Uit het wetboek der vreugde Wat we van peau de pêche kunnen maken Langs het tuinpad ddrie hoedjes voor luchtige (Patroon voor een gebreide sprei Recepten voor de keuken VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1929 DERDE BLAD sportdoeleinden. Herneming uit aeï.e rubriek zonder schriftelijke toestemming verboden HET GENEESMIDDEL dos öe Bronaar van iedere gezonde vreugde Die Ernst Gottes ist die Heimat aller Freude! Het Hart van God is de zetel asler vreugde! (Heine.) t begin van onze wet is dat wij het Oosten moeten varen en er Christus om leven, vrede en vreugde en bidden. Dit moeten allen de leven- en de dooden; zij die op de wereld en en die haar verlaten." ret deze woorden namen de oude en afscheid van het heidendom en de 1 -we wet, de „lex nova" van het chris- iom begon over Noorwegen te heer- 1 ?n. Taai- 't Oosten moeten wij varen en er Jeu Christus om vreugde bidden" deze °:ide Noorsche wet is 's werelds alge mene grondwet geworden, bindend voor alle verdoolde vreugde-zoekers hier bene- "en. voor al de verdwaalde dolers in de Sombere dalen dezer harde ballingschap! L*e beroemde dichter en roman-schrij ver, de groote bekeerling Joannes Jörgen- ?®ii laat in z'n boek: „De weg naar het hcht," op het jaarfeest van den Kopen- haagschen studenten-bond een jong stu- uent Herman Ronge, de volgende toe spraak houden tot z'n lichtzinnige mak ers die tot laat in den nacht hadden Beleest, getierd en geplezierd: ..Studenten feestgenooten, de nacht is 1111 reeds gevallen en wij hebben veel bier ®h whisky gedronken; weldra is dit feest Noorbijde zaal ledig, de lichten uitge hoofd en zijn de vensters opengezet voor °e koele, frissche morgenlucht. De lange ™fels met de natte kringen en vieze vlek- Ên van gemorsten drank zullen dan n°g herinneren aan 't feest van dezen Avond en als wij morgenmiddag elkaar fier wedervinden blijft u nog enkel tabak-lucht, bier-stank en wat verlepte bloomen over Studenten feestgenooten kan dat niet Adders? Moeten wij dan weldra weer gaan «enteren langs straten en pleinen, op Jacht naar kommervolle levensvoorvallen en lage, zinnelijke liefde? Studenten feestgenooten, werden we Wet geboren tot iets hoogers, dan tot on enig nachtgepraat met nachtloopers en facht-malen in nacht-café's en nachte- Wke slemppartijen? Studenten feestgenooten, ik ben moede 'Ad den nacht! Ik ben ziek van den hAcht! Mijn voeten zijn moe van de Paden van den nacht! Ik hunker naar fet licht, naar de zon, den dag, naar ^od op reine liefde!" Ook Herman Ronge die aan niets an- j l's geloofde dan aan 't recht om 't leven te genieten, is naar het Oosten geva der1 om er den Christus te bidden om "•ede en vreugde en wel toen hij op den '°°ravond van Kerstmis zwervensmoe door he straten van München dwaalde en plot seling werd opgeschrikt door 't bronzen Beluid van galmende klokken hoog in de honkere luchten! 't Waren de Kerst- Wokken van de St. Bonifacius-basiliek, men, hij, cie verdoolde zwerver en ver dwaalde heiden! Ja, naar 't Oosten moeten we varen en er den Christus om de vreugde bidden, want Hij blijft de eenige Bronaar van alle echte, gezonde vreugde! Immers wat is vreugde anders dan de rust van den strevenden wil in het ver worven goed? Welnu, onze wil streeft van nature naar 't allerhoogste goed, naar God! Dit hebben we allen onder vonden en ondervinden het nóg dagelijks. Maar niemand heeft dit raker uitgedrukt dan de rustelooze zwerver Sint Augusti- nus in het boek van de belijdenis zijner zondige omzwervingen: „Ik vond nergens rust," zegt hij daar, „niet als kind bij mijn speelmakkers, in m'n geboortestad: Tagaste. noch als jon geling te midden van de lichtzinnige vermaken in de verfijnde Grieksche we reldstad, Carthago", waar hij z'n dure, jonge ziel verkocht voor wat lage ge noegens, zoodat hij later kon getuigen: „met m'n lustige makkers bewandelde ik