DE HAAGSCHE CONFERENTIE GOUDEN HARTEN Zaterdag 31 Augustus 1929 Derde Blad Pagina 1 FEUILLETON DE LEIDERS DER DELEGATIE VERTROKKEN. broodprijzen. SPORT EN SPEL LUCHTVAART. DE VOORLOOPIGE STUKKEN ZIJN GETEEKEND „EINDE GOED, ALLES GOED" Het tractaat inzake de ontruiming is onderteekend DE ONTRUIMINGSBRIEVEN UITGEWISSELD Gisteren om 12 minuten over 12 uur werd ie brief over de ontruiming van bet Rijn land onderteekend, een gemeenschappelijke brief van de regeeringen van Frankrijk, Enge land en België aan Stresemann met de af zonderlijke bijlagen over da ontruiming van het Rijnland door de bezettingen van ieder der •Lie bovengenoemde mogendheden; een ant woordbrief van Stresemann, waarbij deze de ontvangst dezer documenten bevestigt. De inhoud der brieven is natuurlijk geheel overeenkomstig den inhoud van het gisteren Meegedeelde rapport van Henderson, als voor zitter der politieke commissie. Ook werd een protocol onderteekend over de behandeling van eventueele geschillen over de demilitairiseering van de Rijnland-zöne, door de verzoeningscommissies, die te Locarno ia het leven zijn geroepen. De onderteekening dezer belangrijke stuk ken geschiedde met een gouden pen, die de voorzitter der politieke commissie, Henderson, aan den waarnemenden voorzitter der confe rentie, Jaspar, aanbood, als herinnering aan diens voortreffelijk bemiddelend optreden in de moeilijkste crisis-uren van de conferentie. Warme handdrukken, uitgewisseld tusschen Briand, Stresemann, Henderson en Hijmans, Sotuigden van de levendige voldoening, die hij allen bestond over de volbrachte taak. Nauwelijks een. mir later vertrokken Briand eh Hij mans naar hun respectievelijke woon plaatsen om daar nog een dag contact te kun- hen nemen met hun collega's in het ministerie, voordat zij weer naar nieuwen arbeid vertrek ken, naar Genève, waar hun dit jaar echter ha het gelukkig verloop der Haagsche con ferentie, vermoedelijk geen moeilijkheden Wachten. 'Dp het station was alles Dij het vertrek der hooge gasten alles keurig geregeld. Op het petron was een bepaald vak ge- '.'ïserveerd voor hen, die vertrokken eu voor 'l«i die van de vertrekkenden afscheid wilden "iraen, althans getuige van het vertrek wilden ï\jn. Minister Beelaerts van Blokland, die allen hun aankomst had verwelkomd, heeft ge ve and zich van het afscheid nemen te mogen ■•'ithouden. Briand en Hijmans waren in een beste stem- thing, ook al kon men het Briand aanzien, hij vermoeid was na den inspannenden 'Wlieid van deze week. Tal van Fransche en Belgische journalis ttin zooals Sauerwein, Jullien en De Gobart ?lin met denzelfden trein eveneens vertrok ken, evenals de perschef der Fransche dele- IVatie Borgehon. De salonwagen van Briand, waar een keurig Bedekte tafel reeds voor de lunch gereed stond, hield precies stil' bij het voor Briand en Hijmans opengelaten vak van het perron. Terwijl Hij- Mans zich in de compartimenten terugtrok, bleef Briand tot ieders vreugde aan den ingang van zijn salonwagen staan, tevreden lachend er> groetend totdat de trein zich in beweging Zette. De hoeden van het gezelschap, dat de ver rekkende ministers uitgeleide deed, gingen af, be zakdoeken werden gezwaaid en „Vive Briand" weerklonk, dat met geestdrift werd overgenomen door de zeer vele toeschouwers, b>e zich verder op het perron verdrongen, om lots van den Franschen staatsman nog te zien. Briand heeft op de Haagsche Conferentie zi.in naam als goed Europeaan weer hoogge houden. Voor een zeer groot deel is aan hem |het succes der Haagsche Conferentie te banken. Geen openbare zitting De besprekingen van de financieele commis sie zullen heden om 10 uur worden voortgezet en zullen overgaan in een