luchtvaart^ MAANDAG 8 JU IJ 1929 TWEEDE BLAD DE WATERPOLO-COMPETITIE. De uitslagen. u z. c. - DE CRICKET-COMPETITIE. H. C. C.—H. D. V. S. Gewonnen door H. C. C met 120 runs op de le innings DE BILJARTCOMPETITIE. DRAVERIJEN TE ROTTERDAM. PAGINA 2 WEERBERICHT. i INTERN. 4-DAAGSCHE AFSTANDS» MARSCHEN JACHTHAVEN HILLEGERSBERG. NEDERLANDSCHE HONKBALBOND. DE ENGELSCHE ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN DE KEMPHAAN VRIJWEL ONBEDREIGD AAN HET HOOFD. H interessante kamp. Geurts zakte spoedig af en de Strijd ging verder tusschen Van den Burg en Kropp. l>e Nijmcgenaar bleek een goed vechter; hij liet Kropp niet passeeren en won niet slechts klein verschil. 400 M. hardloopen, internationaal ("Wereldre cord Meredith 47,4 sec. Nederlandsch record A. Paulen 49 sec.) 1ste serie 1. W. Geurts (Vlug en Lenig) in 53,3 sec. 2. H. Visser (Feyenoord) in 53,6 sec. 2de serie L. Looy (Feyenoord) 55,4 sec. 2. De Coninck (La Gantoise, Gent) in 55,4 sec. 3de serie 1. H. v. d. Burg (Quick, Nijmegen) in 54,4 sec. 2. Berthelot (La Gan toise) in 55,2 sec. 4de serie 1. Jansen (Feyen oord) 2. Rouloent (Union-St. Gilloise, Brus sel) 5de serie Kropp, alleen over de baan, 64,2 sec. lste halve beslissing 1. Geurts in 63,1 sec. 2. Barthelot in 53,3 sec. 2de halve beslissing I. v. d. Burg in 53,6 sec. 2. Kropp in 53,8 sec. Beslissing 1. v. d. Burg in 52,2 sec. 2. Kropp in 52,3 sec. 3. Geurts 4. Barthelot, De loop „Dwars door Rotterdam", een afstand van ongeveer 17 kilometer, heeft ditmaal niet die spanning gegeven, dien li ij doorgaans brengt. Een vijftal Belgen namen direct den kop en met eenigen kamp om de eerste plaats was de strijd spoedig beslist. Bij de controle-posten was het steeds Broers-Linsen, of Linsen-Broers. Bij den derde controle-post was de Belg Linsen één en hij wist zich gedurende den verderen loop fraai te handhaven. Met ongeveer een hal ven kilometer voorsprong kwam hij op het ter rein terug. Rooyakker bezette met minuten ach terstand de vijfde plaats en was de eerst-aan- komende Nederlander. De uitslag luidt L Linsen (Berchem Sport, Berchem) in 57 min. 12,2 sec. 2. Broers (Ber chem Sport) 3. De Lathouwer (Berchem Sport) 4. E. Caussens (Sportclub Eendracht, Alost, Bel gië) 5. E. Rooyakker (D.H.C., Delft) 6. E. de Smet (Sportclub Eendracht, Alost) 7. A. Groe- neweg (Pro Patria) 8. L. Hoogeveen (DOS) 9. T. Sprong (D. O. S.). De deelname aan het polsstok-hoogspringen was zeer gering. De drie deelnemers werden prijswinnaars. Van der Zee (Hrgirlem) werd één met een goeden sprong van 3.40 Meter 2. T. van der Most (Pro Patria) 3.20 M. 3. A. Hein- huis, (D. O. S.) 3.10 M. (Wereldrecord S. Carr 4.26 M. Nederlandsch record Tj. Pasma, 3.60). Een aardige loop voor het publiek is steeds de 100 meter. Zoowel in de series als in de finale liggen de loopers immer bij elkaar en er was van de tribune af geen verschil te constateeren. 100 Meter hardloopen, internationaal (Wereld record Paddock, Ver. Staten, 10,4 sec. Neder landsch record M. v. d. Bergen, 10,4 sec.) lste serie; Beauf fraux (Union-St. Gilloise, Brus sel) in 11,4 sec. 2. J. Both (Vlug en Lenig) II,4 sec. 2de serie Sehulze (Sportclub Preu- sen, Stettin) in 11,8 sec. 2. Benz, (Haarlem) in 11,9 sec. 3de serie Berger (A. V. A. C.) in 11,3 sec. 2. Schoonheim (Vlug en Lenig) in 11.5 sec. Beslissing 1 Berger in 10,9 sec; Schoonheim in 11,1 sec. 3. J. Both in 11,2 sec.; 4. Sehulze. Een athletieknummer met voorgift kan bij zonder spannend zijn, doch die ontbrak op de 1500 meter hardloopen totaal, mede doordat tij dens dien loop de deelnemers aan het nummer Dwars door Rotterdam" binnenkwamen. De Belg, "V an Durme,, die van meet ging, won met Büff, die 60 meter voorgift had, vlak achter zich. De Haarlemmer, Peper, verrichtte een goede prestatie hij ging eveneens van meet af en eindigde als derde. 