FRANS WESS1ELS I- Tweede Blad BIJ ZIJN ZILVEREN FEEST hopeloos pogen Donderdag 1 Augustus 1929 Pagina 1 ëh iBiBiHanni sf"*'"" - J NAT. BEDEVAART NAAF LOURDES. DIEFSTAL VAN FABRIEKS GEHEIMEN? DE KABINETSCRISIS. DE TWEEDE-KAMER-VER KIEZINGEN. DE ZIEKTEWET. pOKKEN AAN BOORD VAN DE „SIBAJAK". DE DIPLOMATIEKE HERSTEL CONFERENTIE. DE SPOORWEGVERBINDING ROTTERDAM—ANTWERPEN. EEN DAME IN DEN TREIN OVERLEDEN. DQODELIJK AUTO-ONGELUK. GEMEENTELIJKE LICHT BEDRIJVEN. VEEL SCHADE IN AANGRENZENDE PERCEELEN O- Binnenkort gaat er. althans volgons de sociaal-democratische pers, iets gebeuren dat voor katholieken bijzondere beteekenis hioet hebben. Uiit Duitschland komt een zekere mijnheer Mertens hier spreken. Deze heer zegt katho liek te zijn en schrijft, vooral veel om katholie ken socialist te maken. Waarom hij niöt aan socialisten vraagt om katholiek te worden, Weten wij niet. In Nederland zit de soaiaal- democratie erg verlegen om zulk soort Propagandisten en dus gaat men met dezen Duitscher een kansje wagen. Wij kun- hen hem echter geen hoop geven op succes. Veronderstel eens, dat de heer Mertens kier komt betoogen dat, naar zijn meening. een katholiek gerust het socialisme kan aanhangen. Dan bereikt hij alleen, dat hij in openlijk conflict komt met de duidelijk uitgesproken opvatting vain de Nederland sche Bisschoppen. Als de heer Mertens iets weet van de Plichten die het katholiek geloof meebrengen, zal het hem duidelijk zijn, dat hij er totaal haast is. Geen enkel katholiek kaïn op die oitspraak van hem eenig acht slaan. Natuur lijk komt dan de sociaal-democratische pers Weer betoogen, dat een goed katholiek wel socialist kan zijn, gelijk b.v. de heer Mertens Boch eenvoudiger ware: te bewijzen, dat in zoo'n geval de heer Mertens het bij het» rechte eind heeft. Luther en veel anderen beweerden ook, dat zij eigenlijk de echte christelijke leer be- zaten, dat de Katholieke Kerk bedorven was Maar, zij hebben niet bereikt dat een katho liek ook protestant kan zijn. Toen de katholieke leiders verklaarden, dat geen katholiek lid kon zijn van de vrijmetselarij, werd er lang en breed be weerd, dat de vrijmetselaars niets tegen den godsdienst hadden. Het heeft niets gebaat. De propagandisten hebben zich voor lijk verbranding druk gemaakt om te doen ge- looven, dat het heelemaal niet ging tegen eonig christelijk idee. De Katholieke Kerk verbiedt toch het lijkverbranden aan katho lieken. Men hoort beweren, dat de Kerk niets te hiaken heeft met heit neo-malthusianismp; de Kerk leert wel anders. Er bestaat bij de socialisten een groot hiisverstand over de plicht die katholieken Lebben ten opzichte van het leergezag in de Kerk. Hoe is het anders mogelijk te bewe ren: „De R. K. leiders moeten hun stelling omtrent de onver een igb aanhoid van de be grippen socialisme en katholicisme losla ten. Dit doen ze pas, wanneer steeds meer jonge R. K. inteJlectueefen en priesters zioh tot het eocialisme wenden en toch trouwe zonen der Kerlt wenschen te blijven". Zoo'n geval is hopeloos. Hen priester die •dch tot het socialisme zou wenden, zou evengoed in dwaling en buiten de Kerk ge raken. De S. D. A. P. heeft het vroeger al eens geprobeerd met zulke geestelijken, doch zonder veel succes. Kom bij een kathöliek eens aan met een afvallig geestelijke om hem ie leeren wat hij te doen heeft. Preaies zoo staat de zaak, wanneer een katholiek komt zeggen dait..