niet-publieke slot zitting. Een openbare plenaire zitting zal niet wor den gehouden. In de Duitsche persconferentie werd mede gedeeld, dat de reden waarom geen openbare plenaire zitting gehouden wordt, slechts deze is, dat me# wanneer een bepaalde tijd voor de plenaire zitting werd aangegeven, wellicht niet klaar zou zijn met de openbare beraadsla gingen. Een politieke reden is er niet. Hulde van Henderson aan Frankrijk Voordat Henderson Den Haag verliet om naar Genève te vertrekken heeft liij aan de pers het volgende verklaard; Eenige onverantwoordelijke personen heb ben in de iaatste weken de meening geuit, dat er in de toekomst een gebrek aan hartelijkheid en vertrouwen in de betrekkingen tusschen de tegenwoordige regeerinjfln van Groot-Bri- tannië en Frankrijk zal zijn. Iedere opvatting van dien aard is absurd en bedenksel van een verhitte verbeelding. Wij vergeten niet, dat Frankrijk aan de over zijde van het Kanaal ligt en dat wij door dit land met het Europeesche vasteland zijn ver bonden; dat wij in alle deëlen der wereld ge lijke belangen hebben, die wij slechts door ge meenschappelijke actie kunnen bevorderen. Ik hoop dat wij van nu af aan samen zul len werken met onze Fransche collega's en de vertegenwoordigers van andere naties, tenein de de algemeene aanvaarding te verzekeren van verplichte arbitrage, een algemeen verdrag voor alzijdige ontwapening tot stand te bren gen en van den volkenbond de levende macht te maken, die hij moet zijn. Het vertrek van Henderson De Belgische delegatie vertrekt hedenmid dag te 4.20 uur. Minister Henderson heeft gisteren ons land verlaten; hij vertrok met den trein van 4 uur 49 Hollandsche Spoor uit de Residentie. Geen ernstige oppositie tegen de ratificatie in Frankrijk te wachten Onze Parijsche correspondent schrijft ons: Een uitlating van den heer Briand tijdens de Haagsche conferentie, heeft de verwachting gewekt, dat de Fransche kamers dit jaar zeer vroeg bijeengeroepen zullen worden ter rati flcatie van de in Den Haag tot stand gekomen overeenkomsten. Een der eerstvolgende minis terraden zal daaromtrent een beslissing moe ten nemen. Wat de ratificatie betreft, men is overtuigd, dat zij wel tot een scherp debat aanleiding zal geven, doch dat per slot van rekening geen ern stige oppositie zal worden gevoerd. Duitsche tevredenheid BERLIJN, 30 Augustus. (W. B.) In verband met de tot nu toe verkregen resultaten der Haagsche conferentie, wordt er in welinge lichte kringen op gewezen, dat Duitschland slechts een drie kwart jaar eerdere ontruiming voor de derde zone had geëischt en geen met vier en een half jaar vervroegde evacuatie verkregen heeft. Duitschland heeft verder volledige politieke en financieele souvereiniteit verkregen. Het Young-plan is slechts wat de reeks der onbeschermde annuiteiteu betreft veranderd, in zoo verre als de aanvangsannuiteiten ver hoogd en de eind-annuiteiten daardoor vermin derd zijn. Wanneer ook, wat de kwestie der driehon derd millioen uit den overgang van het Dawes- plan in het Youngplan betreft, ons standpunt om juridische redenen niet aanvaard is, zoo kunnen wij toch met het resultaat der onder handelingen tevreden zijn, dat in politiek en economisch opzicht Duitschland weer vrij maakt. Wat de ontruiming aangaat, wordt er op gewezen, dat de bezettende mogendheden, dank zij een bijzonder fonds voor bezettingskosten, waartoe Duitschland 30 millioen bijdraagt, ter wijl het overige door de anderen moet worden bijgedragen, om financieele redenen zelf beslag bij-een bespoedigde ontruiming hebben, daar de meerdere kosten door haar zelf gedragen moeten worden. Een woord van Wirth BERLIJN, 30 Augustus. (W. B.) De ,,Voss. Ztg." verneemt