INTERESSANT VOETBAL AAN DM DORDTSCHE STRAATWEG Maandag 30 September 1929 Tweede Blad Pagina 1 EEN VOORBEELDIGE £CHE DSRECHTiR. DE NATTE SPONS BEWIJST GOEDE DIENSTEN DE VOETBAL-COMPETITIE. N. V. B. iFDEELlNG 1. Excelsior, D. F. C. en'R. C. H." lijden de eerste nederlaag. FEIJENOORD EN BLAUW WIT SPELEN GELIJK. V s.v. de wedstrijden Sparta-V. S. V. 2—2. AjaxExcelsior 30. De voetbalwedstrijd FeijenoordBlauw-Wit te Botterdam bood gisteren een interes santen lcampi waarvoor veel belangstelling bestond. Barendregt, een der aanvallers der thuisclub, wordt door een drietal Amsterdamsche verdedigers het verder contact met den hal ontzegd. Nog een episode uit den wedstrijd Feijenoord —Blauw-Wit: wie de langste beehen heeft! H. B. S.—R. C. H. 1—0. Z. F. C.'t Gooi 63. E. D. O. —II. V. V. 6—1. StormvogelsH. D. V. S. 31. H. F. C.—V. U. C. 62. EUWS De nog altijd diepblauwe lucht leek als in. feözeept met groote schulnikloclders, die ter gend langzaam voortdreven en bij vlagen het ecfherpe zonlicht toestonden naar de aarde baan te breken. Gebeurde dit, dan kwam op het huiseüijke Feijenoordvetid de stemming van een leest, al blies dan het briesje de haren in die war en maakte het balcontrolo Jiilet gemakkelijk. Ook Mer beeft de zomer gelegenheid gege- yen tot enkele opknappertjes. Voor den ingang der- kleedlokalen, In het Midden van de tri bune, zijn eeln zesjtai klapfauteuiltjes ge plaatst, zeer ten gerieve van de maunen-met- Öe-natte-spons, van welk gilde er maar liefst twee aanwezig waren. Tusschen twee haakjes: 't bleek geen overdaad, want het aantal kee- ren dat een der spelers een opknappertje noo dle had was niet vnr van de dubbele cijfers af. Wel niemand zal van zijn uitstapje naar den Dordtschen straatweg spijt hebben gehad. Feijenoord heeft van diie vlagen, dat zij met een fatsoenlijke tegenpartij over zich Voor een interessant kijkspel zorgt. De wed strijd tegen Blauw Wit was zoo'n vlaag. AS 'n paar seconden na den aanvang kwam er spanning, want vor een hadsgeval in de buurt van Schindeler moest van Dijke Worden opgetrommeld om scherpschutter te spelen. Hij trof wel de roos, Maar het werd geen tien. Want Schindeler had zijn handen Uitgestoken, waardoor de bal zich gewillig een ptraatje óm liet sturen. Blauw Wit scheen groote verwachtingen Jyian haar rechterwing te koeeteren en er diient gezegd, diat Gerrltse zoo ,,bandiig" met z'n voe ten manoeuvreerde, dat Bauwe die van Heel verving voorlloopig weinig voet aan den bal kou krijgen. Op de rechtsbinnenplaats loopt nog altijd de meest typlsehe kerel van Blauw Wit, Smiitje. Onder een bijkans eer. bied waardig hoofd, voor welks krui die spons reeds tot kaïm kan dienen, staat een be weeglijk lichaam met mog beweeglijker bee- pen en armen. Waar de bal zweirft, zwerft meestal ook hij en ofschoon hij somwijlen met fakirfanafiisane desnoods een ander op den rug Springt om nog een zetje aa/n het ronde ding te geven, vindt niemand zijn nog jeugdigen overmoed onsympathiek, ai moet hij er dan pok voor gestraft worden. Bij de thuisclub was de oude Bul, als 't kan nog een tikje eerMedwaajrdiigfar dan Smit je, bij tijd en wijle die fanaticus. Erkend moet worden, dat bij gisteren vaak uitste kend op dreef was. De wing Hendriks—Sinke •vergastte ons nu en dan op oen demonstratie yam kopwerk, die velen in verrukking bracht. Tot de rust blijft de stand gelijk. In de tweede heift wint de kamp nog aan