- de bisschop- Pen het mis hebben. Zijn werk is volkomen hopeloos. De vergadering der voorzitters der rechtschc fracties zal Vrijdag -worden voortgezet Naar wij vernemen zal de vergadering van de voorzitters (ieder vergezeld van een lid hun- bar fractie) der anti-revolutionaire, christelijk- hlstorisclie en roómsch-katholieke Tweede Ka- tner-fracties, welke gisteren op uitnoodiging Van den Kabinetsformateur, Minister van Staat Jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck, Plaats had, a.s. Vrijdag worden voortgezet. Het wachten is op den heer Colijn en Jhr. Ruijs Na de vorige opgave hebben nog hun benoe ming tot lid der Tweede Kamer aangenomen mej. Westerman en de heeren Drop, Van der Heide en Schouten, zoodat thans bij het Cen traal Stembureau alleen nog bericht wordt in- Sewacht van den heer Colijn. Nader vernemen wij. dat behalve de heer r °'tjn, ook Jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck zijn j noeming tot lid der Tweede Kamer nog niet ee?t aangenomen. Commissie van Toezicht op de Bedrijfsvereeipgingen held9 Minister van Arbeid, Handel en Nijver- jjj.5" Prof. Slotenmaker de Bruine, is heden- j^. ag ie zijnen Departemente, overgegaan tot UI aüatie van de dezer dagen ingestelde com- Ren Van Toezicht op de Bedrijfsvereenigin- ingevolge de Ziektewet. De scheepsdokter overleden lijdp°rIlRABAJA' 31 Juli- (ANETA). De pokken- dokte,. ')00r(i van de „Sibajak", de scheeps- den, Leer G. J. Faber, is heden overle- Heden herdenkt de heer Fr. Wessels zijn 25-jarig jubileum. Hij is aan onze N.V. „chef de redaction", hij zou 'n voortreffelijk „chef de reception'' kunnen zijn, want een van zijn meest kenmerkende en dadelijk op den voorgrond tredende eigenschap pen is zijn uitermate groote hoffelijkheid. Hoffelijkheid, een uiterlijkheid die een chef de reception nu eenmaal qualitate qua moet sieren, maar die bij een „chef de redaction" in een zoo gecompliceerd bedrijf als lied nur.e, in de persoon van Frans Wessels tot een speciale, persoonlijke deugd wordt, een deugd die hij in den loop der jaren, ouder alia un standigheden op zeldzame wijze heeft weten te cultiveeren. In het dag- en nachtleven van een groote - krant heeft hij, die de laatste verantwoorde lijkheid heeft te dragen, dat alles klopt en alles tot op de minuut af marcheert, zich weieens als een blank-officier te gedragen, en zich als een dictator aan te stellen. Dit alles nu wordt door Frans Wessels ge dekt door zijn altijd gelijke hoffelijkheid, die hem tegenover niemand nooit of nimmer ver laat. Nog een deugd, want bij dezen man moeten wij eigenlijk alleen van deugden, en niet van eigenschappen spreken, immers heel zijn leven is een voorbeeld van zelfcultuur geweest, is zijn buitengewone bescheidenheid. Een be scheidenheid, -welke nu op dezen feestdag, die toch een mijlpaal is in zijn leven, weer tot uiting komt in zijn zoo geprononceerd uitge sproken, maar strikt oprechten wensch om dezen vierdag voor hem niet te maken tot een ouenbare huldiging. De ontvangst der buitenlandsche journalisten Men meldt ons uit 's Gravenhage: Gisteren heeft Mr. Plemp van Duiveland het Perscomité voor de regeling en de ontvangst der Buitenlandsche journalisten, die in ons land worden verwacht in verband met de conferen tie van Herstel geïnstalleerd in een der zalen van de Grafelijke Zalen, Hij hield daarbij een korte toespraak, waarin hij deed uitkomen, dat het de bedoeling der regeering is, dat de bui tenlandsche journalisten hier in alle opzichten uitstekend zullen worden ontvangen, dat alles zoowel wat de tegemoetkoming in hun werk als een aangenaam verblijf betreft, zoo goed moge lijk zal worden geregeld. De regeering zal daartoe in ruime mate haar medewerking geven en zoo kreeg men de be schikking over de Grafelijke zalen voor werk en ontspanning. Verder kon hij nog mededeelen, dat hij van het Bestuur van den Haagsclien Kunstkring de toezegging heeft gekregen, dat de journalis ten van haar zalen en haar buffet gebruik kon den maken, gedurende de conferentie. In do Rolzaal zal een volledige telegraaf- en telefoon installatie komen. Het