1508 meter hardloopen met voorgift (Interna tionaal Wereldrecord: Dr. Pelzer, Duitschland 3 min. 51 sec. Nederlandsch record J. Zeegers, 4 min. 10 sec.) 1. Van Durme (La Gantoise, Gent) 2. H. Büff (Pro Patria) 3. S. Peper (H. A. V., Haarlem) 4. C. Romün (Het Noor den). Hierna volgdfc het nummer, waarop het pu bliek gespitst had, n.l. de 800 meter hardloopen, waaraam de Duitsche Crack dr, Pelzer deelnam. Du Hen had na 100 meter den kop, terwijl dr. Pelzer in de achterhoede liep. Toen de groep de tribune passeerde, zag Pelzer zijn kans schoon, liep buiten om en trachtte direct den kop ne men. Hoogerwerff evenwel verdedigde zijn plaats uitstekend en eerst In de laatste 20 meter spurtte Pelzer sn oHeloogrenete- spurtte Pelzer snel Hoogerwerff voorbij om met een klein verschil als eerste aan te komn. Het publiek wist deze prestatie goed te apprecieeren. 800 M. hardloopen (invitatie) internationaal (Wereld-recordS. Martin, Frankrijk, 1, min. 60.6 sec. Nederlandsch record A. Paulen, 1 min. 58,6 sec.) 1. Dr. Pelzer (Sportclub, Preu- sen), in 2 min. 1,6 min. 2. A. Hoogerwerff (Haar lem) in 2 min 2,1 sec. 3. P. Nieuwland (Feyen oord) 4. 1' Horte (Union-St. Gilloise). Dat ook Hollandsche deelnemers het publiek in verrukking kunnen brengen, bleek bij de 5000 Meter hardloopen, waaraan behalve de Belgen, De Grande en De Fleurquin, de bekende Hollan ders, Klaasse, Gerbrandts, Hartman en de co- ming-man, Baars Steineman, uitkwamen. De Grande was direct favoriet. Hij hield ronden lang den kop, terwijl Klaasse, Baars, Ger- brands en Hartman hem op de hielen volgden. Langzamerhand zakten Gerbrands en Hartman af en vormden pe Grande, Baars en Klaasse het leidende peletan. Klaasse trachtte De Gran de te passeeren, hetgeen hem evenwel niet ge hukte. Eerst enkele ronden voor het einde schiet Klaasse snel zijn tegenstander voorbij de oude Baars, zooals hij op de tribune heette, volgde hem direct, waardoor de Grande spoedig afzakte. Klaasse trachtte nu ook nog Baars van zich af te schudden doch deze volgde eik tempo. Het werd een gejaag, maar de twee leidende athleten bleven onafscheidelijk. Klaasse iendigde ten slotte als eerste met Baars slechts enkele meters achter zich. Zij blijken beiden beneden het Ne derlandsch record te hebben geloopen, n.l. resp. 15 min.47 sec. en 15 min. 49 sec. Het oude record stond op naam van J. Zeegers Jr. met 15 min. 51,7 sec. De Grande eindigde als derde. 5000 Meter hardloopen internationaal (We reld-record Nurmi, Finland, 14 min. 28,2 sec., Nederlandsch record J. Zeegers jr. 15 min. 51,7 sec.) 1. Klaasse (D. O. S.) in 15 min. 47 sec. 2. Baars Steineman (Pro Patria) in 15 min. 49 sec. 3. L. de Grande (Union-St. Gilloise) 4. P. Hartman (D. O. S.); 6 Gerbrands (Blauw Wit). De apotheose was de 2000 meter relais, inter nationaal. Er ontwikkelde zich al spoedig een vinnige strijd tusschen de Duitschers en de Bel gen. Aanvankelijk waren de iaatsten in de beste positie, doch tegen het einde kwam Preusen, vooral door het snelle loopen van een kleinen Duitscher, een voorsprong, die kort daarna even- Wel voor een oogenblik verloren ging. Toen gooide Pelzer er een schopje op en met tien me ter voorsprong wonnen de Duitschers V. en L. zagen nog kans Union-St. Gilloise te passeeren, doch achteraf bleek, dat een ronde te weinig was afgelegd. 2000 Meter relais internationaal. 1. Sportclub Preusen (Stettin) 3 min. 38,5 see. 2. Vlug en Lenig, in 3 min. 39 sec. 3. Union-St. Gilloise 4. Feyenoord 6. Haarlem. De 4 maal 100 meter estafette was weer span nend. De Union-St. Gilloise eindigde tenslotte op het nippertje met denzelfden tijd ais Preusen, als nummer één. 4 maal 100 meter estafette, Internationaal (Wereld-rceord Ver. Staten 41 sec. Neder landsch record Haarlem 42,8 sec.) lste serie: Preusen in 44,9 sec. 2. Pro Patria in 45,1 sec. 2de serie 1. Union-St. Gilloise in 44,9 sec. 2. Preusen in 44,9 sec. 3. Pro Patria 4. Haarlem. 1500 Meter snelwandelen (Nederlandsch re cord: C. A. Gubbels 6 min. 12,1 sec.) 1. C. A. Gubbels (Pro Patria) in 6 min. 26 sec. 2. P. En gelman (Pro Patria) in 6 min. 27,4 sec. 3. T. Engelman (Pro Patria) 4. J. A. v. d. Sprank (Zwaluwen, Den Haag). Ie klasse. Utrecht: U.Z.C.