INSCHRUVINGSLIJST. Tweede Blad vóór en tegen. Woensdag 19 Juni 1929 Pagina i t ER WORDT GEWERKT t DE A. J. C. In een rede, welke de Rotterdamsche Wethouder A. de Zeeuw Zondagochtend voor ®°cialistische kerkgangers naar de bioscoop Wtsprak, zei deze oud-onderwijzer, volgens bat verslag in de „Voorwaarts", o.a-: tfli fie EEN R. K. SANATORIUM TE BILTHOVEN HET GEZINSHOOFD HAD EEN BERISPING GEGEVEN BRUTALE INBRAAK IN EEN JUWELIERSWINKEL HET MEDISCH MISSIEPERSONEEL VOOR HET NEDERLANDSCF COLLEGE TE ROME. DE VROUWEN VAN BETHANIE t,Wat is het tocli kalm", zeggen veel men- fcchen, vooral ouderen, dio denken aan de Vroegere, haast sportieve veTkiezings-wed- ft tijden. Het is inderdaad kalm, hetgeen vooral ver oorzaakt wordt door het feit, dat de socialis ten deze keer geen kop van Jut hebben. .Colijn is verdwenen en er regeert momen teel een buiten-parlementair kabinet, dat is opgetreden door het struikelen van het A&binet-Colijn over de gezantschapskwestie Feitelijk kan men zeggen, dat „links" maar één ideaal heeft: geen rechtsche regeering! Do heeren schijnen het belang daarvan voor Ons, nog beter in te zien dan wij zelf. Nu, als zij er in slagen een rechtsche hioerderheid tegen te houden, dan moet de Koningin maar eens een Kabinetsformatie opdragen aan de heeren van links. Wij zullen dan eens zien wat zij ervan terecht brengen Aan de linkerzijde zijn het natuurlijk de socialisten die den grootsten mond opzetten; On hun strijd gaat vooral tegen de machtige Katholieke Staatspartij, die zij zoo graag uiteen zouden willen scheuren. Ais de heeren denken, dat dit zoo ge makkelijk zal gaan, vergissen zij zich terdege. Want de Staatspartij werkt ook en onze Propagandisten hebben de tanden op elkaar gezet. Mr. Frans Teulings, de secretaris der Katholieke Staatspartij, heeft meegedeeld, dat er van onze verkiezingsplaten reeds nu, drie weken vóór den verkiezings dag, 4000 platen meer verkocht zijn dan in 1925 voor den geheel-en verkiezingstijd. Een tweede oplaag is reeds noodig. Van onzo vlugschriften werden in twee weken meer dan twee millioen exemplaren verkocht aan de verschillende Partij-instanties. (Bestellingen richte men aan mr. II. Kolfschoten, Frankeslag 8, Den Haag voor 26 Juni a.s.). De verkiezingsfilm is tot II Juli 375 maal vertoond. Vóór het einde van don verkiezingsveldtocht zullen wij de 459 avonden halen. Daarnaast werkt onze gezamenlijke Katho lieke pers, die een 400.000 gezinnen bereikt, d.i. ongeveer een millioen kiezers en kieze- fesson, die zullen zorgen voor de 30 zete's. Zij die meenen, dat de Katholieken zich de Kaas van het brood zullen laten eten, ver gissen zich; de honderdduizenden staan klaar en als de kalender 3 Juli wijzen zal, geldl maar óén parool van Noord tot Zuid en van Oost tot West: geeft acht! Want 8 is hel nummer van onze lijst. Ieder op zijn plaats en alles op zijn tijd; w'j ons best en God de rest! Hét wordt in Duitschland een vrij idiote beweging met den pantserkruiser en inzon derheid de houding der sociaal-democraten Is belachelijk. Deze heeren hebben hun mannetjes in de fcgecring zitten als rijks-kanselier en minis ter op verschillende posten. Blijkbaar zijn deze, een post van verantwoording innemen de mannen, er van overtuigd, dat Duitsch land behoefte heeft aan weermacht. Zij heb ben daarom verklaard voor den bouw van ®en kruiser te stemmen. En zij hebben bet in den Rijksdag nu wéér gedaan, toen de communisten probeerden den bouw te gen te houden. Maar, angstig voor de communisten en in Verwarring gebracht door eigen ontwape- hingsgeschetter, moest de roode fractie weer legen eigen kanselier, tegen eigen minis ters en tegen eigen congres-besluit stemmen. De minister vóór, de fractie tegbn. En dat heet politiek! r He schijnt, dat ook onder de ouderen in da S. D. A. P. de houding ten opzichte der 8°cialistische jeugdorganisatie nog alles be halve verbazend