hoofdbestuur der Pos terijen en Telegrafie gaf zijn medewerking voor een aanleg op ruime schaal, zoodat er een 40- cellen komen. De bovenzalen worden inge richt voor werkgelegenheid. In de Lairessezaal wordt het algemeen secretariaat geïnstalleerd. Het bestuur van de Witte Sociëteit en de directie van de Maatschappij Zeebad Schevenin- gen waren bereid tot 't verleenen van velerlei faciliteiten, en vele andere aanbiedingen van medewerking kwamen reieds in. Ook wat de huisvesting betreft zijn reeds honderden brieven ontvangen. De aankomst der Belgische en Engelsche delegatie Hoewel omtrent den datum van aan komst der delegaties naar de hersteiconferentie nog niets vaststaat is liet waarschijnlijk, dat de Engelsche en de Belgische delegaties Maandag 5 dezer te 's Gravenhage zullen aankomen. Waar vergaderd zal worden Het Haagsch Correspondentiebureau meldt: Naar wij vernemen, moet het in de bedoeling liggen bet gebouw der Eerste Kamer te be stemmen voor de vergaderingen, grootere of kleinere, welke de a.s. herstel-conferentie zal houden. Het gebouw der Tweede Kamer zou dan be stemd worden voor het secretariaat en verdere bureelen der conferentie, waartoe een volledig post-, telegraaf- en telefoonkantoor in dat ge bouw zal worden ingericht. Wessels heeft „De Maasbode" vijf- en twin tig jaren gediend met hart en ziel, met offering van al de krachten van zijn toch niet sterk liliysiek. Onpersoonlijk, heeft hij „de Maasbode" ge diend ook in de sobere dagen van de moei lijkste jaren, maar hoe achteraf hij ook bleef in zijn getrainde bescheidenheid, zijn verdien sten hebban toch de erkenning gevonden, die .hem rechtens toekwam. Sinds jaren is Wessels nu onze „chef de redaction", en al moet hij persoonlijk de jour nalistieke pen, die al zooveel afschreef, nu meer laten rusten, hij is toch de man, die de krant maakt. Hij is de man, die op den duur orde en regel maat heeft geschapen in het groeiend geeste lijk Warenhuis van onze krant, hij is de man die de leiding heeft en het toezicht houdt op alle rayons. Hij heeft een zwak voor de étalage, hij heeft oog, liefde en zorg voor het typografisch aspect. Elk kopje, eik lettertype, heeft zijn dagelijksehe genegenheid. Hij is de vader geworden van de zoowel verzorgde „Zondagskrant", hij is de weesvader geworden van alle hem successievelijk toege vallen parochieblaadjes, waarover hij met ge lijke zorg waakt als over zijn eigen lieve gezin, dat hem zijn eenige ontspanning is. Van Frans Wessels kan getuigd worden als van de liefde van dien Fr'anschen Koning, die in zijn ring had laten graveeren: „Dieu, la France, et Marguérithe", wat voor Wessels dan heteekent „God, „De Maasbode" en zijn lieve vrouw". P. H. H. Tegenstrijdige belangen in 't geding VERBETERING GEVRAAGD Onze Antwerpsche correspondent schrijft d.d. 30 Juli: In 't kort hebben wij reeds gemeld dat het Vlaamsch Economisch Verhond aan den minis ter van Spoorwegen een schrijven heeft gezon den, met het verzoek verbetering te brengen in de spoorwegverbindingen tusschen Antwerpen en Rotterdam. Het Verbond wijst er in dit schrijven op, dat verschillende treinen van Ant werpen naar Rotterdam veel te veel tijd vragen. De organisatie verzoekt dat op alle sneltreinen tusschen heide handelssteden dezelfde metho de van douane-onderzoek als in de internatio nale treinen n.l. tijdens de reis zou wor den toegepast. Tegelijkertijd is, naar wij vernemen, uit de Antwerpsche handelswereld een verzoekschrift gericht tot de directie der Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht betreffende een gewenschte verbetering aan den trein, welke om 8.05 uur van Antwerpen naar Rotterdam vertrekt en waarmee vele Antwerpsche en Brusselsche zakenmenschen naar Rotterdam reizen. Deze trein