m m Wat men soms op de tribune boort. i BS H Pagina 1 Tweede Blad Maandag 24 Juni 1929 Het verloop van den wedstrijd zelf. SPARTA—GO AHEAD 24 Een voorbeeld van een gelukkig huwe ijk HET VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P. S. V. WINT DEN TITEL. DE WEDSTRIJDEN. P. S. V.Velocitas 51. De huldiging der kampioenen. PROMOTIE- EN DEGRADATIE. P. E. C. wint van N. E. C. De eersle nederlaag van Wilhelmina. DE UITSLAGEN. j AFDEELING I. 1 AFDEELING II. AFDEELING III. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. R. K. FEDERATIE. -4 De Noordelijke voorronde. EUWS 25^£3^3323 Ergens achter mij waren „hij en zij" komen Zitten. Ik kende ze niet, kon hein trouwens niet zien. Want welke waardige afstammeling van het geslacht deir brave Hendrikken waagt het óm te kijken wanneer hij op een perstribune luoest plaats nemen, die zóó suggestief herin neringen aan de schoolbanken wakker roept?! Een onafgebroken dialoog -voerden zij met elkaar. Daarbij kreeg de mannelijke helft nu en dan gelegenheid om ,,ja" of ,,nee" te zeg gen. Ergo luidde mijn diagnose: een getrouwd stel. Ze behoorden ook tot de elite, want ze had den niet op de eerste de beste tribune een Plaatsje gezocht bij club Zoo en Zoo maar °f' die overdekte" hij „Sparta". Langen tijd had „haar" stem reeds ge schetterd over alles, behalve over voetbal. Tot opeens Viergever met 'n heel groot doel als mik punt op 'n meter afstand tegen 's keepers boenen schiet en het jongenspubliek op een toontje van „Haring als zal'.em!" de stadgenooten aan moedigt. Trek je kazeneetje recht, Sjors, het zit scheef.Ochut, benne ze al begonnen?! (gil letje), Wat 'n pech had die knul, die., .e. Hoe hiet ie ook weer? Viergever! Hadde die kieper z'n beene nau maar uit de weg gestaan dan was 't a) één-nul ge weest Reuze-sof! Ja. Nou hèt Okkie de bal.... Jakkes, vent, schiet óp dan! Die Okkie verzet tegenwoordig gein paut meer (fluitje, gilletje) Pienantie! Smerig, hè, iemand 'n pootje te lichten. Ja. Wie zal 'm neme? Ach nei, niet Okkie, die kan 't niet! Neemt ie 'm toch? (Formenoy neemt zijn aamloopje) Sjors, hou me vast! (gilletje). Hij z,it!Eén-nul! Wat 'n poejer! En zoo zuiver, hè! Net iets voor Okkie!! Ja. Vin jij die sjurtte nie leelijk? Rood-geel- rood! Hoe komme de lui an zóó'n combinasie! Smaak van kermisreizigers! Oejee, die mem- schen van..e.van .e Go Ahead! Juist! Die schutteren geweldig!Nee zeg, kijk 's beneden. Daar komp Boskamp uit 't Casino! Zou dat zijn vrouw weze? J a, Verdorie wat 'n lawaai! Hebbe ze gelijk gemaakt? Weet jij wie dat dee? Nee. t Jij weet óók niks! Kijk dan naar 't spel eh niét naar Boskamp. Chos, d'r is wat aan 't handje. Wendt wil fechte, ziie je! Nee maar, hè je nou ooit Krijgt waaratjes die bèk van Kothèt geeneens een waarschuwing! Hoe vin jij die grens rechters? Zoue die zoo hard laupe voor 'n ver mageringskuur? Hebbe ze wel noodig, nie.t? Nee. He wat? Nee?? Ik vergis me. Ja. Zou ik óók zegge. Kijk die rechtsbuit® fcjeeze! Hij schiet! Zit ie alweer?? Wat 'n ezel, die Cohen, om net naast de bal te springen! Na de rust zijn ,,hij en zij" hoogerop gaan zitten zoodiat de dialoog niet verder te boek staven viel Alleen heb 'k nog drie gilletjes ge hoord, gevolg van gemaakte doelpunten. De stem van ,,bem" heb ik niet meer vernomen", maar m'n kop er af, als ik niet precies weet Wat hij gezegd heeft In elk geval vond Iedereen dit paar een ■voorbeeld van een gelukkig huwelijk. Nog geen tien duizend man publiek was er op Spangen aanwezig om van dezen laatsten wed strijd getuigen te zijn. Niet veel hebben de weg blijvers gemist daar het spelpeil nauwelijks boven het middelmatige uitkwam en liet totaal een saaie vertooning is g -n ord vn. Beide ploegen stel len zich volledig op onder leiding van scheids rechter Jansen uit Breda. Sparta wint den