toeschietelijk is. Tijdens de Pinksterdagen was spreker hij de A. J. C. Hij heeft het ongeluk, al. 45 jaar geleefd te hebben (v r o o 1 ij k h e 1 d) «n hij kent dus het kinderleven van een 35 Jaar terug. Niet alleen de jeugd is veran- derd, doch ook de opvattingen der ouders hebben zich op gelukkige wijze verbreed. Meer nog dan de A. J. C. hoewel deze zeer veel doet is die gewijzigde ouder- i lijke opvatting een zegen voor de jeugd. Zeker, er zijn moeders, die nog aan die nieuwe opvattingen moeten wennen (v r o o- I ijk he id). Dat is dikwijls zoo, als zoon of dochter vijftien twintig jaar worden (Instemming). Doch ook de wat voor zichtig e moeder kan niet op tegen de pu- hlieke opinie In de partij. Je krijgt op je tabberd omdat je conservatief bent, als je de kinderen niet naar de A. J. C. laat gaan. '(Groote v r o o 1 ij k h e i d). En dat 13 °ok maar goed, want de nieuwe jeugd is cnze hoop. De luchtige paedagogische taal van dezen 01hsopvoeder geeft te denkon aan ieder, e zich niet door wat dikke woorden van Wijs laat brengen. DE NIEUWE KONINGINNEBRUG TE ROTTERDAM IN HOOGSTAND: de breede vaargeul, welke thans wordt opengelaten, wanneer de brug omhoog staat, komt op onze foto goed uit. OVERPLAATSING VAN HET SANATORIUM „BERG EN BOSCH" Volgens het „Centrum'' zijn er vanwege „Herwonnen Levenskracht" onderhandelingen gaande over den aankoop van een groot stuk grond te Bilthoven, teneinde aldaar een R. K. Sanatorium te bouwen, ter vervanging van „Berg en Bosch" te Apeldoorn, waarvan de ter mijn van huur van den grond in 1933 afloopt. POGING TOT VERGIFTIGING. Het dienstmeisje wilde wraak nemen Bij het gebruiken van eieren ontdekte naar het „Hbld." meldt, het gezin van den slager Van Zuiden, te Hoogeveen, dat aan het zout een bijzondere smaak was. Bij onderzoek bleek dat er een hoeveelheid phosfor in het zout ver mengd was. De marechaussee, met het geval in kennis gesteld, heeft in voorloopig arrest genomen de dienstbode van defamilie, een meisje uit Hol- landscheveld. Het gezin is in het ziekenhuis opgenomen en in de maag werden de resten van de phosfor ontdekt. Na behandeld te zijn, zijn vader en beide kinderen weer naar huls gegaan. De dienstbode bekende aan de marechaussee de phosfor in het zout te hebben gedaan. Oorzaak van deze daad is een wraakneming tegenover het hoofd van het gezin, dat haar een berisping had toegediend. ERNSTIG MOTORONGELUK Eenige personen gewond Te Heesch bij Oss liad een ernstig motor ongeluk plaats. De heer v. d. L. uit Oss, met als duorijdster mej. S. eveneens uit Oss, reden in groote vaart tegen een met paard bespannen wagen. Beiden werden van den motor ge slingerd, waarbij v. d. L. zijn been brak en verschillende wonden bekwam. Mej. S. kreeg een hersenschudding. De Zeereerw. Pastoor van Heesch was spoedig ter plaatse en diende uit voorzorg de laatste H.H. Sacramenten toe. Beide gewonden zijn naar het ziekenhuis te 'a-Bosch vervoerd. De motor is totaal vernield ERNSTIG AUTO-ONGEVAL IN INDIë Verscheidene gewonden SOERABAJA, 17 Juni. (ANETA) De auto van den aannemer de Kruyff uit Soerabaja is bij het oprijden van den Probolinggo-weg te Pasoeroean tegen een anderen auto opgereden, die bestuurd werd door een chauffeur en waarin 2 Europeesche en 5 Chineesche kinderen gezeten waren. De heer Kruyff, de inlandsche chauf feur en een hulp-chauffeur werden gewond Van de kinderen werd een tienjarig jongetje Van Braam gewand terwijl de zes andere kinderen lichte kwetsuren opliepen. PER FIETS TEGEN EEN VOERTUIG Ongeluk met doodelijk gevolg Gisterenmorgen reed de 17-jarige tuiniers- knecht ten K. te Apeldoorn op de fiets naar zijn werk. Op den Kanaaldijk kwam hij door onbekende oorzaak in botsing met een met paard bespannen voertuig. De wielrijder viel en stond daarna uit eigen beweging weer op om direct onder hevige pijn ineen te zinken. Waarschijnlijk heeft hij een trap van het paard gekregen, want hij had een ernstige wonde in zijn buik. In het ziekenhuis is hij een paar uren later overleden. