ALGEMEEN OVERZICHT. Donderdag 1 Augustus 1929 Derde Blad Pagina 1 DE HAAGSCHE CONFERENTIE; VLOOTBEPERKING. ENGELSCH-RUSSISCHE BESPREKINGEN. VLAAMSCH COLLEGE TE ANTWERPEN. BRAND IN FRANSCH-ARSENAAL. ANTWERPEN'S HAVEN. BRIAND'S REGEERINGS- VERKLARINGEN. MIJNRAMP IN FRANKRIJK EISCHT ACHT DOODEN. RAMPZALIG THUISKOMEN. DE AMERIKA-REIS VAN DE ZEPPELIN. DE MIJNRAMP IN SILEZIE. DE COMMUNISTISCHE 1 AUGUSTUS. HET CHINEESCH-RUS5ISCH CONFLICT. VIJFTIG DUIZEND ENGELSCHE PADVINDERS BIJEEN. Wanneor de Haagschie herstel-conferentie bijeenkomt, weet men nog niet precies, maar het schijnt toch zoo goed als zckor te zijn, dat Mi op Dinsdag 6 Augustus begint. Daarop re- henen althans Engelschen en Duitschers. En Uit Pa;ijs meldt men nu, dat ook de Fransche minister-president Briand voor C Augustus in Dea Haag zal zijn. Deze conferentie zal de 33ste na den wapen stilstand zijn en zeker de belangrijkste sedert i bet sluiten van den vrede van Versaiilles. De conferentie zal ongetwijfeld zeer vermoeiend zijn en veel werk geven. De deelnemers eraan zullen de werkzaamheden onderbreken tijdens *le lergadering van den Volkenbond in Genève daarna weer doorgaan. De Duitsche delegatie zal zeer omvangrijk I ziin. Mac Donald zal.bij de opening der confe- rentie waarschijnlijk niet tegenwoordig zijn, tiaar hij dringend vacantie noodig heeft en bo vendien door veel andere werkzaamheden in beslag wordt genomen. De Engelsche ministers Snowden (financien) Henderson (huitenland- sche zaken) en Graham (handel') komen wel. Paar echter besloten is de conferentie in twee helften te splitsen, namelijk één voor de be handeling der financieele kwesties en één voor de politieke aangelegenheden, zullen Hender- son en Snowden niet gelijktijdig aan de con ferentie behoeven deel te nemen. Van Duitsche zijde worden alle voorberei dende maatregelen getroffen. In den loop van deze week komt het rijkskabinet bijeen: De ■Belgische delegatie zal uit een twintigtal per sonen bestaan, waaronder, zooals gemeld, de ministers Jaspar, Hijmans en Houtart en ver doedeiijk ook staatsminister Franqui, de Rel. Sische financier. Omtrent de benoeming van den voorzitter is nog weinig bekend, doch men vermoedt, dat ook daaromtrent elk oogenblik beslist kan worden. De kwestie kan moeilijkheden baren, nu de Buitsche rijkskanselier en Mac Donald verhin derd zijn, zou de Belgische minister-president, die het langst in functie is, voor het voorzit terschap in aanmerking komen. Vermoedelijk zal hij den Franschen premier Briand als zoo danig voorstellen. Briand hoopt in eigen land op groote meer derheid. Dit zaïl vooral afhangen van de hou ding der radicalen, die eigenlijk niet goed te spreken zijn over de samenstelling der hui dige regeering doch haar nu wel zullen steu nen. Mag men een Parijsch blad gelooven, dan zou, volgens de meeuing van den Franschen eersten minister de ontruiming van Rijnland feerst ter sprake komen, wanneer Duitschland zijn verplichtingen uit het plan-Young nakomt en wanneer de internationale herstelbank zal zijn opgericht. Do ontruiming zou afhankelijk gemaakt kunnen worden van de voldoening- Van een belangrijk gedeelte der sclruiden en i ,van de organisaties van een doeltreffend sy- s eem van bewaking in de ontruimde zones, de Duitschers daarmee aoooord zullen gaan? Dawes, de Amerikaansohe gezant te Londen, heeft opnieuw met Mac Donald over liet vraag stuk der vlootbeperking gesproken. Aan deze conferentie namen ook Gibson, de Amerikaansohe gezant te Brussel, en de En gelsche minister van marine, det?