interesse. Ieder speelt voor wat hij waard is, kort en ppen spel wisselen elkaar af. Na vijf minuten gaat Gerritsen aan den tippel. Dekker staat klaar om zijn laag schot op te vangen, maar Smilt en Burger zitten hem op die huid en het is de laatste die den bal voor 's keepers heus wegtipt in het net. Aangemoedigd door 'n ontzettend geloei, gaat Feijemoord linea Ireota op Schindeler toe en het is Barendrecht jflile op het Juiste moment terugspeelt naar den yrijstaanden Pijl, die in 't uiterste hoekje knalt en aldus de partijen op gelijken voet Jjrengit. Het wordt nu een titanenstrijd, waarbij de Blauw Wit-voorhoede zich nerveus gaat too- nen, want legio is het aantal keeren dat mis- getrapt wordt. Toch blijft de stand onveran derd. Een extra woord mag wel aan den arbiter worden gewijd. Of deze beer Laarmans nu ppeciaal zijn dag had, weten wij niet, maar Beker is dat zijn beslissingen correct en zé ker waren. Hij bevond zich altijd daar, waar gespeeld werd en gaf meermalen blijk een jiiitstokend hardlooper te zijn. FeijenoordBlauw Wit 11. Feüenoord kiest wind eri' zon in den rug en krijgt al by den eersten aanval een vrijen trap Wegens hands van Blauw-Wit; van Dijke schiet hard in den benedenhoek, maar Schindeler kan den bal nog achter werken. De hoekschop levert Jhiets op. Gerritse verplaatst het spel naar. den Overkant; hü passeert Paauwe gemakkelijk maar Jn plaats van voor" te zetten,- gaat hü naar 't midden drijven, waarbij hü het leer kwijt raakt. De thuisclub neemt onmiddellük weer den aan val over en blijft langen tüd domineeren, dank zü vooral het beter samenspel. Een schot van Püï op doel kan Lietzen nog onderscheppen ten koste van een hoekschop, die weer een dito ten gevolge heeft; Pül.krügt hierbü den bal weer te pakken en knalt hard op doel, doch de bovenlat brengt den Amsterdammers redding. Meermalen ontsnapt Blauw-Wit op 't nippertje aan een Jtotterdamsch doelpunt. Sléchts zelden is de Voorhoede der gasten in de gelegenheid een aan val op te zetten en dan komt het gevaar van den rechtervleugel waar Gerritse zeer actief is, Wan neer hi) eens een schuin schot lost, slaat Dek ker den bal neer die achter hem omdraait: hü beeft het leer onmiddellijk weer te pakken en Werkt weg. Scheidsrechter Laarmans Is het niet fcens met de Blauw-Witters, die appelleeren om ©en doelpunt, daar hü niet heeft geconstateerd «at de bal de doellün gepasseerd heeft. De Am sterdammers probeeren het nu meermalen en jn deze periode krügt de Rotterdamsche achter hoed het hard te verantwoorden. De combinatie jïerritseSmit toont zich op volle kracht, waar tegen Paauwe absoluut niet blükt opgewassen; van Düke en Bul. Sr. blüven echter de situatie meester. Feüenoord werkt zich ten slotte los en wanneer Barendregt het leer eens mooi vrij maakt en voor de voeten van Pijl deponeert, schiet deze in goede positie naast. Plotseling breekt de Feü'enoordsche middenvoor weer door, maar voor hü schieten kan, trapt Lietzen' het leer achter. Tot de rust gaan de partijen in vlug tempo en met goede kwaliteit vrüwel tegen elkaar op, waarbü beide nog eenige mooie kansen krijgen, die evenwel,onvoldoende worden benut; zoo weet büv, Smit vlak voor open doel den bal hoog over te trappen. Rust komt zonder dat ge doelpunt is. Ook de tweede helft geeft Feüenoord dadelpk een vrijen schop; v. Düke plaatst goed voor doel waar Schindeler het leer onderschept. De wind is in