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Drie personen gestoken In het dorp Klijndijk bij Odoorn heeft gister nacht een hevige vechtpartij plaats gehad. De arbeider H. te Odoorn werd in dan buik ge stoken met een mes. De arbeider H. te Kiijn- dijik liep een siteek op in den rug. De ontboden ■geneesheer constateerde, dat een der longen geraakt was. De rijwielhersteller K. te Klijn dijk werd eveneens in den ruig gestoken, doch Is er bet beste afgekomen. Als dader wordt ge noemd de arbeider H. te Bronneger, gem. Borger. De zorg voor zijn zaak aan zijn zoon en zijn zuster overgelaten VOOR VELE DUIZENDEN GULDENS GESTOLEN. Maandagavond tusschen half 8 en half 11 is in de Spuistraat te 's Hage een brutale inbraak gepleegd in een der grootste juwelierszaken n.l. dio van de firma R., waarvan eigenaar is de heer V. Sedert korten tijd vertoeft de heer V. met zijn echtgenoote buitenslands en heefl hij de zorg voor de zaak overgelaten aan zijn zoon en aan zijn zuster. Maandagavond tegen half 8 is 't jongmens, h met zijn tante uitgegaan. Er bleef toen niemand in den winkel adhteT. Zooals zijn gewoonte was, sloot de jonge heer V. de winkeldeur zorg vuldig. Tegen half 11 kwamen zij terug en bemerk ten tot hun niet geringe verbazing, dat het slot van de winkeldeur omgedraaid was, zoodat de deur alleen met de kruk te openen was. In den winkel gekomen, bemerkten zij dade lijk, dat er ingebroken was. Een groot gedeelte van de étalage was over hoop gebaald, evenals verschillende standaartjes op de toonbank. In een vertrek achter den win kel was-een schrijf bureautje opengebroken »en ook op één der boven,-verdiepingen Va>s een ver trek doorzocht, maar hier werd niets vermist. Wat den winkelvoorraad betreft, daarin héb ben de dieven een goeden slag geslagen. Aan het slot der deur was niets beschadigd. Van braak was nergens een spoor te ontdek ken, zoodat het vaststaat dat de dieven door middel van een valsehen sleutel zijn binnen gekomen. Uit de étalage en uit -den winkel zijn een groot aantal voorwerpen en sieraden gestolen. Eerst een nauwkeurig boekeu-onderzoek zal uit kunnen maken, voor hoeveel de firma bestolen is. Het bedrag beloopt echter vele duizenden guldens. Naar voorloopige opgave zijn gestolen 385 gouden ringen, een paar dozijn platina riiigen, een partij gouden oorbellen, .een grodt aantal gouden oorknoppen met briljanten, voorts gouden en briljanten dasspelden, gouden dames- en heeren-horloges, paarlen colliers, armband horloges, gouden manchetknoppen, briljanten broches, gouden naatgarnituren, eversharp- potlooden, beursjes enz. Nader wordt nog vernomen, dat de politie gisteren den geheelen dag bezig is geweest met het onderzoek. Nogmaals zijn de sloten van de deur aan nauwkeurig, deskundig onderzoek onderwor pen, maar dit heeft tot heden toe niets op geleverd. Tevens zijn maatregelen getroffen om op de verschillende opkoópers het oog te houden. De bestolen firma was tegen diefstal en in braak verzekerd. DE HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN Een „natuurkundige" op het juiste oogenblik gearresteerd Door de politie te Dusseldorf is aldaar gear resteerd de natuurgeneeskundige G. H. W., wo nende te Roermond. Hij gaf zich uit voor arts en had voor eeni- gen tijd in een Dusseldorfsch blad geadver teerd om jeugdige meisjes te verkrijgen voor zijn practijk en voor mju huishouding Als resultaat hiervan is volgens zijn eigen mede- deeling een 20-jarig meisje van Nederlandsche afkomst, laatstelijk wonende te M.