ï. De onderhandelingen zullen in zooverre 'n verrassing voor het publiek opleveren, dat alle typen oorlogsschepen (van slagschepen tot on derzeeërs) bij de vermindering betrokken zul len zijn. De beperking zal echter waarschijnlijk voor slagschepen, torpedojagers en onderzee booten veel grooter zijn dan de kruisers, daar do eerste drie typen oorlogsschepen beschouwd wiorden „van aanvallenden aard" te zijn, ter wijl kruisers in de eerste plaats beschouwd worden als geschikt voor het uitoefenen van politie toezicht, die dus een aanzienlijke In krimping van het aantal kruisers verwachten, zullen teleurgesteld worden. Wel kan men re kenen op onverwachte inkrimping van het aan. tal slagsschepen en onderzeebooten. Men voelt echter, dat „er nog heel wat moei lijkheden zijn te o vei winnen en dat er niet zoo gauw een overeenkomst tot stand zal ko men. Men beweert dat president Hoover nog dit jaar te Londen een conferentie wil hou den over de beperking der vloten. Misschien dat dit lielpt. In elk geval wil' Amerika gelijk heid met Engeland. Japan heeft al laten weten, dat, wanneer de Britsch-Amerikaansche onder handelingen een stadium mochten bereiken, waarin ook de medewerking van Japan ver- eisc.ht mocht zijn, de regeering van Japan haar m&ïning zal doen kenn?n. Voorloopig is zij niet voornemens een verklaring te publieeeren. Tussclien Mac Donald en Dawes moet over eenstemming zijn bereikt over de wijze van verdere besprekingen, inzake de beperking van de bewapening ter zee. In de eerste plaats zal een voorloopige con ferentie van Amerika, Japan, Frankrijk, Italië en Engeland worden bijeengeroepen, aan welke de voorstellen waarover tusschen Mac Donahl en Dawes overeenstemming is bereikt, zullen worden voorgelegd. Indien deze voorstellen geschikt blijken als een basis voor verdere onderhandelingen, zal waarschijnlijk in 1930 een algemeene confe rentie voor de beperking der bewapening ter zee worden bijeengeroepen te Londen. Het resultaat van deze laatste conferentie zal dan aan de voorbereidende ontwapenings conferentie te Genève worden voorgelegd. De- zo commissie moet dan de overige mogend heden hij de overeenkomst betrekken. Te Londen zijn ook de onderhandelingen begonnen tusschen minister Henderson en Dofgalewski, Russisch gezant te Parijs. De laatste moet de opdracht hebben om tegen over eventueele Engelsche eischen onmiddellijk Russische te stellen. De-sovjet-regeering, zoo wordt uit Moskou gemeld, blijft aandringen op het opheffen van het tegen de sovjet-unie gerichte streven van Engeland. De Engelsche politiek in het nabije Oosten, in de Baltische landen, en in China is uitgesproken anti-sovjet- gezind. De sovjetregeering zou alleen eon on voorwaardelijke erkenning van den leant van Engeland kunnen aannemen en op grond van deze erkenning verdere onderhandelingen voeren. Het kon nog wel eens misloopen als Moskou te veel praatjes heeft, maar de heeren zullsn wel inbinden. Onze Autwerpsche correspondent meldt d.d. 30 Juli: Gelijk men weet is er sinds eenigen tijd spra ke van de oprichting van een groot Katholiek Yiaamsch college te Antwerpen, voornamelijk OP initiatief van den bekenden industrieel Oevaert, die daarvoor een fonds van verschei dene millioenen heeft bijeengebracht. Thans zijn de besprekingen dienaangaande zoo ver gevorderd, dat alles gereed is om aan de uitvoering van dit grootsch Vlaamsch plan Q beginnen. De promotors hebben deze week in het centrum der stad Antwerpen een uitge leid complex gebouwen aangekocht, welke ge sel zullen worden afgebroken en waarop men PP een modern college zai doen verrijzen. eRgeu van granaatscherven op omringende huizen PARIJS, ol Juli (H.N.) Te Toulon is een groote brand uitgebroken in het marine-arse naal, welke oversloeg op het munitie-depot. Er hadden zeven hevige ontploffingen plaats en de splinters van de ontploffende