DE HAAGSCHE CONFERENTIE !r m PAGINA 3 DE BERAADSLAGINGEN IN DE POLITIEKE COMMISSIE NA SNOWDEN'S ULTIMATUM. Voorwaarden dar Gratis-Verzekering tegen ongevallen voor de geabon- teerden 09 „Bet Nieuwe Dagblad" Jisuwe Ecrlseiie Gourant", „Nieuwe Schiedamsche Gourant" of „Nieuwe Zuid-Miander". SATERDAG 10 AUGUSTUS 1929 NEDERLAND ONTVANGT AFGEVAARDIGDEN EN JOUR NALISTEN. de spanning duurt voort. verklaringen van briand ,j_ *V Onze bijzondere correspondent ter conferen tie meldt ons: Van een opheldering van den toestand was hedenmorgen helaas nog geen sprake. Weliswaar vonden verschillende belangrijke Vertrouwelijke besprekingen plaats, zooals in hotel „Des Indes" tusschen Briand en Hender son, en in het Oranje-Hotel tusschen Strese- tttann en Henderson, tusschen Helferding en den gouverneur van de Banque de Prance, Mo- feau en tusschen Stresemann en Venizelos. Maar men liad na afloop daarvan niet den Indruk, dat de leidende staatslieden den toe- Stand thans minder zorgwekkend inzien. Nadat Snowden. aan de financioele commis sie het ultimatum stelde van, of aan de En- Eelsche bezwaren tegen het plan-Young tege moet te komen of het zonder verdere mede- Werking van Engeland aan de conferentie te doen.. Oe besprekingen tusschen Briand er Hender son moeten voornamelijk over de nd-ont ruiming geloopen hebben, nada,, ju nderson Vooraf verklaard schijnt te hebben, dat 't niet iu zijn macht ligt het standpunt van Snowden te wijzigen. Misschien hoopt Henderson Frankrijk te be wegen tot concessies met betrekking tot liet tijdstip der Kijnland-ontruiming en den tijds duur en bevoegdheden van de verzoenings- en Vaststellings-commissie, waardoor het aan Snowden en de openbare meening gemakkelij ker zou worden gemaakt concessies op finan cieel gebied te doen. Eoeh als inderdaad Snowden's ultimatum de bedoeling mocht hebben een drukmiddel op Frankrijk te zijn, om Briand tot concessies in de politieke commissie te dwingen, dan is het zeer de vraag, of dit een goede tactiek van Britsche zijde is. Een vo~ jr1-iiiks aanvanrdisis van het Al inisier Snowden. Voung-plan, onder voorwaarde, dat de politieke commissie tot overeenstemming komt, zon wel licht het beoogde doel meer bevorderd hebben dan de thans gevolgde methode van Snowden, om aan te vangen met een ontstemming der geheele Fransche delegatie. Het zon intusschen te weuschen zijn, dat die genen, die meenen, dat Snowden's ultimatum vooral bedoelt den gang van zaken in de po litieke commissie te bespoedigen, inderdaad ge lijk hebben. Want al zon de gekozen methode van schrikaanjaging aan Frankrijk uit tacti sche oogpunten van twijfelachtige waarde zijn, men zou dan toch nog op een goeden eindaf- loop kunnen hopen. Indien echter inderdaad het plan-Young de hoofdoorzaak van Snowden's dreigend optre den is, gelijk het alleszins schijnt te zijn, dan zal een reddingsplank wel bezwaarlijker te vin den zijn. Wat de mogelijkheid van een komst van Mac Donald betreft, hieromtrent wordt ven morgen weer met twijfel gesproken. De mede- deelingen, die de Franschen gisteren uit Lon den ontvingen en die met het oog op de per soonlijkheid van den zegsman alleszins geloof waardig schenen, zij ngisterenavond iaat tegen gesproken. Naar aanleiding van de opmerking van Snowden, dat, indien Engeland geen voldoe ning kreeg, zich het recht voorbehield om re visie van de schuldenregelingen te vragen, werd op een vraag, of daarmee bedoeld was re visie van de regelingen met Frankrijk, Italië en België, dan wel of hij daarbij ook het oog had op de overeenkomst met de Vereenigde Staten, van bevoegde zijde geantwoord, dat Snowden geen land in het hijzonder op het oog had, maar in het algemeen uitdrukking gaf aan het moreele recht van Engeland om een dergelijk verzoek te doen. Naar wij vernemen, kan liet Fransch stand punt inzake de financieele kwestie aldus wor den samengevat Het voorstel van Snowden is voor Frank rijk evenals voor de mogendheden, die Frank rijk in deze steunen, onaannemelijk, omdat