Z.Em. Kardinaal van Rossuin werd Dinsdagmiddag door H. M. de Koningin op 't Loo in par ticuliere audiëntie ontvangen. Men ziet Z.Em, in den anto. Naast hem mgr. dr. Eras. Z.Em. Kardinaal van Rossnm in Nederland. Na de aankomst te Amsterdam werd in de RoseO* kranskerk aan de Jacob Obrechtstraat aldaar een plechtig lof gecelebreerd, waarvan hierboven een fraai moment. In do fabriek der Maastrichtsche Zinkwit-Mij. te Maatstricht brak vorige week een wilde staking uit, die 'n socialist»** communistisch karakter aannam. De werkwilligen sliepen, aten en verbleven in de fabriek, wegens de opstootjes die stakers geregeld maken. Bet Koninklijk bezoek aan Enschede was voor de stad een evenement. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana verlaten het stadhuis na de officieele ontvangst aldaar. Dinsdag heeft te Wassenaar de installatie plaats gehad van den nieuwen burgemeester den heer Wiegman. Deze installatie geschiedde in een openbare vergadering van den gemeenteraad. In het midden imet ambtsk.Hting) burgemeester Wiegman. Op plechtige wijze heeft de inwijding plaats gehad van de iui-klokkcn der St. Gregoriuskerk te Eindhoven. De wijding geschiedde door Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen. Twee goederentreinen zijn dezer dagen in botsing gekomen nabij Rosny Sur Seine met de express Parijs*—Dieppe. Twaalf personen werden gewond, de machinist van de express werd gedood. De Katholieke Jeugddag in het bisdom 's-Hertogenbosch werd ook bijgewoond d°°' Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen. Mgr. Diepen betreedt het terrein, waar de duizende» jongens verzameld zijn. Nog een paar interessante snapshots van den zoo mooi geslaagden Katholieken Jeugddag, Zondag J.I. Een kijkje te Maastricht, waar de deelnemers over de Maasbrug komen gemarcheerd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4