scheepsgrana- ten vlogen honderden meters ver. De bevolking van de omliggende wijken nam de vlucht daar een regen van granaat scherven op de huizen neerdaalde. Twee marine soldaten zijn ernstig gewond. Loonsverhooging is gevraagd Onze Brusselsche correspondent meldt ons: De federaties der Antwerpsche scheepsher- stellors hebben een briief gezonden aan de scheepsbouwers, waarin zij aandringen op een Prhooging der huidige looaen. Het departement van bruggen en wegen, atm Z0° julst de credieten beschikbaar ge- P' d'e noodig waren voor het uitvoeren van -iggerwerken langs de Scheldekaden en meer Peciaal aan de Herbouvillekade. Op sommige aatsen was er maar een diepte meer langs kaden van 3.70 M., waar deze bij iaagwater normaal G.50 M. moet zijn. DE WANDAAD TE BRUSSEL Diplomatieke stap 31 Juli (VAN ONZEN CORRES- Noh' *T^ De Ojdelijke zaakgelastigde van v *r!*"d te Brussel, heeft, In opdracht der bli h 1<1SClie regeering een bezoek gebracht yP het departement van buitenlandsche zaken bo ^8rhfIn<1 de wandaad van P. P. Kge- ^-Pen in Nederlandsch-Indië, wonende te jr6 8feaaar> gepleegd op het graf van den onbe- *PeA>en soldaat te Brussel. Bij dit bezoek is land^f306111' dat de wandaad door de Neder- Nederi regeerlPg en e publieke opinie in and ten sterkste wordt veroordeeld. vANDERVELDE, PRESIDENT VAN DE SOC. INTERNATIONALE DQZ3R^rllsselsclle correspondent meldt ons: Vandei- ,sIsche socialistische leider dr. Em. Poclaii-M6 1e' 18 benoemd tot president van de "-'austlsche internationale. De Kamer blijft 3 maanden rustig PARIJS, 31 Juli. (H.N.) Het nieuwe kabinet heeft zich vandaag aan de kamer voorgesteld. Do door Briand voorgelezen verklaring was vrij kort. Hij verlangde van het parlement een Godsvrede voor den tijd van drie maanden welk verlangen, zooals hij opmerkte wel door niemand als overdreven zal worden beschouwd. De conferentie te Den Haag vormt een be- lang-rijken schakel in de keten tot organisatie van den vrede. De regeering beschouwt het als haar eenige taak de rechten en belangen van Frankrijk bij deze groote internationale uit eenzetting te verdedigen. De kamer betuigde met 325 tegen 136 stem men en 140 onthoudingen haar vertrouwen in het kabinet. Tegen stemden dé communisten, de sociaal-democraten, enkele leden van de ra dicale partij en een lid van de in de regeering vertegenwoordigde rechtsche partij. Eerste rechtstrecksche onderhandelingen RIJSSEL, 31 Jul't. (B.T.A.). Hcdieajavond had een mijngaeantploffing plaats in de mijn L'Escartelle op het gebied van Couroelles, bij Lens. Acht mijnwerkers werden gedood. Vader vindt huis verbrand en vier kinderen overleden In het Italiiaaosche dorp C or hol a ontdekte een baanwachter, die van zijn nachtdienst huis waarts keerde, dat zijn woning door brand ge heel was vernield en dat zijn vier kinderen die er ziioh alleen in hadden bevonden daar hun moeder overleden was levend waren verbrand. De verminkte lijkjes zijn reeds gevonden. Geen landing op zee! Wat de berichten over een jiieuwe uitvinding van luchtbuffers betreft, wordt gemeld, dat deze niet In overeenstemming met de feiten zijn. Het gebruik van luchtbuffers is reeds zoo oud als de zeppelin zelf. Op het oogenblik zijn onder de gondels gummislangen aangebracht, die in geval van nood opgepompt kunnen worden, doch het is onjuist, dat dr. Eckener voornemens zou zijn een proef te nemen om met behulp daarvan een landing op zee te maken. Gereed voor den tocht FRIEDRICHSHAFEN,, 31 Juli (V.D.) De passagiers, die met het luchtschip „Graf Zep pelin" den tocht naar Amerika zullen mee maken, zijn thans op vijf na allen te Friedrichs- hafen aangekomen. De ontbrekenden zouden waarschijnlijk nog hedenmiddag