toss en verkiest met den sterken, van doel tot doel staanden wind in den rug te spelen. Als de be zoekers den bal aan het rollen brengen, neemt Sparta hem direct over en stormt er mede op 't Deventer doel af, Viergever krijgt direct een goede kans als hij alleen voor Halle komt te slaan maar zijn schot is slecht gericht zoodat de doelman gemakkelijk kan stoppen en wegwer ken. Na de-ze oogensehünlijke overrompeling hemen de Deve-ntenare:- d jn aanval over en ook spoedig moet Co-hen han<Ielend optreden. Als v. Zwieteren eenmaal slecht wegwerkt, onstaat er ®*n hachelijk moment voor het Rotterdamseh doe] dat ten slotte aan het gevaar ontkomt. Een (ïoeksohop levert Go Ahead evenmin eenig resul taat waarna Sparta zich wat los werkt zoodat 'het spel naar de midd-enhelft verhuist. De linker vleugel is het meest actief doch de voorzetten Van Weber zijn slecht en belanden bijna alle ach- r het d-o-el. Na 15 minuten wordt Viergever bij °cn Sparta-aanval in het doelgebied op unfaire Wfee van den bal gezet waarvoor scheidsrechter Jansen een strafscho-p toekent. Formenoy vol trekt het vonnis en plaatst den bal zuiver en mag in het net zoodat S-parta de leiding heeft. Nadat de bezoekers even in den aanval Un geweest komt S-parta weer opzetten, ze be- oerscht voor een oogenblik ge-heel het spel. Van wteteren en v. d. Geest staan voortdurend tot jw-n de middenlijn en toch krijgt Halle onder de weinig of niets te doen daar de Deve-nter verdediging den Sparta-aanval geheel in toom houdt. Als er juist een half uur is gespeeld, dwingt Go Ahead een hoekschop af waaruit Stenvert het leer g-oed voor plaatst, Halle stuwt het met zijn hoofd onder de lat, Co-hen staat op zijn plaats en stompt terug doch juist voor de voet-en van J. de Kreek, die nu via een Sparta- been den bal in de touwen laat verdwijnen. (11) Er komt iets meer teekening in den s-trijd en de bezoekers ondernemen menigen go-eden aanval zoodat Oohen nogal werk krijgt dat echter naar behooren wordt behandeld. Een schitterend vlie gend schot van J. de Kreek weet Cohen even schitterend uit zijn doel te ranselen. Oo-k S-parta probeert het enkele malen doch stuit ook telkens op het goede werk van Halle onder de lat al ge schiedt diens wegwerken meerdere malen op eigenaardige wijze. Zeven minuten voor rust brengt Stenvert snel o-p, hij weet v. d. Geest, die leelük mist, te passeeren en geeft d-oor aan de Kreek die met een zeer hard en zuiver schot Oohen geen kans geeft. (12) De Deventenaren roeren zich dan geweldig en de beide vleugel spelers doen uitstekend werk. Als Willema van Zwieteren handig is gepasseerd, lijkt een doel punt zeker doch plots duikt v. d. Geest o.p, pikt het leer voor zijn voeten weg, aldus de fout van zooc.ven goedmakend. Sparta krijgt voor rust nog een goede kans wanneer Formenoy maar voor het Intrappen heeft doch hij maait schro melijk over den bal heen. Direct hierop wordt pauze gefloten. In de tweede helft loopt Sparta wederom hard van stapel en forceert direct een hoekschop, Formenoy kopt den bal juist over de lat. De bezoekers nemen spoedig den.aanval over, Schukkink op den linkervleugel brengt uiterst snel op, passeert naar binnen zwenkend eenige Spartanen en legt dan hèt leer voor' de voeten van J. de Kreek, die ook deze kans benut. (13) De tweede helft is dan nauwelijks vier minuten oud. D-e gasten blijven veruit in de meerderheid -doch komen met hun spel niet boven de middel maat uit, S-parta stelt .daar niet veel tegenover zoodat het pen tamelijk saaie strijd wordt van beide kanten." Na; een lang overwicht der bezoe kers krijgt Sparta en-kele hoekschoppen te ne men doch ze leveren niets op. Een lang en hard schot van den voet van Wendt, dat I11e keert, dient vermelding. Hierna komt er eenige opleving en gaat het wat vlugger van doel tot