t de zaken niet Woensdag II September 1929 Tweede Blad F'agina 1 OMKEEREN m Z. EM. W. M. KARDINAAL VAN ROSSUM. R. K. WERKLIEDENVERBOND. ALASTRIM. HET VERTREK VAN DE P. H.-A. E. Z. NAAR BATAVIA. NEDERLANDSCH VERBOND VAN VAKVEREENIGINGEN. DE RECHTSPOSITIE DER MIJNWERKERS. DE Vv ETHOUDERSCRIS1S AMSTERDAM. NEDERLANDSCHE BANK VAANDELUITREIKING AAN DE MARINIERS. DE ZUTPHENSCHE KLOKKENIST OP DE VLUCHT PAST OP UW KINDEREN. DE STAKING IN HET HOUT BEDRIJF. YERRONKEN. De na-oorlagschc revolutie leverde Weenen over aan de socialisten, die er zich sterk verschanst hebben. Men kan hun de eer n>c. ontzeggen anderen te hebben geleerd, hoe Olên de macht moet gebruiken als men eigen Partij wil versterken. Buiten de industrie-centra bleven de ni el- socialisten de baas en de twee groepen stonden tel tegenover elkander. In het Burgenlandsch plaatsje Schatten- dort werden door de jury menschen vrij gesproken, die beschuldigd waren van dood- slag tegen socialisten. Een matelooze agitatie volgde daarop in de socialistische pers, stakingen bleven niet uit en in Weenen ontstonden straatgevechten waarbij het ge rechtshof in brand gestoken werd. Inplaats dat de so<'. dem. leiders de regeering hielpen in het handhaven van de °rde, namen zij de leiding van de algemeens staking in handen en poogden de regeering t°t heengaan te dwingen. Maar Mgr. Seipel week niet en het roode Oproer werd onderdrukt, vooral door don dreigenden opmarsch van de burgerwachten. Van dien dag af zijn de bugr er wachten gaan groeien en hebben de socialisten be grepen, dat het begin van hun einde ge komen was. Zij moeten er zich niet over verwonderen, dat dr. Seipel meer steunt op de burgerwachten, d.ie in het uur van ge vaar achter hem stonden, dan op de socialis ten, die in het benarde oogenblik in de srmen van de communisten vielen, Be burgerwachten wmschen een president die feitelijk macht zal bezitten en door het volk wordt gekozen; zij willen verder he„ Politiek parlement veranderd zien in een economiisch parlement; zij willen nieuwe betrekkingen tusschen Weenen en de pro vincies zoodat de alleenheerschappij der socialisten in de hoofdstad gebroken wordt Alleen een grondwetsherziening maakt deze dingen mogelijk en grondwetsherziening kan belet worden door de socialisten, die over ruim een derde van de stemmen in het Parlement beschikken. Of er moet een overeenkomst tot stand k°men tusschen burgerwachters en socialis- ten of de eersten doen wat de laatsten nog In 1927 probeerden: een staatsgreep. Zoodra het parlement bijeenkomt en de kwestie van de grondwetsherziening aan de. orde wordt gesteld, worden al deze kwesties dringend en dan verwacht men de beslis sing in den strijd tusschen socialisten en burgerwachters. Nu vereenzelvigt de socialistische pers de burgerwncht.ers met fascisten. Als dat mag, kunnen wij de Weensche socialisten heel gerust gelijkstellen rmt bolsjewisten. En nu verwijt „Het Volk" aan dr. Seipel, dat deze de burgerwachten steunt,. Hij weigert, een woord te hunnen nadeele spreken, want, zegt hij, het ontstaan «n het woelen van de burgerwachten is maar oen symptoom, een uiting van de kwaal. "W'ij mooten de kwaal uitsnijden. De kwaal Is de demokratische grondwet; de kwaal is, dat de arbeiders van Oostenrijk Socialisten zijn. Wie Seipel kennen, wie zijn geschriften 'azen en hem ooit hoorden spreken, wie z:eh herinneren, dat hij een arbeiderskind is. sullen begrijpen, dat het een praatje is to beweren, dat hij geen democraat zou zijn. h*aar „Het Volk" kon wel eens een andere opvatting hebben van de democratie; hot socialisme in Oostenrijk toont zich alles behalve democratisch evenmin als het zich °oit godsdienstig of vredelievend heeft be- b'Ont. Is het wonder, dat de oud-bonds kanselier genoeg heeft van deze „demo- oratie?" Br. Seipel acht in deze omstandigheden bloed vergieten onnoodig. De socialisten hobbem er