wordt te Esschen gekoppeld met de rijtui gen van Rome en Brussel, hetgeen dikwijls ver tragingen veroorzaakt en de reizigers eerst rond het middaguur te Rotterdam doet aan komen. Zaken afdoen voor den middag is dan ook meermalen onmogelijk. De Antwerpsche belangstellenden vragen dan ook dezen trein in Roosendaal niet te laten stoppen, en het douane-onderzoek in den trein te verrichten. Daardoor zou een half uur ge wonnen worden. De Nederlandsche Spoorwegen hebben, naar men ons mededeelt, op dit verzoekschrift afwij zend beschikt, wijl, 200 heet het in hun ant- woord-schrijven, daardoor vele Nederlandsche belangen ernstig zouden worden geschaad, aan gezien genoemde trein dan te Roosendaal en te Dordrecht niet mag stoppen. Van Antwerpsche zijde wordt daartegen op gemerkt, dat Roosendaal van dezen trein nage noeg geen gebruik maakt en dat het stoppen in Dordrecht geen bezwaar is. Men hoopt hier thans, dat, ingeval van Nederlandsche zijde niet aan de verlangens wordt tegemoet geko men, de Belgische regeering maatregelen zal nemen dezen trein, evenals voor den oorlog, vroeger te laten vertrekken, opdat de Belgische handelslui tijdig te Rotterdam kunnen aanko men. TECHNISCHE HOOGESCHOOL Maandag 18 September a.s. zal de rector- magnificus der T. H., Prof. T. K. L. Sluyter- man verslag uitbrengen over de lotgevallen der Technische Hoogeschool gedurende het studie jaar 1928-1929 en daarna de rectorale waardig heid overdragen aan zijn opvolger, prof. ir. F. Westendorp. EEN PLOTSELINGE GENEZING? Bij de Zeereerw. heer Pastoor van Zesge huchten is een telegram uit Lourdes binnenge komen, waarin wordt gemeld, dat de 34-jarige Adriana van Gerwen, die met de Nationale Bedevaart naar Lourdes Vertrokken was .aldaar volkomen zou zijn genezen. Nader vernomen we, dat juffrouw van Ger wen jarenlang bedlegei-ig was en absoluut niet loopen kon. Haar toestand, voor ze naar Lour des vertrok^ was ernstig, zoodat ze alleen op eigen risico, voor den haar behandélenden ge neesheer met de bedevaart mee mocht gaan. Ze is plotseling te Lourdes begonnen te loo pen. De haar liier te lande behandelende genees- heeren kunnen uiteraard over haar genezing niets mededeelen, zoolang zij haar niet hebben onderzocht. WEER EEN STERFGEVAL Uit Lourdes wordt aan „De Tijd" gemeld: Voor -de tweede maal binnen enkele dageu is de Nat. Bedevaart in rouw gedompeld. Opnieuw zullen de pelgrims moeten optrekken naar de parochiekerk van Lourdes en het stille kerkhof om een der hunnen aan den schoot der aarde toe te vertrouwen. Het plotselinge overlijden van Betsy Melis, een een-en-twintig jarig meisje uit Tilburg, heeft groote ontsteltenis verwekt in het zusterhuis, niet het minst onder de ver pleegsters, die haar verzorging op zich hadden genomen, maar ook onder de pelgrims, waarvan velen tijdens de reis en het verblijf te Lourdes iu aanraking waren gekomen met de geduldige en zoo vurig op Maria vertrouwende zieke. Hoewel de ziekte van ernstigen aard was, de tuberculose reeds in hevige mate dit jonge leven had gesloopt, deed niets verwachten, dat zoo spoedig een einde aan haar levensbestaan zou komen. De dagelijksehe onderdompeling in de piscine had zonder stoornis plaats gevonden en de patiënte zelf verklaarde nog enkele oogen- blikken voor haar dood niet te begrijpen, waar om men zich zoo bezorgd over haar maakte. Zacht en kalm is Betsy Melis gestorven, na de H. H. Sacramenten der Stervenden te hebben ontvangen, uit de handen vau den Aalmoeze nier, die met rector van Mackelenburg uren aan het sterfbed in gebeden heeft doorgebracht. Maandagmorgen zal de uitvaartdienst plaats vinden en de begrafenis in tegenwoordigheid van Mgr. Aengenent en een breede reeks pel grims. beschuldigingen De commissaris der Koningin