doel. doch iédere kans die met moeite wordt geschapen, verknoeien de voorhoedespelers, aan beide zijden. Een kopbal van Formenoy ju-ist naast den .paal ln moeilijke positie had beter lot verdiend. Bij een der aanvallen van de bezoekers ontstaat voor het Sparta-doel een strubbeling, Cohen weet den hal tot tweemaal uit zijn gebied te s-laan doch als Th. de Kreek te derden male inschiet, grijpt de Spartaan er naast. (1—4). Go Ahead behoudt het beste van het spel en dringt met de geheele ploeg ver op wat haar noodlèttig wordt. Als de bal hard naar voren wordt geplaatst, zit Wendt er snel achter, de Deventer backs zitten hem op de hielen doch te laat, hij deponeert het leer met een keurig schot in den uitersten hoek en ver kleint den voorsprong van Go Ahead. (24) Er is nog twaalf minuten te spelen. Sparta probeert, gesteund door dit succes, nog menigen aanval te doen slagen, de Deventenaren zitten ook niet stil en men krijgt nog een aardige opflikkering van den strijd. Go Ahead komt n-og menigmaal gevaarlijk voor Cohen doch deze, geste'-und door van Zwieteren e-n v. d. Geest, laat zich niet meer passeeren. Met Sparta in den aanval fluit scheidsrechter Jansen, die uitstekend leidde. Go Ahead slaat Sparta en behoudt de tweede plaats. Eindelijk, nu de langste dag van het jaar reeds is gepasseerd, viel de beslissing inzake het kam pioenschap van Nederland. P.S.V. won in Eind hoven met 51 van Velocltas en verwierf daar door den titel met de gouden medaille van den N.V.B. Go Ahead sloeg Sparta in Rotterdam met 42 en behield daarmee de tweede plaats. Wij brengen onze hulde aan de Eindhovensche club, die in deze competitie den meest constan ten vorm getoond en het kampioenschap met eere verworven heeft. Er is een tijd geweest, dat het als vanzelf sprekend werd aangenomen dat de kampioen van het Westen ook de primus werd van heel het land. Die dagen zijn echter reeds lang voor bij. Naderhand is men er aan gewend geraakt dat ook de leidende vereenigingen in andere regionen aanspraak maakten op den eere-titel. Zoo was het Willem II, die in 1916 over heel voetballend Nederland de baas bleef; in 1917 kwam de titel in het Oosten bij Go Ahead; in 1918 en 1919 legde het Westen er weer beslag op n.l. Ajax; in 1920 kwam het Noorden aan de beurt en was Be Quick de gelukkige; in 1921 was het Zuiden met N.A.C. de uitverkorene; in 1922 was de eer andermaal aan Go Ahead. Daar na heeft het Westen weer drie jaar de hege monie gevoerd: in 1923 door R.C.H., in 1924 door Feijenoord, in 1925 door H.B.S. In het seizoen 192526 legde het Oosten weer beslag op den hoogsten prijs door Enschedé: in 192627 bleef de titel iii hel Oosten maar nu bij Heracles; in 192728 eisehte Feijenoord voor het Westen den titel op er. thans, aan het einde van het seizoen 192829, zegeviert P.S.V. over alle regionen. De nieuwe kampioen. Einde 1910 vormde zich uit het personeel van de Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven, dat toen ruim 2000 man bedroeg, een voetbalclub onder den naam „Philips Elftal", hoofdzakelijk bestaande uit spelers, die vóór hun vestiging in Eindhoven reeds in andere vereenigingen het spel hadden beoefend, waardoor een goede kern aanwezig was. Op 20 Januari 1911 werd de op richtingsvergadering gehouden. Door de firma Philips Co. werd in het tegenwoordige Phl- lipsdorp een braak liggend stuk grond ter be schikking gesteld, een oude bouwkeet diende als kleedkamer en de nieuwe vereeniging kon haar evoluties beginnen. Men bepaalde zich voorloopig tot het spelen van vriendschappelijke wedstrii- den tegen plaatselijke en in den omtrek geves tigde zustervereenigingen. Hoewel reeds spoedig een 2e elftai kon worden gevormd, had men in den aanvang met vele moeilijkheden te kampen, zoodat zelfs een einde 1912 gedaan voorstel om aan de competities