uit Den Haag: Rijksminister dr. Wirth zeide, toen hij de zitting der uitnoodigende mogendheden verliet, tot de journalisten: „Ik stel mij voor als den gewezen minister der bezette gebieden en den huldigen minister der bevrijde gebieden". Dankbetuigingen De buiten! andsche journalisten hebben een hartelijke dankbetuiging aan den hoofdcommis saris van politie te 's-Gravenhage doen toe komen: De voorzitter van de Algemeen-a Commissie voor regeling en ontvangst der journalisten tijdens de Herstelconferentie, mr. L. J. Plemp van Duiveland, heeft ter gelegenheid van de be ëindiging der conferentie in haar eerste phase, gisterenmiddag half twee in restaurant An jema een noenmaal aangeboden aan een aan tal personen, die het hunne hebben bijgedra gen voor het welslagen van de werkzaamheden van het perscomité. Bij den aanvang van den maaltijd nam mr. Plemp van Duiveland het woord en verklaar de dat We een werk hadden verricht om trotsch Deze tafelrede werd met luid applaus be groet. De heer D. Hans,- voorzitter van den Neder- landschen Journalisten Kring, voerde hierna het woord. Het noenmaal was te kwart over vier ge ëindigd. ROMAN VAN 1. EDHOR Uit het Duitsch vertaald door J. M. v. H. 40) Ja, juffrouw Alice, de inrichting is over h®t algemeen genomen praotisch, knikte me- ^duw Blum toestemmend Pardon, beste mevrouw. Mijn echtgenoot .*Md ook eon eeteaal voor jack tdool einden tot uMh beschikking, maar dat was een sierlijk I Mloir te noemen in vergelijking met deze r^Mpe meubels en toch was het practlsch in 'd opzichten. Als ik meesteres was in dit )Gs, de hjoele inrichting zoowel ais de aanklee- 'hg zou op zijn zachtst gezegd een andere 'Mwten zijn. Voor u, in uw li oog en stand, mevrouw do Ëhes, zeker moest het anders zijn, maar wij eanvordigo bosch-lieden, woud-bewoners, MB™ W'9 0611 luxueusie inrichting van een zaal ^oel werkelijk verkwisting zou be- {rW-anen. Dat schilderij heeft u zeker ge- jf- art., juffrouw Walden? vroeg mevrouw Blum ^heling afbrekend. Slid 'tk schrok °P- bad werkelijk al dien voor een eenvoudig schilderstuk gestaan, den geheel en zijwand van het vertrek be- B'oeg, Barones Carmen kwam vluk naderbij en ging 'ha J0n®e Meisje staan, dat vandaag van Ón r'a'omibewonidc-rde Carmen, zulk een .Obolen aföchuw had getoond. Ook Alice aM hij haar niaht staan De begrafenis van den jager, las zij half hard op. Een humoristisch stuk, maar bij nader inzien toch erg aangrijpend, verklaarde de oude dame. Een ooganblik ging voorbij, waar in allen naar het schilderij staarden. Carmen lieit eindelijk haar lorgnon vallen. Ik vind er niet veel aan, die spaden en schoppen dragende vossen en wilde zwijnen; hoogstens kan men er komische figuren in zien. De fantasie van den schilder is te duide lijk zichtbaar en dan die rechtop loopande beer voor die doodkist met eera kruis in zijn klau wenik vind heit griezelig. Maai moot zich in, de fantaisie van den schilder indenken, antwoordde Alice ijverig, dan geeft het geheel geen potsierlijken, maar een hoogst-ernstigen indruk. Kijk maar eens, Ruth, zes herten dragon op hun geweien do doodkist van den jager, wien het stille winter groen van zijn bosch zal dekken. Do gezamen lijke diieren van hot woud vergezellen hem op zijn laatsten to oh. De herten dragen kransen van dennengroen en daar naast ziet men hazen «rustig bezig om den wag, die door de sneeuw voert, met altijd groens klimopbladeren te be strooien. Een troep vogels begeleidt den stoet met uitgespreide vleugels. De vos en de wolf daarentegen dragen do gereedschappen, waar mee men hot graf zal graven. Zij begraven hun aartsvijand en toch is het of al deze dieren voelen do majesteit van den dood, die hen omringt