eenvoudig in toe te stemmen dat zif worden ontmand. De arbeiders hebben eenvoudig den uek te buigen voor het verbond van den katholieken priester met *Ien joodschen bankier. Lang zal het niet "uren, of Indien er bloed vloeit, zal Dr. Seipel verklaren: dat komt op het hoofd vnn de socialisten. En als Dr. Seipel het "tet zegt, zal het worden gezegd door pers organen en sprekers van de partijen die ln Nederland zich de grondleggers noemen Van het rijk van Koning Christus. ••Het Volk" is wel zéér brutaal! ^tet dr. Seipel begon met bloed vergieten; °P hèm werd vijf jaar geleden een moord- aanslag gepleegd; niet hij zocht steun bij **3eren, maar anderen, de roode terreur zochten hulp bij hem; niet mgr. Seipel e8°n tnet burgerwachten maar de socialis ten °rganiseerden eerst hun weerbond. nu de anderen geen kamp dreigen te deVen ön zeg8en: er°P of eronder, nu gaan 6 socialisten, die zelf staatsgreep op staats- Sch615 k'aar spce'den, aan dr. Seipel de Uld geven van eventueele botsingen. fe;t 'een een socialistische krant kan de aj 011 zo° omkeeren en als de roode pers hier kan*3 C'eze wijze haar lezers voorlicht, dan vai rnen 200 denken tegen wat berg van voorstellingen de Katholieken in bier eril'Jb; moeten worstelen. Dat dr. Seipt.l lsrj. °P de bres slaat en de meeste klappen de Was te voorzien, al is de houding dio ^'^"sten zich te gen dezen staatsman htvi lrif:>rnationalPD naam veroorloven, bo- etl Peil. Bezoek aan het Moederhuis der Fraters van Tilburg Gistermorgen omstreeks kwart voor elf viel aan het Moederhuis der Fraters van de Con- gregegatie van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid te Tilburg, Gasthuisstraat, de groote eer te beurt haar protector Z. Em. W. M. Kardinaal van Rossum binnen zijn muren ts mogen ontvangen. De allereerste verwelkoming aan de hoofd deur van het fraterhuis geschiedde door den Eerw. frater Tharcisio, algemeen Overste met zijne vier assistenten. Aan den ingang der kapel werd Zijne Eminentie volgens de voorschriften der H. Liturgie ontvangen door den Zeereerw. Heer G. van der Heyden rector van het Moederhuis. Onder het blijde gelui der kapelklok schreed Zijne Eminentie de kloosterkapel .binnen en begaf zich terstond naar den gereedstaanden fcidstoel in het priesterkoor. Het zangkoor der fraters zong intusschen het „Ecoe Sacerdos Magnus" vier-stemmig koor met soli van J. N. Ahle. Na een korte adoratie van het Allerheilig ste en de liturgische gebeden, gezangen en zegening volgens het Rituale Romanum ver liet Zijne Eminentie de kapel en begaf zich met zijn gevolg en den Eerwaarden Frater Superior naar de ziekenzaal, om elk der aanwezige zieke fraters een hartelijk troostwoord toe te spre ken. Intusschen had de geheele kloostercommu- nauteit zich in den refter ter plechtige ont vangst opgesteld. Bij het binnentreden van Zijne Eminentie zong het versterkte fraters- koor de driemaal herhaalde „Salutatio". Nadat Zijne Eminentie had plaats genomen op het versierde podium las de Eerwaarde fra ter Superior Generaal zijn welkomstrede voor, die Zijne Eminentie met blijkbare ontroering aanhoorde. Tenslotte werd een oorkonde aangeboden, kunstzinnig geschreven en geïllustreerd door den Eerw. frater Monulphus, leeraar in het teekenen in het klooster Papenhulst te s-Her- togenboeoh en zongen alle aanwezigen een alge meen huldelled, waarna zij voor den Kardinaal defileerden, die hun een gedachtenis aan dit onvergetelijke bezoek schonk. R K. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN Rectoraatsoverdracht De Rector Magnificus der R. K. Universiteit te Nijmegen mgr. dr. J. H. E. J. Hoogveld zal in het Concertgebouw „De Vereemging op Maandag a.s. des namiddags te 3 uur verslag geven van de lotgevallen der Universiteit ge durende het afgeloopen studiejaar en daarna het rectoraat overdragen aan den door het be stuur der St. Radboudstichting tot zijn opvol ger benoemden hoogleeraar mr. J. H. P. Belle- froid. De receptie heeft plaats na afloop der plech tigheid in den bovenfoyer van het Concertge bouw. De opening van het nieuwe studiejaar De godsdienstplechtigheid bij de opening van het nieuwe studiejaar zal bestaan in een plech tige H. Mis, die op Dinsdag, 17 September e.k. des voormiddags te 10% uur zal worden opge dragen in de Sint Augustinuskerk. Het ledental steeds stijgende Naar de Volkskrant verneemt heeft het R. K. Werkliedenverbond bij de afsluiting van het tweede kwartaal reeds een totaal-ledental van niet minder dan 148.075 kunnen vaststellen. Op 1 Januari bedroeg het ledental 133.306, op 1 April 139.771 en op 1 Juli 148.075. In dr ■=te week van September 35 en 3 sterfgevallen ZEVEN GEVALLEN VAN ENCEPHALITIS In de week van 1 tot en met 7 September 1929 zijn in de gemeente Rotterdam waarge nomen 24 gevallen, terwijl in de ziekenhuizen aldaar werden aangetast 2 personen van het personeel en 1 patiënt. Totaal 27 personen. Er stierven 3 personen aan alastrim; naar de doodsoorzaak van één persoon, bijna her steld van alastrim, wordt een nader onderzoek ingesteld. Voorts zijn in dezelfde week de volgende ge vallen in andere gemeenten waargenomen: Delft 3, Dordrecht 1, Oegstgeest 1, Fijnaart 1, Helmond 1 en Heerde 1. Totaal-generaal 35 ziektegevallen met 3 sterfgevallen. In genoemde week werd afgeleverd: door de entstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 150.257, te Rotterdam voor 22.071 (waar van 321 vaccinaties en 5770 revaccinaties in de koepokinrichting), en te Groningen voor 3757, totaal voor 176.085 personen. In deze week werden zeven gevallen van encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gebracht. Omtrent twee van deze gevallen wordt een nader onderzoek ingesteld. Te Delft Gisteren werd te Delft één geval van alastrim vastgesteld. De lijder een man werd in de barak van het gasthuis ter verpleging op genomen. Morgen de eerste vlucht Bij het vertrek van het K. L. M. postvlieg tuig P. H.-A. E. Z., bemand door I. W. Smir noff W. M. O. A. Beekman, en den mecanicien H. Veenendaal, hetwelk 12 September a.s. des morgens om 6 uur van het vliegveld Schip hol zal vertrekken met bestemming Batavia, zal de directeur-generaal der Posterijen en Te legrafie, ir. M. H. Damme aanwezig zijn. „DE GROOTE TIERTE GENEVE. De Britsche minister-president Ramsay Mac Donald gaf dr. StresemannBrldnd en den Britscho minister van BuUenlandsche Zaken een afscheids-diner V.I.n.r. Briand, Mac Donald, Stresemann en Henderson. '14e algemeene vergadering te Rotterdam In de middagzitting van bet congres van het N.V.V. werden de verslagen over de afgeloopen drie jaren behandeld. De heer Kramer van den Nederlandsehen Mijuwerkersbond heeft daarbij gewezen op den toestand in het Zuiden, waar iedere actie van het N.V.V. verdubbelde actie van het R. K. Verbond te weeg brengt. Geestelijkheid en werkgevers, aldus spr., gaan daar hand in hand, terwijl voor hun actie groote bedragen beschikbaar zijn, ten deele ook uit do kas der Staatsmijnen. Vanwege de bestuurstafel werd hierop geant woord, dat de strijd in het Zuiden met groote kracht in de toekomst zal worden gevoerd, terwijl ook in het Noorden aan de landarbei ders zooveel mogelijk steun zal worden gege ven. Naar aanleiding van een voorstel van den Nederlandsehen Litho-, Foto- en Chemigrafen- bond om te besluiten een programma op te stellen, dat beoogen zal de rechtspositie van de arbeiders in die bedrijven te verbeteren, werd een urgentieprogram door het bestuur ter tafel gebracht, waarin verschillende eischen, waarvoor noodzakelijk actie moet worden ge voerd zijn vastgelegd. Voorts is besloten een commissie te vormen, die een onderzoek zal instellen naar de wijze, waarop een betere rechtspraak kan worden verkregen in arbeidszaken. In de gistermorgen voortgezette vergadering werd