kracht toegenomen en de zon steekt geweldig, hetgeen niet verhindert dat de thuisclub, door deze omstandigheden gehandicapt, het eerste gevaarlijk is door opbrengen van Pijl, wiens voorzet echter door Sinke hoog wordt overgetrapt. Even later wordt een schot van dezen rechtsbuiten door Schindeler mooi gehou den. De aanvallen van Blauw-Wit loopen büna telkens dood op buitenspel, wanneer ze echter het systeem van v. Düke in de gaten hebben, wordt de toestand voor het Rotterdamsche doel ernstiger. Een hard schot van Hombörg pas seert rakelings de latkruising, maar als daarna Gerritse voorzet, heeft Burger weinig moeite om den bal in 't doel te werken (01). De tweede helft is nu 7% minuut oud._ Blauw-Wit boft wan neer na een snellen aanval van Feijenoord Schin deler den bal wegslaat en deze via het hoofd van Lietzen juist langs den paal terugstuit. Het is echter uitstel van executie want5 minuten na het Amsterdamsche doelpunt komt het Rot terdamsche door een prachtig, hard schot van Ptjl, ver buiten bereik van Schindeler (11). Het tempo van den strüd wordt nog hooger op gevoerd; de partijen geven elkaar niets toe èn in wisselenden aanval golft het spel op en neer. Sinke gaat rechtsbinnen, Hendriks neemt op den vleugel plaats. Een hard schot van Bul Sr. stompt Schindeler achter. Door "grooter activi teit van de F-etfenpord-midclenlinle kan de Rot terdamsche VQorhoede meer aanvallen- opzetten dan de Amsterdamsche en geruimen tüd moet Blauw-Wit zich dan ook tot verdedigen bepalen. Na een uitval van Gerritse, die in een hoekschop eindigt, werken de gasten zich weer los en. wel dra Is het evenwicht der partijen hersteld. Op een gegeven moment ontstaat er ruzie in het doelgebied van Feüenoord; Smit geeft Bul Jr. een klap, deze laat zich niet onbetuigd en ant woordt met een trap! Gelukkig voor beiden heeft de scheidsrechter van dit intermezzo niets gezien. De aanvallen van Feüenoord blüven het gevaar- lükst. Wanneer Pijl, die zün positie weer uitste kend weet te kiezen, het leer van Barendregt toegespeeld krügt, kogelt hü naast. Het spel verloopt onder groote spanning; de laatste minu ten brengen aan weerskanten nog 'n hoekschop doch telbaar resultaat komt er niet uit zoodat de stand 11 blijft. Het aantal clubs, dat een of meer nederlagen noteert, is gisteren met drie vermeerderd. Excel sior verloor in Amsterdam met 3—0, waarmee Ajax aan haar eersteoverwinning kwam. Het werd tijd om den hoofdstdijken aanhang weer vertrouwen in de ploeg te geven, want door de onvoldoende activiteit der voorhoede begon de moed al bedenlcelük te zakken. De eerste wed strijd van D. F. C. een gelük spel in Amster dam hield, meer door de gedemonstreerde kwaliteit dan door het resultaat, belofte in op en goed seizoen. De tweede evenwel op eigen veld tegen R. G. H. bracht meerdere zwakke plekken aan den dag en gisteren, tegen Hilver sum in 't Gooi, ging het nog slechter en leden de Dordtenaren met 2—0 hun eerste nederlaag. R. C. H., na tweemaal gelük gespeeld te hebben, verliet nu de gulden middenlijn en moest op Houtrust met 10 de vlag strükon voor H. B. S. Sparta en V, S. V„ die met gelükwaardige resul- taan de twee eerste wedstrijden beëeindïgen, ga ven elkaar op. Spangen te Rotterdam ook niets toe en deelden ten slotte met 2—2 de winst. A. D. O. en Haarlem kwamen gisteren niet .voor de competitie uit. Uit het hieronder geplaatste standenlijstje blijkt dat