in Noord- Holland heeft als gevolg van een besluit der. vier Langedijker gemeentebesturen en dat van St. Pancras, die de gemeenschappelijke licht- bedTijven voor de gemeenten exploiteeren, een commissie benoemd. Deze zal een onderzoek instellen naar de gegrondheid der beschuldi ging van drie dezer gemeentebesturen, als zou de directeur der lichtbedrijven ten onrechte 5 pet. dor uitbreidingen, tot een bedrag ^an ongeveer 260.000, hebben genoten. Nadere bijzonderheden -V, i.ymugcu, deelt in dit verband het volgende mede* ,,Uit het feit, dat naar buiten het bestaan van een bepaalde machine in de fabriek van Splen dor bekend geworden was, concludeerde de di rectie van Splendor, dat er onder baar perso neel iemand moest zijn, die mededeeliiigen over de fabriek aan derden verstrekte. Door een toëvalligen samenloop van omstandigheden is de directie van Splendor er in geslaagd eenige dagen nadat de justitie haar employé gehoord had den man te ontdekken, die deze mededee lingen naar buiten had doorgegeven. Deze man was vroeger in dienst eener eoncurreerende fir ma geweest. Op dezen man werd door de po litie een brief gevonden van een der emplo ye's eener groote eoncurreerende firma, waar in hem werd opgedragen bepaalde schetsen van machines enz. ten spoedigste te makea en op te sturen. Alle gegevens omtrent deze en een andere dergelijke zaak zijn in handen der justitie ge- steld tot nader onderzoek". Vrijspraak geëischt Voor de Haagsche rechtbank stond Dinsdag middag terecht H. W. A., blóemenkweeker te Noordwijlc, terzake dat hij op 3 Mei j.l. te Noordwijkerhout op de Lange Laan bij een kruispunt den wielrijder C. R. heeft aangere den ten gevolge waarvan de laatste is over leden. De officier, mr. Rijkers, zeide, dat uit het getuigenverhoor niet voldoende was komen vast te staan, dat verdachte schuld aan de aan rijding had. Ook is niet gebleken, dat de wiel rijder zich ervan overtuigd had of de weg wel vrij was. Spr. vroeg daarom vrijspraak. De verdediger, mr. F. Heemskerk, sloot zich bij dit requisitoir aau. Uitspraak Zaterdag 10 Augustus a.s. TREURIGE ONTDEKKING Zijn kind verbrand gevonden MR. T. J. NOYON Op 80-jarigen leeftijd is gisteren te Soest overleden de oufl-procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr. T. J. Noyon. KAPITEIN-LUITENANT TER ZEE P. SCHOLTEN. t Te 's-Gravenhage is overleden in den ouder dom van 70 jaar, de gep. kap.-luitenant tei zeq; P. Scholten. De pelgrims heden teruggekeerd. De bedevaartstreinen van de Nationale Bede vaart naar Lourdes zijn heden Weer te Roo sendaal teruggekomen. De eerste trein kwam met ongeveer drie kwartier vertraging aan. Ook de ziekentrein had ongeveer een half uur vertraging. Er heerschte weer groote drukte aan het stadion en de dames en heeren van de Roosen- aaalsche Transportcolonne maakten zich als altijd zeer verdienstelijk met het overdragen der zieken naar de verschillende treinen. Omtrent de genezing van mej. A. van Gerwen uit Zesgehuchten oordeelen de doktoren, dat men niet te voorbarig moet zijn. Wel is zij plotseling genezen en gevoelt mej. van Gerwen zich thans geheel gezond, doch zij leed aan een ziekte vermoedelijk van voorbijgaanden aard, zoodat het - onzeker is, of deze genezing wel als wonder zal mogen worden aangemerkt. Intusschen is in den trein nabij Tours nog een pelgrim, n.l. de 21-jarige mejuffrouw J. Houbrich, wonende Zeeburgerdijk te Amster dam, overleden. Dit is behalve J. Braat uit Etten en Betsy Melis uit Tilburg, thans de derde overledene. Het lijk van mej. Houbrich is te Roosendaal op last van de politie naar het ziekenhuis „Cha- ritas" overgebracht, waar het gekist zal wor den, om vervolgens naar Amsterdam te kunnen worden overgebracht. Overigens zijn ook nog twee vrouwelijke pel grims, wijl zij in stervensgevaar verkeeren, in een van de stationbureaux op rustbedden ge legd, in afwachting of zij verder zullen ver voerd kunnen worden. NED. R. K. BLINDENBOND ST. ODILIA Het programma van de bondsdagen ep 5 en 6 Augustus a.s. in het St. Vincentiusgebouw, Nieuwstraat 48, 's-Hertogenbosch, luidt: Eerste dag 5 Augustus 10.30 uur: Opening met het Bondslied Afwerking der agenda. 