het zou neerkomen op een geheel nieuw plan. Zij nerzijds heeft Frankrijk geen wijzigingen voor te stellen het wacht dus af, of Engeland als nog redelijke voorstellen zal doen. Australië steunt Snowden. CANBERRA, 9 Augustus. (R.0-) De Austra lische premier Bruce heeft volkomen instem ming betuigd «net de houding van Snowden op de Haagsche herstel-conferentie. ONS DAGELIJKSCH BROOD In het Broodbesluit is o.m. bepaald, dat de bereiding, verpakking, bewaring, behande ling en het Vervoer van brood uitsluitend mogen geschieden op zindelijke wijze, niet mogen plaats hebben door personen, 'dia lijden aan zweren, etterende wonden of huidziekten aan het hoofd, aan de handen en (of) armen, -voor zoover deze personen met deeg of brood in aanraking komen. Bij vervoer van brood op den openbaren weg moet liet brood op deugdelijke-wijze beveiligd zijn tegen stof, vuil en insecten. GEZONDHEIDSRAAD s wwwHü .-.w-MI Minister Briand. „De toestand is zeker ernstig. Doch zonder remedie? Ik weiger het te gelooven" De heer Briand heeft heden de volgende verklaring gegeven aan de pers: Ofschoon wij vrij ernstige moeilijkheden doormaken, kan ik geen oogen- bliik aannemen, dat een confe rentie als die van 's-Graven - hage op een mis lukking kan uit- loopen. Zij staat Im mers boven alle financieels ge zichtspunten die men ln het oog kan vatten. Men kan zeggen, dat zij de vredes- verwachtingen voor Europa en de wereld in de schoot draagt., welke men niet zou kunnen teleurstellen, zonder een diepe ont roering onder de volken te scheppen. Het werk van de politieke commissie is in conferentie verreweg het gewichtigste voor wat zijn gevolgen betreft. Maar aangezien zijn welslagen ten nauwste afhankelijk is van het succes van de financieele commissie, kan men zeggen, dat de geheele verantwoordelijk heid voor een mislukking dadr gelegen is. De toestand is eenvoudig. Zes mogendheden, de meest belanghebbende, zijn te Genève bijeen gekomen en hebben daar met vredesdoeleinden resoluties aangenomen. Zij hebben op den voorgrond gesteld de volledige en definitieve regeling der herstelbetalingen als onmisbare voorwaarde voor een stevige organisatie van den vrede, en om tot een goed resultaat te geraken, hebben zij besloten, aan deskundigen op te dragen dsze regeling voor haar te ont werpen. Gedurende 3 maanden hebben de aangewezen deskundigen nauwgezet gearbeid. Zij waren onafhankelijk, maar zij hadden een werkplan, en niemand zou mij gelooven, indien ik zeide, dat zij geenerlei voeling met hun regeeringen hebben gehad. Na wisselingen van hoop en van ongerust heid is alles op gelukkige wijze beëindigd. Het plan is geteekend door deskundigen en aan de regeeringen ter bekrachtiging overgelegd. Hiervoor was een conferentie noodzakelijk, en^ deze is het, die hier hijeen is. de eerste zitting is een algemeene be- deze In raatlslaging begonnen: van de 6 groote mo gendheden wier deskundigen het plan hebben vastgesteld, hebben er 5 zich beslist uitgespro ken ten gunste van de integrale aanvaarding daarvan, behouden3 de regeling van enkele detailpunten. Eén enkele mogendheid heeft zich in tegen- overgestclden zin uitgesproken. Zij heeft krach tig haar standpunt verdedigd. Men kan zeggen dat zij de anderen er niet toe heeft gebracht de hare te wijzigen. De toestand is dus zeker ernstig. Doch zon der remedie? Ik weiger het te gelooven. Ik kan niet aannemen dat, omdat één meening is gerezen tegenover vijf andere, daaruit nood zakelijkerwijze een mislukking der conferentie moet voortvloeien indien de 5 anderen zich niet onderwerpen. Liever wil ik wachten op bevredigende re sultaten na de enkele uren van noodzakelijk nadenken. Gedurende dien tyd heeft Frankrijk, dat gehecht blijft aan het denkbeeld van den vrede er prijs op gesteld, om in een beraadslaging van PDlitiekeu aard te toonen, hoezeer zijn geest gericht was op de organisatie van een vreed zame samenwerking der volken. Ik geloof niet dat hier één enkele groote natie aanwezig is, Dr. J. Wirch