alleen A. D. O., Sparta en V. S. V nog ongeslagenzijn. Haarlem verloor zün beide wed strijden, terwijl de overige clubs allen een keer worden geklopt. Het is gisteren een goede dag .geweest voor de clubs uit Haarlem en omgeving. In Afdeellng I wist V. S. V te Rotterdam een gelük spel te be werken, in II is het 'n opeenstapeling van Suc cessen: Edo, H. F. C. en Stormvogels, die het voordeel hadden van eigen veld, kwamen allen zegevierend uit den strüd en wel met ruime winstmarge. Edo weerde zich het best en sloeg II. V. V, met niet minder dan 61. H. F, C. bleef weinig bü haar stadgenoote achter en klop te V. U. C. met 62, terwijl de Stormvogels met 3—1 wonnen van H. D. V. S Vooral de groote nederlaag van V. U. C. trekt de aandacht. Eerst 'n 14 échec op eigen terrein tegen Feüenoord en nu do 26 tegen de Haarlemmers, men zou zoo zeggen dat er we! iets moet haperen in de Haagsche ploeg. Feüenoord en Blauw-Wit heb ben in Rotterdam 'n interessanten, vlotten wed- strüd gespeeld, waarin de Amsterdammers be weeglijker waren en meer soepel doch de Feüenoorders beter combineerden en gevaarlij ker waren in het aanvalsspel, doordat de voor hoede een opstuwende middenlinie achter zich had, welke bü de gasten werd gemist. De uit slag was 11. Van Heel was nog altijd niet van de partü; er gingen op bet Fepenoord-terrein geruchten, dat hü door z'n knie-ongeyal wel licht nooit meer zal kunnen uitkomen, tenzü hij zich aan een operatie onderwerpt waarvoor hij weinig lust moet gevoelen, 't Gooi en Z. F. C., die tot nu toe de sléchtste resultaten behaald had den, stonden gisteren in Zaandam tegenover el kaar. Daarbij toonde de thuisclub zich 't sterkst, Z. F. C. won met 63. Ten gevolge van de uitslagen van gisteren is hiér Stormvogels de eenige club die nog geen enkel punt liet schieten, 't Gooi deelt het lot Van Haarlem in I: beide zitten nog steeds op de eerste winst té waclatën. De stand is hier: - EERSTK KI .ASSR Aio. i. doe lp. reep. srew gel. ven. i>ni. V ij UI leg. .tui AD.O. 2 1 1 3 7-4 1.50 II ii. K 3 2 4 8-4 1.33 Hilversum 3 2 1 4 7-4 1.33 Sparta 3 1 2 4 •9-7 1.33 3 y X 2 4 6—5 1.33 Alax 3 1 1 1 3 4-5 1.— R.C.H. 3 2 1 2 3-4 OOG Eicelsioi 3 2 1 2 6-9 0.G6 1 I- i 3 2 1 2 2—4 0 66 Haarlem 2 2 4—10 0.- doe lp. tesp gew yen. pni. voor teg. aem 3 3 6 10—5 2.- 8 2 1 5 4—1 1.66 2" 1 1 3 5-2 1 50 2 1 1 3 7—3 1.50 2 1 1. 2 8-4 1.— 3 1 2 2 7—9 0.66 3 1 2 2 7—11 0.66 3 1 2 2' 6-12 0.66 2 1 1 X 2—4 0.50 3 3 5—10 0.- EKHSTK KLASSE AM. 11. Storm voge'a lilauw Wit Feijenooru H i.C. JIj. u. Z.F.C. V.U.C. ll.V.V. IJ.D.V.S. 't Gooi Als Sparta den bal aan 'het rollen heeft ge bracht, zitten de bezoekers er direct stevig" op, zoodat reeds in de eerste minuten Cohen volop werk krügtWey schiet tot tweemaal het leer tusschen de palen, maar Cohen is zoo gelukkig beide keeren den bal met zpn voet te kunnen stuiten. Na een periode van volkomen overwicht der Velsenaren, die een enthousiast spel met daarnaast een goede combinatie vertoonen, gaat de strüd meer gelük op en komen beide doelen om beurten in gevaar. Na twintig minuten zorgt Wey met een onhoudbaar schot voor de leiding van V. S. V. (01). Sparta pakt dan iets stevi ger aan doch weet geen resultaat te bereiken. Voor rust vallen verder geen doelpunten meer te noteéren. Na het eerste half uur werd Voormo len bij Sparta door Wend vervangen. In de tweede helft is Sparta het eerst in den aanval en ze weet enkele