een doel punt verwacht en er nog 4 minuten zyn te spe len, breekt v. d. Broek Snel door. Hy staat al leen voor Halle. Deze valt over den bal, zoodat de P. S. V. op niet onfortuinlyke wyze wint. De Go Ahead-mannen trachten tevergeefs gelük te maken; het pleit is echter beslecht. Haarlem verbetert liaar kansen. U. V. V. heeft aan Haarlem den wedstryd niet cadeau gegeven en de 3 5 uitslag zal den rood— broeken niet meegevallen zün, al mogen zy dan over het eindresultaat tevreden wezen. Nu nog Zeeburgia slaan of slechts een gelyk spel bewerken en Haarlem treedt weer de eer ste klasse binnen. Dit blykt uit den stand, welke in afd. I is: gesp. gew. gel. verb pnt. v.t. gem. Haarlem 3 2 1 0 5 116 1.66 Zeeburgia 3 1 2 0 4 32 1.33 U. V, V. 4 0 1 3 1 4—10 0.25 Excelsior neemt revanche op Fortuna. In-afd. II stond de kamp Excelsior-Fortuna op het programma. De Kralingers hebben onze verwachtingen niet beschaamd en met 32 op Fortuna revanche genomen, zy het dan na har den stryd. Deze uitslag hèeft ongetwü'feld veel vreugde in het Rotterdamsche kamp verwekt en de hoop op het behoud van het eerste klasse schap verwezeniykt. De nog resteerende ont moeting tegen Xerxes zal zoo goed als zeker de beslissing moeten brengen. Het Vlaardingsche Fortuna, dat zoo hoopvol deze competitie begon, bezit nu nog enkel een theoretische kans, nl. als zy van Xerxes en Xerxes van Excelsior mocht winnen, in welk geval de drie mededingers allen met evenveel winstpunten de competitie mochten beeindigen. Beslissingswedstryden zouden dan noodzakeiyic zyn. De stand is hier: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Excelsior 3 3 0 1 4 75 1.33 Xerxes 2 1 0 1 2 4—6 1.— Fortuna 3 1 0 2 2 S9 0.66 De Enschedesche Boys verliezen. De wedstryd P. E. C.Enschedésche Boys, in afd. III, gisteren gespeeld, is den eerste klassers noodlottig geworden. Driemaal wist zy het net der tegenparty te vinden, maar de thuisclub scoorde toch nog net een doelpunt meer. Wat tot gevolg heeft, dat de kans om in de eerste klasse te biyven zoo goed als nihil is geworden. Men vergeiyke den stand: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. N. E. C. 2 2 0 0 4 4— 1 2.— P. E. C. 2 1 0 1 2 4—4 1.— Ensch. Boys 2 0 0 2 0 47 0. De verrassing van den dag. In afd. IV heeft Wilhelmina zoowaar voor een verrassing gezorgd. Was vrU algemeen het gevoelen, dat de enerveerende beslissingswedstry den tegen B. V. V. haar geen goed zouden heb ben gedaan, gisteren heeft zy blyk gegeven van den vasten wil, om haar romeryk verleden niet maar zonder meer te verloochenen Staatsmyn Emma, dat na de gemakkelyke successen tegen Vlisslngen en de Valk een niet al te moeiiyken walk-over dacht te hebben, mocht met de kous op den kop naar huis, geslagen met 31. De Valk ging naar Vlisslngen, om tegen de club van dien naam In het kryt te treden en zy wist Ook haar laatsten wedstryd in de degradatie promotie-competitie heeft U. V. V. verloren. Er was haar overigens aan den uitslag niet veel meer gelegen, zoodat wy daaraan gevoeglyk met 21 het pleit te haren gunste te beslechten. Hier is de stand nu: Hog een kiekje uit den wedstryd Sparta— Feyenoord. Tan Zioieteren onderschept een voorzet van links. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Wilhelmina 1 1 0 0 2 31 2. St.m. Emma 3 2 0 1 4 144 1.33 De Valk 2 1 0 1 2 3—7 1.— Vlissingen 2 0 0 2 0 36 0.