in de starre winterpracht van hun domein.' Ruth stond met wijd-open oogen en bleeke wangen naast Alice en leunde op haar arm. Aandachtig had zij naar die woorden geluis terd. Dat is een mooi schilderij, ik zou er wel altijd naar willen kijken, riep ze uit. Assessor von Hellda houdt ook veel van Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft in de jongste aflevering van „Prijzen en kosten van levensonderhoud" o.m. de volgende gemiddelde broodprijzen gepubliceerd, berus tend op opgaven van ruim 250 bakkerijen in de verschillende deelen des lands (gemeenten van 10.000 en meer inwoners). Gebuild tarwebrood: melkbrood Verh. cijfers in cents le halfj. per Kg. 1913 100 le halfj. 1924 30.13 174 le halfj. 1925 33.82 195 le halfj. 1926 32.30 186 le halfj. 1927 31.81 183 2e halfj. 1927 31.62 182 le halfj. 192S 31.50 182 2e halfj. 1928 30.61 176 le halfj. 1929 29.37 169 waterbrood le halfj. 1924 23.79 162 lo halfj. 1925 27.70 188 le halfj. 1926 25.99 177 le halfj. 1927 25.90 176 2e halfj. 1927 25.80 176 le halfj. 1923 25.45 173 2e halfj. 1928 24.67 168 le halfj. 1929 23.53 160 ongebuiid tarwebrood. Verh. cijfers ln cents le halfj. Per Kg. 1913 100 le halfj. 1924 20.56 145 le halfj. 1925 24.78 175 le halfj. 1926 23.13 163 le halfj. 1927 23.29 164 2e halfj. 1927 23.27 164 le halfj. 1928 22.97 162 2e halfj. 1928 22.44 158 le halfj. 1929 21.74 153 ro ggebrood. le halfj. 1924 19.33 192 le halfj. 1925 21.59 215 le halfj. 1926 19.65 195 le halfj. 1927 19.60 195 2e halfj. 1927 19.84 197 le halfj. 192S 19.82 197 2e halfj. I92S 19.8S 198 le halfj. 1929 19.59 195 die schilderij en het doet mij geaioogen, dat uw smaak met den zijnen overeenkomt. Willen do dames mij nu in deze kamer volgen? Nu breng ik u in de pronkkamer, lachte mevrouw Blum, terwijl zij de hooge vleugel deuren opende met een sleutel, dien zij uit haar mandje genomen had. Eon uitroep van bewondering ontsnapte de barones. Een groot, hooge zaal vertoonde zich aam haar verraste blikken. Een glanzend, licht kleurig tapijt bedekte don vloer; schitterende kaarsenkronen daalden van de zoldering neer, voor de aes groote vensters hingen kostbare gordijnen on aan iederen wand hing een kolos saio spiegel, gevat in een breede vergulde lijst. Met roode zijde bekleed» divans, gemakkelijke damesstoeltjes met veer en de zittingen lokten de binnen tredenden om plaats te nemen. Aj,i inhaalde de barones nog eens, hier is het goed. Snel liep ZU de zaal door naar een geopende deur aan den anderen kant. Kijk, kijk, vervolgde zij, nog een tweede mooie kamer, allerliefst, hetzelfde zware damast; het üjkt wol of te hiér een betere lucht inademt dan in die andere vertrekken. Vindt je ook niet, dat het hier mooi is? Met vreugde viel Alice haar bij. Mevrouw Blum lachte zachtjes. Geruischloos opende zij een derde deur van de zaal en deed die wijd open. Nu was het een echt gemeende uitroep van verrassing, dien de barones deed hooren. Het leek Ruth of de donlcer-groene schoduwem van liet bosch haar omgaven; dien indruk kreeg zij op het eersto ooganblik. De zoete geur van exotische planten kwam haar tegemoet. D8 groene salon. De oude mevrouw Alden- hofen neemt hier haar intrek, als zij haar zoon eens komt bezoeken. Dit vertrek staat door een wenteltrap In directe verbinding met de werkkamer van den opperhoutvester, die Uier vlak onder ligt. DE CRICKETWEDSTRIJD NEDERL. ELFTAL—RHINE ARMY Rhine Army all out for 190 Nederl, - Elftal 127 voor 4 De laatste cricket wedstrijd van de vertegen woordigende Hollandsche ploeg is on der de meest ideale weersomstandigheden Vrijdag op het V. R. A.