DWARS DOOR SPANJE Barcelona en zijn tentoonstellingen -it— -tt— tt— tt— VJ- -s» V Waar de jeugd van alle landen samen stroomt. Birltenhead! Welke padvinder of liever „verkenner", zooals thans de juistere bena ming luidt weet u niet precies te vertellen waar deze stad op de landkaart te vinden is? En gij zult verstomd staan over zijn aardrijks kundige kennis, va, Jneer hij u tevens zegt, dat op weinige kilometers afstands van die stad het plaatsje Upton ligt. En dat vier mijl vanaf het station Upton het Arrowe Park zich uit strekt over een breedte van bijna V2 mijl en een van mee:- dan or mijl. ■/kenners" van een Engelschen troep luisteren naar het pijpen van een Indischen Scoutshroeder. Arrowe Park zal in dhistorie der padvinde rij met gulden letters staan opgeteekend, als de plaats waar het meerderjarigheidsfeest der beweging met zooveel dankbaarheid en enthou siasme werd gevierd. Nog geen maand geleden begon de groote tocht, die tienduizenden verkenners uit de vijf werelddeelen zou doen samenkomen in Arrowe Park. De Indiërs met hun tulbanden, de Palestij- nen met hun blanke hoofddoeken, kleurlingen uit alle windstreken, ze kwamen over de hooge bergen of de wijde oceanen en zwierven door Europa naar hetzelfde doel. De tentenstad van Arrowe Park, waarin 72 naties vertegenwoordigd zijn, doet aan als een modern Babyion, dat den deelnemer aan deze unieke bijeenkomst overweldigt. Er zijn geen woorden om het gevoelen weer te geven van den padvinder, die de Ja- ïboree bezoekt. Een jonge Vlaming zou den eersten dag van zijn aankomst berichten, hoe het hem op de Jamboree vergaan was. Hij schreef zijn aalmoezenier sl chts een bericht van enkele regels: Men ziet hier niets dan tenten, ten ten, tenten en scou* :i, scouten en nog eens Scouten! Het spreekt vanzelf, dat i voorbereiding van zulk een geweldig gebeuren als deze Jam boree een groot organisatorisch talent ver- eischt. De zaken zijn bijzonder grootscheeps aangepakt en nu kon het gebeuren, dat een kleinigheid over 't hoofd werd gezien, die veel ongemak kan veroorzaken. Een voorbeeld daarvan. Om de watervoor ziening zoo perfect mogelijk te maken, werd een uitgebreid leidingnet aangebracht. Even wel vergat men de afwaterings-) irichting, zoo dat na een enkelen dag het terrein in een mod derpoel werd herschapen, temeer wijl het pij- pestelen regende. Maar een padvinder is prac- tisch en weet zich onder alle omstandigheden te redden. Dus waren alle inconveniënten spoe dig uit den weg en de zaken verliepen en ver- loopen schitterend. Maar niet slechts voor de deelnemers. Ook yoor de thuisblijvers is gezorgd, want zij ont vangen het geïllustreerd dagblad „The Daily Arrowe" thuis, zoodat ze met den geest bij hun broeders in den vreemde zijn. Sir Robert Baden Powell, de grondvester der verkennersbeweging, opende de jamboree mét het steken van uen koedoehoren. De bejaarde „Chief" moet zi h wel gelukkig hebben ge voeld op dat oogenblik. Want een enorm suc ces als deze meerder jarigheidsviering kan hij onmogelijk voorzien hebben, toen hij in 1908 •zijn „Scouting for Boys" ging publiceeron. Eigenlijk is de padvinderij nog ouder, doch voordien had Baden Powell ni-t de gedachte, een nieuw, volledig opvoedingssysteem tot stand te brengen. Hij wilde e" chts aan de be staande jongensvereenigingen van godsdiensti- gen of burgerlijken aard nieuwe bezigheden en nieuw leven geven. Wat was dan de eigenlijke geboortedatum der padvinderij? De juiste dag is niet te bepalen, doch in 1906 werd de grondsteen gelegd. Baden Powell had zich in zijn militair-koloni ale loopbaan sterk geinteresseerd voor de op leiding van recruteu. Hij meende, dat het beter was, hen tot individueele wouuloopers te vor men dan tot gedrilde automaten. Met dezen opzet schreef hij in 1898 een boek je „Aids to Scouting" om zijn mannen te lee- ren, :10e ze zich onder alle omstandigheden dienden te gedragen. Na