—D.J.K. 01. Gouda: G.Z.C.Maas 22. Reserve le klasse. Utrecht: U.Z.C. 2D.J.K. 2 52. 2e klasse. Rotterdam: R.Z.C.S.V.H. 06. Amersfoort: A.Z. en P.C.—Nereus 4—0. i Zwolle; Z.B. en Z.V.—B.Z.Z. 0—10. 1 Reserve 2e klasse. Amersfoort: A.Z. en P.C.2—B.Z.Z. 2 1—2. 3e klasse. Utrecht: ZwemlustDe Star 33. Zutphen: Neptunus—H.Z.C. 0—2. Reserve 3e klasse. Haarlem: H.P.C. IIde Zijl II 9—c. Dames 2e klasse. Utrecht: U.Z.C.—Zwemlust 50. Heeren le klasse. Af deeling A: Het JJ D. J. K. L. Z. G Afdeeling B: Dolfijn A. Z. Maas G. C. Z. gesp. gew. gel. verl. doelp. pnt. 5 3 2 14—8 8 5 2 2 1 4—5 6 5 3 2 6—8 3 5 3 2 6—9 3 5 5 21—1 10 5 3 - 2 9—12 6 5 1 1 3 12—17 3 5 1 4 820 1 NIEUW WERELDRECORD KOGEL- STOOTEN. BERLIJN, 7 Juli. (V. D.). De bekende athleet Hirschfeld, Olympisch 'kampioen, heeft heden een nieuw wereldrecord kogelstooten gevestigd met een worp van 16.11 Meter. Aanvoerder H. Offermans raadde goed en ver koos te batten zoodat P. v. Bochove en P. van Kappelhof voor de Schiedammers openden. De Haagsche aanval werd geleid door mr. J. Koele- man en R. Schiil. Toen de telegraaf 13 aangaf, stelde Koeleman zijn clubgenoot van Tienhoven in de gelegenheid een einde te maken aan de in nings van Van Bochove (4). A. Offerman die hém kwam vervangen, speelde een bal van Schiil de lucht in waarop A. v. Manen hem voor 0 in rekende (2 voor 16), Beukers, die nu met Kap pelhof aan stond, had minder moeite met de Haagsche bowlers doch toen het totaal ten derde male de dubbele cijfers was gepasseerd, kwam ook aan zijn innings een einde doordat Schiil zijn bails afwierp (3 voor 30, laatste man II). Vischer. die hierna aankwam, verdween voor 8 ook als slachtoffer van R. SchilL Het werd hierna een komen en gaan daar Koeleman voor de overige batsmen totaal onbespeelbaar bleek. J. den Hoed, H. Offerman en F. de Bloois zagen geen kans ook maar één run te scoren, terwijl Vischer T, P. Scheffers 1, G. Hooing 4 direct of indirect als slachtoffer van het bowlen van Koeleman vielen. Tenslotte bleef van Buysen op 2 not out, waar bij het totaal van H. D. V. S. met inbegrip van 5 extra's, slechts 54 runs werd. De bowlingciffers waren: mr. J. Koeleman 7 voor 22, R. Schil! 3 voor 25 en M. Jansen 0 voor 2. Voor H. C. C. gingen hierna H. v. Manen en E. Schiil naar dé mat op het bowlen van H. Of ferman en Van Buysen. Laatstgenoemde was bijzonder duur. Eerst op 46 kwam de schelding en nam Scheffers op een bal van Van Bochove Schiil voor 16. Met een twee van M. Jansen werd het totaal van H. D. V. S. gepasseerd. Mr. van Manen wordt door Kappelhof na een nuttige 46 uitgevangen (2 voor 62). R. Vis bracht met een 4 de 100 op. Zestien runs verder sneuvelde M. Jansen, prachtig voor 46 gevangen door Vischer op een bal van Van Bochove. R. Vis en Koeleman werden op 119 gescheiden doordat eerstgenoemde voor 19 als vangoffer aan Van Bochove ten deel viel. Koeleman werd door den Hoed op een bal van Van Buysen uitgevangen 6 voor 124). Mr. C. Feith scoorde vrij snel 12 runs waarna v. Buysen aan v. Kappelhof de gelegenheid gaf dezen uit te vangen (6 voor 140). Het werd 7 voor 143 toen R. Schiil voor 4 ver dween. Toen het totaal tot 174 was gestegen voor een verlies van 7 wickets, sloot aanvoerder Fokker de innings. Het aantal extra's bedroeg 3. J. van Tienhoven bleef op 23 en mr. A. v. Manen op 9 not out. De bowlingeijfers waren: H. Offerman 3 voor 46, Van Buysen 3 voor 80, P. Scheffers 0 voor 30 en P. van Bochove 1 voor 15. De Haagsche aanvoerder stuurde hierna H. D. V. S. opnieuw in ten einde een innings-overwin- ning te forceeren, waarvoor twee uur en een kwartier speeltijd was. Toen de tijd op een kwar tier na was verstreken, was slechts een wicket neer voor een totaal van 53 runs waarbij v. Kap pelhof op 29 en A. Offerman op 10 not out bleven. V. O. CL—V. R. A. Gewonnen door V. R. A. met 16 runs. V. O. C. wint den opgooi en stuurt V. R. A. naar de wickets. De Amsterdammers openen met Wittebol en van der Berg op het bowlen van East en Terwiel. De runs komen langzaam en Vj Ittebol (10) moet het eerst verdwijnen ais hij