in behandeling genomen het rapport over de positie der bestuurdersbonden. Reeds eenige jaren is deze kwestie bij het NVV. aanhangig- Een commissie, welke over de reorganisatie bad gerapporteerd, zag inder tijd haar voorstellen afgewezen. Het werk van de nieuwe commissie was nu aan de orde. De groote strijd ging over de vraag, welke plaats do bestuurdersbonden in de moderne vakbeweging zullen innemen, meer in bet bij zonder over de opname van zeven vertegen woordigers van de Bestuurdersbonden in den bestuursraad van bet N.V.V. Op verschillende punten, meer in het bijzon der op het bovengenoemde voorstel, werden de conclusies van bet rapport sterk aangevallen door vertegenwoordigers van de groote vak bonden, terwijl vertegenwoordigers van de Haagsche en Amsterdamsche bestuurdorsbon- den sterk pro pleitten. Ook de heer Moitmaker hield een krachtig pleidooi voor aanneming der conclusies. Vol gens hem nemen de Bestuurdersbonden een be langrijke positie in in de plaatselijke acties. Verwerping van bet rapport zou de moderne vakbeweging niet dienen. Bezwaren van tac tiekverandering en dubbele vertegenwoordi ging hadden volgens hem geen beteekeuis. De officieele verdediger van het rapport, de heer van der Lende wees op het werk, dat plaatselijk centraal moet gebeuren en dat zon der de bestuurdersbonden niet kan plaats vin- den Volgens bem moest men de bestuurders bonden beschouwen als een krachtigen steun voor de plaatselijke moderne vakbeweging. Na deze discussie werd allereerst in stem ming gebracht bet cardinale punt: de opname van zeven vertegenwoordigers van de bestuur dersbonden in den bestuursraad van het N.V.V. met stemrecht. Vóór stemden de bonden van kantoorbedien den, hotelemployé's, kleermakers, landarbei ders, onderwijzers, chauffeurs, spoor- en tram wegpersoneel en straatmakers, maar de mees te en grootste organisaties verklaarden er zich tegen, zoodat het voorstel werd verworpen met ongeveer 185.000 tegen 55.000 stemmen. Een voorstel van den metaalbewerkersbond om zeven leden op te nemen in den bestuurs raad, doch zonder stemrecht, verkreeg een meerderheid van 205.000 tegen 36.000 stem- men. Voorloopig zal het bestuur van het N.V.V. deze 7 vertegenwoordigers aanwijzen. De overige conclusies werden als richtlijnen aangenomen. Vervolgens kwam in behandeling het rap port der commissie ter bestudeering van het vraagstuk van de organisatie der vrouwen. De navolgende conclusies werden door de com missie voorgesteld: a. Een permanente commissie te benoemen, bestaande uit vertegenwoordigers van de daar voor in aanmerking komende bonden, die vrouwen organiseeren. Aan deze commissie, welke hoofdzakelijk met de leiding van de te voeren propaganda zal worden belast, wordt een vertegenwoordiger van het N.V.V. toegevoegd. b. In overleg met het Bestuur van het N.V.V. wordt een begrooting opgemaakt, welke het der commissie mogelijk maakt, haar taak uit te voeren. Het ligt niet op den weg der Commissie te bepalen, op welke wijze de benoodigde midde len dienen te worden bijeengebracht. c. Tot taak der commissie behoort: zoo noo- dig in overleg met de Hoofdbesturen der hierbij betrokken vakbonden en met de hulp van de ter plaatse bestaande bestuurdersbonden o.a. openbare vergaderingen voor groepen van ar beidsters te beleggen. (Ten einde deze verga deringen aantrekkelijker te maken, verdient het aanbeveling, deze op te luisteren door muziek, het vertoonen van lichtbeelden o£ films en het gratis uitgeven van geschriften). d. Het organiseeren van cursussen, z.g. „week-ends", ten einde te komen tot de vor ming van krachten, die op den duur in staat zullen zijn het propaganda-werk in de ver schillende bonden ter hand te nemen. Het wordt aan de eventueel te vormen per manente commissie overgelaten te bepalen, wel ke onderwerpen op dusdanige bijeenkomsten aan de orde zullen worden gesteld. Tenslotte