de verdediging van Mafelung was Baden Powell geweldig populair ln Engeland, en hij werd w het meest ver eerd door het jonge geslacht. Nu gebeurde het, dat zijn boekje „Aids to Scout mg" de aandacht ging trekken en de jon- gens het raadpleegden voor hun spelen. Zelfs onder wijzers en opvoeders gebruikten het als handi ïding voor geschikte vrije tijds-oefenin- gen. „Df kinderen kbken naar mij op als een Leider. Terwijl het ijzer dus heet is, zullen wij het smeden en hun leiding geven in iets dat de moeite waard is", zei Badc-u Powell Hij stel de in de lente van 1906 'n schema op voor jon gens!aining, dat twee jaar later uitgewerkt In r leveringen verscheen onder den titel „Scou ing for Boys" en in Nederland zooveel opgai: g maakt onder den titel „Het Verken nen vnor Jongens." In 997 richtte do Chief een proefkamp ln op B ownsea-Island en hier is het dus, dat het rijsje werd geplant, waaruit thans zulk een gewei ig dikke boom is gegreoid. Het. padvinderskamp op het landgoed Ar rowe Park zal een stad van nog enkele agen zijn. Dan zullen de stoomers en treinen e jongens uit dit eigenaardige Babyion terug- voeren naar hun land, tot zij elkaar over vier jaar .- ...Hen weerzien. Want dan viert de pad- vlnde j een nog grooter feest, waaraan hope lijk o. x de Katholieke verkenners die thans helaa: nog niet internationaal erkend zijn zullen deelnemen: een zilveren feest met gou den Vunst! J. A. v. S. (Van onzen H-correspondent) Op de hellende terrassen liggen verschillende kleine paviljoens, terwijl op den beganen grond overschaduwd door het allesbeheerschende Pa- lacio Naeional, een aantal paleizen een gewei dige industrleele en commercieel 9 tentoonstel ling bevat. Het Paleis van den Landbouw beslaat een op pervlakte van 16.500 M2, dat der textielindustrie een oppervlakte van 19.000 M2, en dat der elec- trlciteit en motorische beweegkracht 17.000 M2. Verder zijn er nog gebouwen met een opper vlakte van 10.000 M2., terwijl tenslotte het Pa leis van Verkeer en Verkeersmiddelen met een oppervlakte van 16.500 M2. niet vergeten mag worden. Wanneer we toch eenigszins aan het be schrijven moeten gaan van het ongelooflijk vele, dat op de expositie van Barcelona te zien valt, zullen we maar met het Paleis van Verkeer en Verkeersmiddelen beginnen, omdat dit voor do meeste bezoekers wel het interessantst zal zijn. Men aanschouwt er alle soorten van verkeers middelen. Gansche treinen staan er naast vlieg machines, prachtige, zware autobussen naast fraaie sportautomobielen. Verschillende lan den hebben hier bijzonder mooie afdeelingen ingericht. Eén der merkwaardigste dingen is er, dat, terwijl men in alle andere paleizen prin cipieel rechts behoort te houden, men hier, in het Palnis van het Verkeer, de richting kiezen Een kijkje in het Paleis Victoria Eugenie. kan, welke men wil, onverschillig of die rechts of links i3. Vermoedelijk is deze vrijheid te danken aan de ietwat onlogische indeeling der showruimten. In de buurt van dit paleis heeft het Duitsche onderministerie voor electrici- teitswezen een keurig ingericht gebouw, waar men een uitstekend overzicht kan krijgen van wat op dit gebied in Germfinjc gepresteerd wordt. Duitschland is de eenige groote mo gendheid, die behalve gedeelten van internatio nale hallen, een eigen gebouw heeft. Engeland en Frankrijk hebben zich met enkele hoekjes tevreden gesteld. Opvallend mooi en interessant zijn do afdee lingen Noorwegen en Zwitserland in het aar dige Palacio Regina Eugenia. Vooral Zwitser land komt hier met een buitengewoon fraai ingerichte expositie zijner horloge-industrie voor den dag. Er dgt hier een schat aan kost baarheden geëxposeerd en de wijze waarop dit geschiedt, is boven allen lof verheven. Finland en Japan behoeven niet ontevreden te zijn over de wijze waarop ze zijn onderge bracht. En de pers evenmin. De krantenmen- scben hebben in het „Huis van de Pers" een