hoekschoppen te for- oeeren, waarbü v. d. Wind telkens gevaarlük zün doel verlaat. Als daarna de bezoekers eenige aanvallen hebben opgezet, die op de verdediging van Sparta dood loopen, gaat plots de Sparta- aanval er van door. Wind' loopt wederom ge vaarlük uit, zelfs tot buiten het doelgebied, v. d. Welle profiteert hiervan door het leer voor het verlaten doel te plaatsen waar Formenoy dan ge- makkelük met zün hoofd het leer in de touwen deponeert (1Er ontwikkelt zich dan een forsche strüd en scheidsrechter Lissouer moet links en rechts waarschuwingen uitdeelen. Na 20 minuten weet Wolf bü een goedon V. S. V.-aan- val met een laag en hard schot Cohen voor de tweede maal te passeeren (12). Sparta komt hierna een poosje in de meerderheid en maakt het v. d. Wind danig lastig; hoewel hü zich met vuist en voet danig weert, moet hü eindelük zwichten als Blommendaal handig heeft opge bracht en zün voorzet door Formenoy ineens hard langs hem heen wordt gejaagd (22). Ver woed wordt verder gestreden. Sparta doorstaat een hachelpk oogenblik als Van Zwieteren in het doelgebied hands maakt en een strafschop wordt toegekend. Koning schiet echter het leer juist over de deklat. Zoodat de uitslag 2—2 blüft. Er stond nog al wat wind en daarom was liet te begrüpen, dat van Kol, nadat hü den toss ge wonnen had daar tegen in liet spelen. Bü de gasten speelde Manssen links- en Stolk rechts buiten; Ajax miste den Boer en v. Deyck, voor wien Martens en Diepenbeek speelden, de eerste is 'n oude bekende, de tweede is iemand, die uit de lagere elftallen is opgediept. Hü debuteer- de lang niet onverdienstelpk, al moest van Kol nog wel eens te hulp komen. De verwachting, dat Ajax het niet makkeluk zou hebben, is niet uitgekomen, ze heeft 't integendeel zoo pemakkelük gehad, dat de thans behaalde cüfers best zou kunnen zijn verdubbeld, als v. Rheenen de vele en prachtige kansen, die hü kreeg, naar behooren hü behandeld. Hü wisselde, zooals iemand uit 't publiek, die blükbaar üverig ver slagen leost, opmerkte: goede oogenblikken met slechte af, maar de slechte waren toch het grootst in getal. De achterhoede van Excelsior, den doelman uitgezonderd, had oen kwaden dag; de middenlinie moest zich daardoor te veel op 't doelgebied terugtrekken, uit weike omstandig heid Bak zich verplicht zag als half te fungee- ren, hetgeen op de activiteit van de voorhoede van invloed was. Waar de aanvalslinie der Ajaxieden echter vooralsnog niet gevaarlük was, duurde het geruimen tijd voor Brandt gepas seerd werd. Na herhaaldelü'k falen slaagde v. Rheenen hier na 23 minuten spelen in. Na de rust had, zooals gemakkelük valt te begrüpen, de Rotterdamsche club den wind mee. Aanvankelük scheen dit heel wat voor de gasten te beteeke- nen, want Ajax kon maar niet over de helft komen en had op 'n oogenblik alles bü te zetten om zich de Excelsioranen van 't lpf te houden. Toen de rood-witten echter eenmaal den even aar waren gepasseerd, wisten zü den weg en trokken ze vele malen achtereen ten aanval. De Rotterdamsche backs wisten met die aanvallen niet altüd raad en van hun weifelend optreden wist Volkers al gauw profüt te trekken en aan de Ajax-score een tweede doelpunt toe te voegen. Toen Strpbosch niet erg lang daarna ten derde male scoorde, was er voor Excelsior niet veel hoop meer. Deze omstandigheid deed merkbaar haren invloed gelden op 't spel, dat een moede loos aanzien kreeg