-Gladbach, zonder pas van Duitschland naar Nederland gereisd. Op het oogenblik zijner arrestatie wilde hij met een 19-jarig Duitsch meisje naar Nederland reizen, hoewel hij wist, dat deze geen pas had; ook waren de ouders van het meisje daarvan onkundig- De arrestatie geschiedde, omdat de Dussel- dorfsche politie W. van handel in blanke sla vinnen verdenkt. WEGENS BIGAMIE VEROORDEELD De Utrechtsche rechtbank heeft den 35-jari- gen bankwerker J. T. B. wegens bigamie ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met af trek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De eisch was 3 jaar. ROZENTENTOON3TELLING TE 'S GRAVENHAGE Hot bestuur van „Nes Jungunt Rosae" heeft voor de tentoonstelling een reclameplaat laten drukken voorstellende eers frissche rose roos tegen zwarten achtergrond. De plaat is uitgevoerd in ofsetdruk door de steendrukkerij fa. Nout en Co. te Utrecht naar ontwerp van „Atelier Litho" te Utrecht. HET PROBLEEM VAN ZIJN VORMING Besprekingen met het Ned. Medisch Missie-comité Voor eenigen tijd werd door het Neder- landsch Medisch Missie-Comité te Rotterdam, dat ook de bekende medisch-hygiënische cur sussen voor missionarissen heeft georgani seerd, ook in studie genomen het probleem van het leeken medisch missie-personeel. Na dat de voorbereidende werkzaamheden beëin digd waren en men zich ook ingevolge op de gehouden enquête ontvangen antwoorden een voorstelling kon vormen omtrent de in ons land over deze kwestie heerschende meenin gen, achtte men thans het oogenblik geko men om een vergadering van alle belangheb benden te beleggen. Deze bijeenkomst vond gisterenmiddag plaats in het gebouw der St. Laurenss- holen, aan den Goudschesingel te Rotterdam. Behalve de leden van het Ned. Medisch Mis sie Comité waren daar aanwezig afgevaardig den van de R. K. Artsenvereeniging, van de R. K. ziekenverpleegsters, de R. K. Kraamver zorgsters, R. IC. Vroedvrouwen, R. K. Studen ten, de Vrouwen van Nazareth, de Indische Missie-vereeniging, de Inter-Academiale Mis sie club, het St. Melania-werk en de vertegen woordigers van de Missiehuizen en Missio- neerende orden en congregaties. De voorzitter, kapelaan F. van der Vliet opende met gebed en heette allen welkom op deze bijeenkomst, belegd om te bespreken het probleem van het leeken medisch missieperso- neel: lioe op korten termijn te voorzien in het nijpend tekort aan missieartsen. Hierna werd het onderwerp ingeleid door d r. E. H. Herman s, een der technische lei ders van het medisch missie-comité. Men zou ons kunnen verwijten, aldus spr. dat wij de kwestie van 't leeken missieperso- neel pas zoo laat aan de orde stellen en wel veel later dan verschillende andere medische missiewerken, zooals de cursussen voor missio narissen, de behandeling van ziek terugltee- rende missionarissen, den keuringsraad voor missiepersoneel, het advies-bureau en het bureau voor verstrekken van geneesmiddelen en instrumenten, het medisch missie-maand blad enz. Dat heeft echter zijn bijzondere re den en zou genoemd kunnen worden een uiting van voorzichtigheid. Het leeken medisch missie-personeel vraag stuk is een uiterst moeilijk probleem en wij zijn overtuigd, dat iedere poging om te hooi en te gras zoo eens iets te probeeren het me disch missiewerk slechts in discrediet kan brengen. Er zijn trouwens voorbeelden te over om dit te bewijzen. Wij wilden pas deze taak op ons nemen, nadat gebleken was, dat er van de zijde der daarvoor in aanmerking komen de personen voor een organisatie voldoende belangstelling was om een aan de orde stellen van deze kwestie vruchtbaar te doen zlin. Wij hebben ons verheugd over het groot aan tal studenten, dat zich na onzen oproep aan meldde. Wij hebben met do grootste belang stelling geluisterd naak de uitvoerige brieven en rapporten, die wij zoowel van missie oversten hier, als in de missie-landen ontvin gen en wij hebben gemeend, deze helpende hand niet beter te kunnen wdardeeren dan door ook zóó spoedig mogelijk'onze beide han den uit te steken om door samenwerking tot een fraai resultaat te komen. Het Nederl. Medisch missiecomitë heeft er reeds in