— Frisia is eerste klasser geworden. In afd. V is de beslissing gevallen. Frisia heeft met sprekende cyfers, 41, haar tegen standster G. V. V. verslagen en daarmee' het eerste klasseschap verworven. Aan Frisia onza hulde voor deze mooie prestatie! Hier resteert nu nog een ontmoeting G. V. V.B. A T. O., doch deze is nu van geen Importantie meer. De stand is: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Frisia 4 3 0 1 6 15— 7 1.60 B. A T. O. 3 1 0 2 2 6— 9 0.66 G. V. V. 3 1 0 2 2 4— 9 0.60 DE WEDSTRIJDEN. J U. V. V.Haarlem 35. 1 kunnen toeschryven de krasse inzinkingen, wel ke herhaaldelyk op oogenblikken van waarlyk goed spel volgden. De wedstryd moest een half uur van vry wel gelyk opgaand spel oud worden, alvorens van Doorn een kans benutte en het leder hoog in de Haarlemsche touwen joeg (10.) Vyf minuten later had een hevige scrimmage plaats vöór liet U. V. V.-doel en de Haarlem-mid. voor trapte het Ieder in het Utrechtsche doel (1—1). Twee spelers moesten hierna opgelapt worden, namelyk Balt, die weer spoedig fit was, en de Haarlem-vleugelspeler Snooy, die zoodanig boven het oog verwond was, dat hy zich. moest laten vervangen. Kort daarna was het pauze met geiyken stand. Nauwelyks een paar minuten na de hervatting schoot een der Haarlem-voorhoede spelers luk-raak op het U. V. V.-doel en Balt van wien men waarlijk wat anders gewend is, greep den verren bal onbegrypelijk mis, zoodat het leder tusschen hem en den paal in het Utrechtsche doel verdween (12). Gaf dit doel punt den Haarlemmers moed, U. V. V. begon na perioden van absoluut futloos spel af te wis selen met een enkele goede bevlieging. Haarlem maakte er dan ook spoedig 13 van met een doelpunt'van diebtby door den midvoor, waarop van Kerckhoven van een cerner een keurig U. V. V.-dtelpunt maakte. (23). Haarlem hield stug vel en bracht den stand tp 25. door een schuiver van den invaller-Imkervleugelman en een mooi schot na een langen ren van den mid voor, die Balt uit zyn doel lokte. Nog gaf U.V.V. zich een oogenblik fiksch en weer was het van Kerckhoven, die den stand op 35 bracht met het fraaiste doelpunt van den wedstryd. ExcelsiorFortuna 32. In een zeer forsch gespeelden wedstryd heeft Excelsior op 't kantje af van Fortuna weten te winnen en wel met dezelfde cyfers waarmee ze in Vlaardingen van Forutna verloren heeft. Te 7 uur wordt voor een uitverkocht huis af getrapt en het begin is direct sensationeel. By een aanval van Excelsior gaat Mansen er met den bal van door en voor men weet, wat er ge beurde, ligt het leder achter den Fortuna-doel- man (10.) Nauwelyks is weer afgetrapt, of dezelfde speler haalt dat kunstje nog eens uit en wederom ver- dwynt de bal in het net (20.) Niet ontmoedigd speelt Forutna door en na mooi samenspel weet de middenvoor, Hofman, den achterstand te verkleinen (2—1.) Dan is het woord weer aan Excelsior en Jo Bak lost van verren afstand een schot, dat in den rechter bovenhoek verdwijnt (31.) By een Fortuna- aanval maakt een der achterspelers van Excelsior hands in het strafschopgebied. De hiervoor toe gekende strafschop wordt echter gemist. Tot de rust komt er geen verandering meer in den stand. Na de rusjt valt Fortuna fanatiek aan. By een corner op het Excelsior-doel kopt Iiolker mooi in (32). Het spel wordt nu zeer snel en er wordt over het algemeen forsch gespeeld. Keer op keer valt Fortuna aan, maar voor doel wil het steeds niet lukken. Verschillende corners op het Excelsior-doel worden geforceerd, doch ze leveren niets op. Dan volgt er weer eens een uiterst snelle Excelsior-aanval, doch v. d. Windt

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5