te Friedrichs- hafen arriveeren. De wereldvlucht, die men met het luchtschip wil maken, zal gaan over een afstand van on geveer 42000 K.M. Deze afstand kan misschien iets overdreven zijn aangezien, naar men weet, de omtrek van den equator precies veertig duizend kilometer is, en de ,,Graf Zeppelin" belangrijk Noordelijker dan de equator zal blijven. Het luchtschip zal zijn kcars nemen over Bazel, Besangon, langs de Rhone of over de golf van Biscaye. Het schijnt voordeeliger te zijn niet den rechtstreekschen koers naar het Westen te nemen, doch over Gibraltar te gaan, daar men van daar af den wind achter krijgt. Het lage-drukgebied zou moeilijkheden kun nen opleveren voor zoover de mogelijkheid be staat dat het, in afwijking van het gewone langzame verloop, zich sneller verplaatst. In dit geval zou van opstijgen moeten worden af gezien, doch dr. Eckener hoopt, dat dit geval zich niet zal voordoen. Den reizigers is in elk geval verzocht zich voor morgenochtend drie uur gereed te houden. Dr. Eckener liet uitkomen, dat hij de erva ring heeft opgedaan, dat de reis naar de Ver- eenigde Staten slechts zeer zelden langs ien directen weg kan worden gemaakt. De afstand van de Golf van Biscaye tot aan de Azoren bedraagt 2700 K.M., doch kan bij de oogenbiyc- kelijke weersgesteldheid slechts worden geno men, indien de wind een sterkte van 10 a 12 M. per seconde heeft. De weg over Gibraltar naar de Azoren is wel 3400 K.M. lang, doch aangezien de snelheid van het luchtschip hier IV2 maal zoo groot zal zijn, zal men toch 7 a 8 uur winnen. Onder de gegeven omstandigheden zal het eerste gedeelte van de reis slechts langzaam worden afgelegd, doch na Gibraltar zal de Oos telijke passaatwind een zeer snelle reis moge lijk maken. Mocht tegen de verwachting in het stormge- bied vannacht nog het Meer van Constanz be reiken, wat vanavond laat nog nagegaan kan worden, dan zal dr. Eckener de passagiers om 11 uur nog laten waarschuwen, dat dó reis wordt uitgesteld. Aangezien deze mogelijkheid echter slechts gering is, gaf \dr. Eckener den passagiers den raad kalm naar lied te gaan ten einde nog enkele uren rust te kunnen genieten. De post is reeds aan boord van het lucht schip gebracht en ook met het inladen van de vracht is reeds begonnen. De menagerie aan boord is intusschen nog met 2 paar duiven vermeerderd. Op de werf is alles ih de wc-cr om bet schip geheel gereed te maken. 6G0 zangvogels aan boord FRIEDRICHSHAFEN, 31 Juli H.N.) De „Graf Zeppelin" zal ditmaal o.a. een zending van 600 zangvogels meenemen. Voorts worden twee apen meegenomen. De tocht is hedennacht half 4 begonnen FRIEDRICHSHAFEN, 1 Augustu-s. (V.D.). Hederjnacht is het luchtschip „Graf Zeppelin" opgfe tegen. Te 2.20 werden de gasten van het hotel ge haald. Voor het overgroote deel bestond het gezelschap uit Amerikanen. (De bemanning bestaat uit 39 koppen. Rod.). Dir. Eokensr deelde mede. dat het weer gunstig was; hij zelf zal het commando voe ren. De groote hai, waarin zic!l lustschip bevindt, wordt bestraald diocir groen licht. Te half drie loopen reeds de motoren om deze warm te laten draaien. Langzamerhand ar riveeren ook de passagiiers met hun vrienden en verwanten, die hen uitgeleide d-oen, als mede talrijke journalisten. Buiten is het'bijna windstil en de uitgesterde lucht is volkomen helder. Te 2.40 klinkt een li ui tsignaa! en net com mando: ,,de bemanning aan boord". Vijf minuten later stijgen ook de passa giers in. In alle talen wordt afscheid geno men. De laatste die het luchtschip bestijgt, is Dr. Eokaner Te 2.50 zet het luchtschip zich in beweging. „Blinde" passagiers aan boord? Plots, de groote sensatie, het commando „halt", overal hoort men het gemompel „blin de passagiers".. Men zoekt zender resultaat en 't heeft geen zin langer te war,litem Als hij er- is, dan maar opatijgen mat ©en „blinden" pas». sagier. Precies te half vier verheft de „Graf Zep- PöUn" zich. onder,het gejuich der' tbeseWu- wera van den grond. 