de vlakten van Babyion en wentelde mij in haar slijk als in kostbare specerijen en ik vond nergens rust! Ik vond geen rust in de koele schaduw van bosschen; ik vond geen rust in spel of gezang, bij drinkgelagen of gastmalen, in boeken of gedichten." Hij vond nergens rust tot z'n vrome Ja, wat kunnen we van peau de pêche wel een patentsluiting, die we per meter al niet maken! Schoenen, handschoe nen, kussens, taschjes, hoeden, japonnen, mantels, blouses, jumpershier wil len wc toch even blijven stil staan, want wat we op dit gebied voor buitensporig hooge prijzen in de groote magazijnen kunnen koopen, en wat we voor 'n ba- In de laatste weken heb ik verschil lende invitaties aangenomen, om de tui nen van andere menschen te komen be kijken. Elke lezeres moet hetzelfde doen, zoo vaak de gelegenheid zich maar voor doet, want niets is voor een ijverig ama teur zoo leerzaam: van letterlijk eiken tuin valt iets te leeren, of het nu een attractie in iedere groote zaak kunnen koopen, of j betreft, die we kunnen imiteeren, ófwel 'n Russische sluiting met groote knoo- j een vergissing, waaraan we ons zachtjes kunnen spiegelen. Bovendien voelen tuin- liefhebbers zich gewoonlijk erg solidair en staat ons van alle kanten hulp en goede pen. Wij kunnen boordje, manchetten en bies aan den onderrand zelf breien, wat aardig staat en zich uitstekend gatelle zelf kunnen maken is heusch j leent voor sportkleeding, daar het heer verrassend door het verschil in prijs en de overeenkomst van resultaat. Zeer goed eigent zich deze stof voor sport- moeder Monica hem door haar tranen I kleeding. Wij laten u dan ook hiervoor en gebed den weg naar God leerde en 1 eenige modellen zien, die eenvoudig van toen heeft hij dan ook hartstochtelijk lijn zijn en een sportief karakter heb- uitgeroepen: „te laat, te laat heb ik U ben. Wij kiezen natuurlijk een kleur, die de middernachtmis inluidden. En «ie ^eu uit alle straten en stegen de men sehen naar de St. Bonifacius-basiliek •troornden, ging ook Herman Ronge met ®en naar binnen en knielde voor 't eerst rf z'n leven tusscl.cn biddende men- ■e'-en en bad er 't Christus-kind om Jfeugde en om den vrede beloofd aan de •Pecschen van goeden wil! - Jen anderen dag klopte Herman Ronge >an de poort van de St. Bonifacius-abdij ni zich daar tot christen te laten vor- leeren kennen, o eenige Schoonheid! En daarom schreef hij, de rustelooze zwerver, dan ook met recht op de eerste bladzijde van zijn belijdenissen, deze onsterfelijke woorden: „Voor U hebt Gij ons geschapen o God en daarom zal "net menschenhart onrustig blijven tot- het rust in U." „Tot het rust in U, o, God!" Ja, Hij, de Schepper, maakte 't menschelijk hart voor Hem zeiven en daarom is 'n men schenhart te wijd en te diep om enkel met stoffelijke dingen gevuld te worden. Werp in dien peilloozen afgrond alle schatten der aarde: al 't goud en zilver van alle bankiers der wereld; alle ge- neuchten en genoegens der lichtzinnige genot-zoekers; alle eer en glorie van do machtigen dezer aarde gij zult de diepte van dat hart er niet mee dempen. Luister eens naar 't onsterfelijk ge tuigenis van Israel's rijksten en machtig- sten koning, Salomon, dat hij vereeuwigde in 't oude boek van den „Prediker." „Ik was Koning van Israël," zegt deze machtige vorst, „en ik zeide tot mij zei- ven: genieten zal ik van alle goederen dezer aarde en mij in genoegens baden en ik bouwde paleizen en legde lust hoven aan frissche vijvers besproeiden de boomen van mijn bosschen en ik bezat alle geneuchten der menschen niets wat m'n oogen begeerden, onthield ik hun! Wie smaakte zooveel van de bedwelming des genots als ik en ik zag dat die vreugde een bedriegster was, en 't leven werd mij een walg!" En dan volgt z'n vernietigend vonnis over alle aardsche genoegens: „IJdelheid der ijdel- heden, alles is ijdelheid!" En duizend