onderdak, waar ze zich best tliuis zullen voe len. Er zijn lees- en schrijfkamers, tien telefoon cellen, een telegraaf- en een postkantoor, mits gaders een restaurant, terwijl één der verdie pingen dertien slaapkamers met bad herbergt. Een interessant paleis is ook dat der missies. Hier vindt men een groot gedeelte van hetgeen indertijd op de Lateraansche missie-tentoon stelling te Rome te zien was. Een speciaal gebouw is gewijd aan de nieuwe voortbrengselen der filmindustrie, een ander aan de sport en wat er mede samenhangt. Zoo zouden we door kunnen gaan, maar we begeven ons naar het Palacio Meridional, waar zich de Nederlandscüe inzending bevindt. Aangezien Barcelona's expositie een econo misch en industrieel karakter heeft, is de Ne- derlandsche inzending hierop gebaseerd. Ze geeft een indruk van de Nederlandsche haven bedrijven en scheepsbouwworven en vestigt er door toevallige omstandigheden de aandacht op, dat ze afkomstig is uit lage landen aan de zee. Ze ligt namelijk in de diepte, in een soort sousterrain. Wanneer men een inzending van Duitsclie fabrieken bekeken heeft, valt de aan dacht opeens op een inzinking in den bodem van de expositiehal en die inzinking, vroeger vermoedelijk een dieper gelegen gedeelte van het Montjuichpark, blijkt dan de Nederlandsche inzending te bevatten. Ze is niet heel groot, maar beslaat toch nog een oppervlakte van on geveer 800 vierkante meters. Het is eigenlijk een inzending van de gemeente Rotterdam, waarop aan Amsterdam eenige plaatsruimte Is afgestaan. Ze zal op de duizenden zakenmen- schen, die in bet Palacio Meridional een kijkje zullen komen nemen, een uitstekenden indruk maken. Vooraan staat een groote maquette van de Amsterdamsche haven die maquettes van de Nederlandsche inzending zijn verreweg de grootste, die te Barcelona te bewonderen val len terwijl verderop de bekende maquette der Rotterdamsche havenbedrijven de aandacht trekt. Voorts staan er de maquettes van het Keilepand van Thomsen's Havenbedrijf, van BlaauwhoedenveemVriesseveem, de Rotter damsche Droogdok Maatschappij, Werf Nieuwe Waterweg, Werf Wilton etc. etc. Verschillende scheepsmodellen, een model van een bagger molen van de werf Gusto, een kraan van Piet Smit Pr. enz. vormen een aardige afwisseling, ramen met het model van het door Burgerhout voor Tandjong Priok gebouwde dok, de kade muren van Rotterdam, het tankschip van v. Ommeren, bet schip van de Emzetcolijn en de verschillende fotostands. Om den bezoekers een blijvende herinnering te geven, wórdt er een fraai uitgegeven boekje van de haven van Rotterdam gratis verstrekt. Dit boekje is even als een lijst der verschillende deelnemende firma's, in bet Spaansch geredigeerd. De inzending wordt gecompleteerd door een reeks statistische overzichten en tabellen, door één en ander van de Algemeene Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en een stand van de Ohim. De aan Nederland toebedeelde ruimte is nog grooter, dan aanvankelijk bedoeld was. Bij ons bezoek bleek men nog druk aan het werk, om alles aardig aan te kleeden. De groote beweeg bare laadbrug in bet diorama van Corn. Swart- touw's Stuwadoors Maatschappij, was nog niet in werking, maar vormt thans een attractie. Het hoekje van de Overzeesche Vruchten Im port Maatschappij zal eiken Nederlander, die liet Palacio Meridional bezoekt, van nationalen trots vervullen. Een groote foto van één der Rotterdamsche loodsen met tallooze kisten Zuid vruchten geeft een suggestief beeld van het feit dat Nederland eenige jaren geleden nog de zesde, in 192627 nog de vierde was, maar jn 192829 reeds de derde markt van Europa is voor den invoer van sinaasappelen. Men leest, dat er te Rotterdam dit jaar 300.000 kis ten meer zijn aangeveerd dan het vorige jaar, terwijl alle andere markten van Europa achter uit zijn gegaan. Rotterdam is thans nog slechts 100.000 kisten sinaasappelen hij