een bal van Terwiel verkeerd beoordeelt Van der Berg met 8, Glerum met 10 en Leeser met 9 brengen het nog het verst en het totaal wordt tenslotte 63. Bowlingeijfers: East 3—22, Terwiel 413, Beyers 319. Voor V. O. C. openen T. Gibb en Terwiel op het bowlen van Rincker en Van Booven. In de eerste over van Rincker valt reeds het wicket van Terwiel, voordat deze gescoord heeft (13). De Bruyn en T. Gibb houden het dan eenigen tijd uit, doch de score stijgt langzaam. Als V. O. C. 17 runs heeft, wordt T. Gibb (11) op het bowlen van Van Booven in het verre veld ge vangen. De Bruyn (7) valt dan ook heel spoedig als slachtoffer van Rincker (318.) Het bowlen van V. R. A. blijkt zeer moeilijk te bespelen en dwingt V. O. C. tot voorzichtigheid. East doet enkele goede slagen en van der Chys neemt dan den bal ter hand. East en V. O. C.'s jongste speler van der Wolf weten evenwel stand te houden en al spoedig wordt weer van bowler veranderd. East 15 wordt dan door Rincker op het bowlen van Van der Ghijs op keurige wijze gevangen (438), Van der Wolf en Beyers maken vlug een aantal runs tot dat Beyers (14) door Rincker wordt geeleand (5—59)..Het totaal van V. R. A. wordt met een keurige 4 van Van der Wolf gepasseerd. Van Hörick van V. O. C. maakt het niet lang en T. Gibb neemt zijn plaats in. Er moet nu even voor een piasbui wor den gestopt. Na de hervatting wordt van der Wolf voor een zeer nuttige 20 door Glerum ge vangen 771). Van de overige spelers komt G. Gibb (11) nog in de dubbele cijfers er als alle V. O. C.'ers een beurt gehad hebben, bedraagt het totaal 84. Bowlingeijfers: Rincker 5—44, van der Ghijs 115, van Booven 424. V. R. A. wil nu in de tweede innings een andere besilissing trachten te verkrijgen en opent met een Booven en R. de Waal op het bowlen van Terwiel en East. Hat zijn voornamelijk R. de Waal (7), Hartog (31), en Stuwe met 14 runs, die V. R. A. aan het totaal van 98 helpen. Bowlingeijfers: Terwiel 326, East 429 Beyers 16, T. Gibb 217. V. O. C. moet nu 77 runs maken of wel den tijd uitspelen. Noch het een, noch het ander is V. O. C. evenwel gelukt. Ook nu weer was het een komen en gaan. De Bruyn met 2 en wederom Van der Wolf met 13 en ook du Bru met 9 droegen het meeste tot het totaal van V. O. C. van 61 bij. De bowlingeijfers van V. R. A. waren nu heel goed. Van der Chys 5—8 v. d. Berg 121, van Booven 28, Rincker 216. Zondagmiddag werden in „De" Nieuwe Karse- boom" te Amsterdam de finales der afdéelingen B en E van de competitie van den N. B. B. ge houden. In deze afdeelingen werden resp. de 's-Graven- haagsche B. C. (met een 3—2 zege op Rembrandt) en Het Witte Taard (Rotterdam), die van Vondel niet 63 won. kampioen. De vereenigingen Amsterdam en Rembrandt werden kampioen van B. en D„ doordat hun te genstanders zich hadden teruggetrokken. Het omvangrijke programma, dat de Paarden- sportvereeniging Rotterdam gisteren op Woude- steyn deed afwerken, ondervond, wat de publieke belangstelling betreft, wel onder den terugslag van het ongunstige weer. De vijf draverijen en twee rennen, waaraan lang niet door alle op het programma voorkomende ingeschreven paarden werd deelgenomen, werden dan ook door de meeste getrouwe aanhangers van de paarden- sport bijgewoond. Men begon met de prijzendraverij 4de en 3de klas, afstand 2000 M. om den N.-prüs. Ingeschre ven 8, niet uitgekomen: Oracle van C. F. Ock- horst, 2030 M„ Siem Clady van Stal C, 2030 M„ Quadraat van Stal En Avant 2045 M. Pritt verspeelde onmiddellijk na den start door galoppeeren haar kans, waarvan Remplagante en Monte Carlo gebruik maakten om de leiding te nemen. Sir Axworthy K speelde geen rol en werd zelfs ingehouden.. Remplagante won de course, maar moest alle zeilen bijzetten om een felle eindspurt van Monte Carlo af te slaan, het geen ternauwernood gelukte. De tijden zijn de volgende: 1. Remplagante van N. van Leeuwen (eig.), 2045 H., in 3 min. lo.4 sec.: 2. Monte Carló van p. j. de Boer <G. En- sing), 2030 M., in 3 min. 10.4 sec.; niet geplaatst; Qurville van W. H. Geersen (eig.), 2030 M„ in 3 min. 16.4 sec.; Pritt van L. Kooistra (B. de Jong), 2015 M„ Sir Axworthy K van J. Kruit hof (B. W. Schippers Sr.) 2045 M. ingehouden. hoor den O.