verdwaalde genotzoekers hebben het Salomon moeten nazeggen en nog klinkt Salomon's sombere klaagzang na over de luidruchtige speeltuinen van onze mo derne verlichte wereld, waarin de men schen zich verlustigen met allerlei ver maken en genoegens die hen nimmer verzadigen. Naar 't Oosten moeten wij varen en er den Christus om de vreugde bidden! Alkmaar. C. VIS, Rector. zich voor ons type eigent. De zwartjes nemen geel, rood of grijs. De blondines zullen zich moeten tevreden stellen met rood of blauw, daar geel voor haar al tijd uit den booze is en grijs alleen kan gedragen worden door de rossigen. De verschillende modellen hebben of- om hals en armen afsluit en de raad te wachten; ik heb nog nooit ge- afwerken beschrijven, die ik onlangs zag. zag, werd heelemaal bedorven door slordig verspreide aardkluiten op het tuinpad. Zulke randjes kunnen een massa geld kosten ze kunnen ook heel goedkoop, maar daarom niet minder aardig zijn. Verschillende soorten tegels worden voor dit speciale doel In den handel gebracht, maar dikwijls maken ze het pad erg stijf jes. Halve baksteenen zijn uitstekend voor het doel geschikt, en daar ze algauw met mos begroeid raken, gaan ze er dan schil derachtig uitzien. Maar ik moet u een manier van paden hoord van 'n tuinierster, die het geheim van haar succes ijverzuchtig bewa-rde, zooals de recepten van haar schoonheids- middeltjes! Wanneer de vele mooie tuinen, die ik gezien heb, al de een of andere fout had den, dan schuilde die bijna altijd in de paden. In het algemeen genomen waren die niet breed genoeg! Hoewel de ruimte om bloemen te kweeken heel kostbaar is, moet men toch in het algemeen aspect hiervan dikwijls iets ten offer brengen. Het heele effect is bedorven wanneer de paden er benepen en saamgeperst uitzien, en bloemen die er aan weerszijden over heen hangen, worden heeTspoed'g bescha digd en vernield. Zelfs in kleine tuinen mossten de paden niet smaller zijn dan negentig centimeter" en in de groote tuinen minstens 1.20 M. Vergeet niet, dat een tuin altijd kleiner lijkt met benauwde paadjes, terwijl breede, rustige paden zelfs in een kleinen tuin nog een indruk van ruimte maken. Ook het materiaal waarmee de paden zijn afgezoomd, is voor het effect van veel belang. Het pad en de grond aan weerzijden moeten scherp afgescheiden zijn door 't een of ander, dat een centi meter of vijf boven beide uitsteekt. Meer dan één tuin, die ik op m'n klein touméé :n die ik zelf op de meest onbeschaamde wijze wensch na te apen. Nadat het pad was aangelegd het was een eenvoudig grintpad liet de eigenaar twee even wijdige lijnen van op hun kant gezette planken trekken, 30 c.M. vaneen, langs eiken kant van het pad. Deze houten muurtjes, vier in 't geheel, stonden vijf centimeter boven het niveau van het pad uit. Tusschen iedere twee muurtjes werd zwarte aarde geworpen tot de ruimte ge vuld was, en daarna werd er graszaad gezaaid. Er werd zorgvuldig gesproeid bij droog weer en zes maanden later, toen de wortels van het gras met de aarde tot één stevige massa vergroeid waren, werd het hout weggenomen. Kunt u het zich nu voorstellen? Het grintpad en aan lede ren kant een prachtige hooggelegen gras rand, als langs een liniaal afgesneden en daarachter een schat van bonte bloe men. Wanneer mijn paden dezelfde afwerking hebben, ben ik van plan onmiddellijk naast het gras dikke randen van kleine lila viooltjes te planten. Maar letterlijk alle lage, kleurige bloementoefjes, hetzij zaaigoed of vaste planten, komen langs een dergelijk pad tip hun voordeeligst uit CROCUS. Benoodigd: 5 groote breinaalden no. 3 en 3 recht, omsl., overhaling, omsl., overha- een pak breikatoen no. 10. Op verzoek van één der lezeressen, zal Inig, omsl., één recht verdraaid. 