die er over denkt verantwoordelijkheid op zich te nemen, om alle verwachtingen, welke de conferentie van D.en Haag heeft doen ontstaan in rook te doen opgaan. Mocht dit gebeuren, dan kunt gij er zeker van zijn, dat niet op de schouders van Frank rijk de verantwoordelijkheid voor zulk een last zal drukken. DR. WIRTH OVER EEN RIJNLAND COMMISSIE In de politieke commissie die over de instel ling van ©en commissie in ontruimd Rijnland beraadslaagde, heeft de gewezen Katholieke rijkskanselier dr. "Wirth het woord gevoerd. Wirth betoogde, dat de kwestie van de com missie van de grootste beteekenis voor Duitsch- land was. Hij en zijn partij hadden steeds oprecht gearbeid voor de verbete ring der betrek kingen. niet al leen met Frank rijk, maar met alle andere vol ken. Duitsch - land bevond zich thans op een keerpunt en hij zou niet oprecht zijn, indien hij niet wees op (den ernst van deze aangelegen heid in verband met de daaraan te geven op lossing. Hfj kan niets beloven met be trekking tot deze commissie, of instaan voor de parlementaire mogelijkheden te dien aan zien in zijn land. Daarbij wees hij er op, dat er een groote anti-Young-beweging in Duitsch- land is, welke gesteund wordt door breede groepen der bevolking en groote industrieelen. Als vrienden van den vrede moesten de leden der politieke commissie alles doen wat zij konden om nieuwe troebelen in Duitsch- land te voorkomen. Indien de Duitsche delegatie naar Duitsch- land zouden moeten terugkeeren met deze nieuwe commissie, dan zou de tegenwoordige Duitsche regeering verdwijnen, en zou alle arbeid vergeefsch zijn geweest. Geen enkele regeering in Duitschland zou willen gaan buiten de bepalingen van het verdrag van Locarno of buiten dén volken bondsraad om. Hij legde ook nadruk op het element van duur der commissie en drong er nogmaals op aan, dat zijn medeleden zouden bijdragen, om het verzet tegen de Locarno-politiek te doen verminderen. De meerderheid van het Duit sche volk is vóór den Volkenbond en gelooft in het gezag van den volkenbondsraad. Het zou de noodzakelijkheid niet begrijpen, een nieuw college in te stellen. Dit zou niet strekken tot verlichting der moeilijkheden, maar een nieuwe bron van moeilijkheden zijn. Ook verzocht hij Briand, de kwestie opnieuw in overweging te nemen in het licht van de nieuwe positie, welke was ontstaan door het Kellogg-pact. Het denkbeeld immers van de commissie was ontstaan, vóórdat het Kellogg-pact in wer king was gekomen. Hfl herhaalde, dat de meerderheid van het Duitsche volk achter de politiek van Stresemann staat. DE RECEPTIE IN HOTEL DE WITTE BRUG Op de receptie, welke gisterenavond in hotel de Witte Brug door de algemeene commissie voor regeling en ontvangst is gegeven voor de buitenlandsche journalisten, heeft de voor zitter van die commissie, mr. L. J. Plemp van Dulveland het woord gevoerd. In het Fransch, Duitsch en Engelsch hield hij de volgende rede: Excellenties, dames en heeren, In de eerste plaats wensch Ik namens den Ned, Journalistenkring, waarvan het mij een eer is eere-voorzitter te zijn, den ministers eD gedelegeerden dank te zeggen dat zij aan onzv uitnoodiging gevolg hebben gegeven. Het ir een groote eer voor ons, dat zij in vrij grool aantal hier zijn gekomen, en zoo de gelegen heid geven aan onze collega's om de kennis making met hen te hernieuwen of aan te knoo pen. Ik verzeker allen Excellenties, die liler bijeen zijn, dat wij hun buitengewoon erkente lijk zijn voor hun tegenwoordigheid en dat wij de groote eer niet zullen vergeten, welke zij ons bewezen hebben door eenige oogeuhlikken van hun zoo kostbaren tijd in ons midden te komen doorbrengen. Dames en heeren, waarde collega's. Staat mij toe in de eerste plaats, enkele welkomstwoor den te richten tot onze Fransche, Belgische, Italiaansche, Japaneesche, Poolsche, Portu- geesche, Roemeensche, Servische, Grieksche, Bulgaarsche, Spaansche, Argentijnsche, Ura- guaysche, Alhaneesche, Luxemburgs clie en Tsjecho-Slowaksche