1 uur: Koffiedrinken. Afwerking der agenda. 6 uur: Feestelijk diner, bereid én verzorgd door een dames-comité, onder leiding o.a. van mej. M. Hulsman Na het diner gezellig samenzijn. Tweede dag 6 Augustus 8.10 uur: Gezongen H. Mis in de Basiliek van< St. Jan, opgedragen door den weleerw. heer Brandenhof, geestelijk adviseur van den bond. Da Gregorfaansche gezangen zullen worden uitgevoerd door het jongenskoor der paro chiale jotngenschool van St. Jan. Verwacht wordt, dat alle leden onder de H. Mis tot de H. Tafel zullen naderen. Na dé H; Mis gemeenschappelijk ontbijt in het St. Vincentiusgebouw. Afwerking der agenda. 's Middags half zes sluitimgslof met orgelspel Hat lof zal worden gecelebreerd door den wel eerw. pater Andreas, geestelijk adviseur van de Noordhrabantsch-Geldersche afdeeling. Een onderzoek naar de gegrondheid van Gisteravond tegen half II ontdekte de oudste zoon van een timmerman te Baarn dat de slaapkamer, waarin het jongste kind van 10 maanden oud lag te slapen, in brand stond. Deze brand is waarschijnlijk ontstaan do:r oen petroleumlamp, waardoor een kleedje in brand is geraakt. Toen de vader in de brandende kamer kwam was het .kindje reeds verbrand. MOTORSCHIP GEZONKEN De bemanning in veiligheid Hedenmorgen is tijdens stormweer het motor schip „Johanna"' uit Gent (kapitein v. d. Klooster) geladen met haring nabij Hoedekens- kerke vol water geloopen en gezonken. De bemanning kon in een roeiboot het zin kende schip veriaten. Men zal trachten, het bij Hoedkenskerk ge zonken schip „Johanna" hetwelk niet in diep water zit, tegen laag water met de hulp van twee pompbootjes leeg te pompen en drijvende te maken. BRAND IN EEN SIGARENMAGAZIJN Hard werken voor de brandweer Hedenmorgen 9 uur brak door nog onbe kende oorzaak brand uit in het Sigaren magazijn van den heer Z. aan de Boeweg onder de gemeente Wijk aan Zee en Duin. De felle wind wakkerde het vuur aan, zoodat binnen enkele minuten de vlammen hoog oplaaiden, waardoor groot gevaar ontstond voor de belendende perceelen. De zeer brandbare voorraad gaf hei vuur gretig voedsel, zoodat spoedig ook een aan grenzende kruidenierswinkel door het vuur werd aangetast. De brandweer der gemeente Wijk aan Zee en Duin vermocht met haar primitief materiaal niets tegen de vlammen uit te richten. Aangezien de grensscheiding van de geheel ineen loopende gemeenten Bever wijk en Wijk aan Zee niet midden oveT den rijweg loopt, zoodat de bewoners van de straat tot twee verschillende gemeenten behooren, kon de Beverwijksche brandweer aanvankelijk geen hulp bieden. Spoedig werd echter haar hulp langs offlcieelen wog Ingeroepen. Dn motorspuit van Beverwijk was toen spoedig tor plaatse en met drie stralen werd nu het vuur aangevallen. Aan dit krachtdadig optreden was het te danken dat de brand geen verdere ulthretdlng kreeg. Na een half uur Ingespannen arbeid waren de brandweren het vnur meester. Het sigarenmagazijn is geheel uitgebrand, terwijl de aangrenzende pereeelen ernstige brand- en waterschade hebben bekomen. Ver zekering dekt de schade. BOSSCHE WEKLIEDENBOND Naar de „Volkskr." verneemt, is het leden tal van den Bosschen Diocesanen Bond per 1 Juli j.l. gestegen tot 33.284. De aanwinst bedroeg over dit eerste halfjaar 2486 of 109 meer dan over het geheele jaar 1928.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5