Schiedamsche Kleedingmagazijnen v.h. SCH LATM AN N Co NOG EEN LAATSTE ROEP Colbert costuum voor Heeren van 5.90, 8.90, 7.90, 9.90 Fantasie Pantalons 1.65, 1.85, 2.39, 3.29 Jongenspakje^ 2.90, 3.90, 5.90, 7.90 Bedrijfskleeding voor de laagste prijzen. GOUDEN HARTEN Gr. Markt Schiedam Nagekomen berichten uit j de vorige Editie FEUILLETON VRIJDAG 2 AU -USTU3 1929 DE HAAG SC HE CONFERENTIE. HET RIJK EN DE GEMEENTEN. TWEEDE BLAD PAftINA O JUBILE FRANS WESSELS. DE NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES. TELEGRAFISCH VERKEER MET MEXICO HERSTELD. GROOTE BRAND IN NAPELS' HAVEN. SPORT EN SPEL WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN. POINCARE. De laatste toebereidselen Het eenige offieieele bericht, dat heden over de a.s. conferentie te 's-Gravenhage bekend werd, is, dat de conferentie zal heeten- Con ference de la Hage 1929". Men begint thans hoe langer hoe meer te gelooven, dat de conferentie inderdaad zooals oorspronkelijk het plan was, op 6 Augustus a.s. zal worden geopend. Verschillende maatrege len en officie use berichten uit het buitenland wijzen er op. De Nederiandsche regeering heeft daarom trent echter nog geen enkel officieel bericht ontvangen. Ook weet zij nog niets omtrent de samen stelling van het secretariaat der conferentie of omtrent de te verwachten behoefte aan ver gader- en bureau-ruimte. Men kan in Den Kaag echter niet tot het laatste oogenblik blijven wachten, om voorbe reidende maatregelen te treffen. Dies is men maar aan den gang gegaan op gissing en op ervaringen, vroeger hier en elders bij interna tionale Sbnferenties opgedaan. De Eerste Kamer wordt thans voor het hou den van vergaderingen ingericht. In de groote veigaderzaal van ons hoogerhuis (tusschen haakjes lijkt ons deze zaal heel wat fraaier en aangenamer om te vergaderen dan de „sarco faag" van de Tweede Kamer) wordt thans op ae open ruimte in het midden der zaal, waar anders de stenografen plegen te zitten, een reusachtige langwerpig-ronde tafel „gebouwd", die met haar lengte-as reikt van de plaats' waar de voorzitterszetel stond tot aan de mi nisterstafel. Daaraan zullen de kopstukken van alle delegaties best een plaatsje kunnen vinden. De gewone groene banken van de Eer- sta Kamerleden zijn blijven staan voor de overige gedelegeerden en huisadviseurs, ter wij! voorts achter de banken nog stoelen en schrijftafels zullen worden bijgeplaatst. In het Tweede Kamergebouw wordt het bu reau der conferentie ondergebracht, waar het secretariaat zal zetelen. V erder zal daar een inlichtingenbureau ver rijzen benevens een compleet post- en telegraaf kantoor. Dit post- en telegraafkantoor (het bestaande postkantoortje van de Tweede Kamer wordt veel te klein geacht voor de conferentie) zal worden ondergebracht in de z.gn. „groote spreekkamer" op de tweede verdieping van het gebouw aan den gang tegenover de gere serveerde tribune. Het is overal in de Kamergebouwen, in de '.rafelijke zalen en op het Binnenhof een ma ken en breken en een sjouwen met stoelen, Weis, enz. van je welste. De gemeentetelefoon is met man en macht bezig aan het leggen van een zwaren kabel met 140 kernen van het telefoonbureau Hofstraat naar het Binnenhof. Een goede 80 verbindingen zullen naar de grafelijke zalen aangelegd wor den en een 40-tal naar de Tweede Kamer. Ook de telefoonaansluitingen van de groote hotels op Scheveningen, waar de delegaties zul len zijn gehuisvest, worden aanmerkelijk ver sterkt, zoodat ieder lid van een delegatie een telefoon op zijn kamer kan krijgen. Zaleski's besprekingen te Parijs WARSCHAU, 1 Augustus. (H.N.) Naar de bladen melden, heeft minister Zaleski tijdens zijn verblijf te Parijs, waar hij 4 dagen vertoef de, verschillende belangrijke besprekingen met Briand en andere politici gehad. Tegenover vertegenwoordigers van de