collega's, die zeer onwille keurig in ons land zijn gekomen om ons door hun tegenwoordigheid te verrassen. Den Haag is verrast, maar het heeft gedaan, wat het kon. Wij hebben voor u de oude woonvertrekken ingericht der graven van Holland van de 13e eeuw dagteekeuende en, die wel verwonderd zouden zijn, indien zij de stormen konden zien, die thans hun rustig huis beroeren. Ik heet al deze persvertegenwoordigers wel kom, zonder één er van uit te zonderen. Mijne heeren Franschen met name, die in zoo groot aantal zijt gekomen, en wier bladen hun beste krachten hebben gezonden, ik be groet u in het bizonder en ik verzoek u om, in uw land teruggekeerd, Nederland niet te vergeten en er de beste indrukken van te be waren. Na deze in het Fransch uitgesproken woor den ging hij in het Engelsch als volgt verder: Dames en heeren van de Engelsche, Ameri- kaansehe, Canadeesche, Chineesche, Egypti sche, Noorscne, Deensche en Nieuw-Zeeland- sche pers, het is een groote eer voor mij U in ons land te begroeten, en de oprechte hoop uit te spreken, dat gij u geheel op uw gemak hij ons zult bevinden en alle hulp mocht vinden, welke gij bij uw moeilijk werk noodig hebt. Er zijn wij weten bet, groote vrienden van ons land onder u, velen uwer brachten hier een groot gedeelte van hun tijd gedurende den oor log door en kennen ons volk en ons land zeer goed. Ik hoop oprecht, dat de goede indruk, dien gij toen hebt ontvangen, thans niet zal zijn ver zwakt, dat gij u hier thuis moogt gevoelen en dat gij die indrukken naar uw respectieve lan den zult meenemen, en ons in de toekomst niet vergeten. Hij vervolgde met een toespraak in het Duitsch voor de dames en heeren van de Duit sche, Oostenrijksche, Finsche en Le^^sche pars. Ten slotte zeide hij in het Fransch: En thans, waarde collega's, heb ik u nog slechts één ding te zeggen. Het past mij niet raad te geven aan de verschillende hoofden van delegaties, welke deze sairée met hun tegenwoordigheid vereeren. Maar ik wil hier het woord herhalen, dat ik tot onze collega's richtte in 1907, toen een groot aantal journalisten in den Haag aan wezig was wegens de 2e vredesconferentie. Het was het slatwoord van de conferentie, dat toen zonder resultaat werd uitgesproken, maar dat heden, naar ik vurig hoop, meer kans zal heb ben het woord, waarmede de oude Christenen elkander begroetten, wanneer zij elkander ont moetten „Pax vobiscum". Ik heb gezegd. Men seint ons uit Den Haag: De receptie hedenavond door de Nederland- sche journalisten gehouden in hotel „De Witte Brug" waB druk bezocht. Behalve een groot aantal vreemde en Nb- derlandsche journalisten, waren er de pers- attaché's van de verschillende delegaties. Tegen elf uur vertoonde de heer Wiüy Mullens de film van de conferentie, die groot succes had. De geabonneerde op „Het Nieuwe 'Dagblad", „De Nieuwe Dordtsche Courant", „Nieuwe Schiedamsche Courant" of „Nieuwe Zuid- Hollander" zoolang zijn abonnement dunrt en dit Mad verschijnt, is verzekerd tegen de geldelijke gevolgen va-n ongevallen, op de volgende voor gaarden ARTIKEL 1. Als verzekerden worden beschouwd alle be talende geabonneerden. die aaD de volgende tfereischten voldoen h- gedurende minstens twee weken als ge abonneerde tn de registers van „Het Nieuwe Dagblad" „Nieuwe Dordtsche Courant", „Nieuwe Sehiedamsche Courant" of „Nieuwe Zuid Hollan der" zijn ingeschreven,, met vermelding van naam Vuornaarn, leeftijd beroep en woonplaats, b. tusschen 16 en 6u laar oud zijn. d- niet tijden aan ziekten of gebreken, welke Voor hen het gev.iar voor ongevallen vergroo pn' en volkomen 'het gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen ARTIKEL. 2. Onder ongeluk als ln de verzekertngsvoor- Waarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende ®n rfechtstr-ecfcaclve oorzaak van een lichamelijk Ktsei twaaronder ook U water geraken verstaan .