geeft onze commissie in overwe ging, door de te vormen permanente commissie te doen onderzoeken, in hoeverre het gewenscht en noodzakelijk is, een speciaal vrouwenblad op te richten. Deze conclusies gaven geen aanleiding tot gedachtenwisseling. Hierna heeft de heer Smit van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden gewezen op het groote onderscheid dat gemaakt moet worden tusschen beroepen, waarin uitsluitend vrouwen werkzaam en z.g.n. gemengde beroe pen. Volgqns hem had een gezamenlijke actie minder waarde. Een ander drong nog aan op propaganda voor de vrouwen der leden. Hedenmiddag werd het congres ontvangen door het gemeentebestuur van Rotterdam en werd een boottocht door de havens gemaakt. EEN COIVIMUNIQUé VAN DEN ALGEMENEN BOND De Alg. Ned. Mijnwerkersbond zond 6ns een communiqué, waaraan het volgende is ont leend: Op Zondag 8 September vond te Heerlen een bondsraadsvergadering plaats van den Alge- meenen Nederlandsehen Mijnwerkersbond ter bespreking van de door de mijnondernemers ge dane concessies, ten aanzien der loonen en vacautieregeling. Bij de besprekingen bleek, dat er groote ont stemming en onrust aanwezig is onder de mijn werkers over hun behandeling en rechtspositie en uitbreking van partieele conflicten in de ko mende weken niet onwaarschijnlijk is. Gegeven de gunstige positie waarin het mijn bedrijf den laatsten tijd verkeert, meende de bondsraad, dat de concessies door de werkge vers gedaan, niet voldoende zijn en met recht meerdere verbeteringen kunnen worden gevor derd. Besloten werd een uitvoerlgen brief aan de contact-commissie te zenden, waarin geconsta teerd wordt, dat de verbeterde vacautieregeling en verbooging der loonen als het resultaat moet worden beschouwd van den gedurende een jaar uitgeoefenden aandrang. In het slot van den brief wordt op nadere herziening dor loonen, een nieuwe groepeering der bedrijfscategorieën, doorbetaling van chris telijke feestdagen en vergoeding van vervoer kosten aangedrongen. De houding der Katholieke fractie Van de zijde der R.-K. Raadsfractie wordt ons medegedeeld, dat in een schrijven, gericht aan de raadsfracties der Chr. Historische Unie en der S. D. A. P., die beide ten aanzien van de oplossing der crisis voorstellen hebben gedaan, de meening der R.-K. fractie over die voorstel len is kenbaar gemaakt. Zoolang de mogelijkheid bestaat, dat ver der overleg wordt gevoerd, Is het naar de mee ning der R.-K. fractie beter om niet tot open baarmaking over te gaan. Het aan de fractie der C.-H. Unie en der S. D. A. P. gericht schrijven is dan ook van vertrouwelijken aard. De Vrijheidsbond wijst de socialistische voorwaarden af De fractie van den Vrijheidsbond heeft gis teren aan de sociaal-democratische raadsfractie een schrijven gezonden, waarin zij mededeelt niet te wenschen mede te werken tot het vor men van een college van burgemeester en wet houders op de door de soc.-dem. raadsfractie gestelde voorwaarden. Weinig wijzigingen Deze week geeft de weekstaat van de Neder- landsche Bank, dien men elders in deze editie afgedrukt vindt, weinig wijzigingen van be- teekenis te zien. De binnenlandsclie eredietverleening is aanzienlijk teruggeloopen. Dit betreft niet zoo zeer de binnenlandsclie wisselportefeuille, wel ke met circa 4 miilioen tot 66.3 millioen daalde, als wel den post beleeningen, waaruit blijkt dat de voorschotten in rekening-courant op onderpand met een goede 26 millioen af genomen zijn. Ook de positie ten opzichte van liet Rijk heeft eene verbetering ondergaan. Wel is het renteloos voorschot aan de schatkist met 4.1 millioen vermeerderd, doch daartegenover staat, dat de in de afgeloopen week door fi- nanciën 10.000.000 schatkistpapier is onder gebracht, waardoor het rechtstreeks bij de Bank ondergebrachte materiaal tot 6.000.000 geslonken is. In de goudpositie kwam weer nagenoeg geen