Hamburg en slechts 200.000 kisten hij de grootste sinaasap- pelenmarkt van de wereld, Londen, ten achter.... Deze dingen te lezen tusschen al het overwel digende van de tentoonstelling te Barcelona, doet den mensch ongetwijfeld goed. En men be treurt het, dat Nederland zoo'n bescheiden plaatsje heeft gekozen. Maar er moest vermoe delijk voor Antwerpen gespaard worden. En ons hiermede troostend, wandelen we ver der, over de groptsch aangelegde dreven, die de tentoonstelling het cachet geven van een stad op zichzelf. c Hier en daar wordt nog druk gewerkt en zelfs gebouwd. De expositie, die reeds lang ge reed had moeten zijn, is °°S steeds niet klaar en nadert slechts langzaam haar voltooiing. Een complete beschrijving ervan te geven is dan ook practisch onmogelijk. Eerst in September zai ze vermoedelijk zonder steigers en opge broken wegen zijn. Dan kunnen de groote auto bussen, die op het terrein geregelde verbin dingen onderhouden, zich overal voortbewegen en den lilliputtrein concurrentie aandoen. Ook deze tentoonstelling beeft den organisa toren groote moeilijkheden gebaard. Verschil lende landen hebben eenvoudig geweigerd, er aan deel te nemen. Thans zijn er officieel de volgende landen ver- tegenwoordlgd: Frankrijk, Duitschland, Italië, Hongarije, Tsjeeho-Slowakië, F inland, Denemar ken, Zweden, Zwitserland en Portugal. Niet-of- flcieel, dus voornamelijk door het particulier initiatief, bevinden zich er Engeland, de Ver- cenigde Staten (die echter een paviljoen te Sevilla hebben), Polen, Britseh-Indië en Neder land. Hiermede zijn de voornaamste deelnemers opgenoemd. Engeland heeft nlet-officieel deelgenomen, wijl het van een inzending geen heil voor zijn handel verwachtte en tevens, omdat Spanje zijn tarieven gaat verhoogen, waarvan vooral En geland als importeur, onaangename gevolgen zai ondervinden. Maar wat naar Barcelona getogen is en wat de Spanjaarden er gepresteerd hebben, is on danks de terughoudendheid hier en daar ge worden tot iets, waarvan heel de wereld voor- loopig zal spreken. Deze tentoonstelling, met haar paleizen, met haar inrichtingen van gemak, met haar heel hij- zonderen opzet en schitterende uitvoering, zal menschen trekken, overal vandaan. Om die menschen pleizier te doen hebben van hun reis naar Barcelona, worden er allerlei feesten georganiseerd. Niemand zal er spijt van hebben, dat hij naar Barcelona getogen is, al was het alleen om den onvergelijkelijken aanblik, dien de ten toonstelling bij avond oplevert, wanneer ze schitterend verlicht is. Hoe geweldig deze illu minatie is, kan men zich voorstellen, wanneer men bedenkt, dat Barcelona, een wereldstad met één millioen honderd duizend inwoners, voor baar toch verre van spaarzame verlichting-25000 P.K. noodig heeft, terwijl alleen op de expositie 50.000 P.K. wordt verbruikt EEN ZONNEWIJZER VAN BLOEMEN. Dit bloemwerk werd door een tuinman in Top** Ransas vervaardigd. De wijzer uit latten samengesteld, is met wijnranken begroe liet prachtige en imposante Palacio Naeional, icaar Spanje onder anderen een schitteren de tentoonstelling van oude en moderne Spaansche kunst georganiseerd heeft. Spanje, het land van de chocolade. Behalve van stierenvechters en schatgravers is Spanje ook het land van de chocolade. Wat voor den Engelschman zijn thee is en voor den Duitscher zijn koffie, is voor den rechtgeaar- den Spanjaard zijn chocolade. Het was Herman Cortèz, die in 1519 dit genotmiddel uit Mexico in Europa importeer de. De naam chocolade, in het Spaansch choco late, schijnt dan ook afgeleid van het aztekische woord „Chocolatl" dat „schuimwater" beteekent De cacaoboonen dienden den ouden bewoners van Centraal Amerika niet alleen tot voedings middel doch ze vormden ook de eenige, overal gangbare munt, waarmede de provincies aan de rijksregeering hun belasting betaalden. Van het eerste oogenblik af hebben de Spanjaarden de chocolade