°rdt), den vtTzek er de, onafhankelijk van zi1n ®>gen wil overkomen en waarvan hel bewijs ge- everd wordt dut zulks door van buiten af toe gebracht geweld werd veroorzaakt, met bet ge- 0lS hierna in Artikel 2 aangeduid. ARTIKEL 2 Do uitkeerinyen bedragen. GULDEN 'Indien het ongeluk (vallende bnen ie grenzen van de verzekerlngsvoorwaar 'n> de eenige en recht streel; >-be oorzaak Is van her v;wi den verzekerden geabonneerde, onmiddellijk el uiterlijk binnen een msmid 5taf Vilt' he' -ongeluk. DULDEN Indien pet ongeluk (vallende flon\Sn S'ouzt'C van do verze-keri-ngevoorwaar- de eenige -en rechtstreekse he oorzaak is van Voet'mPUtaUe van twee ledematen, hetzij beide £<-.n on belde handen, dan wel één voet en e'-elbaan<*" 1)01611 onkel of den pols. of onher- Mlndh" "^Me-htsverlleB uit beide oogen (totale den d e een en ander binnen 860 dagen na 25|) van bet ongeval. Linnen DDEN, Indien bet ongeluk (vallende 4» eentc. ®rewaen 4lar verzeke-ringsvporwarrdt amp,nJ,0 en rechtstreeksche oorzaak Is van de 1 van één hand of één voet boven den pols of enkel, of van het onherstelbare gezichts verlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 360 dagen na den datum van het ongeval. 150 GULDEN Indien het ongeluk (vallende btnnen de grenzen der verzelceringsvoorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak ls van de amputatie van BEIDE LEDEN van een duim, binnen 3G0 dagen na den datum van het ongeval. 75 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen der verzelteringsvoorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak ls van de amputatie van ALLE LEDEN van een wijsvin ger, binnen 360 dagen na den datum van het ongeval. 60 GULDEN indien het ongeluk (vallende btnnen de grenzen der verzelteringsvoorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van de TWEE voorste ledematen van ALLE vingers van een hand binnen 360 dagen na het ongeval 25 GULDEN. Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen der verzekeringsvoorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak ls van de amputatie van ALLE LEDEN van -een andereu vinger, binnen 360 dagen na den datum van het ongevaL Ouder bepaling dat. Ingeval reeds bij het plaats grijpen van het ongeluk de bovengenoem de ledematen van het lichaam mochten worden geseheiden, door kiitiding, wringing. scheuring', knelling als anderszins, dat verlies met ampu tatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het .verlies van vöör bet ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige, verminkte of niet aanwezige ledematen geen aanspraak geeft op. en niet ln -aanmerking komt bit uitkeering Heeft het onge; al het verlies van meerdere vingers aan een hand tengevolge, dan gaat de volle te verleenen uitkeering ln geen geval .het bedrag te hoven dat voor het verlies van de ge heele hand is vastgesteld. Bén ongeval geeft nimmer recht op meer dan êfne uitkeering Aan dcnzclfden abonnê zal voor verschillende ongevallen geen hooger bedrag dan .600 kun nen -worden uitgekeerd. ARTIKEL 4. De uitkeering Ingeval van overlijden ge schiedt aan de echtgenoote. of bj ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonnê. Uitkeeringen wegens verlies van ledematen vingers of oogen geschieden aan don abonnê zeiven. In geval recht op schadevergoeding ontstaat, zal do uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de niodige Inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege van de Direc tie van „Het Nieuwe Dagblad", „Nieuwe Dordt sche Courant", „Nieuwe Schiedamsche Courant" of „Nieuwe Zuid-Hollander". Ingeval wegens een en netzelfde ongeval, dat den dood van meer dan één abonnê tengevolge beeft, meer dan één aanspraak op uitkeering wordt gemaakt, zijn degenen die tot deze aan spraak gerechtigd zijn, verplicht om zich onmid dellijk te wenden tot de General Accident Fire and Life Assurance Corporation, Limited, kan toor houdende te Amsterdam, zoodra de directie van „Het Nieuwe Dagblad", „Nieuwe Dordtsche Courant", „Nieuwe Schiedamsche Courant" of „nieuwe Zuid-Hollander" hun dit te kennen ge geven heeft. De Directie ls 1" Mt geval niet verplicht om eenige