zijn publicaties meermalen op gewe zen, dat ook voor Nederlandsche orden de tijd voorbij moet zijn, waarin zij de missionarissen maar hebben laten trekken naar landen, waar talrijke onbekende vreeselijke ziekten heer- schen en het mensclidom decimeeren. Toen wij nog in een periode leefden, waarin ook de ge neeskunde machteloos stond tegenover de aan stormende ziekten, moest men wel werkeloos aanzien, hoe de missie krachten veelal spoedig na aankomst in de missielanden ten gronde gingen. Maar nu we wel weten, nu wij de ken nis bezitten, die ons de macht geeft om de ziek ten aan te vallen en ze met succes te bestrijden, mag het niet langer geoorloofd worden geacht den missionaris te laten gaan zonder dat wij hem de helpende hand reiken. Althans op die plaatsen waar de nood het grootst is, doch vooral ook daar waar het mees te nuttig werk kan worden gedaan, moeten medische centra worden geschapen. Natuurlijk moet dit steeds in enge samenwerking met de missioneerende orden geschieden en zelfs al leen dan, indien de missionarissen het abso luut gewenscht achten. Maar dan kan de missie-arts, de mis sie-verpleegster of vroedvrouw ook schitterend werk doen en zal weldra blij ken, dat deze medische hulp van zoo groote be- teelcenis zal zijn, dat men ze steeds meer en meer uitbreiden wil en dat er steeds meer ge bieden zullen gevonden worden, waar de. me disch leekenhulp voor den missionaris onmis baar blijkt. Als men nu vraagt: hoe moet het Hollandsch medisch missiepersoneel worden en in welke banen moet hier het probleem worden geleid, dan moet het antwoord in twee gedeelten wor den gesplitst. Wat betreft de kwaliteiten op medisch ge bied moet het zonder eenigen twijfel all-round berekend zijn voor de geweldig veel omvatten de taak, die het op zijn arbeidsveld wacht. En als we het bezien van den kant als mensck, dan zal het duidelijk zijn, dat het me disch missiepersoneel moet bezield zijn met diepen godsdienstzin, met machtige liefde voor den grooten Heelmeester en zijn evenaaste. De missie heeft niet zoo spoedig mogelijk honderd tweede handsch missieartsen, missie verpleegsters of misse-vroedvrouwen noodig, maar wel enkelen van de allerbeste kwaliteit. Iedere faillure op dit gebied doet de medische ml3sie beweging groote schade lijden en daar om: geen avonturiers, geen bevliegingen en geen tijdelijke neigingen. De man moet er rekening mee houden, dat hij zich een loopbaan kiest, die het geheele verdere leven binnen bepaalde grenzen vast legt. Gedachtenwisseling Hierna was het woord aan de vergadering. Pater Desiderius O.M.Cap. wijst er op, dat het moeilijk is direct een oordeel uit te spreken. Het eerste werk zal z.i. zijn in de verschillende vereenigingen die hiervoor in aanmerking ko men (Studenten, Molania, Vroedvrouwenschool enz.) propaganda te maken. Fatlier Sclioemaker van Mill Hill wil eenige opmerkingen overbrengen van Mgr. Biermans. Vooreerst ruoet gröot onderscheid gemaakt „De gouden keten, die Rome en Nederland bindt, zal door hel N ederlandsch priester-college te Rome in glans en hechtheid nog toenemen" Paus Pius XI in Zijn toespraak tot de Nat, Nederl. Bedevaart, Giften worden aan ons kantoor te Botter dam en aan onze Bijkantoren te Amsterdam, den Haag, Dordrecht, Schiedam, Gouda en Pretorialaan, Rotterdam, tegen kwitantie gaarne in ontvangst genomen, alsmede per giro onder no. 11735 Botterdam. Vorig totaal 5729.62 P. K., missionaris ter eere van O. L. Vrouw dor Mirakuleuze Medaille 2.50 Ter eere van den H. Antonius van een kolenboer 3.— Wed. M. te H3.— N. N. te O. ter eere van het H. Hart 1.— Kléine Theresia bidt voor ons10.— A. H. J., Grave, ter eere van den H. Antoni-us 2.50 J. W. J. M. de J., Hilversum 5.— A. S. te Driebergen 50.— U. IJ. M. van K25.— J. F. L., Zandvoort 25. Th. J. v. H„ A'dam, ter eere van den H. Jozef 10.