29ste toer: recht. elasticiteit van tien onU -rnuiU. net model even blcusend maakt (fig. 1)- Men ver- gete bij de modellen 2 en 3 niet de zak ken, die een goede versiering vormen en tevens zeer practisch zijn. Het vestje met de dubbele rij knoopsn (fig. 4) wordt afgebiesd met zijden tres en leent zich in licht-grijs of beige bij zonder goed om onder een mantelpakje gedragen te worden. naald wordt gebreid, lste toer: recht. 2de toer: omslaan, recht, omslaan, recht. 3de toer: recht. 4de toer: omsl., één averecht, één recht, één aver., omsl., één recht verdraaid. 5de toer: recht. i 6de toer: omsl., 2 aver., één recht, 2 aver., omsl., één recht verdraaid, j 7de toer: recht. i 8ste toer: omsl., 2 aver., één recht, omsl., één recht, omsl., één recht, 2 aver., omsl., één recht verdraaid. 9de toer: recht. 10de toer: omsl., 3 aver., 2 recht, omsl., één recht, omsl., 2 recht, 3 aver. omsl. één recht verdraaid. 11de toer: recht. 12öe toer: omsl., 4 aver., 3 recht, omsl., één recht, omsl., 3 recht, 4 aver., omsl, één recht verdraaid. I3de toer: recht. 14de toer: omsl., 5 aver., 4 recht, omsl., één recht, omsl., 4 recht, 5 aver., omsl., één recht verdraaid. J 13de toer: recht. 18de toer: omsl., omsl., 6 aver., 5 recht, crash, één recht, omsl., 5 recht, 6 aver., omsl., omsl., één recht verdraaid. 1 17de toer: 2 recht verdraaid, 25 recht. 2 recht verdraaid, één recht, i 13de toer: omsl., 2 recht, omsl., 6 aver., i overhaling, 9 recht, 2 st. recht samen FOLA. breien, 6 aver., omsl., 2 recht, omsl., één recht verdraaid. 19de toer: recht. 20ste toer: omsl., 2 st. recht samen- INMAKEN IN FLESSCHEN (WECKEN) tijd, moeite en gasverbruik betreft. Vul met de gaar gekookte en uitgelekte krop- j 22ste toer: omsl., 2 st. recht samen- Voorzorgen te nemen bij het „Wecken" j pen de zeer goed gewasschen en nauw- breien, omsl., 2 recht, omsl., overhaling. keurig nagekeken flesschen. Zelfs een omsl., 2 st. aver, samenbreien, 3 aver., Bekijk de flesschen vóór men ze in j klein gaatje als een punt van een speld in den rand der flesch of den rand van ik u een vierkant blok voor een gebreide i 30ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, sprèi doen toekomen, dat ik onlangs bij omsl., 3 recht samenbreien, omsl., 2 recht! één mijner kennissen zag. Op de teeke- j omsl., overhaling, één recht, omsl., over- ning ziet ge eenigszins het patroon in haling, omsl., overhaling, omsl., 3 aver, lijnen opgezet. Men begint 8 steken op te samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, zetten, op iedere naald 2 st.; met de 5de omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht! omsl., overhaling, één recht, omsl., over haling,'omsl., overhaling, omsl., één recht verdraaid. 31ste toer; recht. 32ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht', omsl., overhaling, omsl., overhaling, één recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, één recht, 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, één recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, omsl één recht verdraaid. 33ste toer: recht. 34ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., één recht, omsl., overhaling, 2 recht samen breien, omsl., één recht, 2 recht samen- breien, omsl., één recht omsl., overhaling, omsl., dubb. mindering, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., één recht, omsl., over haling, één recht, omsl., overhaling, 2 recht samenbreien, omsl., één recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, omsl., één recht verdraaid. 35ste toer: recht. 36ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 3 recht, omsl., overhaling, één recht, 2 recht sal menbreien, omsl., 3 recht, omsl., overha ling, één recht, 2 recht samenbreien, omsl., 3 recht, omsl., overhaling, één recht 2 recht samenbreien, omsl., overhaling, één overhaling, omsl., overhaling, omsl., één recht verdraaid. 37ste toer: recht. 38ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, breien, omslomsl., overhaling, omsl 2 omsl., 2 recht samenbreien, 2 recht, omsl. st. aver, samenbreien, 4 aver., overhaling, overhaling, één recht, omsl., overhaling, 7 recht, st. recht samenbreien, 4 aver., 2 één recht, omsl., 2 recht, omsl., overhaling, st. aver, samenbreien. 2 st. recht samen- één recht, omsl., overhaling, één recht, bleien, omsl., omsl., overhaling, omsl., één omsl., 2 recht, omsl., overhaling, één recht, recht verdraaid. j omsl., overhaling, één recht, omsl., 2 recht' 21ste toer: 2 recht, 2 recht verdraaid, 23 omsl., overhaling, één recht, omsl., over- recht, 2 recht verdraaid, 3 recht. j haling,, omsl., overhaling, één recht ver draaid. Links: Grijs ha rig viltdopje voor Rechts: Zwarte ye.ours hoed voor Jonge meisjes. Linies: Wandel- hoed van harig vilt met achter-gamee- ring. RO KOPUIT. gebruik neemt nauwkeurig, of ze volko men onbeschadigd zijn en of er geen scherfje, hoe klein ook uit den rand is. Ook de deksels moeten volkomen gaaf zijn. Gaoutehouc-ringen zijn 'goed, als ze geen openingen vertoonen, wanneer men ze uittrekt en ze daarbij tegen het licht houdt. Kook nieuwe ringen uit in soda water, om de sterke lucht er af te krij gen. Flesschen en deksels moeten vóór het gebruik zeer goed gewasschen worden. Heeft men geen Weekketel, neem dan een groote pan, gebruik een andere pan als deksel en leg in de pan, die op 't vuur staat, een treeljc of ouden doek om het springen der flesschen te voorkomen. Inmaak in flesschen wordt zonder knippen bewaard. Van tijd tot tijd moet de inmaak na gekeken worden of de deksels nog vast zitten. Zijn enkele deksels los en is de inhoud nog goed, dan kunnen de flesschen pl.m. 10 minuten overgekookt worden. De groenten of vruchten, die men gaat steriliseeren, moeten volkomen versch zijn en liefst jong. Een goede bewaarplaats is een droge, goedgeluchte, liefst donkere ruimte. SLAKKOPJES IN WECK 7 a 8 kroppen per IK L. Weckflesch. Iets zout. Bereiding: Verwijder van de slakropjes de leelijke bladeren en tevens minder frissche pun tjes der bladeren. Wasch ze heel goed, door een waterstraal flink in de kerven van de kroppen te laten stroomen. Be weeg ze nog eens flink op en neer, laat ze pl.m. 15 minuten in een bak met water staan, waardoor eventueel zand bezinken kan. Kook ze vervolgens gaar in ruim kokend water met zout. Laat uitlekken op een vergiet. Slakroppen worden van te voren gaai- gekookt, omdat ze tot de slinkgroenten behooren. Worden de flesschen met rauwe kroppen gevuld, dan zouden ze na het steriliseeren maar een halve flesch meer vullen, hetgeen zeer onvoordeelig Is we' deksel, kan de inmaak doen mislukken. Stamp de groente stevig aan. Voeg wat kooknat toe. zoodat de groente on der staat. Maak den rand der flesch schoon, droog ook den ring en het deksel en plaats deze drie nauwkeurig op elkaar. Zet er een zeer stevig sluitende knip op. Plaats de flesschen in een Weekketel met zóóveel koud of lauw water, dat dit juist onder den rand der flesch komt. Breng den ketel met inhoud aan dé kook en steriliseer de groente l'A uur op ion graden Celsius. Laat de flesschen in den ketel koud worden óf plaats ze op hout, zóó, dat er geen tocht bij kan komen. Dek voor alle zekerheid de flesschen met een doek af. Door tocht zouden de flesschen kun nen springen. Neem de knippen van de flesschen, als deze geheel koud geworden zijn. Probeer dan of de deksels vast zitten en controleer dit de eerste dagen. Plaats op elke flesch een etiquette met naam en datum. PEULEN IN WECK 1 K.G. Peulen voor 1 Liter Weck-flesch. Iets zout. Bereiding: Haal de peulen aan belde zijden twee maal af. Wasch ze goed en zet ze met wat kokend water en iets zout op. Kook ze gedurende 5 10 minuten. Peulen zijn 'n stugge groente en laten zich daardoor slecht in flesschen voegen. Door ze door te koken worden ze slap per en gaat er meer in een flesch. Laat de peulen op een vergiet uitlek ken, maar bewaar iets van het kooknat. Vul de zorgvuldig nagekeken en ge wasschen flesschen met de peulen, voeg iets zout toe en wat kooknat, tot ze I onder staan. Sluit de flesschen als bij slakropjes is aangegeven en steriliseer ze IK a 2 uur op 100 gr. C. Behandel de flesschen na 't steriliseeren als boven Is opgegeven. CATHARINA. overhaling, 5 recht, 2 st. recht samen breien, 3 aver., 2 st. aver, samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht, omsdl., overhaling, omsl., één recht ver draaid. 