Het Fransche Kabinet Briand De nieuwe mijn Julia te Eygelshoven iimiwftlai Het Fransche minisierie-Briand. Briand, wien opdracht verleend was tot vorming van een kabi net, heeft zelf den post van minister-president aanvaard. Men ziet hem hier met de leden van zijn kabinet in een der zalen van het ministerie van Buiien- landsche zaken. Zittend van links naar rechts: Loucheur, Marraud, Barthou en Briand. Onder de overigen onderscheidt men o.m.: Xardieu, Painlevé en haurent-Eynac. In streken der Vereenigde Staten, waar gebrek aan water is, kunnen de land bouwers, wier hoeven dikwijls ver van de rivieren gelegen zijn, zich slechts met groote moeite water verschaffen. Per wagen trekken ze naar de beken en stroompjes om hun tonnen met water te vullen Om een gratis ritje te hebben, klom een 19-jarige Pool onder de buffers van den Pullman-trein en reisde zoo mee van Parijs naar Amsterdam De begrafenis van F. Molog, een der slachtoffers van de ontploffingsramp te Veendam. De vader legt een krans op het graf van zijn zoon De Ned. R.K. Smeden- patroonsbond heeft zijn 12e bondsvergadering dit jaar te Oistèrwijk gehou den. De deelname aan deze vergadering was bui tengewoon groot. Het ge meentebestuur van Oistèr wijk ontving het gezel schap officieel op het raadhuis, waar de con gressisten met hun dames voor den fotograaf poseer den. Hierboven de groep deelnemers aan de bonds vergadering op het bordes van het raadhuis. Klaar voor den start. Een interessant snapschot van den start voor den 440 yards wedstrijd hardloopcn, die dezer dagen door de Londensche brandweer-compagnieën gehouden werd. De eerste zweefbaan in de Harz op den Burgberg is dezer dagen feestelijk geopend. Het moment, waarop de eerste wagen op de lijn, rijkelijk versierd, den eersten tocht onder groote belangstelling volbrengt. De beroemde boete-processie in België, dateerend reeds van 1644, is ook dit Jaar eer n vrome deelname gehouden. De foto toont een gedeelte van de processie. Een fraai overzicht van de nieuwe mijn Julia der Maatschappij Laura en Vereeniging te Eygelshoven, die onlangs geopend is.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4