— N. N., te R'dam, voor de genezing van een zieke 2.50 „Uit Rotterdam, met de intentie, dat ons zoontje in zijn priesterroeping moge volharden" 10. A. Z., Den Haag 10.— W. Th. P., Voorburg 5.— N. N. te L2 W. te Alkmaar, ter eere van de H. Theresia van het Kindje Jeans ÏO. IJ., A'dam 2.50 B., A'dam 10.— N. N„ R'dam 2.50 Totaal 5921.12 5*- worden tusschen de medici voor de groote steden en die voor de wildernis. Dan: het is niet altijd practisch, dat de miesieartsen leven op den missiepost. Zij hebben interessen, die dikwijls veel verschillen van onze missionaris sen en missiezusters. Vervolgens: het is noodig eerste klas, ja allereerste klas personeel uit te zenden. Ook moet men goed in het oog houden de gevaren voor ongehuwden. In Afrika moe ten dan eerst gezonden mannelijke krachten. Overigens wees hij er op, dat-, de-missiezusters meer medische kennis moeten meebrengen. Daarom acht spr. een opleidingsschool als in Würzburg, waar scholing plaats vindt, wel het beste. Pater Viegen uit Tilburg wijst op het nut van medische scholing der inheemsche intellec- tueelen en van voortbouwen op de missiehos pitalen. Dr. Hermans vestigt ef de aandacht op, dat het hier voornamelijk gaat om twee punten: de recruteering en de materieele zijde, het on derhoud: het scheppen van een levensbestaan en de zorg voor later. Dr. Hermans wijst er op, dat men in Duitschland en België van regeeringszijde zorgt voor de materieele zijde. Verder betoogt hij, dat ook aandacht moet geschonken worden aan de medische vorming van inheemsche krachten. De heer H. Jungerhans sprekend naméns de Unie van R.K. Studenten Ver. zegt, dat de beste overbrugging zou zijn 'n instituut als te Würz burg. Maar dit is vooreerst nog niet mogelijk. Spr. stelt daarom voor- de bekende gegevens van Prof. Groenen uit te breiden met de mis siën en door middel van brochures propaganda te maken onder de medische studenten. Pater Keller S.J. zegt, dat de Javanenmissie te Moentilan behoefte heeft aan een gehuwd missie-arts. Vergeten, mag niet worden de vor ming van inheemsche krachten. Spr. deelt dan nog een en ander mede over de opleiding van verplegers en verpleegsters in het Centr. Bur ger Ziekenhuis en dat aap de Medische Hooge school te Weltevreden drie Kath. Studenten zijn. Pater Desiderius bespreekt het zenden van Katholieke gouvernementsartsen naar Katho lieke centra in de Koloniën. Dr. Hermans wijst er op, dat eerst nu een contact met alle instanties is ontstaan en in die richting gewerkt kan worden. De heer v. Arcken wijst op het nut van contact met de vroedvrouwenschool te Heerlen Mej. Nora Lippits vraagt of studenten, die voor missie-arts willen studeeren, niet een tege moetkoming kunnen krijgen. Dr. Hermans wijst op de bezwaren hieraaD verbonden. Een Studie-commissie De voorzitter kap. v. d. Vliet stelde voor over te gaan tot de vorming van een studiecommla sie, welke aan de hand van de enquête en de hier gevoerde bespreking het onderwerp verdei zal behandelen. Hiertoe wordt besloten. In deze studie-com missie zullen zitting hebben: de voorzitter en de twee technische leiders van het medisch missiecomité, een vertegenwoordiger van d« R. IC. Artsenvereeniging, een van de R. IC Ziekenverpleegsters, een van de R.K. Kraam verzorgsters, een van den Bond van R.IC Vroedvrouwen, een van de Unie van Studen tenverenigingen, vier van de missionarissen, een van de Indische Missievereeniging, een van Melania, vier studenten (van iedere universi teit een), verder Prof. P. Groenen, Rector Th Bekkers en eenige Zusters. Hieraan werd goedkeuring gehecht. Het tien-jarig bestaan Op den feestdag van St. Aloysius, 21 Juni a.s, zal het Gezelschap der Vrouwen van Bethanil zijn tienjarig bestaan herdenken. Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengement zal dan ii de kapel van ihet Moederhuis „Bethanië" p Blesmendaal (N.H.^ de H. Mis opdragen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5