pers verklaarde hij, dat Polen aan de conferentie té Den Haag zal deelnemen, wat een bewijs Is voor het toenemende aanzien van Polen. De Poolsche delegatie zal aan de beraadslagingen te Den Haag van den beginne af aan deelne men. De samenstelling van de Poolsche delegatie zal in den loop van Donderdag plaats hebben. Waarschijnlijk zal Zaleski zelf de leiding op zich nemen. De maatregelen te 's Gravenhage In het gebouw der Tweede kamer, dat, zoo als gemeld, bestemd zal worden voor de vesti ging van het secretariaat der herstelconferentie, zal ook gevestigd worden een gemeenschappe lijk Inlichtingen bureau van de Nederiandsche spoorwegen en van de algemeene Nederiand sche vereeniging voor vreemdelingen verkeer, In welk bureau ook vertegenwoordigd zullen zijn de compagnie Internationale des Wagons- Lits en de Mltropa. Dit bureau zal voor gedelegeerden en journa listen naar wensch reis en reisroute regelen. De vereeniging voor vreemdelingenverkeer zorgt voor alle noodige materiaal, omtrent de te bezoeken plaatsen in Nederland. Dit wordt ln 13 talen kosteloos ter beschikking gesteld. DE FINANCIEELE VERHOUDING Commissie van advies intake uitvoering der wet Bij koninklijk besluit zijn benoemd voor den tijd van vijf jaren tot lid der commissie van advies, bedoeld in artikel 37 der Wet tot her ziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten (Staatsblad 1929, no. 3SS)prof. mr. C. W. de Vries, hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam; mr. A. Veen, administrateur van de af deeling Be lastingen en Statistiek ter gemeentesecretarie van Rotterdam; mr. A. Jonker, directeur-secre taris van de Vereeniging voor Nederiandsche Gemeenten, te 'sr-'Cravenhage.mr. H. W. J. Mulder, referendaris bij het Provinciaal bei stuur van Zuidholland, te 's-Gravenhage; J. D. A. Visser, hoofdcommies bij het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage; J. WalcIa> administrateur der gemeentefinan- ciën, te Amsterdam; W. Wagenaar, referen daris bij het Departement van Financiën, en is tot voorzitter van de voormelde commissie aangewezen het lid prof. mr. C. W. de Vries voornoemd. Gisterenavond heeft aan het Departement Financiën de eerste vergadering der com missie plaats gehad. Haar werkzaamheden Wat nu de spoedeisehende werkzaamheden tier commissie betrof, meende de voorzitter dat het stellig in de bedoeling zou liggen, dat de commissie een ontwerp algemeenen maatregel van bestuur, bedoeld in het eerste lid van art. 37 der nieuwe wet, bij de regeering inzond. In dat geval zou dus de commissie niet wachten tot haar advies over een ontwerp-algemeenen maatregel werd gevraagd; zij zou zelve en da delijk moeten handelen. Van een zuiver techni sche uitvoering der wet kon daarbij geen sprake wezen. Met het oog op de belangrijke functies der commissie mocht zij niet ontaarden in een „vlaggetje" geplaatst naast een ambtelijk bu reau dat het eigenlijk werk zou verrichten. Vooral bij het geven van adviezen die in wezen uitspraken zijn op bezwaarschriften van ge meentebesturen, moet de commissie het ver- trouwen hebben van regeering en gemeentebe- sturen beide eii daartoe moet zij, afgezien van de aan haar toevertrouwde ambtelijke krach ten, ook zelve zijn een centrum van toewijding en een brandpunt van energie. Gisteren herdacht de heer Frans Wessels, zijn 25-jarig jubileum aan „De Maasbode". Op uitdrukkelijk verzoek van den jubilaris bleef eenige uiterlijke viering van dezen dag achter wege. In den loop van den middag hield de jubi laris te zijnen huize receptie en daar zijn zeer velen hun gelukwenschen komen aanbieden. In gezelschap van Pater Hyacinth Hermans en de heeren L. J. M. Hazelzet en P. Kasteel, is de hoofdredacteur dr. J. Witlox den heer V essels gaan complimenteeren namens be stuur en redactie van de courant, onder aan