1 BovenFransch gebied ROIIRBACIJ, 1 Augustus. (V.D.) Het lucht schip verscheen te Bazel om vijf minuten voor zes en passeerde meteen de Fransche grens. Reeds 25 deodan BRESLAU, 31 Juli (H. N.). yan ae hij het mijnongeluk te Waldenburg zwaargewonden zijn er nog 3 overleden, zoodat thans totaal 27 menschenlevens te betreuren zijn. Ook bij andere gewonden bestaat nog levens gevaar. De „Lokal Anzeiger weet te melden, dat de autoriteiten hebben vastgesteld, dat de oor zaak van de mijnramp t.e Nieder-Hermsdorf nabij Waldenburg is te wijten aan het gloeiend worden van een veiligbeidslamp zonder dat dit bemerkt is, Daardoor heeft een gasontploffing plaats gehad. De wereldoorlog" te Moskou Voor den eersten Augustus zijn in Moskou een parade en demonstraties van arbeiders en militair gedisciplineerde jeugdbonden voor de partijleiding aangekondigd, 's Avonds zal in alle bioscopen de film „De Wereldoorlog" wor den vertoond, die speciaal voor den eersten Augustus voor propagandistische doeleinden vervaardigd is. De politie-maatregelen te Parijs De gisteren te Parijs gehouden besprekingen van de regeeringsinstanties tot vaststelling van de maatregelen voor 1 Augustus werden bijgewoond door Tardieu, den minister van binnenlandscke zaken en Chiappe, den prefect van politie. Na afloop van de bespreking werd een mani feat bekend gemaakt, waarin de getroffen maat regelen werden bekend gemaakt. Zooals gemeld, worden alle communistische samenscholingen op de straten verboden. Alle pogingen tot het verwekken van onlusten of het plegen van daden van geweld zullen uiterst scherp worden onderdrukt. In de gerechtsgebouwen zullen voortdurend rechters van instructie aanwezig zijn, om de voorgeleide gearresteerden terstond te verhoo- ren. De buitenlanders, die bij betoogingen wor den aangehouden, zullen over de grens worden gezet. Een zorgvuldige bewaking van de grooto fabrieken wordt overwogen, teneinde werlcwil llgen tegen molestatie te beschermen. PARIJS, 31 JuLi. (B. T. A.). Heidien werden een 40 communisten aangehouden, wier voor nemen tot deieilnomang aan de betocglngen op 1 Augustus, was komen vast te staan. De inimiül-ir wam. tiinnenh zaken teekende ES bevelen tot uitzetting van buitenlandsche communisten. In de gang van een hotel in de Rue Natio nale vond men heden 31 slaghoedjes, 30 me ter lont en 19 pakjes ontplofbare stof, welke waren achtergelaten door een persoon, die zich er van wilde ontdoen, daar hij bemeirk. te, diat hij werd nagegaan. Naar deze per soon wordt gezocht. Maatregelen der Berljjnsche politie BERLIJN, 31 Juli (V.D.) Omtrent de maat regelen, welke de politie voor 1 Augustus heeft genomen, wordt officieel medegedeeld: De politie heeft zich als voornaamste taak gesteld er voor te zorgen, dat de verschillende demonstraties zoo ver mogelijk van elkaar ver wijderd zullen blijven. De houding der Hamburgsche havenarbeiders HAMBURG, 31 Juli (H.N.) De in den ver- keersbond georganiseerde Hamburgsche haven arbeiders hebben vanmiddag een vergadering gehouden om hun houding ten opzichte van de voorgenomen communistische betooging op 1 Augustus vast te stellen. Met algemeene stemmen werd een motie aan genomen waarin o.a. wordt verklaard, dat de communistische partij alle recht tot het houden van een betooging tegen den oorlog heeft ver beurd, aangezien deze partij niet alleen oorlog, doch zelfs burgeroorlog predikt. Ook de be tooging van 1 Augustus is