-prijs, een prijzendraverij lste klas afstand 2315 M., waarmede werd vervolgd, kwa men slechts i paarden in den ring. Niet'uitge komen: Queen G. van U. wi de Jong, 2300 M. Quicksilver II. N., van J. Hiemstra, 2300 M. en' Vegrana van Stal C, 2345 M. Deze draverij werd van den kop af door Quite- well St. Lancier, gewojinen. Present II sprak een danig woordje mede ep, het duel tusschen de twee leidende paarden was uiterst spannend, zoo zelfs, dat ze bijna gelijktijdig de eindstreep passeerden en de voorsprong van Ockhorst nog geen kop- lengte was. Traviatta en Noma B konden geen van beide de leidende paarden bereiken De volg orde van aankomst was: 1. Quitewell Stal Lan cier van C. F. Ockhorst (eig.) 2300 M. in 3 min. 24 sec.; 2. Present H, van Stal C (J. M. v. d! Berg), 232Ü M„ in 3 min. 24.3 sec.; 3. Traviatta van J. W. Schuyll (G. Ensing), 2355 M„ in 3 min. 41 sec.; niet geplaatst: Noma B van J. Kruithof (B. W. Schippers Sr.) 2300 M. Van de acht als deelnemers aangekondigde paarden voor den ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, afstand 1600 M., verschenen er 4 aan den start. Niet uitgeko men: Welsh Gold van P- J- Koneijnenberg, Me- lusine van luit. B. J. Momma, Orient van J. G. van Maasdijk, Un Tel van P. J. Koneijnenberg! Het was een aardige ren. De paarden bleven In één peloton, maar buiten verwachting wist Land Girl zich tegen hef einde los te werken, 'liet de favoriete paarden Myrrhine en Jacasse de hielen zien en nam den eersten prijs voor zich met duidelijk zichtbaren voorsprong. De paarden kwamen als volgt aan: 1. Land Girl \jan J. Jurgens (G. J- Riem), in 1 min. 49 3/5 sec., drei lengten voorsprong: 2. Füll Hope van J. G. van Maasdijk (Wijlen) één hoofd voor sprong op Myrrhine van G. A. de Leeuw (A. V. Wieringen), die nummer drie werd. Niet ge plaatst: Jacasse can G. A. de Leeuw (J. c. Kuiper). Daarna had plaats een heatdraverij 2de en 3de klas (Engelsche heat) handicap, afstand 1610 M. om den Q-prijs. Ingeschreven 13, niet uitgeko men: Prinses Duluth van J- Klarenbeek 1G10 Al., Nedda van mevr. L. van Royen, 1610 M„ Queen Ethel, St. Lancier, van J. A. Heidenrijk, 1620 M., M. Quadraat van Stal En Avant, 1635 M., Priuze Moko, St. L. van Stal En Avant, 1665 M., Quick G van A. Honigvoort, 1670 M. De eerste serie verliep onfortuinlijk, doordat Quinte II en Rolls Royd mof de sulkey's in elkaar reden, waarbij beide kwamen te vallen en daar door werden uitgeschakeld. Gelukkig liepen noch de pikeurs, noch de paarden verwondingen op. De animo was er bij deze serie natuurlijk uit. Oplooper werd eerste in 2 min. 33.4/5 sec., Pau- lowna tweede in 2 min- sec- De tweede serie, die ging tusschen Siem Clady. Olanda en Qyeen G„ werd zonder inspanning door laatstgenoemde gewonnen in 2 min. 29 4/5 sec., Olanda deed het in 2 min. 33 4/5 sec., Siem Claudy derde in 2 min. 48 1/5 sec. De beslissing die na den R-prijs gereden werd, ging derhalve tusschen Olanda, Oplooper, Pau- lowna en Queen G. De zeer interessante strijd, die zich toen tusschen het leidende drietal ontspon, eindigde ten voordeele v-a-n Queen G. Met gering verschil passeerden Oplooper en Olanda achter nummer een de eindstreep. Paulowna werd in gehouden. De tijden zijn: Queen G van U. W. de Jong (B. de Jong) 1670 M., in 2 min. 29 1/5 sec., 2. Op looper van N. van Leeuwen (eig.) 1670 M„ in 2 min. 29.4 sec.; niet geplaatst: Olanda van J. W. Schuyl (D. Pronk), 1620 M. in 2 min. 30 sec.; Paulowna S. van A. van Maarseveen (G. (En sing) 1670 M. ingehouden. De prijzendraverij 4de klas, afstand 1600 M., 0111 den R-prijs, bracht van de 10 Ingeschreven paarden er 8 in de baan. Niet uitgekomen zijn: Sympathie van Stal En Avant en Roulette van Jac. hammers. Er zat niet de minste spanning in deze courje. Pritt had gedurende den geheelen wedloop een grooten voorsprong en won op stap. De tijden zijn: 