uitkeering te doen wegens die ongeval len, welker uitkeering als bovenvermeld naar de General Accident Fire and Life Assurance Corporation Ltd. Is verwezen, zoolang laatst genoemde de uitkeering welke zt) tegenover de Directie gewaarborgd heeft, niet heeft voldaan. ARTIKEL 6. De abonnê ls Met verzekerd tegen dood of verlies van ledematen of oogen, direct of indi rect veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschikt- heid van den verzekerde; b. door eene beekundige operatie of door uit putting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen ver zekerd Is) e. door eene bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zijn door een ongeluk; <L door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den invloed van overprikkeling of som nambulisme was, of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in etaat dan gewoon lijk om zorg voor z'ch zei ven te dragen; e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij wll|ckeuris of niet, onverschil lig of de geabonneerde al dan niet goed bij zin nen was; f. in duel, of gedurende de voorbereiding tot of de deelname aan wedstrijden, of bjj lucht- vaarttochten, of bi! baden, zwemmen of bij het rijden met een automobiel, motorrijwiel of ge woon rijwiel: g. door grove nalatigheid of g-rove onvoorzich tigheid, of door vechten en aanvallen tegen den persoon van verzekerde, of ln buitenlandschen oorlog of binnenlandsche beroerten; h. indien de verzekerde op het oogenblik dat hem het ongeval trof ln etaat van dronken schap verkeerde. De abonnê ls echter wel verzekerd tegen ge vallen waarbt) het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling. 0111 '"dien een abonnê In een staat van krankzinnigheid of verstandsver bijstering zal geraken, of zich huiten Europa mocht begeven (behalve Indien hij van eene Europeescbe haven naar eene andere Etiropee- sche haven reist ln epn schip met vast dek ln tijd van vrede) of Indien hi1 zich ln krijgsdienst te land of te water begeeft, en evenzeer indien het verschuldigde abonnementsgeld over den tijdens het ongeval loopenden termiin, aan dengene die met de ontvangst ls belast, bij eerste aanbieding der kwitantie niet werd voldaan of deze courant ophoudt te verschijnen, alsdan deze verzekering voor hem geheel zal vervallen en krachteloos worden. De verzekering eindigt eveneens zoodra de Directie de verzekering opzegt, öf de voorwaar den wijzigt, öf haar voornemen om niet langer te verzekeren öf op dezelfde wijze te verzekeren. door publicatie ln hare courant kenbaar maakt: dit heert echter geen Invloed op uitkeeringen tengevolge van een ongeval dat dan reeds heeft plaats gehad. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitge sloten allen die zich met de bereiding, het ver werken of vervoeren van of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dyna miet, napbta, acetyteengas, of andere licht-ont- plofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig hou den, of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwer kers, acrobaten, circusrijders en dergelijken. Zeevlsschers, zeevarenden en personeel van den Loodsdienst zijn ln de verzekering begrepen, met dien verstande, dat ongevallen, die verdrin ken tengevolge hebben, zijn uitgesloten. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin de verze kerde verkeerde op het oogenblik van het on geval plaats had, vergroot worden, wordt even- tueel geen hoogere schadeloosstelling betaald dan die, welke volgens het oordeel van een door de directie aan te wijzen geneeskundige moeten zijn uitgekeerd aan een normaal per soon, door hetzelfde ongeluk getroffen Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgen van een ongeluk, zal de verzekorinff tijdelijk buiten kracht zyn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. ARTIKEL Ingeval een geabonneerde een ongeluk over komt, moeten ln alle gevallen alle bijzonder heden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van „Het Nieuwe Dagblad", „Nieuwe