wijziging, afgezien althans van de gebruike lijke daling van den post gouden munten. Wat de positie der bank tegenover het bui tenland aangaat, hierin is in de achter ons liggende periode zeer weinig veranderd. De aanwinsten van wisselmateriaai, welke de voor gaande weken nogal groote bedragen uitmaak ten, zijn thans niet voorgekomen, afgezien althans van een vermeerdering van enkele tonnen bij de buitenlandsche wisselporte feuille en de diverse rekeningen in het actief. De biljetten-circulatie is onder invloed van een en ander met 20 millioen afgenomen tot 824 millioen, welke afname nog grooter geweest zou zijn, als niet de post rekening- courant-saldi met ruim 5 millioen was ver minderd. De winst der bank bedroeg ditmaal 1.36 millioen. Het beschikbaar metaal-saldo is van 116.5 tot 126.8 millioen opgeloopen. Op 16 September a.s. Bij de vaandeluitreiking door H.M. de Ko ningin aan het korps Mariniers, op Maandag 16 September te 13 uur 30 op het Malieveld (Den Haag) zullen een deputatie van het korps Adelborsten met het vaandel van dat korps, de stafmuziek en detachementen van de Konink lijke Marine uit den Helder, Amsterdam en Vlissingen tegenwoordig zijn. De plechtigheid zal nog worden opgeluisterd door de aanwezigheid van verschillende depu taties van de Landmacht. In aansluiting aan het vorig bericht, kan nog gemeld worden, dat tegenwoordig zullen zijn deputaties van de regimenten Grenadiers en Jagers, het tweede regiment Huzaren en het tweede regiment veld-artillerie. Deze deputaties zullen zich opstellen naast da deputatie van de Kon. Marine, met front naar de Boorlaan. De sterkte van elke deputatie zal zijn 1 officier en 12 onderofficieren en min deren. ,,Niet om uit te houden" Op een ochtend dezer dagen tusschen kwart over tien en half elf heeft men den „Boeren dans"' van den Wijnhuistoren te Zutphen niet hooren klinken. Wat daarvan de reden was 7 De stadsklokkenist, de heer Ferd. Engelsnia, kwam het aan de „Zutph. Ct." vertellen: Het is zóó stampvol vliegen in den toren, dat het niet te doen is er langer dan een paar minuten te verblijven. Ook op Koninginnedag wemelde het er al van de vliegen, maar eergisteren was het oneindig veel erger; nu zttten er wel hon derdduizenden, ta centimeters dikke lagen boven op elkaar, langs de wanden, in de raam kozijnen, op den vloer, ja letterlijk overal. Natuurlijk werpen de lastige insecten zich dadelijk op den mensch, die het wagen duift zich ln dein toTen te begeven. In het lokaal, waar de klokken bespeeld worden, was het een voudig niet te harden, te midden van het gegons der lastig stekende vliegen. De trappen en d? vloeren zijn bezaaid met vliegen, levende eu doode. Het instrument dat de heer Engelsma bespelen moest, zat ook vol met de gehats insecten. De heer Engelsma heeft rapport gemaak' van deze afgrijselijke vliegenplaag, maar er il niets aan gedaan. De directie van gemeente werken weet er geen weg o% zoo werd dec stadsklokkenist meegedeeld. Door spelen op de tramrails overreden en gedood Maandagmiddag is te Laren (Gr.) het zes jarig zoontje van den heer Klinker, dat op d tramlijn speelde en trachtte een tramwagut op te duwen, door dezen wagen overreden, toei de locomotief er aan werd gekoppeld. Eenig uren later is het kind aan de bekomen verwon dingen overleden. ER WORDT WEDER GECONFEREERD Uit het laatste s^Jfijven der werknemers organisaties hebben*de werkgevers een posi tieve verklaring gelezen dat de door hen ge stelde loonsvoorwaarden worden geaccepteerd. Daarom meenen zij de besprekingen over do wijze van liquidatie der staking te kunnen voortzetten en noodigen daartoe de werkne mersvertegenwoordigers uit tot een conferen tie op Donderdag a.s. om half 3 in de Industri eels Club, te Amsterdam. In het Wijlermeer onder Beek bij Nijmegen U de 15-jarige N. uit Nijmegen verdronken,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5