-terrein te Amsterdam aangevangen. Dit is tevens de laateto wedstrijd van de Rhine Army, gezien deze Engelsche wa penbroeders volgend jaar wel voor goed In Old Albion teruggekeerd zullen zijn. Om ruim half 12 openen Fitzherbert en Ray op het bowlen van jhr. v. d. Bosch en Rlneker. In de Hollandsche ploeg is door hot bedanken van Jeuken en verhinderen van Ter Wiel en Sodderland eonige wijziging gekomen. Het elf tal is nu als volgt samengesteld: A. J. M. de Beus, aanvoerderjhr. W. v. d. Boach, W. Gle- rum, A. Maas, mr. H. van Manen, lr. C. Neuer- berg, E. J. A. Schill, J. Schmeink, A. Stuyven- berg, M. Jansen en Rincker. Nadat v. d. Bosch een malden over heeft gebowld neemt Rincker den bal ter hand. Hij heeft reeds ln zijn eerste over succes door Ray voor vier gevangen te krijgen. Maas doet op zijn bowlen een vrij eenvoudi ge vangst. Standag zet hierop met Fitzherbert de Engelsche innings voort. Na het spoedig succes der Hollandsche bow lers bespelen de Engelsohen een snellen aan val zeer voorzichtig zoodat de rens in een uiterst langzaam tempo worden gescoord. Wanneer de 10 op ls verwisselen v. d. Bosch en Rincker van plaats. Maas bowlt de tusschen over zon der succes. De 20 gaat op zonder verder wicket- verlies, doch de Engelsohen hebben over deze 20 runs ruim een half uur gedaan. Fitzherbert en Standag blijven zoowel v. d. Bosch als Rinoker met vertrouwen bespelen; slechts op de slechte ballen wordt gescoord. Wanneer de 30 op is vervangt Max Jansen zijn clubgenoot v. d. Bosch. De Haagsche lefthander slaagt er in zijn vierde over in Fitzherbert achter het wicket gevangen te Krijgen. Het totaal Is dan 49 waarvan Fitzherbert een kalme 27 scoorde. Standag brengt met Nevill vervol gens de 50, 60 en 70 op. Dlt battlngspaar begint tegen de lunch sneller te scoren terwijl het Hollandsche fielden in deze periode nogal te wenschen overlaat. Wanneer wordt gestopt voor de lunch zün totaal 108 runs bijeen. Standag en Nevill zijn dan ook resp. met 48 en 25 not out. Na de lunch hervatten Standage en Nevill de op 2 voor 108 onderbroken Engelsche, Innings. Schmelnk en Jhr. v. d. Bosch vormen nu den aanval. De Engelsche batsmen zetten de zaak op denzelfden voet voort. Elke goede bal wordt geblokt, doch de slechte leveren onherroepelijk runs op. Het aantal bounderies b'ijft echter, dank zij de geweldige afmetingen van het V. R. A.-terreln, tamelijk beperkt. Binnen een kwartier heeft het battlngpaar de 130 runs opgebracht. Op 131 heeft Schmeink succes. Nevill geeft op zijn bowlin een kans op mldd off aan Jhr. v. d. Bosch, die deze dank baar accepteert. Nevill scoorde een in gegeven omstandigheden vrij snelle 35. De stand ls dan 3_131. vijt runs hierna komt vrij onverwacht het einde van de uitstekende innings van Stan dage, die op Schmelnk zeer ongeluitkig een bal in ziin paalwerk speelt, waardoor éën der balls afvalt. De score van Standage (62) bevatte 6 vieren en werd door geen enkele kans ontsier 3. De lefthander Smailes laat hierop enkele goede slagen zien doch wordt spoedig het slachtoffer van een snellen en hoog opkomenden bal van Jhr. v. d. Bosch, welke zün off stump doet dui kelen. Met Inbegrip van Smailes' 12 runs ls het totaal dan 146. De zaken nemen dus een gunstige wending voor het Hollandsche team. Ook hierna blijven de bowlers de overhand hou den. Vooral Schmelnk schijnt lastig te bespelen. Wanneer Whittaker een leg-break van dezen bowler hard naar de boundery wil slaan, doet Mac Jansen bi) den umpire een uitstekende catch, waarmede Whittaker's lot is beschoren. (6161). Laatste man 7. Ook Mack maakt het niet lang. Hi) wordt op een totaal van 170 door Rincker eebowled m slechts 1 run te hebben gescoord. Butler is het volgende slachtoffer van Rincker, eveneens clean bowled met een langen snellen bal voor