bieding van een geschenk onder enveloppe na mens het bestuur en een cassette tafelzilver uit naam van de leden der redactie en chefs der afdeelingen. Bij deze afvaardiging bleef de belangstelling echter niet beperkt, want nadien zijn nog zeer velen den jubilaris persoonlijk hun gelukwen schen komen aanbieden. Ook vele vrienden van „de Maasbode" bleven niet achterwege. Namens de Katholieke Journalistenvereeni- ging heeft de heer L. J. Stolwijk den jubilaris de gelukwenschen overgebracht. Bulten de mondelinge gelukwenschen be- eikten den jubilaris in den loop van den dag nog zeer vele per post en per telegraaf, terwijl ook talrijke In de taal der bloemen werden vertolkt, o.m. afkomstig van de directie, van de redactie, van de administratie, van de tech nische afdeeling van de courant, van den heer H. G. M. van der Vijver, van de clichéfabriek „Rotterdam", van den heer B. Perridon e.a. Van de geschenken memoreeren wij behalve het fraaie geschenk der redactie, een serie etsen van het Hollandsch Nieuwsbureau, een vouwbeen met zilveren handgreep van W. van Steeden's Nieuwsbureau en een assortiments kist van het Nederiandsche Boekhuis. Al bleef dan ook alle openbare viering ach terwege, zoo is deze jubileumsdag niet geheel als een dag van stille en rustige herdenking voorbijgegaan. Een prachtig verloop TRAGISCHE EN VERBLIJDENDE FEITEN De nationale Bedevaart naar Maria's gena deoord in de Pyreneeën is, zooals reeds ge meld, gisteren in Nederland teruggekeerd. Van de tragische en verblijdende feiten van deze bedevaart, die overigens een prachtig verloop heeft gehad, hebben wij al in enkele berichten melding gemaakt. De heenreis verliep vlot; alleen had men voorbij Parijs in (len nacht van Dinsdag op Woensdag vreeselijk noodweer meegemaakt. Overigens heeft het weer zich uitstekend ge houden. Te Lourdes zelf was het druk, want In de dagen van de nationale Bedevaart wa ren er ongeveer 68000 pelgrims in de stad. Ook het buitengewoon aantal zieken bracht uiteraard veel zorgen mede, maar de Neder iandsche brancardiers en infirmières hebben zich kranig door de zware taak heengewerkt. Onder de infirmières Was ook mej. Stello van Rotterdam, die het vorig jaar als zieke mee ging en genezen terug kwam. Mej. Stello is nu te Lourdes volkomen genezen verklaard. Omtrent de genezene, mej. Gerwen uit Zes gehuchten, vernamen we nog van den Rotter- damschen pelgrim, den Z.E. Heer Q. j. te Mey, die de zieke te Lourdes had bezocht, dat mej. Gerwen reeds 10 jaar aan een gezwel leed, dat haar jaren lang het loopen belette. Zesmaal werd zij bediend en driemaal ge opereerd ep haar toestand was nu zoo, dat de behandelende geneesheer haar absoluut ontra den had aan de Bedevaart deel te nemen. Naast deze verblijdende feiten, hebben ook tragische gebeurtenissen plaats gehad, door het overlijden van drie pelgrims, van wie er twee te Lourdes zijn begraven. Doch buiten de meer pregnante feiten, vie len ook van die meer kleine merkwaardige dingen waar te nemen. Want vele zieken heb ben, al is het dan niet een algeheele gene zing, verkregen, toch verlichting van pijnen en troost in hun lijden ontvangen. Dit blijft altijd een der meest bijzondere bedevaartresultaten. De processies en de nachtelijke aanbidding lieten een diepen indruk achter. Onder de pelgrims was Mgr. Aengenent een der meest bekende, die zich spoedig door zijn groote beminnelijkheid aller achting en liefde had gewonnen. Haarlem's Kerkvorst sprak het welkom en afscheidswoord, pontificeerde twee maal en zegende zelf de zieken onder de Sa cramentsprocessie. Schitterende momenten bracht de nachtelijke aanbidding, die op buitengewone wijze door den Weleerw. Pater Borromaeus de Greeve geleid werd. De censuur opgeheven De telegrafische verbinding met alle Mexi- caansche kantoren is hersteld. Telegrammen zij'n