uitsluitend op deze principieele bedoeling van de partij gericht. De vergadering van havenarbeiders weigert eensgezind en beslist de pogingen der com munisten om wanorde te verwekken te steunen en noodigt alle havenarbeiders nit op 1 Augus tus gewoon aan het werk te gaan. ,,In het roode hart van Europa" WEENEN, 31 Juli. (W.B.) Het politiebestuur liaeft vandaag opnieuw besloten elke commu nistische betooging te verbieden. Naar verluidt, zullen de communisten onmid dellijk bij den burgemeester protesteeren. De „Rote Fahne", het orgaan der communistische partij in Oostenrijk is vandaag wegens aanspo ring tot de verboden betooging in beslag ge nomen. Gisterenmiddag is een aantal communisten, hoofdzakelijk z.g. propagandapatrouilles, die op het aanplakken van biljetten of bij de ver deeling van strooibiljetten werden betrapt ge arresteerd. Arrestaties in Litaucn De politie van Kowno heeft een inval ge daan in een geheime communistische bijeen komst. Dertig communisten zijn gearresteerd. Arrestaties in Joego-Slavië BELGRADO, 31 Juli. In het geheele land zijn kraahtige maatregelen tegen de commu nisten genomen en werden talrijke arrestaties verricht. Te Zagreb heeft de politie een koe rier uit Rusland gearresteerd on in een kel der oen geheime drukkerij ontdekt. Tientallen aanhoudingen in Bulgarije SOFIA, 31 Juli. De politie heeft revolutio nalre païnfletteu ln beslag genomen te Sofia en elders en heeft alhier 50 communisten gearresteerd eu in Plovdiv 24. De aangehou denen hadden voorbereidingen getroffen voor het verwekken van ongeregeldheden op 1 Augustus. Communisten-relletjes op Londensche autobus LONDEN 31 Juli. (Reuter). Heden hebben een aantal mannelijke en vrouwelijke com munisten zichzelf op de imperiaal van een LandiMische autobus vastgebonden. Toen zij aan hst verzoek van den conducteur, om den wagen te verlaten geen gevolg gaven, reed de bestuurder der autobus naar Scotland Yard (het politie-bureau) waar de politie er eerst na groote moeite in slaagde, de communisten uit hun vrijwillig gekozen positie te bevrijden. Maatregelen te Antwerpen Onze Antwerpsche correspondent meldt d.d. 30 Juli: Met het oog op de communistische betooging van 1 Augustus heeft de Antwerpsche rechter lijke politie tegelijkertijd een inval gedaan bij een achttal communistische leiders. Er werden een groote hoeveelheid strooibil jetten en een bundel instructies voor de betoo ging ia beslag genomen. Chineesche maatregelen in Mantsjoerije Uit Moskou worden nieuwe daden van d< Chineesche regeering tegen Russische instel' lingen in Mantsjoerije gemeld. Zoo hebben d( overheden te Charbin gelast, toezicht in t< stellen op de werkzaamheden van de bank vooJ het verre Oosten. Dit toezicht is aan politieambtenaren opgei dragen, die overgave van de kas en van dtf sleutels der safeloketten verlangden. Aangezien met geweld werd gedreigd heeffl de bank haar bedrijf moeten staken. De presi» dent van de Russische staatsbank wijst er ia' verband hiermede op, dat de bank voor het verre; Oosten steeds een uitstekenden naam heeft ge«: had. Bij de spanning in de betrekkingen tusschen China en Rusland is herhaaldelijk een onder» zoek door de Chineezen ingesteld, waarbij steeds is gebleken dat de bank haar bedrijf geheel volgens de wet en in het belang van China heeft uitgeoefend. Scherpe rede van Chineesche zijde 1 LONDEN, 31 Juli (N. T. A.) In verband met het Russisch-Chineesch conflict maakt een En- gelsch blad uit Shanghai melding van een scherpe, tegen Rusland gerichte rede van den voorzitter der Chineesche wetgevende vergade ring. Deze zeide„ dat het een fout was, aan te nemen, dat het sovjet leger meer zou kunnen presteeren dan het Chineesche