1. Pritt van L. Kooistra (B. de Jong), 1610 M„ in 2 min. 391/5 sec., niet geplaatst: Reseda van J. Kuynders (C. F. Ockhorst), 1610 M., in 2 min. 41.4 sec.; O' Axel van Herm. de Mol (B W. SchiCppers Jr.) 1610 M. in 2 min. 44 1/5 sec.; Sara van Th. de Lange (N. van Leeuwen), 1610 Al., in 2 min. 45 3/5 sec., Sire de Quetteville van Joh. v. d. Hoek (G. Ensing), 1550 M., in 2 min. 52.4 sec., The Harvester H, van wed. J. Oos- ting (A. F. v. d. Veen), 1600 M., in 2 min. 53)1/5 sec., Lord van S. J. Brouwer (eig.) 1600 M. in gehouden. Het slotnummer was een hordenren voor paar den van 4 jaar en ouder, afstand 2800 M., gewicht 5 K.G. onder de schaal, prijzen f 225, f 50 en f25. Ingeschreven 8. Niet uitgekomen Full Hope van I. G. Alaasdijk, Jacasse van G. A. de Leeuw, luit. B. J. Momma. Aanvankelijk had Orient' Schasta van P. J. Koneijnenberg, Melusine van jockey J. G. van Maasdijk, de leiding, Ongeluk kigerwijs kwam déze echter, nadat een baan- lengte was afgelegd te vallen. De jockey liep hier bij een niet ernstige v.erwonding aan het hoofd op en het paard brak een poot. Van de drie in de baan gebleven paarden deed Satrape met de Vries in het laatste gedeelte van den strijd goed werk door Welsh cold en Maluski voorbij te gaan, zoodoende beslag leggend op den eersten prijs. De volgorde van aankomst was: 1. Satrape van M. de Vries (eig.) 75 K.G., in 3 min. 30 4/5 sec.; Welsh Gold van P. J. Koneijnenberg (G. J. Riem) 75 K.G., hoofdlengte, Maluski van P. J. Koneijnenberg (A. van Wieringen), 75 K.G., twee lengten. Verwacht wordt: Matige tot zwakken NwJ woikt m 71Dd' ,aanva'nke!«k nog zwaai- be* kt met regenbuien, later opklarend en let# zachter. De barometer stijgt op den voormiddag. 1 ZUID-KOLLANDSCKE JACET- VEREENIGING Het had er in de ochtenduren veel van weg, dat de Zaterdag op Meyendel te houden wedstrij den uitgeschreven door de Zuid-Hollandsche Jachtvereendging totaal zouden verregpnen. Tegen twaaif uur knapte het echter op en de wedstrijden konden zonder hinderlijke regen buien plaats vinden. Alleen was het terrein waar het concours schoonste rijpaard en de ver schillende springconcoursen plaats vonden v-ij zwaar geworden. De belangstelling was zeer groot. Bij het nummer schoonste rijpaard verwierf het zeven jarig zoontje van den heer Reinders met Pim, luidde toegejuicht om zijn keurig rijden, ten derden prijs. De strijd om den door de Haagsche Courant uitgeloofden wisselbeker bij het springconcours was zeer scherp. Mevr. van Hoboken, mej. Ro- derwald en de heer Kahn Jr. moesten tot drie maal toe overspringen waarbij ten slotte mej. Roderwald en de heer Kahn beiden nog met 0 fouten eindigden. De strijd bleef hier ditmaal dus onbeslist. De resultaten waren: Concours voor rijpaarden. Ingeschreven 33, uitgekomen 31 deelnemers. De paarden werden verdeeld in drie afdeelingen. len prijs verwier ven mevr. D. van Hoboken met Hassan, mei. E. Pauptit met Syracuse, Jhr. H. A. Loudon met Lucky Bird, mej. Hiemstra met Prince Char ming, R. J. j. Hiemstra met Burgfried, mej. Pauptit met Berry Boy van jhr. R. v. d. Wijck J. Canters met Romona, H. Gescher met Bode ga, mej. Eschauzier met Trixie en D. H. Pasman met Ancona. 2en prijs behaalden: G. M. Belzer met Snel- merdene, D. H. Reinders met Columba, R. J. J. Hiemstra met Amulet, mej. Pauptit met Scys- craper van Duinstallen, mej. Tressen met Wtjbo, mr. J. Schokking met Jumbo, Kahn Jr. met Chiquita van Al. J. v. d. Velde, H. Gescher met Grietje, mej. Roderwald met Pola en D. H. Pas man met Liebling. 3en prijs verwierven: J. W. v. Rees met Czar das, G, m. Belzer met Cocktail, J. G. van Maas dijk met Vignette, jhr. J. W. Loudon met Wild Adler, Reinders Jr. met Pim van D. H. Reinders, Freule van Limburg Stirum met Little Lady van R. J. J..Hiemstra, Freule Just de la Pessière met Bagatelle van R. J. J. Hiemstra; Freule van Limburg Stirum met Albertientje van R. J. J. Hiemstra, H. Englebert mét Ukriain en mej. Noë met Asta. Springconcours A. Ingeschreven 11, uitgeko men 11 deelnemers. 