van den Brabantschen Voet balbond deel te nemen, afgestemd werd wegens gebrek aan goede spelers enomdat er slechts 36 cent in kas was. Ter eere van Neerland's 100-jarige onafhanke lijkheid werd 31 Augustus 1913 een grootsch feest gevierd, het sportterrein werd uitgebreid en van een tribune voorzien. Bi) die volksfeesten deed de athletiek haar intrede en bij deze ge legenheid werd de Philips Sportvereeniging op gericht met aanvankelijk 140 leden. De nieuwe Vereeniging stelde zich ten doel voor het personeel van de Philipsfabrieken do gelegenheid te openen voor lichamelijke ontwik keling en ontspanning in de open lucht door het beoefenen van voetbal, korfbal, athletiek, gym nastiek, diverse spelen, wielrijden, wandeltoch ten, enz. Later werd' nog een afdeeling cricket, hockey, tennis eii schermen opgericht. De voetbalvereeniging „Philips Elftal" trad met haar geheele hebbei en houden tot de nieuwe vereeniging toe en nam van dien tijd af een snelle vlucht. In 1913—14 ltwam het eerste elftal uit in de ie klasse van den B.V.B., het jaar daarop speelde.het in de ,-ood-competitie afd. B. van den Ned. Voetbalbond. 4n het seizoen 1915- 1916 debuteerde P.S.V. in de 3e klasse van den N.V.B. en bezette aan het einde van het seizoen de 2e plaats. In het seizoen 1917—IS werd het 2e klasseschap veroverd en het seizoen 192021 bracht P.S.V. het kam'pioenschap van de Zuide lijke 2e klasse afd. B. In den strijd om-het le klasseschap tegen ,,'t Zesde" en „O.N.S." be haalde men na een aanvankelijk slecht begin de eindoverwinning,: zoodut de P.S.V. in een tijd perk van minder dan 1 jaren alle trappen, voe rende tot heb. Ie «tóasseschap, had doOrloopcn. Het 2e elftal werd evoueens kampioen van de 3e klasse en 'promoveerde jn%i\de 2è klasfee. Het Se elftal wër'd tot' den, N.V.B, toegelaten, zoodat de; P.S.V. het seizoen 1921-^2^ begon met 3 elftal len in den N.V.B. en 3 in den B.V.B. De eerste jaren ging het P.S.V. in de le klasse niet voorspoedig. Dikwijls dreigde het gevaar voor degradatie, dié dan ook in het seizoen 1925- 1926 een feit werd, Het verblijf in de 2e klasse duurde echter niet lang, wrapt met slechts één Verloren wedstrijd weid P.S.V. kampioen en ze bleef ook in dé promo tie-competitie ongeslagen. Het volgend .seizoen stond men -weder voor een moeilijke taak door, hft verlies van verschillende goede spelers.Desondanks wïst het elftal zich tb handhaven. Voor den aanvang van het nu afge- loopen.seizoen scheen.eindelijk de goede combi natie gevonden. Begonnen werd inet het defini tief veroveren van den zilveren Wisselvalk, daar na Werd de Philipsbèker Veroverd terwijl de com petitie beginnen werd met een overwinning op den Zuidelijken kampioen van het vorig jaar. Daarna volgde de eene overwinning op de andere en regelmatig werd de afstand tusschen P.S.V, en de andere gegadigden naar den kam pioenstitel vergroot. Met 31 punten uit 18 wed strijden sloten de rood-witten de competitie af. En thans waait boven de Philipsvelden mèt de vlag van het zuidelijk kampioenschap die van den kampioen van Nederland. De eindstand van de kampioenscompetitie ts: e es p. yaw. sol. verl. PUL doei fjem. P. S V. 8 6 2 12 27-11 1.50 Go Ahead 8 5 3 10 21 12 1 25 Feijenoord 8 4 4 8 14-11 1.- Sparta 8 3 1 4 7 11—13 0 87 Velocitas 8 1 1. 