leger .Wanneer er ongelukkigerwijs vijandelijkheden zouden ontstaan zouden de Chineezen tegen de Russen opgewassen zijn. Zoolang China den revolution- nairen geest lioog houdt zal er over den uitslag van een strijd tusschen China en sovjet-Rus land geen twijfel bestaan. Eerste rcchtstreeksche onderhandelingen 1 SJANGHAI, 31 Juli. (Reuter). Gisteren ia te Maindsjoeli de eerste voorbereidende Rus- Elisch-Chineeschie comforenlie gehouden tus schen dein Rueisischian consul-generaal te Charbin als vertegenwoordiger der Sovjet-re- geeriiug, en don Chineiesciheu commissaris voor buitenilamd&chie aangelegenheden te Char bin, als ventegeniwccirdig.'tr «er Nac'k.'ug-'re- gej-iri;irjg. Tijdstip en plaats voor heit voeren de.r of- flctecfe Russfecih-Chiineesche onderhandde.' iUr gen werden besproken. i NOODWEER IN CANADA 20 slachtoffers in Ontario LONDEN, 31 Juli (H.N.) In centraal Ca nada hebben hevige onweders en slagregens gewoed. De bliksem heeft op talrijke plaatsen brand doen ontstaan. In Ontario zijn 20 per sonen tengevolge van de overstroomingen, door slagregens veroorzaakt, verdronken of bij auto-ongelukken, eveneens het gevolg van de overstroomingen, om het leven gekomen. SLORDIGE RUSSISCHE DOKTER Verliest 30 ampullen met bacillen Volgens berichten uit Moskou heeft een zekere dr. Solowjew, van het bacteriologisch instituut in Charkoff, 30 ampullen met Sibe rische bacillen verloren: slechts een der buis jes kon worden teruggevonden. Tegen dr. Solowjew is een rechtsvervolging ingesteld wegens grove nalatigheid. OPLICHTERR TE PARIJS GEARRESTEERD Zijn slachtoffers voor millioenen benadeeld PARIJS, 31 Juli (H. N.). De politie heeft een zekeren bankier, Pottier, in hechtenis ge nomen, die op groote schaal oplichtingen heeft gepleegd, door van fictieve ondernemingen aau- deelen aan den man te brengen. Het bedrag dezer oplichtingen moet niet minder dan 60 miliioen francs bedragen. Vooral onder de Parijsche winkeliers en koop lieden moet hij .veel slachtoffers hebben ge maakt. Zij treffen slecht weer LONDEN, 31 Juli (R.O.) Vijftig duizen pad vinders hieven een groote welkomst kreet aan toen de hertog van Connaught vandaag in het Arrowepark te Birkenhead aankwam om de internationale jamboree, welke vanmiddag wordt geopend bij te wonen. De hertog gebruik te 't noenmaal afzonderlijk met den Chief Scout Baden Powell. De dag brak koud en guur aan en de regen viel in stroomen. Van den vroegen morgen af kwamen drom men menschen met veerbooten autobussen en particuliere auto's, sommigen zelfs per vlieg tuig aan. LONDEN, 31 Juli. (R. O.) Geweldige regen buien hebben de opening van de internationale padvinders jamboree ten zeerste gehinderd. De tentoonstellingstent T.eid door den wind opge nomen, maar gelukkig is er niemand gewond. Telegrammen en brieven van gelukwenech werden van de Chief Scouts uit alle deeien van de wereld ontvangen bij gelegenheid van de meerderjarigheid van de padvindersbeweging. HET VERGAAN VAN DE „VESTRIS" Te zwaar laden, de oorzaak van de ramp l LONDEN, 31 Juli, (R.O.) Het onderzoek van de board of trade naar de oorzaak van de ramp van de „Vestris" bij welke schipbreuk ter hoog te van de Amerikaansche kust op 12 Novem ber 1928, meer dan honderd menschen zijn omgekomen, heeft tot resultaat gehad dat als oorzaak Is opgegeven: het te zwaar laden van een schip, dat niet sterk genoeg was om ruw weer te doorstaan. Een verdere reden was de te geringe stabiliteit. Het zware weer en de hooge zeeën hadden het schip slagzij gegeven; en zoodoende was water in de kolenruimen gekomen. De brand stof kon toen niet meer dienen om de pompen voldoende gaande te houden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 9