Dordtsche Courant", „Nieu we Schiedamsche Courant" of „Nieuwe Zuid-Hol lander" EN INDIEN ZOODANIGE KENNISGE VING NIET BINNEN DRIEMAAL, 24 UUR NA HET ONGELUK IS GESCHIED DAN ZULLEN GEEN GELDEN OP DE VERZEKERING BETAALD WORDEN. Op het couvert duidelijk te vermelden: „Aangifte van een ongeval". Indien de getroffene zeevarende ls, moet dé kennisgeving van het overlijden geschieden Jannen drie dagen na het bekend worden van het ongeluk aan de belanghebbenden Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk moet de hulp van een bevoegd geneeskundige wor den Ingeroepen, en do verzekerde ls gehouden onder geneeskundige behandeling te .blijven en de voorschriften van den geneesheer onatge- broken op te volgen, totdat het volkomen her steld ls. In leder geval moet een geneesheer toege staan worden den verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijze ge- eischt kan worden en de d!r.ectie heeft even eens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als zij noodig acht. En elk bewils hetwelk de Directie van tijd tot tijd zou kunnen ei3Chen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd Ingesteld, zal haar zoo spoedig mo gelijk nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, worden gegeven. Ingeval van eenlg ongeluk met doodeHJken afloop moet hiervan aan de Directie van „Het Nieuwe Dagblad", „Nieuwe Dordtsche Courant", .Nieuwe Schiedamsche Courant" of „Nieuwe Zuid-Hollander" schriftelijk worden kennis gege ven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend "zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meerdere der ln dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelenden geneesheer Ingevulde aanvrage-formuller tot uitkeering, en ingeval van overlijden, van de doodakte, kan de belanghebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overge legde stukken blijven het eigendom der Directie. De kosten der geëischte verklaringen komen ten laste van dengene. die de uitkeering aan vraagt Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd ziln, zullen betaalbaar zUn tan kantore van „Het Nieuwe Dagblad", .Nieuwe Dordtsche Courant", „Nieuwe Schiedamsche Courant" of „Nieuwe Zuid Hollander" slechts .na ontvangst van eene door den rechthebbende geteekendo auitiuitle. Van geen som, die verschuldigd 1b zal Interest betaald worden, ook niet ln gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn: terwijl de aansprakelijkheid voor uitbetaling van eenlg bedrag ophoudt, .wanneer het niet binnen een maand, nadat het ls toegestaan geworden, ls ingevorderd. ARTIKEL 7. Alle geschillen uit de verzekeringsvoorwaar den voortvloeiende, zullen beslist worden door een onpartijdig, en bt) gemeen overleg aan te wijzen scheidsman, dan wel door drie scheids lieden waarvan door elk der partijen een aan te wijzen, welke twee scheidslieden gezamenlijk ■s derden tot hun Voorzitter kiezen. Bil weigering of bi) gebreke van overeen stemming geschiedt de benoeming der scheids lieden door den bevoegden rechter te Rotterdam. Beide partden zullen in handen van den scheids man of van den voorzitter der scheidslieden, een bedrag van f 100, reap, i 20.0 storten, om daar uit de kosten van de procedure te kunnen vol doen. Pat tijen zijn aan de uitspraak van den scheids man of der scheidslieden onderworpen als aan een uitspraak in het hoogste ressort De kosten worden geheel gedragen door dn partij die In het ongelijk wordt gesteld, ARTIKEL 8. Het ontvangbewijs van den verzekerde of van de erfgenamen van den verzekerde zal ln ledar geval volledige kwiiting tengevolge hebben Met het oog op de vaststelling der Identiteit van den verzekerde tnoet deze bü elke veran- deing van v.-oonpiaata. beroep of naam, hetzfl door huweliik of anderszins daarvan ten spoe digste opgave doen voor het aanbrengen van wijzigingen in de registers van „Het Nieuws Dogblad", .Nieuwe Dordtsche Courant" „Nieuws Schiedamsche Courant" of Nieuwe Zuid-Hol' lander."

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3