en zonder verder vermeldens waardige feiten verliep. In het begin is het een gelijk opgaand spel met slechte momenten voor beide doelen. Vooral Denis, die de middenvoor-plaats bezet, maakt er niets van. Langzamerhand komt de thuisclub iets in de meerderheid en van Kesteren en de Vries ontwikkelen een goed samenspel; Krom is echter voor beiden het groote struikelblok. Bü een aanval van de gasten lost Ruis yen hard sohot dat net naast gaat, Als de Haar lemmers. wederom terug komen, toont v. d. Werve zich een handig speler die verschillende malen den bal 'vfü speelt doch te weinig steun heeft aan zün medespeiérs, daar Verkerk zijn aangegeven ballen hoog over schiet. Als Kedde eenmaal Rambonnes passeert, wordt dit doel punt wegens buiten spel geannuleerd. Graafland lost aan de andere zijde een goed schot, dat ln het zijngt belimdt, tlerwlijl even daarna Kos liet leder van dedoöllüp- grabbelt. R. C.. H. is sterker en op een moiient dat Rambonnet te ver uitloopt, gaat het leder over hem heen, doch Pierhageri redt op het laatste moment. In de tweede helft verwisselen Graafland en dr. Fonseca van plaats' en ook Denis en van Kesteren hebben geruild. Denis, die nu spil speelt voldoet op deze plaats veel beter dan in de voorhoede. H. B. S. heeft succes als de Vries goed opbrengt en dr. Fonseca onhoudbaar in schiet. (10). Zonder verandering in den stand komt het einde. HilversumD. F. C. 20. Na eenige verkenningen aan beide kanten is D. F. C. het eerst in actie. Goed samenspelend gaat de Dordtsche voorhoede op het Hilversum- doel af, doch Dragt schiet vlak naast. Van de andere züde schiet Kramps voor open doel hoog over. Over het algemeen is het spel der gast- heeren iets vlugger en daardoor hun aanvalspel veel gevaarlüker, dan dat van D. F. C. Doel wachter Born houdt evenwel op sublieme wüze zün heiligdom schoon! Het spel der Hilversum mers wordt echter steeds enthousiaster, waardoor de Dordtsche verdediging dan ook na ongeveer twintig minuten spelens moet bezwüken en ten slotte Born een voorzet van Van Eek zelf in eigen doel deponeert (10). In de tweede helft zün de bordjes verhangen. De Dordtenaren spe len met veel élan en ondernemen goed opgezette aanvallen op het I-Iilversumdoel, doch steeds faalt hun schot, of wordt het door de verdediging der gastheeren geretourneerd. Bü een aanval van Hilversum scoort Bitter, in zuivere buiten spel-positie, niet opgemerkt door den scheids rechter, bet tweede doelpunt (20). D? Hilver summers gaan. nu stug verdedigen, waardoor de D. F. C.-aanvallen, hoe goed van opzet ook, steeds doodioopen. De Dordtsche voorhoede miste een productieven schutter, anders ware, gelet op hun spel, de uitslag zeker ln hun voordeel ge weest. Het einde kwam thans met onveranderden stand. Direct begon Z. F. C. den aanval en werd de Gooi-doelman op de proef gesteld, doch pas na 25 min. opende Steens de score, die in de vol gende 4 min, door den zeer actieven rechtsbuiten Lust op 30 werd gebracht. Toen de tweede helft goed en wel was aangevangen, sloeg de Gool-doelman een tamschot van den Z.-midhalf Klopper via de paal in het doei (40). Spoedig daarop zagen we in het Z.