als Iets bijzonders beschouwd. Cortèz vond in het paleis van Montezelma te Mexico een cacao-voorraad van twee en een half millioen pond. De Azketen- keizer bleek dan ook een groot liefhebber van chocolade, die in Mexico op zeer eenvoudige wijze bereid werd. De geroosterde gepelde en fijngestampte boonen werden met koud water aangelengd er werden verschillende kruiden in gemengd en het geheel werd met maismeel of honing aangemaakt. De Spanjaarden ontdek ten spoedig, dat een bereiding met warm water aan den smaak zeer ten goede kwam. Ze ver mengden al spoedig hun chocolade met suiker - en kaneel en kookten dit product in water. Nog heden wordt de chocolade in Spanje uit sluitend met water bereid, terwijl het aanmen gen met melk van Italiaanschen oorsprong is. De cacao is in Italië in 1606 door Carletti uit West Indië ingevoerd. Aangezien het verbruik van cacao in Spanje ongemeen groot is, vaart de chocolade- industrie daar natuurlijk wel bij. De grootste chocoladefabriek bevindt zich te El Escorial, naast het beroemde klooster. Overal vindt men in Spanje aanplakbiljetten van deze fabriek Dit is echter lang niet de eenige groote fabriek, integendeel. Men vindt in Spanje honderden chocoladefabrieken en daarnaast fabriceert iedere groote winkelier in koloniale waren in Spanje voor zijn klantejl een eigen chocolade elaborado a brazo met de hand vervaardigd. Wanneer men in de vroegte door de straten van Madrid wandelt, kan men op de trottoirs voor de winkels bet eigenaardige bedrijf dezer klein-fabrikanten aanschouwen. In groote, open ketels, die boven vlammende houtvuurtjes staan worden onder voortdurend, omroeren de bruine cacaoboonen geroosterd en daarna in vijzels fijngestampt. In den winkel wordt dit poeder dan met een gelijk gewicht aan suiker en ka neel vermengd en daarna, boven een verwarmde steenen plaat tot deeg gevormd, welk deeg in blikken vormen tot tabletten wordt gemo delleerd. De vervaardiging geschiedt voor een ieder zichtbaar, om aldus aan te toonen, dat er niet geknoeid wordt. Desondanks komen de grootste vervalschingen voor en in de goed koopere soorten vindt men dan ook dikwijl3 toevoegingen van meel, eikels, kastanjes, dex trine enz. enz. In dit opzicht is vooral de mor gen-chocolade van de Madridsche Patronas (ka merverbuursters) berucht, die kan slechts door driedubbel gepantserde studentenmagen ver dragen worden De welgestelde Spanjaarden vertrouwen ove rigens noch de fabrieken, noch de winkeliers Ze koopen eenvoudig cacao, suiker en kaneel en ontbieden een chocolade-maker aan buis, die onder hun oogen de chocolade klaarmaakt. De chocolade, zooals ze geyoonlijk in Spanje gebruikt wordt, is eigenlijk een dikke, stroop- achtige substantie die in een hooge, nauwe kan bereid wordt, door daarin de fijngestampte chocolade aan te mengen met een weinig water. Met een lepel met langen steel wordt de ko kende massa omgeroerd totdat alle harde en klonterige bestanddeelen zich opgelost hebben. Dan wordt de kokende brei in heel kleine kop jes gegoten en met een lepel of door het indoo pen van biscuits langzaam verorberd. Zoodra het kopje leeg is, wordt een groot glas suiker water gedronken...... en het Spaansche ontbijt is genuttigd. Op deze wijze ontbijten meer dan honderd millioen menschen in Spanje, Marokko Algiers, de Filippijnen en Zuid- en Midden Amerika. Het chocoladegebruik blijft echter niet tot liet ontbijt beperkt. Om vijf uur des middags wordt de chocolade als „afternoon-chocolade" gedronken en ouderen van dagen nemen ook als avondmaal slechts chocolade met koeken. Do buitenlanders, die aan de dunne, rijkelijk aangemengde chocolade gewend zijn, staan in het begin eenigszins huiverig tegenover de Spaansche chocolade, volgens bovenomschreven recept bereid. Aardig beschrijft de oudste Dumas die in 1S46 in gezelschap van zijn zoon, den schrijver Maquet en den schilder Boulan- ger naar Madrid