1 G. M. Belzer met Mike 0 fouten; 2 dezelfde met Cocktail 4 fouten; 3 Kep- pel me>t Apie 4 fouten; 4 jhr. J. W. Loudon met Lucky Bird 10 fouten5 mr. J, Schokking met Jumbo 12 fouten; 6 mej. Noë met Asta 13 fou ten; 7 jhr. R. v. d. Wijck met Jack Sndpe 17 fouten; 8 E. Kahn met Jack gevallen. Springconcours B. ingeschreven 11, uitgeko men 9 deelnemers; 1 D. H. Pasman met Bohè me 4 fouten; 2 J. G. v. Maasdijk met Vignette 5 fouten; 3 mej. E. Pauptit met Ckmntje 6 fou ten; 4 J. Canters met Romona 7 fouten; 5 mej. E. Pauptit met Syracuse en R. J. J. Hiemstra met Tom elk 12 fouten. Springconcours C. Ingesohreven 10, uitgeko men 11 deelnemers: I mej. Roderwald met Voske van A. van Hoboken en Kahn Jr. met Mike van A. Belzer elk 0 fouten2 mevr. D. V. Hoboken met Hassan 4 fouten; 3 R. Sayers met Peggy 2 fouten en 4 H. Geseher met Grietje 2 fouten. Springconcours D. 2 deelnemers. 1 H. Gescher met Bodega S fouten; 2 M. de Vries met Minor ca, uitgebeld. Sauts Couple's. 8 deelnemende paren. 1 mevr. Rees en de heer Pasman met resp. Czardas en Anoona; 2 mej. Pauptit en de heer Sayers met resp. Scyxraper en Peggy; 3 Freule Juste de la Paisöères en de heer Hiemstra met resp. Bagatelle en Amulet. De jaarlüksche afstandsmarschen van den Aederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoe* ding, die dit jaar gelijk bekend van 23 tot 29 zullen worden gehouden, hebben veel be- langstelling geoogst, zoowel hier te lande als buiten onze landsgrenzen. Ruim 1250 personen zullen er aan deelnemen. Het ovei-groote gedeelte bestaat natuurlijk uit Iandgenooten, zoowel burgers als militairen. Het is een verblijdend verschijnsel dat het Neder landsche burgerelement dit jaar veel sterker belooft te worden dan vorige jaren. Ook doet het goed aan onder de inschrijvers zooveel dames aan te treffen. Meer dan 25 zullen aan de mar- schen (^elnemen. Wij vermelden speciaal de volgende Neder landsche burgervereenigingen, die afgevaardig den zullen zenden: Rotterdamsehe Politie Sportvereeniging Her mandad; Zeister Gymnastiek- en Athletiekver- eeniging Bato; Oranje-Nassau te den Haag- Nederlandsche Padvindersvereeniging, afd. Nij- R,\.T5' ,Athlefciek- en sportvereeniging Rood en Wit, Leiden; de Katholieke Verken ners, NBmegen; Nederlandsche Wandelsport- Organisatie, afd. Rotterdam en afd. den Haag; Haagsche Politie Sportvereeniging; Gymnastiek en Sportvereeniging Sparta, Nijmegen- Nii- meegsche Korfbal- en Athletiekvereenigfng No viomagnumAm sterda msche Turnton d Sportvereeniging A. S. W„ Nijmegen; Amster- Kruis Rur"c"vaohtvereoniging Het Goudert Ook Engeland is vertegenwoordigd door bur gers, en wel door een groep deelnemers van de Road Walking Association. Zeer belangrijk is de Spaansche deelneming. Spanje komt n.l. met een detachement onder- ot&cneren van de militaire Gyrnnastdekschool uit Toledo. Frankrijk zaj er zijn met een groep deelne mers van „La Ligue parisienne d'Athlëtienne. Ook voor de huisvesting is dit jaar weer uit nemend gezorgd. De buitenlandsche deelnemers, NaaM'IanJscbe burgers en een gedeelte der Nederlandsche militairen logeert in de kazerne van de koloniale reserve te Nijmegen en de andere Nederlandsche militairen worden onder dak gebracht in een baraktentenkamp op het Molenveld te Nijmegen. Het regelingscomité, dat bestaat uit Jhr J c. Sohorer als leider en luit. J. N. Breunesse als secretaris, is er in geslaagd een aangename af- hp'pft w 1 "ffen ïn de marsohroute. Men heeft het kunnen doen doordat men in de gele» Grave t T de nieuwe bruS over de Maas b« te kunnen gebruiken, zoodat een nieuw parcours thans door het oude stadje Grave voert. De tweede wedstrijd van een serie van drie. DE HENLEY REGATTA Gunther winnaar van de Diamonds Sculls Men seint ons uit Londen Gunther heeft in den eindstrijd van den Cana dees Wright gewonnen en komt dus voor een jaar In het bezit van de Diamonds Sculls. De wedstrijd was uiterst spannend. Wright zette alles op alles, toen Gunther 1% lengte voor was. Gunther wist echter te winnen met 1 yard voorsprong. Wright was totaal