-doel 4 a 5 spelers lig gen plus... den. bal! (14). De Gooi-aanval werd hierdoor lelfendiger en nu kwamen er ge- vaarlüke momenten voor het Zaansche doel en v. Dolder verkleinde uit een voorzet van links den achterstand met een goed schot (42). De Haar maakte er weer 52 van. Wentink. de Gooi-midvoor, werd vervangen en een heele reor ganisatie van de Gooi-ploeg was het gevolg. Dit bracht verbetering; Z. F. C. verdedigde echter prachtig en spoedig was 't met den druk ge daan. Tien min. voor tüd vergrootte Lust den Zaanschen voorsprong nog (62). Nog eenmaal scoorde 't Gooi (63) en toen was de doelpun- tenbui overgedreven H. V. V. is, gesteund door den wind, in den aanval. Doordat in de voorhoede een schutter ontbreekt, blüven doelpunten uit. Langzamer hand komt de thuisclub er in. 25 minuten na het begin opent Van Narde de score, ais hü een voorzet van links benut (10). Een minuut later is de stand weer gelijk, wanneer Pasteur een schitterend schot inzendt, dat voor den Haarlemsehen doelverdediger onhoudbaar blükt. In de tweede helft laat H. V. V. een goed samen spel zien. De E. D. O. achterhoede is echter op dreef en slaat de vele aanvallen af. Hoewel II. V. V. in de meerderheid is, komen de doelpunten aan den anderen kant, waar Van Narde, Perukel jr. en Koenen in twee minuten tüds den stand op 41 brengen, en voor het einde aanbreekt, hebben Steffens en Perukel jr. den voorsprong tot fi1 verhoogd. Het resultaat is een zeer geflatteerde zége voor de Haarlemmers. Het spel is in dén beginne erg zenuwachtig, terwül bovendien de hevige wind veel afbreuk doet. De aanvallen der Vogels zün iets gevaar lijker, doordat het spel minder kort wordt gehou den dan door de Schiedammers. Nadat Tol bü de thuisclub bü een vrüen schop rakelings heeft overgesphoten, moet Thyssen een paar harde schoten van v. Es en den Hoed stoppen. Hermes wordt nu sterker en Thyssen krijgt druk werk. doch is niet te passeeren. Langzamerhand weet Stormvogels het spel te verplaatsen doch Hermes weet even voor rust de leiding te nemen doordat v. d. Velde bü een aanval in eigen doel trapt (0—1). Na rust is Stormvogels geregeld in den aanval. Het spel wordt er echter niet gemoede- lpker op en vele vrüe schoppen zün dan ook het resultaat. Uit één daarvan schiet Kuikens kei hard in den hoek, doch Jousma redt. Nadat hij voorts een harden schuiver van de Jonge heeft gehouden, wordt hü even later met bal en ai in doel geloopen (11). Nauwelijks is afgetrapt of Kuikens weet wederom den bal aan Jousma ie ontfutselen en Groeneveld zorgt voor de rest (2 1), Tol moet na 25 min. het veld wegens blessure verlaten en wordt vervangen door v. Gelder. Ongeveer 6 min. voor 't einde maakt Effern aan alle onzekerheid een einde door met een goed schot nummer drie te scoren (3—1). Wie het eerste kwartier van dezen wedstrüd had bügewoond, zou nimmer hebben kunnen ge- looven, dat de Haarlemmers een dergelijke groote overwinning konden boeken. H. F. C. kreeg toen nagenoeg geen voet aan den grond en slechts door keurig verdedigen van het trio v. d. Meulen -Wamsteker—v. Baasbanlc bleef de score blank. Een onhandigheidje van v. d. Zalm was oorzaak dat De Ruyter bü een Haarlemsehen uitval het leder goed kon voorzetten, waaruit Kruit zün elftal de leiding bezorgde (10). Dit was liet keerpunt van den strijd. H. F. C. kwam nu in de meerderheid en de V. U. C.-achterhoede was tegen het uitstekende samenspel der jeugdige H. F. C. aanvallers niet opgewassen. Kruit en Miezerus wisten den stand op 5—0 te brengen. Uit een hoekschop verkleine Dill den achterstand zoodat met 51 werd gedi'aaid. In de tweede

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5