niet meer onderhevig aan vertraging, ter wijl de beperkende bepalingen betreffende het gebruik van codes zijn opgeheven. KON. .NED. HOOGOVENS STAA LFABRIEKEN. Ertsaanvoer in Juli. In de afgeloopen maand werd te IJmuiden door negen zeeschepen eene hoeveelheid van 34.354 tons ijzererts voor het hoogovenbedrijf aldaar aangevoerd. De deelnemers aan de wedstrijden. Voor de wereldkampioenschappen wielrijden, i to Züricl1 zullen worden gehouden, zijn de volgende renners ingeschreven; Amateurs korte afstand: Van Wassenhove (België), Andersen, Christenen en Gerwin (Dene marken), Fliegel, Johow en Klug (Duitschland) Cozens, Sibbits en Wyld (Engeland), Beaufrand (Frankrijk), Malatesta en Pellizari (Italië), Ma- zairac (Nederland), Evensen (Noorwegen), Szamota (Polen), Dinkelkamp, Moor, Dreher en Feldmann (Zwitserland) en Sidlo en Martine (Tsjecho-Slo wakië) Beroepsrijders korte afstand: Degraeve- en Arlet (België), Falck en Hansen (Denemarken), Engel, Oszmella en Steffes (Duitschland), Bailey (Engeland), Michard en Faucheux (Frankrijk), Martinetti en Bergamini (Italië), Nicolaas Engel (Luxemburg), Moeskops en Jaap Meijer (Neder land), Kaufmann en Richli (Zwitserland). Beroepsrijders lange afstand: Linart en Benoit (België), Sa wall en Krewer (Duitschland), Pail- lard, Grassin en Bréau (Frankrijk); TorricelU en Manera (Italië)J. p. Engel (Luxemburg) Leddy en Schlebaum (Nederland)- Paul Suter en Lauppl (Zwitserland). Voor de wereldkampioenschappen op den weg zijn ingeschreven amateurs uit België, Dene marken, Duitschland, Engeland, Frankrijk, Italië, Nederland, Zwitserland en Tsjecho-Slo- wakië. alsmede beroepsrijders uit België, Duitsch land, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Nederland en Zwitserland. Onder deze laatsten zijn de be- Frantz (Luxemburg) en H Suter (Zwitserland). Verder zijn nog inschrijvingen te verwachten uit Oostenrijk en Hongarije. Een schade van millioenen ROME, 1 Aug. (V. O.). In den afgeloope» nacht brak in de handelshaven van Napels cc11 gr oote brand uit, waardoor verscheidene para- fine opslagplaatsen werden aangetast en geheel uitbrandden. De vlammen sloegen wel 100 Meter hoog waren ver in de omtrek zichtbaar. De mat» rieele schade wordt op verscheidene milioenetf iires geschat. Menschenlevens zijn niet te betreuren. jj De operatie gunstig verlcopen PARIJS, 1 Augustus. (V.D.). Hedenmorgen ls de afgetreden minister-president Poincaré geopereerd. De operatie had een gunstig vet» loop en de toestand van den patiënt is goed. Dit is slechts de eerste operatie, die Poio-' caré moet ondergaan. Over eenige weken zal Poincaré, zooals men weet, wederom geope- reerd moeten worden. URUGUAY-BOEDAPEST 3--0. De voetbalwereldkampioenen Uruguay hebben te Montevideo voor 50.000 toeschouwers revanche-wedstrijd gespeeld tegen een elftal U« Boedapest, waarvan zij onlangs met 23 hebben verloren. De Zuid-Amerikanen speelden schlt-" terend en wonnen den wedstrijd met»30. ROMAN VAN I. EDHOR Uit het Duitsch vertaald door J. M. v. H 19) Een half dozijn kunstig aangelegde treden, moest Ruth afdalen en plotseling was het kreupelhout aan belde kanten van het pad ten einde. Zij kwam in een diep-beschaduwde, bijna donkere woudzaal binnen, zoo leek het haar bij den eersten aanblik. Enkele seconden moest zij de oagen sluiten om langzamerhand aan de groene duisternis te wennen. De stilte, die om haar geheerecht had, werd zoo mogelijk nog grooter, nog tastbaarder; zelfs het geringste geluid van een of ander volgeltje ontbrak hier ln deze van de wereld afgesloten eenzaamheid. Dikke, elastische graszoden bedekten den grond, terwtH hi het midden van de ruimte het een tonige geluid van vallend water nauwelijks hoorbaar was. Ruth was ln de Herthavallei. Zij deed eenige stappen verder naar hot mid den van de open plek, van waar het