uitgeroeid en moest uit de boot geholpen worden. Gunther daarentegen was geheel frlsch. De competitie. Voer de competitie van den Nederlandschen Honkhalbond werden nog gespeeld: lste klasse: A'darpAjaxHaarlem 1415. Het verloop der innings is als volgt; Ajax 5411201 is 14. Haarlem: 0033207 is 15. A'dam: QuickConcordia 1712. Verloop der innings: Quick: 40—1—0—33—6 is 17. Concordia: 1510014 is 12. De stand in de le klasse is als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. Blauw Wit g 4 1 Quick 4 2 2 Haarlem Concordia Ajax Z. R. C. Ofschoon het nog geen ideaal zeilweer was, was de wind toch niet zoo sterk bil dezen wil strijd, die op den Hillegersbergschen Plas gister werd gehouden, of alle deelnemers konden van topvaren. Behalve Treesje van M. Zimmerman, zijn alle ingeschreven jachten gestart en vrij goed. Bo vendien ging het ditmaal om een extra prils Het boekwerk van H. C. A. van Kampen „De Zeil- sport", voor welken prijs dat schip in aanmer king kwam, waarvan de som van de verschil lend tusschen de tijden, benoodigd -voor elke rond-e, het kleinste is. Veel verschil in volgorde met den vorigen wedstrijd was er niet. Bjj de jollen liep de „Kemphaan" weer prach tig naar voren en eindigde met een grooten voor sprong. Door de handicap bleek hij later ook nummer een van den geheelen wedstrijd te zijn. Ook de „Roerdomp" van J. Ph. Heyberg en da „Zwerver" van Joh. Groosjohan zeilden een goe- den wedstrijd, doch deden als prijsuitlovers bui ten mededinging mede. De stand van den wedstrijd, waarvan de laat ste ontmoeting op 15 September zal worden gehouden is op het oogenblik ais volgt: (de tij- den zijn die van den gisteren gehouden wed strijd) 1, Kemphaan van J. Uittenbogaart in 57 min. 41 sec., totaal aantal punten 2; 2. Iris van P Blanken in 1 uur 1 min. 9 sec, totaal aantel punten 5; 3. Tureluur van J. G. V. Werkhoven in en uur 1 min 3 sec, totaal aantal punten 7 j' 4. Meeuw van P. F. de Decker in 1 uur 3 min. 56 sec., totaal aantal punten 96. Black Bottom van N. Lourens in 1 uur 3 min 2 sec., totaal •aantal punten 10; 6. Elly van J. Heyberg Jr. in I uur 3 min. 33 sec., totaal aantal punten 10; 7. Enna van H. Daams in 1 uur 3 min. 30 sec., totaal aantal punten 12; 8. Rakker van K. J. van Durn In 1 uur 6 min, totaal aantal punten 17; 9. Paul Jones van A. Schenk in 1 uur 5 min. 23 sec., totaal aantal punten 18; 10 Jitske van W. SchmetZ in 1 uur 10 min. 20 sec., totaal aan tal punten 20; 11. Ella van B. Brns in 1 uur II min. 3 sec, totaal aantal punten 20; Treesje van M. Zimmerman heeft door tweemaal niet te starten 22 punten op zijn rekening gekregen. Daar het hier gaaf om het minste aantal pun ten voor den hoofdprijs, is dus de „Kemphaan" sterk favoriet en bijna niet meer te slaan. Voor den extra prijs, die gisteren uitgeloofd is, kwam de Tureluur van J. G. V. Werkhoven in aanmerking met het kleinste totaal van 34 seconden. HET VERMISTE VLIEGTUIG. LONDEN, 8 Juli (H. N.). Volgens een bericht uit Ottawa meldt het radiostation van- Port Bur- well, dat, niettegenstaande voortdurend geluis terd is, geen berichten van de „Untin Bowler* zijn ontvangen. Sedert Vrijdag is thans niet van het vliegtuig gehoord. Wat (Ie Nederlanders Zaterdag presteerden Van den Berge is op de 100 meter niet gestart. Van der Ree werd niet een polsstoksprong van 3.51 meter tweede met twee anderen. Eysker plaatste zich zevende door den discus 35.24 meter te werpen. Van Welsenes sprong 6.87 meter. Hij werd tweede na een Engelschman, die zeven centi meter verder sprong. Peters werd derde met een sprong van 6.74 meter. HET WERELDRECORD VOOR LICHTE t VLIEGTUIGEN PARIJS, 6 Juli. (N.T.A.) Te ruim vijf uur vanmorgen is graaf von Lypko met den werk tuigkundige Schuttke met een Duitsch vlieg tuig met een 40 P.K. motor, te Le Bourget ver trokken om het wereldrecord voor lichte vlieg tuigen te breken. De vliegers denken tegen van avond vijf uur zonder tusschenlanding Inster- burg in Oost Pruisen te bereiken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6