6 3 5-31 0.37 Feijenoord Go Ahead P. S. V Sparta Velocitas Feijenoord 3 2 3 0 0-1 1-2 Go Ahead 2 - 1 1-3 2-1 7-0 P. S. V. 4 - 0 2-1 1 2 5-1 Sparta 0 -2 2 - 4 2-3 0-0 Velocitas 0 -4 0-2 1- 9 1-3 Zeer groot was de publieke belangstelling voor dezen laatsten en belangrijken kampioens wedstrijd der P. S. V. Er waren ongeveer 13.000 toeschouwers. Op de tribune werden o.m- opge merkt: de bondsvoorzitter ir. Kips, burgemees ter Verdijk, wethouder van Woerkum en de ge meentesecretaris Sanders; voorts dr. A. F. Phi lips en echtgenoote en andere leiders der N. V. Philips en industrieelen. Scheidsrechter Mut ters leidt den wedstrijd. De P. S. V.'ers winnen den tos en kiezen den sterken wind ln den rug. Het begin is zenuwachtig, speciaal van de zijde van P. S. V. Het eerste kwartier staat de wed strijd dan ook op laag peil, zoodat men geens zins kan zeggen, dat een paar kampioenen aan het werk zijn, P. S. V. onderneemt de eerste aanvallen; haar spel is zeer snel, dcch voor doel brengt er de aanvalslinie geen steek van terecht. Er wordt erbarmelijk slecht geschoten. Individueel zijn de P. S. V.'ers verre in de meerderheid. Herhaaldelijk bestormen zij het vijandelijk doel, doch de defensie van Velocitas houdt kranig stand -en slaagt er in eiken P. S. V. aanval onschadelijk te maken. Na een goede 40 minuten spelens komt pas 't eerste doelpunt voor P. S. V. De snelle v. d. Broek, besluit een fraaien ren met een onhoudbaar schot en opent daarmede de score. (10). Even later heeft de zelfde P. S. V.'er het leder te pakken en doet daarop een keurigen voorzet naar rechts, waar v. Strien den Noordelijken doelman het nakij ken geeft (20). Eerst nu zijn de P. S. V.'ers ongenaakbaar en domineeren tot de rust. In de tweede helft hebben de Eindhovenaren den ster ken wind tegen. Toch zijn ze spoedig in het of fensief en nu zien we heel wat beter spel dan tevoren. De Noordelijken profiteeren meermalen van het voordeel van den wind en zenden on verwachte schoten in, waarmede Boumans evenwel raad weet, Slechts een kwartier houden do Noordelijken stand, dan zijn de P. S. V.'ers niet meer te houden; vooral v. d. Bfoek roert zich weer geducht. Hij krijgt het leder van rechts en ofschoon hij links speelt, jaagt hij het met den rechtervoet onhoudbaar in de touwen boven In den linkerhoek (30). Dot doelpunt wordt beantwoord door een prachtigen uitval der Noordelijken; hun linksbuiten Rozeboom zendt een ver, doch keihard schot in, dat door Boumans met moeite corner wordt getipt. Er zal zoo wat 23 minuten gespeeld zijn, als van Eerd een keihard schot inzendt; de Jonge weet het leder uit het doel te houden, doch de bal belandt bij v. d. Broek, die toesnelt om no. 4 voor zijn rekening te nemen. (40). De bezoe kers spelen nu een verloren wedstrijd, zoodat het oogenblik is aangebroken om op de Philips fabrieken de kampioensvlaggen te hüschen. Dit is vanaf het sportterrein zichtbaar. De P. S. V. supporters heffen reeds het kampioenslied aan en steken do vlaggetjes waarop in zwarte let ters „P. S. V. kampioen van Nederland", staat, in de hoogte. Nauwelijks 4 minuten later doel punt Velocitas; dit onverwachte, doch welver diende tegenpunt komt van den voet van Hek- kema, die snel toeloopt, als Boumans een hal slecht wegwerkt (41). De vreugde in het Noordelijk kamp is slechts van Zeer korten duur, want nog geen minuut later, direct na den aftrap/ligt no. 5 in de touwen ditmaal we derom van den voet van v. d. Broek. (51). Hoe de Noordelijken ook zwoegen, ze slagen er niet in den achterstand te verkleinen; integendeel de P. S. V. blijft domineeren, doch in den stand komt geen verandering meer, Ruim eén half uur na den wedstrijd werd een stoet van versierde auto's geformeerd, waarin de spelers elk met een louwerkrans omhangen, plaats hadden genomen. De stoet was vergezeld van twee harmonieën n.l. die van Philips en Musis Sacrum. Een tiental auto's reed in den stoet mede om 'n rondrit te maken door de stad. Langs de straten heerschte een levendige druk te en de spelers werden hartelijk toegejuicht. Dichte drommen volgden den stoet. Onder de tonen der muziek werd naar de villa „De Laak", woning van dr. A. T. Philips, gereden na een grooten omweg gemaakt te hebben. Daar werden de spelers allereerst toegesproken door dr. Philips. Deze wenschte hen thans bij het