toog om de huwelijksfeesten van Koningin Isabella bij te wonen, zijn kennis making met de chocolade. In zijn boek „De Paris ft. Cadix" lezen wij, dat zijn gezelschap met den trein tot aan de Spaansche grens was gereisd. Aangezien er echter in Spanje toen nog geen spoorwegen waren, moest de reis naar Madrid verder per postkoets worden, af gelegd. In het grensplaatsje Irun zochter de hongerige Franschen vergeefs naar een heid waar zij konden ontbijten, totdat een man, die reeds lang in Spanje woonde over hen ontfermde en hen naar een s° winkel voerde, waar de winkelier tecs'0^ na lange onderhandelingen bereid geve" werd een ontbijt klaar te maken en choco te koken. „Vijf minuten later" zoo verhaalt Dj1' ef> „kwam de man weder binnen met vijf ^0 hoedjes, gevuld met een breiachtige, vloeistof, die veel geleek op het een of °a la(| heksenbrouwsel. Op hetzelfde presenter' stonden vijf glazen schoon water en een "^et j'e gevuld met ons onbekende voorwerpen waren lange, sponzige, witte en roode tab"' die veel weg hadden van de stukjes M die wij in de kooien van onze vinken kan<^jj opdat ze zich den snavel kunnen scherpe0- nipten voorzichtig aan de kopjes en ziel, 'Vj. vrees bleek ongegrond. De chocolade wa® stekend. De geheimzinnige tabletten v<\onj in de glazen geworpen, waarin ze zich terS,a(ie oplosten. Het resultaat was een verfrissc» heerlijk smakende drank". blet- Tot zoover Dumas. De geheimzinnige ten zijn de zoogenaamde Azucarillos, B'a j. suiker, met citroensap en andere vruc" essenses doormengd die in geheel Spa°Je kend en geliefd zijn. reJ Een Spaansch spreekwoord zegt „Het ,ef moet vlot, de chocolade dik zijn". Voor '^0oB kopje chocolade bij het ontbijt ook eeü,ege° cacao. Vreemdelingen protesteeren vaakt de kleine kopjes en de waard brengt da tuurlijk gaarne grootere porties, doch blijkt veelal, dat die groote koppen zehh heel geledigd kunnen worden, want „e0? hij het ontbijt een pond chocolade verd "'Il0g In vroeger tijden, toen de menscfc6 krachtiger magen hadden, werd de ctl° ook in Spanje in grooter vaatwerk gen'';ppe0 n.l. uit Tazones en Cangilones, wijde K met een „buik", zooals men ze in de1 - nog ziet. In de keuken van het koninkW* leis te Madrid vindt men bijvoorbeeld t1jd chocolatera, d.l. een chocoladekan, uit de ^o- van koning Karei III, welke kan 56 po°l colade kon bevattenr DE LOGISCHE MAN. 0^ Ui) „Alles kan ik hebben, alleen niet zo° worden". „Waarom niet r „Wel, hoe ouder je wordt, hoe eera sterft". DAN HAD HIJ Z'N ZIN. Een jonge schrijver kwam op een kci e0it den dichter Piron en zeide: „Meester ge- graag wat maken, dat nog niemand 0<\..ei>"' maakt heeft, en ook niemand ooit zal n' 0rd' „Schrijf een lofdicht op je eigen", ant de Piron. HIJ WOU T EENS MOOI ZEGGEN- Gelezen in het „Handelsblad": „Vanmorgen heeft in het grijze ^jd' licht van een Hollandschen regenachtige0^^ d a g de eerste openbare zitting van de sche conferentie plaats gevonden". VOORZORG. KfC tig Een agent zag 's ochtends vroeg in 3 mers van het huis licht branden. „Dank je voor je goede zorg", zei de te bewoner, maar ik doe dat uit voorzo Je moet weten, m'n vrouw is uit. a voor veertien daag, en nu schrijf ik h° cie°* ik lange avonden alleen zit. En zie je, HAAGSCHE CONFERENTIE. Wat een hooge onderscheiding Wat een eer voor Nederland! Voor Den Haag is dit geval weer Wel ten hoogste lnt'ressant. Stel je voor: die groote mannen- Waar je dagelijks van hoort, Komen met het grootst genoegen Zoo maar naar den Haag gespoo Och, alleen ook 's Gravenhage Was de aangewezen stad, Die om haar cachet alleen reed Daarom wel dit voorrecht had. En de groote diplomaten, Mannen van den eersten rang. Kwamen gaarne hier vergaad r Tot elkanders landsbelang. En Den Haag zal ook wel zoig® Dat deez' diplomaten-show Met respect en ware achting Opzist naar rood, wit en blauw- ^.q\o

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 8