geheimzin nige ruiischen als een fluisterende stem haar tegenklonk. Een geweldig basin van grauwe hardsteen, nauwelijks drie voet hoog, verhief lieh daar. Ia het midden daarvan zat een met groene waterplanten overwoekerd beeld van een waternimf, die zich slechts met moeite tegen de omstrengelende plantenarmen scheen te kunnen verzetten, welke begeerig grepen ftaar een schaal, door de nimf hoog boven haar hoofd uitgestoken, ais om ze in veiligheid te SCHAAKTORNOOI TE KARLSBAD Jj Eeuwe wint van Canal De uitslagen van de gisteren gespeelde tweed# ronde luiden: Mattison wint van Tartakower. Euwe wint van Canal. Johner wint van mej. Menchik. Grünfeld wint van Maroczy. Sëmisch remise met Vidmar. Capablanca remise met Thomas. Nïmzowitsch remise met Rubinstein. Becker wint van Yates. GilgColle afgebroken. Marshall verliest van Spielmann. TreybaJ verliest van Bogoljubow. brengen. Een zilveren straal van waterdroppels sproeide uit de schaal omhoog en daalde als een fijne mot-regen in het basin neer. Altijd door steeg de watersluier omhoog en besproeide de nabijgelegen grasvlakte, waar ontelbare witte en blauwe vergeet-mij-nietjes bloeiden, waar- tusschen als uit den hemel gevallen sterren enkele madeliefjes verloren gingen. Een klein beekje kronkelde zich tusschen de steenen door en had zich een bedding in den zachten bosch- grond uitgeslepenhet stroomde naar de weide toe, waar Ruth zooeven nog in het gras had liggen droomen. Zij legde haar beide handen op den steenen rand van het basin, dat om de nimfenbron waa gebouwd en boog zich zoo ver mogelijk voorover om alles nauwkeurig te bezien. Dit was dus de zoo gevreesde en veel besproken Herthavallei. Wat lispelde en zong en klaagde het daar in de diepte! Of die bron. werkelijk zoo geheimzinnig en ondoorgrondelijk was, als er raai verteld werd? Nog verder hoog zij haar goud-omlokte hoofd onder den sproeienden mot regen, die langs haar gezicht streek als een koude adem. Wat zoemde en borrelde het daar beneden, alsof duizend stemmen verhaalden van verloren geluk, van vreugde en sterven»- leed. Zou men werkelijk niets kunnen hoor en of zien! Ruth's hoofd boog tot aan den zilveren waterspiegel en zij luisterde met ingehouden adem. Het water Steeg zonder ophouden omhoog. Het leek of de nimf dien witten watersluier omhoog wierp, om haar met groen mos be groeide gezicht te bedekken. De waterspiegel beefde zacht onder de neervallende, ragfijne drupjes. De eene druppel deed de uitwerking van den anderen te niet en het werd een zacht trillen, waarin het licht zonderling werd weer kaatst. Maar diep onder de wateropper vlakte teekende zich langzamerhand iets als een beeld af, eerst heel onbestemd en onzeker, daarna duidelijker en steeds helderder, tot het herkenbaar voor haar stil stond. Twee ern stige oogen met raadselachtige uitdrukking keken haar aan. Die oogen, waar had zij dien blik meer gezien? Wie had haar zóó aangeke ken? Aan wien had die wereldverachtende blik toebehoord? Met beide handen poogde zij de verwarring en verdoezeling brengende, neer vallende druppels tegen te houden, die telkens weer opnieuw het beeld vertroebelden en ver vaagden. Het haar halve lichaam boog zij over de lage steenen borstwering om zoo het neer vallende water op/ te vangen, toen een plotselinge schrik voer door haar leden, Juffrouw Walden, u moet niet zoo on voorzichtig boven de nlmfbron staan, u zou er in kunnen vallen, sprak een ernstige mannen stem. Da opperhoutvester Aldenhofea stond naast haar. Een gloeiend rood over toog Ruth's gezicht en verward wendde zij haar oogen van hem af. Ik heb u doen schrikken, niet waar? Het was mijn plan niet u te doen schrikken, maar toen Ik u bij de bron zag. mocht ik u uw gang niet laten gaan en moest ik u waarschuwen. Het bassin is door ouderdom en de inwerking van weer en