slechts 2 runs. Het totaal is dan lib en het laat zidh aanzien dat de Engelsche in nings nog voor de onderbreking voor de thee een einde zal nemen. Mardall is intusschen den Hollandschen aan val meester gebleven. Deze speler weet het bowlen tactisch aan zich te houden en zorgt daarbij voor de noodige runs. Op 190 krijgt Rincker Chester Master clean bowled voor 3. De laatste man der F.ngelschen heeft aan den eersten bal van Rincker genoeg. HU gaat l.b.w. voor 0, zoodat het toiaai der gas ten met inbegrip van 10 extra's op 190 sluit. Rincker en Schmelnk, vooral eerstgenoemde, -hadden na de lunch uitstekend gebow'.ed. De scores luiden: Werkelijk verbluffend! riep Alice uit. Carmens staalblauwe oogen onderzochten met kennersblikken de elegante, groenbekleede meubelen, het dikke, zachte tapijt, de kost bare zijden doeken aan de wanden dit was een salon naar haar hart. Haar koninklijke gestalte verhief zich zoo mogelijk nog statiger en met een nauwelijks merkbaar glimlachje op de lippen schreed zij op een divan toe en haar japon sierlijk ordenend liet zij zich gracieus noervallen met een zucht van verlichting. Haar met gouden lokken omkranste hoofd leunde tegen de opbollende kussens en haar mooie oogon schitterden levenslustig mevrouw Blum tegen. Zooals zij daar lag, was het een betoo- veremde aanblik. Dat ontbreekt nu weet ik het! Mevrouw Blum sprak in gedachten verzon ken: Een jonge, mooie vrouw ontbreekt hier nog! Met trillende lippen stond Ruth op den drempel van dit vertrek. Bijna nam zij het mevrouw Blum kwalijk, dat zij de barones gebracht had in de kamer van de moeder, wier zoon voor den duur van zijn heele leven een zaam en zander vreugde was gemaakt, door haar, die zich nu aar stelde als de koningin van deze omgeving. Uw aanwezigheid hier geeft alles kleur en leven, zei mevrouw Blum ernstig; ik wou, dat Aldenhofen het kom zien. Eau vluchtige blos overdekte het gezicht van de barones. Zij sprong op. Nu heeft diit spelletje lang genoeg ge duurd. Kom, lieve mevrouw, gaan we nu verder? Daar is nog een lief hoekkamertje, erg mooi, het is het boudoir van mevrouw Alden- hofen. Ik kan het u niet laten zien, want tot mijn spijt heb ik er gioen sleutel van. Wat jammer! wie heeft dien dan? vroeg do jonge barones. De opperhoutvester zelf. Van daar uit kan Rhine Army le innings: E. H. Fitzherbert c. de Beus b. Rincker 27 D. Ray c Maas b Rincker 4 D. Standage b. Schmelnk 62 C. A. R. Nevill c v. d. Bosch b. Schmeink 35 F. Smailes b. Jhr. v. d. Bosch 12 J. Mardall not out 27 •R. C. C. Whittaker c. Jansen b. Schmeink 7 A- Mack b. Rincker 1 D. B. Butler b. Rincker 2 G. Chester Master b. Rincker 3 D. Prltchard l.b.w. Rincker 0 extra's jq Totaal Val der wicket: 12 3 4 199 7 8 9 10 4 49 131 136 146 161 179 1/6 190 190 Bowlingctjfers: F. W. Rincker Jhr. W. v. d. Bosch A. Maas M. Jansen J. Schmeink 5—43 1—52 0—19 1—28 3—88 Na de thee trekken Ir. Neuerburg en Jhr. W. v. d. Bosch naar de wickets. Whittaker en Ne vill zijn de eerste Engelsche bowlers. Eerstge noemde bowlt slows, terwijl Nevill een vrij har den en hoog opkomenden bal gooit. Neuerburg speelt zijn bekend verdedigend spel en aangezien v. d. Bosch meest aan het doode wicket staat beperkt de score zich tot een aantal singles. Wanneer de 10 op is brengt de Engelsche aan voerder reeds verandering in den aanval door Mardall aan te zetten. Jhr. v. d. Bosch slaat op dezen oowler krach tig recht vooruit. Na een harde vier speelt hij met den volgenden bal het wicket aan den over kant ineen, gelukkig zonder fatale gevolgen. Deze batsman heeft er danig het oog in. HU slaat de Engelsche bowlery naar diverse kanten, waarbij uitstekende bounderies. Wanneer Smailes den bal