23ste toer: recht. 24ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., over haling, omsl., overhaling, omsl., 2 st. aver, samenbreien, 2 aver., overhaling, 3 recht, 2 st. recht te zamen breien, 2 aver., 2 aver., samenbreien, omsl-, 2 st. recht samen breien, omsl., 2 st. recht samenbreien, omsl., overhaling, omsl., overhaling, omsl één recht verdraaid. 25ste toer: recht. 26ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., één reeht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, omsl., 2 aver, samenbreien, één aver overhaling, één recht, 2 recht samen breien, één aver., 2 aver, samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 st. recht samenbreien, omsl., één recht, omsl overhaling, omsl., overhaling, omsl. één recht verdraaid. 27ste toer: recht. 28ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 3 recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling omsl., 2 aver, samenbreien, dubbel mindering (d. i. één recht afhalen, 2 recht samenbreien, afgehaalde over het gebreide heenhalen), 12 aver, samenbreien, omsl., 2 recht samen breien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl. 39ste toer: reehc. 40ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien ,omsl„ 2 recht, omsl., één recht, omsl., overhaling 2 recht samenbreien, omsl., overhaling, één recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, 2 recht samenbreien, oms.l, overhaling. één recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, 2 recht samenbreien, omsl., overhaling, één recht, omsl., overhaling, omsl., 2 recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, omsl., één recht verdraaid. 41ste toer: recht. 42ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samen breien, omsl., één recht, omsl., overhaling, één recht, omsl., overhaling, 2 recht samenbreien, omsl., één recht, omsl., overhaling, één recht, omsl., overhaling, 2 recht samenbreien, omsl., één recht, omsl., overhaling, één recht, omsl., overhaling, 2 recht samen breien, omsl., één recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, omsl., één recht ver draaid. 43ste toer: recht. 44ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl. 3 recht, omsl., overhaling, één recht, 2 recht sa menbreien, omsl., 3 recht, omsl., overha ling, één recht, 2 recht samenbreien. omsl., 3 recht, omsl., overhaling, één recht, 2 recht samenbreien, omsl., 3 recht, omsl., overhalnig, één recht, 2 recht samen breien, omsl., 3 recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, omsl., één recht ver draaid. 45ste toer: recht. 46ste toer: omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 2 recht samenbreien, omsl., 5 recht, omsl., overhaling, één recht, omsl., 5 recht, omsl., overhaling, één recht, omsl., 5 recht, omsl., overhaling, één recht, omsl., 5 recht, omsl., overhaling, één recht, omsl., 5 recht, omsl., overhaling, omsl., overhaling, omsl., één recht verdraaid. 47ste toer: recht. 48ste toer: omsl., 51 aver., omsl., één recht verdraaid. 49ste toer: 54 averecht. 50ste toer: omsl., 53 aver., omsl., één recht verdraaid. 51ste toer: 56 reeht, vervolgens recht af kanten. Een volgenden keer hoop ik u het aan elkaar zetten van de blokken, benevens het patroon voor den rand te kunnen geven. DINY.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 9