wind gedurende zooveel jaren, erg onbetrouwbaar geworden; als men er al te sterk op steunt zou het wel eens in kunnen storten en een ongeluk zou niet te voorkomen zijn. U vergeeft me dus, dat ik u stoorde. Ik heb n niets te vergeven, integendeel, ik moet u dankbaar zijn. Ruth hield op en volgde met haar blikken de richting, waarin de donkere, vlammende oogen van den opperhoutvester keken, die zonder ophouden in de bron staarden. Bij de snelle beweging van haar hoofd, bewogen baar lange vlechten zich als slangen in 't Tond en kwamen in 't water terecht. Haastig trok zij de uiteinden terug en drukte het water er uit Die booze, nijdige nimf! Ze mag ln 't ver volg wel beter oppassen. Aldenhofen sprak op een spottenden toon. Ik ben niet bijgeloovig van aard en die treurige sage van vloek en ondergang maakt op mij geen Indruk. Werkelijk? U kent dus al de weemoedige geschiedenis, die met deze plek is samenge- weven? Ruth knikte met haar door fijne waterdrupjes glinsterende hoofd. En welken Indruk kreeg u wel, toen u de Herthavallei binnenkwam? Ruth deed een paar stappen achteruit op het bloMende mostapijt, waardoor zij buiten het bereik kwam van die doordringende oogen, die tergend vast op haar trekken gevestigd waren. Haar blikken zwierven door de wijde, hooge ruimte en naar boven, naar de hemelhoogs wol ken; zij aanschouwde de kristallen pracht van den rondzwevenden watersluier van de bron, die zacht neuriënd de doodstille woudtempel doorruischte. Hevig ontroeTd strekte zij wijd haar armen uit en zei: Ik had een gevoel, alsof ik een machtige, door wierookgeur bezwangerde kathedraal be trad, door een duizendarmigen kroonluchter verlicht! Uw vergelijking is treffend Juist. Deze P'ek heeft wel iets van een kerk, Iedere werel- sche onordelijke neiging wordt ln de kiem ge smoord, men gevoelt zich reiner en verhe vener dan daar bulten; ja, men heeft zelfs in het aangezicht van de plek, waar zich zoo'n tragisch voorval heeft afgespeeld, het gevoel, dat iemand veel vergeven kan worden. Zooals dat van de natuur noodlg ls, vulde Ruth lachend aan. Heeft u geen vergeving van do natuur noodig? Neen, want ik ben eem oprechte bewon deraarster van de natuur. Maar niet van het woud. Toch wel, even goed. En laatst hoorde ik uit uw mond, dat 0 bang was hier een winter door te brengen. Ruth werd verlegen; hij had dus haar t* sprek, toen zij het Eva in de waranda gehoord. Ja, antwoordde ze, een beetje van do gebracht, ik ben gewend veel menschen om 111 heen te zien. Kan men midden in een memschenmemlg'® zich niet eenzaam gevoelen, juffrouw Walde»' Neen, neen, dat bedoel ik niet. In d#» winter, als geen afwisseling mijn gedacht#0 van mijn bestaam afleiding geeft, zou ik zwaa1" moedig worden, ja de neerdrukkende last va» mijn gedachten zou mij doen sterven. Het ernstige gezicht van den opperhoutvester werd verhelderd door een haast onmerkbaar lachje. U legt steeds den nadruk u verg#6" het mij, dat ik het zeg op uw afhankelU"9 en treurige omstandigheden. Zijn die In #e° groote stad, waar dagelijks duizenden mense»90 als vreemden langs u heen gaan, lichter dragen? Da/t niet, maar ik heb daar toch ""^2 Anna! Met een levendige beweging schudde 2 haar hoofd met de bruine krullen. En als uw Anna nu ook eens hier woon zou u dan naar de stad verlangen? Neen, antwoordde Ruth, direct resoln" besloten. Dan heb lk mijn wereld bij J* ik zou in dit bosch kunnen leven en tt 10 nooit meer verlangen er uit te komen. Ja De opperhoutvester wlarp zijn buks, tegen een boom geleund stond, over den scb° der en raapte zijn hoed van den grond <>P- ,gj Uw Anna moet wel een wonderbare hebben, en van de gewone voorstelling, die stiefzuster te voorschijn roept, afwijken, da zoo'n waean verdedigster in u gevonden (Wordt vervolgd"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6