ter hand neemt, heeft hij In zijn eerste over succes, door Jhr. v. d. Bosch te bowlen voor een krachtige 33, waaronder 4 vieren. Het totaal is dan 41. Schill komt nu Neuerburg gezelschap hou den. De runs komen thans heel wat minder sneb Interessant is de wedstrijd in deze periode voor het publiek niet. Niettemin stijgt het totaal langzaam maar ze ker, ondanks het uitstekende fielden der gas ten. Neuerburg slaat na vele singles een vier op fine leg. Vlak voor de 100 opgaat geeft Schill een kans op mid off maar wordt gemist. De volgende bal gaat voor 4, waarmede de 100 op de telegraaf komt Het is dan kwart over zes. Men is zeer be nieuwd naar betgeen Stuyvenberg, die als no. 4 Inkomt, zal presteeren. Inderdaad krijgt hij nog een beurt want op een totaal van 110 ziet Schill na een kalme 28 een langen bal van Smailes in zijn paalwerk verdwijnen. Stuyvenberg staat op de eerste tallen, welke Smailes op hem lotlaat, raar te schutteren, doch de laatste bal van de over levert recht vooruit een harde vier op. Kort hierop geeft hU op Whittaker een ge makkelijke kans aan Chester Master en kan voor 4 vertrekken, tot groote teleurstelling van de aanwezigen. Vlak voor het einde van den eersten dag kan Neuerburg dan nog vertrekken, gebowled door Nevill voor een langzame 46. Deze Hage naar had hiervoor meer dan 2 uur aan het wicket gestaan. De stand is dan 4125. Van Manen en Max Jansen houden dan tot het einde van den eersten dag stand. Het totaal is dan met inbegrip van 11 extra's 127, voor het vernes van De score is: Ned. Elftal le innings: Ir. E. Neuerburg bowled Nevill Jhr. W. v. d. Bosch bowled Smailes D. Schill bowled Smailes A- v. Stuyvenberg c. Chester Master b. Whittaker Mr. H. v. Manen M. Jansen Extra's 46 33 28 4 5 0 11 Totaal 127 voor 4 OM DEN ZILVEREN VOETBAL Het programma voor Zondag a.s. luidt als volgt: A: ExcelsiorH.D.V.S. B: V.U.C.Sparta. C: 't GooiA.D.O. D: Willem IIFeijenoord. Halve eindstrijden. Winnaar AWinnaar C. Winnaar B—Winnaar D. WAALHAVEN. Het verken ningslicht, zoowel als de inrich ting tot aanduiding van windstilte, op hst luchtvaartterrein Waalhaven, zijn tot nader bi- richt huiten werking. men zijn kamer bereiken en beneden is die deur meestal gesloten. Er is toch niemand, die hem van hier uit zal komen storen? Hij wil bet zoo hebben. Daar was niets tegen te zeggen, dat moest zelfs de barones bekennen. Met brandende nieuwsgierigheid bleef haar oog op de deur rustien. XI. Ongeveer een kwartier van de houtvesterij verwijderd aau den weg, die naar bet dorpje Pandiern voerde, te midden van hoogopgaande boomen en dichtgroeiend kreupelhout, stond een armzalig huisje, uit balken en planken in elkaar getimmerd. Ben bank naast de huisdeur was gedeeltelijk bedekt met bossen, bij elkaar gobonden boschplanten en ook op den grond lagen ze hier en daar verspreid. Boschwachter Scholz, die vroeger koetsier op dan postwagen geweest was, stond voor de deur en had het druk met zijn verschoten, groe ns boschwachtersuniform, waar alle knoopen aan ontbraken. Eem groote, bruine waakhond sprong in eens tegen hem op en drong zich tegen hem aan, alsof hij de opmerkzaamheid van zijn baas wilde trekken, Wat is er, Hector? bromde Scholz on\cr- staanbaar, terwijl zijn oogen onderzoeken? lungs het kreupelhout dwaalden. Er schemerde iets blauws tusschen do sirui- kan en op hetzelfde oogeubiik kwa.n Ruth Waldon te voorschijn. Zij schok twsa zo icn man bemerkte. Goeden dag, groette ze na ecu cogonolui zwijgendit is het Darrhuis, niet wam'? Scholz bromde iets, waar van aJliw uit op te maken was, terwijl hij het meisje mot vijan dige blikken aankeek. (Wordt verwlsd). j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 9