bereiken van het Nederl. kampioenssehap even als destijds bij het behalen van het Zuidelijk kampioensschap te feliciteeren. Hij bewonderde het fair en eerlijk spel dezer club en eindigde zijn speech met de beste wenschen tot roem van de club en tot eer van de N. V. Philips. Aanvoerder van Eerd sprak een kort dank woord, dat hij beëindigde met een heildronk op deP. S. V. en dr. Philips. Daarna werd het woord gevoerd door ir. Otten, algemeen voorzit ter der P. S. V., waarvan het voetbal een onder- afdeeling uitmaakt, door den heer J. Van Bel, voorzitter der Zuid. districtscommissie van den N. V. B., en door den heer Weber, eere-voorzit- ter van Feijenoord. Vervolgens trok de Stoet naar de woning van den heer P. Staal, onder directeur der N*. V. Philips en eere-voorzitter der supporters vereeniging P. S. V. Daar werd het woord gevoerd door den heer Staal, die de club feliciteerde met het bereikte succes, mede een gevolg van den goeden clubgeest en een prettige onderlinge verstandhouding. Hij hoopte dat deze bestendigd zal blijven en dat de P. S. V. zich spoedig zal meten tegen buitenlandsehe kampioenen. Daarna reed men naar het Philips dorp, waar de stoet werd ontbonden. Des avonds vereenigden zich spelers en be stuur aan een feestdisch in het Rembrandt theater. De tweede maar verkorte editie van de pro motie-competitie in het Oosten is begonnen met de ontmoeting tusschen N.E.C. en P.E.C., da tweede klas-kampioenen, op neutraal terrein te Apeldoorn. De Nijmegenaars waren in 't veld niet minder dan de Zwollenaren, maar deze ver stonden het doelpunten-malcen beter, zoodat hat einde P.E.C. c m 31 overwinning bracht. Wilhelmina heeft gisteren in de Zuidelijks promotie-competitie haar eerste nederlaag ge leden. De Bosschenaren waren in Treebeek op bezoek bij de Staatsmijn Emma. De mijnwerkers namen revanche van de met 31 ln Brabant ge leden nederlaag en klopten nu Wilhelmina met ■dezelfde cijfers. De Valk won in Valkenswaard met 21 van Vlissingen. Alles hangt nu af van den laatsten wedstUd WilhelminaDe Valk. De winnaar hiervan ein digt als eerste; bij een gelijk spel bezitten deze clubs en Staatsmijn Emma evenveel punten en kan de lol opnieuw beginnen. De stand is nu gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Wilhelmina 5 3 1 1 7 13—T De Valk 5 3 1 1 7 6—8 Stm. Emma 6 4 0 2 8 28—8 Vlissingen 6 0 0 6 0 9—23 i Kampioenschap van Nederland. SpartaGo Ahead 24. P.S.V.—Velocitas 5—1. ij Promotie reS. 2e klas: Haarlem II't Gooi II 2—0. Promotie 3e klas: LaakkwartierBodegraven 61; B.E.C.Kamipong 31. 4e klas: V.D.S.The Rising Hope 02. Propiotie 2e klas: N.E.C.—P.E.C. 13. Pro trio tie 3e klas: OooterbeekHertog Hendrik 1—2. Res. 2e klas A; A.Z.C. IIGermanleus II 3L AFDEELING IV. Promotie 2e klas: Staatsmijn EmmaWilhel mina 31; de ValkVlissingen 21. Promotie 3e klas: MevoTemeuzen 53; Mi randa—Hoensbroek 02. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden zijn: Promotie- en degradatie-competitie 1ste en 2de klas: FlorissantGerminal 11. Reserve 1ste klas A: E.D.S. 2Hermandad 2 6—1. Reserve 4de klas I: Hion 3Pechvogels 2 30. .1 R. K. F.-KAMPIOENSCHAP. Gisteren is de tweede wedstrijd gespeeld van de Noordelijke voorronde, oftewel van de com petitie der overgangsklaskamploenen, welke moet uitmaken welke club tegen Mulo zal uit komen in den dubbelen kamp om het kampioen schap van de heele Federatie. De strijd ging gisteren te Utrecht tusschen P.V.C. en Achilles. De Utrechtenaren wonnen door uitstekend voor hoede-spel met niet minder dan 83. De stand Is nu gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. V.V.Z. 1 1 0 2 3—1 P.V.C. .21 12 9—6 Achilles 10 10 3—8 an Nederland Het elftal van P. S. V. uit Eindhoven, dat gisteren het voetbalkampioensch heeft behaald.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5